رفتن به مطلب

راهنمایی خرید مانیتور گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

کیسم رو دی ماه از لیون خریدم تو امضام هت

گرافیک زوتاک 970 کور ادیتیشن

پردازنده i5 6600k

16 گیگ رم جی اسکیل

مادربرد z17p gaming pro

ایا میتونم پانیتور های qhd استفاده کنم ؟! تو بازی کم نمیاره ؟! در حد 22 اینچ یا 24 بیشترش فکر کنم واسه گیم خوب نیست مانیتور فول اچ دی هم معرفی کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست غزیز

بهتره بودجه رو مشخص کنید تا راحتتر بشه راهنماییتون کرد  @};-  :x

لینک به دیدگاه

سلام دوست غزیز

بهتره بودجه رو مشخص کنید تا راحتتر بشه راهنماییتون کرد @};- :x

قیمت مانیتور دستم نیست بچه پولدارم نیستم 1 چیز معقولانه 1 تومن
لینک به دیدگاه

قیمت مانیتور دستم نیست بچه پولدارم نیستم 1 چیز معقولانه 1 تومن

درود

یه سوال، این کیه تو عکس آواتار شما؟ Hetfield؟

لینک به دیدگاه

بله

دوست عزیز 970 دیگ داره برا فول اچدیم کم میاره چه برسه کواد اچ دی!!!

مانیتور اگ زیر 1 تومن میخوای چیز خوبی گیر نمیاری ولی میتونی مدل ایسسوس vx رو بگیری

اگر ips میخوای با کیفیت بالا ولی یکم لگ که اصلا حس نمیشه vx**9 بگیر

اگر led که با GTG 1میلی ثانیه ای که برا گیم عالیه ولی کیفت ips نداره مدل vx**8 بگیر

اون ستاره هم سایز مانیتورکه متغیره

من خودم رو tv 4k بازی میکنم با gtg 9میلی ثانیه ای اصلا حس نمیکنم تازه led هم هستش

من پیشنهادم به شما مانیتور ips هست

لینک به دیدگاه

راهنمایی کاملی بود اما میشه راحت تر بگین

1)ببین اگ کیفیت برات مهمه این مدل vx239

2)اگر سرعت تغییر رنگ برات مهمه بیشتر تو بازی های FPS و رالی VX238

اولی زوایای دید بهتری داره کنتراست بیشتر در نتجیه کیفیت بهتر ولی یکم سرعت تغییر رنگش کمه ولی اصلا به چشم نمیاد من اولی رو پیشنهاد میکنم

دومی گیمرایی که چششون خیلی حساسه و بازی های تیر اندازی تمام زندگیشونه بهتره براشون و میخوان تو آنلاین رکورد بزنن

لینک به دیدگاه

1)ببین اگ کیفیت برات مهمه این مدل vx239

2)اگر سرعت تغییر رنگ برات مهمه بیشتر تو بازی های FPS و رالی VX238

اولی زوایای دید بهتری داره کنتراست بیشتر در نتجیه کیفیت بهتر ولی یکم سرعت تغییر رنگش کمه ولی اصلا به چشم نمیاد من اولی رو پیشنهاد میکنم

دومی گیمرایی که چششون خیلی حساسه و بازی های تیر اندازی تمام زندگیشونه بهتره براشون و میخوان تو آنلاین رکورد بزنن

با حرفای شما متوجه شدم که مانیتور فقط فول اچ دی میتونم بگیرم .. زاویه دید خب مستقیم هستم همیشه برام مهمه کمترین لگ و دیلی رو داشته باشه تا نهایت استفاده از سیستم رو بکنم. بیشتر هم بازی های شوتینگ انجام میدم مثل کرایسیس کل اف دیوتی و ...

راستی با چه تغیراتی میتونم مانیتور کواد اچ دی بندازم و قیمتشون چقدره

لینک به دیدگاه

با حرفای شما متوجه شدم که مانیتور فقط فول اچ دی میتونم بگیرم .. زاویه دید خب مستقیم هستم همیشه برام مهمه کمترین لگ و دیلی رو داشته باشه تا نهایت استفاده از سیستم رو بکنم. بیشتر هم بازی های شوتینگ انجام میدم مثل کرایسیس کل اف دیوتی و ...

