رفتن به مطلب

راهنمایی خرید پاور برای کراس فایر؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من یک کارت گرافیک  HD 7870 GHz Edition 2G D5 دارم که میخوام یکی دیگه بخرم و روی مادبردم کراس فایر کنم.

این مدل کارت گرافیک:

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=58D84CE3-3BB0-46E0-981A-B86ED31CA295〈=eng

این مدل مادربرد:

https://www.asus.com/Motherboards/P8B75V/overview/

الان یه پاور 600 گرین دارم

این مدل:

http://www.green-case.com/products/power/GP600A-HP.html

سیستم بدون مشکل کار میکنه حالا اگه کراس فایر بکنم باید چه پاوری بگیرم که جواب بده؟ اصلا نیازی به تعویض پاور هست؟

تو سایت ساپفایر گفته پاور 600 برای کراس فایر پیشنهاد میشه

500 Watt Power Supply (Suggestion)
600 Watt Power Supply is recommended for CrossFireX™ System

نظر شما چیه ؟

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه پاور حداقل ۸۵۰  وات تهیه کن  @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط woooo639
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یک کارت گرافیک  HD 7870 GHz Edition 2G D5 دارم که میخوام یکی دیگه بخرم و روی مادبردم کراس فایر کنم.

این مدل کارت گرافیک:

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=58D84CE3-3BB0-46E0-981A-B86ED31CA295〈=eng

این مدل مادربرد:

https://www.asus.com/Motherboards/P8B75V/overview/

الان یه پاور 600 گرین دارم

این مدل:

http://www.green-case.com/products/power/GP600A-HP.html

سیستم بدون مشکل کار میکنه حالا اگه کراس فایر بکنم باید چه پاوری بگیرم که جواب بده؟ اصلا نیازی به تعویض پاور هست؟

تو سایت ساپفایر گفته پاور 600 برای کراس فایر پیشنهاد میشه

500 Watt Power Supply (Suggestion)

600 Watt Power Supply is recommended for CrossFireX™ System

نظر شما چیه ؟

سلام

کراس رو بیخیال.(مصرف زیاد،مشکلات درایور و ...).حتی برد مذکور هم بصورت کامل ساپورت نمیکنه. 

یه 970 کارکرده بگیر.وقتی g1 گیگا رو 1 تومن میفروشن،برندهای دیگه رو میشه تا 900ت هم خرید و شاید با ورود پاسکال باز هم افت قیمت داشته باشند.البته 290 هم کارت خوبیه ولی بخاطر اینکه پاور تعویض نشه،970 رو پیشنهاد دادم.

از ادرس زیر هم میتونی توان رو محاسبه کنی.

نرم افزار محاسبه توان مصرفی کامپیوتر

کراس دو تا 7870:

***  مشخصات سیستم انتخابی شما: مادربرد:
مادربرد نیمه حرفه ای (فقط دارای یک عدد کانکتور 8pin تغذیه پردازنده)
نوع سوکت مادربرد :
سوکت LGA-1155
مدل پردازنده:
Core i5 (2300~2550K) 2800~3400MHz
تعداد پردازنده :
CPU x 1
نوع کارت گرافیک:
AMD Radeon
سری کارت گرافیک :
سری 7000
مدل کارت گرافیک:
Radeon HD7870 Series
تعداد کارت گرافیک :
VGA x 2
نوع حافظه :
DDR-3
تعداد ماژول حافظه :
4 RAM x
نوع و تعداد هارد :
SATA / IDE 5400-RPM x 0

SATA / IDE 7200-RPM x 2

SSD - Solid State Disk x 0

SCSI 10.000-RPM x 0

SCSI 15.000-RPM x 0

نوع و تعداد درایو نوری :
CD-ROM / CD-RW x 0

DVD-ROM /DVD-RW x 1

Blu Ray BD_RE x 0

نوع و تعداد فن ها :
80mm / 92mm x 0

120mm / 140mm x 3

200mm /230mm x 1

قطعات جانبی :
Keyboard + Mouse

Floppy Drive / Ram Reader

Quad USB Device

***  توان مصرفی: 

حداکثر توان مصرفی سیستم شما معادل   668W  محاسبه شده است.

***  پاور پیشنهادی: 

نهایتا باتوجه به میزان مصرف سیستم انتخابی شما ازشاخه 12V پاور وبا درنظر گرفتن نوع وتعداد کانکتورهای مورد نیاز این سیستم پیشنهاد ما استفاده از مدل پاور   GP700A-HP   می باشد.

