رفتن به مطلب

(راهنمایی) کدوم یک از این مانیتورها رو بخرم

Recommended Posts

سلام

بهترین مانیتور از لحاظ رزولیشن کیفیت و ...

با کاربرد گیمینگ (بیشتر DotA) طراحی (بیشتر برای کامپیوتر گاهی برای چاپ) و فیلم 720

---------------------------------------

پ.ن:

کارکرده کدومه اینا خوبه؟

Asus VX238H

579

ASUS VX229***

550

LG 22mp55

430

---------------------------------------

LG 21:9 UltraWide 25UM65

490

ASUS VS228HR

450

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

سلام.

داداش بودجت چقدره؟

گیمی که بازی میکنی بیشتر دوتا هست به نظر من IPS بگید ...

مثلا این مدل:

http://lioncomputer.ir/product/3405/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+23+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+VX239H/

ویرایش شده توسط soltanmasoud2
لینک به دیدگاه

سلام.

داداش بودجت چقدره؟

گیمی که بازی میکنی بیشتر دوتا هست به نظر من IPS بگید ...

مثلا این مدل:

http://lioncomputer.ir/product/3405/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+23+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+VX239H/

چرا این؟

لینک به دیدگاه

سلام. در مورد 25 اینچ اولترا واید مطمئن باشید مناسب نیست. درسته پیکسل هاش ریزتره ولی ارتفاعش خیلی کمه و جلوتون که باشه باریک بنظر میرسه.

رو مانیتور 29um65 پسرخالم اومد Dota 2 بازی کرد ،  میگفت خیلی صفحه بزرگه و گیج شده بود. سرش هم بدجور اینور و اونور تکون میداد :) با این حال خیلی خوب بازی کرد.

تصویر زیر مقایسه مانیتور 25 اینچ اولترا واید (مستطیل بنفش) با 24 اینچ وایده (مستطیل سبز).

olsz_2016-04-03_000623.jpg

عکس زیر مستطیل بنفش همون 25 اینچ اولترا واید و سبز مانیتور 20 اینچه

0eu9_2016-04-03_001814.jpg

یعنی مانیتور 25 اینچ فوق عرض رو میشه یه مانیتور 20 اینچ تصور کرد که از بغل درازتره. ارتفاعش فکر نکنم قانع کننده باشه.

در تصویر زیر هردو فوق عریض هستن یکی 25 اینچ و دیگری 29 اینچ.

qbrc_2016-04-03_002358.jpg

پس مانیتور 25 اینچ اولترا واید = 20 اینچ واید(اندازه مانیتور خودتون) با فضای تصویر بیشتر از بغل

مانیتور 29 اینچ اولترا واید = 23 اینچ واید با فضای تصویر بیشتر از بغل

با وجود اینکه تراکم پیکسلی 29 از 25 اینچ کمتره ولی مطمئن باشید هرکی این دوتا رو ببینه 29 اینچ رو ترجیح میده. بعد هم چون الان 20 اینچ دارید ، با هزینه کردن برا مانیتور 25 اینچ فوق عریض ممکنه احساس تغییر خاصی در مقایسه با اندازه مانیتورتون نکنید.

کلاً مزیت مانیتورهای اولترا واید تو بازی ها ، وجود فضای دید بیشتر از بغل هست. یعنی به اندازه یک میلیون پیکسل ، فضای بیشتری از اطراف دیده میشه که البته این یه میلیون پیکسل باعث پرشدن حجم بیشتری از رم گرافیک و فشار پردازشی بیشتری از سیستم هست. برای بازی Dota 2 سیستمتون بدون مشکل میتونه این بازی رو با کارت r9 280x با رزولیشن 2560x1080 اجرا کنه.

بنظرم 25 اینچ فقط برا فیلم دیدن نسبت به 24 اینچ 16:9 برتری داره ولی برا بقیه اوقات که با سیستم کار میکنین پیوسته احساس کم بودن ارتفاع مانیتور رو خواهید داشت به این لحاظ صرف نمیکنه و تو تصاویر هم مشخصه که طول 24 اینچ به 25 اینچ فوق عرض ، نزدیکه.

