رفتن به مطلب

gigabyte z170x gaming 3 vs asus z170 pro gaming کدامیک؟

مادربرد  

158 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام گزینه از نظر کیفیت ساخت.قدرت و کارایی بهتر است؟

• GIGABYTE z170x gaming3
    • ASUS z170 pro gaming

Recommended Posts

سلام

لطفا نظرات خودتونو بگید .!!!

ویرایش شده توسط SS_CyrusTheGreat
لینک به دیدگاه

• ارسال 98
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود،

Gigabyte Z170X Gaming 3

،خودمم همین مدلو دارم با i5 6600k، گیگابایت سر تره، برای اورکلاک به خاطر چیپ Turbo B-clock پایدار تره، من i5 6600k رو تا 4.400Ghz اور کردم، و لن گیمینگ killer کمی بهتر از لن اینتله، به نظر من ظاهر بهتری هم داره،موفق باشد.

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان pro gaming داشت تو فروم گفته بود که نمیتونه فرکانس رم رو از 2100 بالاتر ببره! سیستم بوت نمیشد!

منم gaming 3 رو پیشنهاد میدم

لینک به دیدگاه

درود

هر دو بردهای خوبی هستند اما نظر من روی برد گیگا هست .

نقطه ضعفی که برد گیگا داره تعداد فاز کمتر نسبت به برد ایسوس هست 7 فاز در مقابل 10 فاز

نقطه ضعف برد ایسوس هم داشتن ساتای کمتر نسبت به برد گیگا ، 4 ساتا در مقایل 6 ساتا

البته یک مساله که دوستان اصلا در موردش بحث نمی کنند I/O های بردهای گیگا هست ، بردهای گیگا اکثرا از I/O های شرکت ITE استفاده می کنند اما برندهای دیگه اکثرا از I/O های شرکت nuvoTon استفاده می کنند ، البته نمیشه گفت I/O های nuvoTon بد هستند اما نسبت به ITE خرابی بیشتری دارند ، اگر از تعمیرکاران سوال کنید متوجه این موضوع خواهید شد .

برد گیگا شبکه Killer داره ، و قابلیت تعویض AP-AMP های قسمت صوت هم میسر شده ، اما برد ایسوس شبکه اینتل داره و قابلیت تعویض AP-AMP هم نداره ، قسمت صوت هم هر دو ظاهرا ALC1150 هستند و تفاوتی باهم ندارند .

برد گیگا آی سی Turbo B-Clock داره و روی اسلات های گرافیک هم با فلز پوشیده شده ( برای استحکام بیشتر ) که برد ایسوس نداره ........

در مجموع ممکن هست بعضی از امکانات جنبه تبلیغاتی داشته باشند اما اگر برد گیگا این امکانات رو نداشت باز هم من به خاطر I/O ش که تراشه ITE8628E هست برد گیگا رو انتخاب می کردم .

موفق باشید .

ویرایش شده توسط Service Manual
لینک به دیدگاه

درود

هر دو بردهای خوبی هستند اما نظر من روی برد گیگا هست .

نقطه ضعفی که برد گیگا داره تعداد فاز کمتر نسبت به برد ایسوس هست 7 فاز در مقابل 10 فاز

نقطه ضعف برد ایسوس هم داشتن ساتای کمتر نسبت به برد گیگا ، 4 ساتا در مقایل 6 ساتا

البته یک مساله که دوستان اصلا در موردش بحث نمی کنند I/O های بردهای گیگا هست ، بردهای گیگا اکثرا از I/O های شرکت ITE استفاده می کنند اما برندهای دیگه اکثرا از I/O های شرکت nuvoTon استفاده می کنند ، البته نمیشه گفت I/O های nuvuTon بد هستند اما نسبت به ITE خرابی بیشتری دارند ، اگر از تعمیرکاران سوال کنید متوجه این موضوع خواهید شد .

