رفتن به مطلب

عملکرد KingSpec SSD 64GB

sysman
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

این عملکرد هارد KingSpec SSD 64GB که جدیدا توی فروشگاه به فروش میرسد

قضاوت با خود شما

887bdeaa03d3e97d2ba7494b949b7bc4.gif

لینک به دیدگاه

با سلام

این عملکرد هارد KingSpec SSD 64GB که جدیدا توی فروشگاه به فروش میرسد

قضاوت با خود شما

887bdeaa03d3e97d2ba7494b949b7bc4.gif

....................

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

درود

ممنونم دوست عزيز از شما . ولي نوسان زياد داره چون فكر ميكنم برنامه هاي زيادي توي سيستمتون فعال بوده . پس صبر كنيد تا خودمون كاملا اينرو تستش كنيم . چون 100 درصد به كيفيتش و چيزي كه در مشخصاتش نوشته ايمان دارم

لینک به دیدگاه

اینکه سرعتش در حد هارد معمولی هستش

دوست گلم كدوم هارد معمولي در لينك زير به تنهايي ميتونه چنين سرعتي داشته باشه ؟

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?/topic/1428-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A8%D9%86%DA%86%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9-%D9%88-%D9%81%D9%84%D8%B4-%D9%85%D9%85%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%DA%A9/

در ضمن الان پوريا جان داره تستش ميكنه و كاملا جواب رو اينجا ميگذاريم

لینک به دیدگاه

درود

ممنونم دوست عزيز از شما . ولي نوسان زياد داره چون فكر ميكنم برنامه هاي زيادي توي سيستمتون فعال بوده . پس صبر كنيد تا خودمون كاملا اينرو تستش كنيم . چون 100 درصد به كيفيتش و چيزي كه در مشخصاتش نوشته ايمان دارم

تقریبا نزدیک به مشخصاتی هست که توی سایت زده شده.

راستی این مدل اصلا cach نداره؟؟!!!

لینک به دیدگاه

درود .

ظرف 1 ساعت یک بنچمارک کوچیک ولی مفید رو آماده کردیم که به کاربرای خوب و صبور لیون تقدیم می کنیم .

قبلش باید بگم که جناب حسینی برای این تست یک SSD Patriot Torqx 64Gb تهیه کردند و هرچیزی که بنده خواستم در اختیارم گذاشتند و به بنده فرمودند که فقط حقیقت رو بازگو کنم وسلام ...

خوب نتیجه تستی که دوستمون گذاشتند زیاد برای بنده شکه کننده نبود .

اول اشاره کنم که SSD ها رو با هاردهای مکانیکی مقایسه نکنید . یکی از دوستان فرمودند سرعت این SSD در حد هارد های معمولی هستش . خوب بنچمارک های زیر از بهترین HDD های موجود هستش ، یعنی WD Caviar Black و Samsung F3 ، حالا این نتایج رو با SSD KingSpec مقایسه کنید :

85286936716431133431.jpg

86725875389233182281.jpg

39639264500563790531.jpg

34670664786887662188.jpg

38562135672890495682.png

لینک تست های HDD ها :

لینک تست WD

لینک تست Samsung

این هم تستی که خودمون از SSD KingSpec 64GB گرفتیم ، که البته تفاوت چندانی با تست دوست عزیزمون نداره بجز نوسان کمتر که عامل اصلیش اتصال ماس و کابل لن و در کل ورودی خروجی های درگاه I/O هستش .

49104704886260099715.png

به میزان اکسس تایم یا زمان دسترسی به داده در SSD KingSpec و HDD های مکانیکی توجه کنید به دلیل اینکه در SSD ها عملیات مکانیکی جابجایی هد بر روی پلاتر هارد انجام نمی شه این زمان دسترسی به میزان چشمگیری پایین میاد . به میزان میانگین نیز توجه کنید . SSD KingSpec میانگینی معادل 146.7 MB/s داره در حالی که بهترین HDD های موجود میانگینی برابر 117.4 MB/s رو دارند البته بشخصه اعداد و ارقام بالاتری نیز در این زمینه دیده ام که متاسفانه بنچمارک های مربوطه را پیدا نکردم (حدوداً 125 MB/s)

(در اینجا بایستی اشاره کنم که قیمت حدودی WD Cariar Black در حال حاضر 100000 تومان می باشد ).