در مجموع برای استفاده هایی که گفتید ، پیشنهاد من مانیتور 23 یا 24 اینچ 16:9 با رزولیشن 1920x1080p تو رنج قیمت 600 تومنه.

در مورد بهترین انتخاب مانیتور 23 یا 24 اینچ ، دوستان باید نظر بدن چون فقط با خوندن مشخصات مانیتور نمیشه نظر قطعی داد. مثلا ممکنه زاویه دید رو زده باشه 178 درجه ولی واقعاً 178 درجه نباشه.

لینک به دیدگاه

سلام. در مورد 25 اینچ اولترا واید مطمئن باشید مناسب نیست. درسته پیکسل هاش ریزتره ولی ارتفاعش خیلی کمه و جلوتون که باشه باریک بنظر میرسه.

رو مانیتور 29um65 پسرخالم اومد Dota 2 بازی کرد ،  میگفت خیلی صفحه بزرگه و گیج شده بود. سرش هم بدجور اینور و اونور تکون میداد :) با این حال خیلی خوب بازی کرد.

تصویر زیر مقایسه مانیتور 25 اینچ اولترا واید (مستطیل بنفش) با 24 اینچ وایده (مستطیل سبز).

عکس زیر مستطیل بنفش همون 25 اینچ اولترا واید و سبز مانیتور 20 اینچه

یعنی مانیتور 25 اینچ فوق عرض رو میشه یه مانیتور 20 اینچ تصور کرد که از بغل درازتره. ارتفاعش فکر نکنم قانع کننده باشه.

در تصویر زیر هردو فوق عریض هستن یکی 25 اینچ و دیگری 29 اینچ.

پس مانیتور 25 اینچ اولترا واید = 20 اینچ واید(اندازه مانیتور خودتون) با فضای تصویر بیشتر از بغل

مانیتور 29 اینچ اولترا واید = 23 اینچ واید با فضای تصویر بیشتر از بغل

با وجود اینکه تراکم پیکسلی 29 از 25 اینچ کمتره ولی مطمئن باشید هرکی این دوتا رو ببینه 29 اینچ رو ترجیح میده. بعد هم چون الان 20 اینچ دارید ، با هزینه کردن برا مانیتور 25 اینچ فوق عریض ممکنه احساس تغییر خاصی در مقایسه با اندازه مانیتورتون نکنید.

کلاً مزیت مانیتورهای اولترا واید تو بازی ها ، وجود فضای دید بیشتر از بغل هست. یعنی به اندازه یک میلیون پیکسل ، فضای بیشتری از اطراف دیده میشه که البته این یه میلیون پیکسل باعث پرشدن حجم بیشتری از رم گرافیک و فشار پردازشی بیشتری از سیستم هست. برای بازی Dota 2 سیستمتون بدون مشکل میتونه این بازی رو با کارت r9 280x با رزولیشن 2560x1080 اجرا کنه.

بنظرم 25 اینچ فقط برا فیلم دیدن نسبت به 24 اینچ 16:9 برتری داره ولی برا بقیه اوقات که با سیستم کار میکنین پیوسته احساس کم بودن ارتفاع مانیتور رو خواهید داشت به این لحاظ صرف نمیکنه و تو تصاویر هم مشخصه که طول 24 اینچ به 25 اینچ فوق عرض ، نزدیکه.

در مجموع برای استفاده هایی که گفتید ، پیشنهاد من مانیتور 23 یا 24 اینچ 16:9 با رزولیشن 1920x1080p تو رنج قیمت 600 تومنه.

در مورد بهترین انتخاب مانیتور 23 یا 24 اینچ ، دوستان باید نظر بدن چون فقط با خوندن مشخصات مانیتور نمیشه نظر قطعی داد. مثلا ممکنه زاویه دید رو زده باشه 178 درجه ولی واقعاً 178 درجه نباشه.

تشکر از توضیح کامل

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

دوست خوبم بنده همین مانیتور مد نظر شما رو دارم ، مانیتور مناسبی هست ، فقط پنلش TN هست اما کیفیت جالبی داره ، بنده هم برای گیم گرفتم پشیمون نیستم ولی خوب پنل IPS بودن هم چیز جزئی نیست.

