رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید رم 1600-2*2G

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام لطفا مرا در خرید یکی از رمهای زیر یاری کنید

G.SKILL 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Dual Channel Kit Desktop Memory Model F3-12800CL9D-4GBNQ

http://www.newegg.co...N82E16820231193

G.SKILL Ripjaws Series 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL9D-4GBRL

http://www.newegg.co...N82E16820231277

G.SKILL Trident 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL8D-4GBTD

http://www.newegg.co...N82E16820231259

G.SKILL Ripjaws Series 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL8D-4GBRM

http://www.newegg.co...N82E16820231278

G.SKILL Ripjaws Series 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL7D-4GBRM

http://www.newegg.co...N82E16820231303

G.SKILL PI 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL6D-4GBPI

http://www.newegg.co...N82E16820231351

G.SKILL ECO Series 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL7D-4GBECO

http://www.newegg.co...N82E16820231321

CORSAIR XMS3 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model CMX4GX3M2A1600C8

http://www.newegg.co...N82E16820145263

لطفا  هم بگید که آیا تایمینگ آنها به گران بودنشون ارزش داره

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

رم های با زمانبندی(CL)کارایی و قیمت مناسبی دارند البته در کنار قابلیت اورکلاک خوب :)

برای کارهای معمولی زمان بندی 8با 7 تفاوت چندانی ندارد اما در اورکلاک معمولا رم های low latency قابلیت اورکلاک بهتری دارند البته در یک فرکانس معین !

مدل eco سری lowولتاژ این شرکت هست که ولتاژ کاری این رم ها 1.5vمی باشد

پیشنهاد من G.SKILL Ripjaws 1600cl7 هست البته در پلتفروم amd رم های فرکانس بالا (بالاتر از 1600)در کارایی تاثیر چندانی ندارن وبیشتر تایمنیگ پایین موثرهست

بله صدردصد تایمینگ پایین و فرکانس بالا نقش اصلی رو در قیمت رم دارد که نشان دهنده تکنولوژی ساخت و کیفت چیپ های مموری هست ;)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

رم های با زمانبندی(CL)کارایی و قیمت مناسبی دارند البته در کنار قابلیت اورکلاک خوب :)

برای کارهای معمولی زمان بندی 8با 7 تفاوت چندانی ندارد اما در اورکلاک معمولا رم های low latency قابلیت اورکلاک بهتری دارند البته در یک فرکانس معین !

مدل eco سری lowولتاژ این شرکت هست  که ولتاژ کاری این رم ها 1.5vمی باشد

پیشنهاد من G.SKILL Ripjaws 1600cl7 هست البته در پلتفروم amd رم های فرکانس بالا (بالاتر از 1600)در کارایی تاثیر چندانی ندارن وبیشتر تایمنیگ پایین موثرهست

بله صدردصد تایمینگ پایین و فرکانس بالا نقش اصلی رو در قیمت رم دارد که نشان دهنده تکنولوژی ساخت و کیفت چیپ های مموری هست ;)

این رمی  که شما پیشنهاد کردید.قدرت اور کلاک اون چقدر است .و آیا رم خوبی برای این کار هست؟با کارایی مناسب

مقدار ولتاژ ÷ایه ای رم چه تاثیری در کارایی رم و اور کلاک اون داره.منظورم دریک فرکانس ولتاژ 1.35-1.5-1.65 چه تفاوتی داره

اصولا بهتره  ولتاژ پایه کم باشه یا زیاد؟

حجم رم البته بالاتر از 4 گیگ مهمتره یا فرکانس.

رم با تایمینگ پایین مثلا cl6 در فرکانس 1333 بهتره یا رم با cl9 در فرکانس 1600؟

ویرایش شده توسط sadra_168
لینک به دیدگاه

ماشالله چقدر سوال! ;)

اینکه چقدر اورکلاک میشه من نمیدونم شما باید به ریویو های این رم توجه کنی با یک سرچ ساده در گوگل !اصولا اگر ولتاژ هم ندید با افزایش فقط تایمینگ میتونید تا 1700-1800اور کنید

مدل Ecoکم مصرف و LOWولتاژ هست کاهش ولتآز به منزله کاهش توان مصرفی و حرارت رم هست معمولا ولتاژ Safe یا ایمن برای پردازنده های جدید اینتل 1.65 هست وکمتر هم باشه موردی نداره!

برایAMDمحدودیتی وجود ندارند !

ولتاژ در کارایی تاثیر نداره ولی در اورکلاک موثر هست چرا؟چون با افزایش فرکانس یک قطعه توان مصرفی آن نیز افزایش پیدا میکنه!و با افزایش ولتاژ میتوان تا حدی توان مورد نیاز را برای فرکانس ست شده تامین کرد.

