رفتن به مطلب

دروغی به اسم sata3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

شاید این موضوع کاملا شخصی باشه ولی خوب تجربه است که امیدوار هستم کس دیگری

آنرا امتحان نکنه

بعد از 2 هفته بالا و پائین کردن مادربردهای مختلف در این آشفته بازار کامپیوتر ایران و تاکید بر داشتن

USB3 و SATA3 (مثلا آینده نگری کردیم) یک مادربرد Asus SABERTOOTH X58 خریدیم بعدش راه افتادیم

دنبال 2 تا هارد سامسونگ 103SJ (که خوب خدا را شکر روی هر چی دست می زاریم ناپدید میشه) که بعد از

کلی گشتن چون دقیقا این مدل را نداشت رسیدیم به یک مغازه که گفت Western Digital 1TB SATA3 دارم

گفتیم چند گفت فلان (40% بیشتر از مدل SATA2) با کلی با لا پایین و به خیال خام اینکه خوب سرعت این دوبرابر SATA2 هست (اگر هم نباشه حداقل یک و نیم برابر هست) خوشحال و مسرور خریدمون رو کردیم پیش خودمون هم گفتیم خوبه از امکان SATA3 مادربرد هم بهره می بریم. WIN7 x64 نصب کردیم (چقدر این هارد WD صدای تلق تلق می ده رو اعصاب راه می ره) زدیم ببینیم HD Tune روی Rea حداکثر چقدر می خونه که دیدیم به به 133 مگابایت بر ثانیه؟؟؟!!!!!!! یعنی نسبت به یک هارد Seagate 500GB SATA2 فقط 10 مگابایت بیشتر !!!

هر چقدر بالا پائین کردم دیدن نخیر SATA3 فقط یک دروغ هست و بس مارو بگو سرمون چه کلاه گشادی رفت بابت یک مادربرد که USB3 و SATA3 را پشتیبانی کنه و یک هارد SATA3 مبلغ ناقابل 200000 تومان ضرر کردیم---------------------

لینک به دیدگاه

با سلام....

دوست عزیز این چه ربطی به sata 3 داره . هیچ هارد مکانیکی قادر نیست از کل پهنای باند Sata 3 استفاد کنه !!!!! این محدودیت سرعت هارد است نه درگاه Sata 3 !!! هیچ هارد مکانیکی از هر برندی میخواد باشه سرعتش بالاتر از 145MB/s نخواهد بود . اگر واقعا میخوای فرق سرعت رو درک کنی باید بری هارد جامد بخری عزیز . 2 تا SSD Crucial C300 بگیر و raid 0 بکن . تازه اون موقع پهنای باند Sata 3 واقعا به درد میخوره. اون موقع read , write میره رو 600 MB/s .

درگاه sata 2 هم برای تمام هاردهای مکانیکی الان کافی است چون هارد مکانیکی بیشتر از اون نمیکشه و سرعتش محدوده عزیز !

اگر قرار بود پهنای باند درگاه Sata 3 با یک هارد مکانیکی پر بشه که فاجعه بود عزیز !! همیشه تحقیق کن بعد از یک تکنولوژی جدید انتقاد کن ! این به محدودیت هارد ربط داره و نه درگاه Sata 3 . اونم فقط منظورش سازگاری با در گاه ساتا 3 است والا WD sata3 خیلی با بقیه فرق نمیکنه !

اگر میخوای از امکانات ساتا 3 استفاده کنی باید کلی پول هارد جامد هم بدی !!! ساتا 3 عملا برای هاردهای جامد اومد چون اینقدر سرعت هاردهای جامد بالا رفت که درگاه ساتا 2 محدودیت ایجاد میکرد !

خدا رو شکر همه کاربرا مثل شما نیستن !! یک تکنولوژی جدید رو به چه راحتی بردید زیر سوال !!!!! @};- Shame%20On%20You.gif

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

البته توی هارد های جامد هم چنین هاردی نداریم نهایتا 355 MB/s

http://www.newegg.co...N82E16820148348

دوست عزیز اگر دقت کرده باشید ، سالار جان قبلش گفتند که دو تا هارد جامد با پیکربندی رید 0 !! @};-

لینک به دیدگاه

البته توی هارد های جامد هم چنین هاردی نداریم نهایتا 355 MB/s

http://www.newegg.co...N82E16820148348

دوست عزیز من گفتم تو چینش Raid 0 . که سرعت write و read دو برابر میشه !!

