رفتن به مطلب

تست کارتهای گرافیک با 3DMark

LEE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

شما یه فرکانس به Cpu NB بده و اونرو بذار روی 2600 !

-------------

کلا پردازنده های AMD در 3d11 باتلنک می کنن حتی پردازنده های جدید AMD مثل 8350.

منتل هم که برای بازیها واقعا به کمک پردازنده های AMD اومده و باتلنک رو از بین برده نمیتونه در 3Dmark11 موثر واقع بشه ؛چون 3dmark11 برمبنای DirectX11 ساخته شده و گلوگاه پردازنده های AMD کاملا پابرجا خواهد بود !

چارت زیر برای بازی تیف هست :

میشه دید که براحتی گلوگاه 8350 برداشته شده بوسیله منتل...

اگر بدنبال رفع گلوگاه در تست 3d11 هستید فقط کلید قفل شما در دستان اینتل هست و بس !

2600 رو نتونستم پایدار کنم حتی با ولتاژ 1.48 ولی 2400 پایدار شد.

اینم نتیجه با اندکی دخل و تصرف

dcqeo2j8qio6izaj2nuq.jpg

ویرایش شده توسط دانشیار
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

2600 رو نتونستم پایدار کنم حتی با ولتاژ 1.48 ولی 2400 پایدار شد.

اینم نتیجه با اندکی دخل و تصرف

dcqeo2j8qio6izaj2nuq.jpg

الان تقریبا گلوگا پردازنده برداشته شده و امتیاز اون چیزی که باید باشه هست.

همراه شات 3dm11 شات gpu-z و CPU-z از تبهای مختلف بذارید.

-----------------------------------------------

برای افزایش امتیاز گرافیک(خیلی محدود) و بخصوص فیزیکس اسکور و رفع گلوگاه یه چندتا کار هست که تو پلتفورم شما جواب میده !

1-رسیدن به بالاترین فرکانس ممکن رم و تنگ ترین تایم در همون فرکانس.(نهایت فرکانس رم برای اون پردازنده 1600 و کمی بالاتر هست)

2-افزایش فرکانس NB

3-افزایش فرکانس پردازنده

میتونید با این تنظیمات ور برید تا به بهترین پرفورمنس ممکن برسید !

برای افزایش فرکانس nb اصلا نیاز به ولتاژ پردازنده نیست.نمیدونم بردتون چیه ولی باید خیلی کم ولتاژ CPU-NB رو افزایش بدید.ضمن اینکه HT رو روی 2000 بذارید و بالا نبرید.

لینک به دیدگاه

معین جان فکر کنم اینباکست پر شده نمیتونم بهت پیغام بدم. معذرت از دوستان که اینجا میگم چون راه دیگه ای نیست

ویرایش شده توسط COMMANDER king.s
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست کارت کوچولوی من :دی

MSI 7950 TwinfrZr

9n9biwo5suqo2i9zq6k7_thumb.jpg

حداکثر دما هم 56

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست کارت کوچولوی من :دی

MSI 7950 TwinfrZr

9n9biwo5suqo2i9zq6k7_thumb.jpg

حداکثر دما هم 56

7950 نگو بگو 780 !

لینک به دیدگاه

gtx 780 lightning 

کور 1400 ولتاژ 1.362 دما 40

post-14499-0-87890600-1406648177.jpg

برای دیدن چگونه بستن raystorm به http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=31565&hl= بروید

لینک به دیدگاه

نتیجه ی خوبی تو تست نشون داده!

ویرایش شده توسط MohamadCm
لینک به دیدگاه

این هست قدرت لاتنیگ مموری 1900 کور 1400 ولتاژ 1.320

2-Copy-Copy99253.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

2-Copy-Copy99253.jpg

با کولر خودش این کلاک رو نمیزنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جون شوخی می کنی ؟ تو این هوای تابستون بتونه از این کارا بکنه ؟ الان اکثر ایر ها به هن و هن افتادن ،

2-Copy-Copy99253.jpg

ادم این تست ها رو میبینه جیگرش حال میاد ، میگم این MSI میمورد کارت به این قدرت مندی زنده به جای این گوش کوبی که روی GPU سوار کرده یه بلاک خوشکل XSPC یا EK میزاشت و خلاص ؟!!