نتایج رو با نتایجی که توی این تاپیک نیز هست مقایسه کنید : لینک شما

SSD Patriot Torqx رو نیز برای تست تهیه کردیم که نزدیک ترین قیمت رو نسبت به KingSpec داشت .(قیمت SSD Patriot Torqx برابر است با 165000 تومان)

67045576278879138738.png

بی شک Patriot Torqx عملکرد بهتری نسبت به KingSpec داره . میزان سرعت Read اعلام شده توسط کمپانی Patriot برای این محصول 260 Mb/s هستش که همونطوری که می بینید ما توی تستمون بیشتر از 224.4 MB/s از این SSD نگرفتیم و میزان اعلام شده برای KingSpec برابر با 170 MB/s هستش که ما به بیشتر از 159.7 MB/s دست پیدا نکردیم . نتایج بدست آمده توسط این کمپانی ها در بهترین شرایط هستش و با میزان واقعی تفاوت دارد .

تا همین لحظه قیمت KingSpec در فروشگاه لیون 150000 تومان بود که جناب حسینی در صدد کاهش قیمت این محصول هستند و ایشان پس از محاسبه به روش قیمت/عملکرد (Performance/price) قیمت کاهش داده شده این محصول رو اعلام خواهند کرد .

دوست من زمانی که شما نتیجه تست رو اعلام کردید ، جناب حسینی با جدیت زیادی موضوع رو پیگیری کردند و قیمت این محصول رو پس از نتایج تست کاهش دادند .

حال سوال اصلی اینجاست که ، آیا فروشگاه و یا فروشنده دیگری رو در ایران سراغ دارید که چنین حرکتی رو انجام بده ؟!!!

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ممنون از پوریا جان بابت تست های که گرفتند 8-}

میخواستم یه نکته ای رو خدمتون عرض کنم ببینید اعداد که به عنوان سرعت خواندن و نوشتن در مشخصات ssdها ذکر میشه در شرایط خاص آزمایشگاهی و با برنامه خاص و مدل های سمپل گرفته میشه از آنجایی که سرعت خواندن ونوشتن در برنامه های مختلف هم متفاوت هست بنابراین شما شاهد این نتایخ متفاوت هستید(زیرا هر تست از متد خاصی برای اجرای تستت استفاده میکنه مثلا اجرای تست در بلوک های متفاوت از نظر حجم)

میتنوید اختلاف سرعت خواندن ونوشتن در برنامه های زیر ببینید!

ATTO Disk Benchmark

CrystalDiskMark 3.0 Tests

Iometer IOPS Performance

AIDA64 Disk Benchmark

HD TUNE

در مورد SSD دوستمون این نوسانات شدید به علت استفاده یک برنامه هنگام اجرای تست از یا به علت پراکندگی دیتا در سطح هارد ایجاد میشه پیشنهاد میکنم موقع تست همه برنامه هارو ببندیدو داریو SATAمادربورد نصب کنید و همچنین هارد رو HDD Defragmentکنید ببنید یه نکته دیگر هم هست پل جنوبی مادربورد که وظیفه کنترل پورت های ساتا رو داره نیز درکارایی یا نوسانات هارد نقش مهی داره وبدیهی است که نتایج در سیستم ها باکانفیگ مختلفت نیز فرق میکنه، در حال حاضر بهترین هاب برای ساتا 2 متعلق به ICH10R هست

به هر حال یکی از دلایل برتری SSD برخورداری ازAcCess Time بسیار پایین هست که تاثیر فوق العاده ای در عملکردSSDها دارد به همین دلیل هست که عملکرد HDDحتی کانفیگ چهار هارد دیسک در حالتRAID0 با وجود سرعت وخواندن بالاتر در عمل در برنامه های کاربردی پایینتر از SSDها هست

#:-S

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

خوب واقعا از پوريا جان عزيز ممنونم از اينكه وقت گذاشتن و شفاف سازي كردن .

