رفتن به مطلب

اساتید محترم لطفا در مورد جمع کردن این سیستم نظر بدید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

میخوام یک کیس جمع کنم

چیزی که خودم مدنظرم هست اینه:

Intel® Core™ i5-6400 Skylake

ASUS B150-Pro LGA1151I

GIGABYTE GTX 950 XTREME GAMING WF 2X OC 2GB DDR5

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2133Mhz CL15 DDR4

Cooler Master B500 Ver.2 80Plus Power Supply

DeepCool DUKASE

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

من این سیستم رو برای گیم و ادیت عکس میخوام. گیمهایی که بازی میکنم cod4 و lol هستند که هیچکدوم گرافیک انچنانی نمیخوان. مسله مهم نداشتن لگ (lag) هست. با توجه به نکات چند سوال داشتم:

1-زیر 800 تومن گرافیک بهتر از این میشه گرفت؟

2-اگه سی پی یو رو 6500 بگیرم از نظر کارایی ارزش هزینه کردن داره؟

3-با توجه به اینکه مادربردهای گیمینگ از درگاه شبکه بهتری استفاده میکنن آیا ارزش داره تا بیشتر هزینه کنم و مادربرد گیمینگ بگیرم؟نظرتون در مورد مادربرد ASUS H170 PRO GAMING وGIGABYTE H170-Gaming 3 چیه؟

4-آیا این پاور مناسب هست؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انتخاب ها اوکی هستش اما کیس بهتره دیپ کول کیندومن بگیرید که هم تهویه بهتری داره وهم ارزونتره

گرافیک میتونید 380 2 گیگ بگیرید که از 950 و یه ذره از 960 قویتره اما مصرفش یه کم بیشتر و 960 زوتاک میتونید بگیرید به قیمت 750 تومن اما مشکل دفع حرارت داره

6500 به نظرم ارزش داره چون فرکانس خیلی بهتری نسبت به 6400 داره

برد به نظرم کافیه

پاور هم کافیه

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

درود بر معتادین cod4 :D

خوب اولا اگه فقط میخوای cod 4 و لول بازی کنی بهت پیشنهاد میکنم حتما گرافیک amd بگیری. چون این گرافیک 950 واسه بازی های سنگین تو جزیات بالا فریم خوب میده نه تو بازی های سبک با جزیات کم. اگه میخوای fps 500 فیکس با یه کانفیگ خوب بگیری همین ولی اگه 1000 بخوای یه 370 amd بخر. amd تو جزیات کم تو بازی های سبک فریم بهتری میده خصوصا اگه cpu هم amd باشه.

راجب مادربورد هم asus pro gaming بگیر. چون تکنولوژی game first داره و لگ و پینگ رو تا حدودی بهتر میکنه. تکنولوژی sonic radar داره و صدا پای دشمنارو حتی اگه تو هدست هم نشنوی به صورت رادار با جهت بهت نشون میده تو صفحه مانیتور.

کارت صداش هم خیلی خوبه. گیگا هم کنترولر killer e2200 و کارت صدای alc 1150 رو داره ولی sonic radar نداره.

راستی ریلتون؟

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام یک کیس جمع کنم

چیزی که خودم مدنظرم هست اینه:

Intel® Core™ i5-6400 Skylake

ASUS B150-Pro LGA1151I

GIGABYTE GTX 950 XTREME GAMING WF 2X OC 2GB DDR5

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2133Mhz CL15 DDR4

Cooler Master B500 Ver.2 80Plus Power Supply

DeepCool DUKASE

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

من این سیستم رو برای گیم و ادیت عکس میخوام. گیمهایی که بازی میکنم cod4 و lol هستند که هیچکدوم گرافیک انچنانی نمیخوان. مسله مهم نداشتن لگ (lag) هست. با توجه به نکات چند سوال داشتم:

3-با توجه به اینکه مادربردهای گیمینگ از درگاه شبکه بهتری استفاده میکنن آیا ارزش داره تا بیشتر هزینه کنم و مادربرد گیمینگ بگیرم؟نظرتون در مورد مادربرد ASUS H170 PRO GAMING وGIGABYTE H170-Gaming 3 چیه؟

ممنون

کارت خوبی انتخاب کردین و عملکرد نزدیک به GTX 960 داره. از برند های دیگه هم می تونید بگیرید، مدل های تقویت شده. 

perfrel_1920.gif

بله.

