رفتن به مطلب

Check Signal Cable ! مشکل کابل؟ گرافیک و یا مانیتور؟

grimlock
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

بنده حدود دو هفته است که کارت گرافیک امضام رو از لیون کامپیوتر خریدارری کردم. همه چیز عالی بوده تا به حال (بجز سی پی یو که بدیهیه نمی تونه پا به پای گرافیک بیاد) اما از همون ابتدا من با یه مشکل رو به رو شدم که واقعا نمیدونم به چه دلیل این اتفاق میفته. چون مانیتور من فقط پورت آنالوگ داره مجبور شدم که از تبدیل dvi به آنالوگ استفاده کنم و در اکثر اوقات مشکلی هم ندارم اما بعضی مواقع که سیستم رو روشن می کنم روی مانیتور عبارت Check Signal Cable نقش می بنده و هیچ کاری نمیشه کرد جز یک ریستارت که بعد از اون وقتی که درحال نشون دادن چگونگی رسیدن به بایوس هست مانیتور تصویر میده. وقتی که که اون عبارت روی صفحه میاد من کابل آنالوگ رو هم تست کردم و حتی آداپتور روی کارت گرافیک رو ولی به نظر مشکل از اونا نیست و به هیچ وجه مشکل بدون  ریستارت حل نمیشه. 

قبل از این و وقتی که کارت g210 رو داشتم هرگز با همچین مشکلی رو به رو نشده بودم و بعد از تعویض کارت گرافیک با این مدل بود که این مشکل به وجود اومده. و خلاصه این ماییم و راهنمایی های شما . ..

لینک به دیدگاه

من هم از کابل تبدیل استفاده می کنم و هیچ وقت همچین مشکلی نداشتم

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

تقریبا  هر روز وقتی برای اولین بار سیستم رو روشن می کنم این اتفاق میفته و مجبور به ریستارت میشم. حالا احتمال داره یه کابل آنالوگ دیگه بگیرم و با اون تست کنم ببینم چی میشه. 

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز احتمالا پاورتون ضعیفه

پاور 450 به نظر من کمه برای اون گرافیک

برق کارت گرافیک با سوکت 6 پین تغذیه میشه؟

GT210 کارت کم مصرفیه نباید هم مشکل داشته باشه

شما با یه پاور قویتر تست کن

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز احتمالا پاورتون ضعیفه

پاور 450 به نظر من کمه برای اون گرافیک

برق کارت گرافیک با سوکت 6 پین تغذیه میشه؟

GT210 کارت کم مصرفیه نباید هم مشکل داشته باشه

شما با یه پاور قویتر تست کن

سامان جان بعید می دونم همچین چیزی باشه، چون این سیستم واقعا سیستم پر مصرفی نیست و همه جا حداکثر 400 وات رو برای GTX 950 پیشنهاد داده بودند. 

و بله گرافیک از طریق کابل شش پین تغذیه میشه.

یه چیز جالب، امروز که سیستم رو روشن کردم همچین اتفاقی نیفتاد و چرا؟ من عادت دارم شب ها بعد از این که سیستم رو شات داون کردم، پاور رو از پشت هم خاموش کنم چرا که نوری که از سوکت 6 پین کارت گرافیک میاد یکم اذیت می کنه (در کیس بازه)  دیشب برای امتحان هم که شده پاور رو خاموش نکردم و بوووم! امروز سیستم راحت اومده بالا بدون ارور چک کردن کابل.

این موضوع یکم عجیبه. 

نظر دیگه دوستان؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

یکی از دوستان هم همین مشکل رو داشت ولی دقیقا یادم نیست چی کفته بود

چندتا راه گفته بود که میگم خودت تست کن ببین کدوم درسته

میگفت وقتی شاتدون میکنم کیس تا خاموش نشده باید مانیتور رو خاموش کنم و موقع روشن کردن اول مانیتور رو روشن کنم

در کل 4 حالت میشه که تست کن

اول مانیتور خاموش کن بعد کیس خاموش بشه و موقع روشن کردن اول مانیتور رو روشن کن

دوم سیستم خاموش شد مانیتور رو خاموش کن بعدش موقع روشن کردن اول سیستم رو روشن کن

حالت سوم و چهارم هم مشخصه

درست شد خبرشو بده

موفق باشی

ویرایش شده توسط alihoo
لینک به دیدگاه

دوست عزیز کلا سیستمتون برای این گرافیک فوق العاده قدیمی و ضعیفه

شما باید با آزمون خطا بفهمید مشکل از کجاست

مثل چک کردن کابل،تبدیل،مانیتور و در نهایت یه کارت گرافیک دیگه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

