رفتن به مطلب

هارد برای شبکه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان یک جعبه هارد (Enclosure) برای شبکه که با پورت gigabit ethernet  هم وصل شه به روتر.

یک دونه wd my cloud داشتم 

http://lioncomputer.ir/product/4844/%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84+my+cloud+4+%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

خراب شده پشیمونم کرده دیگه اینجوری بگیرم. می خوام diskless باشه خودم هارد جدا بذارم داخلش یک چیزی تو این مایه ها

http://www.amazon.com/D-Link-ShareCenter-DNS-320L-Network-Enclosure/dp/B008HNRD4I/ref=pd_sim_sbs_147_1?ie=UTF8&dpID=41m6gCe4itL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR134%2C160_&refRID=0RDSPX8BY3Q1K5TQC95W

بودجم هم حدودا تا 800 900 به دلار هم بخواهم بگم 300$. اگر مدل خاصی رو می شناسید که کار کردین لینک خارجی هم بود مشکلی نیست.

اگر ایده بهتری هم دارین بگین

مورد مصرف یک مجتمع مسکونی چند واحد است که به یک روتر gigabit وصله و data , فیلم می خواهیم share کنیم. و از این جهت هم نمی خواهیم از share خود ویندوز استفاده کنیم چون سیستم ها همیشه روشن نیستند یکی بخواهد استفاده کنه ممکنه به مشکل بخوره و نتونه به دلیل خاموش بودن سیستم به data مورد نظرش دسترسی داشته باشه

لینک به دیدگاه

درود

از برند iomega بسته به بودجه بگیر. ix2 کمی بیشتر از 400 هزار قیمت داره و جای دو تا هارد داره. کاستی ش نسخه 2 بودن usb هست. در کل با این بودجه که داری نظر سرعت دسترسی روی شبکه و نیز امکانات عمومی تفاوت مدلهای مختلف زیاد نیست. اگر سرعت دسترسی بالا می خوای یک کیس کوچیک با ssd و لینوکس ببندی کارایی و انعطاف پذیری و امکان ارتقاء بیشتری خواهی داشت، البته من دانش نرم افزاری ش رو ندارم و موارد مشابه رو همکاران برام اجرا کرده اند.

در هر حال برای چنین موردی ups رو فراموش نکن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

گفتم نتیجه کاری کردم بگم شاید بد نباشه

یک مینی کیس بستم کردمش nas سرور فعلا که داره عالی جواب می ده. 

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی بنده HDD Box : D-Link/DNS-313 را دارم

post-23995-0-04344100-1462194478_thumb.jpg

post-23995-0-09907200-1462194588_thumb.jpg

post-23995-0-09121200-1462194602_thumb.jpg

post-23995-0-34899600-1462194660_thumb.jpg

post-23995-0-21618300-1462194787_thumb.jpg

ویرایش شده توسط GKK3818
لینک به دیدگاه

گفتم نتیجه کاری کردم بگم شاید بد نباشه

یک مینی کیس بستم کردمش nas سرور فعلا که داره عالی جواب می ده. 

درود

سپاس از این‌که تجربه‌ت رو به اشتراک می‌گذاری.

روی شبکه  Ip  می‌گیره؟

مشحصات سخت‌‌افزار و سیستم‌عامل چی هست؟

لینک به دیدگاه

درود

سپاس از این‌که تجربه‌ت رو به اشتراک می‌گذاری.

روی شبکه  Ip  می‌گیره؟

مشحصات سخت‌‌افزار و سیستم‌عامل چی هست؟

درود

با اجازه استارتر

برای مصرف عادی (تا 10 تا یوزر) میشه با یه کانفیگ ارزون (CPU سری Pentium، رم 4 یا 8 گیگ، یه فلش 8 یا 16 گیگی برای OS، هارد به تعداد مورد نیاز :D ) واستفاده از سیستم عامل FreeNAS این کارو کرد.

یه روشی هم بود برای تبدیل یه pc معمولی به Synology NAS که هنوز فرصت تستشو پیدا نکردم...اگه بخواید میتونم براتون بفرستم.

لینک به دیدگاه

درود

با اجازه استارتر

برای مصرف عادی (تا 10 تا یوزر) میشه با یه کانفیگ ارزون (CPU سری Pentium، رم 4 یا 8 گیگ، یه فلش 8 یا 16 گیگی برای OS، هارد به تعداد مورد نیاز :D ) واستفاده از سیستم عامل FreeNAS این کارو کرد.

یه روشی هم بود برای تبدیل یه pc معمولی به Synology NAS که هنوز فرصت تستشو پیدا نکردم...اگه بخواید میتونم براتون بفرستم.

درود دوست گرامی و سپاس از توجه‌ت

از نظر سخت‌افزاری پیکربندی‌های گوناگونی رو آزموده‌ام و کمابیش می‌دونم کدام منابع بیشتر به کار چنین دستگاهی می‌آد. مشکل اصلی‌م پیاده سازی نرم‌افزاری‌ش هست به شکلی که مثل هارد‌های شبکه با روشن شدن برای همه‌ی دستگا‌ه‌های شبکه در دسترس باشه. سپاسگزار خواهم شد اگر درباره‌ی رو‌شش توضیح بدی.  free nas چقدر فضا روی دیسک می‌خواد و بر اساس چه  پلتفرمی کار می‌کنه؟ فرمتهای گوناگون دیسک رو می‌شناسه و دستکاری می‌کنه؟ آیا روی این  سیستم‌عامل می‌شه چند تا کارت شبکه رو پل زد تا پهنای باند ریشه افزوده بشه؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی و سپاس از توجه‌ت

از نظر سخت‌افزاری پیکربندی‌های گوناگونی رو آزموده‌ام و کمابیش می‌دونم کدام منابع بیشتر به کار چنین دستگاهی می‌آد. مشکل اصلی‌م پیاده سازی نرم‌افزاری‌ش هست به شکلی که مثل هارد‌های شبکه با روشن شدن برای همه‌ی دستگا‌ه‌های شبکه در دسترس باشه. سپاسگزار خواهم شد اگر درباره‌ی رو‌شش توضیح بدی.  free nas چقدر فضا روی دیسک می‌خواد و بر اساس چه  پلتفرمی کار می‌کنه؟ فرمتهای گوناگون دیسک رو می‌شناسه و دستکاری می‌کنه؟ آیا روی این  سیستم‌عامل می‌شه چند تا کارت شبکه رو پل زد تا پهنای باند ریشه افزوده بشه؟

والا من 1-2 سال پیش و توی محیط تست استفاده کردم...

بر اساس freeBSD طراحی شده و یه وب اینترفیس برای کانفیگ در اختیارتون میزاره.

برای نصب هم یه فلش 8گیگ کافیه، اما 16گیگ بهتره.

از ZFS استفاده میکنه و با NTFS,FAT و... "read only" برخورد میکنه.

برای استفاده از چند تا کارت باید از LACP استفاده کرد.

سایتش اینه www.freenas.org

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...