البته هارد جامد تکی با سرعت read 700 MB/s هم داریم .

OCZ IBIS

http://www.ocztechno...a-link-ssd.html

http://www.anandtech...erface-reviewed

هارد جامد PhotoFast PowerDrive LSI PCIe هم هست که سرعتش میره بالای 1400 MB/s .

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

با سلام....

دوست عزیز این چه ربطی به sata 3 داره . هیچ هارد مکانیکی قادر نیست از کل پهنای باند Sata 3 استفاد کنه !!!!! این محدودیت سرعت هارد است نه درگاه Sata 3 !!! هیچ هارد مکانیکی از هر برندی میخواد باشه سرعتش بالاتر از 145MB/s نخواهد بود . اگر واقعا میخوای فرق سرعت رو درک کنی باید بری هارد جامد بخری عزیز . 2 تا SSD Crucial 300 بگیر و raid 0 بکن . تازه اون موقع پهنای باند Sata 3 واقعا به درد میخوره. اون موقع read , write میره رو 600 MB/s .

درگاه sata 2 هم برای تمام هاردهای مکانیکی الان کافی است چون هارد مکانیکی بیشتر از اون نمیکشه و سرعتش محدوده عزیز !

اگر قرار بود پهنای باند درگاه Sata 3 با یک هارد مکانیکی پر بشه که فاجعه بود عزیز !! همیشه تحقیق کن بعد از یک تکنولوژی جدید انتقاد کن ! این به محدودیت هارد ربط داره و نه درگاه Sata 3 . اونم فقط منظورش سازگاری با در گاه ساتا 3 است والا WD sata3 خیلی با بقیه فرق نمیکنه !

اگر میخوای از امکانات ساتا 3 استفاده کنی باید کلی پول هارد جامد هم بدی !!! ساتا 3 عملا برای هاردهای جامد اومد چون اینقدر سرعت هاردهای جامد بالا رفت که درگاه ساتا 2 محدودیت ایجاد میکرد !

خدا رو شکر همه کاربرا مثل شما نیستن !! یک تکنولوژی جدید رو به چه راحتی بردید زیر سوال !!!!! :-w Shame%20On%20You.gif

دمت گرم ... اموزنده بود...@};-@};-:eek:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من گفتم تو چینش Raid 0 . که سرعت write و read دو برابر میشه !!

البته هارد جامد تکی با سرعت read 700 MB/s هم داریم .

OCZ IBIS

http://www.ocztechno...a-link-ssd.html

http://www.anandtech...erface-reviewed

شرمنده.کمبود اطلاعات بود.

ویرایش شده توسط sadra_168
لینک به دیدگاه

من اطلاعاتی ندارم اونچنان ولی اقا سالار واقعا سالاره کامپوتره به لطف سالار عزیز و بچه های دیگه من سیستمه خوبی بستم و لذت سرعت با هارده جامدو دارم میبرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

شاید این موضوع کاملا شخصی باشه ولی خوب تجربه است که امیدوار هستم کس دیگری

آنرا امتحان نکنه

بعد از 2 هفته بالا و پائین کردن مادربردهای مختلف در این آشفته بازار کامپیوتر ایران و تاکید بر داشتن

USB3 و SATA3 (مثلا آینده نگری کردیم) یک مادربرد Asus SABERTOOTH X58 خریدیم بعدش راه افتادیم

دنبال 2 تا هارد سامسونگ 103SJ (که خوب خدا را شکر روی هر چی دست می زاریم ناپدید میشه) که بعد از

کلی گشتن چون دقیقا این مدل را نداشت رسیدیم به یک مغازه که گفت Western Digital 1TB SATA3 دارم

گفتیم چند گفت فلان (40% بیشتر از مدل SATA2) با کلی با لا پایین و به خیال خام اینکه خوب سرعت این دوبرابر SATA2 هست (اگر هم نباشه حداقل یک و نیم برابر هست) خوشحال و مسرور خریدمون رو کردیم پیش خودمون هم گفتیم خوبه از امکان SATA3 مادربرد هم بهره می بریم. WIN7 x64 نصب کردیم (چقدر این هارد WD صدای تلق تلق می ده رو اعصاب راه می ره) زدیم ببینیم HD Tune روی Rea حداکثر چقدر می خونه که دیدیم به به 133 مگابایت بر ثانیه؟؟؟!!!!!!! یعنی نسبت به یک هارد Seagate 500GB SATA2 فقط 10 مگابایت بیشتر !!!