برای کاربرد شما(ادیت عکس)، قطعاتی که بیشترین اهمیت رو دارن RAM و SSD هستن. (و البته کارت گرافیک، که مدل انتخابی شما مناسب هست)

اگر گیمینگ هم براتون اهمیت داره بله میارزه.

بله. مدل جدید و بهینه ای هست. 

لینک به دیدگاه

انتخاب ها اوکی هستش اما کیس بهتره دیپ کول کیندومن بگیرید که هم تهویه بهتری داره وهم ارزونتره

گرافیک میتونید 380 2 گیگ بگیرید که از 950 و یه ذره از 960 قویتره اما مصرفش یه کم بیشتر و 960 زوتاک میتونید بگیرید به قیمت 750 تومن اما مشکل دفع حرارت داره

6500 به نظرم ارزش داره چون فرکانس خیلی بهتری نسبت به 6400 داره

برد به نظرم کافیه

پاور هم کافیه

حقیقتش هنوز کیسها رو از نزدیک ندیدم و همینطوری مدلش رو نوشتم.

از دمای زیاد گرافیک خیلی میترسم چون 12-13 سال پیش یکی از گرونترین کارتهای بازار رو گرفتم و دمای زیادش پدرم رو دراورد.

با توجه به نظر دوستان cpu رو 6500 میگیرم.

ممنون

درود بر معتادین cod4 :Dخوب اولا اگه فقط میخوای cod 4 و لول بازی کنی بهت پیشنهاد میکنم حتما گرافیک amd بگیری. چون این گرافیک 950 واسه بازی های سنگین تو جزیات بالا فریم خوب میده نه تو بازی های سبک با جزیات کم. اگه میخوای fps 500 فیکس با یه کانفیگ خوب بگیری همین ولی اگه 1000 بخوای یه 370 amd بخر. amd تو جزیات کم تو بازی های سبک فریم بهتری میده خصوصا اگه cpu هم amd باشه.راجب مادربورد هم asus pro gaming بگیر. چون تکنولوژی game first داره و لگ و پینگ رو تا حدودی بهتر میکنه. تکنولوژی sonic radar داره و صدا پای دشمنارو حتی اگه تو هدست هم نشنوی به صورت رادار با جهت بهت نشون میده تو صفحه مانیتور.کارت صداش هم خیلی خوبه. گیگا هم کنترولر killer e2200 و کارت صدای alc 1150 رو داره ولی sonic radar نداره.راستی ریلتون؟

از راهنمایتون خیلی ممنونم ولی من cod4 رو کاملا حرفه ای بازی میکنم و این ابن چیزایی که شما گفتید چیت محسوب میشه!!

Fps بیشتر از 250 ممنوع هست و عادت کردن به اون رادار ایسوس هم باعث میشه که تو مسابقات که رادار ندارم جهت یابیم درست نباشه.اما در مورد اختلاف amd و gtx تکات جالبی گفتین که نشنیده بودم.

در مورد کنترل killer نمدونم چقدر تو کاهش لگ تاثیر داره و ایا اونقدر لگ رو کاهش میده که براش هزینه کنم؟

ریلم رو که ........ ولی پیرمرد cod4 هستم از من پیرتر و از کار افتاده تر نمیتونی پیدا کنی!!

ویرایش شده توسط جناب
لینک به دیدگاه

درود

یه مورد دیگه که اکثرا دیده نشده

اگر سیستم اسکایلیک گرفتید در اولین فرصت با حوصله بایوس رو اپدیت کنید به نسخه آخر

چون بدلیل تازه بودن این پلتفرم در نسخه های بروز شده سیستم بهتر کار میکنه و با سیستم عامل خوب مچ میشه

چیزی که شخصا دیدم با برد h110 و 6100 بازی pes 2010 اصلا اجرا نمیشد همچنین gta iv

با بروز رسانی بایوس مشکل کاملا حل شد

لینک به دیدگاه

کارت خوبی انتخاب کردین و عملکرد نزدیک به GTX 960 داره. از برند های دیگه هم می تونید بگیرید، مدل های تقویت شده. 

perfrel_1920.gif

بله.

