رفتن به مطلب

( خیلی مهم ) کمک و راهنمایی برای اشتغال در امور خدمات کامپیوتر

*AHMAD*
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام

دوستان یک مدتی هست که بنده به فکر ایجاد یک مغازه به صورت خدمات کامپیوتری و تایپ و تکثیر هستم حالا میخوام باهاتون مشورت کنم ببینم میصرفه یا نه.

1- ایا این طور کاری مثل نصب ویندوز و برنامه و اسمبل حرفه ای سیستم در کنار تایپ و تحقیق و ثبتنام اینترنتی از قبیل وام ازدواج و کنکور و ... میصرفه ؟

2 - اگر تایپ و تحقیق و پرینت و ... به تنهایی باشه چی بازم میصرفه ؟

3 - درامدشون چطوره ؟

4 - بنده توی شهری کوچیکی هستم حالا اسمشم نمیگم ههه چون تو هر جا گفتم رفتن از ایدم کپی کردن و موفق شدن برا همین مجبورم نگم خوب توی شهری هستم که فروش قطعات

و اسمبل حرفه ای اصلا اشنا نیستن و حتی بلد نیستن مشاوره بدن تو خود شهرمون چنتا قطعه فروش بیشتر نیستن که اونم فققط قعات رده پایین بازار میفروشن خوب خونمون هم سه بر هست

که چند متر پایین ترش 3 تا دبیرستان پسرانه و حدود بیشتر از 500 متر به سمت عقب خونمون راهنمایی دخترانه هست ایا تایپ تحقیق جواب گو هست با این وضعیت مدارس ؟

5- ایا میتونم در کنار این کار ها یک نمایندگی از اینترنت بگیرم چون شهرمون چنتا شرکت بیشتر نداره اونم های وب و مخابرات و پیشگامان و اسیاتک و مبین نت و اگر میتونم بگیرم

شرایط دریافت نمایندگی ازشون چی هست؟

6 - ایا میشه از لیون کامپیوتر نمایندگی دریافت کرد ؟ شرایطش چیه ؟

خوب در اخر هم بگم این که در اطراف منطقه ما اصلا اینطور ایده ای نیست و مغازه هم زیر خونمونه و رو به بلوار هست رفت امد خوبه و جواز کسب همه چی دارم در مورد

کامپیوتر و تایپ همه چی سر رشته دارم چون به مدت 10 سالی هست خیلی رو قطعات کامپیوتر و ... کار کردم و به خوبی از مشاوره و نصب قطعا پت به صورت حرفه ای سر درمیارم

حالا نظرتون رو میخوام سرمایه هم کم دارم چون پول خرید قطعات رو ندارم فقط یک کار میتونم بکنم از لیون بخرم و به مشتری بدم بهش بگم خودمم یه ده بیست تومنی هم باید بالاش بزارم تا سود

حساب شه واسم.

ایا اینطور ایده ای جوابگو هست ممنون .

همچنین بنده امادگی کامل دارم که از لیون دریافت نمایندگی بکنم

منتظر راهنماییتون هستم

لینک به دیدگاه

تایپ و تکثیر میصرفه به چند شرط

1 این که درمکان مناسب مغازه داشته باشید

2 این که درمکان مناسب مغازه داشته باشید

3 این که درمکان مناسب مغازه داشته باشید

اگر نزدیک خوابگاه دانشجویی باشه خیلی خوبه !!!

لینک به دیدگاه

سلام،با توجه به اینکه تو همه چی کمو بیش سر رشته داری ،به نظرم اگه مکان مغازت خوب باشه میتونی قشنگ دربیاری،اما بالاخره یه سری قضیه های دیگه هم هست،دوست من تو شهر خودمون تو پر رفتو آمد ترین قسمت شهر مغازه داره تابستون 94 روز میشد 2 هزار در نمیومد :| هنوز با اینکه سخت افزارو نرم افزارو گیم اینا همشو باهم دایر کرده،اما بازم چنان پولی درنمیاد با توجه به اجاره و هزینه ها ،کلا مونده به کشش شهر و سطح استفاده از کامپیوتر ،اما تحقیق هرجا هم باشه کار میکنه،چون کم کم مدارسم دارن میرن رو به اینجور چیزا که میگی نزدیک مدرسه هم هست احتمال بالا تحقیقو مقاله اینا کارت میگیره،فقط گفتم بعضی ماها واقعا افتضاح میشه در حدی که هیچی درنمیاد [-(

