رفتن به مطلب

سوال در مورد ساپورت رم

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

سوال من اینه که من میخوام یک پکیج رم RAM ADATA 4GB 1866 dual channe رو بخرم ولی یه مشکل دارم و اونم اینکه مادربرد من gigabyte GA-MA790FXT-UD5P هست و رم تا فرکانس 1666+ رو ساپورت میکنه !!

حالا سوال من اینکه من میتونم از این رمها که باسشون 1866 بر روی این مادربرد با باس 1666 استفاده کنم ؟

توی رم ساپورت لیست مادربرد یه همچین چیزی نوشته :

DDR3 1866 (downgrade to DDR3 1666 )

من خواهش میکنم این لینک فایل پی دی اف رو که مربوط به لیست ساپورت رم این مادربرد هست دوستان اهل فن مطالعه کنن تا بهتر بتونن راهنمایی کنن منو

مشاهده لیست رم های ساپورت شده

ولی توی لیستش رم A-Data رو ننوشته !! خوب حالا خواهش میکنم دوستان منو راهنمایی کنن و بفرمایند که تکلیف من چیه ؟ :eek:

با تشـــــــــــکر :confused:

لینک به دیدگاه

خیلی از رمها تو لیست ساپورت مادربوردها نیست . ولی به این معنی نیست که روی اونها کار نمیکنه . شرکت تولیدکننده مادربورد تضمین میده که رمهایی که تو لیست ساپورتش هست روی اون بورد کار میکنن . اگر کار نکردن میتونی یقه اونها رو بگیری . در مورد فرکانس همونطور که خودت نوشتی فرکانس رم رو میاره پایین تا 1666 . حالا چرا یک رم با فرکانس 1666 نمیگیری . کلی تو هزینه هم تاثیر داره . اونقدر هم که فکر میکنی تو کار تفاوتی نشون نمیده . فقط تو نرم افزارهای خیلی سنگین و بنچمارک ها میتونی تفاوتشون رو متوجه بشی . من میگم یک رو با فرکانس 1666 بگیری بهتره.

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

سوال من اینه که من میخوام یک پکیج رم RAM ADATA 4GB 1866 dual channe رو بخرم ولی یه مشکل دارم و اونم اینکه مادربرد من gigabyte GA-MA790FXT-UD5P هست و رم تا فرکانس 1666+ رو ساپورت میکنه !!

حالا سوال من اینکه من میتونم از این رمها که باسشون 1866 بر روی این مادربرد با باس 1666 استفاده کنم ؟

توی رم ساپورت لیست مادربرد یه همچین چیزی نوشته :

DDR3 1866 (downgrade to DDR3 1666 )

من خواهش میکنم این لینک فایل پی دی اف رو که مربوط به لیست ساپورت رم این مادربرد هست دوستان اهل فن مطالعه کنن تا بهتر بتونن راهنمایی کنن منو

مشاهده لیست رم های ساپورت شده

ولی توی لیستش رم A-Data رو ننوشته !! خوب حالا خواهش میکنم دوستان منو راهنمایی کنن و بفرمایند که تکلیف من چیه ؟ :eek:

با تشـــــــــــکر :confused:

درود

همونطور که میدونید رم از باس 1333 بالاتر کلا باید به صورت دستی فرکانسش ست بشه پس بنابریان اگر مادربرد شما حداکثر 1600 یا 1666 ماکزیمم فرکانس مورد قبو.لش باشه شما وقتی رم باس 1866 روش نصب میکنید براش به صورت دستی 1666 با لتنسی پایینتر براش تعریف میکنید و مشکلی نیستش.

لینک به دیدگاه

خیلی از رمها تو لیست ساپورت مادربوردها نیست . ولی به این معنی نیست که روی اونها کار نمیکنه . شرکت تولیدکننده مادربورد تضمین میده که رمهایی که تو لیست ساپورتش هست روی اون بورد کار میکنن . اگر کار نکردن میتونی یقه اونها رو بگیری . در مورد فرکانس همونطور که خودت نوشتی فرکانس رم رو میاره پایین تا 1666 . حالا چرا یک رم با فرکانس 1666 نمیگیری . کلی تو هزینه هم تاثیر داره . اونقدر هم که فکر میکنی تو کار تفاوتی نشون نمیده . فقط تو نرم افزارهای خیلی سنگین و بنچمارک ها میتونی تفاوتشون رو متوجه بشی . من میگم یک رو با فرکانس 1666 بگیری بهتره.