سلام. اگر تا ۱،۵۵۰ می توانید هزینه کنید، بهترین مانیتور گیمینگ بنکیو یعنی XL2430T را تهیه کنید.

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

من خودم بشخصه زیر کارت گرافیک 390/390x و980 ti رو پیشنهاد نمیکنم چون بقیه کارتا تو مموری کم میارن

که اگ بخواید باید نزدیک 1800 بدید کارت 390x

و مانیتورم سلیقه ای هستش ولی گیمینگ کواد زیر 2 تومن نیست

لینک به دیدگاه

دوست گرامی من هم سیستمی مشابه سیستم شما را دارم.

به تازگی مانیتوری خریدم و برای خریدش بسیار تحقیق کردم.

به طور خلاصه به شما توصیه می کنم از مانیتور فول اچ دی فراتر نروید.

تنها در یک حالت به شما پیشنهاد می کنم به رزولوشن بالاتر فکر کنید و آن این است که در فکر اجرای بازی ها با جزئیات بالا نباشید.

من پس از تحقیقات بسیار مانیتور فول اچ دی ASUS MX259H گرفتم. و بسیار راضی هستم. 

جدا از بازی، تماشای فیلم و وب گردی بسیار لذت بخش است. و رنگ های بسیار زیبا نمایش داده می شوند. 

مشکل گوستینگ هم وجود ندارد (یا اگر باشد محسوس نیست).

مطابق با اطلاعات وبسایت تخصصی displaylag کمترین زمان پاسخ در بین مانیتورهای موجود در بازار مربوط به نسخه ی 23 اینچی همین سری از مانیتورهای ایسوس می باشد.

نقد و بررسی مانیتور MX239H توسط بنده   :) ، امیدوارم مفید باشد:

خوب، گران، سريع

نقاط قوت
  •  کيفيت تصوير بسيار خوب
  •  طراحي باريک
    • دو ورودی HDMI و یک DSUB
    •  زمان پاسخ سريع
  •  مناسب براي بازي در کنسول ، پي سي و استفاده هاي عمومي
نقاط ضعف
  •  قيمت بالا با توجه به قيمت جهاني
  •  پايه ي نه چندان مستحکم
  •  بازتاب مات نور توسط صفحه نمايش

با سلام، بنده پس از تحقیق بسیار نسخه ی 25 اینچی این مانیتور را خریدم. و تجربه ی یک ماهه ام را در اختیار دوستان می گذارم:

• صفحه نمایش خوب :

کیفیت تصویر مانیتور به عنوان یک مانیتور ارزان قیمت IPS بسیار خوب است. صفحه ی نمایش مات است اما تابش نور به آن انعکاس ماتی ایجاد می کند که مطلوب نیست. زاویه دید بسیار عالی و رنگ ها بسیار جذاب هستند. به صورت پیش فرض و استاندارد نور صفحه نمایش بسیار زیاد است من نور را تا 70 کاهش دادم که برای من بسیار دلپذیر تر بود. 

• تجربه ی لذت بخش تمشای فیلم:

مانیتور قبلی من یک مانیتور ال جی 22 اینچ TN بود و باید ذکر کنم که واقعاً عالی بود. اما تماشای فیلم در این مانیتور چیز دیگری است. من رنگ هایی را در این مانیتور می بینم که به نظر در مانیتور قبلی ام قابل مشاهده نبودند. کنتراست تصویر بسیار عالی است و صحنه های تاریک فیلم بسیار زیبا دیده می شوند. 
پایه ی نه چندان مستحکم:
اگر میز شما مستحکم نیست با کوچیک ترین حرکت میز مانیتور به لرزه می افتد. شاید به جرات می توان گفت تنها نقطه ضعف این مانیتور همین پایه هاست. که برای اکثر خریداران اهمیت بالایی ندارد.