برد گیگا شبکه Killer داره ، و قابلیت تعویض AP-AMP های قسمت صوت هم میسر شده ، اما برد ایسوس شبکه اینتل داره و قابلیت تعویض AP-AMP هم نداره ، قسمت صوت هم هر دو ظاهرا ALC1150 هستند و تفاوتی باهم ندارند .

برد گیگا آی سی Turbo B-Clock داره و روی اسلات های گرافیک هم با فلز پوشیده شده ( برای استحکام بیشتر ) که برد ایسوس نداره ........

در مجموع ممکن هست بعضی از امکانات جنبه تبلیغاتی داشته باشند اما اگر برد گیگا این امکانات رو نداشت باز هم من به خاطر I/O ش که تراشه ITE8628E هست برد گیگا رو انتخاب می کردم .

موفق باشید .

عالی بووود ممنون

لینک به دیدگاه

pro gaming asusبه قدری مشکلات عجیب و غریب ازش دیدم که اصلا جرات نمیکنم برای مشتری ببندم دیگه.

امکانات مناسبی رو با قیمت مناسب داره میده ولی به نظرم کیفیت ساختش تعریفی نداره.14 تا بستم تا بحال از این مدل ولی 3تای اولی بی اذیت بود از اون 11 تای دیگه هم 2 تاش میشه گفت اذیت ندارند بقیه فاتحه. اصلا به نظر من ایسوز فقط سریه راگ و ثابرتوثش خوبند و مدلهایx99هم بی مشکل بودند بقیه ریسک اند

لینک به دیدگاه

سلام 

من خودم برد pro gaming دارم هیچ کدوم از مشکلایی که دوستان میگن رو ندارم مموری 3200MHZ رو هم روش بستم میتونی نقد و بررسی هاش هم تو سایت های خارجی ببینی کلا نمره قابل قبولی گرفته بود

بعد هم تفاوت قیمت دلاری دو محصول رو نگاه کن در حالی که تو ایران مدل گیگا گرونتره 

http://www.amazon.com/Gigabyte-LGA1151-Intel-Motherboards-GA-Z170X-Gaming/dp/B012N6E996

http://www.amazon.com/LGA1151-Motherboard-Z170-PRO-Gaming/dp/B0126R3QPA

adapter killer اصلا بهتر از نوع اینتل نیست میتونی تو لینک های زیر ببینی

http://www.overclock.net/t/1501837/motherboard-nic-the-mighty-intel-or-the-killer-mini-review

http://www.pcgamer.com/motherboards-with-killer-network-adapters-arent-worth-your-money/

تو بقیه چیزها تقریبا مثل هم هستن ولی به نظر من 10 فاز بودن مدل ایسوس نسبت به 7 فاز بودن مدل گیگا باز هم دلیل خوبیه برای انتخاب ایسوس 

ولی باز هم به انتخاب خود شما بر میگرده خواستی این لینکم نگاه کن 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=53544&hl=

لینک به دیدگاه

سلام 

من خودم برد pro gaming دارم هیچ کدوم از مشکلایی که دوستان میگن رو ندارم مموری 3200MHZ رو هم روش بستم میتونی نقد و بررسی هاش هم تو سایت های خارجی ببینی کلا نمره قابل قبولی گرفته بود

بعد هم تفاوت قیمت دلاری دو محصول رو نگاه کن در حالی که تو ایران مدل گیگا گرونتره 

http://www.amazon.com/Gigabyte-LGA1151-Intel-Motherboards-GA-Z170X-Gaming/dp/B012N6E996

http://www.overclock.net/t/1501837/motherboard-nic-the-mighty-intel-or-the-killer-mini-review

http://www.pcgamer.com/motherboards-with-killer-network-adapters-arent-worth-your-money/

تو بقیه چیزها تقریبا مثل هم هستن ولی به نظر من 10 فاز بودن مدل ایسوس نسبت به 7 فاز بودن مدل گیگا باز هم دلیل خوبیه برای انتخاب ایسوس 

