رفتن به مطلب

عدم شناسایی درست فرکانس رم توسط مادربورد

pishosan
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان ....

مادربورد من asus p7d55p dellux هست و رم ها Corsair Dominator ddr3 1600 dual که توسط ویندوز و بایوس به صورت 1066 شناخته میشه با تایمینگ کمتر فکر کنم cl7 ...

بایوس رو با جدیدترین ورزن آپدیت کردم ولی درست نشد ...با اور کردن میشه به 1600 رسید ولی دما بالا میره ...لطفا اگه چاره ای هست کمک بفرمایید ممنون ...

plv1gu1ugahyid989cw.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان ....

مادربورد من asus p7d55p dellux هست و رم ها Corsair Dominator ddr3 1600 dual که توسط ویندوز و بایوس به صورت 1066 شناخته میشه با تایمینگ کمتر فکر کنم cl7 ...

بایوس رو با جدیدترین ورزن آپدیت کردم ولی درست نشد ...با اور کردن میشه به 1600 رسید ولی دما بالا میره ...لطفا اگه چاره ای هست کمک بفرمایید ممنون ...

plv1gu1ugahyid989cw.jpg

با درود:

دوست عزیز سهیل ، آیا در بایوس سیستم ، XMP را فعال کردید؟

XMP را به حالت پروفایل قرار دهید.

این دو فایل PDF ، رمهای قابل استفاده در مادربرد شما را نشان می دهد.

P7P55D-Deluxe-QVL.zip

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

با درود:

دوست عزیز سهیل ، آیا در بایوس سیستم ، XMP را فعال کردید؟

XMP را به حالت پروفایل قرار دهید.

این دو فایل PDF ، رمهای قابل استفاده در مادربرد شما را نشان می دهد.

با تشکر...

ممنون از شما ....این گزینه رو نتونستم در بایوس پیدا کنم ....اگه اسم دیگه ای داره لطفا بفرمایید ....

رم های من اسمشون تقربا مشابه گزینه مشخص شده در تصویر هست ولی سه حرف اخر برای من وجود نداره ... اینکه هر سه خانه با دایره سیاه نشان داده شده یعنی چی؟با سبز چه فرقی داره ....ممنون و پیروز باشید....

hyhh83nflnoh2b13k105.jpg

لینک به دیدگاه

XMP رو پیدا کردم اما گزینه پروفایلش قابل دسترسی نیست و نمیشه تغییر داد ( روی گزینه disable ) هست ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

XMP رو پیدا کردم اما گزینه پروفایلش قابل دسترسی نیست و نمیشه تغییر داد ( روی گزینه disable ) هست ...

با درود:

دوست عزیز ( سهیل ) ، قبل از هر چیز باید ، روی برچسب رمها را نگاه کنید ، ببینید ولتاژ نوشته شده چه می باشد ، آیا ولتاژ 1.50 است یا 1.65 ؟ کامپیوتر را خاموش کرده رم را بیرون بیاورید و ولتاژ را نگاه کنید ، البته قبل از آن دو شاخه را از برق بیرون آورده و الکتریسیتۀ ساکن بدن خودتان را تخلیه کنید ، به یک جسم فلزی دست بزنید .

با تشکر...

دوستان عزیز می توانید از لینک زیر برای مشاهدۀ تاپیک ( برترین تک تیرانداز زن تاریخ ) استفاده کنید.(همراه عکس)

http://lioncomputer....6952#entry56952

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

با درود:

دوست عزیز ( سهیل ) ، قبل از هر چیز باید ، روی برچسب رمها را نگاه کنید ، ببینید ولتاژ نوشته شده چه می باشد ، آیا ولتاژ 1.50 است یا 1.65 ؟ کامپیوتر را خاموش کرده رم را بیرون بیاورید و ولتاژ را نگاه کنید ، البته قبل از آن دو شاخه را از برق بیرون آورده و الکتریسیتۀ ساکن بدن خودتان را تخلیه کنید ، به یک جسم فلزی دست بزنید .

با تشکر...

مرسی برادر ... نگاه کردم ولتاژ 1.8 هست و ورژن 9.1

لینک به دیدگاه

الان کجای اون gpu-z دقیقا نوشته که فرکانس رمها 1066 هست!!!!؟

ننوشته ولی تو بایوس و همچینین برنامه everest نوشته ... اون عکس ها رو برای پهنای باند و تایمینگ ها گزاشتم ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ننوشته ولی تو بایوس و همچینین برنامه everest نوشته ... اون عکس ها رو برای پهنای باند و تایمینگ ها گزاشتم ...

با درود:

دوست عزیز ( سهیل ) ، لطف کنید ، این CPUZ 1.56 جدید را تست کنید ، قبلی 1.52.2 بود.

