رفتن به مطلب

تفاوت MX279H و VX279H ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عیدتون مبارک,

بنده قصد خرید یه مانیتور برای بازی و فیلم و طراحی جزئی دارم, بعد از کلی تحقیق و Review به مانیتور Asus MX279H رسیدم.

اما بازم نتونستم به مطلبی واسه مقایسه این مانیتور با مدل VX همین مانیتور دست پیدا کنم (VX279H).

میخاستم ببینم اگه کسی در این مورد اطلاعی داره منو راهنمایی کنه چون تفاوت قیمتشون نسبتا قابل توجهه.

همچنین اگر مانیتور دیگری تو این رنج قیمت (1,500,000) سراغ دارید ممنون میشم بگید.

ویرایش شده توسط Arash.wili
لینک به دیدگاه

تفاوتشون تو طراحی ظاهری و باندهای اونهاست . باندهای سری MX صدای خیلی خوبی دارن . ساخت بنگ اند اولافسون هستن . تفاوت خاص دیگه ای ندارن . سری VX به صرفه تره .

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز چون من با هر دومدل کار کردم تفاوت ها رو دقیقا بهت میگم خودت تصمیم بگیر

۱-ظاهر متفاوت بدنه سری mx بسیار زیبا و محبوب هست و کلی جوایز گرفته بهترین طراحی رنگ لعاب و جنس بسیار عالی المینیوم و فلز در مقایسه با سری vx که فقط بدنه از پلاستیک هست

۲-بلندو سری mx بسیار پر قدرت تر از vx هست مثل فرق بین بلندگو تلویزیون و اسپیکر هست

۳-در سری mx تکنولوژی tracefree وجود داره که میشه میزان تاخیر پیکسل ها از ۵ میلی ثانیه به ۳ میلی ثانیه تغییر داد تغریبا شبیحه تکنولوژی blurreduction در بازیهاست کاربرد زیادی داره برای فیم و بازی بسیار نیازه اما در سری vx نیست

۴-بسته بندی سری mx کارتون رنگی هست اما سری vx کارتون قهوه ای :دی

۵- در سری vx میتوان از طریق mhl تصویر بعضی گوشیها (فقط بعضی مدل ها)رو در مانیتور دید و قابلیت شارژ گوش هم دارد در mx نیست

۶- در سری vx تکنولوژی vividpixel وجود دارد که باعث میشه وقتی روی تصویری زوم میکنید اتوماتیک قسمت های که پیکسل پیکسل میشود مسطح و کیفیت بهتر میکنه در mx نیست

لینک به دیدگاه

با عرض تبریک عید نوروز. 

مانیتورMX279H با توجه به دیتابیس وبسایت تخصصی displaylag کمترین میزان زمان پاسخ را حتی در مقایسه با مانیتورهای گیمینگ دارد که زمان 9 میلی ثانیه است.

توجه کنید که حتی مانیتور گیمینگ XL2720Z بنکیو زمان پاسخ 10 میلی ثانیه دارد.

زمان پاسخ ارایه شده در سایت displaylag زمان پاسخ واقعی است که با عنوان inputlag معرفی می شود. در حالی که سازندگان مانیتور کمترین زمان پاسخ (تغییر رنگ پیکسلی از سیاه به سفید / خاکستری به خاکستری) را برای تبلیغ مانیتور خود استفاده می کنند که واقعی نیست و فقط برای تبلیغ است.

فراموش نکنید با توجه به استفاده از پنل IPS در مانیتورهای مورد نظر شما گوستینگ حداقلی را شاهد خواهید بود. اما این گوستینگ برای اکثر افراد محسوس نیست. 

این پنل رنگ بسیار خوبی به شما میدهد که برای تماشای فیلم و بازی بسیار عالی است. رنگ ها بسیار شاداب و زنده هستند و برخلاف مانیتورهای TN رنگ های شسته نیستند.و البته  مشکل شیفت رنگ پنل های TN را نخواهید داشت.

من مانیتور MX279H را برای بازی (کنسول، پی سی) ، تماشای فیلم، .... بسیار توصیه می کنم. اما اگر تفاوت قیمت برای شما بسیار اهمیت دارد مانیتور VX هم مانیتور خوبی است.

امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.  :)

لینک منبع:

http://www.displaylag.com/display-database/

لینک به دیدگاه

من سری vx279h رو دارم بسیار مانیتور خوب و با کیفیتیه ، صداش کیفیت بدی نداره ولی یه ذره کمه و اگر تو محیط شلوغی استفاده میکنید کمی به مشکل بر میخورید

سری mx رو ندیدم ولی فکر نمیکنم نیاز به هزینه اضافی داشته باشه خود سری vx هم زیباست

پیشنهاد میکنم قبل از خرید هر دو رو از نزدیک ببینید ...

