رفتن به مطلب

مطلبی که پارسا منوچهری نویسنده انشا " رویای دیجیتالی " ارسال کرده !!!!

Recommended Posts

بنده پارسا منو چهری هستم که مطلب رویای دیجیتالی رو به امضای پارسا م. برای دوستان فرستادم ولی از اونجایی که بچه های گل لیون باهوشن از روی ایمیل بنده خودشون به درستی م. رو با منوچهری جایگزین کردن.قبل از هر چیز چندتا نکته رو می خواستم برا مقدمه عرض کنم.بنده سالیان خیلی زیاد و به جرءات میتونم بگم طولانیه که به فروم لیون کامپیوتر سر میزنم وسابقه آشناییتم مطمئنا از خیلی از دوستان تو اینجا بیشتره ولی هیچ گونه اکانت یا عضویت رسمی نه تو این فروم ونه در هیچ جای دیگه مثل فیس بوک ، اینستا و...نداشته وندارم،بدون اینکه هیچ گونه حس منفی ویا فوبیایی نسبت به این فضاهای مجازی( که البته کاربردی و مفید هستن ) داشته باشم. در واقع گارد بسته من بیشتر بنا به برخورد و رویه بعضی از کاربرا در این گونه فضا هاست که در ادامه متوجه منظورم خواهید شد.در تمام این سالها نیز به دلیل اطمینان و اعتمادی که دوستان و آشنایان  در امور مربوط به کامپیوتر به بنده داشتن،شخصا به صورت حضوری قطعات زیادی از دوستان لیون خریداری کردم که احتمالا با دیدن چهره تکراری بنده و ذکر خاطرات مشترک منو به یاد بیارن.این مطلب موضوع بحث نیست و از این جهت بیان کردم که یادآور شوم باب آشناییت من با لیون تنها معطوف به این مسابقه و حتی صرفا خواندن مطالب کامپیوتری نبوده ، که مطمئنا با مطالعه روزانه و بررسی مطالب در سایتهای خارجی و.. نیز میتوان به همین معلومات و اطلاعات کامپیوتری دست یافت.(با اینکه من خودم معمولا از فروم به عنوان رفرنس برای دریافت مطالب علمی استفاده نمیکنم ولی بارها با مطالعه و پیگیری مباحث و جدلهای اعضا بر سر مطالب علمی، به اطلاعات خودم با کمک نظرات بچه های فروم افزوده ام).دلیل اصلی حضور طولانی ومستمر من در این فروم نه صرفا مطالب آموزنده و اخبار علمی مفید که در بالا به آن اشاره کردم بلکه به دلیل حضور دوستانی ست که به همت آقای حسینی عزیزدر این بستری که هرچند بدون محدودیت نیست به دور هم جمع شده اند.عزیزانی مثل خود آقای حسینی(با دید مثبت اندیششون)، آقایان سعید بهمنیان(با نگاه عمیق همه جانبه شون به زندگی و کتابهای عالی که تو بحثاشون معرفی و پیشنهاد میکنن)، خبات کریمی(که به نظرم قواعد اخلاق گرایانه رعایت میکنه ) ،مهدی ،رضا قاسمی(با اون نقد و بررسی های جامع بازی هاش که یه جورایی سینما و گیم  رو موقع نقد بهم پیوند میزنه) و یا پوریا عزیز- که البته بجز مورد اول و آخر افتخار آشنایی حضوری با هیچ یک از عزیزان روتا به حال نداشتم.دوستانی که احتمالا فاصله بین محل سکونتمون تو استانهای مختلف تو نقشه به اندازه یک کف دست هم میرسه. ولی داشتن یک نقطه و احساس مشترک با این عزیزان در دیدگاه،نظرات و تفکر نسبت به مسائل ورویدادهای اجتماعی که تو جامعه میفته و گاهی در فروم با صلاحدید مدیران و رعایت قوانین مورد نظرشون(که به نظرم گاهی هم سختگیرانست) بیان میشه و باعث میشه علیرغم فاصله زیاد از بُعد مسافت من با بعضی ازاعضای فروم احساس نزدیکی فکری کنم و همچنان مشتاق به دنبال کردن فروم بمونم.ودر حقیقت استفاده و دانستن نظرات این عزیزان انگیزه اصلی من برای پیگیری فروم هست.

