رفتن به مطلب

ایرکولر یا واتر کولر مسئله نویز است

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان و پیشاپیش تشکر

سیستم هم تو امضامه

اما داستان من

من از زمانی که 775 داشتم یه فن پردازنده گرین بوفالو داشتم که واقعا ازش راضی هستم (اینو بگم خیلیا از این فن ها داشتن و به اشتباه خودشون فن شکسته و نمی دونم متاسفانه چرا گرین فن این رو بازار نمیده یا برای نمایندگی هاش حداقل)

سیستم رو ارتقا دادم به سیستم فعلی و حدود 6 ماه هم با همین فن بوفالوباهاش ساختم تا زمانی که کم کم نویزش رفت بالا و مجبور شدم فن استوک خود پردازنده ام رو بندازم روش

موقع تعویض خیلی راضی بودم فن استوک اصلا صدا نداشت

ولی بازم حدود 2 ماه که گدشت دچار نویز شده تا حدی که 15 متر اونطرف تر هم میشه فهمید سیستم روشنه یا خاموش

با فن دیگه ای از 2120 که مال دوستم بد و اک بود عوض کردم و اونم اوایل متوسط بود الان باز نویزش بالاست

سیستم 4 تا فن کیس داره 2 تا فن گرافیک باهم 10-15 دسی بل نویز دارن و فن استوک خود اینتل 65 دسی بل

با گوشیم اندازه گرفتم نمی دونم درست باشه ولی بنظر درست میاد

حالا سوال من چیکار کنم:

راه حل هایی که به ذهن خودم میرسه

1- طبق صحبتی که با اقا مهدی کردم گفتن نظر منو در مورد فن به گرین اعلام کردن و اونا گفتن با پشتیبانی تماس بگیرم

نمی دونم حالا فن هست برای تعویض یا نه ولی اگه باشه هم از مدل جدید خواهد بود که نمی دونم نویزش چقدره

2- فن بوفالو رو در بیارم یا بدون فن استفاده کنم که نمی دونم دما خوب باشه یا نه و یا اینکه یه فن یجوری بهش وصل کنم

3- فن جدید بخرم اما چه فنی

3 الف - ایر کولر! بهترین کولر کم صدا که قیمتش کم باشه چیه

3 ب - واتر کولر! مثلا مال گرین چطوره؟ اشنایی زیادی باهاشون ندارم میگن عمر این حنککنده ها  پایینه اره؟

اما خیلی کلاس داره خخخخخ

لطفا هر چیزی که به نظرتون میرسه بگین ممنون

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به نظر من الکی به خودتون دردسر ندید و یک ایرکولر بگیرید من خود i3 4160 دارم و براش Green Notus100 گرفتم هم قیمتش خوبه و هم صدا نداره. سی پی یو هم خنک کار میکنه.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

سلام به نظر من الکی به خودتون دردسر ندید و یک ایرکولر بگیرید من خود i3 4160 دارم و براش Green Notus100 گرفتم هم قیمتش خوبه و هم صدا نداره. سی پی یو هم خنک کار میکنه.

سلام و ممنون

بررسیش می کنم نویزش می دونین چقدر هست؟

پ.ن: بررسی کردم خنک کننده بدی نیست ولی  بوفالو رو ترجیه میدم گرچه هیچ کدوم رو نمی خرم چون یه بار سر فن غیر استاندارد 10 میل به دردسر خردم و ادم عاقل دو بار از یه سوراخ گزیده نمیشه

ممنون

این بررسی رو ببینید شاید بکارتون بیاد : http://forum.lioncomputer.ir/index.php?s=a63066b21947bd4314eab816cd29bdbd&app=videos&do=view&id=38 

سلام دیده بودم همون روز اول ولی بازم ممنون

تو همین ویدئو اقا مهدی میگه واترکولینگ ها زودتر از ایر خراب میشه

و اینم بگم کیس من 240 ساپورت نمی کنه باید 120 بگیرم اگه واتر بخواهم که احتمالا همون گرین باشه یا مال استورم

