رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم تا 4.5

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

بنده میخواستم کیسی برای گیمینگ تهیه کنم با بودجه 4.5 میلیون تومن 

حالا میخواستم ببینم به نظرتون چه سیستمی بگیرم؟

و اینکه میخوام قطعات رو از فروشگاه لیون بخرم پس اگه قطعاتتون که پیشنهاد میدید تو فروشگاه لیون باشه خیلی خوب میشه

و یه سوال دیگه به نظرتون ارزش داره صبر کنم تا گرافیک های پاسکال بیان؟

اگه بیان فکر کنم تا سال 96 طول بکشه همه گیر بشه و قیمتش مناسب شه

و همچنین قصدی برای اورکلاک این سیستم ندارم البته شاید نظرم عوض بشه و انجام دادم :|

راستی خودم یه سری سیستم ها رو تو ذهنم دارم ولی فکر نمیکنم مناسب باشن

لینک به دیدگاه

CPU: i5 6600K - 800T

CPU Cooler: Green GLACIER 120 - 170T

MB: Asus Z170 Pro Gaming - 600T

RAM: Gskill Ripjaws V 8GBx2 2133 DDR4 - 350T

VGA: Zotac 980 AMP! Edition -1600T

HDD: WD Blue 1TB - 160T

SSD: Samsung 850 Evo 250GB - 330T

Case: Deepcool DUKASAE - 210T

PSU: Green 600A-HP - 280T

مجموع میشه 4.5.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مجموع میشه 4.5.

تایید میشه

گرافیک اگه میتونین صبر کنین  سری جدید عرضه بشن که حدودا باید دوماه دیگه عرضه بشن و 3 ماهی طول میکشه تا قیمت ها معقول بشه

لینک به دیدگاه

مجموع میشه 4.5.

همین سیستمی که کاربر Gforce فرمودند بسیار مناسب و اقتصادی هست 

لینک به دیدگاه

تایید میشه

گرافیک اگه میتونین صبر کنین  سری جدید عرضه بشن که حدودا باید دوماه دیگه عرضه بشن و 3 ماهی طول میکشه تا قیمت ها معقول بشه

مثل اینکه خرداد عرضه میشه

و اول گرافیک های لپ تاپ و با پسوند m اگه اشتباه نکنم

بعدا گرافیک دسکتاپ میاد که فکر کنم قیمتشون خیلی از 980 بالا تر باشه چون فکر میکنم اگر صبر کنم و قیمت معقول شه بازم بیشتر از بودجه من باشه ولی به هر حال میتونم تا شهریور صبر کنم برای گرفتن کارت و کیس

ممنون میشم کمک کنید که واقعا الان بگیرم یا بزارم معرفی شه کارت گرافیک؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثل اینکه خرداد عرضه میشه

و اول گرافیک های لپ تاپ و با پسوند m اگه اشتباه نکنم

بعدا گرافیک دسکتاپ میاد که فکر کنم قیمتشون خیلی از 980 بالا تر باشه چون فکر میکنم اگر صبر کنم و قیمت معقول شه بازم بیشتر از بودجه من باشه ولی به هر حال میتونم تا شهریور صبر کنم برای گرفتن کارت و کیس

ممنون میشم کمک کنید که واقعا الان بگیرم یا بزارم معرفی شه کارت گرافیک؟

بهتره صبر کنین الان فرض کنین 1600 واسه گرافیک بعد 2 الی 4 ماه سری جدید عرضه بشن و کاراییشون ببینی (بنچمارک) پشیمون میشی که چرا صبر نکردی و از چشت میوفته

این سری به نظرم قیمتها رقابتی تر میشه چون ظاهرا amd یه تکونی به خودش داده و معماری جدید عرضه میکنه وقتی رقابت تر داغتر بشه قیمتها رقابتی تر میشه