یکی از دوستان هم همین مشکل رو داشت ولی دقیقا یادم نیست چی کفته بود

چندتا راه گفته بود که میگم خودت تست کن ببین کدوم درسته

میگفت وقتی شاتدون میکنم کیس تا خاموش نشده باید مانیتور رو خاموش کنم و موقع روشن کردن اول مانیتور رو روشن کنم

در کل 4 حالت میشه که تست کن

اول مانیتور خاموش کن بعد کیس خاموش بشه و موقع روشن کردن اول مانیتور رو روشن کن

دوم سیستم خاموش شد مانیتور رو خاموش کن بعدش موقع روشن کردن اول سیستم رو روشن کن

حالت سوم و چهارم هم مشخصه

درست شد خبرشو بده

موفق باشی

اینم راه عجیبیه ولی خب امتحان می کنم.بحث اینه که فقط برای بار اول در روز این اتفاق میفته و دیگه نشونه ای ازش پیدا نمیشه. در پست قبل هم که گفتم وقتی دیشب پاور رو از سویچ پشت خاموش نکردم امروز صبح که روشن کردم سیستم رو به راحتی و بدون مشکل اومد بالا. 

دوست عزیز کلا سیستمتون برای این گرافیک فوق العاده قدیمی و ضعیفه

شما باید با آزمون خطا بفهمید مشکل از کجاست

مثل چک کردن کابل،تبدیل،مانیتور و در نهایت یه کارت گرافیک دیگه

عزیز من قبل از این که گرافیک رو بگیرم کاملا از این واقعیت که سیستم ضعیفه  مطلع بودم. همین الانشم با این سی پی یو و رم من به راحتی بازی های قدیمی رو بازی می کنم روی فریم ریت بالا هرچند بازی های جدید بخاطر سی پی یو و رم نمیشه کار زیادی باهاشون کرد. اما بنده به زودی یا سی پی یو تنها و یا در صورت امکان کل سیستم رو تغییر میدم (مین برد و سی پی یو  و  رم) تا با این گرافیک هماهنگ بشند. خلاصه بعید میدونم مشکل از قدیمی بودن سیستم باشه. 

کابل که فکر نمی کنم مشکل داشته باشه ولی سعی می کنم یه کابل گیر بیارم و با اون تست کنم و همچنین یک تبدیل. مانیتور فکر نمی کنم بشه راحت تستش کرد ولی خب مشکلی نداشته تا حالا. گرافیک هم که دو هفته نشده گرفتمش و امیدوارم مشکل از گرافیک نباشه...

ویرایش شده توسط grimlock
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام 

من فکر میکنم به خاطر پاور باشه اونطور که شما گفتید همیشه سیستم رو که خاموش میکنید کلید پاور رو هم میزنید و موقع روشن کردن کلید پاور رو دوباره وصل میکنید

ممکنه پاورتون ضعیف شده باشه و موقعی کلید پاور رو میزنید نتونه برق مورد نیاز سیستم رو سریع تامین کنه و گرافیکتون روشن نشه و با ریستارت دوم شروع به کار کنه

احتمال دوم هم به خاطرتبدیلی باشه که استفاده میکنی شاید مشکل داشته باشه 

پیشنهاد من اینه که قبل با یه پاور قویتر امتحان کنید ببینید چطور میشه و اگه امکان تعویض پاور ندارید قبل از رو شن کردن سیستم چند دقیقه برق پاور رو وصل کنید و بگزارید خازن هاش شارژ بشه (مثلا 5 دقیقه) بعد سیستم رو روشن کنید 

تست کنید و جوابش رو اینجا بگزارید 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون از پاسخت

والا دیگه خیلی کم اینجوری میشه و راستش بعد از زدن این تاپیک فقط یکبار این مشکل پیش اومده. الان من ابتدا کیس رو روشن می کنم و بعد مانیتور و خداروشکر همونطور که گفتم فعلا خبری نیست. 

در ضمن پاور چند ماهی بیشتر کار نکرده و بعیده مشکل از پاور باشه. 

لینک به دیدگاه

نکته اول

هیچ ربطی به قدیمی بودن سیستم نداره . من همین الان GTX980 دارم با 6 گیگ رم و یه سی پی یو پنتیوم haswell g3220 . بازی نمیکنم ولی برای تست GTX980 سه چهارتا بازی مثل Shadow of mordor و مورتال کومبات 10 رو تست کردم 60 فریم تخت گرفتم .

