رفتن به مطلب

نظر سنجی : بهترین مدل هارد اکسترنال 2TB ؟

HARE46
 اشتراک گذاری

بهترین انتخاب در بین هارد های 2TB اکسترنال  

70 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. با کیفیت ترین ، به صرفه ترین و سرعت بالا ،کدام یکی بهترین انتخاب هست؟

• Silicon Power Rugged Armor A80 2TB
    • AData HD710 Shockproof 2TB
    • WD My Passport Ultra Premium - 2TB
    • Seagate Expansion Portable 2TB
    • WD Elements 2TB
    • Silicon Power Armor A65 External Hard Drive - 2TB
      0
    • AData HD720 External Hard Drive - 2TB
    • Silicon Power A65M External Hard Drive - 2TB
      0

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان لیون و پیشاپیش نوروز همگی مبارک @};-  @};-  @};-

یه هارد دوترا اکسترنال میخوام بگیرم ولی موندم بین چند مدل که کدوم بهتره بگیرم خیلی ها میگن سیلیکون پاور A80 از همه بهتر و مطمن تره .

از دوستانی که استفاده کردن از هارد های داخل نظر سنجی یا مدل های دیگه لطفاً نظر بدن که کارایی کدومشون به مرور زمان بهتره و یا از چه مدلی راضی هستن بگید

لینک به دیدگاه

ADATA 710 - 720 گزینه های خوبی هستن .هر سه فاکتور کارایی ، مقاومت و زیبایی رو با هم دارن . 

بنده هر دو مورد رو تست کردم و کاملا از این سری راضیم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

710 زیاد داشتم داخلش توشیبا هست و سیگیت زیاد تعریفی نداره ولی فروشش خیلی بالاست اگه من باشم الترا میگیرم ولی 710رو نگاهشم نمیکنم

A80سرعتش خیلی خوبه کیفیت هم عالیه

ولی باز هم 710 رو نمیگیرم خیلی اشغاله

تاکید میکنم الترا و A80

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

با سلام

A720 زیاد داشتم داخلش توشیبا هست و سیگیت زیاد تعریفی نداره ولی فروشش خیلی بالاست اگه من باشم الترا میگیرم ولی 720رو نگاهشم نمیکنم

A80سرعتش خیلی خوبه کیفیت هم عالیه

ولی باز هم 720 رو نمیگیرم خیلی اشغاله

تاکید میکنم الترا و A80

دوست عزیز دلایل آشغال بودن 720 رو بگید ما هم مطلع بشیم 

710 رو هم توشیبا میزنه که اون هم کاملا راضی کننده بوده

لینک به دیدگاه

دوستان خواهشا با دلیل نظر بدید !!!

اینجوری پیش بره تنها گزینه میشه "هارد نگیرید" !!!  :)

لینک به دیدگاه

اگر محدودیت بودجه نداری lacie و بعد بوفالو هارد دیسکهای بسیار با کیفیتی دارند. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

2 تا هارد سیلیکون پاور از دوستان داشتند هر دو تاش بعد از مدتی fail شدند

بنده یک هارد 320 (سامسونگ) (8 سال)، 640 گیگ (وسترن) (6 سال) و  1 ترا (وسترن) (2 سال) دارم استفاده می‌کنم و بدون کوچکترین مشکلی کار می‌کنند.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

2 تا هارد سیلیکون پاور از دوستان داشتند هر دو تاش بعد از مدتی fail شدند

بنده یک هارد 320 (سامسونگ) (8 سال)، 640 گیگ (وسترن) (6 سال) و  1 ترا (وسترن) (2 سال) دارم استفاده می‌کنم و بدون کوچکترین مشکلی کار می‌کنند.

بنده حدود 2 ساله a30 دارم حتی یک بار موقع کپی کردن فیلم دوستم شوتش کرد (شوت به معنی واقعی کابل در اومد حدود 2 متر اونطرف تر افتاد) عین ساعت کار می کنه

مدل های adata سرعت های خیلی پایینی دارن حداقل نمونه هایی که به دست من رسیده

transcend Store jet 2 تا دارم عالین

اینم خوبه

در ضمن a60 هم خوبه خرابی خیلی پایینی داره

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من هاردهای سری وسترن المنت و پاسپورت رو داشتم و سری پاسپورت سری بهتری بوده و در کل فروشنده میگفت خرابی های کمتری نسبت به المنت داشته. اگر ضد ضربه نبودن هارد براتون اهمیت زیادی نداره My Pass بگیرید.