در هر صورت موفق باشی ;) @};-

ممنون از نظرت. اره والا همینطوره خودم گیم نت داشتم تو این مغازه یه خورده زیاده روی کردم نمایشگر های 40 اینچ برای ps3 و xbox 360. خریده بودم ماه اول 400 هزار دراورد و ماه دوم یه خورده گرون کردم چون ماه اول از بقیه گیم نتیا کم میگرفتم ولی ماه دوم شد خراب شد اوضاع به حدی که اصلا کسی نمیومد منم مجبور شدم بفروشم با کلی ضرر زیان الان میخوام هوشمندانه عمل کنم.

ممنون از راهنماییت.

دوستان بازم راهنمایی بکننو

لینک به دیدگاه

ممنون از نظرت. اره والا همینطوره خودم گیم نت داشتم تو این مغازه یه خورده زیاده روی کردم نمایشگر های 40 اینچ برای ps3 و xbox 360. خریده بودم ماه اول 400 هزار دراورد و ماه دوم یه خورده گرون کردم چون ماه اول از بقیه گیم نتیا کم میگرفتم ولی ماه دوم شد خراب شد اوضاع به حدی که اصلا کسی نمیومد منم مجبور شدم بفروشم با کلی ضرر زیان الان میخوام هوشمندانه عمل کنم.

ممنون از راهنماییت.

دوستان بازم راهنمایی بکننو

دوستانی بودند که گیمنت با کنسول های بازی زدند اصلا مشتری نداشتند و براشون ضرر شد درصورتی که پیشنهادم بهشون استفاده از pc. یه بنده خدایی پارکینگ خونشون رو کرد گیمنت با ۶ تاسیستم که خدایی کارش بد نگرفت با وجود اینکه خونشون تقریبا بد جا بود.

الان همه یه PC توی خونش داره که مثلا میتونه کانتر رو اجرا کنه پس فضا،مکان و دکور گیمنت و تبلیغات خیلی

مهمه .

موفق باشید.امیدوارم زندگی همه دوستان با رزق حلال و فراوان همراه باشه.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اینکه مستقیما بخواهید سخت افزار و نرم افزار تهیه کنید و بفروشید اشتباه بزرگیه.

باتوجه به موقعیت مغازتون اول شما بزنید تو کار پرینت و کپی و تحقیق و خدمات اینترنتی.

ببینید اصلا مشتری دارید.

بعد از اینکه شناخته شدید (بعد از حداقل یک سال) بزنید تو کار نصب ویندوز و خدمات از این قبیل.

حتما می فهمید که چی میگم.

باید کارتون رو میلی متری پیش ببرید.

خیلی پر صبر و حوصله باشید برای گسترش کارتون.

قبل از هر تدبیر و تدبری از خدا هم بخواهید و ازش مدد بطلبید.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اینکه مستقیما بخواهید سخت افزار و نرم افزار تهیه کنید و بفروشید اشتباه بزرگیه.

باتوجه به موقعیت مغازتون اول شما بزنید تو کار پرینت و کپی و تحقیق و خدمات اینترنتی.

ببینید اصلا مشتری دارید.

بعد از اینکه شناخته شدید (بعد از حداقل یک سال) بزنید تو کار نصب ویندوز و خدمات از این قبیل.

حتما می فهمید که چی میگم.

باید کارتون رو میلی متری پیش ببرید.

خیلی پر صبر و حوصله باشید برای گسترش کارتون.

قبل از هر تدبیر و تدبری از خدا هم بخواهید و ازش مدد بطلبید.

واقعا حرفای دوستان و علی الخصوص حرف شما رو دلم نشست انصافا دکور خیلی تاثیر داره.

