رفتن به مطلب

یک مقایسه ساده بین عملکر فن دیپ کول و کورسیر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود بر دوستان گرامی

خوزستان دارد به  گرمای افسانه ای نزدیک میشود! همه جا اگر هوا خوب بود الان یکم روبه گرمی میرود ولی اینجا همین اخر زمستان هم گرم بود پس دیگر دارد داغ میشود! باید خنک کاری کرد   اینجا شرایط جهنمی است در سال پیش  دمای هوا تا 57 درجه هم ثبت شد! لطفا یک نفر یک هیت سینک بگذارد روی این استان!! :(  :( 

در یکی از تاپیک ها چند روز پیش یکی از دوستان سئوالی پرسند درباره عملکرد کولر deepcool capitan 120  و  صدا مثل اینکه براشون خیلی مهم بود. یکی از دوستان بهشون پیشنهاد دادن که فم دیپ کول روی کاپیتان رو با کورسیر عوض  کند. خوب من همه این فن ها و کولر ها رو در اختیار  داشتم منتهی من  حوصله باز کردن پیچ نداشتم! ولی تصمیم گرفتم یک بررسی ساده انجام بدم و نتیجه اش رو برای مصرف کنندگان این قطعات بگذارم ببنیم عملکرد چطور است .

برای اشنایی با اخرین سیستمی که بستم و تغییرات در کیس و فن ها ومیتونید به صفحه زیر برید :

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=50256&page=5

اصولا هدف من از بستن کیس جمع وجور و وایتر کولر 120  و  اینها   رفتن به  سمت یک چیز استیم باکس  گونه بود و قبل از آن همیشه از کیس های  غول پیکر با کولرهایی به اندازه رادیات پراید استفاده میکردم! ولی کم کم ترجیح  دادم که کوچک تر و کم صدا تر بشم زیرا  گرافیک را به TV های خانه  هم وصل کردم  گهکاهی روی TV با دوستان بازی میکنیم و فقط استفاده از هدفون نیست پس  اکوستیک هم یکی از جنبه های مهم خنک کنندگی است -این که شما دمای خیلی پایین بگیرید و بعد صدای هلیکوپتر بدهید خوب  چه فایده دارد؟

عکس زیر کاپیتان رو با  فن خودش نشان میدهد- یکی از دلایل خرید این واتر کولر یکی جمع جور بودن و دیگری این است که به عقیده نگارنده زیباترین  واتر کولر غیر کاستوم در بازار است

u1hg24et50hulsl506s.jpg

تنها ضعف این کیت با قیمت مناسب و زیبا صدای بیش از حد این فن میباشد و به طوری که در دور های بالا در نزدیکی 75% به بالا صدا  بسیار زیاد میشود ولی در دو رهای پایین صدا بسیار قابل قبول است. خوب من مدتی با این کولر واین فن کار کرده ام و  از عملکرد ش راضی بودم د اکثیر سناریو های سنگین دما تا  65 درجه بالاترین دمای ممکن در شرایط کاری سخت بود و در دمای عادی و کارهای روزمره هم 35 درجه  کاملا عادی نشان میدهد. در باز یها نیز بین 55 تا 60 بسته به بازی  دمایی بود که بدست اوردم. این دما ها در محدوده  یک کولر 120  با ضخامت کم و FPI پایین کاملا قبول هستند و  راستش دیگر انتظاری بیشتر نمیتوان داشت هرچند همه این دما با دور فن کنترل شده از بایوس مین بورد و برنامه AI suiteایسوس  کنترل میشوند و با طراحی یک نمودار منحنی قویتر با دور بالا میتوان این دما را تا حدی قابل ملاحضه کاش داد ولی دقت کنید که افزایش دور فن واتر کولر به دلیل ساختار های استتیک پرشر (فن هایی یکه طراحی شده اند تا هوا را  به داخل فین های  رادیات با فشار پوش کنند) فشار و توربیلونس ممکن است باعث  افزایش سر سام اور صدا شود.