تست کنید ، 2 تا عکس هم بگذارید ، تا راهنمایی کنم.

cpu-z_1.56-32bits-en.zip

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

ببینید شما مدل پردازنده رو ذکر نکردید در هر صورت اگر از خانواده Corei5 7XX باشه حداکثر ضریب رم 10 هست و اگر از خانواده corei7 8xx یعنی نوع اول در حالت بدون اور حداکثر از 1333و پردازنده های Corei7 8XX مثل 860 حداکثر از 1600ساپورت می کنند بنابراین تنها راه افزایش بیس کلاک هست مثلا اگر روی 160MHZ تنظیم کنید فرکانس رم 1600خواهد شد

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز (Ultra Extreme ) به مسئلۀ مهمی اشاره کردند ، معلوم نیست CPU شما از چه مدلی است ، از صفحۀ CPU هم یک عکس بگذارید.

دوست عزیز ( سهیل ) ، برای استفاده از حالت XMP باید ولتاژ رم 1.65 باشد ، در حالی که در CPUZ ولتاژ رم شما 1.50 نشان می دهد.

به عکس زیر توجه کنید ، این اطلاعات RAM بنده می باشد.

اگر در عکس CPUZ_SPD.jpg توجه کنید ، قسمتی که با رنگ قرمز مشخص کردم ، نوشته XMP- 2000 و در زیر آن ، بخش ولتاژ نوشته 1.65

با ولتاژ 1.50 حالت XMP فعال نمی شود.

برای فعال کردن XMP ولتاژ باید روی 1.65 باشد.

در غیر این صورت باید به صورت دستی فرکانس RAM را بالا ببرید ، ( گفته های آقای « Ultra Extreme» )

با تشکر...

post-6927-041708900 1292494895_thumb.jpg

post-6927-081373300 1292494901_thumb.jpg

post-6927-088837300 1292494906_thumb.jpg

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

ببینید شما مدل پردازنده رو ذکر نکردید در هر صورت اگر از خانواده Corei5 7XX باشه حداکثر ضریب رم 10 هست و اگر از خانواده corei7 8xx یعنی نوع اول در حالت بدون اور حداکثر از 1333و پردازنده های Corei7 8XX مثل 860 حداکثر از 1600ساپورت می کنند بنابراین تنها راه افزایش بیس کلاک هست مثلا اگر روی 160MHZ تنظیم کنید فرکانس رم 1600خواهد شد

با درود:

دوست عزیز (Ultra Extreme ) به مسئلۀ مهمی اشاره کردند ، معلوم نیست CPU شما از چه مدلی است ، از صفحۀ CPU هم یک عکس بگذارید.

دوست عزیز ( سهیل ) ، برای استفاده از حالت XMP باید ولتاژ رم 1.65 باشد ، در حالی که در CPUZ ولتاژ رم شما 1.50 نشان می دهد.

به عکس زیر توجه کنید ، این اطلاعات RAM بنده می باشد.

اگر در عکس CPUZ_SPD.jpg توجه کنید ، قسمتی که با رنگ قرمز مشخص کردم ، نوشته XMP- 2000 و در زیر آن ، بخش ولتاژ نوشته 1.65

با ولتاژ 1.50 حالت XMP فعال نمی شود.

برای فعال کردن XMP ولتاژ باید روی 1.65 باشد.

در غیر این صورت باید به صورت دستی فرکانس RAM را بالا ببرید ، ( گفته های آقای « Ultra Extreme» )

با تشکر...

ممنون از دوستان ..پس مشکل معلوم شد ... cpu مدل 760 هست و مثله اینکه باید دستی فرکانس ها رو بالا ببرم ...

فقط یک سوال بالا بردن فرکانس تا 1600 با یه فن استوک سی پی یو مشکلی برای سیستم ایجاد نمیکنه ...ممنون و پیروز باشید ...

لینک به دیدگاه

اگه شما بیس کلاک را روی 160 تنظیم کنید فرکانس CPU شما برابر 3360 MHZ میشه !و فن استوک برای این فرکانس جواب گو هست. (دمای هسته ها (نه IHS) بیشتر از 75C نشه)

با یک برنامه مثل Prime95 تست پایداری بگیرید همزمان دما رو با Coretemp/Real Tempچک کنید !

ابتدا با سایر ولتاژ هادرحالت اتو به غیر رم که باید 1.65vباشه، تست کنید اگر استیبل نبود به IMC=1.3-1.25vو بهVcore or cpu voltage=1.25vبدهید سایر ولتاژ ها هم در حالت Auto!

در هر صورت کمترین وپایدارترین ولتاژ رو پیدا کنید،چون افزایش ولتاژ رایطه مستقیمی در افزایش دما دارد به خصوص برای شما که از فن استوک پردازنده استفاده میکنید!

در ضمن رم شما از XMP پشتیبانی نمی کنه بنابراین فقط ولتاژ و تایمینگ JEDECرو نشون میده!

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...