رفتن به مطلب

آیا مصیبت GFWL دوباره در راه است؟: محدودیت‌های فنّی شدید بازی‌های عرضه شده در فروشگاه Windows Store

Recommended Posts

5o4kseaua0hlz6nues.jpg

شرکت مایکروسافت قصد دارد با فروشگاه Windows Store که همراه با سیستم عامل Windows 10 است، بازی‌های انحصاری و AAA خود را (مانند بازی Rise of the Tomb Raider) در آن فروخته و سهم بزرگی را در بازار بازی‌های دیجیتال کامپیوتر بدست آورد. برخلاف معاملات چندگانه DRM (مانند خرید DLC برای بازی شبکه‌ی استیم از طریق فروشگاه UPlay)، فروشگاه Windows Store از هردو نوع فروش; و قوانین سخت‌‌گیرانه‌ی DRM تبعیت خواهد کرد.

شما احتمالاََ اکنون فکر می‌کنید که "اینجا یک دنیای آزاده، و همیشه مکان برای رقابت وجود دارد." درسته؟ اما دوباره فکر کنید، چرا که با خرید بازی "Rise of the Tomb Raider" و یا سایر بازی‌های AAA از طریق فروشگاه ویندوز، دچار مشکلاتی بزرگ می‌شوید که کاربران وب‌سایت Reddit آنها را پیدا کرده‌اند.

برای شروع، بازی‌های خریداری شده در فروشگاه ویندوز در پلتفرم  Universal Apps Platform (پلتفرم اپلیکیشن‌های عمومی) ساخته می‌شوند و مانند فایل‌های معمولی و مرسوم exe. نیستند. این گونه بازی‌ها نوعی "رابط کاربری مدرن" هستند، نه برنامه‌ی عادی ویندوز; که همین عامل باعث ایجاد محدودیت‌های شدید می‌شود، مانند: عدم پشتیبانی از Nvidia SLI یا AMD CrossFire، عدم اجرای بازی در تمام صفحه‌ی واقعی (اجرای بازی در حالت پنجره‌ای بدون مرز یا تمام صفحه‌ی غیر واقعی و ساختگی) و فعال بودن همیشگی VSync. از دیگر محدودیت‌های نرم‌افزارهای بر پایه‌ی UAP، می‌توان به عدم پشتیبانی از مادینگ و کلیدهای میانبر موس اشاره کرد. البته هنوز هم محدویت‌هایی وجود دارد. از آنجایی که این بازی‌ها فرمت exe. نیستند، بنابراین شما نمی‌توانید آنها را در لیست برنامه‌ی Steam اضافه کنید (که این به معنی عدم پشتیبانی این بازی‌ها از گیمپد Steam Controller است). همچنین فروشگاه ویندوز از نظر بیمه‌نامه‌ی برگشت مبلغ پرداخته شده نیز در مقابل دو فروشگاه Steam و Origin در وضعیت خوبی قرار ندارد (کاربر از طریق این بیمه‌نامه می‌تواند در صورت عدم رضایت از بازی/نرم‌افزار، محصول خریداری شده را برگشت داده و مبلغ گرداخته شده را پس گیرد) و از همه مهمتر، امکان اجرای بازی‌های خریداری شده از طریق فروشگاه ویندوز، تنها در سیستم عامل ویندوز 10 ممکن است.

منبع: techpowerup

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فیل اسپنسر مدیر بخش اکس باکس قول برطرف کردن این مشکلات رو داده.مطمئن باش یه اشتباه رو دو بار تکرار نمیکنه ایندفعه اومده تا استیم رو از صفحه روزگار محو کنه...بزار بازی هایی مول فورزا و گیرز اف وار بیاد تو استور ویندوز ۱۰ به صورت انحصاری اونوقت میفهمیم که کی طرفدار استیم هستش و کی طرفدار ویندوز ۱۰

لینک به دیدگاه

فیل اسپنسر مدیر بخش اکس باکس قول برطرف کردن این مشکلات رو داده.مطمئن باش یه اشتباه رو دو بار تکرار نمیکنه ایندفعه اومده تا استیم رو از صفحه روزگار محو کنه...بزار بازی هایی مول فورزا و گیرز اف وار بیاد تو استور ویندوز ۱۰ به صورت انحصاری اونوقت میفهمیم که کی طرفدار استیم هستش و کی طرفدار ویندوز ۱۰

:laughing:  شبکه‌ی استیم از صفحه‌ی روزگار محو بشه؟

استیم و پی‌سی گیمینگ به هم متصل‌اند، مگه میشه استیم با این همه عظمت از صحنه‌ی روزگار محو بشه.