ما تعداد محدودي از اين هارد اورديم و هميشه اعتقاد دارم كه كالا با هر كيفتي بايد قيمت خودش رو داشته باشه . با وجود اينكه من مطمئن بودم كه اين شركت دروغ نميكه تستش كرديم و به اين قضيه كاملا مطمئن شديم و به نظر من هر چي گفته درست بوده حالا ميمونه قيمت كالا كه ما بر طبق كيفيت هارد 64 رو به قيمت 139 تومان تغيير داديم و 32 رو هم به قيمت 99 تومان كه هنوز فكر نكنم با اين قيمت بشه هارد ssd در بازار ايران تهيه كرد .

از دوستمون sysman عزيز كه اين هارد رو با قيمت 150 تومان خريد كردن ميخوام كه يه شماره حساب سيبا بدن تا مبلغ 11000 تومان رو براشون بر گردونم .

اميد وامر كه با اين قيمت خريداران و مصرف كنندگان عزيز راضي باشن .

لینک به دیدگاه

از این حسن نظری که آقای حسینی داشتند و حساسیتی که نسبت به این موضوع داشتند از ایشان تشکر می کنم

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

خوب واقعا از پوريا جان عزيز ممنونم از اينكه وقت گذاشتن و شفاف سازي كردن .

ما تعداد محدودي از اين هارد اورديم و هميشه اعتقاد دارم كه كالا با هر كيفتي بايد قيمت خودش رو داشته باشه . با وجود اينكه من مطمئن بودم كه اين شركت دروغ نميكه تستش كرديم و به اين قضيه كاملا مطمئن شديم و به نظر من هر چي گفته درست بوده حالا ميمونه قيمت كالا كه ما بر طبق كيفيت هارد 64 رو به قيمت 139 تومان تغيير داديم و 32 رو هم به قيمت 99 تومان كه هنوز فكر نكنم با اين قيمت بشه هارد ssd در بازار ايران تهيه كرد .

از دوستمون sysman عزيز كه اين هارد رو با قيمت 150 تومان خريد كردن ميخوام كه يه شماره حساب سيبا بدن تا مبلغ 11000 تومان رو براشون بر گردونم .

اميد وامر كه با اين قيمت خريداران و مصرف كنندگان عزيز راضي باشن .

واقعاً این کالا داره توی یه سایت ایرانی با چنین شرایطی فروش میشه ؟

واقعاً ایول داره من در بازار خارج دیدم وقتی یه کالا رو بعد از اینکه یک نفر خرید و حدود 5 روز بعد کالا قیمتش ارزون شد خریداری که کالا رو گرفته میره پیش فروشنده و با نشون دادن فاکتور خرید مبلغی بهش برگردونده میشه یعنی دقیقا کاری که داره انجام میگیره

واقعاً لیون از بهترینهاست و دست کمی از بازاهای تاپ دنیا نداره

ممنون از مدیر با اخلاق این سایت

لینک به دیدگاه

یه مطلبی تو سایت techpowerup هست که در مورد تست هارد Crucial RealSSD C300 .

خیلی جالبه این هارد با اینکه سرعت خوندنش با رابط sata3 از 300 مگابایت در ثانیه بیشتره اما در تست بالا آوردن ویندوز 7 هیچ فرقی با هارد ocz با سرعت خوندن155 MB/sec نداره و تقریبا برابر هم هستن البته تو تستهای عملی دیگه هم این تفاوتها زیاد نیست فکر کنم این سرعت خوندن نوشتن در هاردهای ssd یکمی جنبه تبلیغاتی داره چون درعمل واجرای برنامه ها فرق محسوسی با هم ندارن.

http://www.techpower...0_128_GB/7.html

اینم لینک اون بنچمارک هاست نگاهی بندازین بدک نیست

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

این رو که دقیقا برای من محسوس بود قبلا می خواستم به ویندوز وارد بشم (logging) بسته به تعداد برنامه هایی که می خواست بیاد بالا 5 تا 30 ثانیه طول می کشید

الان که می زنم 3 ثانیه ای همه چیز آماده هست

لینک به دیدگاه

بله جناب sysman هارد ssd از لحاظ سرعت برتری محسوسی نسبت به هاردهای hdd داره. ببخشید متن من قبل از اصلاح کمی گنگ بود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه مطلبی تو سایت techpowerup هست که در مورد تست هارد Crucial RealSSD C300 .