شما جزو خوش شانس ها هستید دوست من ولی تعداد برگشتیش زیاده کلا و تو اور کلوک هم زیاد قدرته تعریفی نداره{7/24 پایدار نمیشه}خیلی به امکانات و ظاهر اهمیت داده تا کیفیت.من گیگارو بستم برای مشتریم و با همین سی پی یو تا 4930 مگاهرتز اورش کردم شما هم چند تا شات از اور بذارید ببینیم چقدر پایداره

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

keep calm and buy asus  :D

منم asus رو پیشنهاد میدم بخاطر طراحی بهتر بایوس مخصوصا که برد اورکلاک هست. ^_^

شما جزو خوش شانس ها هستید دوست من ولی تعداد برگشتیش زیاده کلا و تو اور کلوک هم زیاد قدرته تعریفی نداره{7/24 پایدار نمیشه}خیلی به امکانات و ظاهر اهمیت داده تا کیفیت.من گیگارو بستم برای مشتریم و با همین سی پی یو تا 4930 مگاهرتز اورش کردم شما هم چند تا شات از اور بذارید ببینیم چقدر پایداره

بایوس رو آپدیت کنید مشکلتون مرتفع میشه  ^_^

لینک به دیدگاه

شاید طبق فرمایش شما این مدل گیگا بهتر باشه ولی بعید میدونم اینقدر اختلاف فاحشی داشته باشن من یکبار با اورکلاک کردم حدود یک ساعت مشکل خاصی ندیدم شما ناپایداری رو چطوری دیدین یعنی منظورم اینه که چه اتفاقی افتاد؟

یکی از دوستان pro gaming داشت تو فروم گفته بود که نمیتونه فرکانس رم رو از 2100 بالاتر ببره! سیستم بوت نمیشد!

منم gaming 3 رو پیشنهاد میدم

بایوس رو اپدیت کنیه درست میشه تازه ورژن اول بایوسش من تا 3000 جواب گرفتم وقتی 3200 میذاشتم بوت نمیشد بایوس رو که اپدیت کردم تا 3200 جواب گرفتم

اگه از 2133 به بالا که کار نکنه خیلی افتضاحه

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

بنده ایسوز رو در هر حالتی انتخاب میکنم بعدش msi و بعدش گیگا

قابل توجه دوستان ک برای برخی امکانات جانبی گیگا زمین بازی درست کردن همرو میذارن تو زمین گیگا

ایسوز با مادربورد 800 هزاری maximus viii hero پوزه giga z170x g1 gaming با قیمت 1.800 رو به خاک مالید اگر بنده دروغ میگم مقاله بررسی هست تو نت..z170 A msi هم بهتر بود حتی

با 10 فاز نتونستید پایدار نگه دارید عیب از بورد نیست 7 فاز میشه تا 5 اور کرد با 10 نمیشه؟!!!؟

برای پنل IO هم بنده ی بورد ایسوز دارم مال 8 سال پیش آخ هم نگفته اینا ملاک کیلومتر زنی نیست!

سلام 

تایید میکنم

برای پسر داییم همین مین رو بستم هیچ مشکلی هم نداره

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

keep calm and buy asus  :D

منم asus رو پیشنهاد میدم بخاطر طراحی بهتر بایوس مخصوصا که برد اورکلاک هست. ^_^

بایوس رو آپدیت کنید مشکلتون مرتفع میشه  ^_^

ممنون از راهنماییتون ولی این رو همه اورکلاکرها انجام میدند مسلما.ایراد از بی کیفیت بودنه توان فازهاش هست

قابل توجه دوستان ک برای برخی امکانات جانبی گیگا زمین بازی درست کردن همرو میذارن تو زمین گیگا

ایسوز با مادربورد 800 هزاری maximus viii hero پوزه giga z170x g1 gaming با قیمت 1.800 رو به خاک مالید اگر بنده دروغ میگم مقاله بررسی هست تو نت..z170 A msi هم بهتر بود حتی

با 10 فاز نتونستید پایدار نگه دارید عیب از بورد نیست 7 فاز میشه تا 5 اور کرد با 10 نمیشه؟!!!؟

برای پنل IO هم بنده ی بورد ایسوز دارم مال 8 سال پیش آخ هم نگفته اینا ملاک کیلومتر زنی نیست!

