رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید GTX 960 2GB یا R9 380 2GB در روزلیشن 1080* 1920 کدامیک ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان !  GTX 960  2GB vs  R9 380  2GB  در روزلیشن 1080* 1920 کدامیک بهترعمل کرده ؟ هرسایت بنچمارک شو یه جور میکه .

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

تفاوت مهمی بنظرم ندارند ولی تو این مقایسه 960 بهتره چون تو بعضی بازی ها مثل ویچر 3 فناوری NVIDIA Hairworks رو داره که خودش یک جور امتیازه   - باز اگه 380x بود 15 درصد تقریبا قویتر از 960 بود !‌

لینک به دیدگاه

تفاوت مهمی بنظرم ندارند ولی تو این مقایسه 960 بهتره چون تو بعضی بازی ها مثل ویچر 3 فناوری NVIDIA Hairworks رو داره که خودش یک جور امتیازه   - باز اگه 380x بود 15 درصد تقریبا قویتر از 960 بود !‌

کاملا اشتباه دوست عزیز درسته فناوریشو داره ولی نمیتونید استفاده کنید چون توان گرفایکی نداره حتی برای 970 هم از هیر ورکس کم استفاده میکنن چه برسه به 960 دو گیگ!!!

بهترین کار اینکه دوستمون یدونه 380 بگیرن اگر 4 گیگ باشه که خیلی عالیه به خوبی از پس بازیا بر میاد البته نباید خیلی انتظار ازش داشته باشی

لینک به دیدگاه

کاملا اشتباه دوست عزیز درسته فناوریشو داره ولی نمیتونید استفاده کنید چون توان گرفایکی نداره حتی برای 970 هم از هیر ورکس کم استفاده میکنن چه برسه به 960 دو گیگ!!!

بهترین کار اینکه دوستمون یدونه 380 بگیرن اگر 4 گیگ باشه که خیلی عالیه به خوبی از پس بازیا بر میاد البته نباید خیلی انتظار ازش داشته باشی

گرامی مگه 2 گیگ با 4 گیگ چقد اختلاف فریم دارن ؟

لینک به دیدگاه

دادا اون مال موقعی بود که تازه بازی اومده بود الان اگه پچ هارو نصب کنی با 970 اور شده دارن با hairworks 60 میگیرن اگه Tess 64 استفاده نکنی روی کارت های amd هم راحت اجرا میشه من خودم 380 دارم ولی اولش میخواستم 960 بگیرم 960 یه خورده ضعیف تره ولی توی دارکت ایکس 11 قوی از 770 هم بهتر عمل میکنه مثل فال اوت یا ویتچر با hairwork چون از tessellation x64 استفاده میکنه تو دارکت ایکس 12 هم والا نمیدونم هر سایتی یه بنچمارک متفاوتی داره ولی خوب انویدی بازیای بیشتری ساپورتش میکنن و پشتیبانی درایور بهتری داره و چیز میزای انحصاری مثل hairwork هم داری.

لینک به دیدگاه

سلام

از نظر کارایی و قیمت خیلی نزدیک به هم هستن 

ولی من باشم 960 میگیرم 

لینک به دیدگاه

اگه میخوای 2 گیگ بگیری به نظر من اصلا نگیر همین الا بازی ها از 4 گیگ استفاده میکنن سال دیگه هم کارت ها با حافظه 8 گیگ میان بازار که دیگه بازیا هم شروع میکنن به استفاده از 8 گیگ که با دو گیگ باید با تکچسر low بازی کنی تو اون بازیا من خودم الان 380 4gb گرفتم پشیمونم که چرا صبر نکردم یه 200 تومن بزارم روش 290 بگیرم که اینو میخوره

لینک به دیدگاه

اگه میخوای 2 گیگ بگیری به نظر من اصلا نگیر همین الا بازی ها از 4 گیگ استفاده میکنن سال دیگه هم کارت ها با حافظه 8 گیگ میان بازار که دیگه بازیا هم شروع میکنن به استفاده از 8 گیگ که با دو گیگ باید با تکچسر low بازی کنی تو اون بازیا من خودم الان 380 4gb گرفتم پشیمونم که چرا صبر نکردم یه 200 تومن بزارم روش 290 بگیرم که اینو میخوره

4 گیگ مال فریم تو رزولیشن بالاست . 4k .تاثیر میزاره ! فکر نکنم تو این روزلیشن زیاد تاثیر گذار باشه . مخوصا باویندزو 10 . بازی هام نمیدونم شاید فعلا روی 8 نرن .

اینم بنجمارک ولی نمیدونم چا فرق دارن ؟

post-12065-0-59097500-1456486682_thumb.png

post-12065-0-54175500-1456486697_thumb.png

لینک به دیدگاه

درود

بنظر بنده برای گیم در سطح نسبتا بالا گرافیک دو گیگ دیگه جوابگو رزولوشن فول اچ دی نیست!

پیشنهاد بنده R9‎ ‎380‎ ‎4g‏ هست.

