رفتن به مطلب

راهنمایی برای سیستم طراحی , مدلینگ و "رندرینگ "

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان و مهندسان عزیز ... 

برای شروع بهتره بگم که رشته من معماری هستش و اطلاعات محدودی دارم برای خرید سیستم مخصوص رندرینگ 

از دوستان وارد به این مسائل میخوام لطفا" :

1_منو برای خرید این سیستم تا سقف بودجه  "4,200,000" راهنمایی کنن .. 

2_ یکی از دوستان این سیستم رو به من پیشنهاد داد : 

cpu i76700k
ram 16gb ddr4 gskill ripjaws 2666
gpu 970gtx asus strix
cpu cooler thermal
mb . asus z170a
power 750v corsair
case x3 viper 
1tb green + sp600 adata ssd

و گفت حدودا" 5,000,000 قیمت یه همچین سیستمی در میاد 

ولی با توجه به بودجه ای که دارم میخوام یه سیستمی با تقریبا" همین قدرت + مانیتور خوب بخرم ... 

ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

post-22419-0-97171400-1456002341_thumb.png

من خودم از شونزده سالگی 3dmax کار میکردم

حتما ssd بگیرید رم 16 هم خیلی خوب نیست باسه همین دو تایی بردارید که بعدا ارتقا بدید به 32

یک خنک کننده هم بردارید چون در رندر های مبتنی بر cpu داغ بکنه cpu اذیت میشید

آگه نمیتونید 300 تومن بیشتر بدید یک gtx 960 4gb evga بگیرید آگه رندر مبتنی بر گرافیک استفاده میکنید 4gb بگیرید حتما

کیس هم بهتره x3 viper بگیرید هیچ جا مطلبی ننوشته بود که توی کیس بالا واتر کولر جا میشه یا نه (یک زنگ به لیون بزنید و بپرسید)

ویرایش شده توسط Miladhelios
لینک به دیدگاه

سیستم بالایی خوبه.

کیس رو green x3+ viper  بردار با قیمت تقریبا 250 تومن.

x+ eagle نه فضای زیادی داره نه کولینگ جالبی.

پاور هم اگه 650 باشه به نظرم بهتره و می تونه ساعات زیادی تغذیه کنه سیستمو بدون مشکل.

ویرایش شده توسط ringer
لینک به دیدگاه

attachicon.gifScreenshot_2016-02-21-00-34-57.png

من خودم از شونزده سالگی 3dmax کار میکردم

حتما ssd بگیرید رم 16 هم خیلی خوب نیست باسه همین دو تایی بردارید که بعدا ارتقا بدید به 32

یک خنک کننده هم بردارید چون در رندر های مبتنی بر cpu داغ بکنه cpu اذیت میشید

آگه نمیتونید 300 تومن بیشتر بدید یک gtx 960 4gb evga بگیرید آگه رندر مبتنی بر گرافیک استفاده میکنید 4gb بگیرید حتما

کیس هم بهتره x3 viper بگیرید هیچ جا مطلبی ننوشته بود که توی کیس بالا واتر کولر جا میشه یا نه (یک زنگ به لیون بزنید و بپرسید)

ممنون میلاد جان لطف کردی عزیز ... 

قیمتش میشه همونی که تو عکسه ؟ 

سیستم بالایی خوبه.

کیس رو green x3+ viper  بردار با قیمت تقریبا 250 تومن.

x+ eagle نه فضای زیادی داره نه کولینگ جالبی.

پاور هم اگه 650 باشه به نظرم بهتره و می تونه ساعات زیادی تغذیه کنه سیستمو بدون مشکل.

ممنون دوست عزیز . 

منظور از سیستم بالایی  سیستمی که خودم گذاشتم یا میلاد جان گذاشتن ؟ 

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز . 

منظور از سیستم بالایی  سیستمی که خودم گذاشتم یا میلاد جان گذاشتن ؟ 

سیستمی که آقا میلاد پیشنهاد داد.

لینک به دیدگاه

بلی قیمتش همین در میاد

من پیشنهادی که به شما دادم سیستمی هست بر مبانی اینکه طی سال های آینده با ارتقا بتونید راحت استفاده کنید و کاملا هم کارهای معماری رو بشه روش انجام داد امسال خودم پشت کنکوریم رشته هم میخوام معماری داخلی قبول شم خخخ

ولی موفق باشید توی کارتون

لینک به دیدگاه

بلی قیمتش همین در میاد

من پیشنهادی که به شما دادم سیستمی هست بر مبانی اینکه طی سال های آینده با ارتقا بتونید راحت استفاده کنید و کاملا هم کارهای معماری رو بشه روش انجام داد امسال خودم پشت کنکوریم رشته هم میخوام معماری داخلی قبول شم خخخ

ولی موفق باشید توی کارتون

مرسی میلاد جان  لطف کردی ... 