ممنون از راهنماییتون یه چیزی یاد گرفتم

بازم دوستان راهنمایی بکنند ممنون

لینک به دیدگاه

بهترین کاری که میتونید بکنید این هشت اول وضع اقتصادی افرادی که توی اون محل هستند رو بسنجید

مثلا اگر دیدید وضع یکمی خوب نیست)که یشتر مردم این وضعشان خوب نیست :| به نظرم بهترین راه ارائه خدمات خوب و قیمت مناسب هست وقتی این دو تا کنار همدیگه باشند همیشه کار میگیره

حالا نظر بنده رو میخواید شما به عنوان کامپیوتری کارتون رو شروع کنید چون اکثرا الان یک کامپیوتر دارند و یک اینترنت

در کنار این کامپیوتری کار تحقیق انجام بدید یک پرینتر بزرگ هم بگیرید برای تکثیر

چون تعداد خدمات کامپیوتری های منطقه ای که توش هستید کم هست و بسیار قدیمی هستند یک کار بسیار خوب همین هست

یک چیزی رو هم بدونید وقتی شما مثلا کار تحقیقاتی و تکثیر زدید بعد که کار کامپیوتری هم بزنید کسی توجه نمیکنه چون شناخته شده آید به کار تکثیر و تحقیق

امیدوارم هر جا که هستید موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

مغازتون چند متر؟

دیدش چطوره؟

چقدر سرمایه دارین؟

سلام

مغازه دقیقا اندازش دقیقا یک قالی 12 متری هست.

دیدش هم کاملا رو به خیابون هست و سمت چپش هم یک کوچه

سرمایه هم 5 میلیون تومان قرار بود 15 میلیون باشه متاسفانه بانک موافقت نکرد همه چی اماده بود به جز یک فیش حقوقی که هم بنده باید داشته باشم هم ضامن که فعلا خودم کارمند نیستم در حال تحصیلم. در این حال فعلا 5 میلیون سرمایه دارم کامپیوتر پرینتر دارم فقط اسکنر ندارم

بهترین کاری که میتونید بکنید این هشت اول وضع اقتصادی افرادی که توی اون محل هستند رو بسنجید

مثلا اگر دیدید وضع یکمی خوب نیست)که یشتر مردم این وضعشان خوب نیست :| به نظرم بهترین راه ارائه خدمات خوب و قیمت مناسب هست وقتی این دو تا کنار همدیگه باشند همیشه کار میگیره

حالا نظر بنده رو میخواید شما به عنوان کامپیوتری کارتون رو شروع کنید چون اکثرا الان یک کامپیوتر دارند و یک اینترنت

در کنار این کامپیوتری کار تحقیق انجام بدید یک پرینتر بزرگ هم بگیرید برای تکثیر

چون تعداد خدمات کامپیوتری های منطقه ای که توش هستید کم هست و بسیار قدیمی هستند یک کار بسیار خوب همین هست

یک چیزی رو هم بدونید وقتی شما مثلا کار تحقیقاتی و تکثیر زدید بعد که کار کامپیوتری هم بزنید کسی توجه نمیکنه چون شناخته شده آید به کار تکثیر و تحقیق

امیدوارم هر جا که هستید موفق باشید

اره به نکته ی خوبی اشاره کردین اگر تبلیغات بکنم چی مثلا در کنار کپی تکثیر کار کامپیوتری در حد حرفه ای انجام میدیم

اینطور جوابگو هست ؟ حالا نمیدونم لیون نمایندگی میده یا نه که خیلی خوبه چون توی شهر ماه اصلا کسی که حرفه ای تو کامپیوتر باشه نیست فقط قطعات ضعیف میفروشن که اخرین نوع کارت گرافیک تو بازار ati 5450 هست دیگه خودتون متوجه بشین وضعیت چه جوره :D

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

دوستان یک مدتی هست که بنده به فکر ایجاد یک مغازه به صورت خدمات کامپیوتری و تایپ و تکثیر هستم حالا میخوام باهاتون مشورت کنم ببینم میصرفه یا نه.

