رفتن به مطلب

تست کارتهای گرافیک با 3DMark

LEE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ببخشید اشتباه کردم 4200 نبود4100 بود اپلود شدشو که قبلا اپلود کرده بودم پیدا کردg

http://och.boxup.ir/images/32191369590323167646.jpg

اگر فرکانس ردازندرو 4200 ست کنم nb بیشتر از2600 ست نمیشه بااینکه با همین ولناژ تست رو پاس میکنه

البته با 1.55 4200 wmprime رو پاس میکنه که فکر میکنم تست ها صفحات قبل هست

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به دوستان گلم.به نظرم سی پی یو گلوگاه ایجاد کرده.فرکانس گرافیک رو کمی بالا بردم توی همون درایور amd خودش کلاکش روی 1050 بود در اصل اورم نمیشه اسمشو گذاشت البته من ولتاژ به گرافیک نمیدم خیلی بیشتر ازینم این کارت جا داره کلاکش بالا بره بدون احتیاج به ولتاژ

vga : 7870 TF III OC core 1120

cpu : 965 be 3.7

ram : 2*2 corsaer 1600

7221nb1qbvuo1e7f4a.png

ویرایش شده توسط zaminz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امین جان خیلی هم گلوگاه نکرده :

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_hd_7870_twinfrozr_iii_oc_review,17.html

البته Pscore باید حدود 7000 باشه در این فرکانس.

لینک به دیدگاه

امین جان خیلی هم گلوگاه نکرده :

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_hd_7870_twinfrozr_iii_oc_review,17.html

البته Pscore باید حدود 7000 باشه در این فرکانس.

ی سوال  برام پیش اومده.من بدون اینکه فرکانس رو بالا ببرم 7600 گرفتم پس چرا تو این سایت این اسکور رو زده؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
ی سوال  برام پیش اومده.من بدون اینکه فرکانس رو بالا ببرم 7600 گرفتم پس چرا تو این سایت این اسکور رو زده؟؟

زمانی که اون تستها انجام شده درایورها برای سری7000 بهینه نبودن

اما بعد از درایور 12.11 یهو در همه بنچمارکها و بازیها فریم پرید بالا :دی

در پلتفرم amd چون اسکور پردازنده پایین هستش نمره کلی تست رو میکشه پایین. شما فقط به گرافیک اسکور دقت کن نه اسکور کلی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

زمانی که اون تستها انجام شده درایورها برای سری7000 بهینه نبودن

اما بعد از درایور 12.11 یهو در همه بنچمارکها و بازیها فریم پرید بالا :دی

در پلتفرم amd چون اسکور پردازنده پایین هستش نمره کلی تست رو میکشه پایین. شما فقط به گرافیک اسکور دقت کن نه اسکور کلی

@-)

یعنی درایور اینقدر تاثیر داشته !! اگه اینطوره حتما توی گیم بین 5 تا 10 فریم فرق کرده.به نظرت ممکنه amd با درایور جدیدتر قدرت کارتاشو بالاتر ببره برای رقابت با انویدیا؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالاتر از این نه دیگه :دی کل زورشو زده

لینک به دیدگاه

ببخشید اینقدر سوال میکنم ی سوال دیگم دارم از استاد گرامی.

آیا میشه با استناد به نرم افزار 3dmark قدرت کارت گرافیک هارو مقایسه کرد؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چیز صد درصد نیست

اما اگه قطعات دیگری که در تست بودن یکی باشه (فرکانس رم و پردازنده) باز میشه استفاده کرد برای مقایسه

نکته بعدی هم اینکه درایورها معمولا بهبود میدن کارایی رو حدودا ماهی یکبار

و وقتی بررسی یک کارت 9 ماه پیش انجام شده با درایورهای اون زمان بوده و کلی داستان دیگه :دی

لینک به دیدگاه

مثلا من برای همین 580 جدیدترین درایور رو دانلود کردم و دقیقا با همون سیستم و فرکانس که 7870 رو تست کردم اونم تست کرد واما نتیجه این شد که دیدید.تازه 580 برای بالاتر بردن فرکانس 860 احتیاج به ولتاژ داشت.یعنی میشه گفت 7870 از 580 بهتر عمل میکنه؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یه چیز صد درصد نیست

اما اگه قطعات دیگری که در تست بودن یکی باشه (فرکانس رم و پردازنده) باز میشه استفاده کرد برای مقایسه

نکته بعدی هم اینکه درایورها معمولا بهبود میدن کارایی رو حدودا ماهی یکبار

و وقتی بررسی یک کارت 9 ماه پیش انجام شده با درایورهای اون زمان بوده و کلی داستان دیگه :دی

حدود 2 سال پیش یک تست گرفته بود سایت تامز هاردور و 480 رو با درایور قدیمی و درایور حدود 1 سال بعد و حدود 15 درصد فکر کنم افزایش کارایی داشت.