لینک به دیدگاه

...

درود دوست عزیز چون من با هر دومدل کار کردم تفاوت ها رو دقیقا بهت میگم خودت تصمیم بگیر
۱-ظاهر متفاوت بدنه سری mx بسیار زیبا و محبوب هست و کلی جوایز گرفته بهترین طراحی رنگ لعاب و جنس بسیار عالی المینیوم و فلز در مقایسه با سری vx که فقط بدنه از پلاستیک هست
۲-بلندو سری mx بسیار پر قدرت تر از vx هست مثل فرق بین بلندگو تلویزیون و اسپیکر هست
۳-در سری mx تکنولوژی tracefree وجود داره که میشه میزان تاخیر پیکسل ها از ۵ میلی ثانیه به ۳ میلی ثانیه تغییر داد تغریبا شبیحه تکنولوژی blurreduction در بازیهاست کاربرد زیادی داره برای فیم و بازی بسیار نیازه اما در سری vx نیست
۴-بسته بندی سری mx کارتون رنگی هست اما سری vx کارتون قهوه ای :دی
۵- در سری vx میتوان از طریق mhl تصویر بعضی گوشیها (فقط بعضی مدل ها)رو در مانیتور دید و قابلیت شارژ گوش هم دارد در mx نیست
۶- در سری vx تکنولوژی vividpixel وجود دارد که باعث میشه وقتی روی تصویری زوم میکنید اتوماتیک قسمت های که پیکسل پیکسل میشود مسطح و کیفیت بهتر میکنه در mx نیست

من vx24ah دارم و trace free هم داره عزیز

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

دوستان خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون اطلاعات کاربردی خیلی خوبی به دست آوردم که انتخابو راحت تر میکنه.

...

من با این مانیتور آشنایی ندارم ولی با توجه به رزولوشنش و قیمتش نسبت به مدل های 1080p انتخاب خیلی بهتری به نظر میاد اگر تفاوتش با MX279H فقط در سایز و مواردی که دوستان ذکر کردند باشه.

من در اصل دنبال یه مانیتور 2k بودم به خاطر برتریش تو برنامه هایی مثل cad و به یک مدل از ایسوس رسیدم که قیمت بالای 2 میلیون داشت و از بودجه من خارج بود و ازش گذشتم.

شما از خریدتون راضی هستید و پیشنهادش میکنید ؟

ممنون

ویرایش شده توسط Arash.wili
لینک به دیدگاه

...

دوست عزیز اگر کمی دقت میکریدن مدل ایشون ۲۷ هست مدل h

در ۲۴ اینچ مدل ah وجود داره اما در ۲۷ اینچ trace free نیست

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

دوستان خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون اطلاعات کاربردی خیلی خوبی به دست آوردم که انتخابو راحت تر میکنه.

من با این مانیتور آشنایی ندارم ولی با توجه به رزولوشنش و قیمتش نسبت به مدل های 1080p انتخاب خیلی بهتری به نظر میاد اگر تفاوتش با MX279H فقط در سایز و مواردی که دوستان ذکر کردند باشه.

من در اصل دنبال یه مانیتور 2k بودم به خاطر برتریش تو برنامه هایی مثل cad و به یک مدل از ایسوس رسیدم که قیمت بالای 2 میلیون داشت و از بودجه من خارج بود و ازش گذشتم.

شما از خریدتون راضی هستید و پیشنهادش میکنید ؟

ممنون

درود ... والا من که راضیم تو هیچ بازی هم ghosting ندیدم و رنگ بندی خوبی هم داره ... کلا تا حالا باهاش مشکلی نداشتم و برای CAD هم باید مناسب باشه ...

لینک به دیدگاه

بنده هم دو روز VX24AH داشتم. متاسفانه هرکاری کردم با نحوه نمایش تصاویر و فونت ها در این مانیتور کنار نیامدم. وقت زیادی هم صرف کالیبره کردم. در نهایت فروختم [emoji4] این رزولوشن در ۲۴ اینچ زیاد جالب نیست به نظرم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

بنده هم دو روز VX24AH داشتم. متاسفانه هرکاری کردم با نحوه نمایش تصاویر و فونت ها در این مانیتور کنار نیامدم. وقت زیادی هم صرف کالیبره کردم. در نهایت فروختم [emoji4] این رزولوشن در ۲۴ اینچ زیاد جالب نیست به نظرم.

دوست عزیز موضوع بحث سری h هست نه ah

لینک به دیدگاه

بالاتر یکی دو مورد صحبت شد در موردش گفتم توضیح بدم. در مورد دو مدل عنوان شده Vx ارزش خرید بالاتری دارد.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوست من.

بالاخره کدوم رو خریدید؟

منم دقیقا بین این دوتا موندم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...