رفتن به مطلب

Asus ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum یا EVGA GTX 980 Ti KINGPIN(مشاوره انتخاب درست)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت اساتید و دوستان فروم لیون کامپیوتر

بنده در حال جمع کردن ی سیستم رده بالا هستم برای گیمینگ و اورکلاک هستم.

شاید نهایتا تا اواخر هفته دیگه برای خرید کارت گرافیک اقدام کنم اما ی سری سوالات داشتم ک لازم دونستم مشاوره بگیرم برای انتخاب درست

معیار اول من برای انتخاب کارت Asus ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum یا در صورت موجود بودن تا هفته دیگه نسخه Gold این کارت هست.

معیار دوم و چیزی ک بشدت نظر من رو ب طرف خودش جلب کرده کارت EVGA GTX 980 Ti KINGPIN EDITION هست که با مدار 14+3 فاز مجهز شده و علاوه بر اون

از 3 کانکتور (دو تا 8 پین و یک شش پین) برای تامین توان مورد نیازش استفاده میکنه.

با بررسی و تحقیقاتی ک من در مورد کارت Matrix 980Ti کردم کارت فوق العاده خوبیه. چیزی ک اولین معیار من هست حرارت کارت هست برای اقدام ب اورکلاکینگ تا پایداری لازم رو داشته باشه.

طی ویدیو ها و کلی review ک تو یوتیوب دیدم دمای این کارت در فرکانس 1480MHz در حالت لود کامل بین 63 تا 65 درجه در حال تغییر بود! و فکر میکنم بشه تا فرکانس 1505MHz با این کارت رسید حداقل(ی ویدیو دیدم ک MSI GTX 980 TI Lighting با اورکلاک تا سقف 1505 مگاهرتز و دمای 75 درجه پایدار بود)

در مورد ایسوس اطلاعات زیادی جمع اوری کردم ک با استفاده از قطعات مرغوب و با کیفیت بالا مثل Super Alloy Power II قدرت و پایداری این کارت رو تثبیت میکنه و قدرت خنک کنندگی منحصر بفردی داره تو این زمینه.

pnyacq26hsuhgfz2yuzj.jpg

u5az1g6592ceu7l2smkp.jpg

h8ckiiut3bug7ww838ru.jpg

حالا مورد دوم

kyqb7365503hw0abdu9y.jpg

2jjprgfj08301jxnzss6.jpg

uet6i59iwr3gp3g85ohl.jpg

91khb9477gtdpe9txovh.jpg

k152e2musvmhqsuumlwh.jpg

1kwp51j8teaf0uvfffou.jpg

os697utbc1la0sq3pmoy.jpg

g2qyldk52u131ivhkpez.jpg

مورد دومی ک بنده به قدرتش واکنش خاصی نشون دارم کارت EVGA 980 TI KINGPIN هست.

البته متاسفانه اطلاعات خیلی زیادی در مورد بنچمارک و عملکرد و قابلیت اورکلاک این کارت تو یوتیوب یا فرومی در دسترس نبود شاید بخاطر قیمت فضایی این کارت نسبت ب بقیه 980ti ها باشه ک کمتر خریدار داره.

ولی با توجه به چند مورد جزئی تو یوتیوب و فروم اختصاصی EVGA این نکته رو متوجه شدم که این کارت رو تا سقف 1520MHz اورکلاک کردن و پایدار بوده با کولینگ خود کارت. و بحث در این رابطه بود که تا 1550MHz بدون استفاده از LN2 دست پیدا کنن.

خب اونطور ک میدونید هیتسینک این کارت کاملا از مس ساخته شده برای جذب بیشتر حرارت از طرف GPU و خنک سازی هرچه بهتر ک با نظر اورکلاکر مشهور جهان Lucido KINGPIN ساخته شده. اما متاسفانه اطلاعات زیادی از عملکرد سیستم خنک کنندگی این کارت پیدا نکردم.

با توجه ک این کارت از 3 کانکتور و حداکثر 600 وات برق مصرف میکنه انتظار عملکرد زیادی میشه ازش داشت همونطور ک تو صفحه رسمی EVGA این کارت با نیتروژن مایع تا 2022 مگاهرتز اورکلاک شده!ینی قدرت فوق العاده بالایی داره

مورد دیگه ای ک هست اینه ک این کارت در بازار فعلی ایران موجود نیست یا شایدم من ندیدم حداقلش. اما میتونم از بازار آمریکا تهیه کنم اگر نظر شما و بررسی های خودم دال بر این باشه ک این کارت بیشتر ب کار من میاد.

