رفتن به مطلب

بالاخره ارتش های فرازمینی به استیم راه پیدا کرد!

WarlordMSM
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. بازی ارتش های فرا زمینی یا همون  E.T. Armies که بیش از یک سال از مرحله ساختش می گذره وارد استیم شد: http://store.steampowered.com/app/382420/

بنده این بازی رو انجام دادم و باید بگم که این بازی اگر همون موقع که ساختش تموم شد، وارد استیم می شد، سودش چند برابر الانش بود. یک سال توی دنیای گیم چیز کمی نیست! به هر حال برای سازندش که استودیوی راسپینا هست، آرزوی موفقیت توی فروش بازی می کنم. از بازار داخل که چیزی جز ضرر نسیبشون نشد :(

ویرایش شده توسط warlordmsm
لینک به دیدگاه

این احترام به حقوق توسعه دهنده باید نهادینه بشه، درسته شرایط اقتصادی ما قابل مقایسه با کشورهای خارجی نیست ولی این اصلا دلیل موجهی برای نادیده گرفتن حق ناشر نیست!

امیدوارم در استیم فروش مناسبی داشته باشه.

@};-

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام.

فکر کنم دو سه سال پیش بود که من تریلر اینو دیدم! امروز هم که ویدیوهای بیشتری از این بازی در استیم تماشا کردم. جالب بودن.

خدا قوت بازی سازهای ایرانی. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته استارت بازی برای پنج سال پیش هست 

کامنت هارو دراستیم بخونید  :D

لینک به دیدگاه

بابا منفی میدین! *dry#

عفت عمل داشته باشید :D

حالا بازی مال هر چند وقت پیش باشه :D همین جمعه هفته قبل(4 مارس) ریلیز شده

تو سایتا هم با قیمت حدود  تومان 40 دارن میفروشن

لینک به دیدگاه

این گیم ایرانی؟؟

مگه میشه مگه داریم؟

اگه هست بگید همین الان اورجش رو بخرم برای حمایت

لینک به دیدگاه

درود

بین دولوپر های ایرانی متاسفانه طرز فکر های غلط زیاد وجود داره، اولیش اینه که همشون بدون استثنا فکر میکنن اول کار هر بازی نا تموم و داغونی که عرضه کنن گیمر ایرانی (و بعضاً حتی سبزی فروش سر کوچه) وظیفه ملیش هست که بیاد بازی رو بخره و تا آقایون پشتیبانی شن که واسه عنوان بعدیشون سورس های لازم (که به قول خیلی هاشون ما ها نمیفهمیم و درک اینو نداریم که بازی سازی خیلی کامپیوتر خیلی خیلی هسته زیادی لازم داره و پر خرجه ...) بتونن یه عنوان خوب عرضه کنن ...

که خب دلیل اصلیش هم اینه که اکثر دولپور های ایرانی دقیقاً مثل 90% گیمر های ایرانی از یه ویدئو گیم فقط گرافیکش رو میبینن ! عنوان بزرگ و پر سر و صدایی مثل Division عرضه شده و تنها چیزی که اینجا داریم یه تاپیک کل کل انویدیا/amd 7 صفحه ایی هست که نتیجش یا قفله یا دعوا !

آقایون دولوپر ایرانی، بیخیال گرافیک شید ! یه بازی موفق به هیچ وجه به گرافیک اجتیاجی نداره ! بزرگترین عنوان های تاریخ، موفق ترین های و بهترین ها هیچ کدومشون گرافیک خارق العاده نداشتن ! بلکه نو آوری باعث موفقیت خیلی ها شده ! 

چند مثال ساده، عنوان stardew valley هنوز 1 هفته نیست عرضه شده، بیشتر از 7000 نقد مثبت تو استیم خورده با فروش 425.000 نسخه !!! حالا این عنوان چی هست ؟ harvest moon رو ps1 رو یادتونه ؟ دقیقاً یه نسخه باز سازی شده + جزئیات بیشتر، همین، گرافیک دو بعدی پیکسلی ، حجم کل بازی 300 مگ ! 7000 نقد مثبت میدونید یعنی چی ؟ عنوانی مثل project cars بعد یه سال 5800 نقد خورده که 1300 تاش هم منفیه ! :|  حالا این عنوان رو بگم 1 نفر ساخته (یه دولوپر به اسم concernedape) چی میگید ؟ :|

حالا هی زور بزنید واسه گرافیک بی معنی و خشک خالی ! تا زمانی که دولوپر های ایرانی تنها نگاهشون کسب درآمد از بازی سازی هست (اونم هنوز شروع نکرده و مقایسه خودشون با شرکت هایی که 25 ساله تو کارن ) صنعت بازی سازی ایران به هیچ جایی نمیرسه ....