ولی خدایی قیافه کاپیتان تکه

مخصوصا با تم کیس من

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

سلام عزیز دل .راستش من که الان corsair h100 I دارم تو حالت لود نویز وحشتناکه وای به حال گرین. بهترین ایر کولر ها فقط مال شرکت noctua هست فن هاش که هرف اول رو میزنه قیمت فن a14 الان ۱۰۵ تومان هست.بگذریم برای کسی که سیستمش ۲۴ ساعته روشنه ایر کولر خوبه.من اگه زودتر میفهمیدم ایر کولر مدل noctua d15 رو میگرفتم.اگه فقط دنبال فن ۱۲۰ جنس خوب و ارزون هستی enermax twister storm معرکس دور فن تا ۳۵۰۰ میره اما در کل ایر کولر فقط noctua

لینک به دیدگاه

سیستم تقریبا 18 ساعت در روز روشنه منهی استثناعات

حالا شما نظرتون رو واتر کولر هست؟

مدلی که می فرمایید چه قیمته؟

تو تست ها و کاغذ که نویز فن گرین از صدای یه فن کیس و یک خنککننده پردازنده کمتره

لینک به دیدگاه

ایر از واتر کولر عمر بیشتری داره و برای کسی که بخواد سیستمشو چند سال داشته باشه بهتره اما بین این که کدام خنکتره ی بحث جداست اما خلاصه بگم واتر کولر خنکتره و جای کمتری تو کیس میگیره و گرمای پردازنده رو از کیس مستقیم خارج میکنه پیشنهاد من برای واتر کولر کاپتاین مال استورم ۱۲۰ هست البته مدل های بهتری هستن و البته گرون تر اون هارو معرفی نمیکنم چون شما اورکلاکر نیستین و پردازنده core i3 مثل i7 ها گرما تولید نمیکنه اما اگر ایر کولر میخواین مدل های termalright , enermax ,noctua عالی هستن.اون مدل noctua d15 بهترین ایر کولر بازاره البته اون هم برای پردازنده شما زیاده و ۱۶۵ میلی هست که باید کیس شما هم تا اون اندازه پردازندرو ساپورت بکنه شما قیمت رو بگین تا من مدل براتون بگم.

لینک به دیدگاه

ببنید برای من performance /price مهم هست از خرید بوفالو که بهترین خنک کننده با کمترین قیمت (تو تاور ها) بود اون زمان میشه به این موضوع پی برد

اما الان چون کیس دم گوشم هست برام بیشتر نبود نویز مهم هست

قیمت هرچه کمتر بهتر

عاشق مدل کاپیتان هستم و با کیس من واقعا زیبا میشه (کیس من قرمز هست)

post-8280-0-77072400-1457687877_thumb.jpg

اما نویز 40 دسی بل واقعا زیاد نیست؟ یکی از پر صدا ترین واتر کولر هاست

مهم ترین چیز برای من عدم نویز - زیبایی - قیمت کم هست

حالا یه چیز 80 100 تومانی باشه هم خوبه اما اگه ببینم مثلا با 150-180 میشه بی صداتر پیدا کرد می تونم هزینه کنم

اگه راه حلی برای کاهش نویز کاپیتان باشه حتما تهیه می کنم

فکر کنم قیمتش 230 اینا باشه اره؟

اگه کسی بدیی از این واتر کولر ندیده باشه گرینم خوبه به نظرم!

http://lioncomputer.ir/product/7260/%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+120+GLACIER+120+GLC120-A/

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

تو سایت سازنده چک کردم کیس شما تا ۱۷۰ میلی کولر ساپورت میکنه پس این دو مدل میگم عالی هستن مدل اولی

thermalright hr 22 rev

deepcool lusifer

قیمت هر دو زیر ۱۷۰ هست تو فروشگاه لیون چک کنید

ویرایش شده توسط Black_Gate
لینک به دیدگاه

واتر کولر گیرین بگیرید قیمتش خوب benchmark هاشم توی فروم هست گارانتی خوبی هم داره دیدید دما بالا رفت اگه هنوز شامل گارانتی باشه براتون عوض میکنن آگه هم نبود میتونید برید توی یوتیوب چگونگی هواگیری و نصب پمپ و اینا رو برای واتر کولر های بسته گفته چون توی ساخت