ممنون میشم دوستان ماهر در این زمینه اطلاعاتی ب من بدن.

ضمنن ی نکته رو بگم خواهشن جدای این دو مورد مورد دیگه ای پیشنهاد ندید مثلا مدل gigabyte extreme چون برند گیگابایت رو دوست ندارم.

ویرایش شده توسط OASIS
لینک به دیدگاه

• ارسال 62
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

EVGA 100% فقط مگه موجوده؟

تا جایی هم که بنده اطلاع دارم تعداد 980 های گلد ایسوس که وارد شده  فوق العاده محدوده و خیلی زود نایاب میشه.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

EVGA 100% فقط مگه موجوده؟

تا جایی هم که بنده اطلاع دارم تعداد 980 های گلد ایسوس که وارد شده  فوق العاده محدوده و خیلی زود نایاب میشه.

مدل کینگپین ک موجود نیست متاسفانه ولی امکانش رو دارم ک از آمریکا سفارش بدم نهایتن 1 ماهه بدستم برسه.

نسخه گلد تو لیون کامپیوتر یهو قیمتش از 3.370 پرید 3.450 از لیون کامپیوتر بعید بود والا .

جاهای دیگه سراغ دارم 3.350 تا 3.390 نهایتن قیمت خورده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل کینگپین ک موجود نیست متاسفانه ولی امکانش رو دارم ک از آمریکا سفارش بدم نهایتن 1 ماهه بدستم برسه.

نسخه گلد تو لیون کامپیوتر یهو قیمتش از 3.370 پرید 3.450 از لیون کامپیوتر بعید بود والا .

جاهای دیگه سراغ دارم 3.350 تا 3.390 نهایتن قیمت خورده.

پس تو کینگ پین شک نکنید

گلد هم خیلی زود تموم میشه تعداد واردات رو باور نمی کنید! فقط خواستن که کاربرای ایرانی هم گلد رو تجربه کنن.

لینک به دیدگاه

سلام رفیق

قاعدتا کارت king pin کارت خیلی خوبی هستش ولی اگر امکان اوردن کارت های دیگه هم دارین این کارت رو مد نظر قرار بدین که 980 hof رو تونستن با اور کاری کنن که از 980ti هم امتیاز بهتری بگیره

حالا 980ti که بماند

با برد کاملا اختصاصی طراحی شده و 10 لایه :)

http://galaxstore.net/GALAX-NVIDIA-GeForce-GTX-980-Ti-HOF-6GB_p_82.html

ویرایش شده توسط rasa.d
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در خرید این مدل ایسوس شک نکنید .

در حال حاضر و رو ایر قویترین گرافیک 980ti هست مخصوصا سری گلدش که حرف نداره  :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در این مورد خاص جناب بهزاد تک میتونن راهنمایی بسیار دقیقی بدن خدمتتون

من باشم با اینکه یدونه کارت ای وی جی ای سالم تا حالا تجربه نکردم

بازم evgaمیگرفتم

لینک به دیدگاه

صد درصد K|NGP|N

این کارت دست یک اورکلاکر دیوانه بزرگ و تربیت شده.

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

من باشم

Asus ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum

ترجیه میدم

قدرت اورکلاک و گیمینگ مناسب داره با خنک کننده خودش

ویرایش شده توسط Done
لینک به دیدگاه

پس تو کینگ پین شک نکنید

گلد هم خیلی زود تموم میشه تعداد واردات رو باور نمی کنید! فقط خواستن که کاربرای ایرانی هم گلد رو تجربه کنن.

بله اونجور ک فهمیدم تنها 15 عدد وارد ایران شده ک 6 عددش باقی مونده

در خرید این مدل ایسوس شک نکنید .

در حال حاضر و رو ایر قویترین گرافیک 980ti هست مخصوصا سری گلدش که حرف نداره  :)

بله بنده معیار اولم ایسوس هست اما کینگپین بدجوری میخ شده تو ذهن و فکر ما :D بنده یکماهه دارم تست هاشو تو یوتیوب بررسی میکنم دیوونه وار.

