رفتن به مطلب

انتخاب GTX 950

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

خدمت شما عزیزان عرض کنم که بنده (با وجود سیستم قدیمی و ضعیف) قصد دارم که یک GTX 950 خریداری و رروی این Terminator (!) با وفای خودم نصب کنم.

نیاز به تعویض پاور بود پیش از این که یک پاور Green 450 w UK از دوست عزیزمون آقای کریمی خریداری شد و حالا تنها موردی که مونده خرید کارت گرافیک و صد البته یک سی پی یو قوی تر هست (در آینده مطمئنا سیستم رو به نسل جدید خواهم آورد ولی الان همین هم با ترکیب یک Q8400 برای من کافیه.)

متاسفانه الان من بین مدل های مختلف GTX 950 گیر کردم و دقیقا نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم. بررسی های مختلفی از سایتای خارجی گرفته تا داخلی رو مطالعه کردم و به یوتیوب هم سر زدم ولی هنوز هم بین EVGA GTX 950 SC+ با قیمت 700 تومن (مقداد) و Asus GTX 950 Strix GAMING با قیمت 680 (مقداد) (689 لیون)گیر کردم . لازم به ذکره که بله بنده هم Xtreme Gaming رو دیدم ولی به نظرم یه بک پلیت و ال ای دی به علاوه یکم اورکلاک کارخونه ای ارزش 60 تومن هزینه بیشتر رو نداره.

حالا از شما میخوام که بنده رو راهنمایی کنید. شما باشید کدوم رو انتخاب می کنید با توجه به همه جوانب از جمله گارانتی که evga همراه پشتیبان 24 ماهه است وایسوس 36 ماهه یکپارچه (هرچند گارانتی واقعا در ایران معنی و مفهوم چندانی نداره ولی بالاخره یه مقدار ضریب اطمینان رو بالا میبره به نظرم) . طول عمر قطعه، نویز (ایسوس زیر 65 دره نویز صفر داره و evga هم همینطوره فکر کنم) و ...

سیستم فعلی من هم :

• پردازنده

Intel Core 2 Due Dual Core E5300 2.6 GHz

• مادربورد

Gigabyte P41ES3G

• رم

2x 2GB DDR2

• کارت گرافیک

Gigatron Geforce 210

• درایوهای ذخیره سازی

WD 1 TB GREEN

Samsung 500 GB

• درایوهای نوری

Asus 24x

• منبع تغذیه

Green 450w UK 80 Plus Gold

• کیس

Almasan

• سیستم خنک کننده

---

• کارت صدا

Onboard

• مودم

TPLINK

• مانیتور

LG Flatron w1752s

• کیبورد و موس

Keyboard: Expert

Mouse: TSCO

• کارت صدا، هدفون

HP: A4Tech

• اسکنر، پرینتر

Printer: Canon i SENSYS LBP 3100

• سیستم عامل

windows 7 64bit

ASUS GTX 950 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5

EVGA GTX 950 SC+ ACX 2.0 2GB GDDR5

مورد گیگابایت در این قیمت رو به این خاطر در نظر نگرفتم (متاسفانه همین الان دوباره فضای داخل کیس. رو چک کردم و فهمیدم که evga با طول 26.5 سانتی به سختی تو کیس جا میگیره. نظری دارید دوستان؟ ایسوس چطوره؟:)) چون در لود پایین فن هارو خاموش نمیکنه و فن ها اصطلاحا semi-passive نیستند.

سوال دیگری هم که برای بنده پیش اومده در مورد فن هست. بنده میخوام 3 عدد فن DEEPCOLL XFAN 80 خریداری کنم. کسانی که این مدل فن رو دارند لطفا در مورد نویز و قدرت هوادهیشون به بنده اطلاع بدید.

همچنین عزیزانی که هرکدوم ازین مدل کارت گرافیک هارو دارند خوشحال میشم تجربیاتشون رو در اختیار بنده قرار بدن.

پیشاپیش سپاس از پاسخ هاتون. (متاسفم بابت اشکالات تایپی چراکه با عجله تایپ کردم)

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

متاسفانه من اشتباه به مورد evga لینک دادم و حتی اسمی که در آخر پست اومده اشتباه هست. مدل مورد نظر بنده evga gtx 950 superclocked + بود. http://meghdadit.com/Product/5268/EVGA-GTX-950-Superclocked-ACX-20-2GD5-Graphic-Card/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%D8%AC%DB%8C-%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%AC%DB%8C-%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-950-%D8%A8%D8%A7-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-2-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

ببخشید بابت لینک به فروشگاه. قصدم به هیچ وجه تبلیغ نیست. سپاس

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

سیستم قدیمیه 

ولی با پردازنده q9550 تبدیل میشه به یک شیر پیر

یکی از دوستان پردازنده های 775 رو با قیمت فوق العاده پایین آورده. بگردید تاپیکشو پیدا می کنید

لینک به دیدگاه

منم قبول دارم که قدیمیه و به همین خاطر هم نمیخوام پیش از ۱۰۰ تومن برای cpu هزینه کنم. چون بالاخره دیر یا زود این سیستم باید بره و هرچه کمتر براش هزینه شده باشه کمتر هم ضرر میده.