ولی اصلا بدون کولر استفاده نکنید

ایر کولر ها نویز بالایی دارن. معمولا اوایل کم نویز هستند ولی بعد از یه مدتی از ده کیلومتری هم صداشون شنیده میشه

ولی واتر کولر ها نویز ندارن خنک تر هم نگه میدارن پردازنده رو

لینک به دیدگاه

تو سایت سازنده چک کردم کیس شما تا ۱۷۰ میلی کولر ساپورت میکنه پس این دو مدل میگم عالی هستن مدل اولی

thermalright hr 22 rev

deepcool lusifer

قیمت هر دو زیر ۱۷۰ هست تو فروشگاه لیون چک کنید

ممنون بررسی میشه

مدل اول فکر کنم اشتباه نوشتین این 366 تومانه

http://lioncomputer.ir/product/3761/ThermalRight+HR-22+Passive+CPU+Cooler/

مدل دوم کولر خوبی هست 179 تومان

http://www.digikala.com/Product/DKP-132204/DeepCool-Lucifer-V2-Air-Cooling-System/%D8%B3%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AE%D9%86%DA%A9-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%8A-%D8%AF%D9%8A%D9%BE-%DA%A9%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%AF%D9%84-Lucifer-V2#!/tab-techspecs/

منظورتون تو حالت پسیو هست؟

چون این خنک کننده اندازه بزرگی داره و فکر نکنم برای پردازنده من نیاز باشه

مخصوصا اینکه نویزشم به نظر بالاست!

واتر کولر گیرین بگیرید قیمتش خوب benchmark هاشم توی فروم هست گارانتی خوبی هم داره دیدید دما بالا رفت اگه هنوز شامل گارانتی باشه براتون عوض میکنن آگه هم نبود میتونید برید توی یوتیوب چگونگی هواگیری و نصب پمپ و اینا رو برای واتر کولر های بسته گفته چون توی ساخت

ولی اصلا بدون کولر استفاده نکنید

ایر کولر ها نویز بالایی دارن. معمولا اوایل کم نویز هستند ولی بعد از یه مدتی از ده کیلومتری هم صداشون شنیده میشه

ولی واتر کولر ها نویز ندارن خنک تر هم نگه میدارن پردازنده رو

...اما اگر ایر کولر میخواین مدل های termalright , enermax ,noctua عالی هستن.

این چطوره دوستان؟

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز من تو این چند ماه هم از ایرکولر(deepcool gammax s400) استفاده کردم هم از واتر کولر(green glacier240) 

تجربیاتم رو به شما میگم

1- از نظر کارایی چندان تفاوتی با هم نداشتن یعنی دو سه درجه اختلاف دما معیار خیلی خوبی واسه انتخاب نیست.

2-اگر کیس شما پنلش شیشه ی نیست فقط کارایی براتون مهمه چون اصلا واتر کولر دیده نمیشه

3- درباره نویز هم خدمتتون عرض کنم هم ایرکولر و هم واتر کولر اگر توی تمام دور کار کنن صدای وحشتناکی تولید میکنن من نمیدونم چرا دوستان توحالت تمام دور فن ها بحث مقایسه نویز رو مطرح میکنن چون اصلا تو حالت تمام دو صدا کاملا ازار دهنده هست و دیگه 2-3 db بالاتر وپایین تر بی معنیه. الان اکثر مادربورد ها تنظیماتی دارن که دور فن ها رو بر اساس دمای پردازنده تنظیم میکنه به راحتی میتونین مثلا برای دمای زیر 45 درجه سرعت فن ها رو رو حد اقل بزارین تا نویز اذیت نکنه

4- ولی در کل ایر کولر کم صداتره

5- خنک کننده های گرین خنک کننده های خوبی هستن و کاملا رقابت با نمونه های گرون قیمت تر شاید بیشتر بشه تنها ایرادی که ازش گرفت قشنگ نبودن بلاک روی پردازنده باشه. به نظر من نمونه 120 هم کاملا جوابگو هستش و زحمت نصب روبرای کسایی که کیس مناسب برای 240 دارن ، نداره.