پ.ن: تلاش شرکت راسپینا قابل ستایش هست، در کل قصد تخریب ندارم، و موفقعیتشون هم تبریک میگم و امیدوارم عنوان های بهتر و بیشتری از این سازنده داشته باشیم  @};-

لینک به دیدگاه

درود

بین دولوپر های ایرانی متاسفانه طرز فکر های غلط زیاد وجود داره، اولیش اینه که همشون بدون استثنا فکر میکنن اول کار هر بازی نا تموم و داغونی که عرضه کنن گیمر ایرانی (و بعضاً حتی سبزی فروش سر کوچه) وظیفه ملیش هست که بیاد بازی رو بخره و تا آقایون پشتیبانی شن که واسه عنوان بعدیشون سورس های لازم (که به قول خیلی هاشون ما ها نمیفهمیم و درک اینو نداریم که بازی سازی خیلی کامپیوتر خیلی خیلی هسته زیادی لازم داره و پر خرجه ...) بتونن یه عنوان خوب عرضه کنن ...

که خب دلیل اصلیش هم اینه که اکثر دولپور های ایرانی دقیقاً مثل 90% گیمر های ایرانی از یه ویدئو گیم فقط گرافیکش رو میبینن ! عنوان بزرگ و پر سر و صدایی مثل Division عرضه شده و تنها چیزی که اینجا داریم یه تاپیک کل کل انویدیا/amd 7 صفحه ایی هست که نتیجش یا قفله یا دعوا !

آقایون دولوپر ایرانی، بیخیال گرافیک شید ! یه بازی موفق به هیچ وجه به گرافیک اجتیاجی نداره ! بزرگترین عنوان های تاریخ، موفق ترین های و بهترین ها هیچ کدومشون گرافیک خارق العاده نداشتن ! بلکه نو آوری باعث موفقیت خیلی ها شده ! 

چند مثال ساده، عنوان stardew valley هنوز 1 هفته نیست عرضه شده، بیشتر از 7000 نقد مثبت تو استیم خورده با فروش 425.000 نسخه !!! حالا این عنوان چی هست ؟ harvest moon رو ps1 رو یادتونه ؟ دقیقاً یه نسخه باز سازی شده + جزئیات بیشتر، همین، گرافیک دو بعدی پیکسلی ، حجم کل بازی 300 مگ ! 7000 نقد مثبت میدونید یعنی چی ؟ عنوانی مثل project cars بعد یه سال 5800 نقد خورده که 1300 تاش هم منفیه ! :|  حالا این عنوان رو بگم 1 نفر ساخته (یه دولوپر به اسم concernedape) چی میگید ؟ :|

حالا هی زور بزنید واسه گرافیک بی معنی و خشک خالی ! تا زمانی که دولوپر های ایرانی تنها نگاهشون کسب درآمد از بازی سازی هست (اونم هنوز شروع نکرده و مقایسه خودشون با شرکت هایی که 25 ساله تو کارن ) صنعت بازی سازی ایران به هیچ جایی نمیرسه ....

پ.ن: تلاش شرکت راسپینا قابل ستایش هست، در کل قصد تخریب ندارم، و موفقعیتشون هم تبریک میگم و امیدوارم عنوان های بهتر و بیشتری از این سازنده داشته باشیم  @};-

لذت از بازی کردن یک گیم هست که مهم هست مثلا ساده ترین مثالش minecraft هست چندین سال هست ازش گذشت ولی هنوز جزو ده عنوان پرفروش در صنعت گیم هست زمانی که بنده مثلا در سرور های خارجی به عنوان builder سرور مشغول به بازی بودم همه ی فامیل میومدن میگفتن این بازی چی هست که بازی میکنی؟ اصلا گرافیک نداره و اینا

ولی لذتی که از pvp کردن و ساختن توی این بازی بودن هیچ وقت تجربه نکرده بودم

این نشان دهنده ی این هست که گرافیک مهم نیست اونقدرالی برای حمایت از بازی سازان ایرانی صد درصد من این بازی رو خریداری میکنم

امیدوارم موفقیتشون ادامه داشته باشه

لینک به دیدگاه

این که تو انلاینش پرنده پر نمیزنه :laughing:

گرافیک هم بزنم به تخته در حد سام ماجراجو =))

لینک به دیدگاه

درود

به به با تفکر گیمریت حال میکنم

فقط جمله ای که گفتی بدترین بازی انلاین جی تی ای هست موافق نیستم =))

راستی نقد ها رو نگاه میکنم خوششون اومده ملت اون ور اب . . .

