رفتن به مطلب

تست ASUS ARES توسط لیون کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود .

دوستان به حمد خداوند متعال ، یک بار دیگه تمام سعیمون رو کردیم تا تست مفید دیگه ای رو بهتون ارائه کنیم . امیدوارم مورد توجه تون قرار گرفته باشه .

اگر انتقاد یا پیشنهادی در مورد تست انجام شده دارید می تونید توی همین تاپیک مطرح کنید . نظراتتون مارو در راهی که طی می کنیم تشویق می کنه .

خلاصه ای از متن :

ریویو ASUS ARES توسط لیون کامپیوتر

مقدمه : این بار به بررسی فنی غول کارتهای گرافیکی دنیا خواهیم پرداخت . کارتی که لقب سریع ترین کارت دنیا را در حالت تکی از آن خود کرد . شاید ورود این کارت به ایران که البته به تعداد محدودی از آن تولید شده ، در هنگام توزیع کارتهای سری 6000 AMD و انتشار این بررسی کمی دیر صورت گرفت ولی ARES نامیست که همیشه در قلب هواداران اسوس زنده خواهد ماند و روزی خواهد رسید صاحبان خوش شانس و مرفه این تعداد محدود ، روزهای اوج این محصول را برای دیگران تعریف خواهند کرد .

53240193964561847966.jpg

بگذارید تا بعد از این مقدمه احساسی ، بدون هیچ مقدمه ای به سراغ خود کارت برویم .

این کارت از 3200 واحد سایه زن به همراه ، 4308 میلیون ترانزیستور ، 64 ROP و مموری اینترفیس 256x2 bit بهره می برد . (عکس : 1 ، 2 ، 3 )

90423507022372480620.jpg

محتوایات پکیج :

کارت ASUS ARES - ماس GX800 Laser Gaming ROGs - تبدیل HDMI به DVI - تبدیل برق 6 پین به 8 پین - یک عدد پل کراس فایر - دفترچه راهنما و درایورهای مربوط به ASUS ARES و GX800

(عکس : 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 )

کل پکیج در چمدانی بسیار شکیل با ابعاد 46*33*13 سانتی متر قرار دارد ، که حس برتری و مهم بودن محصول را به صاحب آن می دهد .

چندی پیش ، قبل از رسیدن ARES بدستمان ، شخص بنده در چند جا اضافه کردن ماس GX800 رو به پکیج ARES مورد نقد قرار دادم . ایده من این بود که فردی که این کارت را تهیه می کند در دسته افرادی قرار خواهد گرفت که تنها با ماس خود از این سیستم استفاده خواهد کرد و اضافه کردن ماسی که به تنهایی 60 دلار ارزش دارد تنها آرزوی ARES را برای عده ای دست نیافتنی تر خواهد کرد . بعد از باز کردن پکیج و در دست گرفتن GX800 از گفته های قبلی خودم پشیمان شدم . (عکس : 1 )

...

برای مشاهده متن کامل مقاله اینجا کلیک کنید .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

سلام :-j

اول از همه از بابت گردآوری و ارائه مطالب فوق از شما سپاسگزارم . :eek:

ولی اونچیزی که اول مطلب برام جالب بود ، سیستم تست این کارت بود .

آیا به نظر شما کارتی که از پتانسیل بسیار بالایی در پردازشهای گرافیکی دارا میباشد باید به همراه یک پردازنده ضعیف تست شود؟؟

( موضوع پردازنده در تست 3DMark Vantage بسیار مشهود است )

چرا از بازیهای DX11 گرافیک بالا و همچنین 3DMark 11 و Unigine Heaven برای تست کارت استفاده نشده؟ ( البته به جز بازی Dirt2 )

با تشکر :confused:

ویرایش شده توسط 3DSAT
لینک به دیدگاه

سلام

واقعاً ممنون از این کار

اما به نظرم بهتر بوود با سی پی یوی قویتری تست میگرفتید چون همین امر بعث شده امتیاز کلی شما در 3dmark vantage برابر بشه با p16793 در صورتی که من با 2 کارت 5770 در حالت کراس فایر ( کلاکهای استاک ) و سی پی یوی i7 920 ( اور شده به 3.33 ) امتیاز کلی p18308 بگیرم البته امتیاز گرافیک asus ares معدل 24490 میباشد و امتیاز گرافیکی بنده معادل 17373 که برتری ares کاملاً مشهود میشه