خیلی جالبه این هارد با اینکه سرعت خوندن با sata3 از 300 مگابایت در ثانیه بیشتره اما در تست بالا آوردن ویندوز 7 هیچ فرقی با هارد ocz با سرعت خوندن155 MB/sec نداره و تقریبا برابر هم هستن البته تو تستهای عملی دیگه هم این تفاوتها زیاد نیست فکر کنم این سرعت خوندن نوشتن یکمی جنبه تبلیغاتی داره چون در عمل هیچ فرقی با هم ندارن.

http://www.techpower...0_128_GB/7.html

اینم لینک اون بنچمارک است نگاهی بندازین بدک نیست

با درود:

دوست عزیز ( Hurmuz ) ، نکتۀ ظریفی دربارۀ این SSD وجود دارد ، که سازندۀ آن ، تبلیغی دربارۀ آن نمی کند .

تنها نکتۀ منفی ، که این S.S.D دارد ، سرعت نوشتن Write می باشد ، که بسیار پایین می باشد ، 75 مگابایت در ثانیه ، که البته این حداکثر سرعت می باشد ، و در زمان کار پایین تر از این خواهد بود.

البته سرعت خواندن Read آن بسیار بالا است و عالیست ، ولی سرعت نوشتن بسیار پایین است و در نتیجۀ نهایی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

و در نهایت سرعت خواندن و نوشتن آن ، تناسبی با هم ندارد. ( Read 355MB/s و Write 75MB/s )

عکس زیر ( Read - Write )

Read

post-6927-084681800 1293648013_thumb.jpg

Write

post-6927-032959600 1293648020_thumb.jpg

64GB Crucial RealSSD C300 2.5-inch SATA 6GB/s CTFDDAC064MAG-1G1

post-6927-090720400 1293648087_thumb.jpg

بهترین SSD آن است ، که تناسبی بین سرعت خواندن و نوشتن وجود داشته ، یعنی نزدیک به هم باشد.

مثلا SSD هایی که از کنترلر Sand Force استفاده می کنند ، سرعت خواندن 285 مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن 275 مگابایت در ثانیه دارند ، ولی نکتۀ منفی این نوع SSD ها قیمت بالای آنها می باشد.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین SSD آن است ، که تناسبی بین سرعت خواندن و نوشتن وجود داشته ، یعنی نزدیک به هم باشد.

مثلا SSD هایی که از کنترلر Sand Force استفاده می کنند ، سرعت خواندن 285 مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن 275 مگابایت در ثانیه دارند ، ولی نکتۀ منفی این نوع SSD ها قیمت بالای آنها می باشد.

موافقم ولی الان تو همین سایت لیون Patriot inferno با سرعت خواندن 285 و نوشتن 275 و ظرفیت 120 گیگابایت موجوده که قیمتش هم اصلا گرون نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موافقم ولی الان تو همین سایت لیون Patriot inferno با سرعت خواندن 285 و نوشتن 275 و ظرفیت 120 گیگابایت موجوده که قیمتش هم اصلا گرون نیست.

با درود:

دوست عزیز ، جالب است بدانید در مرداد 89 ، که می خواستم SSD بخرم ، اولین انتخابم Patriot Inferno و دومین انتخابم A-DATA بود ، ولی متاسفانه در آن زمان گفتن هنوز مدل INFERNO وارد نکردیم , و معلوم نیست کی وارد کنیم ، به همین خاطر به سراغ دومین انتخاب رفتم و خریدم.

بله با نظر شما موافقم و قیمت خوبی داره.