لینک به دیدگاه

درود دوسته عزیز شرمنده اون مدل رو اشتباه تایپ کردم منظورم این مدل بود http://lioncomputer.ir/product/5628/Thermalright+HR-02+Rev.A%28BW%29+Macho+CPU+Cooler/

البته اون مدل ۱۲۳ تومانی که لینک گذاشتید اون هم برای پردازنده شما کافیه کلا محصولات ترمال رایت خوبن اما اگر ایر کولری میخواین که فن هاش راحت چند سال بدون نویز باشن فقط noctua خوبه که قیمت هاش گرونه بنچمارک هاش عالی بودن.این دو مدل ترمال رایت عالین البته مدل دیپ کول لوسیفر هم خوبه

یک نکته هم بگم دوست عزیز برای شما که سیستمتون ۱۸ ساعت در طول روز روشنه واتر کولر نخرین بهتره.البته من هر۴ ماه تمام فن های سیستممو روغن کاری میکنم و صدای فن هام واقعا کمه و اینکه سعی کنید حداکثر ماه یک بار سیستمتون رو از خاک تمیز کنید معمولا خاک باعث فرسوده شدن فن میشه من با این که ۱ سال و نیمه سیستم دارم اما عین روز اول نو بی صدا و تمیز هست.اگر هم کیستون فیلتر نداره از سایت براش فیلتر تهیه کنید منظورم dust filter هست.با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز من تو این چند ماه هم از ایرکولر(deepcool gammax s400) استفاده کردم هم از واتر کولر(green glacier240) 

تجربیاتم رو به شما میگم

1- از نظر کارایی چندان تفاوتی با هم نداشتن یعنی دو سه درجه اختلاف دما معیار خیلی خوبی واسه انتخاب نیست.

2-اگر کیس شما پنلش شیشه ی نیست فقط کارایی براتون مهمه چون اصلا واتر کولر دیده نمیشه

3- درباره نویز هم خدمتتون عرض کنم هم ایرکولر و هم واتر کولر اگر توی تمام دور کار کنن صدای وحشتناکی تولید میکنن من نمیدونم چرا دوستان توحالت تمام دور فن ها بحث مقایسه نویز رو مطرح میکنن چون اصلا تو حالت تمام دو صدا کاملا ازار دهنده هست و دیگه 2-3 db بالاتر وپایین تر بی معنیه.

الان اکثر مادربورد ها تنظیماتی دارن که دور فن ها رو بر اساس دمای پردازنده تنظیم میکنه به راحتی میتونین مثلا برای دمای زیر 45 درجه سرعت فن ها رو رو حد اقل بزارین تا نویز اذیت نکنه

4- ولی در کل ایر کولر کم صداتره

5- خنک کننده های گرین خنک کننده های خوبی هستن و کاملا رقابت با نمونه های گرون قیمت تر شاید بیشتر بشه تنها ایرادی که ازش گرفت قشنگ نبودن بلاک روی پردازنده باشه. به نظر من نمونه 120 هم کاملا جوابگو هستش و زحمت نصب روبرای کسایی که کیس مناسب برای 240 دارن ، نداره.

پنل شیشه ای هست

شما کدوم یک از اینا رو پیشنهاد میدین؟

درود دوسته عزیز شرمنده اون مدل رو اشتباه تایپ کردم منظورم این مدل بود http://lioncomputer.ir/product/5628/Thermalright+HR-02+Rev.A%28BW%29+Macho+CPU+Cooler/

خواهش می کنم

یک نکته هم بگم دوست عزیز برای شما که سیستمتون ۱۸ ساعت در طول روز روشنه واتر کولر نخرین بهتره.