شرکت مایکروسافت نمی تونه با ویندوز استورش هیچ کاری در زمینه‌ی گیمینگ کنه، به چند دلیل مختلف:

1- ویندوز استور انحصاری ویندوز 10 هست، یعنی بخش عظیمی از گیمرهای جهان که از ویندوز 7 استفاده می کنند، نمی تونن از بازی های این استور استفاده کنند.

2- شبکه استیم چندین میلیون کاربر فعال داره و چند هزار هم بازی، که استور مایکروسافت اینگونه وضعیتی رو نداره

3- تخفیفاتی که استیم داره خودش یک عامل اصلی برای جذب شدن به این شبکه هست!

4- اگه این خبر عدم پشتیبانی از SLI و Crossfire و مادینگ درست باشه، مطمئناََ کسی طرف استور ویندوز نمیره، چرا که این قابلیت ها، از قابلیت های اصلی هر PC است و بدون اون، PC بیشتر شبیه کنسول هست تا PC!

5- و چندتا دلیل دیگه که بنده یادم نمیاد الان!

مایکروسافت که نتونست با GFWL کاری از پیس ببره و فقط ضررش موند واسه چندتا بازی... مطمئناََ این استور ویندوز (حداقل بخش گیمش) نمی تونه زیاد دووم بیاره و همون بلای GFWL سرش میاد! تا شرکت های سازنده بازی های AAA بیان ببین سود در استور ویندوز وجود ندارد (و حتی ضرر کنن) میرن بازی رو در استیم عرضه می کنن.

لینک به دیدگاه

:laughing:  شبکه‌ی استیم از صفحه‌ی روزگار محو بشه؟

استیم و پی‌سی گیمینگ به هم متصل‌اند، مگه میشه استیم با این همه عظمت از صحنه‌ی روزگار محو بشه.

شرکت مایکروسافت نمی تونه با ویندوز استورش هیچ کاری در زمینه‌ی گیمینگ کنه، به چند دلیل مختلف:

1- ویندوز استور انحصاری ویندوز 10 هست، یعنی بخش عظیمی از گیمرهای جهان که از ویندوز 7 استفاده می کنند، نمی تونن از بازی های این استور استفاده کنند.

2- شبکه استیم چندین میلیون کاربر فعال داره و چند هزار هم بازی، که استور مایکروسافت اینگونه وضعیتی رو نداره

3- تخفیفاتی که استیم داره خودش یک عامل اصلی برای جذب شدن به این شبکه هست!

4- اگه این خبر عدم پشتیبانی از SLI و Crossfire و مادینگ درست باشه، مطمئناََ کسی طرف استور ویندوز نمیره، چرا که این قابلیت ها، از قابلیت های اصلی هر PC است و بدون اون، PC بیشتر شبیه کنسول هست تا PC!

5- و چندتا دلیل دیگه که بنده یادم نمیاد الان!

مایکروسافت که نتونست با GFWL کاری از پیس ببره و فقط ضررش موند واسه چندتا بازی... مطمئناََ این استور ویندوز (حداقل بخش گیمش) نمی تونه زیاد دووم بیاره و همون بلای GFWL سرش میاد! تا شرکت های سازنده بازی های AAA بیان ببین سود در استور ویندوز وجود ندارد (و حتی ضرر کنن) میرن بازی رو در استیم عرضه می کنن.

در تایید گفته های دوست عزیزمون، خواهشا احساساتی با قضیه برخورد نکنید، مگر میشه استیم با این همه محبوبیت و پشتیبانی عالی و .... به همین راحتی و یک دفعه از صفحه روزگار محو بشه! مگر کاربرای PC چنین چیزی رو اجازه میدند! شما برید یکم تحقیق کنید از کابرهای PC، ببینید بازی که هم روی یوپلی و هم روی استیم یا اوریجین یا GOG عرضه میشه، کدوم رو بیشتر می پسندند؛ الان همین به عنوان مثال سری بتلفیلد هم اگر روی استیم عرضه بشه، خواهید دید که چطور خیلی ها از اورجین به روی استیم مهاجرت می کنند، استیم بدون شک بهترین شبکه توضیع گیم برای PC هست و خواهد بود؛ این قضیه استور مایکروسافت هم فکر نمیکنم زیاد دوام بیاره.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

خخخخ وایسید ببینم این مشکلاتم گیریم که حل شد که بعید میدونم حل بشه

دلیلی دیده نمیشه که استیم از صحنه ی روزگار حذف بشه کانتر و دوتا 2 یک سری از بازی های پرطرفدار هستند بای اینکه سال ها از ساخت این بازی ها میگزره کلی طرفدار داره و هر روز هم بهشون اضافه میشه بازی های مشترک استیم و ویندوز رو هیچ کسی توی ویندوز نمیخره چرا؟ خب معلومه طرف 1000 تا بازی رو استیمش داره سعی داره اکانتش رو بالا ببره نمیاد دوباره یک اکانت جدید بسازه