در مورد اشکالتون هم بنظر من و تحقیقی که کردم ممکنه از چندتا چیز باشه چککنید :

1. اول اینکه بعضی اوقات مشکل اینه . اگه از پورت DVI استفاده نمیکنی مانیتور شما پیشفرض دنبال دریافت سیگنال DVI هست نه انالوگ بعضیا بصورت خودکار سگنال ورودی رو شناسایی میکنن و مشکلی نیست برای بعضی های دیگه معمولا خود مانیتور یه گزینه ای داره (مثلا مال من HDMI/VGA داره)  که باید تنظیم کنید

2. ممکنه یه پیچی چیزی اتصالی به مادربرد داشته باشه اگه اینطور باشه از این اتفاقها هم می افته .

3. چک کنید کابل کارت گرافیک قطعی چیزی نداشته باشه یا خوب جا رفته باشه چه پشت کیس چه پشت مانیتور.

4.ممکنه با اپدیت فرم ور مانیتورتون مشکلتون حل بشه .

ویرایش شده توسط Master
لینک به دیدگاه

به غیر از اینایی که دوستان گفتن اول همه اون مانیتورو عوض کن اون ماله این گرافیک نیست اخه سیگنال برگشتیم داره مچ نیستن

بعدم اینکه سیستمو ارتقایی بده این قطعاتو لیون یا بیرون بفروش با صبر حوصله یکی جمع کن

و پـــاور رو حتما یه چک بزن خیلی کمه باید 600 700 وات بگیری منم خودم یه بار 430 وات داشتم زد گرافیکو سوزوند بالاخره حواست باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به غیر از اینایی که دوستان گفتن اول همه اون مانیتورو عوض کن اون ماله این گرافیک نیست اخه سیگنال برگشتیم داره مچ نیستن

بعدم اینکه سیستمو ارتقایی بده این قطعاتو لیون یا بیرون بفروش با صبر حوصله یکی جمع کن

و پـــاور رو حتما یه چک بزن خیلی کمه باید 600 700 وات بگیری منم خودم یه بار 430 وات داشتم زد گرافیکو سوزوند بالاخره حواست باشه

چه خبره 600 700 وات !

استاتر عزیز پاورتون مشکلی نداره 450 وات خروجی کامل داره و براحتی از عهده این گرافیک و 960 برمیاد نگران نباشید حتی در صورت ارتقا به اسکای لیک

احتمالا ایراد از کابل باشه چون اگه کابلو از مانیتور جدا کنید این پیغامو میده ، کابلهای vga معمولا زود خراب میشن که دوستم یه مانیتور سامی داشت تقریبا نو بود رنگاش درهم برهم شده بود با تعویض کابل حل شد

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

چه خبره 600 700 وات !

استاتر عزیز پاورتون مشکلی نداره 450 وات خروجی کامل داره و براحتی از عهده این گرافیک و 960 برمیاد نگران نباشید حتی در صورت ارتقا به اسکای لیک

احتمالا ایراد از کابل باشه چون اگه کابلو از مانیتور جدا کنید این پیغامو میده ، کابلهای vga معمولا زود خراب میشن که دوستم یه مانیتور سامی داشت تقریبا نو بود رنگاش درهم برهم شده بود با تعویض کابل حل شد

بالاخـره منم گیره بعضی اینایی که عقده ی مثبت منفی دارن افتادم اینجا خخخخخخ

نه 960 چیه تو 4تا furyX کراس کن با 450 عزیزم چرا نشه خروجی اضافه ام داره تازه

لینک به دیدگاه

منم شبیه این مشکل رو با تبدیل miniDisplay to VGA داشتم که رو یه سری از پرژکتورا تصویر نمیداد...
با تبدیل HDMI to VGA مشکلم حل شد. اگه دوباره به مشکل خوردین، با یه تبدیل دیگه تست کنید...

سیستم این دوستمون حدود 340وات میکشه، اونوقت میگید 450 کمشه؟ :laughing: :laughing:

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

منم شبیه این مشکل رو با تبدیل miniDisplay to VGA داشتم که رو یه سری از پرژکتورا تصویر نمیداد...

با تبدیل HDMI to VGA مشکلم حل شد. اگه دوباره به مشکل خوردین، با یه تبدیل دیگه تست کنید...

سیستم این دوستمون حدود 340وات میکشه، اونوقت میگید 450 کمشه؟ :laughing: :laughing:

مستر خنده عصبی آدم پآوره زیاد سره سیستمش بذاره ولی عقده ی مثبت گرفتنو منفی دادن به دیگرانو نداشته باشه آدم پاوره کم بذاره رو سیستم بزنه گرافیکشو بسوزونه امـا جـــــاییش از مثبت داشتن دیگران نســوزه آدم پاوره 600 واتی رو سیستمه 450 واتی بذاره ولی ادای مهندسـارو در نیاره ادعای کامپیوتر بلد بودنش نشه اینایی که منفی میدن به جا اینکه سیستمشونو خودشون جمع کنن بدن پسر همسایشون واسشون بخره اسمبل کنه با فاکتور بده دره خونشون خودشون برن شوئورو فرهنگه رفتار تو انجمن یاد بگیرن بشینن اینارو یه چند سالی یاد بگیرن از وقتی اینترنت پاش به روستاهارم باز شـد فرومای ایرانی با این مشکلا که به خودش ندیده بود مواجه شد مگرنه یوزرای تحصیل کرده وو با سابقه ی اینترنت کجا اینا کجا هرکی از جاش بلند شده 4تا سی پی یوو مادربوردو گرافیکو کیس گذاشته تو امضاش از اینجا از اونجا کپی کرده گذاشته ادای دیگرانو در بیاره واسه ما شــده سیستم باز مهندسه کامپیـوتر سخت افزار شناس........

بنده ی خدا اون بخواد سیستم ارتقا بده پاور(منبع تغذیه) بالاتر میخواد این سیستم 400-370 وات مصرفیشه که حداقل باید 450 واته واقعی یا 500 وات بذاره

اگه cpu رو عوض کنه گرافم عوض کنه به مشکل میخوره اورکلاک(بالاترین میزانه قدرت قطعات وا ستفاده از ان) هم بکنه که دیگه جای خود داره

لینک به دیدگاه

شبیه به مشکل شما رو برای سیستم های دیگه دیده ام .

وقتی شما پاور رو از پشت قطع میکنید . جریان برق به طور کامل از سیستم میره و سیستم برای نگه داشتن تنظیمات از جمله ساعت و تاریخ به باطری داخلی و بایوس خودش متکیه میشه که اگر هرکدوم مشکلی داشته باشن سیستم به حالت کارخانه برمیگرده و تنظیماتی مانند فرکانس رم و ... فراموش میشه .

شما یک بار که سیستم بالا نمیاد و مجبور میشی ریست کنی به تاریخ و ساعت توجه کن اگر تاریخ و ساعت ریست شده و به قبل برگشته مشکل میتونه از باطری یا یکی از قطعات مین برد باشه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون از پاسخت

والا دیگه خیلی کم اینجوری میشه و راستش بعد از زدن این تاپیک فقط یکبار این مشکل پیش اومده. الان من ابتدا کیس رو روشن می کنم و بعد مانیتور و خداروشکر همونطور که گفتم فعلا خبری نیست. 

در ضمن پاور چند ماهی بیشتر کار نکرده و بعیده مشکل از پاور باشه. 

پس خدا رو شکر با این روش درست شد

یادم نبود دقیقا چی بود..حوبه تست کردی و جواب داد

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...

با سلام و خسته نباشید  خدمت همه دوستان 
من یه سیستم جدید خریدم با یه مانیتور ال جی نسبتا قدیمی . این مشکل check signal cable رو دارم . کیفیت خیلی پایینی دریافت میکنم 
مانیتورم رو به یه سیستم دیگه وصل کردم کیفیت خوبی داد .  اگه ممکنه راهنماییم کنید 
مشخصات سیستمم اینه :  
mb : gigabyte h81m s2pv
cpu : intel g1840
ram : 4 gb ddr 3
hdd : 1 tr wd
vga : geforce 2 gb 610
power : genius
monitor : lg flatron W1942 S
و البته اینکه تصویر موج داره و پشت نوشته ها سایه میندازه
ممکنه مانیتور و گرافیک همخانی نداشته باشن ؟

ویرایش شده توسط sina660
ناقص بود
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود. شاید کارم اشتباه باشه که این تاپیک قدیمی رو میارم بالا. ولی میخواستم یه نتیجه گیری بشه. از همون موقع تا حالا دیگه با اون مشکل مواجه نشدم و صد البته کابل vga رو هم تعویض نکردم. خودش یجورایی حل شد ... 

ممنون از همه عزیزانی که نظر دادن. 

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، grimlock گفته است :

درود. شاید کارم اشتباه باشه که این تاپیک قدیمی رو میارم بالا. ولی میخواستم یه نتیجه گیری بشه. از همون موقع تا حالا دیگه با اون مشکل مواجه نشدم و صد البته کابل vga رو هم تعویض نکردم. خودش یجورایی حل شد ... 

ممنون از همه عزیزانی که نظر دادن. 

خیلی کار بدی کردی دوست من.

برای اولین بار منفی هام تموم شد!

درباره رفع مشکلتون:

به نظرتون دلیلش چی بود؟ این نتیجه گیری باید یه چیزی داشته باشه! میشه گفت شانس ینی؟

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

والا  چه عرض کنم...  مطمئن نیستم چیکار کردم.   

میتونه مربوط به تبدیل DVI به VGA بوده باشه که البته اونم عوض نکردم...

دقیقا میشه گفت شانس.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...