مثلا من برای همین 580 جدیدترین درایور رو دانلود کردم و دقیقا با همون سیستم و فرکانس که 7870 رو تست کردم اونم تست کرد واما نتیجه این شد که دیدید.تازه 580 برای بالاتر بردن فرکانس 860 احتیاج به ولتاژ داشت.یعنی میشه گفت 7870 از 580 بهتر عمل میکنه؟؟؟

میشه گفت فقط تواین برنامه که 7870 برتری داره به 580  و بصورت میانگین در بازی ها برتری 5-6 درصدی با 580 هست.

لینک به دیدگاه

حدود 2 سال پیش یک تست گرفته بود سایت تامز هاردور و 480 رو با درایور قدیمی و درایور حدود 1 سال بعد و حدود 15 درصد فکر کنم افزایش کارایی داشت.

میشه گفت فقط تواین برنامه که 7870 برتری داره به 580  و بصورت میانگین در بازی ها برتری 5-6 درصدی با 580 هست.

من خودم باورم نمیشه از 580 بهتر باشه.توی بازی bf3 با 580 و کور 860 نزدیک 55 تا 60 فریم میگرفتم اما با این بین 60 تا 70 متغیر بود.توی کرایسیس 3 هم همینطور این نزدیک 5 تا 7 فریم بهتر از 580 لایتنینگ بود.نمیدونم چرا اما یجور دیگه رو 580 حساب میکردم قبل از خریدش.اینقدری از 480 لایتنینگم بهتر نبود این 580.انگار که فقط اصلاح شده ی 480 هست این گرافیک

ویرایش شده توسط zaminz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر دو معماری فرمی دارند.570 یکجورایی بهینه شده 480 هست .کارایی مشابه هم هست فقط اکثر 480 ها تا 1.1 ولت ولتاژ دیفالتشون بود و 570 تا 1 ولت.

perfrel.gif

جایگاه هر کارت رو در این چارت ببینید.

خوبی سایت تچ پاور آپ اینه که حدود 15 تا بازی روز رو همیشه مورد تست قرار میده و میانگین فریم رو چارت می کنه.

لینک به دیدگاه

هر دو معماری فرمی دارند.570 یکجورایی بهینه شده 480 هست .کارایی مشابه هم هست فقط اکثر 480 ها تا 1.1 ولت ولتاژ دیفالتشون بود و 570 تا 1 ولت.

جایگاه هر کارت رو در این چارت ببینید.

خوبی سایت تچ پاور آپ اینه که حدود 15 تا بازی روز رو همیشه مورد تست قرار میده و میانگین فریم رو چارت می کنه.

آره جالبه.فقط ی چیزی.به نظرتون برای این نیست که 7870 وقتی ی مقدار اور بشه کاراییش خیلی تغیر میکنه؟؟چون من فرکانس 580 رو که نهایتا تا 860 بدون ولتاژ میشد بالا برد افزایش دادم و 7870 رو تا 11200 اما خودم به عینه توی 3 تا بازی سنگین که تست گرفتم متوجه این برتری 7870 شدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله فرکانس بالای GPU خیلی موثر هست و برتری 7870 نسبت به 570 و 580 رو میشه :

مصرف کمتر،دمای کمتر و انعطاف پذیری بهتر اورکلاک دونست .

ولی خوب کیفیت رنگها در کارتهای انویدیا برای خیلی از کاربرها قابل تشخیص و مطلوبتر هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بله فرکانس بالای GPU خیلی موثر هست و برتری 7870 نسبت به 570 و 580 رو میشه :

مصرف کمتر،دمای کمتر و انعطاف پذیری بهتر اورکلاک دونست .

ولی خوب کیفیت رنگها در کارتهای انویدیا برای خیلی از کاربرها قابل تشخیص و مطلوبتر هست.

آقا معین میشه یک منبع برای این موضوع معرفی کنید؟

من تجربه کارت های زیر رو داشتم واقعا تفاوتی حس نمی کنم 

7970

7950

GTX670

GTX580

GTX560 ti

توی اینترنت هم چیز خاصی در این مورد پیدا نکردم

لینک به دیدگاه

چرا منم به تازگي کارت660tiگرفتم.وکارت قبليم6950بود.

تو بعضي بازيا اين تفاوت رنگ واقعا تابلو بود.مخصوصا توmetro 2033.يجورايي رنگا تو nvidia تيره تر وبه فيلم سينمايي شبيه هست.

ولي با Amd يه مقدار پررنگ تر و روشن تر هستش و به کارتون نزديک تره.

تو بازيهايي مثلcrysis 3اين تفاوت رو کمتر حس ميکردم ولي وجود داشت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
آقا معین میشه یک منبع برای این موضوع معرفی کنید؟

من تجربه کارت های زیر رو داشتم واقعا تفاوتی حس نمی کنم 

7970

7950

GTX670

GTX580

GTX560 ti

توی اینترنت هم چیز خاصی در این مورد پیدا نکردم

همونطور که گفتم برای یکسری کاربرها قابل تشخیص و مطلوب تر هست و شاید شما رنگهای AMD رو بیشتر بپسندید!