تایید میکنم

ایسوز 8 سال پیشو نباید با الانیها مقایسه کرد دوست من.الان باید تعداد خرابیهای  تو بازار ساله 94 رو نگاه کرد نظر داد نه اینکه ماله پسرخالم خوب بود ماله پسرعمم بد بود پس کلا دور اون مارکو خط میکشمو از این حرفهای مبتدی

لینک به دیدگاه

تایید میکنم

درود

مهندس اینکه یک چیپ I/O هشت سال کار کنه دلیل بر خوب بودن یا بد بودنش نیست ، ببینید فرض کنید شما سهوا خروجی های فن روی مادربرد رو اتصال بدید معمولا چیپ های nuvoTon در این حالت سریع از بین میره اما ITE خیر ، من خودم فنی داشتم که مشکل داشته ، روی برد ASUS با چیپ nuvoTon گذاشتم I/O از بین رفت اما روی برد گیگا با چیپ ITE هیچ مشکلی پیش نیومد و فقط مادربرد بوت نشد و بعد از جدا کردن فن و بوت کردن مجدد مادربرد بوت شد ، حداقل اکثرا اینو قبول دارند که بردهای رده متوسط گیگا از بردهای متوسط MSI بهتر هست / یا حق

لینک به دیدگاه

pro gaming asusبه قدری مشکلات عجیب و غریب ازش دیدم که اصلا جرات نمیکنم برای مشتری ببندم دیگه.

امکانات مناسبی رو با قیمت مناسب داره میده ولی به نظرم کیفیت ساختش تعریفی نداره.14 تا بستم تا بحال از این مدل ولی 3تای اولی بی اذیت بود از اون 11 تای دیگه هم 2 تاش میشه گفت اذیت ندارند بقیه فاتحه. اصلا به نظر من ایسوز فقط سریه راگ و ثابرتوثش خوبند و مدلهایx99هم بی مشکل بودند بقیه ریسک اند

سری راگ؟؟؟؟؟

:laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

ده دقیقه سوکت فقط

سری راگ؟؟؟؟؟

:laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

ده دقیقه سوکت فقط

پیشنهاد من هم ایسوس Z170 Pro Gaming هست. من برای یکی از آشنایانم بستم خیلی راضیه الان هم بایوس آپدیته. خودم همین مدل رو برای خیلی ها بستم تا حالا آخ نگفته و نکته ی دیگه ایی که باید بگم اینه که شما باید به فکر سری ROG هم باشید چون خدای مادربردند مثال Maximus VII Gene Hero

ویرایش شده توسط LORD.SAJAD
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون ولی این رو همه اورکلاکرها انجام میدند مسلما.ایراد از بی کیفیت بودنه توان فازهاش هست

ایسوز 8 سال پیشو نباید با الانیها مقایسه کرد دوست من.الان باید تعداد خرابیهای  تو بازار ساله 94 رو نگاه کرد نظر داد نه اینکه ماله پسرخالم خوب بود ماله پسرعمم بد بود پس کلا دور اون مارکو خط میکشمو از این حرفهای مبتدی

مال پسر داییم نه مال خودم maximus viii formula هست بنده هم یوزر درجه سه نیستم ک سیستم 8 سال پیش رو بکوبم تو سری الان من فقط میگم این مورد ها مو از ماست بیرون کشیدنه تا نظر مثلا الان من IO دربو داغونه و میخوام فقط فن بهش متصل کنم؟