حجم رم بستگی به برنامه مورد استفاده دارد مثلا در شرایطی که برنامه به 1گیگ رم نیاز داره شما 2گیگ اضافه کنید تاثیری در کارایی نداره بر خلاف فرکانس که با افزایش آن کارایی تا حد زیادی بهبود پیدا میکنه البته در برنامه ها بنچمارک بیشتر مشهود هست!

سوال بعدیتون عرض کردم بستگی به پلتفرم و برنامه مورد استفاده داره مثلا ممکنه برنامه ای با تایمنیگ پایین عملکرد بالاتری داشته باشه و برعکس ولی اصولا رم های فرکانس بالا میتوانند در فرکانس کمتر با زمانبدی پایین تری فعالیت کنند مثلا همان 1600CL9>>>1333CL8

میشه مدل های مختلف رم g.skill را توضیح دهید.

Ripjaws

Trident

PI

سوالتون خیلی کلی هست هریک از این سری ها شامل چندین مدل با فرکانس و زمان بندی های مختلفی هستند به غیر از تفاوت ظاهری مثلا نوع هیتسینک ، مثلا Pi>Trident>Ripjwsاز لحاظ کولینگ ...

البته به نظر من هیچ فرقی از لحاظ کارایی بیناین سه سری با فرکانس و تایمینگ مشابه وجود نداره وبیشتر جنبه تبلیغاتی و تنوع در محصولات هست

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

این رم چگونه رمی است 

G.SKILL Ripjaws Series 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1333 (PC3 10666) Desktop Memory Model F3-10666CL9D-8GBRL

http://www.newegg.co...N82E16820231311

آیا cl9 در عملکرد این رم تاثیر منفی نداره؟

کلا اگر بخواهیم درصد بدهیم به حجم-فرکانس-تایمینگ در انتخاب رم به هر کدوم چند درصد بدهیم؟

سنگینترین بازی های امروزی  در بهترین حالت به چه مقدار رم نیاز دارند؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بزار اینطوری برات بگم :

شما این 2 تا رو در نظر بگیر :

2 تا رم 2 گیگ 1600 با تایمینگ 9-9-9-24

2 تا رم 2 گیگ 1333 با تامینگ 7-7-7-21

رم 1333 با تامینگ 7-7-7-21 از رم 1600 با تایمینگ 9-9-9-24 سریعترخواهد بود و مخصوصا تو بازیها شما فریم بیشتر میگیری .

الان خود حرفه ایترها در دنیا موقع خرید رمهاشونو مثلا a-data 2000mhz 9-9-9-24 میگرن و یا یک رم سرعت بالای دیگه. حالا اینجا اونا میان رم رو میارن رو 1600 کار کنه و در عوضش تایمینگا رو به شدت میارن پایین و مثلا میرسن به تایمینگ 1600 6-8-6-19 . این یک روشی هست که خیلی از حرفه ایها استفاده میکنن و رم 1600 با CL6 واقعا عالی عمل میکنه و زمان تاخیر بسیار خوبیه . بعضی میان بیشتر اور میکنن و ولتاژ هم میدن و میرسن به 1800 7-8-7-21 که از 1600 6-8-6-19 یک خورده سریعتر است . خلاصه تایمینگ فاکتور اوله و بعد سرعت ! یک تعادل بین این دو نتیجه بسیار عالی خواهد داد !!

فعلا سنگین ترین بازاها هم 4 گیگ رم براشون کافیه در کل نیاز به بیشتر نیست ولی تایمنگ رم همونطور که دیدی خیلی تاثیر داره و در درجه بندی رم من خودم اولویت رو میدم به تایمینگ پایین و بعد سرعت متوسط که ترکیب مناسبتری است. یا اگر بودجت زیاده همون کاری که خارجیها معمولا میکنن رو انجام میدم که به یک تایمینگ فوقالعاده میرسی در اخر

لینک به دیدگاه

میشه چند تا بنچمارک معتبر توی فرکانس 1600 و 1333 برای من بزارید.

