رفتن به مطلب

مشاوره و راهنمایی در انتخابcorsair h105 و nepton 280L

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان تقاضا دارم منو در انتخاب  دو واتر کولر نام برده راهنمایی بفرمایید.

corsair h 105:

post-22433-0-98045000-1456846689_thumb.png

cooler master nepton 280l:

post-22433-0-41213700-1456846762_thumb.png

در مورد پرفرمنسو در برابر نویز تولیدی،دوام، و... (حتی سلیقه خودتون در مورد ظاهر).

همچنین دارندگان این دو واتر کولر در مورد تجربه شون در سهولت نصب ، مشکلات به وجود آمده و.. بنده رو راهنمایی بکنن.

این دو واتر رو برای استفاده  بروی پردازنده core i7 6700k در نظر گرفتم.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

کولر 280L واقعا کولر پر صدایی هست و نویز بسیار بالایی داره زمانی که فنای این واترکولر رو بزارید روی 100% نویز بسیار بالا میره و صداش واقعا افتضاحه از لحاظ پرفورمنس خوب هست ولی بنده این کولر رو پیشنهاد نمیکنم در حال حاضر کولر H100i GTX یا 240M رو بهتون پیشنهاد میکنم صورت کلی واترکولرها زیاد با هم فرقی ندارن و بهترین واترکولر کلوز با بدترینش شاید دو الی سه درجه اختلاف د اشته باشند پس اولویت رو نویز در نظر بگیرید چون واقعا نقش اصلی رو داره 240M جزو بهترین واترکولرهای حال حاضر هست و نویز بسیااار پایینی داره .

لینک به دیدگاه

دوست من بنظرم حتما این بررسی رو ببینید ( اگر قبلا ندیدید ) - لیون خیلی خوب و کامل بررسی کرده : 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?s=2491925627be0d3400bfb520beac1043&app=videos&do=view&id=38 

لینک به دیدگاه

سلام احسان عزیز و منمنون از پاسخ راهنمایی شما

تا اونجایی که من میدونم همه از صدای کولر های کورسیر می نالند

صدای 280L هم تو بنچمارک ها با حداکثر سرعت فنها ۳۸ دسیبل بوده که نسبتا زیاد به نظر میاد.

باتشکر

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

طبق تحقیقاتی که انجام دادم واتر کولر nepton ‎280L‏ نه تنها نویز شدیدی داره بلکه جریان هوا به سختی از رادیاتور عبور میکنه که مشکل بزرگی هست!

( اصلا پیشنهادش نمیکنم! )

پیشنهاد بنده Corsair H100i GTX or Coolermaster ‎240m‏ هست که هر دو عالی هستند.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوست من بنظرم حتما این بررسی رو ببینید ( اگر قبلا ندیدید ) - لیون خیلی خوب و کامل بررسی کرده : 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?s=2491925627be0d3400bfb520beac1043&app=videos&do=view&id=38 

سلام فرشاد عزیز

ممنون از پاسخ و راهنمایی شما

بله نگاه کردم واقعا تفاوت نسبت به قیمتها، خیلی کم هست

باتشکر

درود دوست عزیز

طبق تحقیقاتی که انجام دادم واتر کولر nepton ‎280L‏ نه تنها نویز شدیدی داره بلکه جریان هوا به سختی از رادیاتور عبور میکنه که مشکل بزرگی هست!

( اصلا پیشنهادش نمیکنم! )

پیشنهاد بنده Corsair H100i GTX or Coolermaster ‎240m‏ هست که هر دو عالی هستند.

موفق باشید.

سلام آقا ایمان  چاکرم

240 هم در نظر می گیرم

ولی فکر نمی کنم زورم برای خرید به h100i برسه

بازم ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

سلام آقا ایمان چاکرم

240 هم در نظر می گیرم

ولی فکر نمی کنم زورم برای خرید به h100i برسه

بازم ممنون از راهنماییتون

علیک سلام داداش، مخلصم

اگر نمیتونی H100i gtx‏ بگیری غمت نباشه، کولر مستر 240M‏ هم عالی هست.