رشته فوق العاده شیرینیه , اگه علاقه داری بیا . منم کمکی ازم بر بیاد در خدمتم موفق باشی 

لینک به دیدگاه

سلام به شما دوست عزیز

سیستمی که من قبلا بهتون پیشنهاد دادم رو الان کامل میکنم و مطمئنم خیلی قویتر هست از پلتفرم 1151(فکر میکنم حداقل 5 سال براتون کار میکنه و اصلا در مورد سیستم رندرینگ لزومی به آینده نگری نمیبینم.چون این بحث بیشتر به دوستان گیمر مربوط میشه)

همونطور که قبلا هم گفتم سیستمهای رندرینگ غالبا پردازنده محور هستند وگرافیک نقشی در رندر نداره و فقط در ویوپورت نقش داره.پس به نظرم فعلا روی گرافیک هزینه زیادی نکن و چند ماه تحمل کن تا ایشالا بتونی گرافیک خوبی هم بعدا نصب کنی.

پردازنده : Intel® Core i7-5820K

مادربورد :‌  GIGABYTE X99-SLI LGA2011-3

رم : Gskill Ripjaws V 16GB 4GBx4 2666Mhz CL15 DDR4 (تو رندر زمان تاخیر اصلا مهم نیست.اول حجم بعد فرکانس)

هارد‌: Seagate Hybrid 1TB+8GB SSHD (پیشنهاد میکنم از خرید ssd منصرف بشید.چون تقریبا هیچ تاثیری در زمان رندر نداره و فقط و فقط در زمان بالا اومدن نرم افزار و ویندوز تاثیر داره.ولی هارد sshd تقریبا همون کار ssd رو میکنه و بسیار بصرفه تر هست و بقیه پولتون رو صرف بقیه قطعات میکنید)

پاور : Green GP700A-HP Power (خیلی عالی با پرفرمنس بالا و قیمت مناسب)

کیس : GREEN X3+ VIPER (خنک کنندگی خوب با جای زیاد و قیمت خوب)

خنک کننده : DeepCool Gamer Storm Maelstrom 240T AiO Liquid CPU Cooler (تو رندر دمای پردازنده خیلی زیاد میشه و نیاز به خنک کننده قوی هست)

مانیتور : X.Vision XL2020TMU 20inch TV-Monitor (تفاوت خیلی زیادی بین 20 و 22 اینچ نیست.ولی بین هزینه این دوتا تفاوت زیاده.توصیه میکنم اگه 20 اینچ نمیگیرید بالای 23 اینچ بگیرید.البته هزینش خیلی زیاد میشه و فکر نمیکنم ضرورت داشته باشه)

قیمت این قطعات کمتر از 4400 هست.با بقیه پولتون یه گرافیک کارکرده خوب بخرید تا وقتی که پول بیاد تو دستتون و گرافیک قوی نصب کنید.پیشنهادم واسه گرافیک کارکرده gtx 960 یا AMD 7950 یا 7970 هست

پیروز و موفق باشیید @};- 

لینک به دیدگاه

سلام به شما دوست عزیز

سیستمی که من قبلا بهتون پیشنهاد دادم رو الان کامل میکنم و مطمئنم خیلی قویتر هست از پلتفرم 1151(فکر میکنم حداقل 5 سال براتون کار میکنه و اصلا در مورد سیستم رندرینگ لزومی به آینده نگری نمیبینم.چون این بحث بیشتر به دوستان گیمر مربوط میشه)

همونطور که قبلا هم گفتم سیستمهای رندرینگ غالبا پردازنده محور هستند وگرافیک نقشی در رندر نداره و فقط در ویوپورت نقش داره.پس به نظرم فعلا روی گرافیک هزینه زیادی نکن و چند ماه تحمل کن تا ایشالا بتونی گرافیک خوبی هم بعدا نصب کنی.