من که گیم پلیش رو دیدم اصن حالم بد شد . . . خیلی بد :D

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

بابا منفی میدین! *dry#

عفت عمل داشته باشید :D

حالا بازی مال هر چند وقت پیش باشه :D همین جمعه هفته قبل(4 مارس) ریلیز شده

تو سایتا هم با قیمت حدود  تومان 40 دارن میفروشن

تا خارج که چندیدن دهه هست گیم طراحی می کنن حمایت مالی انچنانی میشن ساپورت میشن و ...

چند تا بازی مثل بتل فیلد داریم؟

پیش رفتی که بچه های بازی سازی ایران با این همه محدودیت با پسرفت حمایت دولت داشتند واقعا چشم گیره

من می خواستم برم تهران دوره اش رو ببینم ولی وقتی مشکلات رو دیدم فهمیدم وضع مالی بد خانواده با کار کردن من بهتر که نمیشه بدترم میشه پس بی خیال شدم

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

Gift Copies for All and Online Multiplayer!

مثل اینکه شرکت سازنده بازی سیاست یکی بخر دوتا ببر رو پیش گرفته =)) =))

من دیر متوجه شدم کسانی که سی دی کی بازی رو گرفتن از هفته قبل یه گیفت بازی به اکانت استیم شون فرستاده شده

فردا بیاید انلاین بزنیم :D

ویرایش شده توسط Veyron
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود

بنده خودم شخصا جزو اولین نفراتی بودم که Stardew Valley رو تو استیم خریدم فقط به یاد زمانی که تو 12-13 سالگی رو PS1 همین Harvestmoon رو بازی میکردم (حالا اینکه همه رفقا مسخرمون میکنن و میگن که رضا ک**خول شده بازی دوبعدی میکنه بماند) !! :) و با تفکر شما در زمینه نو آوری کاملا موافقم :).

لینک به دیدگاه

بنده خودم شخصا جزو اولین نفراتی بودم که Stardew Valley رو تو استیم خریدم فقط به یاد زمانی که تو 12-13 سالگی رو PS1 همین Harvestmoon رو بازی میکردم (حالا اینکه همه رفقا مسخرمون میکنن و میگن که رضا ک**خول شده بازی دوبعدی میکنه بماند) !! :) و با تفکر شما در زمینه نو آوری کاملا موافقم :).

خیلی از این بازی های مستقل و کوچیک ارزشی خیلی بیشتر از بازی های تکراری AAA داره 

بازی stardew valley عالی هست ریویو های استیم کافی هست برای نشان دادن این بازی و در انحصار pc نمره ی منتقدین هم 89

OVERALL:
Overwhelmingly Positive (18,418 reviews)

من که اخرین بازی AAA که انجام دادم fallout 4 بود الان استیم من شده بازی های مستقل فقط که ارزش خیلی بیشتر دارن یا یه چیزی هستن که خاطره ها رو زنده می کنن یا یه چیزی هستن که کاملا جدید که توی خاطره می مانند مثل subnautica روز اول 8 ساعت بازی کردم و شب توی خواب انچنان خواب بدی دیدم که تا صبح بیدار بودم ( من توی بچگی از اقیانوس ها خیلی می ترسیدم نوعی بیماری هست :crying: ) و الان نزدیک به 50 ساعت شده به همه پیشنهاد می کنم این رو انجام بدن 

بازی سازان ایرانی هم باید چیز های خاص بسازن نه یه شوتوری که از کالاف کپی شده نه داستان داره نه صدا گذاری درست نه هیچی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی از این بازی های مستقل و کوچیک ارزشی خیلی بیشتر از بازی های تکراری AAA داره 

بازی stardew valley عالی هست ریویو های استیم کافی هست برای نشان دادن این بازی و در انحصار pc نمره ی منتقدین هم 89

OVERALL:
Overwhelmingly Positive (18,418 reviews)

من که اخرین بازی AAA که انجام دادم fallout 4 بود الان استیم من شده بازی های مستقل فقط که ارزش خیلی بیشتر دارن یا یه چیزی هستن که خاطره ها رو زنده می کنن یا یه چیزی هستن که کاملا جدید که توی خاطره می مانند مثل subnautica روز اول 8 ساعت بازی کردم و شب توی خواب انچنان خواب بدی دیدم که تا صبح بیدار بودم ( من توی بچگی از اقیانوس ها خیلی می ترسیدم نوعی بیماری هست :crying: ) و الان نزدیک به 50 ساعت شده به همه پیشنهاد می کنم این رو انجام بدن 

بازی سازان ایرانی هم باید چیز های خاص بسازن نه یه شوتوری که از کالاف کپی شده نه داستان داره نه صدا گذاری درست نه هیچی 