شما درست میفرمایید ولی من از طرفی میخوام آینده نگری کنم تا وقتی مادربرد با ساپورت بالاتر گرفتم بتونم از باس 1866 استفاده کنم

از طرفی هم خیلی از این رم ها خوشم اومده و قیمتشون هم فوق العاده هست

مهمتر از همه تفاوت قیمت بین Corsair 4GB 1600 و این رم تقریبا 20 تومنه ! واقعا 20 تومن بیشتر ارزشش رو نداره ؟

خیلی ممنون از لطفتون ، پس شما هم میگید که در این حالت مشکلی پیش نمیاد ؟ درسته ؟ :eek:

درود

همونطور که میدونید رم از باس 1333 بالاتر کلا باید به صورت دستی فرکانسش ست بشه پس بنابریان اگر مادربرد شما حداکثر 1600 یا 1666 ماکزیمم فرکانس مورد قبو.لش باشه شما وقتی رم باس 1866 روش نصب میکنید براش به صورت دستی 1666 با لتنسی پایینتر براش تعریف میکنید و مشکلی نیستش.

دستت درد نکنه عزیزم خیلی پاسخت کامل بود و کاملا متوجه شدم ، من خوادم قبلا یه رم دیگه رو دستی به 1600 تنظیم کرده بودم و بدون مشکل کار میکرد

پس شما هم میفرمایید که 100% کار میکنه و مشکلی پیش نمیاد ؟

البته ببخشید که این همه تاکید می کنم ، چون بالاخره من از قشره مستضعف جامعه هستم و اگر بعد از خرید این رم ها برام کار نکنه واقعا خیلی بد میشه برام و به همین دلیل این همه سوال میپرم :confused:

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

حتما کار خواهد و مشکلی نخواهید داشت.

این دقیقا همین کاریه که کاربرای آینده نگر میکنن. الان که قیمت اومد پایین یک رم خوف میگیرن و حتی اگر مادبرد رم رو با حداکثر فرکانسش ساپورت نکنه , downclock میکن به فرکانس ساپورتی مادربرد و عوضش timing رو حسابی میارن پایین.

خود من همین هفته پیش ADATA XPG Gaming series V2 2000 CL9 گرفتم . بورد من حداکثر 1800 با اوکلاک ساپورت میکنه. من رم رو دون کلاک کردم ولی عوضش الان رم با فرکانس 1800 با زمان تاخیر 7-8-7-21-24-1T کار میکنه که کاملا ایده ال است . در اینده هم ارتقا بدی دستت باز میمونه !

لینک توی امضای من رو یک چک کن تا خیالت راهت بشه. الان که رم ارزون شده باید روی رمهای خفن سرمایه گذاری کرد تا بعدا دستت باز باشه !

لینک به دیدگاه

حتما کار خواهد و مشکلی نخواهید داشت.

این دقیقا همین کاریه که کاربرای آینده نگر میکنن. الان که قیمت اومد پایین یک رم خوف میگیرن و حتی اگر مادبرد رم رو با حداکثر فرکانسش ساپورت نکنه , downclock میکن به فرکانس ساپورتی مادربرد و عوضش timing رو حسابی میارن پایین.

خود من همین هفته پیش ADATA XPG Gaming series V2 2000 CL9 گرفتم . بورد من حداکثر 1800 با اوکلاک ساپورت میکنه. من رم رو دون کلاک کردم ولی عوضش الان رم با فرکانس 1800 با زمان تاخیر 7-8-7-21-24-1T کار میکنه که کاملا ایده ال است . در اینده هم ارتقا بدی دستت باز میمونه !

لینک توی امضای من رو یک چک کن تا خیالت راهت بشه. الان که رم ارزون شده باید روی رمهای خفن سرمایه گذاری کرد تا بعدا دستت باز باشه !

مرسی :eek:

با تشـــکر از راهنمایی همه دوستان ، جواب سوالم رو گرفتم :confused: همین امروز مبلغش رو واریز می کنم تا آقای حسینی بفرسته برام :-j

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...