چرا؟

البته من هر۴ ماه تمام فن های سیستممو روغن کاری میکنم و صدای فن هام واقعا کمه و اینکه سعی کنید حداکثر ماه یک بار سیستمتون رو از خاک تمیز کنید معمولا خاک باعث فرسوده شدن فن میشه من با این که ۱ سال و نیمه سیستم دارم اما عین روز اول نو بی صدا و تمیز هست.اگر هم کیستون فیلتر نداره از سایت براش فیلتر تهیه کنید منظورم dust filter هست.با تشکر

فکر کنم سیستم من اگه تمییز ترین سیستم تو فروم نباشه جزو تمییز ترین هاست

مخصوصا اینکه درب بغل رو شیشه ای کردم

کلیه درز ها منهی فن بالا که هوارو میده بیرون و بغل که وقتی فیلتر میزارم گرافیک 5 درجه گرم تر میشه فیلتر دارن (منظور 3 تا محل فن دیگه فیلتر دارن)

post-8280-0-53958900-1457707260_thumb.png

post-8280-0-77754800-1457707268_thumb.png

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز اگر بخوای با واتر کولر سیستمتو سایلنت بکنی با اینکه i3 داری بازم به نظر من حداقل یه رادیات 360 کلفت لازم داری که بتونی با دور فن پایین (پایین منظورم نهایت 500 هست یا حداقل دوری که اون فن کار می کنه) سیستمو خنک نگه داری (شاید با 280 هم بشه ولی بعید میدونم... باز دمای محیط و جریان هوای کیس هم مهمه)....

اگر بری سمت air cooler و یدونه silver arrow بگیری فکر کنم بدون فن هم cpu رو خنک نگه داره (حالا دور 500 هم بماند) اون هم نه این کولر پسیو thermal right هم هست که دیگه آخرت داستانه و حرفی توش نیست....

نکته: منظور من از سایلنت یعنی سایلنت توی هر حالتی حتی 100 درصد لود روی cpu و 100درصد لود هم روی گرافیک که دیگه بدترین حالته....

خیالتم راحت کنم با رادیات 120 و هر فنی حتی pull push بعید میدونم زیر لود بتونی دور فنارو روی حداقل بزاری.....

حالا اگرم 100 درصد سایلنت بودن اونقدر ملاک نیست به نظرم macho hr.02 rev.b کولر خیلی خوبیه....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

با تشکر از maximal و استارتر محترم و سایر دوستان. با اجازه بنده هم یک سوال مبتدیانه داشتم .

دوستانی که واتر کولر دارن یا داشتن بگن که آیا در واتر کولر ها صدای پمپ یا صدای حرکت آب داخل لوله هاش شنیده میشه؟ اگر جواب مثبث هست آیا اون صداها بیشتره یا صدای فنی که روی رادیاتور هست؟

لینک به دیدگاه

با تشکر از maximal و استارتر محترم و سایر دوستان. با اجازه بنده هم یک سوال مبتدیانه داشتم .

دوستانی که واتر کولر دارن یا داشتن بگن که آیا در واتر کولر ها صدای پمپ یا صدای حرکت آب داخل لوله هاش شنیده میشه؟ اگر جواب مثبث هست آیا اون صداها بیشتره یا صدای فنی که روی رادیاتور هست؟

بستگی به پمپ داره بیشتر این مسایل که معمولا توی واتر کولر های جدید روی دور حداکثر هم صدای پمپ شنیده نمیشه... صدای حرکت اب هم من تا حالا نشنیدم ولی ممکنه ا واتر کولرو اول که نصب مب کنی یکم خرخر بکنه اونم برای اینه که حبابای هوا دارن از داخل لوله خالی میشن که اونم بعد از یه مدت رفع میشه...