حالا بعد این مقدمه طولانی بریم سر اصل مطلب،این چه حس عجیبیه که ما با هر سطح سواد و طبقه اجتماعی بهش دچاریم؟!! اینکه هیچ وقت تیم ها ویا رقیبای مقابل ما به علت تلاششون یا بهتر بودنشون ودر کل شایستگیشون در برابر ما پیروز نمیشن و حتما این جمله رو بارها پس از رویدادهای مختلف مخصوصا ورزشی شنیدین که میگن، امروز اونها مارو نبردن ما به اونها باختیم ویا داور تنها عامل برد اونا بود!!! و یا این جمله که حتما بارها در ایام تحصیل در مدرسه و دانشگاه شنیدین  که استاد به من 9 داد ولی وقتی 20 میشیم میگیم 20 گرفتم (نکته: البته این مثال نفی کننده ضعف در سیستم نمره دهی و متاسفانه اعمال سلیقه شخصی اساتید بعضا عقده ایی نیست).اما این حسِ خود برتر بینی در همه شرایط و کوچک شمردن رقبا در همه زمینه ها، تا به الان باعث پیشرفت ما در زمینه ایی شده؟؟؟! مطمئنا وضعیت حاضر ما و جامعه مون خود جواب این سئوال را به صورت واضح بیان میکنه.چه بسا که ما بارها فرصت بازیابی وپیروزی ساختن از یک شکستمون روبه دلیل نپذیرفتن نقص ها وتلاش برای برطرف کردن اونها ، هرچند که کوچک و به راحتی قابل جبران بوده باشن، از دست داده ایم.هرکس وقتی تصمیم به حضوردر یک رقابت یا تورنومنتی می گیره با آگاهی یا حتی بدون آگاهی از قوانین و قواعدش، با شرکت در اون رقابت خودش عملا به قوانین و نتایج ناشی از اون رسمیت میده و زیر سوال بردن اون نتایج( اگه صرفا به دلیل تفاوت سلیقه باشه ونه ارتکاب تقلب) در حقیقت خدشه دار کردنه حضور خودِ اون فرد هست.این نحوه برخورد خود ماها ست که البته در فضاهای مجازی معمولا شدت بالاتری هم میگیره و نمونه هاش بسیاره ... واین یکی ازدلایل اصلی کمرنگ شدنِ علاقه من به حضور وعضویت رسمی در این فضاها از ابتدا بوده وهست، و بسنده کردنِ من به عنوان فقط یک بیننده مهمان بدون نام کاربری در این فضاها....