خوشبختانه  من  دو عدد از  فن های فوق العاده SP کورسیر با فشار بالا و نسخه های PWM و  high performance  در اختیار دارم - این فن ها هرچند کمی گران هستند ولی  بررسی ها نشان میدهد  نتایج کاری خوبی از خود نشان میدهند. تصمیم بر این شد که برای تست هم که شده فن دیپ کول کاپیتان را با  فن های استیک کورسیر عوض کنم:

واتر کولر Deepcool  مجهز به یک فن با مشخصات زیراست:

ajzbkz617fjr99d9c3x1.jpg

جدول زیر مشخصات  فن کورسیر است و بر طبق جدول فندیپ کول باید قوی تر باشد زیرا میزان  هم میزان Air flow و هم static pressure بالاتری دارد. اما در بحث مهم صدا  موضوع چیزی دیگر است 

6gbbtm1gi1ab10wycgy.jpg

دوفن هردو قدرتمند هستند و کارایی بالایی از خود نشان میدهند و دور  هر دو بسیار عالی است- 2500 دور البته دقیقا 2200 دو برای دیپ کول  و 2300 دور برای  کورسیر-در این دورهای بالا  فشا ربسیار زیادی برروی انتقال هومای گرم ایجاد میشود و آنقدر فشار استاتیک بالاست که شما حتی آن سوی رادیات  جریان بسیارقدرتمندی از هوا را  احساس میکنید.

دیپ کول کاپیتان با ظاهری بسیار زیبا و امکانات عالی، ضد غبار ضد آب و روغن با طراحی عالی لبه فن و دوربالا در کنار کورسیر 120 SP قدرتمند با دور بالا و فشارسنگین  استایتک و صدای خیلی مناسب

t98dv0krdca362p3t3f4.jpg

ee52oapwis0cc5br5hs3.jpg

من از فن های فشار بالا برای خنک سازی محفظه هادرها و SSD ها استفاده میکنم زیرا   خنک ساز ی دستگاه های ذخیره سازی بسیار مهم است و  دیده شده گهگاه کسی به این موضع اهمیت نمیدهد ولی باید گفت که من توانستم با خنک نشدن یک هارد سامسونگ قدیمی برای 8 سال!  از آن استفاده کنم فقط برای  دخیره سازی ساده و سه سال هم به طور دائم روی آن دانلود کنم! رایت دائم برای 3 سال! خنک سازی هارد دیسک ها در عمر آنها و عملکردشان تاثیر زیادی دارد SSD ها ویا  M.2ها هم که  دیگر حتی از توانایی درگاه sata 6g گذر کرده اند و باید  حتما برای خنک کردنشان  به فکر بود.

خوب من اقدام به تغییر فن نمودم - فن کورسیر روی  دیپ کول کاپیتان و فن دیپ کول روی محفظه هارد جلودی کیس-  و نتایج اصلا هم بد نبودند. اول فن  دیپ کول در دور پایین  صدای مناسبی دارد و همان دور برای خنک سازی محفظه هارد کاملا کافی است  ولی   برای CPU و رادیات کاپیتان، دور بالا  ممکن است نیاز شود. عملکرد روی کاپیتان با فن کورسیر  خیلی بهتر بود- من در تست   Aida متوجه شدم  چرا ؟چون موقع استرس تست ما قادر بودیم دورفن کورسیر را تا حد نهایی بالا ببریم و هنوز صدای معقولی داشته باشیم و دمای 55درجه را برای استرس تست روی 4770K ثبت کنیم ولی  فن دیپ کول به صورت پیش فرض دمایی 63 درجه را ثبت میکرد. در درو فن بالا 2000 دور هم صدا آنقدر زیاد بود که دیگر اهمیت نداشت دما چقدر کاهش پیدا میکند زیرا عملا ما قادر به استفاده از فن در این دور نبودیم.

برای مقایسه عملکرد صوتی این دو فن از صدای تولیدی شان تا درنهایی 2200 درو کمی بالا پایین  صدا رو با گوشی موبایل از فاصله نزدیک ضبط کرده ایم:

تست صدای Deepcool در 2000 دور

تست صدای corsair در 2000 دور 

ویدوئوی بالا به شما کمک میکند تفاوت صدای تولیدی رابشنوید.