یا حق

لینک به دیدگاه

cooler master nepton 280l :x :x :x

سلام دوست خوبم

به احتمال nepton 240m انتخاب میکنم

ولی یه حسی بهم میگه منگل جان تو که رو سیستمت 5 تا فن داری که صدای هلی کوپتر میده اینم روش پس  گور بابای نویز برو همون 280 بخر بزن بر بدن :-@

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست خوبم

به احتمال nepton 240m انتخاب میکنم

ولی یه حسی بهم میگه منگل جان تو که رو سیستمت 5 تا فن داری که صدای هلی کوپتر میده اینم روش پس  گور بابای نویز برو همون 280 بخر بزن بر بدن :-@

اونقدر اختلاف بین 280 ال و 240 ام وجود نداره که بخواین نویز بسیار زیادی رو تحمل کنید بنظر بنده خرید 280 ال خریدی اشتباه هست و حتی در آینده هم بخواین بفروشید با ضرر بیشتری نسبت به 240 ام ازتون میخرن 

اول اینکه تمام اکثر کاربران دوست دارند کیسشون بی صدا باشه و کمترین نویز رو داشته باشه 

و اکثرا کیسایی دارن که واتر کولر تا مرز 240mm رو ساپورت میکنه و 280mm رو ساپورت نمیکنه 

ویرایش شده توسط Ehsan Bahavar
لینک به دیدگاه

اونقدر اختلاف بین 280 ال و 240 ام وجود نداره که بخواین نویز بسیار زیادی رو تحمل کنید بنظر بنده خرید 280 ال خریدی اشتباه هست و حتی در آینده هم بخواین بفروشید با ضرر بیشتری نسبت به 240 ام ازتون میخرن 

اول اینکه تمام اکثر کاربران دوست دارند کیسشون بی صدا باشه و کمترین نویز رو داشته باشه 

و اکثرا کیسایی دارن که واتر کولر تا مرز 240mm رو ساپورت میکنه و 280mm رو ساپورت نمیکنه 

احسان جان برخی مثل خود بنده پرفورمنس خود کولر براشون مهمه

کیس بنده با اینکه دور تر از خودم هست بازم صدای فنهای 2500 دور ترمالرایت داغونم میکنه ، ولی وقتی پرفورمنس رو میبینم و تو رندر میتونم فرکانس بالاتری در اختیار داشته باشم از انتخابم فوق العاده راضی هستم

به نظرم خود شخص خریدار باید انتخاب کنه آیا براش نویز مهم هست یا خیر ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احسان جان برخی مثل خود بنده پرفورمنس خود کولر براشون مهمه

کیس بنده با اینکه دور تر از خودم هست بازم صدای فنهای 2500 دور ترمالرایت داغونم میکنه ، ولی وقتی پرفورمنس رو میبینم و تو رندر میتونم فرکانس بالاتری در اختیار داشته باشم از انتخابم فوق العاده راضی هستم

به نظرم خود شخص خریدار باید انتخاب کنه آیا براش نویز مهم هست یا خیر ....

دز طی صحبت هام گفتم که پرفومرنس واترکولرها خیلی با همدیگه فرقی ند ارن بنده خیلی از واتر کولر ها رو از جمله 280L و h100i و h110i GTX و ... ازج حمله کیت های XSPC رو تست کردم تمام این ها به جز XSPC شاید از نظر کارایی دماشون بین یک الی دو درجه تفاوت داشته باشه که بنظرم هیچ کاربری 2 درجه اختلاف دمایی رو به نویز ترجیح نمیده باز هم مختارند و میتونند همون280 ال رو خریداری کنند و برای یه کاربر معمولی و گیمر اختلاف 2 درجه واقعا هیچی نیست . حتی اورکلاکرهای حرفه ای هم فکر نمیکنم دو درجه رو به نویز ترجیح بدهند.

ویرایش شده توسط Ehsan Bahavar
لینک به دیدگاه

سلام دوستان ممنون از تبادل نظر و تجربه سازندتون

قبل از هرچیزی می خواستم بدونید که منت گذاشتید

با یکی از دوستان که مشورت می کردم یک دلیل دیگر برای انتخاب نپتون ۲۸۰ میاورد و میگفت تفاوت دمایی بعد از دو الی سه ساعت استفاده برتری با رادیات بزرگتر است.

در ضمن هیچ یک از دوستان نظر خاصی در مورد h105 ندارند، باتشکر.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظر من اصلاً هیچکدمشون

گرین بگیرید

ارزونم هست

کاراییش هم خوبه، فکر نمیکنم تفاوت زیادی با 240M داشته باشه

خدمات درست درمون هم داره

موقع رد کردنش هم کم تر ضرر میدن

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

سلام دوست نازنین

فرشته ی روی زمین

یواش برو تا نری سمت گرین

ً............ً.....‌‌.ً......

یعنی رگمو بزنن دیگه سمت گرین نمی رم،

تا به اینجا تجربم از خرید محصولات گرین چه از فنش چه از پاورش چه از کیسش این بوده که....