الان که نظرات بعضی از دوستان رو خوندم به فکر نوشتن این مطلب افتادم.احتمالا این نوشته من به نوعی حالت  خودزنی هم پیدا کنه و اون 3،4 نفری هم که میخواستن لطف کنن به بنده رای بدن شاید تجدیدنظر کنن ولی احساس کردم که باید حتما این مطلب رو بیان کنم.هرچند من خارج ازهیچ شعاری واقعا خودمو برنده حس میکنم در برابر شخص خودم البته، (نه برنده در برابر دیگران،دیگرانی که براستی همگی با کلی زحمت و صرف وقت مطالبشونو نوشتن و مارو توداستانها و افکارشون شریک کردن)...به این دلیل یرنده میدونم که این انشا منو برد به یاد خاطرات عالی دوران راهنماییم ومعلم ادبیاتم آقای ایرانزاد عزیز و دوست داشتنی. همچنین در شرایطی که افکار تلخ و نا امیدکننده به ذهنم هجوم برده بود بهم یاداوری شد که اگه خودمو، که یه مدتیه تو شلوغی ذهنم گم کردم باز پیدا کنم ، میتونم هنوز اندکی بر ذهن و احساس دوستان و اطرافیان اثرگذارباشم.در آخر...دوستانی که فکر میکنن که انشای بنده جای نوشته و حقِ اونها رو اشغال کرده و خاطر عزیزشون مکدرشده، من از آقای حسینی گرامی خواهش میکنم که انشا این دوستان رو جای من شرکت بدن.بنده هم اعلام میکنم که در شرایط حال حاضرِ من و با قطعات فعلیم سیستمم داشتن هر کدوم از این جوایز برای من در حکم آرزوه و این پیشنهادونظر رو از روی شکم سیری نگفتم ولی در مقامِ دیگران قضاوت نمیکنم و داورا رو هم مغرض و بی ذوق نمیکنم اما بی اغراق خوشحالی  همه دوستان میتونه منم خوشحال کنه. دوستان برنده حتما با جوایزشون عکس یادگاری بندازن و مارو تو این لحظات شادشون شریک کنن.

امیدوارم شرایط برای همه جوری بشه که نه تنها همه توانایی استفاده و تهیه این قطعاتوخودشون داشته باشن بلکه بتونن به کسانی که دوسشون دارن هم هدیه بدن و برای همه در دسترس باشه.با این جمله بروس لی به مطلبم پایان میدم، کسی که عمر کوتاهش مانع از درک عمیقش نسبت به زندگی در پسِ چهره خشن و جذاب سینماییش نشد.

“Mistakes are always forgivable, if one has the courage to admit them.”

– Bruce Lee

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نمی دونم قضیه چی بوده اما بشخصه از انشا ایشون خوشم نیومد البته تیتر قشنگی داشت، اون یکی محسن منوچهری که رفته بود به جنگ رزولیشن ها :laughing: بیشتر نظرمو جلب کرد... بعضی از دوستانم ماشالاه رمان نوشتن جا انشا اینقدر بدم میومد طرف انشا مینوشت اندازه رمان من نمی تونستم یه بند بنویسم سر جلسه امتحان 2-3 تا برگه انشا مینوشتن !  =))

بهر حال دوستان حق رای دارند همه میان بنا به نظر خودشون رای میدن هر کی هم برنده میشه مبارکشه، جو دوستانه هست، اینی هم که جناب حسینی گفتن بریم به دوران کودکی با اینکه انشا ننوشتم و بلد نبودم یجورایی از قدیم تا حالا اما منظور رو از حرف ایشون اینجوری گرفتم که برید به زمان قدیم که انشا مینوشید خیلی راحت و ساده البته برا من یکی اینجوری نبود خیلی سخت بود به زبون اوردن تفکرات و احساسات...  *dry#

لینک به دیدگاه

آقای حسینی به نظر بنده دیگه بیش از حد رو موضوع حساس شدین و دارین مته رو خشخاش میزارین

یه مسابقه ؛ با یک ایده خوب برگزار شد و عده ای انتخاب شدن! شاید اگه اونا انتخاب نمی شدن و ما انتخاب می شدیم الان اونا معترض بودن

مهم اینه که یه هیجان و تکونی به خودمون دادیم و لذتشو بردیم

من بعد از مدت ها دست به قلم شدم و مهم اینه که خودم راضیم و کسانی که خوندن خوششون اومده. کساییم که انتخاب شدن و کسانیم که برنده می شن؛ نوش جونشون باشه و امیدوارم تشویقی باشه براشون

موفق و موید باشید...