مثل 980 که تا 2800 قیمت خورده بود اما الان تا 1600 کشیده پایین چون amd فیوری عرضه کرد و انویدیا مجبور شد 980ti عرضه کنه که باعث شد قیمتها بکشه پاییتر و 980 حدود 2200 قیمت خورد و 970 هم به همین ترتیب

زمان عرضه شدن تازه 960 ، عملکرد 10درصد بهتر از 760 داشت اما الان جلوتر از 770 هستش چرا چون انویدیا نسل قبلو خوب ساپورت نمیکنه واسه اینکه کاربر مجبور به تعویض کارت بشه ؛دوره ی سری9 یا مکسول به سر اومده و بهتره از سری جدید خرید کنید حتی با یه کم افزایش بودجه ، چون تا 2 سالی از خرید گرافیک جدید معاف میشین ، طولی نمیشکه که 970 و 980 به سرنوشت 770 و 780 دچار میشن

البته این نظر منه و صلاح مملکت خویش خسروان داند

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به نظر من همین سیستمی که پیشنهاد شده رو بگیرید و گرافیک رو مدل امگا بگیرید که فقط 50 تومان گرونتر هست و کیفیت بهتری داره ، دو عدد کانکتور برق 8 پین هم میخوره که پاوری که میخرین داشته باشه دوعدد 8 پین رو 

لینک به دیدگاه

بهتره صبر کنین الان فرض کنین 1600 واسه گرافیک بعد 2 الی 4 ماه سری جدید عرضه بشن و کاراییشون ببینی (بنچمارک) پشیمون میشی که چرا صبر نکردی و از چشت میوفته

این سری به نظرم قیمتها رقابتی تر میشه چون ظاهرا amd یه تکونی به خودش داده و معماری جدید عرضه میکنه وقتی رقابت تر داغتر بشه قیمتها رقابتی تر میشه

مثل 980 که تا 2800 قیمت خورده بود اما الان تا 1600 کشیده پایین چون amd فیوری عرضه کرد و انویدیا مجبور شد 980ti عرضه کنه که باعث شد قیمتها بکشه پاییتر و 980 حدود 2200 قیمت خورد و 970 هم به همین ترتیب

زمان عرضه شدن تازه 960 ، عملکرد 10درصد بهتر از 760 داشت اما الان جلوتر از 770 هستش چرا چون انویدیا نسل قبلو خوب ساپورت نمیکنه واسه اینکه کاربر مجبور به تعویض کارت بشه ؛دوره ی سری9 یا مکسول به سر اومده و بهتره از سری جدید خرید کنید حتی با یه کم افزایش بودجه ، چون تا 2 سالی از خرید گرافیک جدید معاف میشین ، طولی نمیشکه که 970 و 980 به سرنوشت 770 و 780 دچار میشن

البته این نظر منه و صلاح مملکت خویش خسروان داند

موفق باشید

اخه من عجله ای ندارم و تا شهریور میتونم صبر کنم

به نظرتون تا شهریور قیمتاش معقول میشن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اخه من عجله ای ندارم و تا شهریور میتونم صبر کنم

به نظرتون تا شهریور قیمتاش معقول میشن؟

حدود 3 ماهی طول میکشه تا قیمتها معقول بشه

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از سیستم های پیشنهادیتون

دیشب تو نت یه سرچی که کردم مثل اینکه گرافیک های سری پاسکال در نمایشگاه gtc 2016 که 4-8 اوریل هست برگزار میشه

یعنی تقریبا 5 روز دیگه معرفی میشه و توی ژوئن عرضه ی جهانی هست که میشه اواسط خرداد

ولی یه چیز که کم و بیش اذیت میکنه یه سری از سایت ها قیمت 1400 دلاری رو پیشنهاد کردن براش که به تومن خیلی میشه

به نظرتون قیمتش اینقدره؟ یا طی چند ماه اینده کمتر میشه؟

اگه واقعا اینقدر باشه از بودجه بنده خیلی بالاتر میره و فکر کنم صبرم بی دلیل هست :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1400 فکر کنم واسه پرچمدار باشه