استیم امتحان خودش رو پس داده

شاید خیلی ها ندونید ولی ذهن انسان از تغییر و تحول بخش میاد یکی از خصلت های انسان این هست

حالا گیریم که ویندوز رفت بالا الان همه ی مردم خارج از سایت هایی مثل g2a خرید میکنن که ارزون تر بازی پاشون در بیاد و این بدلیل سیستم بسیار گسترده ی استیم برای گیفت هست که خیلی از مردم از اون استفاده میکنند (هر بازی ای رو بخرید میتونید در Inv خود نگه دارید و فعالش نکنید و بعد برای یکی از دوستان خود بفرستید)

شبکه ی استیم کلا خیلی جالب سیستم لول آپ خیلی خوبی داره سیستم چت خیلی خوبی داره و کلی امکاناتی که داره

چندین سال طول کشیده که استیم به این سطح برسه و الان بعد از چندین سال شبکه ی استیم تقریبا بدون باگ هست

من که شبکه ی گیم ویندوز بیاد به شخصه باز از استیم استفاده میکنم و فکر کنم که مردم کل جهان با تحریم کردن این گیم ها در pc دوباره این ایده ی ویندوز را نابود میکنند

ویرایش شده توسط Miladhelios
لینک به دیدگاه

کلا به مایکروسافت امیدی نیست

با اون ویندوز 10 موبایلش که حسابی آبروی ما رو برد

لینک به دیدگاه

در تایید گفته های دوست عزیزمون، خواهشا احساساتی با قضیه برخورد نکنید، مگر میشه استیم با این همه محبوبیت و پشتیبانی عالی و .... به همین راحتی و یک دفعه از صفحه روزگار محو بشه! مگر کاربرای PC چنین چیزی رو اجازه میدند! شما برید یکم تحقیق کنید از کابرهای PC، ببینید بازی که هم روی یوپلی و هم روی استیم یا اوریجین یا GOG عرضه میشه، کدوم رو بیشتر می پسندند؛ الان همین به عنوان مثال سری بتلفیلد هم اگر روی استیم عرضه بشه، خواهید دید که چطور خیلی ها از اورجین به روی استیم مهاجرت می کنند، استیم بدون شک بهترین شبکه توضیع گیم برای PC هست و خواهد بود؛ این قضیه استور مایکروسافت هم فکر نمیکنم زیاد دوام بیاره.

من به شخصه با این که بعضی بازی ها روی شبکه یوپلی یا گاگ ارزان تر از استیم هستند باز استیم رو ترجیح میدم ! . مسئله تعصبی هست. 

لینک به دیدگاه

این مایکروسافت باید دست از بلندپروازی برداره

هر دفعه یه فکری به کله اش میزنه میخواد یه چیزی رو نابود کنه :laughing: داداش اینجوری نمیشه اروم اورم ، اول یه بازی 1 دلاری بزار ببین کسی استفاده میکنه بعد فکر نابودی استیم رو استارت بزن =))

لینک به دیدگاه

راستی اون کسایی که از مایکروسافت بد میگن باید بدونن اگر مایکروسافت و ویندوز نبود الان باید مار پله بازی میکردیم.اصلا گیمینگ و ویندوز به هم گره خرده اند.فقط برید تو یوتیوب مقایسه نرخ فریم ویندوز ۱۰ رو با استیم او اس ببینید من دیگه هیچ حرفی نمیزنم.

اگر مایکروسافت نبود شاید اپل از اول همه چیز رو براتون اختراع میکرد...

لینک به دیدگاه

راستی اون کسایی که از مایکروسافت بد میگن باید بدونن اگر مایکروسافت و ویندوز نبود الان باید مار پله بازی میکردیم.اصلا گیمینگ و ویندوز به هم گره خرده اند.فقط برید تو یوتیوب مقایسه نرخ فریم ویندوز ۱۰ رو با استیم او اس ببینید من دیگه هیچ حرفی نمیزنم.

اگر مایکروسافت نبود شاید اپل از اول همه چیز رو براتون اختراع میکرد...

ویندوز سیستم عامله و استیم یک فروشگاه و سرویس آنلاین بازی PC! لطفاََ این دو رو به هم ربط ندین! سیستم عامل جریانش جداست و فروشگاه هم جریانش جدا. بله، قبول دارم اگه ویندوز نبود، مطمئناََ وضعیت PC گیمینگ اینگونه نبود و سیستم عامل Steam OS هم زیاد چشمگیر نیست.