همه مطالب نمیتونه منبع علمی داشته باشه و یکسری بصورت تجربی هست !

در مورد کیفیت رنگها که دوستان قبل تر کنار هم کارتها رو تست کرده بودند و AMD سر افزایش کارایی که در سری 7XXX داشت در اصل کیفیت رو کم کرده بود تا اینکه درایور رو بهینه کنه !

یک نقص دیگه هم که من بیشتر در کارتهای رادئون دیدم تشکیل ناگهانی تکسچر ها(بافت های تصویر) هست.مثلا در بازی COD MW2 در حین حرکت جزئیات و بافت اطراف تشکیل میشن و در جای قبلی شما جزئیات کمتری از محیط داشتید.!.این درحالی هست که با گرافیک 560TI که همرده 6950 هست(از نظر قدرت پردازش) همچین چیزی رو من ندیدم و تصاویر در دوردست هم نسبتا کامل بود!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
همونطور که گفتم برای یکسری کاربرها قابل تشخیص و مطلوب تر هست و شاید شما رنگهای AMD رو بیشتر بپسندید!

همه مطالب نمیتونه منبع علمی داشته باشه و یکسری بصورت تجربی هست !

در مورد کیفیت رنگها که دوستان قبل تر کنار هم کارتها رو تست کرده بودند و AMD سر افزایش کارایی که در سری 7XXX داشت در اصل کیفیت رو کم کرده بود تا اینکه درایور رو بهینه کنه !

یک نقص دیگه هم که من بیشتر در کارتهای رادئون دیدم تشکیل ناگهانی تکسچر ها(بافت های تصویر) هست.مثلا در بازی COD MW2 در حین حرکت جزئیات و بافت اطراف تشکیل میشن و در جای قبلی شما جزئیات کمتری از محیط داشتید.!.این درحالی هست که با گرافیک 560TI که همرده 6950 هست(از نظر قدرت پردازش) همچین چیزی رو من ندیدم و تصاویر در دوردست هم نسبتا کامل بود!

مسئله اصلا پسندیدن رنگ نیست، منم کاربر آماتوری نیستم و کارم طراحی هست به همین دلیل بسیار حساسم به رنگ ها

منم بر اساس تجربه شخصی خودم عرض کردم که تفاوتی حس نمی کنم مشکل بافت و غیره هم که 1 بازی رو نمی شه ملاک قرار داد

این پست رو قبلا هم در مورد این موضوع نوشتم ولی دوستان جوابی ندادن

اینجا دوباره می فرستمش:

خوب آخه فقط با یه بازی که نمیشه چنین چیزی رو کلی گفت خود منم 7970 دارم دوستمم 670 واقعا تفاوتی حس نکردم توی F3

هر 2 هم آخرین درایور رو داشتیم

در مورد nvidia هم چنین مطالبی هست Nvidia busted again for cheating

Futuremark reports on Nvidia driver cheats

فقط در مورد 2 نسخه درایور خاص این قضیه بوده بعد از اون دیگه چنین موردی از هر 2 شرکت دیده نشده

در مورد AMD هم

amd cheats by allowing tessellation to be scaled down within their drivers

فقط این مورد بوده چیزی هم نیست که قابل تغییر نباشه، توی اون درایور خاص اومده بود این قابلیت رو پیشفرض روی حالت کم گذاشته بود برای همین امتیاز بیشتر میشد که در درایورهای جدید مثل سابق شده

در تقلب درایور اصلا بحث رنگ در کار نبوده

توی فروم های خارجی هم من ندیدم در مورد رنگ بحثی باشه

لینک به دیدگاه

چرا منم به تازگي کارت660tiگرفتم.وکارت قبليم6950بود. تو بعضي بازيا اين تفاوت رنگ واقعا تابلو بود.مخصوصا توmetro 2033.يجورايي رنگا تو nvidia تيره تر وبه فيلم سينمايي شبيه هست. ولي با Amd يه مقدار پررنگ تر و روشن تر هستش و به کارتون نزديک تره. تو بازيهايي مثلcrysis 3اين تفاوت رو کمتر حس ميکردم ولي وجود داشت.

دقیقا درست میفرمایید amd پر رنگه یجورایی.منم متوجه شدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر دوتا سیستم کاملا یکسان به غیر از گرافیک کنار هم میتونستن یک بازی رو اجرا کنند واقعا میشد نظر قطعی داد که این مسئله متفاوت بودن واقعیت داره یا خیر.

ولی اون مسئله ای که در مورد Mw2 گفتم رو در بازی فارکری هم میتونید حس کنید.

اگر دوتا کارت از دو برند دارید میتونید تست کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا من تست کردم روی یک سیستم ثابت هر دوکارت رو هم 7970 هم 680 تازه جفتشون هم ASUS DC II بودند ، و بعد تست با خودم گفتم واقعا چرا AMD هنوز کارت گرافیک می زنه  ؟؟؟

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...