پس با توجه به تست میشه فهمید که این گرافیک موقعی کاراییش روی یک سیستم معلوم میشه که سی پی یو از سری i5 به بالا باشه وگرنه اگه صرفاً 1100 دلار بالای کارت بدیم و سی پی یو قوی نداشته باشیم ممکنه اونطور که باید کارایی بالا رو حس نکنیم

در مورد بازی رزیدنت اویل 5 هم شما میتونید در قسمت آپشن گزینه vsync یا فکر کنم نوشته باشه refresh rate رو اگر on هست یا معادل 60 هست off کنید و میبینید که از 100 هم بالاتر میره

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

آیا به نظر شما کارتی که از پتانسیل بسیار بالایی در پردازشهای گرافیکی دارا میباشد باید به همراه یک پردازنده ضعیف تست شود؟؟

( موضوع پردازنده در تست 3DMark Vantage بسیار مشهود است )

چرا از بازیهای DX11 گرافیک بالا و همچنین 3DMark 11 و Unigine Heaven برای تست کارت استفاده نشده؟ ( البته به جز بازی Dirt2 )

با تشکر :eek:

سلام . تشکر می کنم بخاطر انتقادات مفید و سازندتون .

تست Unigine Heaven در دو رزولوشن انجام شده که متاسفانه هنگام Upload عکس ها بنده سراپاتقصیر اشتباهاً فراموش کردم . همین الان مقاله رو اصلاح کردم و عکس های Heaven در DX11 هم به مقاله اضافه شد . بازهم بخاطر اشتباهم عذرخواهی می کنم . بخدا خیلی فشردگی زمانی داشتیم و من تمام سعیم این بود که مقاله رو امشب برسونم .

100% با شما موافق هستم ، پردازندمون کمی برای این تست ضعیف بود ، حتی خودم هم توی مقاله به Bottleneck شدن GPU توسط CPU اشاره کردم . متاسفانه بودجه شرکت بسیار محدود هستش و ما برای این تست هامون اسپانسری نداریم ، دو پردازنده i5 و i7 دیگه تست شرکت هم متاسفانه در مسابقات اسوس عمرشون رو دادند به شما ، ما موندیم و یه i3 و کلی هزینه و بودجه محدود ، تمامی قطعات رو هم جناب حسینی از جیب خودشون خریداری کردند . با این حال من CPU رو تا 4 گیگاهرتز اور کردم ولی به core بیشتر احتیاج داشتیم تا فرکانس . باز هم حق رو به شما می دم . مسئولیت این تست هم تماماً بر عهده بنده هست . ولی باور کنید ما تمام تلاش خودمون رو کردیم . این هم یک تجربه بود و می شه گفت یه جورایی هم این تست مفید بود ، البته در بقیه تست هامون این محدودیت ایجاد نشد .

بازهم تشکر می کنم از نکته بینی خوبتون .

لینک به دیدگاه

پس با توجه به تست میشه فهمید که این گرافیک موقعی کاراییش روی یک سیستم معلوم میشه که سی پی یو از سری i5 به بالا باشه وگرنه اگه صرفاً 1100 دلار بالای کارت بدیم و سی پی یو قوی نداشته باشیم ممکنه اونطور که باید کارایی بالا رو حس نکنیم

در مورد بازی رزیدنت اویل 5 هم شما میتونید در قسمت آپشن گزینه vsync یا فکر کنم نوشته باشه refresh rate رو اگر on هست یا معادل 60 هست off کنید و میبینید که از 100 هم بالاتر میره

بله دقیقاً البته برتری این کارت واقعاً مشهود بود .