ما هم پدرکشتگی با مایکروسافت نداریم، ارتفاقاََ این شرکت رو ستایش میکنم، ولی بعضی از سیاست های این شرکت واقعاََ مسخرس!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گل بود به سبزه نیز آراسته شد

فاتحه گیمینگ در سال 2016 خوندست با این وضعیت

چند وقت دیگه خود تولید کنندگان گرافیک صداشون درمیاد

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در جواب اون دوستمون که میگه سیاستش مسخرست.راست میگید شما اگر مایکروسافت هم مثل این تازه به دوران رسیده ها همش در فکر انحصار طلبی و خالی کردن جیب مردم بود الان به به و چه چه میکردند واسش . سیساست این شرکت کنسول رو از یک وسیله یک کاره به یک مولتی مدیا و همه فن حریف تبدیل کرده پشتیبانی از موس و کیبورد رو کنسول و ویندوز ۱۰ رو کنسول فکر کنم جزو تخیلات بود تا چند سال قبل.اصلا تمام برنامه های کاربردیش رو بشماریم چند صفحه میشه که داره برا تمام سیستم عامل ها میده بیرون از اندروید بگیر تا مک.یک ذره فکر کنیم واقعا هر کدوممون به نوعی با یکی از سرویسهای این شرکت در ارتباطیم از افیس و اسکایپ و اوتلوک و ...

وای هستند کسانی که به دلیل فن بازی شدید چشمشون رو به روی اینها میبندند.کدوم شرکتی اینجوری تمام سرویس هاش رو در اختیار پلت فرم های دیگه قرار میده؟

گوگل اینقدر کثیفه که حتی برنامه های مثل یوتیوب و جیمیل رو برا ویندوز نمیده بیرون.تکلیف اپل هم که معلومه فروختن یک جنس به ارزش چهار برابر واقعیش

واقعا فقط یک دفعه برید با سرفیس پرو ۴ کار کنید تا به عظمت کارش پی ببرید یک لپ تاپ کامل در لباس تبلت.اما اون طرف ایپد پرو رو معرفی کرده که در بهترین حالت میشه انگری بردز و کلا کارهایی که با یک آیفون انجام میشه رو انجام داد.فقط چون ۴ برابر قیمت واقعیش قیمت گذاری میشه مردم میگن عجب چیزی

کلا میخوام بگم غول نرم افزاری دنیا رو با شرکت های تازه به دوران رسیده دیگه مقایسه نکنید

لینک به دیدگاه

در جواب اون دوستمون که میگه سیاستش مسخرست.راست میگید شما اگر مایکروسافت هم مثل این تازه به دوران رسیده ها همش در فکر انحصار طلبی و خالی کردن جیب مردم بود الان به به و چه چه میکردند واسش . سیساست این شرکت کنسول رو از یک وسیله یک کاره به یک مولتی مدیا و همه فن حریف تبدیل کرده پشتیبانی از موس و کیبورد رو کنسول و ویندوز ۱۰ رو کنسول فکر کنم جزو تخیلات بود تا چند سال قبل.اصلا تمام برنامه های کاربردیش رو بشماریم چند صفحه میشه که داره برا تمام سیستم عامل ها میده بیرون از اندروید بگیر تا مک.یک ذره فکر کنیم واقعا هر کدوممون به نوعی با یکی از سرویسهای این شرکت در ارتباطیم از افیس و اسکایپ و اوتلوک و ...

وای هستند کسانی که به دلیل فن بازی شدید چشمشون رو به روی اینها میبندند.کدوم شرکتی اینجوری تمام سرویس هاش رو در اختیار پلت فرم های دیگه قرار میده؟

گوگل اینقدر کثیفه که حتی برنامه های مثل یوتیوب و جیمیل رو برا ویندوز نمیده بیرون.تکلیف اپل هم که معلومه فروختن یک جنس به ارزش چهار برابر واقعیش

واقعا فقط یک دفعه برید با سرفیس پرو ۴ کار کنید تا به عظمت کارش پی ببرید یک لپ تاپ کامل در لباس تبلت.اما اون طرف ایپد پرو رو معرفی کرده که در بهترین حالت میشه انگری بردز و کلا کارهایی که با یک آیفون انجام میشه رو انجام داد.فقط چون ۴ برابر قیمت واقعیش قیمت گذاری میشه مردم میگن عجب چیزی

کلا میخوام بگم غول نرم افزاری دنیا رو با شرکت های تازه به دوران رسیده دیگه مقایسه نکنید

دوست عزیز، این کار شما یک نوع فن بازی محسوب میشه (از امضاتون هم کاملاََ معلومه طرفدار دو آتیشه این شرکت هستید). لطفاََ مسائل مختلف رو قاطی بحث اصلی نکنید. ما اینجا نه با سیستم عامل های این شرکت کار داریم، نه به سرویس هاش و نه چیزای دیگه این شرکت. بحث اصلی ما سیاست اشتباه این شرکت در قبال انحصاری کردن بازی های AAA و مجبور کردن گیمرها به کوچ به ویندوز 10 برای تجربه اونها و همچنین محدویت های ایجاد شده ی دیگه هست.