پردازنده : Intel® Core i7-5820K

مادربورد :‌  GIGABYTE X99-SLI LGA2011-3

رم : Gskill Ripjaws V 16GB 4GBx4 2666Mhz CL15 DDR4 (تو رندر زمان تاخیر اصلا مهم نیست.اول حجم بعد فرکانس)

هارد‌: Seagate Hybrid 1TB+8GB SSHD (پیشنهاد میکنم از خرید ssd منصرف بشید.چون تقریبا هیچ تاثیری در زمان رندر نداره و فقط و فقط در زمان بالا اومدن نرم افزار و ویندوز تاثیر داره.ولی هارد sshd تقریبا همون کار ssd رو میکنه و بسیار بصرفه تر هست و بقیه پولتون رو صرف بقیه قطعات میکنید)

پاور : Green GP700A-HP Power (خیلی عالی با پرفرمنس بالا و قیمت مناسب)

کیس : GREEN X3+ VIPER (خنک کنندگی خوب با جای زیاد و قیمت خوب)

خنک کننده : DeepCool Gamer Storm Maelstrom 240T AiO Liquid CPU Cooler (تو رندر دمای پردازنده خیلی زیاد میشه و نیاز به خنک کننده قوی هست)

مانیتور : X.Vision XL2020TMU 20inch TV-Monitor (تفاوت خیلی زیادی بین 20 و 22 اینچ نیست.ولی بین هزینه این دوتا تفاوت زیاده.توصیه میکنم اگه 20 اینچ نمیگیرید بالای 23 اینچ بگیرید.البته هزینش خیلی زیاد میشه و فکر نمیکنم ضرورت داشته باشه)

قیمت این قطعات کمتر از 4400 هست.با بقیه پولتون یه گرافیک کارکرده خوب بخرید تا وقتی که پول بیاد تو دستتون و گرافیک قوی نصب کنید.پیشنهادم واسه گرافیک کارکرده gtx 960 یا AMD 7950 یا 7970 هست

پیروز و موفق باشیید @};- 

فقط یک سوال داشتم خدمت شما چرا فکر میکنید ssd خریدن منظور پایین آوردن زمان رندر هست؟

برای اینssd پیشنهاد میشه که برنامه ی 3dmax روش ریخته باشه و پلاگین های سنگین اون به این علت هم گفته میشه که زمان لود کردن بیاد پایین چون بعضی از وسایل مورد نیاز در معماری بصورت پیش ساخته موجود هستند فقط بسیار حجیم اند و زمانی که طول میکشه تا load بشن زیاد هست

بعد شما سیستمی پیشنهاد دادید که cpu محور هست ولی رندر های زیادی هستند که vga محور هستند و خیلی کاربرد دارند برای همین که Intel جدا گرافیک برای این کار تولید میکنه

خب حالا Ram مشکل اصلی که رم کم داره چی هست؟

من هم با هشت کار کردم هم با شونزده ولی یک مشکل اساسی دارند وقتی حجم کاری که روش کار میکنید بالا میره رم اذیت میکنه مگرنه بیخود که نیست معمار ها برای کارهاشون از رم 128 استفاده میکنند

به نظر من بالانس بین تمامی قطعات بهتر هست در. این رنج قیمت ولی تصمیم آخر رو دوست عزیزمون میگیرند و نظر ایشون هست که تعیین کننده هست و نیاز ایشون

موفق باشید

لینک به دیدگاه

فقط یک سوال داشتم خدمت شما چرا فکر میکنید ssd خریدن منظور پایین آوردن زمان رندر هست؟

برای اینssd پیشنهاد میشه که برنامه ی 3dmax روش ریخته باشه و پلاگین های سنگین اون به این علت هم گفته میشه که زمان لود کردن بیاد پایین چون بعضی از وسایل مورد نیاز در معماری بصورت پیش ساخته موجود هستند فقط بسیار حجیم اند و زمانی که طول میکشه تا load بشن زیاد هست

بعد شما سیستمی پیشنهاد دادید که cpu محور هست ولی رندر های زیادی هستند که vga محور هستند و خیلی کاربرد دارند برای همین که Intel جدا گرافیک برای این کار تولید میکنه

خب حالا Ram مشکل اصلی که رم کم داره چی هست؟

من هم با هشت کار کردم هم با شونزده ولی یک مشکل اساسی دارند وقتی حجم کاری که روش کار میکنید بالا میره رم اذیت میکنه مگرنه بیخود که نیست معمار ها برای کارهاشون از رم 128 استفاده میکنند

به نظر من بالانس بین تمامی قطعات بهتر هست در. این رنج قیمت ولی تصمیم آخر رو دوست عزیزمون میگیرند و نظر ایشون هست که تعیین کننده هست و نیاز ایشون

موفق باشید

عزیزجان من میدونم منظور از خرید ssd پایین آوردن زمان رندر نیست.ولی همه که نمیدونند.برای همین من جلوی هر قطعه توضیحی نوشتم که گویای همه چیز هست.شاید شما کامل متن رو نخوندید

×تست های هارد sshd نشون داده که اختلاف زمانی بسیار کمی با ssd در زمان لود برنامه ها و ویندوز داره.بنابراین خرید sshd برای کاربران رندرینگ بسیار به صرفه تر هست(در مورد گیمرها این داستان فرق میکنه)