در این مورد خاص جناب بهزاد تک میتونن راهنمایی بسیار دقیقی بدن خدمتتون

من باشم با اینکه یدونه کارت ای وی جی ای سالم تا حالا تجربه نکردم

بازم evgaمیگرفتم

صد درصد K|NGP|N

این کارت دست یک اورکلاکر دیوانه بزرگ و تربیت شده.

ممنونم از نظراتتون. متاسفانه اگر بنچمارک ها بود خیلی کمک میکرد

لینک به دیدگاه

والا به نظر من ارزش نداره شما یه نگاه به جدول داخل این لینک بندازید...Zotac GTX 980ti AMP! Extreme هم 1505 رو زده...قیمتش هم 2820 حدودی یعنی شما می خوای به خاطر 15تا 45 هرتز بیشتر نزدیک نیم میلیون تومن هزینه کنید؟(این رو هم بگم اورکلاک حساب کتاب نداره شما ممکنه Kingpin بگیری 1500 اونورتر رو به هیچ عنوان نزنه ممکن هم هست یکی با همین کارت 1570 بزنه)

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_980_Ti_Amp_Extreme/26.html

ولی بازم بین این دو من مدل Asus رو پیشنهاد می دم چون 3 سال گارانتی ماتریس سازگار داره و موقع رد کردنش هم کمتر دردسر می کشید.ضمن اینکه بهتون قول میدم هزینه ی خرید و واردات مدل Kingpin خیلی بیشتر از 3500 براتون در میاد.(مینیمم قیمتش 850 دلاره و دلار مبادلاتی هم نزدیک 3800 قیمت داره 3230 فقط قیمت خود کارته اگه بهش tax نخوره داخل US توی کشور واسطی که وارد کنندتون ازش سفارش میده یه 10-18 درصد مالیات می خوره یه 50-100 دلار هم خود وارد کننده کار مزد می گیره نزدیک 3800 تا 4000 میلیون پاتون آب می خوره.)اینم بگم کسایی این کارتارو می خرن بیشتر جنبه ی کلکسیونی داره یا باهاش می خوان رکورد بزنن صرفه ی اقتصادی این کارت ها فوق العاده پایینه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنونم از نظراتتون. متاسفانه اگر بنچمارک ها بود خیلی کمک میکرد

از این مستند تر میخواهید ؟  ;)

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=5630&p=663613

لینک به دیدگاه

از این مستند تر میخواهید ؟  ;)

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=5630&p=663613

خیلی ممنونم کاش زودتر پیدا میشد همچین چیزی. پس پیشنهاد شما نسخه گلد هست درسته ؟

والا به نظر من ارزش نداره شما یه نگاه به جدول داخل این لینک بندازید...Zotac GTX 980ti AMP! Extreme هم 1505 رو زده...قیمتش هم 2820 حدودی یعنی شما می خوای به خاطر 15تا 45 هرتز بیشتر نزدیک نیم میلیون تومن هزینه کنید؟(این رو هم بگم اورکلاک حساب کتاب نداره شما ممکنه Kingpin بگیری 1500 اونورتر رو به هیچ عنوان نزنه ممکن هم هست یکی با همین کارت 1570 بزنه)

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_980_Ti_Amp_Extreme/26.html

ولی بازم بین این دو من مدل Asus رو پیشنهاد می دم چون 3 سال گارانتی ماتریس داره و موقع رد کردنش هم کمتر دردسر می کشید.ضمن اینکه بهتون قول میدم هزینه ی خرید و واردات مدل Kingpin خیلی بیشتر از 3500 براتون در میاد.(مینیمم قیمتش 850 دلاره و دلار مبادلاتی هم نزدیک 3800 قیمت داره 3230 فقط قیمت خود کارته اگه بهش tax نخوره داخل US توی کشور واسطی که وارد کنندتون ازش سفارش میده یه 10-18 درصد مالیات می خوره یه 50-100 دلار هم خود وارد کننده کار مزد می گیره نزدیک 3800 تا 4000 میلیون پاتون آب می خوره.)اینم بگم کسایی این کارتارو می خرن بیشتر جنبه ی کلکسیونی داره یا باهاش می خوان رکورد بزنن صرفه ی اقتصادی این کارت ها فوق العاده پایینه.

درسته دوست عزیز ممنونم بخاطر نظر موشکافانتون اما چون خرید بنده بالای 3 میلیون هست بن تخفیف 300 هزار تومنی بهم میدن هزینه مالیات هم ب دوش دوستی هست ک وارد ککنده هستن برام و قیمت نهایی کمتر فاکتور میزنن.