• اسپیکر های معمولی:

اسپیکرهای این مانیتور در حد اسپیکر های یک لپ تاپ متوسط هستند. من به شخصه لپ تاپ های ایسوسی دیدم که اسپیکر های به مراتب قوی تر و بهتری دارند. اسپیکر ها کار راه انداز هستند. ولی چیزی هم نیستند که قابل تبلیغ و نقطه قوت این مانیتور باشند. اگر اسپیکر یا هدفون استفاده کنید بسیار بهتر خواهد بود.
منوی OSD و تنظیمات راحت:
تنظیم این مانیتور در منوها و استفاده از دکمه ها خیلی راحت است. قابل ذکر است نسخه ی 25 اینچی دکمه های لمسی ندارد و من مشکلی در استفاده نداشتم. بعضی ها با دکمه های لمسی نسخه ی 23 اینچی مشکل دارند.

• حالت مطالعه دوست دار سلامت:

این مانیتور چندین حالت متفاوت نمایش دارد. از حالت استاندارد گرفته تا فیلم ، بازی ، SRGB ، مطالعه و اتاق تاریک. من حالت مطالعه اش را خیلی دوست دارم چون وقتی در حال برنامه نویسی هستم از آن حالت استفاده می کنم و در نتیجه مدت طولانی بدون اینکه چشم هایم خسته شود از مانیتور استفاده می کنم. برای فیلم دیدن حالت استاندارد با روشنایی بالای 90 را ترجیح میدهم. برای بازی هم حالت بازی و استاندارد جالب هستند. اکثر حالت های تصویر قابل ویرایش هستند.

• گوستینگ حداقلی در بازی:

به عنوان یک مانیتور IPS بزرگترین دغدغه ی خریداران اهل بازی زمان پاسخ و مشکل گوستینگ است؛ باید به دوستان عزیزم اطمینان خاطر بدهم که مشکل گوستینگ در این مانیتور بسیار کم است و شاید برای اکثر افراد قابل تشخیص نباشد. بنابراین اگر بازی خور حرفه ای پی سی نیستید و یا فرکانس بالای 100 هرتز برایتان اهمیتی ندارد حتماً این مانیتور IPS را بخرید تا از کیفیت تصویر در بازی ها نهایت لذت رو ببرید و از شر مشکل بزرگ شیفت رنگ با تغییر زاویه دید در مانیتور های گیمینگ TN رهایی پیدا کنید.
زمان پاسخ سریع:دوستان با توجه به دیتابیس وبسایت تخصصی «دیسپلی لگ» این مانیتور کمترین زمان پاسخ را در بین مانیتور های موجود در بازار حتی از مدل های گیمینگ دارد که زمان آن 9 میلی ثانیه است . این زمان پاسخ با زمان پاسخی که تبلیغ میشود متفاوت هستش. چون شرکت ها کمترین زمان پاسخ مانیتور را تبلیغ می کنند که در عمل درست نیست.

• قیمت بالای یک مانیتور ارزان:

این مانیتور در بازار جهانی مانیتور ارزان قیمتی محسوب می شود. اما متاسفانه با قیمت عجیبی در ایران به فروش می رسد. قیمت مانیتورهای ایسوس در دیجی کالا کمی گرانتر از بازار است.

• جمع بندی:

من از خریدم بسیار راضی هستم. و اگر شما با قیمت این محصول مشکلی ندارید در خریدش شک نکنید. این مانیتور را برای استفاده ی در کامپیوتر و کنسول حتماً توصیه می کنم. توجه کنید که این مانیتور قابل نصب بر روی دیوار نیست.این مانیتور نسخه های 23، 25 و 27 اینچی فول اچ دی داره. و به تازگی نسخه 27 اینچی WQHD هم عرضه شده که قطعاً قیمت بسیار بالاتری خواهد داشت.
با آرزوی موفقیت.