درضمن منظورتون رو از شرکت های تازه به دوران رسیده متوجه نشدن، اگه منظورتون اپل هست، که این شرکت قدمتش از مایکروسافت بیشتره (گرچه خودم زیاد از این شرکت خوشم نمیاد) و اگر هم منظورتون شرکت Valve هست، که این شرکت هم بیشتر از 20 ساله فعالیت داره. شرکت Sony هم که از جنگ جهانی دوم تا الان هست و واسه خودش پدربزرگیه.

لطفاََ منطقی رفتار کنید و منطقی گفتار داشته باشید.

بنده  دیگه حرفی ندارم.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

من احتمال میدم بازیهاش بعد از یه مدتی که روی STORE اومد روی استیم هم بییاد

حقیقتش ماکرو میخواد هر جور شده وین 10 رو تبدیل به os اول گیمرها بکنه و استور خودشم بالا بکشه البته من جایی ندیدم که بگه میخوایم رقیبی برای استیم باشیم چون نمیتونه باشه

اریجین با اون همه بازی بزرگ و همه گیر و پر طرفدار مثل TF PVZ NFS SIMS FIFA BF هم نتونست رقیبی برای استیم باشه دیگه استور ماکرو با 4 تا بازی کنسولی که اگه روی پی سی نمییومدن هم هیچ اتفاقی نمیافتاد همونطور که قبلا نیافتاد نمیتونه رقیبی برای استیم باشه .

به نظر من اینا قرار به موازات هم باشن نه رقیب هم یه چیزی مثل استیم و اریجین.پس دوستان توهم توانایی رقابت STORE با استیمو بر ندارن

البته من یه جایی دیم که فیل گفته بود ما صدای گیمرها رو میشنویم و در جهت رفع این مشکلات بر مییام ولی در هر حال من با این وضع استور استیمو ترجیح میدم ولی شاید دراینده به استور هم عادت کردیم همونطور که به اریجین عادت کردیم به نظرم ماکرو باید در جهت رفع سریع مشکلات استور بربییاد و انتخاب بین استور و استیمو به خود گیمر واگذار کنه

در هر حال سال 2016 یکی از بهترین سالهای گیمنگ به خصوص برای پی سی گیمرهاست

ویرایش شده توسط StarCraft
لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من به جای جانبداری از شرکتهای مختلف باید ببینیم که هر چیزی چه سودی برای اکثریت مردم جهان میتونه داشته باشه و دیدمون رو به یک شرکت با چند هزار نفر پرسنل محدود نکنیم. من به تمام این قضایا به این صورت نگاه میکنم که این موارد میتونن باعث رقابت بین شرکتها بشن و برنده رقابت در دراز مدت مصرف کننده است.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، این کار شما یک نوع فن بازی محسوب میشه (از امضاتون هم کاملاََ معلومه طرفدار دو آتیشه این شرکت هستید). لطفاََ مسائل مختلف رو قاطی بحث اصلی نکنید. ما اینجا نه با سیستم عامل های این شرکت کار داریم، نه به سرویس هاش و نه چیزای دیگه این شرکت. بحث اصلی ما سیاست اشتباه این شرکت در قبال انحصاری کردن بازی های AAA و مجبور کردن گیمرها به کوچ به ویندوز 10 برای تجربه اونها و همچنین محدویت های ایجاد شده ی دیگه هست.

درضمن منظورتون رو از شرکت های تازه به دوران رسیده متوجه نشدن، اگه منظورتون اپل هست، که این شرکت قدمتش از مایکروسافت بیشتره (گرچه خودم زیاد از این شرکت خوشم نمیاد) و اگر هم منظورتون شرکت Valve هست، که این شرکت هم بیشتر از 20 ساله فعالیت داره. شرکت Sony هم که از جنگ جهانی دوم تا الان هست و واسه خودش پدربزرگیه.

بنده  دیگه حرفی ندارم.

موفق باشید.