با کارت 970:

***  مشخصات سیستم انتخابی شما:مادربرد:

مادربرد نیمه حرفه ای (فقط دارای یک عدد کانکتور 8pin تغذیه پردازنده)

نوع سوکت مادربرد :

سوکت LGA-1155

مدل پردازنده:

Core i5 (2300~2550K) 2800~3400MHz

تعداد پردازنده :

CPU x 1

نوع کارت گرافیک:

NVIDIA

سری کارت گرافیک :

سری 900

مدل کارت گرافیک:

GeForce GTX-970 Series

تعداد کارت گرافیک :

VGA x 1

نوع حافظه :

DDR-3

تعداد ماژول حافظه :

4 RAM x

نوع و تعداد هارد :

SATA / IDE 5400-RPM x 0

SATA / IDE 7200-RPM x 2

SSD - Solid State Disk x 0

SCSI 10.000-RPM x 0

SCSI 15.000-RPM x 0

نوع و تعداد درایو نوری :

CD-ROM / CD-RW x 0

DVD-ROM /DVD-RW x 1

Blu Ray BD_RE x 0

نوع و تعداد فن ها :

80mm / 92mm x 0

120mm / 140mm x 3

200mm /230mm x 1

قطعات جانبی :

Keyboard + Mouse

Floppy Drive / Ram Reader

Quad USB Device

***  توان مصرفی: 

حداکثر توان مصرفی سیستم شما معادل   515W  محاسبه شده است.

***  پاور پیشنهادی: 

نهایتا باتوجه به میزان مصرف سیستم انتخابی شما ازشاخه 12V پاور وبا درنظر گرفتن نوع وتعداد کانکتورهای مورد نیاز این سیستم پیشنهاد ما استفاده از مدل پاور   GP530A-ES   می باشد.

635899337878868807.jpg
***  پاورهای مشابه پیشنهادی: 

برایند مشخصات فنی تمامی مدل پاورهای ذیل ، یکسان بوده و همگی دارای قیمت و شرایط گارانتی مشابه هستند.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اون کارت نهایت 140-130 وان مصرفشه بدون oc البته....

باید پاورت جوابگو باشه البته اگر مثلا 8 تا هارد نداشته باشی....

لینک به دیدگاه

سلام

اولا کراس رو پیشنهاد نمیکنم چون هم باید پول بدی پاور قوی تر بگیری هم گرمای زیاد تولید میشه هم کارتت دیگه قدیمی شده و هم خیلی از بازی های جدید با مولتی gpu مشکل دارن. اگه یه 970 کار کرده بگیرید با همون بودجه خیلی بهتره و پاورتونم کافیه.

اگه بنا بر این شد که کراس کنید گرافتون 170 وات مصرف داره و دوتاش میشه 350 . البته تو کراس کارت دوم مصرفش کمتر میشه ولی ما همون 350 میگیریم. که میتونی با 600 وات سیستمو روشن کنی و کار کنی ولی پاورت تحت فشار بالای 90 درصد قرار میگیره و اسیب جدی میبینه و ممکنه بسوزه. واسم پیش اومده که میگم. اگه میخوای کراس کنی یه 750 کافیه. ولی باز هم میگم کراس نکن با پولی که میدی بازدهی زیادی نمیده بهت.

لینک به دیدگاه

سلام

عالی...

اما باید 500-600 تومن بیشتر هزینه کنم.... که احتمالا بعد از یکسال در هزینه برق جبران میشه......

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

عالی...

اما باید 500-600 تومن بیشتر هزینه کنم.... که احتمالا بعد از یکسال در هزینه برق جبران میشه......

چرا؟

الان بخای کراس کنی حدود 350ت تا 400ت باید به کارت جدید بدی که کارایی مورد انتظار رو نداره.و هزینه تعویض پاور هم به کنار.اگر هم تعویض نکنی ممکنه تحت لود شدید سیستم اسیب ببینه.اگه کارت فعلی رو بفروشی و 970 کارکرده بگیری به صرفه تره.

لینک به دیدگاه

چرا؟

الان بخای کراس کنی حدود 350ت تا 400ت باید به کارت جدید بدی که کارایی مورد انتظار رو نداره.و هزینه تعویض پاور هم به کنار.اگر هم تعویض نکنی ممکنه تحت لود شدید سیستم اسیب ببینه.اگه کارت فعلی رو بفروشی و 970 کارکرده بگیری به صرفه تره.