ضمن احترام به بازی سازان ایرانی

دلیلش متوقع بودنشون و بیش از حد خودشون رو بالا دونستنه..  مدام سعی میکنن با نسخه برداری از بازی های دیگه یه چیزی بسازن که بترکونه(به خیال خودشون) و همش در فکر قدم های بسیار بزرگ برداشتن هستن(ایده پردازی های رویایی و امید به موفقیت هیچ ایرادی نداره اما به شرطی که حداقل یه ذره امکان به واقعیت پیوستنش وجود داشته باشه.... مثلا اینطور نباشه که من سیستم 50 میلیونی آرزو کنم و منتظر باشم یه گونی پول بیوفته پایین...باید با توجه به سطح خودمون بازی بسازیم...) که واقعا جواب هم نمیده (قدم های بسیار بزرگ و فراتر از توانایی چه چیزی رو به دنبال داره؟ میشه یه بازی که سبکش پرطرفداره مثل شوتر ها اما گرافیک و صداگذاری و گیمپلی بسیار سطح پایین) و مطمئن هستم که ساختن بازی ای مثل همون subnautica رو برای خودشون سطح پایین می دونن :|  الان که این همه بازیه سبک telltale جا افتاده و هنوز اشباع نشده و ساختش نیاز به طراحی تکسچر های آنچنانی هم نداره واقعا خیلی بهتره...اصلا یه کلیشه شده این قضیه که  قدم  های بسیار بزرگ رو میخوایم برداریم و وقتی موفق نمیشیم  میندازیمش گردن مشکلات مالی و حمایتی و امکانات ... خب مشکلات مالی و حمایت ها رو از قبل هم که میدونیم قراره پایین باشه پس قدمهاتون رو حساب شده بردارید.

و الان هم توی یکی از نظرات در استیم خوندم که در ترجمه مکالمه ها از زبان اصلی بازی به انگلیسی به شدت ایراد گرامری وجود داره :| اگه واقعیت داشته باشه این که دیگه کار خیلی سختی نبوده که؟ یه کارشناس خبره زبان که کم هم نداریم میتونست درست انجامش بده... نیازی به امکانات عظیم بازی سازانی مثل راک استار و یوبی سافت و سونی و... که نبوده برای این مورد... امکانات مالی و زیرساختی نا مناسب برای مشکلاتی مثل گرافیک و صداگذاری و طراحی و گیمپلی قابل هضمه اما نه واسه این مورد...

البته این نظر و دیدِ شخصیه منه و با توجه به شنیده ها، نوشته ها در بررسی های استیم و تماشا کردن فوتیج های بازی هست و دیگران میتونن مخالف یا موافق باشن یا حتی ممتنع  :D

تازه مدت زیادی نگذشته که روی استیم قرار گرفته ، در نقد های اولیه کاربران جو مثبت بود اما کم کم با جذب نظرات منفی به درجه mixed رسیده وطبق چیز یکه من تا الان از بازی های دیگه دیدم ،  بازی ای که از نقدهای اولیه مثبت به این شکل رو به پایین حرکت کنه دیگه بهتر نخواهد شد و حتی ممکنه نظرات منفی بیشتری هم جذب کنه و کلا" نگاتیو بشه

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

همه بازی های ایرانی به کنار، اچیومنت های این جمعه سیاه هم به کنار، یعنی فقط واسه همینا می خوام بخرم :D

post-4295-0-59699000-1461212500_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام. چندین تا نظرم رو خوندم . میگن تعداد تفنگهاش کم هستش .

صدای شلیک تفنگها  یجوری هستش . 

shadow یا تیرگی دور شخصیت ها زیاده و 

موقع حرف زدن دهناشون مصنوعی هستش  ~x(

لینک به دیدگاه

صدای شلیک تفنگها  یجوری هستش . 

موقع حرف زدن دهناشون مصنوعی هستش  ~x(

همش درسته متاسفانه

لینک به دیدگاه

صدای شلیک تفنگها یجوری هستش .

موقع حرف زدن دهناشون مصنوعی هستش ~x(

طراحی و صدا گزاری اسلحه ها حتی در حد بازی ۲۰ سال پیش doom1 هم نیست

صدای تیر اندازی نه تنها زشته و مسخره و اصلا به قیافه اسلحه ها نمیاد بلکه تاخیر هم دارن

تیر میزنی بعد صداش میاد خخخ

Sent from my MI 3W using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه بازی های ایرانی به کنار، اچیومنت های این جمعه سیاه هم به کنار، یعنی فقط واسه همینا می خوام بخرم :D

attachicon.gifh.JPG

=))

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...