لینک به دیدگاه

نه اصلا امکان نداره روش raystorm نصب کردم که اینجوری کار می کنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه ی علی جان 

سلام خدمت بهمن جان 

بهمن جان با کولر خودش غیر ممکنه بتونه ولتاژ 1.32 رو برای چند ساعت نگه داره و کارت از بس داغ میشه که شاید سیستم هم ریست بشه با ولتاژ 1.32 اصلا کارت دماش تا 80 الی 85 میره و اصلا نمیشه تست گرفت . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جون شوخی می کنی ؟ تو این هوای تابستون بتونه از این کارا بکنه ؟ الان اکثر ایر ها به هن و هن افتادن ،

ادم این تست ها رو میبینه جیگرش حال میاد ، میگم این MSI میمورد کارت به این قدرت مندی زنده به جای این گوش کوبی که روی GPU سوار کرده یه بلاک خوشکل XSPC یا EK میزاشت و خلاص ؟!!

سلاام امیر محمود جان گل . خب گذاشته برا فروش اما قیمتاش نجومیه و حدود 700 تا 900 تومن در میاد که اونم کارایی همین رای اساترم رو داره ولی فقط کمی قشنمگتر و مخصوص گرافیک لایتینگ ساخته شده . 

بله اینا قدرت دارند و نهفته است و با چند ترفند میشه قدرتشون رو رو کرد این کارت بدون شک با اوردن کورکلاک پایینتر و ولتاژ بیشتر بدون شک مموری 2000 هم میزنه . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان منظور من این نبود که با کولر خودش و این ولتاژ به صورت دائمی کار بکنه! منظور این بود که با کولر خودش تا چه کلاکی تست پاس میکنه. چون حتی با واتر و دمای 40 درجه هم مدت طولانی کار کردن با این ولتاژ مطمئنا برای GPU خیلی مفید نخواهد بود  :D

لینک به دیدگاه

R9 290X TESSLLATION OFF

qh7ib098h9d8vzyx7aie.png

اقایون با تجربه لطفا راهنکایی کنید چطور ولتاژ CORE رو بالا تر از حد مجاز در MSI AFTERBURNER ببرم ؟

لینک به دیدگاه

R9 290X TESSLLATION OFF

qh7ib098h9d8vzyx7aie.png

اقایون با تجربه لطفا راهنکایی کنید چطور ولتاژ CORE رو بالا تر از حد مجاز در MSI AFTERBURNER ببرم ؟

من که با برنامه ی Rbby258 ABVoltmod ولتاژ رو از حد مجاز بیشتر می کنم البته نمی دانم کارت شما رو هم ساپورت می کند یا خیر 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

R9 290X TESSLLATION OFF

qh7ib098h9d8vzyx7aie.png

من که با برنامه ی Rbby258 ABVoltmod ولتاژ رو از حد مجاز بیشتر می کنم البته نمی دانم کارت شما رو هم ساپورت می کند یا خیر 

اروین جان کار شما با این نرم افزار راه نمیوفته :دی

امکانش هست اما از طریقی دیگر(یعنی به جز افتربرنر خالی.. چند تا کار خاص نیازه) ... که این طریق خاص دمای فازهای شما رو به شدت بیشتر میکنه و کارت شما رو در معرض خطر قرار میده اگه شخصا" تجربش رو نداشته باشید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنظرتون این امتیاز واسه کارت من خوبه؟ چطور می تونم کارتمو اوور کنم؟ اصلا با این سیستمی که دارم گرافیکم اور شدنی هست؟

mb:p8b75-v
cpu: i5 3570k
ram; 2*4 corsair xms3
power: 650oc green
vga: asus 7970 matrix platinum

این نتایج هست که با دو نسخه 3dmark 11 و 13 داشتم

3dmark 11 p score & X Score

7uhg8aepdlt96rnia2b5.png

udw6wna0o6fv92g3u48f.png

3dmark 13p score & X Score

78rwvdq7fk155qzudz92.png

h6z3rutjh7mnhbdi1c03.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست کارت MSI 7950TWFIII در حالت Tess off 