از لحاظ کارایی و بنجمارک وقتی کراس بشه تقریبا با 5 درصد اختلاف 970 بالاتره و اختلاف چندانی وجود نداره.

اما از لحاظ مصرف انرژی 70 درصد بیشتر انرژی مصرف میشه.

پاور رو میتونم عوض نکنم و با یک پاور دیگه دوبل کنم.

خوبی کراس فایر اینه مادربرد من دو تا اسلات دیگه pcie 1x داره که میتونم در آینده 2 تا کارت گرافیک دیگه اضافه کنم. اما الان اگه بخوام کارت رو بفروشم و برای کارت جدید که حدود 1450 قیمتش هست هزینه کنم در اینده برای بازی های جدید بازم باید اونو بفروشم و برای پاور جدید هزینه کنم.

اما اینطوری در آینده میتونم یدونه 7870 ati hd بندازم کنارشون.

نظرتون چیه؟

کارت منم بیشتر از 300 نمیخرن. باید 1100 بذارم روش. اما اگه 350 تومن هزینه پاور بدم و 300 تومن هم لنگه کارت خودم رو بگیرم اونوقت 400-500 تومن به نفعم میشه. بودجه فعلی همیشه اولین اولویته.

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

از لحاظ کارایی و بنجمارک وقتی کراس بشه تقریبا با 5 درصد اختلاف 970 بالاتره و اختلاف چندانی وجود نداره.

اما از لحاظ مصرف انرژی 70 درصد بیشتر انرژی مصرف میشه.

پاور رو میتونم عوض نکنم و با یک پاور دیگه دوبل کنم.(این کار غیر استاندارد هست.سیستم نابود میشه.)

خوبی کراس فایر اینه مادربرد من دو تا اسلات دیگه pcie 1x داره که میتونم در آینده 2 تا کارت گرافیک دیگه اضافه کنم(امکان همچین کاری نیست). اما الان اگه بخوام کارت رو بفروشم و برای کارت جدید که حدود 1450 قیمتش هست هزینه کنم در اینده برای بازی های جدید بازم باید اونو بفروشم و برای پاور جدید هزینه کنم.

اما اینطوری در آینده میتونم یدونه 7870 ati hd بندازم کنارشون.

نظرتون چیه؟

کارت منم بیشتر از 300 نمیخرن. باید 1100 بذارم روش. اما اگه 350 تومن هزینه پاور بدم و 300 تومن هم لنگه کارت خودم رو بگیرم اونوقت 400-500 تومن به نفعم میشه. بودجه فعلی همیشه اولین اولویته.

970 کارکرده حدود 1 تومنه.اینم لینک که جدیدا معامله شده.برندهای دیگه رو میشه کمتر هم خرید و با خرید این کارت نیازی به خرید پاور هم نیست.حالا انتخاب با شماست. 

لینک به دیدگاه

عزیز الان 7870 رو حدود 450 میخرن کی گفته 300؟ خیلی بیشتر از اینا ارزش داره مگه این که گیر بز خر بیوفتی که بازم بالای 400 میخرن. تو میخوای یه 7870 دیگه بخری حدود 500 باید پول بدی. با این 900 تا 950 میتونی یه 970 زوتاک یا گلاکسی پیدا کنی کار کرده. پاورتم کافیه.

لینک به دیدگاه

مطمئنا خرید GTX 970 براتون پر بازده تر، آینده نگرانه تر و بی درسر تر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

به نظر من هم کراس کردن 7870 به صرفه نیست. اگه بفروشینش و یک کارت جدید بگرین خیلی بهتره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، جدا از مشکلات احتمالی کراس فایر و گلوگاه شدن پردازندتون، درگاه دوم PCI-E مادربردتون حداقل باید x8 نسل 3 باشه که مال شما x4 و در همینجا خودش قدرت کارت دوم رو به نصف می رسونه!

از این هم که بگذریم؛ برای کراس شما به چهار تا کانکتور PCI-E شش پین نیاز دارین ولی پاور شما فقط دو تا کانکتور PCI-E شش پین(+دو پین) داره. پس در هر صورت باید پاور عوض بشه.

لینک به دیدگاه

عزیز الان 7870 رو حدود 450 میخرن کی گفته 300؟ خیلی بیشتر از اینا ارزش داره مگه این که گیر بز خر بیوفتی که بازم بالای 400 میخرن. تو میخوای یه 7870 دیگه بخری حدود 500 باید پول بدی. با این 900 تا 950 میتونی یه 970 زوتاک یا گلاکسی پیدا کنی کار کرده. پاورتم کافیه.

