رفتن به مطلب

راهنمایی: اختلاف سری EVO و Pro اس اس دی سامسونگ چیست ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

وقت همگی بخیر

بعد از عید قراره یه SSD بخرم

میخواستم یکم اطلاعات در مورد این دو سری بهم بدید 

1. اختلاف بین این دو سری(عمر،کارایی و . . .) چقدر هست ؟

2.به چه صورت عمر یک SSD تمام میشه ؟ سرعت کم میشه و کمکم غیر قابل استفاده میشه و یا . . .

3.بهتره SSD 256G Evo بگیرم یا 128G Pro ؟ برای انجام کارهای رندرینگ، فتوشاپ و کمی هم گیم میخوام تهیه کنم

و هر نکته و تجربه ای که راجع به خرید SSD دارید ممنون میشم اگه در اختیارم قرار بدید  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

در مورد طول عمر و سرعت و TLC & MLC اطلاعات دارم

بیشتر میخوام تجربیاتتون رو در اختیارم قرار بدید . و اینکه دقیقا به چه شکل عمر یک SSD تموم میشه 

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

فکر میکنم نند tlc استفاده میکنه سری evo ولی سری پرو MLC . عمر tlc نصف هست. چیزی حدود 75 ترابایت میشه روش رایت کرد مثلا مدل 250 گیگ...

در مقایسه با 640 ترابایت رایت مثلا سری fury هایپر ایکس کینگ استون. هیچی نیست

لینک به دیدگاه

Samsung 850 Pro 128GB vs 850 Evo 250GB
Userbenchmark Effective SSD Speed: 91.3% vs 92.9%
Samsung 850 Pro 128GB - 47th / 750
Samsung 850 Evo 250GB - 42nd / 750

سلام دوست عزیز

این دو SSD مورد نظر شما تقریبا" از نظر بنچ مارک نزدیک به هم هستند، تنها اختلافشون توانایی میزان رایت بیشتر Pro هستش در برابر Evo. منتها از نظر منطقی با توجه به حجم بیشتر Evo 250، اگر شما فایل های حجیم و برنامه های زیادی برای نصب دارید، اولویت پیشنهاد همین مدل Evo 250 هستش، چون حجم بیشتری داره. ولیکن اگر با فایل های حجم کم اما تعداد بالا سرو کار دارید مدل Pro پیشنهاد میشه.

اگر رایت بالایی روی SSD دارید، حتما" مدل Pro رو استفاده کنید. 

لینک به دیدگاه

فکر میکنم نند tlc استفاده میکنه سری evo ولی سری پرو MLC . عمر tlc نصف هست. چیزی حدود 75 ترابایت میشه روش رایت کرد مثلا مدل 250 گیگ...

@};-

Samsung 850 Pro 128GB vs 850 Evo 250GB

Userbenchmark Effective SSD Speed: 91.3% vs 92.9%

Samsung 850 Pro 128GB - 47th / 750

Samsung 850 Evo 250GB - 42nd / 750

سلام دوست عزیز

این دو SSD مورد نظر شما تقریبا" از نظر بنچ مارک نزدیک به هم هستند، تنها اختلافشون توانایی میزان رایت بیشتر Pro هستش در برابر Evo. منتها از نظر منطقی با توجه به حجم بیشتر Evo 250، اگر شما فایل های حجیم و برنامه های زیادی برای نصب دارید، اولویت پیشنهاد همین مدل Evo 250 هستش، چون حجم بیشتری داره. ولیکن اگر با فایل های حجم کم اما تعداد بالا سرو کار دارید مدل Pro پیشنهاد میشه.

اگر رایت بالایی روی SSD دارید، حتما" مدل Pro رو استفاده کنید. 

@};-

خیلی ممنون بابت راهنماییتون

بنظرتون بهترین انتخاب تا 350 تومن چه مدل و از چه برندی هست ؟

و اینکه این دو مدل EVO  و PRO تقریبا چند سال عمر میکنن ؟

فقط میخوام ویندوز با چند تا نرم افزار طراحی بریزم . مدام کار کپی و پیست رو تو این درایو انجام نمیدم . فقط در حد خوندن نرم افزار ها و چند تا کار ساده ی نوشتن که خود نرم افزار برای ذخیره سازی اطلاعات انجام میده .