در رابطه با بازی رزیدنت اویل Vsync و Refresh Rate در آپشن ها وجود داره و این دو ربطی به محدودیت فریم در بنچمارک ندارند . گزینه دیگه ای بنام Framerate وجود داره که سه حالت 30 , 60 , Unlocked رو داره . این گزینه مربوط به میزان فریم هستش . در هر سه حالت بنچمارک رو ران کردم و 60 FPS گرفتم . اگر شما بیش از این میزان گرفتید احتمالاً طراح اون رو محدود نکرده و کرکی که بنده نصب کردم مشکل داشته .

دوستان تمام نکاتی که فرمودید رو در تست های بعدی اصلاح خواهیم کرد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مقدمه : این بار به بررسی فنی قول کارتهای ...

سلام.

اقا پوریا جان دمت گرم باعث افتخاره که این تست توسط اعضای لیون انجام گرفته. فقط همون طور که دوستان گفتن میشد با یه سی پی یو بهتر تست انجام بگیره.

------------------------------------------

فقط غول رو نوشتی قول Oh%20Go%20On.gifOh%20Go%20On.gif

(شوخی ):eek:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به اینکه اشاره کردید قراره تست بعدی هم باشه پیشنهاد میدم بعد از تست ARES همان تست رو با شرایط یکسان روی یه 5870 یا 5970 تکرار کنید تا تفاوت به خوبی مشاهده بشه:eek:

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

اول از همه از پوريا جان عزيز بابت تمام تلاشي كه در تست اين كارت كردن كمال تشكر رو دارم و اميدوارم كه دوستان از اين تست راضي باشن .

در مورد CPU قويتر پوريا جان ابدا مقصر نيستن و زماني بود كه ما دو تا CPU سوزونده بوديم و مجبور شديم با يك پردازنده ضعيفتر تست كنيم . و اين تست نيز با يك پردازنده ضعيفتر خودش يه تجربه هستش . كه تا 4 اوركلاك شده . قدرت اين كارت كاملا در هر حالتيي حتي با يك پردازنده ضعيف مشهوده حالا حتما با وجود يك پردازنده قويتر كاملا از تمام كارتهاي موجود سرتر ميشد .

در كل اگر ضعفي هستش در تست ما رو ببخشيد چون همانطور كه ميدونيد تهيه و بودجه براي چنين كارهايي يه مقدار سخته و اميدوارم كه با انتقادات سازنده شما بتونيم كارهاي بهتري انجام بديم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان گلم

اول از همه از پوريا جان عزيز بابت تمام تلاشي كه در تست اين كارت كردن كمال تشكر رو دارم و اميدوارم كه دوستان از اين تست راضي باشن .

در مورد CPU قويتر پوريا جان ابدا مقصر نيستن و زماني بود كه ما دو تا CPU سوزونده بوديم و مجبور شديم با يك پردازنده ضعيفتر تست كنيم . و اين تست نيز با يك پردازنده ضعيفتر خودش يه تجربه هستش . كه تا 4 اوركلاك شده . قدرت اين كارت كاملا در هر حالتيي حتي با يك پردازنده ضعيف مشهوده حالا حتما با وجود يك پردازنده قويتر كاملا از تمام كارتهاي موجود سرتر ميشد .

در كل اگر ضعفي هستش در تست ما رو ببخشيد چون همانطور كه ميدونيد تهيه و بودجه براي چنين كارهايي يه مقدار سخته و اميدوارم كه با انتقادات سازنده شما بتونيم كارهاي بهتري انجام بديم

سلام.

اون دوتا CPU تو تست ARES سوخت ؟؟ باسه چی ؟ over مگه کردیدش ؟

لینک به دیدگاه

سلام.

اون دوتا CPU تو تست ARES سوخت ؟؟ باسه چی ؟ over مگه کردیدش ؟

نه محمد جان توی مسابقات سوخت ، تازه دوتا Maximus III هم نابود شد که گارانتی هم قبولشون نکرد. خیلی هزینه کردیم . اینا تو چشم تر بوده . بازهم هزینه های جانبی دیگه هم بوده . خود همین سیستم تستی که زیر دست بنده هستش حداقل 2 میلیون تومن هزینه داشته واسمون .

