رفتن به مطلب

مشکل در اجرای بازیها و هنگ کردن سیستم

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . مدتیه وقتی یک بازی رو روی سیستم اجرا میکنم بعد از 2-3 دقیقه بازی کاملا کند میشه ، صفحه سیاه میشه ، چند بار تکرار میشه این کار و اگر از بازی بیرون نیام به هر شکلی صفحه آبی میاد و سیستم هنگ میکنه . ایراد رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ مشخصات سیستم اینه :

CPU: Intel Core2duo E7300

Main: Asus P5ql pro

VGA: MSI 8800GT OC 1GB

Ram: 2*2 GB DDR2 Patriot

HDD: samsung 500GB SATA

اگر امکانش هست کمک کنید . ممنون

لینک به دیدگاه

سلام :)

پاورتون چیه دوست عزیز ؟

یه بار بایوس مادربرد رو دیفالت کنید و ببینید مشکل حل میشه ؟

اگه ممکنه یه شات از cpu-z برا cpu و مموری قرار بدین . ;)

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامي اين چند كار رو انجام بديد:

1- از سلامت پاور اطمينان حاصل كنيد(پاور سيستم چيه؟)

2- دماي قطعات رو چك كنيد

3- اگر امكانش هست ويندوز رو عوض كنيد

يا علي

لینک به دیدگاه

پاور GREEN 535 Real هست و سالمه . ویندوز تازه عوض شده و 7 32BIT هست . بایوس مادر بورد ریست شده و روی دیفالت هست . من با FURMARK چک کردم . رو دمای 70 درجه هنگ کرد و مجبور شدم سیستم رو ریست کنم . خودم فکر میکنم فن کارت مشکل داره . نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه اساتید فن سی پی یو رو هم چک کن احتمال اینکه یکی از پایه های فن شل شده باشه هست فن های اینتل یکم جا زدنش سخته چون موقع نصب دیده شده که سه پایه از چهار پایشو سفت میکنن و یک پایش روخوب سفت نیکنن همون یک پایه شل باعث میشه تبادل حرارتی بین سی پی یو و هتسینک به خوبی انجام نمیشه وباعث هنگهای مکرر میشه تازه اگه فن سی پی یو استوک هست

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

با اجازه اساتید فن سی پی یو رو هم چک کن احتمال اینکه یکی از پایه های فن شل شده باشه هست فن های اینتل یکم جا زدنش سخته چون موقع نصب دیده شده که سه پایه از چهار پایشو سفت میکنن و یک پایش روخوب سفت نیکنن همون یک پایه شل باعث میشه تبادل حرارتی بین سی پی یو و هتسینک به خوبی انجام نمیشه وباعث هنگهای مکرر میشه تازه اگه فن سی پی یو استوک هست

طبق نظر کاربر HD5870 به احتمال زیاد مشکل گرم شدن CPU هستش چون دمای 70 درجه برای کارت گرافیک زیاد نیست. این نرم افزار رو دانلود کن تمامی دما ها رو نشون میده openhardwaremonitor

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

فن cpu اگر باشه مگه نباید تو تمام محیط ها خودشو نشون بده؟ من از نرم افزار فتوشاپ و کرل هم استفاده میکنم . مشکلی نیست . ولی تو بازی این مشکل پیش میاد . برای اطمینان خمیر سیلیکون میگیرم و به فن Cpu میزنم . پایه هاش رو هم چک میکنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . مدتیه وقتی یک بازی رو روی سیستم اجرا میکنم بعد از 2-3 دقیقه بازی کاملا کند میشه ، صفحه سیاه میشه ، چند بار تکرار میشه این کار و اگر از بازی بیرون نیام به هر شکلی صفحه آبی میاد و سیستم هنگ میکنه . ایراد رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ مشخصات سیستم اینه :

CPU: Intel Core2duo E7300

Main: Asus P5ql pro

VGA: MSI 8800GT OC 1GB

Ram: 2*2 GB DDR2 Patriot

HDD: samsung 500GB SATA

اگر امکانش هست کمک کنید . ممنون

با درود:

دوست عزیز مشکل هنگ کردن در برنامۀ FURMARK یا در بازی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

اولین عامل کمبود برق ( وات ) ( آمپراژ ) کارت گرافیک از جانب پاور.