لینک به دیدگاه

با 290 تا 300 به نظر من مدل فیوری 240 گیگ رو بخرید. من به زودی از فروشگاه لیون میخرم این مدل رو. عمر بالایی از لحاظ رایت داره. و این که فقط کپی کردن اطلاعات که باعث راایت روی درایو نمیشه. شما دائما در حال رایت هستید...

EVO عمر پایین رید داره به نظر بنده نخرید این مدل رو. pro وضعش بهتره. از لحاظ پرفورمنس سرعت رید و رایت تصادفی و متوالی واقعا سامسونگ ها پیشتاز هستند ولی زود غروب میکنند. ( البته با توجه به کارکرد خودم میگم شاید شما سیستم بخری 2 سال بری سربازی :wacko:  چمیدونم از این حرکات و استثتا ها)

لینک به دیدگاه

. و این که فقط کپی کردن اطلاعات که باعث راایت روی درایو نمیشه. شما دائما در حال رایت هستید...

از این امر مطلع هستم .

منظورم این بود دائما درحال کپی کردن فایل های حجیم و نصب بازی روی درایو نیستم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه از استارتر عزیز

چطور میشه چک کرد چه مقدار دیتا روی یک SSD رایت کردیم؟

مهدی جان سری EVO یه مشکل عجیب داره که البته برای من پیش نیومده هنوز... سال پیش مطرح شده بود که اگه SSD samsung 840 evo به مدت زیادی مثلا چند ماه خاموش باشه سرعت رایت و خوندن اطلاعاتش به شدت افت میکنه :| و اینکه یو بتر کال سال :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

بر روی SSD های سامسونگ می توانید از برنامه Samsung Magician استفاده کنید.

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با اجازه از استارتر عزیز

مهدی جان سری EVO یه مشکل عجیب داره که البته برای من پیش نیومده هنوز... سال پیش مطرح شده بود که اگه SSD samsung 840 evo به مدت زیادی مثلا چند ماه خاموش باشه سرعت رایت و خوندن اطلاعاتش به شدت افت میکنه :| و اینکه یو بتر کال سال :D

اجازه ی ما هم دست شماست عزیز  @};-

بزارید این سوال رو من از شما بپرسم : 

چطور میشه چک کرد چه مقدار دیتا روی یک SSD رایت کردیم؟  :D  :D  :D

کامپیوتر من حداکثر تو بدترین شرایط که احتمالش 0.000000001% هست ممکنه 3 روز پشت هم خاموش بااشه  :D

منظورتو کامل متوجه نشدم . آخرش EVO بخرم یا نخرم ؟ فعلا مد نظرم همین 250G Evo هست .

چه کنم ؟ at%20wits%20end.gif

اگه SSD سرعتش کم شد با سال گودمن تماس میگیرم  "تا خسارتی چند میلیونی نسیبم شود"  :D  :D  :D  :D 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اجازه ی ما هم دست شماست عزیز  @};-

بزارید این سوال رو من از شما بپرسم : 

چطور میشه چک کرد چه مقدار دیتا روی یک SSD رایت کردیم؟  :D  :D  :D

کامپیوتر من حداکثر تو بدترین شرایط که احتمالش 0.000000001% هست ممکنه 3 روز پشت هم خاموش بااشه  :D

منظورتو کامل متوجه نشدم . آخرش EVO بخرم یا نخرم ؟ فعلا مد نظرم همین 250G Evo هست .