هر چقدر بالا پائین کردم دیدن نخیر SATA3 فقط یک دروغ هست و بس مارو بگو سرمون چه کلاه گشادی رفت بابت یک مادربرد که USB3 و SATA3 را پشتیبانی کنه و یک هارد SATA3 مبلغ ناقابل 200000 تومان ضرر کردیم---------------------

با درود:

دوست عزیز ( sysman ) ، آقای سالار دقیقا توضیح دادند ، و بنده نیز به صورت عامیانه ( یک مثال ) برای شما توضیح خواهم داد.

فرض کنید دو تا اتوبان داریم بدون ترافیک ، اتوبان اولی 2 بانده و اتوبان دومی 4 بانده است ، اینجا منظور از اتوبان همان SATA 2 و SATA 3 می باشد.

حالا اگر با یک اتومبیل مشخص یک بار در اتوبان 2 بانده ، سرعت بگیریم و یک بار در اتوبان 4 بانده ، سرعت بگیریم.

آیا سرعت آن اتومبیل در اتوبانهای 2 بانده و 4 بانده فرقی خواهد کرد ؟

آیا سرعت اتومبیل به تعداد باندها مربوط می شود یا به موتور اتومبیل ؟

دوست عزیز به جای اینکه اتوبان را از 2 بانده به 4 بانده افزایش دهیم ، باید به فکر نوع اتومبیل ( تعداد سیلندرها ، صفر تا صد ، تعداد سوپابها ، قدرت موتور و غیره ) ... باشیم .

در واقع شما اتوبان را از 2 بانده به 4 بانده افزایش دادید ، اما اتومبیل شما هیچ تفاوتی نکرده.

اینجا منظوراز اتومبیل همان هارد دیسک ( H.D.D ) می باشد.

شما باید یک اتومبیل با سرعت بالا که در اینجا ( S.S.D ) می باشد خریداری کنید ، که مسلمأ قیمت بالایی نسبت به یک اتومبیل با سرعت پایین ( H.D.D ) دارد.

شما می توانید اتومبیل سرعت بالا را در همان اتوبان 2 بانده با سرعتی بالاتر از اتومبیل با سرعت پایین رانندگی کنید.

یعنی می توانید از ( S.S.D ) در همان SATA 2 استفاده کنید ، چرا که S.S.D های خوب بازار داخل با سرعت خواندن 285 مگابایت و سرعت نوشتن 275 مگابایت احتیاجی به SATA 3 ندارند و همان SATA 2 جوابگوی این نوع S.S.D ها می باشد. ( این نوع SSD ها از درگاه SATA 2 استفاده می کنند )

برای نمونه پهنای باند SATA 2 برابر با 375MB/s مگابایت در ثانیه ، برابر با 357.63MiB/s مبی بایت در ثانیه می باشد.

Mega-bit = 1,000,000 bits

Mebi-bit = 1,048,576 bits

دوست عزیز( sysman ) زمانی که بنده برای اولین بار S.S.D با سرعت معمولی را نصب کردم و به طور عملی تست کردم ، تازه معنی سرعت را در دستگاههای ذخیره سازی را درک کردم. ( شنیدن کی بُود مانند دیدن )

برای مثال ، یک فایل با ظرفیت 100MB مگابایت را از درایوی به درایو دیگر کپی کردم ، زمانی که انگشتم راروی کلید Enter گذاشتم ، قبل از اینکه کلید Enter به حالت قبلی برگرده کار تمام شده بود ، اول فکر کردم کپی نشده ولی متوجه شدم آنقدر سریع بوده که فرصت نمایش دادن آن نوار کپی که از 0 تا 100 درصد کشیده می شود را نداشته.

از نظر دما ، باید خدمت شما عرض کنم زمانی که سیستم خاموش است و زمانی که ساعتها با سیستم کار می کنید هیچ تفاوتی در دما به وجود نمی آید.

از نظر صدا هم ، هیچ صدایی ندارد ، اگر از RAM سیستم صدا شنیدید از S.S.D هم می شنوید.