با توجه به پتانسیل اورکلاکیه این کارت بایوسش رو ویرایش کردم ,

فرکانس مموری که دیفالتش 1250 بود رو روی 1500 فیکس کردم و فرکانس 960 دیفالت رو هم روی 1050 فیکس کردم (بدون افزایش ولتاژ و در واقع با ولتاژی که بصورت دیفالت برای اون 960 ست شده بود که مقدار 1.18 بود)

دور فن رو هم با afterbuner بصورت دستی روی 70 گذاشتم برای تست (البته در این مدل فقط یکی از فنها سرعتش بصورت دستی قابل تغییره و فن دوم خودش هماهنگ میشه با دما)

حداکثر دما هم برای گرافیک در طول همه تستها 51 درجه

این تغییرات در بایوس رو برای گیمینگ ایجاد کردم  تا فریمها یه کم بیشتر بشن (البته tess هم روشن میشه واسه گیم)

zywbxn37d6ah5sv570m_thumb.jpg

ta709wtew5qj66k5sn9_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

تست کارت MSI 7950TWFIII در حالت Tess off 

با توجه به پتانسیل اورکلاکیه این کارت بایوسش رو ویرایش کردم ,

فرکانس مموری که دیفالتش 1250 بود رو روی 1500 فیکس کردم و فرکانس 960 دیفالت رو هم روی 1050 فیکس کردم (بدون افزایش ولتاژ و در واقع با ولتاژی که بصورت دیفالت برای اون 960 ست شده بود که مقدار 1.18 بود)

دور فن رو هم با afterbuner بصورت دستی روی 70 گذاشتم برای تست (البته در این مدل فقط یکی از فنها سرعتش بصورت دستی قابل تغییره و فن دوم خودش هماهنگ میشه با دما)

حداکثر دما هم برای گرافیک در طول همه تستها 51 درجه

این تغییرات در بایوس رو برای گیمینگ ایجاد کردم  تا فریمها یه کم بیشتر بشن (البته tess هم روشن میشه واسه گیم)

zywbxn37d6ah5sv570m_thumb.jpg

ta709wtew5qj66k5sn9_thumb.jpg

فرجام تا این حد اور که واسه من مبتدیه... شما که استادی بزن بترکونش  :D  فرکانس هسته روی 1700 فیکس کن ! 

لینک به دیدگاه

اقا فرجام بالاخره راحی پیدا کردم و محدودیت ولتاژ هسته رو برداشتم.... :D

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=31732

R9 290X REFRENCE

CORE 1240

MEMORY 1600

تا زدن 1400 خیلی راه دارم... شاید اخرش فازها بترکن...

بدون تغییر در تنظیمات درایور

te85160on9jkklhc0ei5.png

TESSLLATION OFF

qnruj6gyh2xj0m4cixyp.png

ویرایش شده توسط evrin1941
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام تا این حد اور که واسه من مبتدیه... شما که استادی بزن بترکونش  :D  فرکانس هسته روی 1700 فیکس کن ! 

اقا فرجام بالاخره راحی پیدا کردم و محدودیت ولتاژ هسته رو برداشتم.... :D

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=31732

R9 290X REFRENCE

CORE 1240

MEMORY 1600

تا زدن 1400 خیلی راه دارم... شاید اخرش فازها بترکن...

بدون تغییر در تنظیمات درایور

TESSLLATION OFF

اون که بعله چون اون بایوس 7950 برای گیمینگ در دمای زیر 56 درجه با کولر ایر ویرایش کردم.. مگرنه فرکانس 1220 هم میزنه :دی

در مورد 290x هم زنگ زدم بهت نبودی :دی

مشکل اون راهی که انجامش دادی اینه که به شدت vdrop خواهی داشت... یعنی مثلا 1.4 ست میکنی اما توی تست اگه با مولتی متر چک کنی ولتاژت میوفته روی 1.33 که به این میگن vdrop ... دلیلش هم اینه که فازهات روی صد درصد نیستن و کالیبره نیستن در واقع... و به همین علت وسوسه میشی زیاد تر ولتاژ بدی.. (مثلا اگه واقعا کارتت 1.36 بخواد مجبوری 1.42 بهش بدی و این یه کم مشکل ساز میشه) در صورتی که فازهات کالیبره باشه افت ولتاژ نداری...