چه کنم ؟ at%20wits%20end.gif

اگه SSD سرعتش کم شد با سال گودمن تماس میگیرم  "تا خسارتی چند میلیونی نسیبم شود"  :D  :D  :D  :D 

ببین وقتی 840 evo میخری اگه استفاده کنی ازش و روشنش کنی و بعدش یه مدت طولانی مثل 4-5 ماه خاموش باشه و ازش استفاده نکنی سرعت رید و رایتش از نصف هم کمتر میشه تو نت سرچ کنی متوجه میشی من نمیتونم خوب برسونم منظورمو  =))

که الان دیدم براش فیکس و اینا اومده اما نمیدونم 850 هم این مشکل رو داشته باشه یا نه  :D  البته مثل منی دیگه کلا خاموش نمیکنی پس مشکلی برات پیش نمیاد 

لینک به دیدگاه

ببین وقتی 840 evo میخری اگه استفاده کنی ازش و روشنش کنی و بعدش یه مدت طولانی مثل 4-5 ماه خاموش باشه و ازش استفاده نکنی سرعت رید و رایتش از نصف هم کمتر میشه تو نت سرچ کنی متوجه میشی من نمیتونم خوب برسونم منظورمو  =))

که الان دیدم براش فیکس و اینا اومده اما نمیدونم 850 هم این مشکل رو داشته باشه یا نه  :D  البته مثل منی دیگه کلا خاموش نمیکنی پس مشکلی برات پیش نمیاد 

وااااای یه دنیا ممنونم ازت (الکی مثلا متوجه شدم چی گفتی)  :laughing:  :laughing:  :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif

همون تیکه آخرش برام کافی بود   @};-  :D

Evo میخرم  :D  :D  :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی برای اینکه حد رایت کردن روی SSD رو بتونی برای خودت تحلیل کنی و پیشبینی کنی :

من الان با نرم افزار سامسونگ چک کردم (با تشکر از آقا پرهام) :

ro5r0ldwm98sgok9m5uc_thumb.jpg

قابل ذکره که SSD من با توجه به اطلاعاتی که HDtune نشون میده 6548 ساعت روشن بوده یعنی تقریبا 270 روز(بیش از یکساله که دارمش)  ، همیشه هم گیم ها و سیستم عاملم روی این SSD بوده و همیشه کار روش انجام می شده(یه هفتست فرمت کردم از اول ویندوز زدم روی یه SSD دیگه) و تا بدین جا تنها 9.17 ترابایت رایت روش انجام شده! و اگه حد رایت کردن روی این SSD که میخوای بخری 75 ترابایت هم باشه یعنی یو ویل بی فاین  :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام . دو تا سوال

1- اینکه میگین حتما باید رم 8 گیگ باشه تا ssd روی بهترین حالت کار کنه خیلی مهمه ؟ چون لپتاپ دارم با رم 6 گیگ و امکان ارتقاء هم خیلی کمه ! با 6 گیگ رم باید و core i7 باید بیخیال ssd بشم ؟

2- بهتره ssd رو جای هارد بزارم یا جای سی دی رام ؟ چون در هر صورت سی دی رام رو بر میدارم

با تشکر

لینک به دیدگاه

راستی برای اینکه حد رایت کردن روی SSD رو بتونی برای خودت تحلیل کنی و پیشبینی کنی :

من الان با نرم افزار سامسونگ چک کردم (با تشکر از آقا پرهام) :

ro5r0ldwm98sgok9m5uc_thumb.jpg

قابل ذکره که SSD من با توجه به اطلاعاتی که HDtune نشون میده 6548 ساعت روشن بوده یعنی تقریبا 270 روز(بیش از یکساله که دارمش)  ، همیشه هم گیم ها و سیستم عاملم روی این SSD بوده و همیشه کار روش انجام می شده(یه هفتست فرمت کردم از اول ویندوز زدم روی یه SSD دیگه) و تا بدین جا تنها 9.17 ترابایت رایت روش انجام شده! و اگه حد رایت کردن روی این SSD که میخوای بخری 75 ترابایت هم باشه یعنی یو ویل بی فاین  :D

خیلی عالیه

اینجوری باشه حداقل 4-5 سال بدون مشکل کار میکنه !!!