لینک به دیدگاه

درود بر شما

ظاهرا هاردهای بسیار باکیفیت lacie (ساخت و مونتاژ در فرانسه) رو از یاد بردید :)

من مدل 1 ترابایت lacie p9223 رو حدود 450 خریدم به شدت با کیفیته و سرعتش هم در حدود 110 mb/s

اگر قرار بود هارد دیگه ای بخرم انتخابم wd my passport ultra premium بود

@};-

درود بر شما سعید عزیز 

کاملا تایید میشه بوفالو هم هاردهای بسیار با کیفیتی میزنه یه مدلش چند ساعتی دستم بود از نظر کیفیت خیلی خوب و از نظر سرعت و امکانات عالی بود

لینک به دیدگاه

درود بر شما

ظاهرا هاردهای بسیار باکیفیت lacie (ساخت و مونتاژ در فرانسه) رو از یاد بردید :)

من مدل 1 ترابایت lacie p9223 رو حدود 450 خریدم به شدت با کیفیته و سرعتش هم در حدود 110 mb/s

اگر قرار بود هارد دیگه ای بخرم انتخابم wd my passport ultra premium بود

@};-

درود بر شما سعید عزیز 

کاملا تایید میشه بوفالو هم هاردهای بسیار با کیفیتی میزنه یه مدلش چند ساعتی دستم بود از نظر کیفیت خیلی خوب و از نظر سرعت و امکانات عالی بود

سیلیکون پاور a80 چطوره؟

کلا از برند ADATA و Silicon Power هارد نگیرید.

چرا؟؟؟؟؟!!!!!

من خودم یه هارد سیلیکون پاور640گیگ چهار ساله دارم تا حالا عیبی نداشته بجز اینکه یه بار داخل مجتمع بودم از دستم افتاد ولی فقط سلامتی ش رفت ری اخطار همین فقط 

حق با شماست دوست گرامی خواهشاً الکی نظر ندید با منطق و دلیل نظر بدید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن از نظرات بقیه

محدودیت بودجه دارم ، دراصل میخواستم وسترن مای پاسپورت بگیرم تا اینکه حرف ضد ضربه بودن مارک های دیگه و خرابی های زیاد اخیر وسترن شدم دیگه پشیمون شدم از وسترن، میخوام نهایتاً تا 400 تومن هزینه کنم یه مدل خوب بگیرم اگه این ضد ضربه ها هم بهتر باشن اونا رو می گیرم

دوست عزیز من هاردهای سری وسترن المنت و پاسپورت رو داشتم و سری پاسپورت سری بهتری بوده و در کل فروشنده میگفت خرابی های کمتری نسبت به المنت داشته. اگر ضد ضربه نبودن هارد براتون اهمیت زیادی نداره My Pass بگیرید.

ضدضربه بودن برام مهم نیست کارایی ش برام مهمه ، خیلی از هارد ها ضد ضربه هستن ولی متاسفانه نمی توان بهشون اعتماد کرد ولی درکل اگه مدلی باشه که ضدضربه بودنش واقعا جوابگو باشه اونو میخوام چون دیتا هام برام اهمیت زیادی دارن

لینک به دیدگاه

ضدضربه بودن برام مهم نیست کارایی ش برام مهمه ، خیلی از هارد ها ضد ضربه هستن ولی متاسفانه نمی توان بهشون اعتماد کرد ولی درکل اگه مدلی باشه که ضدضربه بودنش واقعا جوابگو باشه اونو میخوام چون دیتا هام برام اهمیت زیادی دارن

سلام ! 

البته این رو هم بگم که خیلی از هارد ها ضد ضربه نیستند ولی در برابر ضربه و افتادن های عادی، مقاومت خیلی خوبه دارند ... برای مثال wd my pass up 

لینک به دیدگاه

اقا به نظر من هرکی هر هاردی خودش داره میگه بهترین هست بقیه بدرد نمیخوره من خودم تازه هارد گرفتم و زیادم تحقیق کردم

اول اینکه سرعت اکثر هاردها به هم نزدیک هست مثلا هارد 710 adata سرعت تا 118 رسید متوسط هم 113 بود و هارد خودم ک تازه گرفتم ( wd elements) سرعتش 115 متوسط هم 108 هست بقیه هاردها رو که تو اینترنت بررسی کردم تقریبا نزدیک به هم بود یعنی در حد همین 4 5 مگ فرق داشت بغیر از هارد سیگیت بکاپ پلاس که سرعتش تا 135 هم میرسه

دوم بغیر از سیگیت و وسترن ک خودشون تولید کننده هارد هستن بقیه برندا فقط پک اکسترنال رو میزنن و هاردای داخلشون اکثرا توشیبا و سامسونگ ( که میگن تولید سیگیت هست ) هستن