لینک بایوس رو برات میفرستم امروز (الان برات بایوس + ابزار اورکلاکینگ درست رو فرستادم): 1.قابلیت های این بایوس اینه که vdrop نخواهی داشت 2. فرکانست رو 3d میکنه تمام مدت و اگه قبلش مموری فقط 1500 میزدی با این میتونی 1750 بزنی(چون هم فرکانست 3d شده و هم اینکه افتربرنر هم مشکل داره واسه ست کردن مموری بالا روی asus) و مورد 3. در تستهایی که فرکانس پایین میوفته و اسکور خراب میشه هم فرکانست پایین نمیوفته

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

تاپیک چرا خواب رفته.

: /

اینم یه تست جدید با درایور و افتر جدید.

مثل همیشه انویدیا ترکونده.وباز هم افزایش اسکور.

در کل عدد رندی بیرون داده.  :}

يعني فکرمي  کنيد انويديا اينقدر مشتري مدار باشه که بعد از 2 سال طوري براي کارت آپديت بده که قدرت کارت به طرز چشمگيري افزايش پيدا کنه !

خوب اگر فکر مي کنيد اينطور هست به مطالب زير دقت کنيد :

کارت 7950 حدود 3 سال پيش ارائه شده(تقريبا 3 ماه ديگه ميشه 3 سال!)

موقعي که 660ti اومد درست جلوي اين کارت در اومد و دو کارت رقيب هم بودند :

perfrel.gif

اين در حالي هست که ميانگين کارايي کارتي مثل 7950 در عرضه اوليه زير کارت GTX580 و يا حتي در بعضي از موارد 6970 نسل قبلي قرار مي گرفت !

perfrel.gif

حتي با اورکلاک هسته به فرکانس 1100 و مموري به فرکانس 1800 باز هم نمي تونست نسبت به رقبا برتري چشمگيري داشته باشه :

perf_oc.gif

حالا بعد از اون همه تغييرات ببينيد جايگاه اين کارت رو و گرافيک اسکور 7950 رو با گرافيک اسکور خودتون مقايسه کنيد(کارتهايي که يه زماني رقيب هم بودند) :

post-7048-0-07843900-1411593485_thumb.jpg

درسته بنده تسليشن رو آف کردم که حدود 1500 امتياز به گرافيک اسکور اضافه مي کنه ولي شما در نظر بگيريد که بنده پلتفورم سندي بريج دارم و PCI E 2.0 هست و يکم هم نسبت به هازول ها کمتر امتياز مي گيره که در مجموع حدود 1000 امتياز ميشه ! ضمن حافظه گرافيکي رو بدون تغيير در فرکانس 1250 رها کردم که با اورکلاکش به 1750 حدود 500 امتياز در برنامه افزايش اسکور خواهم داشت !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چیکار به ای ام دی دارم اخه . !!!!

:)

یه بار خریدم واسه من که هیچی واسه هفت جد و ابادم کافی بود.

^_^

بحث مشتري مداري باشه AMD بهتر از انويديا هست !

شما ميگيد "اینم یه تست جدید با درایور و افتر جدیدمثل همیشه انویدیا ترکونده.وباز هم افزایش اسکور. "

ميشه ديد انويديا در مقابل AMD هيچ بهبود و ساپورت درست و حسابي نداشته !

البته تو پست بالا 2 تا نکته از قلم افتاد يکي اينکه کارت 660ti بخاطر رابط 192 بيت امتيازش يه مقدار کم ميشه(تاثير رابط تو تست 3dm 11 نسبتا پايينه !)

دوم اينکه به لطف کارتي مثل R9 280 که دقيقا همون معماري 7950 رو داره و خيلي وقت هم نيست معرفي شده ، بهبود درايور براي 7950 ادامه داشته و هنوز هم ادامه خواهد داشت !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

اگر یه پلتفورم به روز 1150 مثل 4790K داشتم شاید نزدیک به 14500 گرافیک اسکور می گرفتم ولی همین پلتفورم نسبتا قدیمی 13774 گرافیم اسکور از 7950 گرفمتم :

طرفدارای AMD حالش رو ببرید :

post-7048-0-82193400-1412507711_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...