شما که تیم خبری لیون هستید باید یه کم بیشتر در جریان باشید که سال 1997 اپل در آستانه ورشکستگی بود و با کمک مالی همین مایکروسافت رو پا موند.اپل رو فقط باید مدیون نبوغ استیو جابز باشیم نه چیز دیگه ای

بنده هم هدفم منحرف کردن تاپیک نیست فقط در مقابل صحبت های جواب دار نمیتونم سکوت کنم

لینک به دیدگاه

بنده  دیگه حرفی ندارم.

موفق باشید.

در مورد سونی هم وجدانا و شرافتا پلی استیشن 4 با پلی استیشن 3 به جز گرافیک چه فرقی کرده؟میشه بگید؟شبکه psn اش جدیده؟نکنه تاچ پد دستش رو به عنوان انقلاب در طراحی میگین؟لطفا بگید منتظرم

اما بزار من بگم برات...ویندوز 10 کرتانا...مولتی تسکینگ فوق العاده...پشتیبانی از بازی های نسل قبل...از کینکت و فرمان های صوتی و...

لینک به دیدگاه

در مورد سونی هم وجدانا و شرافتا پلی استیشن 4 با پلی استیشن 3 به جز گرافیک چه فرقی کرده؟میشه بگید؟شبکه psn اش جدیده؟نکنه تاچ پد دستش رو به عنوان انقلاب در طراحی میگین؟لطفا بگید منتظرم

اما بزار من بگم برات...ویندوز 10 کرتانا...مولتی تسکینگ فوق العاده...پشتیبانی از بازی های نسل قبل...از کینکت و فرمان های صوتی و...

طرفداری کورکورانه نکنید من خودم اصلا ار کنسول خوشم نمیاد ولی این رو نمیشه انکار کرد که ps4 از x1 یک سر و گردن بالاتر هست از لحاظ همه چی مخصوصا بازی های انحصاری مخصوصا الان که کوجیما به این شرکت وارد شده

حالا من نمیدونم شما چطوری تعصب داری روی مایکروسافت که فقط میگی مایکروسافت

ویندوز بی نظیر هست ولی اگه ویندوز هم نبود یه چیز دیگه بود والا مثلا ما بگیم آگه کامپیوتر درست نمیشد هیچ چیزی مثل کامپیوتر در آینده هم تولید نمیشد

حالا بحث رسید به انقلاب در طراحی

انقلاب در طراحی هیچ مفهومی برای بشر نداره پرفورمنس اهمیت داره که مایکروسافت در کنسول نداشته

حالا بحث من این هست که مایکروسافت اسطوره است ولی در همه ی زمینه ها نه رقیبی هم برای استیم نمیتونه باشه

اگر میگید ویندوز هم نبود لینوکس بود بعد یک چیز خیلی جالب ما چند سال هست Windows رو داریم!؟ طی این مدت هزاران بار دی باگ شده و هزاران ایرادش برطرف شده ولی steam OS تازه تقریبا وارد بازار شده طول میکشه تا دی باگ بشه باید ورژن های جدید بیاد و... ولی یک چیز جالب هیچ چیزی در این قرن ثابت نیست یک دفعه دیدید فردا مایکروسافت اپل یا استیم اصلا نابود شدند

ولی تعصب الکی نداشته باشید هر کسی در این فروم هست (همه نه ولی خیلی از ما) خوره ی تحقیقات در مورد گیم و کنسول و کامپیوتر هستیم و همه ی ما اطلاعات زیادی در این مورد داریم و حرف های غیر منطقی رو قبول نمیکنیم و حرف های تعصبی رو حالا نمیدونم گفتمم ممکنه مایکروسافت بره بالا

کسی از آینده خبر نداره

لینک به دیدگاه

امسال خوشحال شدیم مایکرو به فکر پی سی بازها افتاده، نگو میخواد ویندوز استور رو به خورد ملت بده!

یک ریال حرام هست برای ویندوز استور خرج کنی

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

اگه مایکروسافت دست از این سیاست بی دلیل بی خودش برمی داشت شاید 10سال پیش استیم اینقدر جاشو بین بازیکونا باز نمی کرد 

خب یعنی چی فایل ها پسوند EXE نباشه مایکروسافت حتی ایده ی شبکه بازی انلاین زودتراز استیم داشت ولی با این سیاست بی منطق و میشه گفت زد گیمری خودش کاسه کوزه خودشو شکست 

حتی بعد از اون افتضاح gfwl بازهم عبرت نشده براش 

اگه مایکروسافت یکم ازادیبده به گیمر وازاین کارای بیهوده دست برداره شاید تو پنج سال اینده رقیبی باشه برای استیم