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

آقای کاوه کاملا درست میگن.

شما حتما حتما باید پردازندتون رو عوض کنین.

جناب TROY پردازنده های بسیار خوب و ارزونی آوردن که ارزش خرید رو واقعا داره. اینم لینکش:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=49799&page=11

البته اگه قصد ارتقای کل سیستم رو دارین چه بهتر. (*)

ویرایش شده توسط Hossein74
لینک به دیدگاه

پردازنده با q8400 تعویض خواهد شد دوستان. مدت زیادی این دو هسته ای باقی نمیمونه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من یک بررسی انجام شده در این تاپیک زیر کارت گیگا رو بنده تست زدم میتونید بررسی کنید منبع خوبی است کمکتنون میکنه:

برادر کوچک تر تایتان ها

لینک به دیدگاه

دوست من یک بررسی انجام شده در این تاپیک زیر کارت گیگا رو بنده تست زدم میتونید بررسی کنید منبع خوبی است کمکتنون میکنه:

برادر کوچک تر تایتان ها

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=51859&hl='>
مگه میشه بررسی خوب شمارو مطالعه نکرده باشم ولی به هرحال نمیخوام تا ۷۵۰ برای اکستریم هزینه کنم. سپاس
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موفق باشید ممنون کارت 950 کارت خیلی عجیبی است با دو گیگ رم اکثر بازی های موجود رو با بهترین شرایط اجرا میکنه و  دما هم خیره کننده است (حداقل گیگا که تست شد) مصرف هم که دیگه هیچ کلا برای 1080 گیمنیگ اگر طرفدار انویدیا هستید و درایورهای  خوب و گیم وکز رو میخواید 100% پیشنهاد میدم 

لینک به دیدگاه

درسته، بنده خیلی در این باره تحقیق کردم و به نظر انتخاب اول و آخر در این قیمت ۹۵۰ هست. چون که واقعا هزینه ای که برای کارت پایین تر از اون میشه بلا استفاده می مونه. البته مانیتور من هنوز ۱۰۸۰ نیست و ۱۴۴۰*۹۰۰ هست. ان شاالله در آینده مانیتور درخورتری می گیرم. به نظرم ایسوس هم گزینه بدی نباشه در رده قیمت خودش به خصوص که اختلاف پرفرمنس کمی با اکستریم گیگا داره.

لینک به دیدگاه

960 گالاکس یا زوتاک حدود 750 هم خوبه

http://lioncomputer.ir/product/5093/کارت+گرافیک+زوتاک+GTX+960+2GB/

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

سلام چرا این مدل رو در نظر نگرفتید؟ GIGABYTE GTX 950 WF 2X OC 2GB GDDR5

یکی از بهترین ها محسوب میشه برای GTX 950 .

ویرایش شده توسط Juggernaut
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

سلام ! 

من evga رو پیشنهاد میکنم ... ولی به طور کلی خیلی تفاوت خاصی بین مدل های مختلف هم قیمت، وجود نداره ...

لینک به دیدگاه

سلام چرا این مدل رو در نظر نگرفتید؟ GIGABYTE GTX 950 WF 2X OC 2GB GDDR5

یکی از بهترین ها محسوب میشه برای GTX 950 .

پست اول عرض کردم  که به نظر این مدل در زمان بیکاری فن هارو خاموش نمیکنه و نویز اون ها باقی می مونه. اگر اینطوری نبود مطمئنا یکی از انتخاب های بود.

769!!  نزدیک به 100 تومن از مدل ایسوس گرون تره عزیز.

960 گالاکس یا زوتاک حدود 750 هم خوبه

http://lioncomputer.ir/product/5093/کارت+گرافیک+زوتاک+GTX+960+2GB/

والا اگر می خواستم در این حد هزینه کنم احتمال زیاد می رفتم طرف 950 اکستریم گیگا یا ftw شرکت evga و با این که این ها برند های خوبی هستند ترجیح می دادم طرفشون نرم. 

سلام ! 

من evga رو پیشنهاد میکنم ... ولی به طور کلی خیلی تفاوت خاصی بین مدل های مختلف هم قیمت، وجود نداره ...

درسته. احتمال داره برم سراغ ایسوس چون از evga جمع و جور تره. 

ممنون از نظراتتون. دوستان کسی Asus GTX 950 Strix نداشت این دور و برا ؟ که نظر بده دربارش؟

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من هم Xtreme Gaming هست، پول 950 رو میدید اما پرفرمنس 960(بلکه بالاتر) می گیرید.

gejz_untitled-1.png

perf_oc.gif

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2015/12/02/gigabyte-gtx-950-xtreme-gaming-review/11

ویرایش شده توسط TrueHW
لینک به دیدگاه

من جای شما باشم ارزونترینشو میگیرم . حتی شده کار کرده سالم !