لینک به دیدگاه

آقای حسینی به نظر بنده دیگه بیش از حد رو موضوع حساس شدین و دارین مته رو خشخاش میزارین

یه مسابقه ؛ با یک ایده خوب برگزار شد و عده ای انتخاب شدن! شاید اگه اونا انتخاب نمی شدن و ما انتخاب می شدیم الان اونا معترض بودن

مهم اینه که یه هیجان و تکونی به خودمون دادیم و لذتشو بردیم

من بعد از مدت ها دست به قلم شدم و مهم اینه که خودم راضیم و کسانی که خوندن خوششون اومده. کساییم که انتخاب شدن و کسانیم که برنده می شن؛ نوش جونشون باشه و امیدوارم تشویقی باشه براشون

موفق و موید باشید...

شما کاملا درست میگید

این متن رو به درخواست ایشون گذاشتم و هر پاسخی که میدید به ایشونه و نه بنده

بنده همین الان هم با تمام انتقادات و پیشنهادات و نظرات خوشحالم از اجرای این مسابقه @};- :x :)  چون از همون اولش  نیت ور مشخص کردیم و پی تمام مسائل رو به تن خریدیم .

مهمترین اتفاق این مسابقه این بود که همگی بدون محدودیتی نظرات خودمون رو دادیم و بین افراد گفتگو ایجاد شد 

این یعنی همون هیجان و گفتمان بین افراد یک جامعه که نظرات و اعتقادات مختلفی دارن @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا این چه موضوعیه که راه انداختید فکر میکنید بقیه جنبه قبول بدتر بودن انشاشون رو ندارن و هی موعضه میکنید 

کی گفته بچه ها حاظر نیستن سر به تن 10 نفر انتخابی نباشه

خودم به یکی از دوستان چند بار گفتم انصافا انشا بهتر از من نوشتی .تاقبل از این داستانها دوست داشتم دوستان انشام رو بخونن و خنده به لبشون بیاد ولی الان موضوع دیگه لوس شده

بابا دوستان به شیوه برگزاری خرده گرفتن نه به اینکه انشاشون بهتر بوده و انتخاب نشدن

اصلا چه فاکتوری تو این مسابقه جز سلیقه شخصی میتونه برنده انتخاب کنه

هر عقل سلیمی دوتا انشا رو مطالعه کنه و مشخص باشه یکدوم بهتره دیگه حرفی باقی نمیمونه مگه اینکه طرف واقعا غد و مغرور باشه هنوز بگه نه انشا من بهتره

چرا مثال بیخودی میارید و ورزشکار و امثالهم رو مثال میزنید . اقای استارتر عزیز (به خدا حرف هام رو دشمنی فرض نکن)از دید شما  فقط دوستانی که نام بردید بچه های گلی هستند نام بردن یعنی فرو دست شمردن بقیه البته بر خوب بودن دوستانی که نام بردی شکی نیست . اینجا این همه دوستان خوب دور هم جمع شدن. همونطور که الان متوجه شدیم یه دوست خوب و اگاه ولی گمنامی مثل شما هم وجود داشته

تمام دوستانی که تو این فروم فعالیت میکنن دوستان اگاه و منطقی و با فرهنگی هستند اگه نبودند الان جای پشت کیبورد نشستن پدر همدیگه رو تو خیابونا در میاوردن

من گفته های شما رو سفسته تلقی میکنم . شما معلمت یادته خیلی از دوستان یا هنوز تو دوران تحصیلن معلمشون یادشونه یا یکی مثل من که موهام مثل دندونم داره سفید میشه دیگه معلمی یادش نمیمونه .پس زیاد قضیه رو تخیلی نکنیم

خودم شخصیتی دارم که هیچ وقت کسی رو نه برای خودم بزرگ میکنم و نه طرف رو کوچک تر از خودم میشمارم چون میدونم روز های عجیب غریبی پیش روی ادم هست

من نمیدونم دیگه چی بگم هی میخوام وارد بحث نشم چون همونطور که میدونم بخاطر جانبداری بر ارزشم افزوده میشه از دید و چشم بعضی ها هم میافتم

ولی ناچارا باید چیزی گفت یه وقت نگن لاله . بی ادب نیستم لفظ قلم هم خوشم نمیاد حرف بزنم