دقت کنید که تست بالا برای دیپ کول روی  رادیات گرفته نشده است و صدای تولیدی به دلیل وجود  محفظه رادیات و موانع فین ها بسیار بیشتر از تست ماست! در واقع صدای کورسیر وقتی در  محیط عادی قرار بگیرد بسیار کمتر هم خواهد بود.

seesyu35ew5uo7d7n1ox.jpg

scobnhxp1z77sqsucokn.jpg

تست دما و نتایج عملکرد  خنک کنندگی همه لوازم :

عکس زیر همه دیتای مورد نظر ما را د رخود دارد. بعد از 15دقیقه استرس  دما روی محدوده 55 درجه   قرار دارد  و یک فضای مناسب اورکلاک اگر به تصویر realtemp گوشه پایین نگاه کنیم tjmax حدود 40 درجه می باشد، در دسترس است. دور فن کورسیر  اکنون روی 2000 دور میباشد ولی بخاطر صدای کا ربردی تر اکنون ما دمای پایین تری در تست های سنگین تر ثبت نموده ایم و میتوانیم با طراحی یک منحنی  خوب در AI ایسوس به طور کلی از دمای سیستم  و CPU بکاهیم. از طرفی دمای هارد دیسک ها در تست کریستال دیسک  پایین صفحه وسط  نشان میدهد که   همه زیر دمای 30 درجه به سر میبرند و این عالی است ، یعنی فن دیپ کول با فشار بالا و صدای کمتر محفظه هارد را به خوبی خنک میکند. 

o1rmod113m75p1guggs.jpg

فن های جلوی کیس کورسیر یکی مدل AF120  و دیگری فن دیپ کول کاپیتان که حالا هم  هارد دیسک ها را خنک میکند و هم مقدار خیلی زیادی فشار  مثبت اتمسفریک به داخل کیس میفرستد - هوای تازه خنک که تابستان ها به دلیل استفاده از کولرها در خوزستان بسیار خنک تر هم میشود .

ehtbqd6dhsopgkaxrfe7.jpg

برای جواب دوستمان که گفته بود تغییر فن روی کاپیتان  - البته  این تغییر فن قیمت کاپیتان را به نزدیک به  330 هزار تومان میرساند و شاید برای شخصی که این فن ها را در اختیار ندارد خیلی عاقلانه نباشد ولی  اگر در دسترس باشند چرا تست نکنیم؟ فن های کورسیر همیشه نشان داده اند که بر روی رادیات ها عملکردی حیرت انگیر دارند. نسخه فن ما Pwmبا قابلیت کنترل کامل  از مدلهای HP بوده است ،کارایی بالا که دور فن آن تا 2350 دور هم افزایش دارد و  میزان صدای تولیدی را با توجه عایق بندی بدنه وسیستم ضد لرزش در محل اتصال در چهار طرف فن   و  موتور کیفیت عالی به اوج میرساند. حالا یک تغییر کوچک باعث شد هم دمای کیس خنک تر شود هم صدا کمتر شود  هم هاردها همچنان خنک بمانند! عملکرد کولر کاپیتان هم با توجه به 120  بودن و  30 میلمتر بودن و FPI عادی (چگالی  فین های رادیات در هر اینچ مربع) در ترکیب با فن کورسیر خیلی جالب بود.

دوستان موفق باشید 

لینک به دیدگاه

ممنون از اقا رضای عزیز بابت مطلب مفید. شرنده من مثبتام ته کشیده اینجا بهتون میدم +1

ی سوال دیگه هم داشتم. بنده قصد خرد واتر کولر برای پردازنده 6700k دارم راستش نظر خودم روی کورسیر مدل h110i gt xtreme performance هست ک فشار هواش نسبت ب مدل gtx بیشتره. ی مورد دیکه هم هست ک جلب توجه کرده کولر deepcool captain 360 هست ک مجهز ب سه فن هست ولی اونجور ک دیده شده پمپ های این سری سریع خراب میشن.

نظر شما چیه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از اقا رضای عزیز بابت مطلب مفید. شرنده من مثبتام ته کشیده اینجا بهتون میدم +1

ی سوال دیگه هم داشتم. بنده قصد خرد واتر کولر برای پردازنده 6700k دارم راستش نظر خودم روی کورسیر مدل h110i gt xtreme performance هست ک فشار هواش نسبت ب مدل gtx بیشتره. ی مورد دیکه هم هست ک جلب توجه کرده کولر deepcool captain 360 هست ک مجهز ب سه فن هست ولی اونجور ک دیده شده پمپ های این سری سریع خراب میشن.