سوم در مورد کیفیت هارد که به نظر من هاردهای وسترن هاردهای خیلی خوبی هستن شاید شنیده باشید که هاردهای سیگیت تو این دوسال گذشته آمار خرابی بسیار بالایی داشتن حتی چندتا شکایت هم از طرف مشتری ها از این شرکت شده هاردای توشیبا هم میگن هاردای خوبی هست ( البته تعمیرش یکم سخته ) هاردای سامسونگ هم اگر تولید سیگیت باشن پس باید مثل خود هاردای سیگیت کیفیت پایینی داشته باشن

سوم در مورد کارایی و امکانات دیگه بسته به نظر شخصی شماس که چه نیاز و کاربردی داشته باشید من یه هارد 710 از دوستم گرفته بودم قیافه و سرعت خوبی داشت و اینکه شاید ضد ضربه بود ولی بعید می دونم خیلی ضد آب باشه ( در پوشش خیلی بد بسته میشه) و البته قیمت بالاتری داره من خودم با 30 تومن بیشتر نسبت به یه ترای همین هارد یه هارد دو ترای المنت گرفتم امکانات هاردهای اکسترنال هم در حد نرم افزار بک آپ و ضد ضربه و ضد آب و ضد شوک و ضد لرزش هست اگه آدم محتاط و دقیقی هستید و هارد رو به کسی نمیدید هیچ کدوم این امکانات رو نداشته باشه هم هیچ اتفاقی نمیوفته

چهارم تجربه شخصی من تفریبا فقط با هاردهای وسترن هست که تقریبا تمام دوستام و اطرافیانم که هارد دارن هارد وسترن دارن یا پسپورت یا المنت ( شاید بخاطر قیمت بسیار مناسبشون باشه )همشون هم چند ساله که دارن کسی هم تا حالا کوچکترین مشکلی نداشته تفاوت پسپورت با المنت هم قابلیت کدگذاری سخت افزاری پسپورت به نسبت المنت هست

لینک به دیدگاه

اقا به نظر من هرکی هر هاردی خودش داره میگه بهترین هست بقیه بدرد نمیخوره من خودم تازه هارد گرفتم و زیادم تحقیق کردم

اول اینکه سرعت اکثر هاردها به هم نزدیک هست مثلا هارد 710 adata سرعت تا 118 رسید متوسط هم 113 بود و هارد خودم ک تازه گرفتم ( wd elements) سرعتش 115 متوسط هم 108 هست بقیه هاردها رو که تو اینترنت بررسی کردم تقریبا نزدیک به هم بود یعنی در حد همین 4 5 مگ فرق داشت بغیر از هارد سیگیت بکاپ پلاس که سرعتش تا 135 هم میرسه

دوم بغیر از سیگیت و وسترن ک خودشون تولید کننده هارد هستن بقیه برندا فقط پک اکسترنال رو میزنن و هاردای داخلشون اکثرا توشیبا و سامسونگ ( که میگن تولید سیگیت هست ) هستن

سوم در مورد کیفیت هارد که به نظر من هاردهای وسترن هاردهای خیلی خوبی هستن شاید شنیده باشید که هاردهای سیگیت تو این دوسال گذشته آمار خرابی بسیار بالایی داشتن حتی چندتا شکایت هم از طرف مشتری ها از این شرکت شده هاردای توشیبا هم میگن هاردای خوبی هست ( البته تعمیرش یکم سخته ) هاردای سامسونگ هم اگر تولید سیگیت باشن پس باید مثل خود هاردای سیگیت کیفیت پایینی داشته باشن

سوم در مورد کارایی و امکانات دیگه بسته به نظر شخصی شماس که چه نیاز و کاربردی داشته باشید من یه هارد 710 از دوستم گرفته بودم قیافه و سرعت خوبی داشت و اینکه شاید ضد ضربه بود ولی بعید می دونم خیلی ضد آب باشه ( در پوشش خیلی بد بسته میشه) و البته قیمت بالاتری داره من خودم با 30 تومن بیشتر نسبت به یه ترای همین هارد یه هارد دو ترای المنت گرفتم امکانات هاردهای اکسترنال هم در حد نرم افزار بک آپ و ضد ضربه و ضد آب و ضد شوک و ضد لرزش هست اگه آدم محتاط و دقیقی هستید و هارد رو به کسی نمیدید هیچ کدوم این امکانات رو نداشته باشه هم هیچ اتفاقی نمیوفته

چهارم تجربه شخصی من تفریبا فقط با هاردهای وسترن هست که تقریبا تمام دوستام و اطرافیانم که هارد دارن هارد وسترن دارن یا پسپورت یا المنت ( شاید بخاطر قیمت بسیار مناسبشون باشه )همشون هم چند ساله که دارن کسی هم تا حالا کوچکترین مشکلی نداشته تفاوت پسپورت با المنت هم قابلیت کدگذاری سخت افزاری پسپورت به نسبت المنت هست