والا من فقط و فقط قدرت میخوام از این کارت چون عطش خواصی برای اورکلاک کارت گرافیک دارم

دوستان ببخشید ک نمیتونم امتیاز بدم ب نظرات خوبتون چون ب گمونم مجوز این عمل رو ندارم هنوز @};-

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم کاش زودتر پیدا میشد همچین چیزی. پس پیشنهاد شما نسخه گلد هست درسته ؟

درسته دوست عزیز ممنونم بخاطر نظر موشکافانتون اما چون خرید بنده بالای 3 میلیون هست بن تخفیف 300 هزار تومنی بهم میدن هزینه مالیات هم ب دوش دوستی هست ک وارد ککنده هستن برام و قیمت نهایی کمتر فاکتور میزنن.

والا من فقط و فقط قدرت میخوام از این کارت چون عطش خواصی برای اورکلاک کارت گرافیک دارم

دوستان ببخشید ک نمیتونم امتیاز بدم ب نظرات خوبتون چون ب گمونم مجوز این عمل رو ندارم هنوز @};-

به نظر من اگر دنبال قدرت هستید گزینه ی SLI رو هم در نظر بگیرید.ضمن اینکه بعید می دونم وارد کننده ای مالیات وارد به کالا رو به عهده بگیره...توی دفعاتی که من با وارد کننده های مختلف کار کردم که اینطور نبوده....

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

نظر من اینه شما که تا العان تهیه نکردید اگه بخایین سفارش بدین یه ماهی طول میکشه دستتون برسه.پس بهتره صبر کنید تا نسل جدید با توجه به ۱۶ نانومتری و hbm2 ارزششو داره.

این لینکو مطالعه بفرمایید http://lioncomputer.ir/news/873/

لینک به دیدگاه

نظر من اینه شما که تا العان تهیه نکردید اگه بخایین سفارش بدین یه ماهی طول میکشه دستتون برسه.پس بهتره صبر کنید تا نسل جدید با توجه به ۱۶ نانومتری و hbm2 ارزششو داره.

این لینکو مطالعه بفرمایید http://lioncomputer.ir/news/873/

ممنونم دوست عزیز. اما تا سری جدید بیاد 5 ماه حداقل طول میکشه بعد حالا کو تا سری های خوب غیر رفرنس معرفی شن حد اقل میخوام تا سال اینده کارت رو نگه دارم بعد ک تب و تاب سری جدید افتاد نهایتن برای خرید کارت جدید اقدام کنم. والا یه سری قطعات دیگم رو دستم میمونه مینطوری دارن خاک میخورن :دی

لینک به دیدگاه

برای کارت evga kingpin در حالت single و SLI این بررسی هارو حتما ببینید :

EVGA GTX 980 Ti Kingpin Single Review

EVGA GTX 980 Ti Kingpin SLI Review

ویرایش شده توسط Vacant
لینک به دیدگاه

برای کارت evga kingpin در حالت single و SLI این بررسی هارو حتما ببینید :

EVGA GTX 980 Ti Kingpin Single Review

EVGA GTX 980 Ti Kingpin SLI Review

خیلی متشکرم ازتون دوست خوبم

بنظرم تا 1550 رسیدن پس :wacko: :D

فقط فکر کنم لینک اول مشکل داره باز نمیشه اما از لینک دوم مشخصه

لینک به دیدگاه

با سلام

شما اگه میخوای کارت قوی بگیری فقط ASUS GTX 980 Ti 20th Anniversary Gold Edition بگیر

چون بالاترین سرعت پردازنده رو داره و همچنین خنک کننده rog ایسوز روی این کارت تعبیه شده و در حالت اورکلاک هم مشکلی نخواهید داشت

البته فکر نکنم نیازی به اورکلاک پیدا کنید چون واقعا سرعت پردازنده بالا هست

لینک به دیدگاه

با سلام

شما اگه میخوای کارت قوی بگیری فقط ASUS GTX 980 Ti 20th Anniversary Gold Edition بگیر

چون بالاترین سرعت پردازنده رو داره و همچنین خنک کننده rog ایسوز روی این کارت تعبیه شده و در حالت اورکلاک هم مشکلی نخواهید داشت