هیچی نگم بهتره

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

سلام دوستان ممنون از تبادل نظر و تجربه سازندتون

قبل از هرچیزی می خواستم بدونید که منت گذاشتید

با یکی از دوستان که مشورت می کردم یک دلیل دیگر برای انتخاب نپتون ۲۸۰ میاورد و میگفت تفاوت دمایی بعد از دو الی سه ساعت استفاده برتری با رادیات بزرگتر است.

در ضمن هیچ یک از دوستان نظر خاصی در مورد h105 ندارند، باتشکر.

بله، دوست شما درست فرمودند.

مثلا تفاوت رادیاتور واتر کولرهای 120 با 240 کم هست ( البته از یک برند و یک مدل ) ولی در مصرف طولانی مدت این واتر کولر 240 هست که اختلافش با 120 زیادتر میشه و به برتری محسوسی میرسه.

در مورد H105 باید بگم واتر کولر خیلی خوبی هست و در تست های سایت Techpowerup‏ همیشه خنکتر از H110 بوده!

ولی با وجود سری جدید واتر کولر های Corsair ‎‎*‎‎*‎‎*‎‎*‎‎* Gtx‏ دیگه منطق خرید نداره!

چون دیگه میشه گفت داره قدیمی میشه!

نکته مهم: خودتون هم میدونید تفاوت واترکولرهای High End‏ کلوز لوپ چند درجه بیشتر نیست، پس هر کدوم که بیشتر دوست داری ( فکر کنم 280L‏ ‏) رو بخر تا بعدا" پشیمون نشی و افسوس بخوری.

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه شما عزیزان

دمتون گرم.

رفتم واسه نپتون 280L.

لینک به دیدگاه

بنده نپتون 280 ال رو روی وایپر نصب کردم. سخت بود بخاطر شکل و چیدمان گرین وایپر ولی نصبش کردم. فن هاش رو گذاشتم برای Chassis از اونجایی که ار کولر NH D15 هم داشتم فن های این رو باز کردم گذاشتم روی نپتون و دور فن ش رو هم متانسب دما تنظیم کردم و خیلی کم صدا شده. در ضمن وقتی کلی صدا از جاهای دیگه ی کیس ممکن هست به گوش برسه دیگه نویز واتر کولر زیاد به حساب نمیاد. البته دور فن اگه 100% باشه (که تا حالا نرسیده به این دور فن برای خودم) صداش خیلی زیاد میشه.

لینک به دیدگاه

بنده نپتون 280 ال رو روی وایپر نصب کردم. سخت بود بخاطر شکل و چیدمان گرین وایپر ولی نصبش کردم. فن هاش رو گذاشتم برای Chassis از اونجایی که ار کولر NH D15 هم داشتم فن های این رو باز کردم گذاشتم روی نپتون و دور فن ش رو هم متانسب دما تنظیم کردم و خیلی کم صدا شده. در ضمن وقتی کلی صدا از جاهای دیگه ی کیس ممکن هست به گوش برسه دیگه نویز واتر کولر زیاد به حساب نمیاد. البته دور فن اگه 100% باشه (که تا حالا نرسیده به این دور فن برای خودم) صداش خیلی زیاد میشه.

سلام

شما روی کیس گرین وایپر 280L‏ نصب کردید!

بابا ایول، فکر نمیکردم همچین پتانسیلی داشته باشه این کیس!

پردازنده شما چی هست؟

و تفاوت دما این واتر کولر با اون ایر کولر برای شما چند درجه بود؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

شما روی کیس گرین وایپر 280L‏ نصب کردید!

بابا ایول، فکر نمیکردم همچین پتانسیلی داشته باشه این کیس!

پردازنده شما چی هست؟

و تفاوت دما این واتر کولر با اون ایر کولر برای شما چند درجه بود؟؟؟

سلام بر شما

بله به سختی نصب شد :)

4790 کِی هست

دقیق یادم نمیاد. هر دو رو تست کردم بودم روی این پردازنده. اگر درست خاطرم باشه یکی دو درجه کمتر بود نپتون نسبت به NH (البته ناگفته نماند من NH رو فقط از یک فن ش استفاده میکردم نه از دو فن) و بعدش که فن های NH استفاده کردم برای نپتون اگر اشتباه نکنم 5 درجه یا بیشتر یا کمتر اختلاف ایجاد شد. دقیق یادم نمیاد چون برای چند ماه پیش هست. عکسم گرفته بودم ازشون ولی نمیدونم کجاست. هرچه که بود راضی بودم از حرکتی که آخر سر زدم چون دمای فول لودش خیلی پایین اومده بود و همینطور دمای بیکاری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...