اگر خواستید IPS خرید کنید پیشنهاد بنده به شما این دو مدل هست :

http://lioncomputer.ir/product/4475/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF+24+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+S24D595+Plus/

http://lioncomputer.ir/product/4437/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF+24+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+S24D395HP+Plus/

ویرایش شده توسط TINY
لینک به دیدگاه

درسته دوست عزیز ولی ips هست واسه گیمینگه ولی قیمتش خیلی بالاست بنده خودم همین مانیتور رو دارم کیفیتش خیلی خوبه ولی من بجات بودم نو نمی خریدم بگرد ببین دست دوم خوب هست بخری 

لینک به دیدگاه

ips میگن برای گیمینگ خوب نیست درسته؟

سلام.

این موضوع بیشتر برا کانتر ، COD و ... هست ، برا دوتا و لول نظر من رو IPS هست که کیفیت بهتری هم داشته باشه (از اونجایی که مپ این دو تا بازی گل منگولی هست :D  و گرافیک خواصی دارن)

ویرایش شده توسط soltanmasoud2
لینک به دیدگاه

IPS داریم تا IPS، بنده الان پس از یک ماه استفاده از Asus MG279Q قادر به بازی و یا استفاده از مانیتور دیگری نیستم ^_^  اما همانطور که دوستان هم اشاره کردند IPS های سری گیمینگ قیمت های به نسبت بالایی دارند.

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد؛

سقف بودجه را اگر مشخص کنید بهتر می شود راهنمایی کرد. در پست اول عنوان کردید بخش از کارتون طراحی است. برای طراحی پنل TN زیاد مناسب نیست؛

اگر صرفا برای بازی و فیلم دیدن قصد خرید دارید پیشنهاد می کنم مدل های BenQ را هم ببینید. اگر هم نیاز به داشتن رنگ های واقعی در پنل IPS هستید که موردی که انتخاب کردید مناسب است.

لینک به دیدگاه

سلام

بنده هم این مدل رو دارم و راضی هم تو بازی و هم تو فیلم خیلی خوبه کیفیت خوبی هم داره

http://lioncomputer.ir/product/6543/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%D9%84+%D8%AC%DB%8C+22+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+22MP57HQ/

به نظرم ips خیلی خوبه و تو گیم هم خوب کار می کنه و مشکلی نداره

موفق باشی :x

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد؛

سقف بودجه را اگر مشخص کنید بهتر می شود راهنمایی کرد. در پست اول عنوان کردید بخش از کارتون طراحی است. برای طراحی پنل TN زیاد مناسب نیست؛

اگر صرفا برای بازی و فیلم دیدن قصد خرید دارید پیشنهاد می کنم مدل های BenQ را هم ببینید. اگر هم نیاز به داشتن رنگ های واقعی در پنل IPS هستید که موردی که انتخاب کردید مناسب است.

بیشتر دست دوم مد نظر هست که 750 اینا که نوش میشه 1100 تقریبا

قیمت هرچه کمتر بهتر

حتما 1080 باشه ترجیها ایسوس یا lg

با مانیتور فعلی مشکلی با طراحی ندارم

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوست عزیز

بنظر من ips از همه بهتره من قبلا یه تایپک در این مورد زده بودم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=29261

و بعد کلی تحقیق مدل vx229h رو گرفتم و فقط در اون اوایلی که با اون مانیتور بازی میکردم بصورت خیلی کمی متوجه اون تاخیر میشدم و اونم بعد یه ماه برام عادی شد که بصورتی که الان کلاً برام قابل تشخیص نیست و بنظرم بهترین مدلی هست در رنج قیمت خودش و یکی از دوستانم مدل vx228h رو گرفته بود و خیلی ازش خوشم نیومد چون زیبای طراحی مدل منو نداشت و کیفیت تصویر مدل من از اون هم بهتر بود

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوست عزیز

بنظر من ips از همه بهتره من قبلا یه تایپک در این مورد زده بودم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=29261