در کل همه چیز عالی است ، به غیر از قیمت آن .

اطلاعات کامل S.S.D بنده را می توانید از لینک زیر مشاهده کنید.

http://lioncomputer....ata-128gb-s596/

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

با سلام....

دوست عزیز این چه ربطی به sata 3 داره . هیچ هارد مکانیکی قادر نیست از کل پهنای باند Sata 3 استفاد کنه

خوب اصل صحبت من هم همینه. وقتی هارد مکانیکی نموتونه از این امکان استفاده کنه و همون SATA2 کافی هست براش پس دلیلی نداره شرکتی بیاد هارد SATA3 بزنه

بعدش مردم را فریب بده. بین SATA1 و SATA2 این تفاوت قابل توجه بود ولی بین 2 و 3؟؟؟ پس حرف من خیلی هم بی ربط نیست که برای این دسته از هاردها یک فریب هست

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر همه کاربرا مثل شما نیستن !! یک تکنولوژی جدید رو به چه راحتی بردید زیر سوال !!!!! @};-

ممنونم سالار جان از توضيحات كاملت .

ولي من اعتقاد دارم كه اين دوستمون با مطرح كردن چنين چيزي قصد بدست اوردن اطلاعات رو دارن كه فكر ميكنم خيلي روششون خوبه . و تا انتقاد نباشه كسي نميتونه به جواب درست برسه . بايد خيلي چيزها و تكنولوزيها رو به چالش كشيد تا به درك درستش رسيد .

لینک به دیدگاه

ممنونم سالار جان از توضيحات كاملت .

ولي من اعتقاد دارم كه اين دوستمون با مطرح كردن چنين چيزي قصد بدست اوردن اطلاعات رو دارن كه فكر ميكنم خيلي روششون خوبه . و تا انتقاد نباشه كسي نميتونه به جواب درست برسه . بايد خيلي چيزها و تكنولوزيها رو به چالش كشيد تا به درك درستش رسيد .

ممنون از حسن توجه شما.

کلا هدف من از نوشتن این مطلب این بود که دوستان نه مثل بنده ضرر بکند و هم اینکه بدونن SATA3 برای هارد مکانیکی در حد یک خیال هست و بس، حتی ارزش یک ریال هزینه اضافی برای این رده از هاردها وجود نداره

لینک به دیدگاه

درست میگید جناب حسینی ولی کسی میاد انتقاد میکنه کعه اطلاعاتش کامل باشه . اصولا منتقد کسی هست که ایقدر راجع به یک چیزی تحقیق کرده باشه که همه کم و کاستشو بدونه , نه اینکه چون تجربه خودش خوب نبود بیاد کل مسئله رو ببره زیر سوال !

دوست عزیزمون بهتر بود این تاپیک رو به صورت سوال مطرح میکردن ! مثلا با این عنوان که چرا با هارد سا تا3 و استفاده از درگاه ساتا 3 سرعت همچنان مثل قبل است ؟!! ولی دوستمون چون یک خورده نارضایتی داشتن صاف رفتن به کل تکنولوژی Sata3 حمله کردن که صحیح نبود ! سوال پرسیدن برای همینه !! ما هم اینجا در خدمت دوستانیم تا جواب سوالاتشونو بدیم ! ولی وقتی عنوان تاپیک اینقدر حمله ای است و کاملا جنبه احساسی و تجربه شخصی دارد باید به سرعت تصحیح بشه. به خصوص که این خودش اشاعه اطلاعات غلط و نادرست است و بقیه رو نسبت به این تکنولوژی جدید بدبین خواهد کرد !

در مورد نبود نیاز به نوشتن ساتا 3 رو هاردهای مکانیکی بباید بگم این کاملا یک ترفند تجاری برای فروش است . شما خودت این هارد رو دقیقا به همین دلیل خریدی چون روش زده بود ساتا 3 , درسته ؟؟ این تفکر که این محصول با تکنولوژِی جدید سازگاره شمارو به سمت خریدش سوق میده و باعث میشه یک هارد ساتا 2 رو انتخاب نکنی . این یک نوع بازی با ذهن خریدار است چون خریدار همیشه دنبال اخرین تکنولوژِی است . این به هیچ عنوان خلاف قانون نیست . وقتی دقیقتر هم نگاه کنید منظورش اینه که این هارد با درگاه ساتا 3 سازگاری داره ولی اصلا معنیش این نیست که سرعتش بالاتره !!!!! :eek: وقتی تجربتون زیاد شد دیگه گول این ترفندهای تجاری را نخواهید خورد @};-

