رفتن به مطلب

نشناختن کارت گرافیک و درایور مانیتور

ir-tci
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود

متاسفانه دیشب یهو وسط گیمPES 2011 سیستم هنگ کرد و رنگ قاطی شد، بعد که سیستم رو ری استارت کردم ، همون صفحه شروع ابتدایی یکرسی جروف انگلیسی قاطی پاتی نمایش میداد و رنگ ها هم قاطی کرده بود ، بعد که ویندوز بالا امد ، نه کارت گرافیک رو میشناسه نه مانیتور رو و به شکل زیر در آمده ، درایور ها رو هم دوباره نصب کردم ولی چیزی نشد و اصلا اجرا نمیشه بعدنصب ..

الان موندم چیکار کنم؟

سیستم هم :

CPU : E7400 2.8

VGA : 9800 GT Zotac 512

Ram : 4 gig DDR2 Teamgroup

H.D.D : Hitachi 500 gig

Power : Green 535A

Windows : 7 32 bit

Monitor : P2050 Samsung

http://up.iranblog.com/images/3isz6fc3w73omihur05.jpg

http://up.iranblog.com/images/zd9l6q6egezgpq9mmueq.jpg

لطفا راهنمایی کنیددوستان

سیستم هم 2 سال پیش از خود آقای حسینی خریداری شده

لینک به دیدگاه

با درود

متاسفانه دیشب یهو وسط گیمPES 2011 سیستم هنگ کرد و رنگ قاطی شد، بعد که سیستم رو ری استارت کردم ، همون صفحه شروع ابتدایی یکرسی جروف انگلیسی قاطی پاتی نمایش میداد و رنگ ها هم قاطی کرده بود ، بعد که ویندوز بالا امد ، نه کارت گرافیک رو میشناسه نه مانیتور رو و به شکل زیر در آمده ، درایور ها رو هم دوباره نصب کردم ولی چیزی نشد و اصلا اجرا نمیشه بعدنصب ..

الان موندم چیکار کنم؟

سیستم هم :

CPU : E7400 2.8

VGA : 9800 GT Zotac 512

Ram : 4 gig DDR2 Teamgroup

H.D.D : Hitachi 500 gig

Power : Green 535A

Windows : 7 32 bit

Monitor : P2050 Samsung

http://up.iranblog.com/images/3isz6fc3w73omihur05.jpg

http://up.iranblog.com/images/zd9l6q6egezgpq9mmueq.jpg

لطفا راهنمایی کنیددوستان

سیستم هم 2 سال پیش از خود آقای حسینی خریداری شده

جدیدترین درایو انویدیا رو نصب کن یه بار دیگه مشکلت حل میشه البته ممکنه که کارت گرافیکت داغ میکنه

لینک به دیدگاه

درود

دوست گلم ساده ترين راه براي اينجور مشكلات اول بايد يه ويندوز عوض كنيد . مشكل حل نشد براي ادامه حل مشكل بايد بحث كنيم . ژس من منتظرم كه ويندوز رو يه با ديگه نصب كنيد .

لینک به دیدگاه

راستش منم یه 3870 داشتم اینطوری شد و یه هفته باش ور رفتم و بعد دیگه دستم رو ازش شستم البته گارانتی در ایران نداشت ( حدود 1.5 کار داد و وسط بازی nba2k10 دقیقاً رنگها قر و قاطی شد ) . نمیدونم والا اما فکر نمیکنم مشکل نرم افزاری باشه چون شما اصلاً قبل از اینکه وارد ویندوز هم بشی کارتت روی نشون دادن حروف هم ضعف نشون میده

امید وارم که من در اشتباه باشم و کارتتون مشکلی نداشته باشه حالا هارد و رم هم تست کنید به همراه پاور و از سلامت این 3 قطعه هم اطمینان حاصل کنید بهتر

با تشکر

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

درود

خب خداروشکر فعلا با تعویض ویندوز مشکل حل شد.

اما دلیلی که قبل از عوض کردن ویندوز مطرح کردم همین بودچون در صفحه ابتدایی هم چنین مشکلی داشت و همچنین برای یکی از دوستان هم چنین مشکلی پیش امده بود که متاسفانه با تعویض ویندوز هم خوب نشده بود و در نهایت یک قطعه ار کارت گرافیکش به گفته تعمیر کار سوخته بود که چنین مسئله ای رو پیش اورده بود.

به هر حال خدارو شکر فعلا مشکلم مرتفع شد ، امیدوارم دیگه اذییت نکنه

ولی یک نکته ای که الان برام جالبه زمانی که تصاویری که در پست اول قرار دادم رو زمانی که گرفتم خط خط داشت و قاطی بودن رنگ ها رو نشون میداد ، اما الان نیست ... ;)?

لینک به دیدگاه

دوباره بعد از نصب گیم و اجرای اون تصویر بهم خورد، و الان صفحه مانیتور برفکی شده !

موندم چیه جریان؟!؟ ;) :)

تند تند هم درایور انویدیاارور میده :

http://up.iranblog.com/images/58crlsqnca550gp38yd.jpg

ظاهرا مشکل باید جدی باشه از کارت گرافیک ؟! :-?

ویرایش شده توسط ir-tci
لینک به دیدگاه

من هم مشکلم شبیه اینه . منتها مانیتور به هم نمی ریزه . همین ارور رو گاهی اوقات میده . ولی تو بازی که میرم 1 تا 2 دقیقه بعدش هنگ میکنه سیستم . هنوز نفهمیدم اشکال از کجاست

لینک به دیدگاه

دوباره بعد از نصب گیم و اجرای اون تصویر بهم خورد، و الان صفحه مانیتور برفکی شده !