اگه هم قیمتها گرون باشه تو قیمت گذاری سری قبل تاثیر میزاره و ارزونتر میشه

لینک به دیدگاه

یعنی مدل های که پرچمدار نیست مثل 1070 و ... پاسکال،ممکنه قیتمی مثل قیمتای 980 داشته باشن؟

بعتد یه سوال دیگه

پردازنده های سری 7000 اینتل کی معرفی میشن؟

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا عرضه شدن کامل مشخص نیست اما هیچ کس 1400 دلار نداره بده به گرافیک

راجب پردازنده دقیق یادم نیست اما تاخیر خورده و حدود 1 سال دیگه معرفی میشن اگه اشتباه نکنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با فرض اینکه تا دوماه دیگه سری جدید معرفی شه

دو ماه هم میکشه تا فقط سری رفرنس ها با قیمت فضایی بیان ایران.

سه تا چهار ماه هم میکشه تا هم سری های غیر رفرنس بیان و قیمتشون جا بیوفته.

مثال الان ایسوس ماتریکس هست ک قیمتش نزدیک ب تایتان ایکس شده!

980ti هفت ماهه معرفی شده تازه سری ماتریکسش بعد 6 ماه اومد تو بازار داخل با این اوصاف باید بیشتر از 6 ماه صبر کنید ک قطعات رو دستتون باد میکنه و اینتل هم سی پی یو ها و سوکت جدید رو میده بیرون شما هنوز ب مادربوردت برق هم وصل نکردی!

سیستمتون رو تهیه کنید و وقتی سری جدید اومد کارت رو بفروشین یکم هم بذارین روش ی کارت جدید بخرین.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با فرض اینکه تا دوماه دیگه سری جدید معرفی شه

دو ماه هم میکشه تا فقط سری رفرنس ها با قیمت فضایی بیان ایران.

سه تا چهار ماه هم میکشه تا هم سری های غیر رفرنس بیان و قیمتشون جا بیوفته.

مثال الان ایسوس ماتریکس هست ک قیمتش نزدیک ب تایتان ایکس شده!

980ti هفت ماهه معرفی شده تازه سری ماتریکسش بعد 6 ماه اومد تو بازار داخل با این اوصاف باید بیشتر از 6 ماه صبر کنید ک قطعات رو دستتون باد میکنه و اینتل هم سی پی یو ها و سوکت جدید رو میده بیرون شما هنوز ب مادربوردت برق هم وصل نکردی!

سیستمتون رو تهیه کنید و وقتی سری جدید اومد کارت رو بفروشین یکم هم بذارین روش ی کارت جدید بخرین.

سری جدید در نمایشگاه gtc 2016 معرفی میشه که چند روز اینده برگزار میشه که سری پاسکال معرفی میشن

و خرداد هم عرضه رسمی میشن یه 3 ماه هم طول میکشه تا قیمتاش بیان پایین تا شهریور

ولی اگه بخوام اینکا رو کنم بعدا با 980 رو با یه قمت خیلی کمتر بفروشم چون پاسکال معرفی شده و پول زیادی بزارم روش تا پاسکال رو بخرم

ولی اگه اینکار رو کنم اینتل تا چند ماه دیگه سری جدید رو معرفی کنه از اونور ضرر کردم

اصلا نمیدونم چیکار کنم :(

لینک به دیدگاه

سری جدید در نمایشگاه gtc 2016 معرفی میشه که چند روز اینده برگزار میشه که سری پاسکال معرفی میشن

و خرداد هم عرضه رسمی میشن یه 3 ماه هم طول میکشه تا قیمتاش بیان پایین تا شهریور

ولی اگه بخوام اینکا رو کنم بعدا با 980 رو با یه قمت خیلی کمتر بفروشم چون پاسکال معرفی شده و پول زیادی بزارم روش تا پاسکال رو بخرم

ولی اگه اینکار رو کنم اینتل تا چند ماه دیگه سری جدید رو معرفی کنه از اونور ضرر کردم

اصلا نمیدونم چیکار کنم :(

پاسکال تا هفت هشت ماه دیگه (اگر خوشبین باشیم ب وضع نشدن تحریم جدید و بالا نرفتن قیمت دلار) تازه قیمتش ثابت میشه.

