رفتن به مطلب

تاپیک مربوط به مشکلات بازیها بر رویه انواع گرافیکها (هم انودیا و هم amd )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ببینید در اکتر بازی ها امروزی به شرطی که به فریم خاصی قفل نباشه و cpu و رم برای گرافیک گلوگاه نباشن گرافیک خود به خود تا 99 درصد زیر فشار میره . حتی اگر گرافیک قوی باشه و تنظیمات بازی روی پایین باشه در این صورت بازی گاها 200 یا حتی بیشتر فریم میده .

پس برای فشار کمتر باید فریم رو روی متلا 30 یا 60 قفل کرد و بعد میتونید با بالا و پایین کردن تنظیمات میزان زیر لود رفتن کارت گرافیک رو مشخص کنید.

اما به طور کلی کارت گرافیک رو برای بازی ها میسازن و این که توی بازی ها فول لود بشن یک امر کاملا عادیه . چیزهایی که به کارت گرافیک آسیب میزنه :

1. گرما

2. رطوبت

3. تکان خوردن و در آمدن از اسلت

4. اورکلاک مخصوصا اگر خیلی شدید باشه یا غیر اصولی باشه

5. برنامه های تست اگر برای مدت زیاد اجرا بشن چون میتونن تا 1.5 ( یا حتی بیشتر ) برابر فشار بازی ها رو روی کارت اعمال کنند .

6. ماینینگ

7. و ......

چطور متوجه بشیم گلوگاه هست ؟

لینک به دیدگاه

چطور متوجه بشیم گلوگاه هست ؟

میتونید از نرم افزار های نمره دهی استفاده کنید .

بعد نمره کارتتون رو با نمرش در سایت های معتبر مقایسه کنید

یا برنامه MSIAfterburner رو نصب کنید و از طریق قسمت مانیتورینگ ببینید کدوم یک از قطعات زیر فول لود میرن . مثلا اگر 2 گیگ رم دارید و کامل پرشده اما گرافیک و cpu زیر فول لود نیستن یا گرافیک زیر فول لود هست اما cpu مثلا داره از 20 درصد قدرتش استفاده میکنه یعنی گرافیک برای cpu گلوگاه شده .

نکته بعدی اینه که بازی ها با هم متفاوت اند و بعضیها بسیار به cpu وابسته اند میتونید به سایتهایی نظیر http://www.game-debate.com برید و مشخصات سیستم رو وارد کنید و برای هربازی میتونید گلوگاه رو ببینید .

کاره دیگه هم اینه که مشخصات سیستمتون رو بگید تا من و بقیه دوستان بتونیم راهنماییتون کنیم !

لینک به دیدگاه

يعني من استباه كردم ٩٨٠خريدم و نمتونم روي وري هايزبازيش كنم؟

یعنی یعنی باید 390 بخریم ؟؟؟؟؟

نه دوستان عزیز

اشتباه نکردین  nvidia  و amd  هرکدوم برتری های خودشون رو دارن

amd شاید از لحاظ مقدار Vram بهتر باشه با توجه به گرافیک های 8 گیگش

ولی داغ کردن زیادش رو هم باید نظر بگیرید

و مهمتر از همه سیاست nvidia  سر همون قضیه gameswork باعث شده یه جورایی بازی ها روی nvidia بهتر اجرا بشن.

پس نمیشه گفت کدوم بهتره هرکدوم مزیت های خودش رو داره

همیشه سعی کنید از خرید ها و داشته هاتون لذت ببرید

روز و شبتون خوش

ویرایش شده توسط asaniom
لینک به دیدگاه

سلام دوستان لیونی من بازی بتمن دارک نایت رو نصب کردم ولی موقع اجرای تصویر بازی نامشخص و درهم ریخته میشه بطوری که اصلا قابل بازی کردن نیست البته دچار لگ نمیشه و روان اجرا می کنه می خوام بدونم این بازی با کارتهای amd مشکل داره یا مربوط به کرک یا چیز دیگری کارت من 6970 است و درایور کارت هم به روز است

لینک به دیدگاه

مثل اینکه با آپدیت 16.3 ای امی دی  فریم بهتر شده درسته ؟

AMD Release Crimson Edition 16.3 Drivers With Hitman DX12 Support – Fury X Gets 60% and R9 380X Gets 44% Performance Increase in Gears of War

AMD Radeon Software Crimson Edition 16.3 Drivers Add Support For Hitman DX12, Massive Boost For Radeon R9 Fury X and Radeon R9 380X in Gears of War

http://wccftech.com/amd-radeon-crimson-16-3-drivers/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...