لینک به دیدگاه

خیلی عالیه

از لیون تهیه کنید 5 سال گارانتی درجا تعویض دارد. با خیال راحت استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

خیلی عالیه

تازه این 5 یا 6 سال به گفته اون دوستمون، به معنی استفاده دائم از اس اس دی هست که اگر روزی مثلا 5 ساعت استفاده مداوم داشته باشید، بیست و پنج الی سی سال بیمه حضرت سامسونگ هستید. انموقع هم فک کنم اثری از اس اس دی نباشه دیگه  :D

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز پیشنهاد به شما میکنم همون 250 گیگ بخری چون 120 حجم کمی هستش و اگر ویندوز روش نصب کنی با چندتا برنامه پر حجم بیشتر ظرفیت هاردتون پر میشه. مدل pro از evo بهتره ولی تو کاربرد معمولی تفاوت محسوسی ندارن و به نظر من ظرفیت بیشتر کاربردی تره براتون

لینک به دیدگاه

از تمامی دوستان بابت راهنمایی های فوق العاده مفیدشون ممنونم  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

مدل 250G EVO انتخاب شد . تا 2 یا 3 روز آینده از لیون خریداری میشه  :x  @};-

لینک به دیدگاه

تو این جمع تنها خودم اس اس دی پیشم عمرش تموم شده اون هم OCZ agility 4 بود.

هییییییییییییییییییییی.

:-?

لینک به دیدگاه

تو این جمع تنها خودم اس اس دی پیشم عمرش تموم شده اون هم OCZ agility 4 بود.

هییییییییییییییییییییی.

:-?

عامو برو از خدا بترس

ای دیتا S511 با عمر 43 ترا رایت فروختم :laughing:

لینک به دیدگاه

سعید جان، SSD رو بر مبنای سرعتش اغلب میخریم دیگه؟، که در این مورد Fury واقعا" افتضاحه، با توجه به اینکه 80 الی 90 درصد فعالیت کاربری عادی به صورت خواندن و نوشتن اتفاقیه، در این زمینه Kingston Fury یک SSD بسیار ضعیف به حساب میاد با پرفورمنسی در حد نصف 850 Evo.

با اجازه از استارتر عزیز

مهدی جان سری EVO یه مشکل عجیب داره که البته برای من پیش نیومده هنوز... سال پیش مطرح شده بود که اگه SSD samsung 840 evo به مدت زیادی مثلا چند ماه خاموش باشه سرعت رایت و خوندن اطلاعاتش به شدت افت میکنه straight%20face.gif و اینکه یو بتر کال سال :D

سلام فرجام جان

خوشبختانه SSD 850 Evo کلا" نسل سرتاپا متفاوت نسبت به سلف خودش سری 840 هستش، و به هیچ وجه مشکلات 840 رو نداره.

سری 840 ایوو دو تا ایراد عمده داشتند، یکیش ضعف سرعت SSD پس از یکی دو سال استفاده بود و دیگری عدم توانایی SSD در بیرون آمدن از حالات Hibernate و Sleep در لپتاپ ها. که هر دو مورد در نسل 850 اصلاح شدند.

SSD Samsung 850 Evo بهترین درایو SSD سال 2015 از دید بسیاری از منتقدین سخت افزاری به حساب میاد. بخصوص با در نظر گرفته P/P و از این جهت به استارتر اطمینان میدم که به هیچ وجه ضرر نمیکنند.

سلام . دو تا سوال

1- اینکه میگین حتما باید رم 8 گیگ باشه تا ssd روی بهترین حالت کار کنه خیلی مهمه ؟ چون لپتاپ دارم با رم 6 گیگ و امکان ارتقاء هم خیلی کمه ! با 6 گیگ رم باید و core i7 باید بیخیال ssd بشم ؟

2- بهتره ssd رو جای هارد بزارم یا جای سی دی رام ؟ چون در هر صورت سی دی رام رو بر میدارم

با تشکر

دوست عزیز

1 - لزومی نداره حتما" باید 8 گیگ رم روی لپتاپ داشته باشید. بهتره بیشتر از 4 گیگ رم داشته باشید تا SSD به شرایط مطلوب سخت افزاری برای نمایش قدرت خودش در لپتاپ نزدیک باشه.

6 گیگ رم برای لپتاپ خوبه، با خیال راحت برید SSD بخرید و از سرعت بالای سیستم لذت ببرید.