من همین یک ماه پیش 980ti خریدم.شما اگر بخواید همش بگین صبر کنم دو ماه ک چیزی نیست تا اخر عمر هم نمیتونید تصمیم بگیرید چی بخرید.چون تکنولوژی رو ک میبینید دقیقن قضیه گوشی خریدنه م امروز بهتربن مدل ایفون رو میخرید 4 ماه بعد مدل پلاس و اس میاد بیرون بعد میگید خب صبر میکنم s plus میخرم باز میبینید 3 ماه دیگه مدل جدید اومد بیرون!!!! کامپیوتر هم همینه.

اگر برای رزولوشن 1080 میخواید gtx 980 همه بازی هارو با تنظیمات رو در حالت high رو این رزولوشن براتون اجرا میکنه حالا شما بخواید x80 پاسکال رو بخربد بازم روی رزولوشن 1080 بازی کنید توفیقی نداره براتون چون در همون حالت بیستر نمبتونید بهشون فشار بیارید مگر اینکه دو سه تومن هزینه کنید ی مانیتور 4k پرفکت بخربد و تاپ گیمینگ باشه سیستمتون و بالای 10 میلیون مثل بنده بخواید هزینه کنید.

باز هم نظر با شماس

لینک به دیدگاه

اخه کاملا درست میگید

بنده یه عادتی که دارم همیشه صبر میکنم تا مدل جدید بیاد بعد بخرم دقیقا مثل موبایل که خواستم 1520 بگیرم بعد 930 بعد 950 xl بعد هم منصرف شدم میخوام صبر کنم تا چند سال اینده سرفیس فون بیاد  :D

با این سرعت تکنولوژی هم که حرف برای گفتن نمیزاره

بله میخوام روی 1080 بازی کنم اما نیم نگاهی هم به هدست های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی هم دارم که میخوام در اینده هدست هارو تهیه کنم برای همین بیشتر میخوام برای پاسکال صبر کنم که دیگه خیالم راحت شه

ولی سیستم های پیشنهادی دوستان با این بودجه که دارم بسیار عالی هستن و برای همین زمان مناسب هستن 

و سوال اخرم به نظرتون مشکلی نداره که سیستم رو بدون کارت گرافیک بخرم و صبر کنم پاسکال بیاد؟

لینک به دیدگاه

اخه کاملا درست میگید

بنده یه عادتی که دارم همیشه صبر میکنم تا مدل جدید بیاد بعد بخرم دقیقا مثل موبایل که خواستم 1520 بگیرم بعد 930 بعد 950 xl بعد هم منصرف شدم میخوام صبر کنم تا چند سال اینده سرفیس فون بیاد  :D

با این سرعت تکنولوژی هم که حرف برای گفتن نمیزاره

بله میخوام روی 1080 بازی کنم اما نیم نگاهی هم به هدست های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی هم دارم که میخوام در اینده هدست هارو تهیه کنم برای همین بیشتر میخوام برای پاسکال صبر کنم که دیگه خیالم راحت شه

ولی سیستم های پیشنهادی دوستان با این بودجه که دارم بسیار عالی هستن و برای همین زمان مناسب هستن 

و سوال اخرم به نظرتون مشکلی نداره که سیستم رو بدون کارت گرافیک بخرم و صبر کنم پاسکال بیاد؟

نه مشکلی نیست دوست عزیز

به هر حال امیدوارم بهترین انتخاب رو نسبت ب استفادتون داشنه باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...