البته تکته دیگری که هست اینه که هنوز هاردهای جدید ساتا 3 تو ایران نیومدن . منظورم اونایی است که کش 64 مگ دارن . مثلا ورژن 64 مگ کش همین هارد بلک وسترن دیجیتال . اگر اونا بیان سرعت یک خورده بهتره میشه ولی باز نیازی به ساتا 3 نداری و ساتا 2 برات کافیه !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

درست میگید جناب حسینی ولی کسی میاد انتقاد میکنه کعه اطلاعاتش کامل باشه . اصولا منتقد کسی هست که ایقدر راجع به یک چیزی تحقیق کرده باشه که همه کم و کاستشو بدونه , نه اینکه چون تجربه خودش خوب نبود بیاد کل مسئله رو ببره زیر سوال !

دوست عزیزمون بهتر بود این تاپیک رو به صورت سوال مطرح میکردن ! مثلا با این عنوان که چرا با هارد سا تا3 و استفاده از درگاه ساتا 3 سرعت همچنان مثل قبل است ؟!! ولی دوستمون چون یک خورده نارضایتی داشتن صاف رفتن به کل تکنولوژی Sata3 حمله کردن که صحیح نبود ! سوال پرسیدن برای همینه !! ما هم اینجا در خدمت دوستانیم تا جواب سوالاتشونو بدیم ! ولی وقتی عنوان تاپیک اینقدر حمله ای است و کاملا جنبه احساسی و تجربه شخصی دارد باید به سرعت تصحیح بشه. به خصوص که این خودش اشاعه اطلاعات غلط و نادرست است و بقیه رو نسبت به این تکنولوژی جدید بدبین خواهد کرد !

در مورد نبود نیاز به نوشتن ساتا 3 رو هاردهای مکانیکی بباید بگم این کاملا یک ترفند تجاری برای فروش است . شما خودت این هارد رو دقیقا به همین دلیل خریدی چون روش زده بود ساتا 3 , درسته ؟؟ این تفکر که این محصول با تکنولوژِی جدید سازگاره شمارو به سمت خریدش سوق میده و باعث میشه یک هارد ساتا 2 رو انتخاب نکنی . این یک نوع بازی با ذهن خریدار است چون خریدار همیشه دنبال اخرین تکنولوژِی است . این به هیچ عنوان خلاف قانون نیست . وقتی دقیقتر هم نگاه کنید منظورش اینه که این هارد با درگاه ساتا 3 سازگاری داره ولی اصلا معنیش این نیست که سرعتش بالاتره !!!!! :eek: وقتی تجربتون زیاد شد دیگه گول این ترفندهای تجاری را نخواهید خورد @};-

البته تکته دیگری که هست اینه که هنوز هاردهای جدید ساتا 3 تو ایران نیومدن . منظورم اونایی است که کش 64 مگ دارن . مثلا ورژن 64 مگ کش همین هارد بلک وسترن دیجیتال . اگر اونا بیان سرعت یک خورده بهتره میشه ولی باز نیازی به ساتا 3 نداری و ساتا 2 برات کافیه !

بنده بعدش گفتم که مشکل من با sata3 نبود با هاردی بود که به عنوان sata3 خریداری کردم

ضمن اینکه مدل دقیق هاردی که خریدم دقیقا همان هاردی هست که شما مد نظرتون بود WD Caviar Black FAEX 1TB 64MB Cach

ولی هیچ فرقی با sata2 نداره هیج از نظر عملکرددر برنامه HD Tune، سرعت خواندن اطلاعاتش از هارد سامسونگ f3 هم کندتر هست جالب اینکه موقع کار کردن کلی هم خر خر می کنه

گفتم که در مجموع هدفم اگاه کردن دوستان جهت عدم فریب خوردن با این ترفندهای تجاری بود

لینک به دیدگاه

بنده بعدش گفتم که مشکل من با sata3 نبود با هاردی بود که به عنوان sata3 خریداری کردم

ضمن اینکه مدل دقیق هاردی که خریدم دقیقا همان هاردی هست که شما مد نظرتون بود WD Caviar Black FAEX 1TB 64MB Cach