2- بهتره SSD جای هارد دیسک باشه، در بسیاری از لپتاپ ها کنترلر متصل به ODD یا کنترلر ثانویه است و یا SATA II، از این جهت Safe تره از هر لحاظ که SSD به جای هارد دیسک بنشینه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

آره سامسونگ ها پرفورمنس خیلی بالایی داند.

ولی خداییش مدل v300 240 گیگ رو دارم اصلا مشکلی با سرعتش ندارم. به عنوان درایو برای گیم ها ازش استفاده میکنم.

75 ترا کجا 640 ترا کجا. پرفورمنس نصف عمر 10 برابر. برای بعضیا واقعا چشمگیره.

ولی آرمین جا تقریبا منصرف کردی از خرید fury تقریبا چیه ... 100% :D :crying:

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

آره سامسونگ ها پرفورمنس خیلی بالایی داند.

ولی خداییش مدل v300 240 گیگ رو دارم اصلا مشکلی با سرعتش ندارم. به عنوان درایو برای گیم ها ازش استفاده میکنم.

75 ترا کجا 640 ترا کجا. پرفورمنس نصف عمر 10 برابر. برای بعضیا واقعا چشمگیره.

ولی آرمین جا تقریبا منصرف کردی از خرید fury تقریبا چیه ... 100% :D :crying:

قوربونت، به شخصه Fury X رو برای استفاده روی SATA II پیشنهاد میدم. اون هم تحت شرایط خاص اقتصاد مقاومتی که حتی طرف نتونه 1000 تومن روی بودجه اش بزاره و Evo نتونه بخره.

لینک به دیدگاه

قوربونت، به شخصه Fury X رو برای استفاده روی SATA II پیشنهاد میدم. اون هم تحت شرایط خاص اقتصاد مقاومتی که حتی طرف نتونه 1000 تومن روی بودجه اش بزاره و Evo نتونه بخره.

بودجه مهم نیست. استفادم خیلی زیاد هست . بیش از حد..

لینک به دیدگاه

@};-

@};-

خیلی ممنون بابت راهنماییتون

بنظرتون بهترین انتخاب تا 350 تومن چه مدل و از چه برندی هست ؟

و اینکه این دو مدل EVO  و PRO تقریبا چند سال عمر میکنن ؟

فقط میخوام ویندوز با چند تا نرم افزار طراحی بریزم . مدام کار کپی و پیست رو تو این درایو انجام نمیدم . فقط در حد خوندن نرم افزار ها و چند تا کار ساده ی نوشتن که خود نرم افزار برای ذخیره سازی اطلاعات انجام میده .

بهترین انتخاب برای شما سری evo 250GB هستش

شما اگه صدسال هم از یه اس اس دی بخونید عمرش کم نمیشه فقط رایت از عمر اس اس دی کم میکنه و با توجه به اینکه اس اس دی مخصوص درایو ویندوز هستش (یعنی یکبار ویندوز و نرم افزارای لازم نصب میشه و هزاران بار خونده میشه) مطمئن باشید کمه کم ده سال برای شما عمر میکنه

البته شما تا  ده سال دیگه قطعا سه یا چهار بار هاردتونو عوض خواهید کرد با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی و احتمالا دو یا سه سال دیگه M2 خواهید خرید شک نکنید . مثل این مدل Samsung 950Pro

یعنی قبل از اینکه بخاد هارد اس اس دیتون از کار بیوفته و خراب بشه با توجه به اومدن تکنولوژی های جدیدتر و با سرعت بیشتر خودتون عوض میکنید هاردتونو

کافیه یک نگاه به ده سالی که پشت سر گذاشتین بکنید ببینید چند نوع هارد عوض کردین

IDE

SATA 1.5Gb/S

SATA 3Gb/S

SATA 6Gb/S

با خیال راحت سری evo بخرید و بیخودی پول برای سری pro که هیچ تفاوتی از نظر سرعت با evo نداره ندین

تفاوت سری evo و pro توی کیفیت نند چیپ و کنترلر هستش

البته سری 1 ترا evo هم همون کنترلر سری pro رو داره

سری pro برای سرور و افرادی که میزان خیلی خیلی زیادی عمل write دارن لازمه

این تاپیک هم ببینید لطفا

http://lioncomputer.ir/article/95/

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...