لینک به دیدگاه

طرفداری کورکورانه نکنید من خودم اصلا ار کنسول خوشم نمیاد ولی این رو نمیشه انکار کرد که ps4 از x1 یک سر و گردن بالاتر هست از لحاظ همه چی مخصوصا بازی های انحصاری مخصوصا الان که کوجیما به این شرکت وارد شده

ویندوز بی نظیر هست ولی اگه ویندوز هم نبود یه چیز دیگه بود والا مثلا ما بگیم آگه کامپیوتر درست نمیشد هیچ چیزی مثل کامپیوتر در آینده هم تولید نمیشد

انقلاب در طراحی هیچ مفهومی برای بشر نداره پرفورمنس اهمیت داره که مایکروسافت در کنسول نداشته

حالا بحث من این هست که مایکروسافت اسطوره است ولی در همه ی زمینه ها نه رقیبی هم برای استیم نمیتونه باشه

اگر میگید ویندوز هم نبود لینوکس بود بعد یک چیز خیلی جالب ما چند سال هست Windows رو داریم!؟ طی این مدت هزاران بار دی باگ شده و هزاران ایرادش برطرف شده ولی steam OS تازه تقریبا وارد بازار شده طول میکشه تا دی باگ بشه باید ورژن های جدید بیاد و... ولی یک چیز جالب هیچ چیزی در این قرن ثابت نیست یک دفعه دیدید فردا مایکروسافت اپل یا استیم اصلا نابود شدند

ولی تعصب الکی نداشته باشید هر کسی در این فروم هست (همه نه ولی خیلی از ما) خوره ی تحقیقات در مورد گیم و کنسول و کامپیوتر هستیم و همه ی ما اطلاعات زیادی در این مورد داریم و حرف های غیر منطقی رو قبول نمیکنیم و حرف های تعصبی رو حالا نمیدونم گفتمم ممکنه مایکروسافت بره بالا

کسی از آینده خبر نداره

دقیقا من هم از این صحبت های بی منطق خوشم نمیاد مثلا تمام خوبی ها و امکانات یک کنسول مثل ایکس باکس وان رو در نظر نگیریم فقط بگیم سونی گرافیکش بهتره.من هم این حرف ها تو کتم نمیره هر دو کنسول رو داشتم واقعا همون رابط گرافیکی سیستم عامل اکس باکس کل کنسول سونی رو میارزه.تو ایران چون از قدیم رادیو و ضبط صوت و هنه چی سونی بود به خاطر این اینقد فن های سه آتیشه داره.

خود مدیر عامل سونی وقتی شنید اکس باکس وان از بازی های ۳۶۰ پشتیبانی میکنه کپ کرد.صحبت هاش هست برید بخونید.گفت همچین عملیات پیچیده ی نرم افزاری فقط از مایکروسافت بر میاد و این کارها در توان ما نیست

لینک به دیدگاه

کسی از آینده خبر نداره

عزیز من اگه ویندوز نبود الان همهمون باید پول قطعات گرون قیمت اپل رو میدادیم همه کامپیوترا مک بود دیگه نه حتی نرم افزار حتی تو انتخاب قطعه هم ازادی نداشتیم (در ضمن xbox live سه سال زودتر از psn بوجود اومد چقدر گیمرا رو اول نسل به طرف خودش کشوند ) چرا طراحی ارجع بر پرفرمنس نباشه همین کنسول ویل  150ملیون تو نسل قبل  فروخت در صورتی که از لحاظ پرفورمنس نصف کنسولای  سونی و مایکروسافت قدرت نداشت کلی مثال دیگه تو زمینه های دیگه میشه زد که اکثر اوقات طراحی بر پرفورمنس ارجعیت واولویت داشته 

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

عزیز من اگه ویندوز نبود الان همهمون باید پول قطعات گرون قیمت اپل رو میدادیم همه کامپیوترا مک بود دیگه نه حتی نرم افزار حتی تو انتخاب قطعه هم ازادی نداشتیم (در ضمن xbox live سه سال زودتر از psn بوجود اومد چقدر گیمرا رو اول نسل به طرف خودش کشوند ) چرا طراحی ارجع بر پرفرمنس نباشه همین کنسول ویل 150ملیون تو نسل قبل فروخت در صورتی که از لحاظ پرفورمنس نصف کنسولای سونی و مایکروسافت قدرت نداشت کلی مثال دیگه تو زمینه های دیگه میشه زد که اکثر اوقات طراحی بر پرفورمنس ارجعیت واولویت داشته