نظر شما چیه؟

ممنون

درود و تشکر

والا پمپ رو من نظری نمیدم - اینجا دوتا دیپ کول است یکی  کاپیتان یکی هم قدیم تر پمپ  Maelstorm  من ندیدیم خراب بشن یا صدایی بدن - ریویو های نیواگ هم هستند- نه پمپ ها خوبن مشکلی  نیست -دیپ کول هم قدیمی کار است . 360 که فقط برای پردازنده زیاد است - شما بایک 120 یا 240 هم مشکلی  نخواهی داشت - - h110 اکستریم  گزینه عالی به حساب میاد ولی قیمت ها هم هستند شاید مثلا چند درجه خنک تر باشه باید دید اون اضافه هزینه  ارزش  داره یا نه- این دیگه به خریدار مربوطه- فشار هم که گفتید بله بیشتره-

لینک به دیدگاه

درود و تشکر

والا پمپ رو من نظری نمیدم - اینجا دوتا دیپ کول است یکی  کاپیتان یکی هم قدیم تر پمپ  Maelstorm  من ندیدیم خراب بشن یا صدایی بدن - ریویو های نیواگ هم هستند- نه پمپ ها خوبن مشکلی  نیست -دیپ کول هم قدیمی کار است . 360 که فقط برای پردازنده زیاد است - شما بایک 120 یا 240 هم مشکلی  نخواهی داشت - - h110 اکستریم  گزینه عالی به حساب میاد ولی قیمت ها هم هستند شاید مثلا چند درجه خنک تر باشه باید دید اون اضافه هزینه  ارزش  داره یا نه- این دیگه به خریدار مربوطه- فشار هم که گفتید بله بیشتره-

خیلی متشکرم از شما و راهنماییتون دوست خوبم.
لینک به دیدگاه

احتمالا من باید منظورتون بوده باشم که پیشنهاد کرده بودم که فن اولیه خود captain120 رو با فن corsair عوض کنن و از اون جایی که خودم هم دقیقا این کار رو کردم گفتم من هم نتایج دمای خودم رو اینجا بزارم شاید برای کسی مفید بود :)  :

کارهایی که من انجام دادم :

1)تعویض خمیر اولیه خود کولر با noctua nt-h1

2)تعویض فن اولیه خود کولر با فن SP120 PWM Quiet Edition 

لینکش هم اینه :  http://lioncomputer.ir/product/5285/%D9%81%D9%86+%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%B1+SP120+PWM+Quiet+Edition/

3)نصب خود کولر captain120 با تغییرات بالا

*************************************************************************************************

نتایج دما با پردازنده corei7 6700K (اورش نکردم و با فرکانس خودش کار میکنه)

idle : بین 24 تا 28

load : من تا حالا پردازنده رو ازش تست غیر بازی نگرفتم برای همین فقط همون هایی که یادمه میزارم

gta v : حداکثر 45

fallout 4 : حداکثر 52

assassins creed unity : حداکثر 57

metal gear solid phantom pain : حداکثر 40

*************************************************************************************************

کلا من که از کاری که انجام دادم راضیم و صدا هم عملا صفر (حالا در هر دوری هم که فن میخواد کار کنه بازم صداش صفر صفر)

اما خوب حدود 100تومن اظافه تر برای خمیر و فن هم هزینه شد که از نظر من ارزش داشت !!!