چند تا review  هم از اور کلاک رم توی دو فرکانس بالا

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به اون صورت بنچمارک معتبر از مقایسه 1333 با 1600 با تایمنگهای مختلف به صورت رسمی وجود نداره و یادمه فقط یک بار tomshardware انجام داد که نتایج انقدر بالا پایین داشت که همه گفتن بنچمارکها مشکل داره ! ولی شما خیالت راهت ... تو گوگل سرچ کن در مورد تفاوت این 2 تا خود یوسرها خیلی تست کردن و حرفه ایها همین طور . برای اینکه خیالت راحت باشه شما رم Gskill rapjaw 1600 و Gskill trident 1600 رو تو گوگل سرچ کن و ریویو اونا رو بخون بعد ببین کدومش به دردت میخوره بگیر ! البته رمهای خوب دیگری هم هستند !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

من منظورم از بنچمارک توی یک فرکانس برای برندهای مختلف بود

یه نگاه به این بندازید

http://www.pureoverclock.com/review.php?id=836&page=1

لینک به دیدگاه

گفتم که Ripjaws جزء بهترینهاست و قابلیت اور خوبی هم داره ! ولی شما یک سرچ برای trident 1600 هم بکن . در کل از ripjaw یک level بالاتره و تایمینگاش بهتره !

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان به خاطر مطالب و بحث های قشنگشون ....

من هم میخوام رم بخرم ولی واقعا مردد هستم .. چند مدل در سایت لیون دیدم که میخوام یکی از اونها رو بخرم لطفا دوستان راهنمایی کنن که کدومیکی مناسب تر هست ... اگه مدل دیگه ای هم در همین حدود دارید لطفا معرفی کنید ....کاربرد هم بازی و تبدیل ویدئو ...ممنون و پیروز باشید ...

Mach Xtreme platinum 4G 1600

Corsair Domiator 4GB 1600

RAM ADATA 4GB 1600 Plus

RAM ADATA 4GB 1600 dual channe

RAM ADATA 4GB 1600 dual

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان به خاطر مطالب و بحث های قشنگشون ....

من هم میخوام رم بخرم ولی واقعا مردد هستم .. چند مدل در سایت لیون دیدم که میخوام یکی از اونها رو بخرم لطفا دوستان راهنمایی کنن که کدومیکی مناسب تر هست ... اگه مدل دیگه ای هم در همین حدود دارید لطفا معرفی کنید ....کاربرد هم بازی و تبدیل ویدئو ...ممنون و پیروز باشید ...

Mach Xtreme platinum 4G 1600

Corsair Domiator 4GB 1600

RAM ADATA 4GB 1600 Plus

RAM ADATA 4GB 1600 dual channe

RAM ADATA 4GB 1600 dual

سلام دوست عزیز

در بین مدل های که ذکر فرمودید پیشنهاد من Corsair Domiator1600CL8 4GB هست که در کنار تایمینگ خوب کولینگ و قیمت مناسب تری داره :)

اگر مادربورد شما دوال چنل هست باید ماژول ها 4Gbرو تیهه کنید 3GBمناسب نیست چون به صورت سه ماژول 1Gb برای پلتفرم x58که از Triple-channel (سه کاناله)پشتیبانی میکنه عرضه شده!

;)

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در بین مدل های که ذکر فرمودید پیشنهاد من Corsair Domiator1600CL8 4GB هست که در کنار تایمینگ خوب کولینگ و قیمت مناسب تری داره :)

اگر مادربورد شما دوال چنل هست باید ماژول ها 4Gbرو تیهه کنید 3GBمناسب نیست چون به صورت سه ماژول 1Gb برای پلتفرم x58که از Triple-channel (سه کاناله)پشتیبانی میکنه عرضه شده!

;)

ممنون از شما ...مادربوردم asus p7p55 delux هست و دوال چنل .... یه نکته هم اینکه اگه این مدل در بین مدل های رم پشتیبانی کننده توسط مادربورد نبود امکان نصب روی مادربورد وجود نداره ؟؟؟؟ ( یعنی نصبم کنم کار نمیکنه ؟؟؟)

به نظر شما چه فرقی بین برندهایی مثل adata و همین Corsair وجود داره؟؟؟

ممنون و پیروز باشید.........

لینک به دیدگاه

این یعنی 100% تست نشده ولی 90% مواقع مشکلی پیش نمیاد چون خودم تا به حال رو 3 تا مادربرد جدا رمهای برند نااشنا انداختم که تو لیست نبود ولی شناختش و مشکلی نداشت ! البته ممکنه شما جز< اون 10% باشی که مشکل پیدا کنن. پس پیشنهاد میشه حتی المقدور از رمهای معرفی شده داخل لیست بخرید !

هر دو برند رمهای با کیفتی دارن و جفتشون محصولات حر فه ای تولید میکنن ولی اسم corsair بهتر در رفته در ایران و به دلیل محبوب بودن سریهای dominator , XMS3 در میان کاربرای ایرانی خیلی وقتها این رمها پیشنهاد میشن ولی در کیفیت برند A-data شک نکن و محصولات فوقالعاده ای هم داره !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...