وقتی پاور نتواند برق مورد نیاز کارت گرافیک در کارهای سنگین را تأمین کند ، سیستم هنگ می کند.

دومین عامل ، مشکل پیدا کردن فن کارت گرافیک.

وقتی فن کارت گرافیک به هر دلیل نتواند خوب خنک کند ، دمای GPU بالا رفته و سیستم هنگ می کند.

سومین عامل فن CPU است ، ( تکرار نوشته های بالا )...

دوستان عزیز به شل بودن پایه های فن CPU اشاره کردند ، حتمأ این مورد را چک کنید ، مهم است.

البته اگر فن CPU یک سال کار کرده باشد ، و خمیر سیلیکون آن از نوع مرغوب باشد ، در طی یک سال از بین نمی رود ( البته به شرطی که در یک سال پیش مقدار خمیر سیلیکون به اندازه کافی استفاده شده باشد)

اگر مشکل از فن کارت گرافیک بود ، می توانید فن را بیرون آورده و یک مقدار روغن ( کم ) ، در زیر برچسب فن استفاده کنید به شرطی که آن قسمت پلمب نشده باشد.

اگر یک کارت گرافیک و پاور دیگر داشته باشید می توانید تست کنید و مشکل را پیدا کنید.

تا به امروز چند تا سیستم دیده ام که فروشنده از خمیر سیلیکون استفاده نکرده ( مخصوصا استفاده نکرده ) و باعث مشکل شده ، حتی یک بار پلاستیک مخصوص CPU را بین سینک و CPU گذاشته بودند ، که برای مشتری مشکل ساز شده بود.

تمام موارد بالا به شرطی صحیح است ، که مشکل ، نرم افزاری نباشد.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

مشکل نرم افزاری نیست . چون با عوض کردن ویندوز درست نشد . حتی درایور کارت گرافیک رو هم عوض کردم . ولی جواب نداد . من از حدود 2 سال پیش که این سیستم رو دارم تا حالا خمیر به فن cpu نزدم . هرچی هست مال همون اوله . ولی با هر نرم افزاری چک کردم مشکلی از دمای cpu نشون نداد . پاور هم هنوز 2 سال نشده که دارم استفاده میکنم . فکر نمی کنم از اون باشه . از نظر خودم مربوط به کارت گرافیکه . ولی نمی دونم میشه فنش رو درست کرد یا نه . مدل دقیقش اینه :

MSI NX8800GT T2D1-OC 1GB

لینک به دیدگاه

من یک کارت Geforce 8400 داشتم که با این کارت 8800 عوض کردم . مشکلی پیش نیومد . دیگه هنگ نکرد . یه کمی کند بود که طبیعیه . الان مشکل میتونه از دو جا باشه . یا خود کارت ، یا پاور . متاسفانه پاوری که بتونه 8800 رو بکشه ندارم . اینو نمی تونم تستش کنم . راهی نیست که بشه پاور رو از طریق نرم افزار تست کرد؟

لینک به دیدگاه

یک مورد جدید. من دوباره همون کارت 8800 رو گذاشتم . ولی در کیس رو نبستم . مدت زمانی که طول کشید سیستم هنگ کنه کمی بیشتر شد . چون در کیس باز بود دما کمتر شد . این می تونه دلیل خوبی برای خرابی فن گرافیک یا خوب کار نکردنش باشه؟ البته کارت رو خوب نگاه کردم . هیج مشکل فیزیکی نداره . فنش هم داره خوب کار میکنه . ولی فکر میکنم دورش زیاد بالا نمیره.