ولی هیچ فرقی با sata2 نداره هیج از نظر عملکرددر برنامه HD Tune، سرعت خواندن اطلاعاتش از هارد سامسونگ f3 هم کندتر هست جالب اینکه موقع کار کردن کلی هم خر خر می کنه

گفتم که در مجموع هدفم اگاه کردن دوستان جهت عدم فریب خوردن با این ترفندهای تجاری بود

بله شما تصحیح کردی عزیز و من در کل منظورم این بود که همیشه سعی کنید ابتدا تحقیق کنید بعد تاپیک بزنید . عنوان تاپیک الان منحرف کنندست و هرکسی هر برداشتی ممکنه بکنه پس دقت کنید .

من دقیقا یادم نیست وسترن های 32 مگ کش چقدر بود سرعتشون ولی فکر کنم یک 10-20 MB/s این 64 مگ کش از قبلیها سریعتره . یک برتری که این هاردهای وسترن نسبت به سامسونگ F3 دارن access time پایین تر وسترنهاست . تو F3 حدودا 15.3ms است ولی تو وسترنها 12.1ms که خوب بهتره .از طرف دیگه سامسونگ کاملا بی صداست .<br> ولی در کل بعله نباید گول این ساتا 3 بودن هاردهای مکانیکی رو خورد . فقط معنیش اینه که سازگاری داره ولی سرعت فرقی نمیکنه چندان ! عملا همون هاردهای قدیمی رو ورداشتن درگاه ساتا 3 بهش اضافه کردن !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

خوب این هم تست مربوط به هارد WD Caviar Black 1TB STAT 6 Gb/s 64 MB

post-7491-049786100 1292369988_thumb.png

post-7491-021365000 1292370011_thumb.png

post-7491-032250700 1292370902_thumb.png

این هم تست Seagate Barcuda 1TB 7200.12

post-7491-007095600 1292370110_thumb.png

post-7491-029710100 1292370540_thumb.png

post-7491-009786700 1292370515_thumb.png

لینک به دیدگاه

ممنون از بابت تستها .. همون طور که گفتم این هاردهای جدید عملا فقط یک ذره تغییرات نسبت به قبل داشتن و در کل میشه اونا رو تو افزایش کش و اضافه کردن درگاه ساتا 3 خلاصه کرد و تمام .

Baracuda هارد خوبیه ولی وسترن بهتره در کل. هم زمان تاخیرش 12 میلی ثانیه اسن و هم burst speed . در کل فرق دیگری ندارند. امدوارم براتون تجربه شده باشه که تو این بازار بی درو پیکر و فراوان قطعات کامپیوتر ( همه دنیا رو میگم) 80% مواقع تبلیغات فقط جنبه تبلیغ داره و بس . شما اینجور مواقع اول تو نت دنبال یک Review از محصول مورد نظرت باید بگردی تا عملکرد واقعیش رو ببینی بعد بخریش . شما بهتر بود بعد پیشنهاد مغازه دار میومدی خونه review از وسترن ساتا 3 میخوندی و میدیدید که عملا تفاوتش نزدیک به صفره با بقیه !

یک چیزی که برای خیلیلها بد جا افتاد و تو ذهن کاربرا هم موند این بود که هر چی نسل به نسل درگاهای ساتای جدید معرفی بشه سرعت هاردای مکانیکی هم بیشتر میشه ! همه از ابتدا فکر میکردن سرعت هاردها خیلی زیاده و این کابلا و درگاه اتصال داره محدود میکنه که هم درست بود و هم غلط ! بعد یک مدتی هاردهای مکانیکی شروع کردن به در جا زدن که بعدش هاردهای جامد معرفی شدن . ولی کاربرا همچنان فکر میکنن با گرفتن مادربرد ساتا 3 سرعت هاردها (هاردهای مکانیکی) خود به خود دوبرابر میشه که کاملا اشتباه است . هاردهای مکانیکی چند وقتی هست که به سقف سرعتشون رسیدن و فعلا که تکنولوژِی جدیدی هم معرفی نشده که سریعترشون بکنه ( البته سرعتشون برای کارهای معمولی کاملا کافیه و حرفه ایها میرن هارد جامد میخرن) .