موندم چیه جریان؟!؟ ;) :)

تند تند هم درایور انویدیاارور میده :

http://up.iranblog.c...ca550gp38yd.jpg

ظاهرا مشکل باید جدی باشه از کارت گرافیک ؟! :-?

سلام.

من در داخل یک فروم به مطلب جالبی در این مورد مشکل شما یرخورد کردم. از قرار معلوم شما وقتی hardware acceleration را فعال میکنی این مورد ایجاد میشه. اکثرا کسانی که این مورد رو داشتن با آپگرید کردن ویندوز به 7 مشکلشون حل شده ولی شما که ویندوز سون داری باید یکبار بررسی کنی ببینی اخرین ورژن درایور رو داری یا نه. این ایراد زمانی که از adobe flash player هم استفاده میشه مشاهده شده. اگه میتونی برو داخل يوتيوب ببين موقع پخش تصویر این حالت رو داری یا نه. چون شرکت adobe قبلا اطلاع داده که در بعضی موارد یک conflict بين ىرايور كارت گرافيك و نرم افزار شون وجود داشته

http://www.sevenforums.com/graphic-cards/92260-display-driver-stopped-responding-has-recovered-3.html

لینک به دیدگاه

چطوری میشه hardware acceleration رو غیر فعال کرد؟ در مورد فلاش پلیر چیکار باید کرد؟ ویندوز 7 32 بیت هست

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

درود

داخل یوتوب تست شد مشکلی نیست

آخرین درایور رو هم دارم 260.99_desktop_win7_winvista_32bit_english_whql

این hardware acceleration رو هم که میگی نمیدونم کجاست ودست کاری توچیزی نکردم مثل همیشه هست سیستم...

داخل اون فروم هم نفهمیدم چیه جریان..

اگه میشه یکی محبت کنه ، بفهمه مشکل ما چیه

مرسی

پی نوشت :

الان این ارور خود به خود هم در حالت عادی اجرا میشه

ویرایش شده توسط ir-tci
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اول - شما داخل کیس رو یه نگاه بنداز ببین مشکل فیزیکی برای گرافیک اتفاق نیفتاده همینطور موقع بازی گرما زیاد میشه یا نه

دوم - اینکه شما داخل بازیهای دیگه هم به اشکال بر میخورید یا فقط این بازی اینطوره

سوم - سیستمتون اگه اور شده به حالت اولیه برگردانیدش

چهارم - اینکه کلا از یک ورژن ویندوز دیگه استفاده کنید یا با درایور موجود در سیدی گرافیک تست کنید

پنجم - انتی ویروس را غیر فعال کنید و درایوی که بازی دران نصب است defragment شود ;)

لینک به دیدگاه

از کجا فهمیدی؟ کسی بهت گفت یا از راه خاصی فهمیدی؟

لینک به دیدگاه

از کجا فهمیدی؟ کسی بهت گفت یا از راه خاصی فهمیدی؟

با یک کارت گرافیک دیگه تست کردم ، مشکلی نداشت ...

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد مشکل از کولینگ بوده که چنین اتفاقی برای شما افتاده و احتمال زیادی می دم مشکل از چیپ های مموری تون باشه که روی حالت لود این اتفاق می افته . اگه می تونستید یک عکس از زمانی که تصویر بهم می ریخت بذارید خیلی بهتر بود .

لینک به دیدگاه

به دوستان پیشنهاد میکنم هیچ وقت سرعت فن کارت رو رو auto نزارن و از طریق برنامه MSI after bunrer نمودار سرعت فن برای کارت گرافیکشون تعریف کنن.

تو کارتهای گرافیک چیپهای مموری بسیار حساس هستند و اگر خوب خنک نشن خیلی سریع کار دست کاربر میدن ! سرعت auto تعریف شده با کولینگ داخل کیس ارتباط مستقیم داره و اگر داخل کیس جریان هوا خوب مناسب نباشه به هیچ عنوان کولینگ با سرعت auto جوابگو نخواهد بود . از انجایی که هنوز تو ایران به کولینگ داخل کیس خیلی توجه نمیشه و نسب فنها معمولا ناشیانه است , به همین دلیل قطعات اصلا خوب خنک نمیشن و جریان هوای داخل کیس بسیار نامنظم است !

برای جبران این مسئله حتما سرعت فن گرافیک رو دستی تنظیم کنید تا این مشکلات پیش نیاد !

لینک به دیدگاه

به دوستان پیشنهاد میکنم هیچ وقت سرعت فن کارت رو رو auto نزارن و از طریق برنامه MSI after bunrer نمودار سرعت فن برای کارت گرافیکشون تعریف کنن.

تو کارتهای گرافیک چیپهای مموری بسیار حساس هستند و اگر خوب خنک نشن خیلی سریع کار دست کاربر میدن ! سرعت auto تعریف شده با کولینگ داخل کیس ارتباط مستقیم داره و اگر داخل کیس جریان هوا خوب مناسب نباشه به هیچ عنوان کولینگ با سرعت auto جوابگو نخواهد بود . از انجایی که هنوز تو ایران به کولینگ داخل کیس خیلی توجه نمیشه و نسب فنها معمولا ناشیانه است , به همین دلیل قطعات اصلا خوب خنک نمیشن و جریان هوای داخل کیس بسیار نامنظم است !

برای جبران این مسئله حتما سرعت فن گرافیک رو دستی تنظیم کنید تا این مشکلات پیش نیاد !

حیف اومد فقط به شما امتیاز بدم

جدیدا پست های شما بسیار مفید و در حقیقت فوت کوزه گری هستش.امیدوارم باز هم به کار خودتون ادامه بدید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...