1- ایا این طور کاری مثل نصب ویندوز و برنامه و اسمبل حرفه ای سیستم در کنار تایپ و تحقیق و ثبتنام اینترنتی از قبیل وام ازدواج و کنکور و ... میصرفه ؟

بستگی به خودتون داره (مورد داشتیم یک ساله مغازه باز کرده الان تو مغازه اش 20 میلیون جنس داره تو یه شهر کوچیک) مورد داشتیم 3 میلیون هم ضرر کرده

بازم بستگی به خودتون داره

3 - درامدشون چطوره ؟

بازم

4 - بنده توی شهری کوچیکی هستم حالا اسمشم نمیگم ههه چون تو هر جا گفتم رفتن از ایدم کپی کردن و موفق شدن برا همین مجبورم نگم خوب توی شهری هستم که فروش قطعات

و اسمبل حرفه ای اصلا اشنا نیستن و حتی بلد نیستن مشاوره بدن تو خود شهرمون چنتا قطعه فروش بیشتر نیستن که اونم فققط قعات رده پایین بازار میفروشن خوب خونمون هم سه بر هست

که چند متر پایین ترش 3 تا دبیرستان پسرانه و حدود بیشتر از 500 متر به سمت عقب خونمون راهنمایی دخترانه هست ایا تایپ تحقیق جواب گو هست با این وضعیت مدارس ؟

اگه مغازه دیگه ای دورو برش نیست ایده خوبی هست شما یه خدمات کامپیوتری با یه وسایل جانبی بیاری خوبه

گیم نتم بد نیست

5- ایا میتونم در کنار این کار ها یک نمایندگی از اینترنت بگیرم چون شهرمون چنتا شرکت بیشتر نداره اونم های وب و مخابرات و پیشگامان و اسیاتک و مبین نت و اگر میتونم بگیرم

بله

اگه رسمی بخواهید پروانه کسب اگه عادی مثل بقیه می خواهید هیچی خخخخ

فکر نکنم مخصوصا که مرکز شهرستان نیستید

خوب در اخر هم بگم این که در اطراف منطقه ما اصلا اینطور ایده ای نیست و مغازه هم زیر خونمونه و رو به بلوار هست رفت امد خوبه و جواز کسب همه چی دارم در مورد

کامپیوتر و تایپ همه چی سر رشته دارم چون به مدت 10 سالی هست خیلی رو قطعات کامپیوتر و ... کار کردم و به خوبی از مشاوره و نصب قطعا پت به صورت حرفه ای سر درمیارم

حالا نظرتون رو میخوام سرمایه هم کم دارم چون پول خرید قطعات رو ندارم فقط یک کار میتونم بکنم از لیون بخرم و به مشتری بدم بهش بگم خودمم یه ده بیست تومنی هم باید بالاش بزارم تا سود

حساب شه واسم.

قطعات جانبی و پر فروش مثل فلش کابل و ... باید موجود کنین

و قطعات ارزونی و پر کاربردی مثل پاور یا یکی دو تا رم برای ایراد یابی و ارتقا

اما برای شروع قطعات اصلی نیارید و از همکاران بگیرید

منتظر راهنماییتون هستم

اینطور جوابگو هست ؟ حالا نمیدونم لیون نمایندگی میده یا نه که خیلی خوبه چون توی شهر ماه اصلا کسی که حرفه ای تو کامپیوتر باشه نیست فقط قطعات ضعیف میفروشن که اخرین نوع کارت گرافیک تو بازار ati 5450 هست دیگه خودتون متوجه بشین وضعیت چه جوره :D

این خیلی سخته شما تا بیای بفهمونی چرا این 2 گیگ 110 تومان و 2 گیگ فلان 1100 ادم خودش دیوانه میشه

مثلا یکی اومده بود میگه گرافیکت چیه؟ میگم 280 میگه ماله من 440 هست پس از مال تو خیلی قوی تره

و امثال اینا

زیاد روی تخصصی کار کردن تو اینجور مکان ها فکر نکن

لینک به دیدگاه

یه فروشنده تو شهر ما هست به مشتری ها میگه کارت 210 قوی ترین کارت گرافیک موجود در بازاره  :D  =))

البته بغلش یه فروشنده دیگه هست که جدیدترین کارت ها رو میفروشه و کارش درسته 

موندم چجوری اینا تو بازار دووم میارن ( احتمالا یا کار اصلیشون یه چیز دیگه هست و مغازه باز کردنشون فقط راهگم کنیه یا کلا میگردن مشتری از همه جا بیخبر رو گول میزنن )