ویرایش شده توسط madrigal
لینک به دیدگاه

برا QHD باید GTX 980 TI بخرید. مانتیور QHD متناسب با نیاز شما هم XL2730Z هست که قیمتش دو میلیون بوده که الان هم موجود نیست. در کل اگه بخواید برید سراغ 2K حدود 4.5 تا 5 ملیون باید هزینه کنید که خودتون اشاره کردید بچه پولدار نیستم پس دیگه الان باید حسابی متوجه بشید!  :D بهترین مانیتوری که الان می تونید بگیرید مطابق با بودجتون و نیازتون XL2411Z هست.

http://lioncomputer.ir/product/5573/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A8%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%88+24+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+XL2411Z+3D/

ختم تاپیک  *dry#

ویرایش شده توسط shocker78
لینک به دیدگاه

برا QHD باید GTX 980 TI بخرید. مانتیور QHD متناسب با نیاز شما هم XL2730Z هست که قیمتش دو میلیون بوده که الان هم موجود نیست. در کل اگه بخواید برید سراغ 2K حدود 4.5 تا 5 ملیون باید هزینه کنید که خودتون اشاره کردید بچه پولدار نیستم پس دیگه الان باید حسابی متوجه بشید! :D بهترین مانیتوری که الان می تونید بگیرید مطابق با بودجتون و نیازتون XL2411Z هست.

http://lioncomputer.ir/product/5573/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A8%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%88+24+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+XL2411Z+3D/

ختم تاپیک *dry#

سلام داداش اینکه پنلش tn هست زاویه دیدش بد نمیشه؟

یا نمونه دیگه مثل pb287q ایسوز 4k که پنل اون هم tn هست

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام داداش اینکه پنلش tn هست زاویه دیدش بد نمیشه؟

یا نمونه دیگه مثل pb287q ایسوز 4k که پنل اون هم tn هست

سلام. معمولا این مانیتور هارو گیمر ها می خرن. زاویه دید زیاد براشون اهمیتی نداره.

ویرایش شده توسط shocker78
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

با توجه به چیز هایی که از یک مانیتور میخوای و بودجه ای که براش در نظر گرفتی بهترین گزینه BenQ XL ۲۴۱۱Z هستش. هم لگ پایین داره هم ۱۴۴hz هست. 

اینم لینکش:

اگه بخوای QHD بازی کنی کمه کم به ی ۹۸۰ یا ۹۸۰Ti نیاز خواهی داشت. مگه اینکه مانیتور Gsync دار بگیری که با ۹۷۰ هم جواب میده ولی قیمتشون خیلی بالاس.

لینک به دیدگاه

خوب آره ولی tn رو یک بار توی لپتاب دیدم اصلا از زاویه چیزی دیده نمیشه

لینک به دیدگاه

لپ تاپ ها نمایشگرشون یکم فرق می کنه. والا من این مانیتورو از نزدیک دیدم asus vx228h پنلش TN هست از زاویه اونقدرا هم بد نبود.

لینک به دیدگاه

لپ تاپ ها نمایشگرشون یکم فرق می کنه. والا من این مانیتورو از نزدیک دیدم asus vx228h پنلش TN هست از زاویه اونقدرا هم بد نبود.

پس شاید tn ها با هم فرق میکنند

لینک به دیدگاه

پنل های TN شرکت BenQ زاویه دید بهتری دارند نسبت به پنل های TN دیگه 

لینک به دیدگاه

پنل های TN شرکت BenQ زاویه دید بهتری دارند نسبت به پنل های TN دیگه

ایسوز چی؟

لینک به دیدگاه

ایسوز چی؟

پنل های ایسوس هم خوبن ولی تو زاویه دید های عمودی تغییر رنگ میدن مثل بقیه TN ها. BenQ بهتره پنل هاش. تازه کنترل کیفیت ایسوس معروفه تو تایید کردن مانیتورهایی که مشکل backlight bleed دارن. با اینکه خودم منتظرم PG۲۷۹Q بیاد بگیرم ولی BenQ رو بیشتر قبول دارم. حیف که ۲۷ اینچی Gsync با پنل QHD نداره....

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...