فقط 950 باشه  :)

لینک به دیدگاه

سلام,

کارت مدل AMP Zotac رو چرا در نظر نگرفتید ؟

جمع و جوره, نسبتا بی صداس و کاراییش عالیه به اضافه بک پلیت فقط نسبت به بقیه مدل ها داغ تره با تفاوت فک کنم 8-7 درجه که با یکم سرعت فن بیشتر حل میشه.

بنده حدود 4 ماهی هست دارمش میتونم بگم ایرادی نمیتونم ازش بگیرم البته اون موقع که من گرفتم تفاوتش با مدل ایسوس حدود 80 تومن بود و در مقایسه با ایسوس بک پلیت هم داشت اانتخاب راحت بود الان فکر کنم یه قیمتن باشن. 

لینک به دیدگاه

از نظر من چون EVGA پارتنر اصلی nvidia است بهتره 

البته در کل خودم با ایسوس حال می کنم 

لینک به دیدگاه

من جای شما باشم ارزونترینشو میگیرم . حتی شده کار کرده سالم !

فقط 950 باشه  :)

والا ارزون ترینشون یکی ASUS GTX 950 OC 2GB GDDR5  و یکی دیگه هم GIGABYTE GTX 950 OC 2GB GDDR5 هست که درباره اورکلاک و دمای این ها کمی شک دارم بنابراین تصمیم گرفتم که یه مدل دو فن بگیرم حتی الامکان.  دست دو هم پیشنهاد بدی نیست ولی ترجیح می دم برای اولین گرافیک نسبتا رده بالایی که می گیرم یه کارت آکبند بگیرم. 

پیشنهاد من هم Xtreme Gaming هست، پول 950 رو میدید اما پرفرمنس 960(بلکه بالاتر) می گیرید.

gejz_untitled-1.png

perf_oc.gif

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2015/12/02/gigabyte-gtx-950-xtreme-gaming-review/11

اونقدر ها تفاوت کارایی ندارند به نظرم. تنها دلیلی که اکستریم فریم بالاتری میده اینه که اورکلاک کارخونه ای بیشتری نسبت به رقبا داره و این چیزی که با تقریبا همه 950 ها میشه به اون رسید. 

سلام,

کارت مدل AMP Zotac رو چرا در نظر نگرفتید ؟

جمع و جوره, نسبتا بی صداس و کاراییش عالیه به اضافه بک پلیت فقط نسبت به بقیه مدل ها داغ تره با تفاوت فک کنم 8-7 درجه که با یکم سرعت فن بیشتر حل میشه.

بنده حدود 4 ماهی هست دارمش میتونم بگم ایرادی نمیتونم ازش بگیرم البته اون موقع که من گرفتم تفاوتش با مدل ایسوس حدود 80 تومن بود و در مقایسه با ایسوس بک پلیت هم داشت اانتخاب راحت بود الان فکر کنم یه قیمتن باشن. 

زوتاک واقعا کارت بدی نیست ولی بعید می دونم دیگه پیدا بشه تو سایت ها. من گشتم ولی یافت نشد!!

از نظر من چون EVGA پارتنر اصلی nvidia است بهتره 

البته در کل خودم با ایسوس حال می کنم 

مشکل اینه که EVGA واقعا کارت هاشو دراز(!) درست می کنه. خب برادر من یکمی از اون حاشیه هاش کم کن تا PCB و هیت سینک کارتت اندازه گیگا یا ایسوس یا زوتاک بشه. 26.5 سانتی متر هست مدل 950 sc+ و متاسفانه به سختی درون شاسی کیس بنده جا میشه. مدل ایسوس 22 سانتی متره فقط. 

تشکر از دوستان بابت نظراتشون.

لینک به دیدگاه

درود. بالاخره و پس از کش و قوس های فراوان، بنده امروز ظهر کارت گرافیک Asus GTX 950  Strix Gaming DCII 2GB رو سفارش دادم از لیون. منتظرم که فردا تماس بگیرند و برای ارسال هماهنگی کنند. 

انشالله پس از رسیدن کارت با یه جعبه گشایی کوچیک و بنچمارک از گیم هایی که دارم در خدمتتون خواهم بود. 

می خوام بدونم یه دو هسته ای تا کجا می تونه این کارت رو ساپورت کنه ؟ آیا سی پی یو کوچولو من می تونه معجزه کنه ؟ خواهیم دید.

لینک به دیدگاه

درود

با تشکر از عزیزان لیون کامپیوتر بابت ارسال سریع ؛ دوستان بالاخره کارت گرافیک رسید. انشالله یه بررسی کوچیک خواهیم داشت، یه مدت دیگه. 

مدیر محترم تاپیک برای قفل شدن آماده است. 

ممنونم

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...