هارد های اکسترنال وسترن باکسشون قابل تعویض نیست درسته؟

اینو از یکی شنیده بودم

لینک به دیدگاه

هارد های اکسترنال وسترن باکسشون قابل تعویض نیست درسته؟

اینو از یکی شنیده بودم

راستش من شنیدم دو مدل دارن یه مدل هست که ساتا ۳ هست و تبدیل usb3 می خوره داخل پک یه مدل هم هست که خود هارد usb3 هست که در اینصورت مدل اول احتمالا پکش قابل تعویض هست مدل دوم نه البته اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم حالا از کجا باید بفهمیم کدوم مدل هست نمی دونم

لینک به دیدگاه

حرف شما قبول ، ولی وسترن تا چند سال پیش خیلی خوب بود ولی حالا آمار خرابی هاش خیلی بالا رفته...!!!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز توضیحات که تو این تاپیک داده شده فک کنم اینقدر کامل بود ک بتونید خودتون تصمیم گیری کنیدحالا در کل اگه ضد ضربه بودن و ضد آب بودن مهمه براتون به نظرم HD720 رو بگیرید که مدل جدیدتر و بهینه تر 710 هست تو بازار هم قیمتشون یکی هست اگه ضدضربه و آب بودن براتون مهم نیست خوب my passport رو بگیرید تو نظر سنجی شما هم بیشتر به این مورد نظر دادن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز توضیحات که تو این تاپیک داده شده فک کنم اینقدر کامل بود ک بتونید خودتون تصمیم گیری کنیدحالا در کل اگه ضد ضربه بودن و ضد آب بودن مهمه براتون به نظرم HD720 رو بگیرید که مدل جدیدتر و بهینه تر 710 هست تو بازار هم قیمتشون یکی هست اگه ضدضربه و آب بودن براتون مهم نیست خوب my passport رو بگیرید تو نظر سنجی شما هم بیشتر به این مورد نظر دادن

دوست عزیز مارک ای دیتا آمار خرابیش و قطع و وصل شدنش زیاده ، بیشتر کاربر ها از سیلیکون پاور بخصوص مدل A80 رو بیشتر تایید میکنن تا ای دیتا . من خودم میخواستم وسترن مای پاسپورت بگیرم (ولی همان طور که اول اشاره کردم) خیلی از کاربرانی که از وسترن استفاده کردن میگن وسترن مثل چندسال قبل کیفیتش بالا نمونده ، خرابیش نسبت به قبلا رفته بالا و امار سوخته شدنش هم رفته بالا .

حالا شما استفاده کردید از این مدل ها که اینا رو پیشنهاد میدید یا شنیدید که اینا خوبن؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مارک ای دیتا آمار خرابیش و قطع و وصل شدنش زیاده ، بیشتر کاربر ها از سیلیکون پاور بخصوص مدل A80 رو بیشتر تایید میکنن تا ای دیتا . من خودم میخواستم وسترن مای پاسپورت بگیرم (ولی همان طور که اول اشاره کردم) خیلی از کاربرانی که از وسترن استفاده کردن میگن وسترن مثل چندسال قبل کیفیتش بالا نمونده ، خرابیش نسبت به قبلا رفته بالا و امار سوخته شدنش هم رفته بالا .

حالا شما استفاده کردید از این مدل ها که اینا رو پیشنهاد میدید یا شنیدید که اینا خوبن؟

معمولا بیشتر افراد امارشون مربوط میشه به چند تا هاردی که خودشون استفاده کردند یا دوستاشون

این وسط تو آمار کسی که مثلا 10000 تا هارد از زیر دستش رد شده و نمایندگی گارانتی هست یا نمایندگی پخش هم یک رای میده این دوستانم یک رای

لینک به دیدگاه

معمولا بیشتر افراد امارشون مربوط میشه به چند تا هاردی که خودشون استفاده کردند یا دوستاشون

این وسط تو آمار کسی که مثلا 10000 تا هارد از زیر دستش رد شده و نمایندگی گارانتی هست یا نمایندگی پخش هم یک رای میده این دوستانم یک رای

شما خودتون در زمینه هارد خرید و فروش می کنید ؟ 

من خودم فروشگاه نرم افزار و گیم رو دارم و کم تا بیش اطلاعاتی هم در زمینه هارد دارم و این آمار رو که میگم از دوستانی که گرفتم که فروش سخت افزار و بخصوص هارد دارن ، میگن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...