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما از خمیر هم استفاده کردید ما دیگه خمیر نزدیم و دما هنوز هم عالیه یک تست AIDA6 بگیر نصب کن برو در بخش tools بعد system stablity tetst  ببین بعد از 15 دقیقه دمای cpu چند میشه -

احتمالا من باید منظورتون بوده باشم که پیشنهاد کرده بودم که فن اولیه خود captain120 رو با فن corsair عوض کنن و از اون جایی که خودم هم دقیقا این کار رو کردم گفتم من هم نتایج دمای خودم رو اینجا بزارم شاید برای کسی مفید بود :)  :

کارهایی که من انجام دادم :

1)تعویض خمیر اولیه خود کولر با noctua nt-h1

2)تعویض فن اولیه خود کولر با فن SP120 PWM Quiet Edition 

لینکش هم اینه :  http://lioncomputer.ir/product/5285/%D9%81%D9%86+%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%B1+SP120+PWM+Quiet+Edition/

3)نصب خود کولر captain120 با تغییرات بالا

نتایج دما با پردازنده corei7 6700K (اورش نکردم و با فرکانس خودش کار میکنه)

idle : بین 24 تا 28

load : من تا حالا پردازنده رو ازش تست غیر بازی نگرفتم برای همین فقط همون هایی که یادمه میزارم

gta v : حداکثر 45

fallout 4 : حداکثر 52

assassins creed unity : حداکثر 57

metal gear solid phantom pain : حداکثر 40

کلا من که از کاری که انجام دادم راضیم و صدا هم عملا صفر (حالا در هر دوری هم که فن میخواد کار کنه بازم صداش صفر صفر)

اما خوب حدود 100تومن اظافه تر برای خمیر و فن هم هزینه شد که از نظر من ارزش داشت !!!

شما از خمیر هم استفاده کردید ما دیگه خمیر نزدیم و دما هنوز هم عالیه یک تست AIDA6 بگیر نصب کن برو در بخش tools بعد system stablity tetst  ببین بعد از 15 دقیقه دمای cpu چند میشه -

لینک به دیدگاه

post-16140-0-24960900-1458052169_thumb.png

post-16140-0-61704500-1458052180_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دما خوبه تاثیر کرده  هم فن هم  هم خمیر -اره ورژن جدید کولر دیپ کول با فن کورسیر

لینک به دیدگاه

دوستان میخوام براتون یک سری مطلب بگم در مورد  دیپکول 360 و همه واتر ها .

ببینید یه چیزی که شاید بیشتر ما بهش توجه  نمیکنیم خود واتر هست  فن ها تاثیر خیلی کمی دارند .

بیشترین تاثیر توی دما  نوع خمیری هست که استفاده میشه  و بلاک و سرعت چرخش اب در رادیات هست .

شما هر چقدر هم سرعت فن هاتون زیاد باشه تا وقتی که دما رو خود موتور انتقال نده به  رادیات  تاثیری براتون نداره .

هنر کردن یک واتر گرفتن دمای سطحی  هست و انتقالش با رادیات .

چیزی که من میخوام بهتون بگم این هست که سرعت چرخش اب خیلی مهم تر از سرعت چرخش فن ها هست چون تا اب گرم نشه  سرعت چرخش فن هاتون میخواد 1500 باشه میخواد 2300 .

فن های خود دیپ کول هم میتونم به جرعت بگم یکی از بهترین فن هایی هست که تا حالا دیدم مخصوصا بدنه کاملا از پلاستیک نرم پوشیده شده .

امیدوارم مطلب رو گرفته باشید .

موفق باشید .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درست میفرمایید ولی ما مدت زیادی است با این واتر کولر ها کار کردیمو مرزهای کاریشون رو بلدیم فن هم وقتی همش باید به خاطر صدای بالا دور کم کار کنه خوب نقش منفی داره طبیعتا والا من با تغییر فن چند درجه کاهش دما دار چون صدای تولیدی اس پی کورسیر کمتره بنابراین دور بالایی کار میکنه البته نمیشه منکر نقش فن قوی هم شد شما فن ضعیف سوار کن کلی از انتقال حرارت رو نابود میکنه. درسته پمپ تاثیر داره خمیر تاثیر داره ولی من فعلا با تغییر فن به چند درجه محسوس دست یافتم و راضی هستم

لینک به دیدگاه

درست میفرمایید ولی ما مدت زیادی است با این واتر کولر ها کار کردیمو مرزهای کاریشون رو بلدیم فن هم وقتی همش باید به خاطر صدای بالا دور کم کار کنه خوب نقش منفی داره طبیعتا والا من با تغییر فن چند درجه کاهش دما دار چون صدای تولیدی اس پی کورسیر کمتره بنابراین دور بالایی کار میکنه البته نمیشه منکر نقش فن قوی هم شد شما فن ضعیف سوار کن کلی از انتقال حرارت رو نابود میکنه. درسته پمپ تاثیر داره خمیر تاثیر داره ولی من فعلا با تغییر فن به چند درجه محسوس دست یافتم و راضی هستم

البته این موردی که بنده گفتم بیشتر  برای واتر های بزرگ تر از 120 مهم هست .