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

این خیلی سخته شما تا بیای بفهمونی چرا این 2 گیگ 110 تومان و 2 گیگ فلان 1100 ادم خودش دیوانه میشه

مثلا یکی اومده بود میگه گرافیکت چیه؟ میگم 280 میگه ماله من 440 هست پس از مال تو خیلی قوی تره

و امثال اینا

زیاد روی تخصصی کار کردن تو اینجور مکان ها فکر نکن

اره اینم هست ولی من توی خود مرکز شهرستانم شاید تعجب بکنید ولی اصلا اینطور مسایلی مثل قطعات حرفه ای و... ندارند برای همین این ایده به ذهنم رسید شاید لیون نمایندگی بده

لینک به دیدگاه

یه فروشنده تو شهر ما هست به مشتری ها میگه کارت 210 قوی ترین کارت گرافیک موجود در بازاره  :D  =))

البته بغلش یه فروشنده دیگه هست که جدیدترین کارت ها رو میفروشه و کارش درسته 

موندم چجوری اینا تو بازار دووم میارن ( احتمالا یا کار اصلیشون یه چیز دیگه هست و مغازه باز کردنشون فقط راهگم کنیه یا کلا میگردن مشتری از همه جا بیخبر رو گول میزنن )

درود

متاسفانه در اکثر شهرستان ها و مخصوصا شهرهای کوچیک سوء استفاده میکنن، چون خیلی از مردم عادی هستن که اصلا هیچگونه اطلاعاتی ندارن

و فروشنده ها هم از این استفاده می کنند. به طور مثال میگن هر چه رم گرافیک بالاتر باشه قویتر مثلا یک گرافیک 4 گیگ به طور حتم از 1 گیگ

قویتره، که همینجور خودتون میدونین اصلا به این شکل نیست، مهمترین اجزای یک کارت گرافیک پردازنده گرافیکیه اونه.

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

3 - درامدشون چطوره ؟

حساب شه واسم.

منتظر راهنماییتون هستم

برو کار کن مگو چیست کار

که سرمایه جاودانی است کار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط تو شهرهای کوچیک نیست

من تو تبریز هستم یادمه 3 سال پیش رفتم بازار واسه یکی از دوستان سیستم بگیریم از مغازه ها قیمت میگرفتم قیمت خود سیستم 2100 در میومد

از 2150 قیمت گرفتم تا 2700

یه مغازه ای هم بود گفت این بردی که نوشتی آشغاله (ایسوس) گیگا بردار اون خوبه ، گفتم آره تو انبارت گیگا داری میگی گیگا خوبه بردار ایسوس آشغاله =)) =)) =)) :clapping:

لینک به دیدگاه

فقط تو شهرهای کوچیک نیست

من تو تبریز هستم یادمه 3 سال پیش رفتم بازار واسه یکی از دوستان سیستم بگیریم از مغازه ها قیمت میگرفتم قیمت خود سیستم 2100 در میومد

از 2150 قیمت گرفتم تا 2700

یه مغازه ای هم بود گفت این بردی که نوشتی آشغاله (ایسوس) گیگا بردار اون خوبه ، گفتم آره تو انبارت گیگا داری میگی گیگا خوبه بردار ایسوس آشغاله =)) =)) =)) :clapping:

سلام همشهری

خیلی وقته از پاساژ سهند خرید نمی کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام همشهری

خیلی وقته از پاساژ سهند خرید نمی کنم

سلام عزیز

من فقط قیمت میگیرم و با توجه به اختلاف قیمت با لیون و پول پست هر کدوم به صرف تر باشه از همون میخرم

بعضی از کالاها هم خرید حضوری بهتره

لینک به دیدگاه

برو کار کن مگو چیست کار

که سرمایه جاودانی است کار

احسنت

دوستان بازم راهنمایی کنن من خیلی رو نمایندگی از لیون تاکید دارم ایا نمایندگی از لیون شرایط خاصی میخواد مثلا چه شرایطی ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...