این تصور غلط باعث خرید اشتباه هم میشه و مثل وضعیت شما پیش میاد !

الان تکنولوژیهای جدیدتر عملا برای نسل بعد هاردها یعنی هاردهای جامد دارن معرفی میشن. الان دیگه 99% کمپانیها در صدد معرفی هاردهای پر ظرفیت هستند و بحث سرعت دیگر مقوله اول نیست. این به این دلیل است که سرعت هاردهای مکانیکی برای کارهای روزانه و حتی بازی مناسب است و الان بیشتر کاربرا به حجم بیشتر نیاز دارن تا سرعت بیشتر ! اون کسی که سرعت خیلی بیشتر میخواد باید بره سراغ هاردهای جامد !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

از نظر آماری بله بهتره ولی وقتی ویندوز میاد بالا یا برنامه ای روش اجرا می شه صدای تراکتور ازش در میاد (یک هارد مکستور 200GB دارم اون هم همین صدا رو میده)

برای همین ترجیح می دهم کمی سرعتم کند باشه ولی هارد صدا نده برای همین ویندوز رودوباره روی همون seagate نصب کردم (آخییییییییش)

جالبه به پشتیبانی WD می گی چرا این هاردهای سیاه اینقدر صدا داره می گه بی صدا می خواهی آبی هاش رو انتخاب کنید!!!!!

ویرایش شده توسط sysman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب اصل صحبت من هم همینه. وقتی هارد مکانیکی نموتونه از این امکان استفاده کنه و همون SATA2 کافی هست براش پس دلیلی نداره شرکتی بیاد هارد SATA3 بزنه

بعدش مردم را فریب بده. بین SATA1 و SATA2 این تفاوت قابل توجه بود ولی بین 2 و 3؟؟؟ پس حرف من خیلی هم بی ربط نیست که برای این دسته از هاردها یک فریب هست

با درود:

خبرنگاری ، از مدیر بخش توسعه و تحقیق شرکت Seagate پرسید.

اگر گذرگاه SATA 2 کافی است پس چرا SATA 3 معرفی شد ؟

مدیر در پاسخ گفت : اول اینکه ، معرفی این استاندارد موجب می شود ، تا قبل از آنکه گذرگاه ساتا2 تبدیل به گلوگاهی در سیستم شود ، استانداردی جدید با سرعت بیشتر در اختیار کاربران قرار گیرد. دومین دلیل نیز این است ، که معرفی دو فناوری به صورت همزمان ، معمولا موجب شکست یکی از آنها می شود ، بنابراین قبل از آنکه S.S.D ها به عنوان فضای ذخیره سازی در کامپیوتر فراگیر شوند ، نیاز بود تا استاندارد SATA 3 عرضه شود.

( مصاحبه سال 2009 )

طبق تحقیقات به عمل آمده توسط بخش توسعه و تحقیق شرکت Seagate ، ( ساتا 2 ) با توان عملیاتی 250 تا 300 مگابایت بر ثانیه ( از نظر تئوری 375 مگابایت در ثانیه ) تا سال 2011 پاسخگوی نیازهای کاربران خواهد بود.

با تشکر...

دوستان عزیز تا تاریخ 9/10/1389 فرصت دارید ، امتیازهای ( 3DMark 11 ) خودتان را در لینک زیر گذاشته و جایزۀ Flash verico VR06 2GB را از آقای حسینی دریافت کنید.

اطلاعات کامل از لینک زیر.

http://lioncomputer....8%A7-3dmark-11/

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از نظر آماری بله بهتره ولی وقتی ویندوز میاد بالا یا برنامه ای روش اجرا می شه صدای تراکتور ازش در میاد (یک هارد مکستور 200GB دارم اون هم همین صدا رو میده)

برای همین ترجیح می دهم کمی سرعتم کند باشه ولی هارد صدا نده برای همین ویندوز رودوباره روی همون seagate نصب کردم (آخییییییییش)

جالبه به پشتیبانی WD می گی چرا این هاردهای سیاه اینقدر صدا داره می گه بی صدا می خواهی آبی هاش رو انتخاب کنید!!!!!