میانگین فروش سالانه ایسوس رو با گیگا مقایسه کنید( البته سوای اینکه ایسوس لوازم جانبی هم تولید میکنه) شما میگید اون همه دستاورد و نواوری و فروش بدرد نمیخوره چون گیگا IO بهتری داره فن ها نابود نمیشن =))

حالا تو بازار داخل زورکی نمایندگی اواژنگ و با هزار تا مسابقه و جشنواره و از این جور تبلبغات و تخفیف های عیدانه و شل و سفت کن ها 4 تا جایزه دادن و پول کف دست وبسایت های سخت افزاری گذاشتن تا هر تاپیک مشاوره ای رو نگاه میندازیم همه گیگا میگا پیشنهاد میدن تا مین ها و گراف ها فروش بره. اثراتش هم بین کاربران معلومه دیگه تا IO قیاس زده میشه.

لابد الان هم مبخواید بگید برچسب های گیگا قشنگ تره =))

لینک به دیدگاه

من هم ایسوس رو ترجیح میدم !

استارتر محترم لطفا نظرسنجی بزار ببینیم چند چندیم !

در کل در اکثر موارد وقتی ایسوس هست سراغ بقیه نرو ! ( یعنی فن بازی از این حرف میباره )

لینک به دیدگاه

من هم ایسوس رو ترجیح میدم !

استارتر محترم لطفا نظرسنجی بزار ببینیم چند چندیم !

در کل در اکثر موارد وقتی ایسوس هست سراغ بقیه نرو ! ( یعنی فن بازی از این حرف میباره )

گل مطلب همینه ک گفتین :دی

+1

لینک به دیدگاه

مال پسر داییم نه مال خودم maximus viii formula هست بنده هم یوزر درجه سه نیستم ک سیستم 8 سال پیش رو بکوبم تو سری الان من فقط میگم این مورد ها مو از ماست بیرون کشیدنه تا نظر مثلا الان من IO دربو داغونه و میخوام فقط فن بهش متصل کنم؟

میانگین فروش سالانه ایسوس رو با گیگا مقایسه کنید( البته سوای اینکه ایسوس لوازم جانبی هم تولید میکنه) شما میگید اون همه دستاورد و نواوری و فروش بدرد نمیخوره چون گیگا IO بهتری داره فن ها نابود نمیشن =))

حالا تو بازار داخل زورکی نمایندگی اواژنگ و با هزار تا مسابقه و جشنواره و از این جور تبلبغات و تخفیف های عیدانه و شل و سفت کن ها 4 تا جایزه دادن و پول کف دست وبسایت های سخت افزاری گذاشتن تا هر تاپیک مشاوره ای رو نگاه میندازیم همه گیگا میگا پیشنهاد میدن تا مین ها و گراف ها فروش بره. اثراتش هم بین کاربران معلومه دیگه تا IO قیاس زده میشه.

لایک 1+

اصلا ایسوس رو از اول رو مادربوردهاش میشناسن و کیفیتش ثابت شدست

ویرایش شده توسط LORD.SAJAD
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گیگا خوبه و قیافش بد نیست

ولی اسوس چیز دیگریست

لینک به دیدگاه

سری راگ؟؟؟؟؟

ده دقیقه سوکت فقط

پیشنهاد من هم ایسوس Z170 Pro Gaming هست. من برای یکی از آشنایانم بستم خیلی راضیه الان هم بایوس آپدیته. خودم همین مدل رو برای خیلی ها بستم تا حالا آخ نگفته و نکته ی دیگه ایی که باید بگم اینه که شما باید به فکر سری ROG هم باشید چون خدای مادربردند مثال Maximus VII Gene Hero

اشتباه تایپی سکوت نداره بلکه تاریخ عضویت شما هزاران سال سکوت داره داداشه من.

لینک به دیدگاه

اره خداییش تبلیغات گیگا بایت تو ایران خیلی بیشتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...