اما بعضی از افراد دنبال قطعات عالی با قیمتهای نازل می گردند !!!

post-6927-017083900 1293655797_thumb.jpg

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

دوستان نمیدونم توجه کریدن یا نه ولی الان Patriot Inferno که لیون اورده با این قیمت برترین SSD های موجود دار ایران هستند. تنها SSD که میتونه باهاش رقابت کنه وتقریبا یکی هستند مدل pheonix از Gskill است که وقتی از مسئول دریا کامپیوتر راجع به قیمت پرسیدم گفت باید زنگ بزنیم شرکت سفارشی بیاره که میشه حدود 430 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.daryacomp...hoenix100gb.htm

الان partriot 120GB inferno حدود 290 تومان در لیون است که من هم خیلی جا خوردم . جدا نمیدونم اقای حسینی چطور موفق یه وارد کردن همچین چیزی شدند ولی از من میشوید دوستان با این قمت در ایران این SSD رو دست نداره مخصوصا که از کنترلر SandForce SF-1200 استفاده میکنه که جزء بهترینها است و همون کنترلر مغروف در سرهای crucial , OCZ vertex و ...... است !! پیشنهاد میکنم دوستان اگر واقعا دنبال SSD هستند , دست دست نکنند چون با این قیمت خیلی سریع امکان داره موجودی تموم بشه ^^ . انشالله وقتی خودم یک انفرنو 60 گیگ بگیرم برای دوستان Reveiw اون رو هم خواهم نوشت تا بهتر بتونید تصمیم گیری کنید !

در کل kingspec هم در مقایشه با قیمتش خیلی عالی هست. من SSD زیر 100 تومان ندیده بودم ولی به لطف شم کالا یابی اقای حسینی یک چیزی اوردن که کارکردش مناسبه وهم قیمتش عالیه ! ابنو بدونید که SSD اصلیترین ویزگیش برای همه اول سرعت خواندنش است !! 167MB/s برای 100 هزار تومان یک چیزی اونور ایده ال است ! من فکر کنم اگر اینا رو Raid 0 کنیم بشه Crucial C300 رو گرفت اونم با 200 تومان !! Access time هم که 2 دهم میلی ثانیه است ^^ . به قول معروف هر چه قدر پول بدی هم قدر آش میخوری شما با 100 انتخاب یک SSD کاملا مقرون به صرفه خواهی گرفت !!!

http://www.legitrevi...article/1377/8/

review از اینفرنو 100 ..... در کل این SSD مهر تایید از legitreviews گرفته و کلی هم ازش تعرف کرده ... مهمترین نکتهای که بهش اشاره شده اینه که این درایور تحت هیچ شرایطی و حتی بعد از کلی تست بنچمارک حتی یک ذره هم کا هش سرعت نداشته و در طول review تماما مدت عملکرد ثابتی داشته که نشان از امنیت و عمر بالای دستگاه دارد. البته از کنترلر Sandforce چیری جز این انتظار نیمره ^^

همچنین یک Review دیگر از partrio 100gb inferno که نتایج بسیار ایده ال هستند !

http://www.overclock...0gb-ssd-review/

خواهشم اینه از دوستانی هم که kingspec میگیرن که با نر مافزار HDtune تست سرعت کرده و برای ما بزارن ...تاپیک جدا هم ایجاد کنید مشکلی نیست . باید سعی کنیم هر چه بیشتر علم و اگاهی کاربرها در مورد فواید هاردهای جامد گسترش پیدا کنه ! خیلیها تا نیگیرن نمیدونن چه قدر تو سرعت سیستم تاثیر داره ^^

uvsuh7hxragaz5nyj7s.png

fnj2k6scqbwaa3wrbf2.png

ptdnlqev2t2zviu7n1d8.jpg

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

يه چيز جالبتر بهتون بگم كه ديروز يكي از مشتريها SSD ADATA 128GB MODEL:S596 http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=2851 سفارش داد و وقتي قيمت رو چك كردم ديدم حدواد 100000 تومان با مدل قويتر خودش در پاتريوت http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=3049 گرونتره و شركت هم اصبلا قيمت رو پايين نياورد و كاملا سفت روي قيمتش ايستاد وقتي بررسي كردم دقيق ديدم كه حدودا 30 درصد پاتريوت قويتره و 40 درصد هم قيمتش ارزونتره . اينو به مشتري گفتم و خدا رو شكر مشتري سريعا قبول كرد كه كالاي بهتري رو با قيمت پايينتر داره خريد ميكنه .