لینک به دیدگاه

سلام قبل از پاسخ به کاربران عرض کنم

الان که دارم مطلب میذارم دارم از بوفالو بدون فن استفاده می کنم

اینم بگم با افزودن یه فن کیس و عوض کردن جای رم احتمالا دما بهتر بشه اما نتیجه:

تست با FFT-z

فشار 100% روی همه هسته ها

با فن استوک

بیکاری 35

بعد از 2 دقیقه 60

بعد از 5 دقیقه 65

1 دقیقه بعد از پایان تست 35

با هیتسینگ بوفالو

بیکاری 40

بعد از 2 دقیقه 62

بعد از 5 دقیقه 70

48 دقیقه بعد از پایان تست

حالا نظرتون؟ میشه در این حالت استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام تو واتر کولر جدای از صدای فن ها دو تا دیگه عامل تولید نویز هست1- صدای خود پمپ 2- صدای اب درون لوپ بسته که اگر توش حباب هوا باشه شنیده میشه

دوست عزیز crash خیلی خوب توضح دادن همون اول که واتر کولر رو نصب میکنین یکم صدای حباب ها رو میشنوید و در صورتی که این حباب ها کم باشن صدا به مدت رفع میشه ولی اگر هواگیری خوب نشده باشه این صدا باقی میمونه صدای پمپ هم هیلی زیاد نیست و به سختی از نزدیک قابل شنیدنه

لینک به دیدگاه

سلام قبل از پاسخ به کاربران عرض کنم

الان که دارم مطلب میذارم دارم از بوفالو بدون فن استفاده می کنم

اینم بگم با افزودن یه فن کیس و عوض کردن جای رم احتمالا دما بهتر بشه اما نتیجه:

تست با FFT-z

فشار 100% روی همه هسته ها

با فن استوک

بیکاری 35

بعد از 2 دقیقه 60

بعد از 5 دقیقه 65

1 دقیقه بعد از پایان تست 35

با هیتسینگ بوفالو

بیکاری 40

بعد از 2 دقیقه 62

بعد از 5 دقیقه 70

48 دقیقه بعد از پایان تست

حالا نظرتون؟ میشه در این حالت استفاده کرد؟

کولر استوک که هیچی اون بوفالو اگر بدونه فنه اصلا توصیه نمی کنم بعد از 5 دقیقه دما تا 70 رفته تازه گرافیک زیر لود نبوده که حرارت داخل کیس بره بالا..... + اگر تهویه ی اتاقتم خوب نباشه گرافیک که کار می کنه دمای کل اتاقو میتونه بالا ببره که نتیجش میشه دمای کل سیستم میره بالاتر ....

حالا اگر می خوای کمترین هزینه رو یکنی یدونه فن با بست کمربندی علی الحساب ببند به اون بوفالو تا فعلا کار کنه برات....

لینک به دیدگاه

سلام تو واتر کولر جدای از صدای فن ها دو تا دیگه عامل تولید نویز هست1- صدای خود پمپ 2- صدای اب درون لوپ بسته که اگر توش حباب هوا باشه شنیده میشه

دوست عزیز crash خیلی خوب توضح دادن همون اول که واتر کولر رو نصب میکنین یکم صدای حباب ها رو میشنوید و در صورتی که این حباب ها کم باشن صدا به مدت رفع میشه ولی اگر هواگیری خوب نشده باشه این صدا باقی میمونه صدای پمپ هم هیلی زیاد نیست و به سختی از نزدیک قابل شنیدنه

خیلی ممنون از توضیح خوب شما دوست عزیزم @};-

لینک به دیدگاه

کولر استوک که هیچی اون بوفالو اگر بدونه فنه اصلا توصیه نمی کنم بعد از 5 دقیقه دما تا 70 رفته تازه گرافیک زیر لود نبوده که حرارت داخل کیس بره بالا..... + اگر تهویه ی اتاقتم خوب نباشه گرافیک که کار می کنه دمای کل اتاقو میتونه بالا ببره که نتیجش میشه دمای کل سیستم میره بالاتر ....

حالا اگر می خوای کمترین هزینه رو یکنی یدونه فن با بست کمربندی علی الحساب ببند به اون بوفالو تا فعلا کار کنه برات....

حرف شما صحیح اینو دیشب که بازی کردم دیدم

بعد از 1 ساعت بازی

ماکسیمم دما بین بازی برای پردازنده 75 شده بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...