البته فکر نکنم نیازی به اورکلاک پیدا کنید چون واقعا سرعت پردازنده بالا هست

در قدرت خنک کنندگی ک شکی نیست و البته سریع ترین سرعت رو در مقایسه با رقبا داره

ایشالا تا هفته دیگه موجودی این کارت تموم نشه ببینیم چی میشه :دی

البته ی مورد هست ک کینگپین با افزایش فرکانس محسوس دماش تغییر نکرده

کاش بجای matrix مدل anniversary gold رو مینوشتم برای موضوع :)

ویرایش شده توسط OASIS
لینک به دیدگاه

من هیچ کدوم رو انتخاب نمی کنم 

با توجه به تست هایی که دیدم توی یوتوب  980ti lightning رو ترجیح می دهم با توجه به این که الان خود یه 980ti از evga دارم ولی قبلش یه 780 لایتنیگ داشتم و واقعا بهترین بود 

لینک به دیدگاه

9a8lhkn3qtvoyl5ck3op.jpg

اینو تو فروم تک پاور آپ پیدا کردم در مدت 20 دیقه ایشونکارت کینگ پین رو تست کرده در فرکانس 1502MHz و کارت زیر 50 درجه دماش بوده !

بیشتر جای تحقیق داره ...

من هیچ کدوم رو انتخاب نمی کنم 

با توجه به تست هایی که دیدم توی یوتوب  980ti lightning رو ترجیح می دهم با توجه به این که الان خود یه 980ti از evga دارم ولی قبلش یه 780 لایتنیگ داشتم و واقعا بهترین بود 

با تمام علاقه ای ک ب برند MSI دارم و بعد ایسوس معیارم ام اس ای بوده ب عنوان رقیب اما با دیدن دمای 78 درجه ای این کارت در فرکانس 1490 مگاهرتز اصلن طرف این کارت نمیرم با این که مجهز ب سه فن خنک کننده هست اما حکم بخاری برقی رو ایفا میکنه.

ویرایش شده توسط OASIS
لینک به دیدگاه

لایتنیگ 74 درجه می زنه و کینگ پین 75 

من هیچی نمی گم قندشکن روشن کنید و ویدیو زیر رو ببینید 

https://www.youtube.com/watch?v=lc8JskV-lc4

لایتنیگ 800 دلار در برابر کینگ پین 1000 دلاری 

980ti lightning jayztwocents ویدیو از طرف شخص jayztwocents هست رو ببینید 

لینک به دیدگاه

لایتنیگ 74 درجه می زنه و کینگ پین 75 

من هیچی نمی گم قندشکن روشن کنید و ویدیو زیر رو ببینید 

https://www.youtube.com/watch?v=lc8JskV-lc4

لایتنیگ 800 دلار در برابر کینگ پین 1000 دلاری 

980ti lightning jayztwocents ویدیو از طرف شخص jayztwocents هست رو ببینید 

من اصلا این یارو رو قبول ندارم خداییش نصف ویدیوهاش جلف بازیه انگار برنامه کودک پخش میکنه

تو یوتیوب سرچ کنید اگه پیدا کنید خوبه ی پسره با همین لایتنینگ با اورکلاک تا 1505 چند تا بازی انجام داده ک ویدیو هاشو تک تک گذاشته

ب وضوح دیدم ک کارت در اون فرکانس در دمای 75 تا 78 دور میزد. گوشه تصویر همه چیز گویا بود.

از طرفی تو کانال فکر میکنم lets build pc انباکسینگ کینگ پین رو دیدم ک طرف میگفت دمای کار در حال بنچمارک گرفتن 68 تا درجه بوده و فقط دوربین رو برد سمت مانیتور و توضیح داد ولی بازم دقیقا مشخص نیست چطوریه

ار طرف دیگه ی کانال دیگه بود ک کارت رو تا 1520 مگاهرتز اورکلاک کرده بود و بازی project cars رو در اب و هوای بارونی ک توان زیادی از گرافیک میکشه تست کرد ک کینگپین همون 75 رو زد

البته همونطور ک گفتم معیار بنده یا EVGA هست یا ب احتمال قوی ASUS

لینک به دیدگاه

با وجود اینکه ذاتأ أزevgaخوشم میاد ولی من هم خیلی تحقیق کردم و asusرو میخواستم بخرم که هنوز نیومده بود ایران به جی وان إکتفا کردم. دلایلمو ألان همشونو یادم نیست ولی بیشترش به کیفیت و دوامش تو أورکلوک مربوط میشد که ایسوز تو این گلدش سنگ تموم گذاشته.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...