درود بر شرفت که حرف حساب میزنی
لینک به دیدگاه

من نمیگم که طراحی هیچ ربطی نداره منظور من این هست که شما باید به پرفورمنس هم توجه کنید ولی علت اصلی پیشرفت ps4 بازی های انحصاریش هست بنده از کنسول خوشم نمیاد ولی از وقتی اعلام شد کوجیما رفت به شرکت سونی وسوسه شدم که یک ps4 بخرم با این کار کوجیما احتمال خیلی زیادی وجود داره که کسی دیگه طرف xbox نره خیلی واضح بازی های سونی بی‌نظیر حالا دیگه کوجیما هم بهش اضافه کنید

من نگفتم ویندوز نمیومد خیلی خوب میشد ولی شما نمیتونید بگید آگه ویندوز نبود فقط اپل بود که وجود داشت هزاران شرکت دیگه ممکن بود ساخته بشن برای ساخت ویندوز اصلا امکان داشت اپل هم وجود نداشت آگه ویندوز نبود

هیچ چیز قابل پیش بینی نیست

حالا یک چیز دیگه

برای چی بازی میکنید؟ تجربه ی خوبی از بازی گرافیکی خوب داستان زیبا ( توی ایران کسانی که آنلاین بازی میکنن خیلی نیستن) برای این مسایل بازی میکنید دیگه

خب حالا بازی های انحصاری سونی همه ی این ها رو داره بازی فقط یک اکشن خوب نیست بازی هایی بودن با خط داستانی بسیار خوب ولی گیم پلی ضعیف ولی بسیار محبوب شدن بدلیل خط داستانی زیباشون حتی موسیقی متن هم تاثیر بالایی داره شرکت سونی برای بازی های انحصاریش تمامی این ها رو بصورت حرفه ای در خودش جا میده

ما کنسول رو میگیریم تا از گیم لذت ببریم در حال حاضر هم گیم های سونی بسیار بهتر هستند به شخصه آگه بخوام یک کنسول هم بگیرم ترجیح میدهم ps4 بگیرم

لینک به دیدگاه

من نمیگم که طراحی هیچ ربطی نداره منظور من این هست که شما باید به پرفورمنس هم توجه کنید ولی علت اصلی پیشرفت ps4 بازی های انحصاریش هست بنده از کنسول خوشم نمیاد ولی از وقتی اعلام شد کوجیما رفت به شرکت سونی وسوسه شدم که یک ps4 بخرم با این کار کوجیما احتمال خیلی زیادی وجود داره که کسی دیگه طرف xbox نره خیلی واضح بازی های سونی بی‌نظیر حالا دیگه کوجیما هم بهش اضافه کنید

من نگفتم ویندوز نمیومد خیلی خوب میشد ولی شما نمیتونید بگید آگه ویندوز نبود فقط اپل بود که وجود داشت هزاران شرکت دیگه ممکن بود ساخته بشن برای ساخت ویندوز اصلا امکان داشت اپل هم وجود نداشت آگه ویندوز نبود

هیچ چیز قابل پیش بینی نیست

حالا یک چیز دیگه

برای چی بازی میکنید؟ تجربه ی خوبی از بازی گرافیکی خوب داستان زیبا ( توی ایران کسانی که آنلاین بازی میکنن خیلی نیستن) برای این مسایل بازی میکنید دیگه

خب حالا بازی های انحصاری سونی همه ی این ها رو داره بازی فقط یک اکشن خوب نیست بازی هایی بودن با خط داستانی بسیار خوب ولی گیم پلی ضعیف ولی بسیار محبوب شدن بدلیل خط داستانی زیباشون حتی موسیقی متن هم تاثیر بالایی داره شرکت سونی برای بازی های انحصاریش تمامی این ها رو بصورت حرفه ای در خودش جا میده

ما کنسول رو میگیریم تا از گیم لذت ببریم در حال حاضر هم گیم های سونی بسیار بهتر هستند به شخصه آگه بخوام یک کنسول هم بگیرم ترجیح میدهم ps4 بگیرم

شما اصلا تا حالا گیرز اف وار بازی کردی یا فورزا موتور اسپورت؟هر وقت اونا رو بازی کردی و تونستی یه رقیب واسش بیاری دیگه حق با شماست.

الان یه سری چیزها رو مینویسم و معادلش رو که از فن های سونی این روزها زیاد مینشنویم

ویندوز ۱۰ رو کنسول=کنسول خریدیم نه پی سی

اجرای بازی های نسل قبل=نسل قبل که چیزی نداشت که دوباره بخوایم بازی کنیم

فرمان های صوتی و کینکت=من که فلج نیستم نتونم برم با کنترلر تنظیمات رو انجام بدم

استریم رو ویندوز ۱۰=اینو نمیدونیم چی بگیم

باز هم هست بگم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...