چون  من فن های واتر رو خاموش کرم و تا 3 دقیقه  موتور واتر اب رو انتقال میداد  و تازه دما داشت تغییر میکرد .

طبیعتا هر  چی اندازه واتر بزرگتر باشه میشه از فن های بیشتر با دور کمتر استفاده کرد  و عملا نویز کاهش پیدا میکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صد در صد موافقم چون شما با رادیات بزرگ منطقه سرفس کولینگ بیشتری داری و سطح تماس هپا با رادیات بیشتر ه انتقال زیادی انجام میشه. برای ۱۲۰نقش فن حیاتی است ولی این فن کورسیر کار خودش رو کرد و دما ۵۵ درجه برای استرس تست aida دیگه مشکلی باقی نمیگذارم

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

صد در صد موافقم چون شما با رادیات بزرگ منطقه سرفس کولینگ بیشتری داری و سطح تماس هپا با رادیات بیشتر ه انتقال زیادی انجام میشه. برای ۱۲۰نقش فن حیاتی است ولی این فن کورسیر کار خودش رو کرد و دما ۵۵ درجه برای استرس تست aida دیگه مشکلی باقی نمیگذارم

یک مورد دیگه ای هم که هست برای اینکه دمای  کمتری همراه با نویز کمتر ( سرعت چرخش بالای فن ها ) داشته باشیم .

میتونید موتور واتر رو جدا وصل کنید مثلا به سوکت CPU و فن ها رو هم جدا به سوکت Cpu -OPT که سرعت  موتور واتر  با  سرعت فن ها یکی نباشه .

و همیشه سرعت گردش اب بیشتر باشه .

این موارد رو فقط گفتم تا دوستانی که برای خرید واتر سوالاتی دارند رفع ابهام شود .

با تشکر از اقا رضای گل بابت  تاپیک و تست هاشون .

دوستان موفق باشید .

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت کاکا رضای عزیز بابت زحمتاشون.

والا فکر کنم فنهای کوگار مخصوصن مدل VORTEX با نویز عالی وبسیار کمش(17.3dB)و حجم هوا رسانیه عالیش(70.5 CFM) هم میتونه بجای فنهای فابریک واترکولر تعویض بشه،البته خودم قصد همین کارو دارم.

رضا جان نظرت در مورد پمپهای واترکولرهای جدید گرین با 7000 دور چیه؟آزمایشها و بررسیهاشونو دیدی؟به نظرت اگه با فنهای کوگار استفاده بشن ترکیب خوبی درمیان؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و خسته نباشید خدمت کاکا رضای عزیز بابت زحمتاشون.

والا فکر کنم فنهای کوگار مخصوصن مدل VORTEX با نویز عالی وبسیار کمش(17.3dB)و حجم هوا رسانیه عالیش(70.5 CFM) هم میتونه بجای فنهای فابریک واترکولر تعویض بشه،البته خودم قصد همین کارو دارم.

رضا جان نظرت در مورد پمپهای واترکولرهای جدید گرین با 7000 دور چیه؟آزمایشها و بررسیهاشونو دیدی؟به نظرت اگه با فنهای کوگار استفاده بشن ترکیب خوبی درمیان؟

سلام و درود برادر گرامی

اقا والا گرین رو نه متاسفانه  چیزی اصلا از نشنیدم ولی میتونید یک تاپیک بزنید ببنید بچه ها کسی تجربه کرده ؟ اره میشه فن ها رو عوض کرد معمولا ما پیشنهاد میدیم واتر کولر با فن پیش فرض خودش استفاده بشه در این  مورد من فن های گران کورسیر رو داشتم گفتم تست بزنم وگرنه خود واتر کولرها فن هاشون براشون بهینه شده است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...