سلام دوست عزیز

اصلا نیازی به این کارنبود. با همون هارد وسترن بلک اگه به وسیله برنامه ای مثل hd tune به قسمت Automatic Acoustic Management یا AAM بروید میتونید بین دو حالت موجود در هارد که یکی با حد اکثر کارایی و صدای seek بیشتر و دیگری با صدای بسیار بسیار کمتر (در حدی که به سختی شنیده میشه ) و کارایی کمی کند تر یکی رو انتخاب کنید . که هارد به صورت پیش فرض در حالت اول اقرار داره.

توجه داشته باشید که با انتخاب حالت کم صدا معمولا فقط Access Time هارد کند تر میشه و تاثیر زیادی در read , write نداره. البته بنده در حال حاضر 4 تا وسترن بلک raid0 دارم و ترجیح میدم حالتی که حد اکثر کارایی و صدای بیشتر داره رو انتخاب کنم. با تشکر

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

عزیزان سلام

من قصد خرید یک هارد ساتا 3 داشتم که به بازار مراجعه کردم هیچ کدوم از فروشنده ها اطلاعات دقیقی از سازگاری این هارد با مادربوردی که فقط ساتا 2 رو پشتیبانی میکنه نداشتن . حتی طبق گفته یکیشون سیستم با هارد ساتا 3 بوت نخواهد شد و بعد از شنیدن قصد من که به عنوان آرشیو قصد استفاده از هاردو دارم میگه که بعد از مدتی باعث خرابی یکی از این دوقطعه میشه.I%20Do%20not%20Know.gif

حالا از شما استادان و سروران گرامی می خوام که منو راهنمایی کنید؟

اگر هم مشکلی نداشته باشه به خاطر تکنولوژی جدیدتری که در هارد جدیدتر ساتا 3 نسبت به 2 برروی مادربرد ی که فقط از ساتا 2 پشتیبانی میکند مزیتی وجود دارد یا خیر؟ Rose.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان سلام

من قصد خرید یک هارد ساتا 3 داشتم که به بازار مراجعه کردم هیچ کدوم از فروشنده ها اطلاعات دقیقی از سازگاری این هارد با مادربوردی که فقط ساتا 2 رو پشتیبانی میکنه نداشتن . حتی طبق گفته یکیشون سیستم با هارد ساتا 3 بوت نخواهد شد و بعد از شنیدن قصد من که به عنوان آرشیو قصد استفاده از هاردو دارم میگه که بعد از مدتی باعث خرابی یکی از این دوقطعه میشه.I%20Do%20not%20Know.gif

حالا از شما استادان و سروران گرامی می خوام که منو راهنمایی کنید؟

اگر هم مشکلی نداشته باشه به خاطر تکنولوژی جدیدتری که در هارد جدیدتر ساتا 3 نسبت به 2 برروی مادربرد ی که فقط از ساتا 2 پشتیبانی میکند مزیتی وجود دارد یا خیر؟ Rose.gif

سلام

هاردهای WD SATA 3 از نظر سازگاری هیچ مشکلی با مادربوردهایی که از SATA 2 پشتیبانی می کنند ندارند اما بر روی این مادربوردها انتظار کارایی بالاتر را نیز نداشته باشید. پیشنهاد می کنم در صورتی که در آینده مادربورد خود را ارتقا خواهید داد و قصد استفاده از همین هارد را خواهید داشت حتما هارد SATA 3 بخرید.

لینک به دیدگاه

واقعا مرسی واسه این تایپک کلی چیز یاد گرفتم خیلی آموزنده بود .

یکم البته به جون هم غر زدین biggrin.gif ولی خوب بازم مرسی از توضیحات سریع سالار - کامل lee و این راهنمایی آخری بهمن جان که من هنوز امتحانش نکردم ولی خوب فکر کنم جواب بده و این دوستمونم راست میگه انصافا خاویار سیاه صداش زیاده.

لینک به دیدگاه

تاپیک خوبی بود هم اطلاعاتمون با توضیحات بالا رفت و هم یاد میگیریم عاقلانه تر خرید کنیم درسته نام تاپیک کمی شک برانگیز بود اما در کل مطالب خیلی خوبی توش بود

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

منم تشکر میکنم از کسایی که تو این تایپک نظراتشونو بیان کردند اطلاعاتتون خیلی مفید بود.

ویرایش شده توسط mshakeri94
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

بنده هم به عنوان تشکر واسه استارتر تاپیک مثبت اخذ کردم

ممنون از بقیه دوستان که بخوبی مسئله را روشن کردن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...