لینک به دیدگاه

دور فن رو با نرم افزار riva بردم رو صد در صد . مقدار کمی زمان کار طولانی شد . ولی در حد چند ثانیه . کسی میتونه بگه جریان چیه ؟ واقعا موندم چی کار کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به احتمال 90 درصد مشکل کمبود برق داری به گفته دوستمون LEE عزیز چون پاورت نمیتونه برق کارتو تامین کنه این حالت پیش میاد من حدود دو سه سال پیش سیستمی داشتم که موقع اجرا کردن بازی اول تصویر پرش پرش میشد بعد یه دفعه سیستم هنگ میکرد مجبور میشدم ریست کنم بردم در مغازه پاور رو عوض کرد درست شد;)

شما سیستمو ببر در یک مغازه سخت افزار فروشی بگو سیستمو با یک پاور سالم تست کنه اگه مشکلت حل شد معاوم میشه از پاورته ورگرنه مشکل از کارته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ( hamed ) : بنده وات مصرفی قطعات شما را به وسیلۀ نرم افزار مخصوص شرکت ( GREEN ) به نام Green Calculator به دست آوردم . ( عکس زیر )

post-6927-030893000 1292086630_thumb.jpg

به گفتۀ نرم افزار شرکت ( آینده سیما (GREEN)) پاور شما کمبود ( واتاژ ) و (آمپراژ ) ندارد ، البته به صورت تئوری.

* اگر پاور سالم باشد ، نباید کمبود پیش بیاد در غیر این صورت ( اصطلاحأ نیم سوز شدن پاور ) کمبود پیش می آید.

فرمودید برای تست پاور چه کار کنیم ؟ می توانید از محصول این شرکت استفاده کنید. ( عکس زیر )

post-6927-086858200 1292087117_thumb.jpg

post-6927-075147600 1292087125_thumb.jpg

دوست عزیز ، راهی خدمت شما عرض می کنم ، بدون خرج.

البته این یک تست موقتی است و می توانید به نتیجه برسید.

چون شما فرمودید ، زمانی که درب کیس را باز کردم سیستم دیرتر هنگ کرد ، می توانید این تست بدون خرج را انجام دهید.

کیس و مانیتور خود را برداشته و به ( بالکن ، پشت بام یا حیاط ) ببرید ، درب کیس را باز گذاشته و سیستم را به مدت 10 دقیقه بگذارید خاموش باشد ، تا قطعات به واسطۀ هوای سرد بیرون ، سرد شوند ، و بعد سیستم را روشن کرده و وارد بازی شوید.

اگر سیستم هنگ نکرد مشخص می شود ، مشکل خنک کننده گی دارید.

دوست عزیز بعد از اینکه تست کردید ، خبر بدید.

آیا کارت گرافیک شما این است ؟ ( عکس زیر )

post-6927-081379800 1292088010_thumb.jpg

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

کارت من عکس وسطی هستش

من از فردا تا چند روز نیستم . وقتی برگشتم تست می کنم . اون مقدار خنک شدن تو هوای بیرون که شما میگی تاثیر داره؟ من فکر می کنم تو عرض چند ثانیه اون سرما از بین میره . هرچند اینجا هوا الان گرمه برای این موقع سال (12 درجه در ساعت 1 شب ) ولی کیس رو میبرم تست میکنم . با یک پاور دیگه . شاید جواب داد. ممنونم

post-59-040836900 1292103623_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اگه کارت گرافیک یا cpu ات تو حالت اورکلاک هست ، به حالت نرمال تغییر بده بعد تست کن ، در ضمن هیت سینک cpu و کارت گرافیک رو با دست یه کمی تکون بده ، زیاد فشار نیار ، ببین شل نشده باشه . اغلب این مشکلات مربوط به گرما هست .