به قول بی بی میگفت کاش قلم دستم میشکست انشا نمی نوشتم :D

یه کلمه بود یادم اومد  رفراندوم

برگزار کنید بعد اهدا جوایز ببینید چه خیل مخالفی سرازیر میشه چرا تاپیک موافق رو فقط میزارید 

تو رو خدا برید تو تاپیک های در مورد انشا ببینید پست های بنده رو حتی ایده ای که دادم به برنده شدگان . خودم رو هم خواهش کردم جز پیشنهاد قرار ندن

امکان زیادی میدم  برندگان حاظر به انجام این کار میشدن . اینا رو میگم بدونید امثال من هستند که نیتشون خیره. دنبال جنجال هم نیستیم

خواستیم یه نقدی کنیم برای بهتر شدن اینده

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا من دیگه حرفی ندارم .معذرت از هر شخصی که با گفته هام تا اینجا مخالف بوده

از اینکه یکی تو بگی یکی من بگم خوشم نمیاد

.بر میگردیم به دوران کودکی ببینیم میتونیم راه رو با جنبه دار بودن پیش بیایم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود مجدد

(جهت فان و عوض کردن جو @};- )

جناب حسینی پیشنهاد میکنم تمام انشاها رو بیاید مثلا 127 تا انشا هست فکر کنم تو یک تاپیک جدا همه رو هر کدوم تو یه پست بزارید در تاپیک رو هم ببندید کسی بحث نکنه اونجا عیدیه بیکاریم همه رو بخونیم مثبت منفی بدیم... بالاخره دوستان زحمت کشیدن انشا نوشتن...  :D

لینک به دیدگاه

درود مجدد

جناب حسینی پیشنهاد میکنم تمام انشاها رو بیاید مثلا 127 تا انشا هست فکر کنم تو یک تاپیک جدا همه رو هر کدوم تو یه پست بزارید در تاپیک رو هم ببندید کسی بحث نکنه اونجا عیدیه بیکاریم همه رو بخونیم مثبت منفی بدیم... بالاخره دوستان زحمت کشیدن انشا نوشتن...  :D

منفیشو خوب اومدی :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا ول کنین 4 تا جایزه این همه بحث و جدل نداره

همین 10 تا رو من 2 3 تاشو خوندم بقیه طولانی بودن حوصلشو نداشتم

بعضیها جوری میگن که انشاء نوشتیم انگار اورست فتح کردن ، قوانین مشخص بود میدونستی احتمال داره انتخاب بشی کمه ، اگه ناراحتین یه لیوان آب بخورین %-(

مبارکه هر کی برنده میشه

لینک به دیدگاه

درود مجدد

اینو خوب اومدی...

------------------------------------------------------------------------------------

حالا وسط این ماجرا من روی یه چیزی کلید کردم هی میگم نگم اما برا تعویض جو  میگم ...

"بنده همین الان هم با تمام انتقادات و پیشنهادات و نظرات خوشحالم از اجرای این مسابقه @};- :x :)  چون از همون اولش  نیت ور مشخص کردیم و پی تمام مسائل رو به تن خریدیم ."

میگم جناب حسینی ما قدیما پی رو به تنمون می مالیدیم :D

البته بد برداشت نکنید قصدم مزاح بود تا اینکه جو عوض بشه مثلا!!

لینک به دیدگاه

اینو خوب اومدی...

------------------------------------------------------------------------------------

حالا وسط این ماجرا من روی یه چیزی کلید کردم هی میگم نگم اما برا تعویض جو  میگم ...

"بنده همین الان هم با تمام انتقادات و پیشنهادات و نظرات خوشحالم از اجرای این مسابقه @};- :x :)  چون از همون اولش  نیت ور مشخص کردیم و پی تمام مسائل رو به تن خریدیم ."

میگم جناب حسینی ما قدیما پی رو به تنمون می مالیدیم :D

البته بد برداشت نکنید قصدم مزاح بود تا اینکه جو عوض بشه مثلا!!

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...