لینک به دیدگاه

بذار رو پولت r9 290 یا r9 290xدسته دوم بگیر،چون الان میخوای 700،800خرج کنی بعد بخوره تو ذوقت ضد حال شه

لینک به دیدگاه

صرفا جهت مطلع کردن دوستان(هر چند تکراری ولی کار راه انداز)

http://8pic.ir/images/cizscagr1zhlk3651qql.png

http://8pic.ir/images/epsmgk97uzvogg20kpoa.png

http://8pic.ir/images/kwziv2hhr079251lgenr.png

http://8pic.ir/images/d3ueeatquusp91flho1n.png

http://8pic.ir/images/72r6s59b58umwl7c4nnf.png

http://8pic.ir/images/6s6hn447hzxfov67gpmm.png

http://8pic.ir/images/kphpkal9ls2zb0nngc5x.png

فرق زیادی بین نسخه ی 2 و 4گیگا بایتی این دو کارت نیست و در بیشتر مواقع کارایی بسیار شبیه به همی دارند

جالبه توی این تست ها کارت 2 گیگابایتی 380 بخاطر داشتن بهنای باند بیشتر مدل 4 گیگ 960 هم رو کنار زده

دوست عزیز اگه قصد خرید 290 دارید از نظرم سعی کنید 380x و یا 390 خرید کنید چون کارت های بروز تری هستند و دمای آن ها نیز کاهش پیدا کرده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

380 بهتره

درسته 960 کم مصرفه تره

اما 380 اکثراً از 960 تو تست ها سرتره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سعی کن یک مدل 4 گیگابیتی تهیه کنی بیشتر بازی ها بالای 2 گیگ vram استفاده می کنند نظر بنده هر دو گرافیک خیلی خوب هستند و نیاز شما بر طرف می کنند

لینک به دیدگاه

این لینک رو از سایت معتبر techspot. ببینید : 

http://www.techspot.com/review/1114-vram-comparison-test/ 

لینک به دیدگاه

بذار رو پولت r9 290 یا r9 290xدسته دوم بگیر،چون الان میخوای 700،800خرج کنی بعد بخوره تو ذوقت ضد حال شه

دقیقا اتفاقی که برا من افتاد حیف که نمیتونم امتیاز بدم نمیدونم چرا

لینک به دیدگاه

توی 2 گیگ GTX960 قویتر هست ولی توی 4 گیگ چون پهنای 960 128 بیتی هست عملا" 4 گیگ بودنش تاثیری نداره ولی 380 چون 256 بیتی هست کمی عملکرد بهتری داره

خیلی کم

ولی خوب مصرف برق و گرمای کارت 380 رو هم مد نظر داشته باش

لینک به دیدگاه

توی 2 گیگ GTX960 قویتر هست ولی توی 4 گیگ چون پهنای 960 128 بیتی هست عملا" 4 گیگ بودنش تاثیری نداره ولی 380 چون 256 بیتی هست کمی عملکرد بهتری داره

خیلی کم

توی 2 گیگ 960 قوی ترهه؟ داداش عملا بچمارک گذاشتم و مثل اینکه خودتون بهشون مفنی دادید...

آیا شما میتونی با بنچمارک و تست این حرف رو اثبات کنید...؟!

اینجا بحث برند نیست و هرکسی که فلان کارت رو داره نمیشه که بیاد اون یکی رو نابود کنه باید مدرک باشه

لینک به دیدگاه

توی 2 گیگ 960 قوی ترهه؟ داداش عملا بچمارک گذاشتم و مثل اینکه خودتون بهشون مفنی دادید...

اینجا بحث برند نیست و هرکسی که فلان کارت رو داره نمیشه که بیاد اون یکی رو نابود کنه باید مدرک باشه

خیر بنده نه اهل مثبت دادن هستم نه منفی دادن

این 2 برند هم مربوط به جد پدری بنده نیست که بخوام سنگشون رو به سینه بزنم

در مورد بنچمارک هم من منبع معتبر حساب نمیشم که بخوام بنچمارک و رفرنس بدم

این فقط یک نظر خواهی هست نظر خواهی

و در ضمن این رو نمیشه کتمان کرد که بیشتر بازی ها بر اساس موتور PhysX شرکت nvidia ساخته میشوند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این وسط چی گیر متعصبین میاد نمیدونم

وقتی بنچمارک میگه سرتره دیگه چه دلیلی به حرص خوردنه

آدم باید طرفدار جیبش باشه هر کدوم بهتر اونو میخرم amd باشه یا انویدیا

اونا پول پارو میکنن حرصشو ما باید بخوریم یکی هم این وسط میاد مشاوره میگیره ، کاری میکنن طرف پشیمون بشه

منفی هم کار سهام دار متعصب هستش ، که الان با فروش 80 درصدی ، میلیونر شده !!! :daydreaming: :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

R9‎ ‎380‎ ‎4G‏

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

خیلی کم

عزیز این حرف شما هم درسته هم اشتباه توی سری های قبلی با 128bit ببیشتر از 2 گیگ نمیتونست استفاده کنه چون به اندازه کافی سریع نبود و نمیتونست اطلاعات رو انتقال بده به هسته ولی انویدیا تو معماری مکسول انتقال داده رو دو برابر کرد 960 هم بخاطر همین میتونه از 4 گیگ استفاده کنه همونطور که تایتان 384bit از 12 گیگ حافظه استفاده میکنه.

لینک به دیدگاه

عزیز این حرف شما هم درسته هم اشتباه توی سری های قبلی با 128bit ببیشتر از 2 گیگ نمیتونست استفاده کنه چون به اندازه کافی سریع نبود و نمیتونست اطلاعات رو انتقال بده به هسته ولی انویدیا تو معماری مکسول انتقال داده رو دو برابر کرد 960 هم بخاطر همین میتونه از 4 گیگ استفاده کنه همونطور که تایتان 384bit از 12 گیگ حافظه استفاده میکنه.

بله این نظر شما هم کاملا" درست هست

لینک به دیدگاه

اول اینکه دوستان بنده مشاوره خاستم خواهشا بهم منفی ندید . :) دوستان همنطور که قبلا دیدیم 4 گیگ 960 با 2 گیگش تو فریم زیاد فرقی نکرد . اینو بنجمارک سایتهای معتبر کفتن . بعدش 1080 که 4k نمیشه که بعدها بخام استفاده کنم

این سایتم میکه 960 بهتر از 380 . باز نظری دارید بکید .

http://www.anandtech.com/bench/product/1591?vs=1596

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...