لینک به دیدگاه

اورکلاک نکردم . اونا رو هم قبلا تست کردم . همشون درست هستن . من ترجیح میدم مشکل از پاور باشه . چون هنوز گارانتیش مونده ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اورکلاک نکردم . اونا رو هم قبلا تست کردم . همشون درست هستن . من ترجیح میدم مشکل از پاور باشه . چون هنوز گارانتیش مونده @};-

با درود:

دوست عزیز به چه نتیجه ای رسیدید ؟

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

سلام . امروز کیس رو بردم تست . از پاور نبود . به فن گرافیک هم سیلیکون زدیم نشد . دما رو با FurMark تست کردیم باز هم تا 71 رسید سیستم هنگ کرد . تو بازی هم نهایتا 1 دقیقه می موند . گذاشتم کارت رو اونجا تا بفرستن شرکت ماتریکس که نماینده msi هستش . حالا تا اونا ببینن چی شده کلی طول میکشه . تلفنی که گفتن مشکل ممکنه از چیپستش باشه . اگر از اون باشه باید کارت رو انداخت دور . من دیگه کارت msi نمی گیرم . این دومین باره . یک بار تو گارانتی بود و رمش سوخت که بعد از 1 ماه یکی دیگه دادن . این بار هم که از شانس من گارانتیش تموم شده . 320000 تومان پول هم بابتش داده بودم . خیلی ضد حال زده :-w @};- :eek:

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . امروز کیس رو بردم تست . از پاور نبود . به فن گرافیک هم سیلیکون زدیم نشد . دما رو با FurMark تست کردیم باز هم تا 71 رسید سیستم هنگ کرد . تو بازی هم نهایتا 1 دقیقه می موند . گذاشتم کارت رو اونجا تا بفرستن شرکت ماتریکس که نماینده msi هستش . حالا تا اونا ببینن چی شده کلی طول میکشه . تلفنی که گفتن مشکل ممکنه از چیپستش باشه . اگر از اون باشه باید کارت رو انداخت دور . من دیگه کارت msi نمی گیرم . این دومین باره . یک بار تو گارانتی بود و رمش سوخت که بعد از 1 ماه یکی دیگه دادن . این بار هم که از شانس من گارانتیش تموم شده . 320000 تومان پول هم بابتش داده بودم . خیلی ضد حال زده :-w @};- :eek:

با درود:

دوست عزیز : امیدوارم کارت گرافیک قابل تعمیر باشه و کار به جاهای باریک نکشه.

البته اگر از چیپست باشه و به قول شما دور انداختنی باشه ، باز می شود از قطعات روی کارت گرافیک استفاده کرد.

دوست عزیز اگر خواستید کارت گرافیک جدید بخرید ، سری 400 و 500 Nvidia را مد نظر داشته باشید.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

من خودم تو همین فکر بودم . یا 450 یا 460 . تفاوتش اینه که اگر 460 بخوام بگیرم پاور 585 یا 685 هم باید بگیرم که خیلی بالا میره . اگر چیپست مشکل داشته باشه کارت رو چطور میشه رد کرد؟

لینک به دیدگاه

من خودم تو همین فکر بودم . یا 450 یا 460 . تفاوتش اینه که اگر 460 بخوام بگیرم پاور 585 یا 685 هم باید بگیرم که خیلی بالا میره . اگر چیپست مشکل داشته باشه کارت رو چطور میشه رد کرد؟

درود

اگر قصد خرید 460 داشته باشید پاورتون 535 هم باشه با توجه به مشخصات سیستمتون پاسخگو هستش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز : اگر خواستید GTX 460 بخرید ، حتمأ نوع یک گیگ آن را بخرید ، نوع 768 مگابایت آن ضعیف می باشد.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

فعلا باید ببینم نتیجه چی میشه . اگر درست نشد یه کاریش می کنم بعدا

لینک به دیدگاه

درود

اگر قصد خرید 460 داشته باشید پاورتون 535 هم باشه با توجه به مشخصات سیستمتون پاسخگو هستش.

با عرض احترام و ارادت فكر نكنم پاور 530 تو بهترين حالت توانائي برق رساني سالم به اين پاور رو نداره . توصيه ميكنم از يكي از برندهاي معتبر جهاني بگيريد كه در آينده با مشكلات جدي روبرو نشويد . @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...