رفتن به مطلب

اغاز فروش کارتهای گرافیک رادئون سری 400 از ماه اپریل

hd5870
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

جسارت نباشه خیلی از دوستان هنوز مفهوم لیتوگرافی رو نمیدونن میان نظر میدن در مورد تکنولوژی ساخت.

الان به نظر شما مشکل تولید پردازنده لیتوگرافیه؟؟؟

نه عزیز الان معماری حرف اول رو میزنه تو طراحی پردازنده.

یک مثال ساده (فرضی) : پردازنده اینتل دستور ضرب دو عدد 64 بیتی رو در 2 سیکل انجام میده ولی پردازنده AMD در 4 سیکل انجام میده.

مثال بالا واضحه اگه فرکانس AMD دو برابر باشه نتیجه ضرب همزمان با اینتل خواهد بود که اینطور نیست.

بحثی در مورد پردازنده های amd نکردم و اصلا هم قبولش ندارم نسبت به اینتل

اما کارت هاش اون قدرایی که شما میگین بد نیست

همون کارت 390X ریبرند شده تقریبا پرفورمنس یکسانی با 980 میده (در 1080p کمی کمتر و در 4k کمی بیشتر ) خوب درسته چیپ تقریبا همون 290 ایکس هست اما پرفورمنس یکی نیست و حداقل کیفیت چیپ خیلی بهتر شده

و شما میتونی با هزینه کمتر کارایی 980 رو داشته باشی با 4 گیگ وی رم بیشتر که الان خیلی مهمه

حالا شما خودت قضاوت کن 290 ایکس و 390 ایکس تفاوت مشخصات چندانی نداشتن اما عملکرد بهتر بود

حالا با این مشخصات گفته شده از 490 ایکس و کلا سری 400 شما فکر نمیکنی تفاوتی انقلابی در راه باشه ؟

کلیپ مصرف کارت 950 در کنار کارت جدید amd که کارایی برابر و مصرف نصف 950 رو داره دیدین ؟

فکر نمیکنم amd تصمیم به جا موندن از رقیبش داشته باشه و کارت هایی که میده حداقل کارایی در حد پاسکال خواهند داشت و صد البته با قیمت کمتر

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

بحثی در مورد پردازنده های amd نکردم و اصلا هم قبولش ندارم نسبت به اینتل

اما کارت هاش اون قدرایی که شما میگین بد نیست

همون کارت 390X ریبرند شده تقریبا پرفورمنس یکسانی با 980 میده (در 1080p کمی کمتر و در 4k کمی بیشتر ) خوب درسته چیپ تقریبا همون 290 ایکس هست اما پرفورمنس یکی نیست و حداقل کیفیت چیپ خیلی بهتر شده

و شما میتونی با هزینه کمتر کارایی 980 رو داشته باشی با 4 گیگ وی رم بیشتر که الان خیلی مهمه

حالا شما خودت قضاوت کن 290 ایکس و 390 ایکس تفاوت مشخصات چندانی نداشتن اما عملکرد بهتر بود

حالا با این مشخصات گفته شده از 490 ایکس و کلا سری 400 شما فکر نمیکنی تفاوتی انقلابی در راه باشه ؟

کلیپ مصرف کارت 950 در کنار کارت جدید amd که کارایی برابر و مصرف نصف 950 رو داره دیدین ؟

فکر نمیکنم amd تصمیم به جا موندن از رقیبش داشته باشه و کارت هایی که میده حداقل کارایی در حد پاسکال خواهند داشت و صد البته با قیمت کمتر

مشکل اینجانست شما توان مصرفی رو در نظر نمیگیرید. البته این بنچمارکها در حالت استوک هست. شما گرافیک اور شده انویدیا رو با گرافیک اور شده ای ام دی مقایسه کنید بعد میبینید اصلا باهم قابل قیاس نیست.

درسته قیمت انویدیا بالاتره ولی بخاطر مصرف برق ای ام دی شما همون هزینه انویدیا رو به مرور زمان و بیشتر پرداخت می‌کنید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان هم خیلی باوفا بودن همش منفی دادن به بنده! :D

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امیدوارم موفق بشه ولی اگر موشک هم بسازه من شرمنده ام .  The Way It's Meant to be Played

لینک به دیدگاه

مشکل اینجانست شما توان مصرفی رو در نظر نمیگیرید. البته این بنچمارکها در حالت استوک هست. شما گرافیک اور شده انویدیا رو با گرافیک اور شده ای ام دی مقایسه کنید بعد میبینید اصلا باهم قابل قیاس نیست.

درسته قیمت انویدیا بالاتره ولی بخاطر مصرف برق ای ام دی شما همون هزینه انویدیا رو به مرور زمان و بیشتر پرداخت می‌کنید.

بله این مسئله کاملا درسته متاسفانه مصرف amd تا الان خیلی بالا بوده

اما با اون کلیپ جدیدی که منتشر شد میشه حدس زد که مشکل مصرف تا حد زیادی حل شده باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طرفداران انویدیا باید خوشحال باشن

یادتون رفته 980 به قیمت 980ti میخریدین

تا amd اومد فیوری داد انویدیا هم 980ti داد بیرون و قیمت کارتهاشو کاهش داد

وگرنه همین الان دلتون به 980 خوش بود

من طرفدار جیبم هستم هر کدوم بهتر باشه نسبت به بودجم همونو میخرم

این وسط نمیدونم چی عاید سهامداران ایرانی این دو شرکت میشه این همه جوش میزنن :-? =)) 

لینک به دیدگاه

بله این مسئله کاملا درسته متاسفانه مصرف amd تا الان خیلی بالا بوده

اما با اون کلیپ جدیدی که منتشر شد میشه حدس زد که مشکل مصرف تا حد زیادی حل شده باشه

کی حسوده. امیدوارم اینطور باشه. :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان هم خیلی باوفا بودن همش منفی دادن به بنده! :D

من مثبت میدم به شما -هرکس منفی گرفت من مثبت میدم تا خنثی بشن! @};-  @};-

لینک به دیدگاه

من مثبت میدم به شما -هرکس منفی گرفت من مثبت میدم تا خنثی بشن! @};-  @};-

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

به لپ تاپ امضام نگاه کنید 280 مگاهرتز تو هسته اور کردم این یعنی چیپ های انویدیا واقعا غوله. بماند که 980m رو تا 1.7 گیگاهرتز اور کرن تو نوتبوک.

r1by_980m.jpg

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...