تا اونجای که من میدونم قیمت 7950 حدود 450 تومنه !

7870 نهایت 400 تومن !

.............................................................................

.............................................................................

دوست عزیز کراس کردن این کارت به هیچ وجه توصیه نمیشه . شما با پولی که میخواهید بزارید روی پاور و خرید 7870 و همچنین با فروش کارت 7870 خودتون میتونید یک r9 380 بگیرید که چند تا برتری داره .

1 این که مشکلات کراس رو ندارید 2 این که مین برای گرافیک تون گلوگاه نمیشه 3 این که گرافیکتون 4 گیگ رم داره نه 2 + 2 ! 4 این که مصرف کمتری دارید 5 این که گرمای کمتری تولید میشه و دما پایین تره .

از کراس کردن این گرافیک با توجه به توان پاور و مشخصات مین جدا پرهیز کنید

لینک به دیدگاه

از این هم که بگذریم؛ برای کراس شما به چهار تا کانکتور PCI-E شش پین نیاز دارین ولی پاور شما فقط دو تا کانکتور PCI-E شش پین(+دو پین) داره. پس در هر صورت باید پاور عوض بشه.

تصمیم گرفتم کراس نکنم. اما یه سوال برام پیش اومد!

مگه از قسمت کانکتور های Molex نمیشه تبدیل گرفت زد به کارت گرافیک؟

من دیدم که میگم.

molex-to-6-pin-pci-e-nvidia-ati-graphic-

IMG_1636.jpg

راستی مادربرد من از حافظه های HBM پشتیبانی میکنه؟ البته تصمیم به خرید nano و Fury ندارم فقط خواستم بدونم.

تا چند روز دیگه بین آک ATi R9 380x و GTX 970 کارکرده یکی رو انتخاب میکنم. نظر و تجربیات شما هم در این انتخاب بی تاثیر نیست.

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

تصمیم گرفتم کراس نکنم. اما یه سوال برام پیش اومد!

مگه از قسمت کانکتور های Molex نمیشه تبدیل گرفت زد به کارت گرافیک؟

من دیدم که میگم.

راستی مادربرد من از حافظه های HBM پشتیبانی میکنه؟ البته تصمیم به خرید nano و Fury ندارم فقط خواستم بدونم.

تصمیم خوبی گرفتین :) 

بله میشه تبدیل گرفت، اما به شدت از این کار پرهیز کنید. بنا به دلایل فنی حتی یک تبدیل احتمال صدمه زدن به کارت رو زیاد می کنه چه برسه به دو تا!

در مورد پشتیبانی هم مشکلی نداره؛ کارت گرافیک یه درگاه PCI-E نسل 3 حداقل x8 می خواد که مادربرد شما هم داره. نوع حافظه کارت گرافیک ربطی به پشتیبانی مادربرد نداره.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگر محدودیت بودجه وجود نداره، برتری از هر نظر با 970 هست. البته همرده 970 کارت 390 هست که در اون صورت به نظر من انتخاب کمی سلیقه ای میشه.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

تصمیم خوبی گرفتین :) 

بله میشه تبدیل گرفت، اما به شدت از این کار پرهیز کنید. بنا به دلایل فنی حتی یک تبدیل احتمال صدمه زدن به کارت رو زیاد می کنه چه برسه به دو تا!

در مورد پشتیبانی هم مشکلی نداره؛ کارت گرافیک یه درگاه PCI-E نسل 3 حداقل x8 می خواد که مادربرد شما هم داره. نوع حافظه کارت گرافیک ربطی به پشتیبانی مادربرد نداره.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگر محدودیت بودجه وجود نداره، برتری از هر نظر با 970 هست. البته همرده 970 کارت 390 هست که در اون صورت به نظر من انتخاب کمی سلیقه ای میشه.

اگر تبدیل رو دست کاری کنی مشکل پیش نمیاد xD

یه 12 ولت فلاپی رو در میاری میزاری جای 12 ولت خالیه تبدیل :)

تمام ! xD

ولی در مورد کراس درست میگید اصلا Multi GPU چیز به درد نخوریه !

لینک به دیدگاه

380x و 970 اصلا همرده نیستند .

اما به چند دلیل 380X پیشنهاد میشه.

قیمت مناسب تر .

ساپورت بهتر دایرکس 12

4 گیگ کامل

970 تا چند مدت پیش یک کارت بی رقیب حساب میشد اما الان نه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...