اينجور تاپيكها و به چالش كشيدن منطقي قطعات باعث رشد كار و به نفع ما و مصرف كننده ميشه . و از اين بابت از همتون ممنونم . شايد از قبل از ايجاد اين تاپيك نميرفتم مشخصات رو كاملا چك كنم .

:eek:

لینک به دیدگاه

... فکر کنم این سرعت خوندن نوشتن در هاردهای ssd یکمی جنبه تبلیغاتی داره چون درعمل واجرای برنامه ها فرق محسوسی با هم ندارن.

به هر حال یکی از دلایل برتری SSD برخورداری ازAcCess Time بسیار پایین هست که تاثیر فوق العاده ای در عملکردSSDها دارد به همین دلیل هست که عملکرد HDDحتی کانفیگ چهار هارد دیسک در حالتRAID0 با وجود سرعت وخواندن بالاتر در عمل در برنامه های کاربردی پایینتر از SSDها هست

سرعت خواندن و نوشتن در کارهایی خودش را نشان می ده که شما IO سنگین داشته باشید.

مشلا یک فایل حجیمی را کپی کنید و ...

به عنوان مثال اگر شما یک database داشته باشید که دایما نیاز به نوشتن و خواندن اطلاعات داشته باشه SSD ها از هاردهای SCSI و SAS هم به دلیل Access Time فوق العاده پایینی که دارند، بهتر عمل می کنند (حتی در حالت RAID 0)

http://www.thebuzzmedia.com/intel-x25-m-160gb-ssd-vs-seagate-cheetah-15k-6-scsi-benchmarks/

این نتیجه برای خودم خیلی جالب بود :eek:

پس معلومه خیلی هم جنبه تبلیغاتی نداره

ویرایش شده توسط sysman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوستان عزیز ، نکته ای که در مورد SSD وجود دارد و مهم می باشد. ( .... )

( همۀ دوستان تا به حال از Defragment در ویندوز برای « تفرق زدایی » استفاده کرده اند ، اما نکته ای که در SSD ها فرق کرده است ، همین مسئله است که Defrag در SSD معنی ندارد. )

در SSD ها به عمل تفرق زدایی می گویند TRIM ، و SSD ها در این مورد به دو دسته تقسیم می شوند ، دسته ای که TRIM را بصورت اتوماتیک در ویندوز 7 انجام می دهند و دسته ای که عمل TRIM را به صورت اتوماتیک در ویندوز 7 انجام نمی دهند ، که البته در سایتهای محصولات مختلف این مورد درج شده .

عمل TRIM تنها در ویندوز 7 به صورت اتوماتیک انجام می شود ( یعنی زمانی که ما از SSD کار نمی کشیم بصورت اتوماتیک و پشت پرده عمل TRIM را انجام می دهد و احتیاجی نیست کاربر کاری انجام دهد ) و ویندوز XP عمل TRIM را پشتیبانی نمی کند و کاربر مجبور است فایل مخصوص دستور TRIM را دانلود کرده و در خط فرمان Command Line از این دستور با سوئیچهای مختلف استفاده کرده و SSD را تفرق زدایی کند.

البته بیشتر SSD ها از TRIM اتوماتیک پشتیبانی می کنند.

post-6927-039746800 1293715014_thumb.jpg

دوستان عزیز ، امروز پنجشنبه آخرین روز برای شرکت در مسابقۀ 3DMark 11 می باشد ، تا به این ساعت آقای Bahman بیشترین امتیاز را آورده است.

برای اطلاعات بیشتر ، از لینک زیر استفاده کنید.

http://lioncomputer....8%A7-3dmark-11/

***به بیشترین امتیاز کسب شده جایزۀ Flash verico VR06 2GB تقدیم خواهد شد. ( از طرف آقای حسینی )

** به کمترین امتیاز کسب شده ، هدیه ناقابل ( بصورت آنلاین ) تقدیم می شود. ( از طرف خودم )

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

سرعت خواندن و نوشتن در کارهایی خودش را نشان می ده که شما IO سنگین داشته باشید.