و بعد کلی تحقیق مدل vx229h رو گرفتم و فقط در اون اوایلی که با اون مانیتور بازی میکردم بصورت خیلی کمی متوجه اون تاخیر میشدم و اونم بعد یه ماه برام عادی شد که بصورتی که الان کلاً برام قابل تشخیص نیست و بنظرم بهترین مدلی هست در رنج قیمت خودش و یکی از دوستانم مدل vx228h رو گرفته بود و خیلی ازش خوشم نیومد چون زیبای طراحی مدل منو نداشت و کیفیت تصویر مدل من از اون هم بهتر بود

موجود نیست شما کی خریدین و چند؟

لینک به دیدگاه

من هم همین مدل vx238h رو دارم واقعا مانیتور توپی هست یک ماهی میشه دارمش. کیفیت تصویر تو فیلم و بازی عالی هست. از موقعی که شبکه مستند اچ دی شده دائم با مانیتور مستند نگاه می کنم بلندگوهاشم واقعا خوبن برای مانیتور. بنظرم یکی از بهترین مانیتورهای 23 اینچ موجود در بازار هست.

لینک به دیدگاه

والا من بیشتر گیج شدم هرکی میاد مانیتور خودشو تعریف می کنه نه قیمت میده نه نگاه می کنه رده خارج شده تو ایران موجوده نیست نه لینکی نه دلیلی برای برتری نسبت به بقیه مدل ها

هیچی به هیچی

یعنی هر کدوم از مدل های زیر رو یکی پیشنهاد داده

vx229

vx238

vx239

mg279Q

mp57HQ

بنظر خودتون الان من می تونم تصمیم بگیرم؟

جالبته هیچ کدومم قیمت نداره

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

تا چقد میتونی هزینه کنـی؟

چه رزولوشنی میخوای؟1080؟1440؟2160؟............دقیق بگو

IPS باشه؟

Gsync یا Freesync داشته باشه اصن؟

60 هرتز کافیه؟75 هرتز؟144؟165؟

فلت باشه یا خمیده؟

ظـاهـره خـوده مانیتور چقد مهمه واست به غیر از پنلش؟

چه قیمت؟هزینه تا چقد؟ماکزیمام؟؟؟؟

اگه یه 1080*1920 میخوایی ایسوس که زیاد داره یه معمولیشو بگیری کارت راه میوفته مثلا همین vx239 ساده وو شیک

لینک به دیدگاه

موجود نیست شما کی خریدین و چند؟

تقریباً نزدیک یه سال پیش 

اگه اشتباه نکنم 780.000 تومان بود

والا من بیشتر گیج شدم هرکی میاد مانیتور خودشو تعریف می کنه نه قیمت میده نه نگاه می کنه رده خارج شده تو ایران موجوده نیست نه لینکی نه دلیلی برای برتری نسبت به بقیه مدل ها

هیچی به هیچی

یعنی هر کدوم از مدل های زیر رو یکی پیشنهاد داده

vx229

vx238

vx239

mg279Q

mp57HQ

بنظر خودتون الان من می تونم تصمیم بگیرم؟

جالبته هیچ کدومم قیمت نداره

دوست عزیز میتونی به اون تایپکی که گفتم سربزنی هم خیلی جامع توضیح دادن دوستان و نظرسنجی هم داره  که کدوم مدل امتیاز بیشتری گرفته

ولی من خیلی تحقیق کردم اکثر سایت های مختلف رو گشتم و vx229h از همه بهتر بود من خودم vx228h از نزدیک در حین کار دیدم ولی اصلاً ازش خوشم نیومد

ویرایش شده توسط HARE46
لینک به دیدگاه

دوست عزیز میتونی به اون تایپکی که گفتم سربزنی هم خیلی جامع توضیح دادن دوستان و نظرسنجی هم داره  که کدوم مدل امتیاز بیشتری گرفته

ولی من خیلی تحقیق کردم اکثر سایت های مختلف رو گشتم و vx229h از همه بهتر بود من خودم vx228h از نزدیک در حین کار دیدم ولی اصلاً ازش خوشم نیومد

داداش اون تاپیک و نظر سنجی برا 2 سال پیشه الان مدل های جدید اومده و اونا تقریبا نایاب هستند

قیمتاشونم هیچ جا نیست چطوری مقایسه کنم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...