لینک به دیدگاه

تنها یک نمونه از این کارت در ایران موجود بود و اون هم توسط لیون کامپیوتر تست شد. دمت گرم پویا جان . تستهای کاملی بود و فقط جای heaven و 3dmark11 خالی بود که با گذاشتن اونا کاملا تکمیل شد.

یک چیزی که من دیدم این بود که دوستان رو مسئله bottleneck پردازنده خیلی حساس نشون دادند یا بهتره بگم زیادی حساس نشون دادن !!! درسته که یک مقدار محدودیت وجود داشت ولی وقتی بنچمارکها در رزولوشنهای مختلف انجام بشه زیاد خودشو نشون نمیده . مثلا تو 3dmark 06 تی با وجود افزایش رزولوشن 1280x1024 به 1680x1050 امار کلی فقط 700 تا کم میشه در حالیکه در حالت معمول با افزایش رزلوشن به قول معروف score میشکنه ! کسی که با 06 یک خورده کار کرده باشه میدونه افزایش رزولشن چطور کمر کارتهای گرافیک رو میشکنه ولی اینجا ارس خم به ابرو نمیاره. خود این نشانگر قدرت بسیار بالای این کارت است . عدد و ارقام به تنهایی خیلی اهمیت نداره ولی وقتی شما یک بنچمارک مثل 06 یا 3dmark 11 رو پایه تست قرار میدی و اینطوری score میاری خودش گویای همه چی هست ^^ .

بدون شوخی این تستهای 06 خودش خیلی جالبه ... 2 دوتا رزولوشن بسیار متفاوت و نتایج یکسان خودش دنیایی در مورد قدرت کارت حرف میزنه ^^

پویا جان خسته نباشی... علی رغم اینکه سرت خیلی شلوغ بود ولی با این وجود سر وقت تمومش کردی و تو فوروم زدی . افرین به ارداه و تلاشت عزیز و همچنین نهایت تشکر از اقای حسینی دارنم که امکانات رو فراهم کردن تا لیون بتونه تنها نمونه ares تو ایران رو review کنه . شما هم خسته نباشید جناب حسینی ^^ و جدا ای ول !

انشالله در review اینده سعی میکنیم هماهنگی رو بیشتر کنیم تا review ها با نمونهای تو سایتهای خارجی فرقی نداشته باشه و دوستان راضی باشن ^^

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

تنها یک نمونه از این کارت در ایران موجود بود و اون هم توسط لیون کامپیوتر تست شد.

فقط خواستم بگم که فقط یک نمونه از این کارت وارد نشده. من هفته قبل توی پایتخت 2 نمونه از این رو پشت ویترین 2 تا فروشگاه دیدم ولی چون میدونستم قیمتش خیلی فضایی هست اصلا وارد مغازه نشدم تا قیمت بگیرم. :eek:

لینک به دیدگاه

آهان یادم اومد کدوم مغازه رو میگید...تصحیح میشه ^^ . ولی نکته اصلی این بود که عمرا این طور مغازها اجازه نمیدن این کارت از جعبه در باید , چه برسه به اینکه بخواد review هم بشه. خوشون میدونن کسی نمخره و فقط جنبه جذب مشتری داره !

مهم اینکه ارس توسط یک سایت ایرانی review شد و نشون میده ما چیزی از اونا کم نداریم !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

به نظر من 1100 دلار دادن به این کارت دیوانگی هستش

لینک به دیدگاه

به نظر من 1100 دلار دادن به این کارت دیوانگی هستش

واسه همين اين كارت به تعداد 1000 تا و براي 1000 تا ديوانه كامپيوتر توليد شده

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام دوستان...

منم 2سالی میشه که asus ares دارم.میخواستم بدونم که میتونم بازی crysis 3 رو روی very high اجرا کنم؟

اینم مشخصات سیستمم:

cpu core i7 920

m.b giga x58 ud7

6gig ram corsair dominator gt

power 1400w thermaltake

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود به تاریخ تاپیک نگاه کنید دوست عزیز

شما می تونید سوالتون رو در قسمت تاپیک بازیهای کامپیوتری بپرسید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

÷

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...