مشلا یک فایل حجیمی را کپی کنید و ...

به عنوان مثال اگر شما یک database داشته باشید که دایما نیاز به نوشتن و خواندن اطلاعات داشته باشه SSD ها از هاردهای SCSI و SAS هم به دلیل Access Time فوق العاده پایینی که دارند، بهتر عمل می کنند (حتی در حالت RAID 0)

http://www.thebuzzme...csi-benchmarks/

این نتیجه برای خودم خیلی جالب بود :eek:

پس معلومه خیلی هم جنبه تبلیغاتی نداره

جناب sysman اگر به متن من توجه کرده باشی من هاردهای ssd را با هارد hdd یا scsi مقایسه نکردم.

مقایسه من در مورد مدلهای مختلف ssd بوده..

لینک به دیدگاه

دوستانی هم که هارد ssd دارن بهتره اون رو در حالت AHCI تنظیم کنن تا عملکرد بهتری از هاردشون ببینن

AHCI – Advanced Host Controller Interface

http://www.overclockers.com/re-lighting-patriots-inferno

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستانی هم که هارد ssd دارن بهتره اون رو در حالت AHCI تنظیم کنن تا عملکرد بهتری از هاردشون ببینن

AHCI – Advanced Host Controller Interface

http://www.overclock...atriots-inferno

با درود:

دوست عزیز ( Hurmuz ) ، به نکتۀ مهمی اشاره کردند.

اگر SSD را در بایوس به حالت IDE قرار دهید ، گرمای تولید شده به وسیلۀ چیپست جنوبی South Bridge آنقدر بالا می رود که حتی نمی توانید انگشتتان را روی آن نگه دارید ، و گرمای بسیار بالای آن بر روی کارت گرافیک تاثیر منفی گذاشته و گرمای کارت گرافیک را تا 10 درجه بالا خواهد برد.

به همین خاطر باید حتما در تنظیمات بایوس از حالت AHCI برای SSD استفاده کنید ، که در این حالت گرمای چیپست جنوبی به حالت نرمال در می آید ، و حرارت کارت گرافیک نیز تا 10 - 12 درجه پایین می آید.

نکته : قبل از نصب ویندوز 7 باید وارد بایوس شده و SSD را از حالت IDE به حالت AHCI تغییر دهید.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

:eek: ما هم که آخر خوش شانسی هستیم

امروز فرصت شد سیستم را روشن کنم یک تست دیگه انجام بدهم.

یکسری برنامه روی ویندوز Win7 x64 داشتم نصب می کردم که کم حجم بودند تا اینکه خواستم Acrobat Pro X نصب کردم در حین نصب برنامه بودم که عملا با سیستم دیگه نمی تونستم کار کنم همزمان با نصب firefox کلی زمان برد تا باز بشه بعدش هم که باز شد همینطور در حالت hang بود تا نصب برنامه acrobat تمام بشه (سورس acrobat روی یک هارد دیگه بود)

سیستم رو restart کردم که office 2010 را از روی dvd نصب کنم موقع نصب یک gadget جدید نصب کردم یک دقیقه طول کشید تا به win7 اضافه بشه حتی برنامه های دیگر هم امتحان کردم موقع نصب خیلی بیشتر از حالت عادی طول میکشید که نصب بشه

در حالی که همین ویندوز را روی هارد معمولی نصب کردم و امتحان می کردم همچین مشکلی نبود

در ضمن اینکه هر کدوم از برنامه ها 2 تا 3 برابر بیشتر از حالت عادی زمان نصب شون طول می کشه؟

یک جورایی می تونم بگم در زمان write سنگین هیچ کاری با سیستم نمی شه انجام داد

کسی علت را می دانه یا این SSD مشکل داره؟

سیستم من این پیکربندی را داره:

MB: ASUS SABERTOOTH X58

CPU: Intel Core i7 950

RAM: Corsair Dominator 1600 (3x2GB)

Power: Green 885W

VGA: ATI Radeon 4890 1GB

ویرایش شده توسط sysman
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...