×مورد بعد هم رندرهای vga محور که بسیار کم هستن.همونطور که همه میدونیم بیشتر کاربران رندرینگ از موتور رندرینگ Vray استفاده میکنند که پردازنده محور هست.شما اگه موتور رندر vga محور میشناسید معرفی کنید که شفاف سازی بشه و این دوستمون بدونه تکلیفش با گرافیک چیه

×در مورد رم معمولا 16 گیگ برای کارهای بازاری جواب میده و کفایت میکنه.عزیزجان 128 گیگ رم رو روی سیستم ورک استیشن میبندند که همزمان چندتا کاربر از یک سیستم استفاده میکنند.وگرنه سیستم تک کاربره با رم 16 به راحتی جواب میده و نهایتش 32 گیگ باید گرفت که اونم بستگی به حجم کاری طرف داره.مثلا همزمان که سیستم داره رندر میگیره کاربر بخواد از نرم افزار دیگه ای استفاده کنه

×و در مورد آخر شما بین قطعاتی که من پیشنهاد دادم مشکل بالانس دیدی؟؟؟اگه دیدی لطفا بگو تا من اشتباده خودم رو اصلاح کنم

×هم شما هم من هدفمون کمک به این دوست عزیز هست.ولی فکر کنم برای خودمون هم ضرر نداره نظراتمون رو ببینیم و از هم دیگه چیزهایی یاد بگیریم و اگه اشتباهی داریم اصلاحش کنیم

ویرایش شده توسط AmirBaharvand
لینک به دیدگاه

پیشنهاد من :

CPU:Intel® Core i7-5820K 1,395,000

MB:GIGABYTE X99-UD4  1,141,000

VGA:GIGABYTE GTX 750 Ti WF 2X OC 2GB 499,000

RAM:Gskill Ripjaws V 16GB 4GBx4 2800Mhz CL15 450,000

HDD:Seagate Barracuda 1TB 170,000

PSU:Cooler Master B600 Ver.2 80Plus 265,000

CASE:GREEN X3+ VIPER 247,000

CPU COOLER:Cooler Master Hyper 212 EVO 170,000

قیمت کل:4,337,000

برای کاهش هزینه مادربرد رو GIGABYTE X99-SLI میتونید بردارید حدود 50 تومن ارزون تره ولی به نظرم ارزش نداره. ssd هم بعدا به سیستم اضافه کنید. این سیستم رو بدون در نظر گرفتن مانیتور خدمتتون پیشنهاد دادم. میتونید هم دست نگه دارید و کارت گرافیک رو فعلا تهیه نکنید و بعدا قوی تر بردارید.

لینک به دیدگاه

خب شاید بعضی ها این موتور رو بشناسند مخصوصا کسانی مایا کار میکنند furyball این موتور رندرینگ بر پایه ی گرافیک هست و سرعت اون بین 30 تا 300 برابر موتور هایی بر مبانی cpu هست حالا چرا میگم کسانی که مایا کار میکنن چون تازه ورژن جدید اون برای 3dsmax اومده

این موتور یک نمونه ی واضح هست که نباید از کارت گرافیک زد مخصوصا حالا که موتور های رندر بهتری بر مبانی گرافیک وارد بازار شدن

مخصوصا برای مایا و فقط هم 3dmax نیست من خیلی از معمار ها رو میشناسم که کارهای گرافیکی زیادی انجام میدن

که بعضی ها از مایا بعضی هام از 3dmax استفاده میکنند من به شخصی باسه پروژه ی انجمن فنی تهران مجبور شدم 3 ساعت رندر کنم برای یک انیمیشن 5 دقیقه ای

اونم با vray

ولی همون انیمیشن توسط 3dmax با این نرم افزار شاید به ده دقیقه هم نمیرسه (البته فقط دموی این اومده) من خودم استفاده نکردم از این ولی فامیلم که 12 سال داره کار 3dmax میکنه تعریف کرد برام

و همینطور یک چیز دیگه پلاگین هایی که برای مدل سازی آماده استفاده میشن مثل درخت کلا چند تاش رو بزاری توی کارت کلا لگ خالص میشه

بعد هم فکر کنم با رم 16 کلی طول بکشه

تازه آگه پلاگینی که برای مثلا درخت ریخته باشید سبک کنه کار رو و فقط توی رندر نمای کاملی از درخت با برگ ها و جزییات رو نشون بده

واقعیتش رو بخواید من معتقدم با این روند بازار روز به روز رندر های بر مبنای vga پیشرفت بیشتری میکنند و سرعت خیلی بیشتری به رندر میدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...