برای کاربرد شما(ادیت عکس)، قطعاتی که بیشترین اهمیت رو دارن RAM و SSD هستن. (و البته کارت گرافیک، که مدل انتخابی شما مناسب هست)

اگر گیمینگ هم براتون اهمیت داره بله میارزه.

بله. مدل جدید و بهینه ای هست.

ممنون از راهنمایتون

پس cpu رو 6500 میکنم و باقی رو تغییر نمیدم.

فقط هنوز رو هزینه کردن برای مادربرد مردد هستم.

درود

یه مورد دیگه که اکثرا دیده نشده

اگر سیستم اسکایلیک گرفتید در اولین فرصت با حوصله بایوس رو اپدیت کنید به نسخه آخر

چون بدلیل تازه بودن این پلتفرم در نسخه های بروز شده سیستم بهتر کار میکنه و با سیستم عامل خوب مچ میشه

چیزی که شخصا دیدم با برد h110 و 6100 بازی pes 2010 اصلا اجرا نمیشد همچنین gta iv

با بروز رسانی بایوس مشکل کاملا حل شد

نکته بجایی بود.

حدود 20 ساله که سیستم دارم ولی تا حالا بایوس اپدیت نکردم.

مثل اینکه اینبار توفیق اجباریه

لینک به دیدگاه

گرافیک برای این گیم ها خوب هست و فریم مناسبی میگیرید البته این گرافیک در این بازی ها فریم بالایی میده پس بهتره فریم Max رو بکنید 250 که راحت باشید

مطمینا تاثیر خوبی داره مادربورد های گیمینگ لگ هم واقعا کاهش میده البته شما به سرور کجا میخوای وصل بشی بستگی به این هم داره

از یک سری دوستان پرسیدم توی گیم های moba و mmorpg تاثیر خوبی میزاره روی لگ

کیس رو به نظرم deepcool dukase بگیرید زیبا و جادار و تهویه هوای بسیار خوب فقط باید فن پشت و جلو رو عوض کنید چون خیلی صدا میده

موفق باشید

لینک به دیدگاه

گرافیک برای این گیم ها خوب هست و فریم مناسبی میگیرید البته این گرافیک در این بازی ها فریم بالایی میده پس بهتره فریم Max رو بکنید 250 که راحت باشید

مطمینا تاثیر خوبی داره مادربورد های گیمینگ لگ هم واقعا کاهش میده البته شما به سرور کجا میخوای وصل بشی بستگی به این هم داره

از یک سری دوستان پرسیدم توی گیم های moba و mmorpg تاثیر خوبی میزاره روی لگ

کیس رو به نظرم deepcool dukase بگیرید زیبا و جادار و تهویه هوای بسیار خوب فقط باید فن پشت و جلو رو عوض کنید چون خیلی صدا میده

موفق باشید

مرسی

هم به سرورهای ایرانی باید وصل بسم و هم سرورهای خارجی

در مورد صدای فن هم به نکته خوبی اشاره کردید چون pc تو اتاق خواب هست باید کاملا بی صدا باشه.

چه فنی پیشنهاد میدید که بی صدا باشه؟

از ببن دو مادربرد گیمینگ که معرفی کردم کدوم بهتره؟ خودن نظرم رو گیگی هست به علت استفاده از تراشه killer

مرسی

لینک به دیدگاه

حقیقتش هنوز کیسها رو از نزدیک ندیدم و همینطوری مدلش رو نوشتم.

از دمای زیاد گرافیک خیلی میترسم چون 12-13 سال پیش یکی از گرونترین کارتهای بازار رو گرفتم و دمای زیادش پدرم رو دراورد.

با توجه به نظر دوستان cpu رو 6500 میگیرم.

ممنوناز راهنمایتون خیلی ممنونم ولی من cod4 رو کاملا حرفه ای بازی میکنم و این ابن چیزایی که شما گفتید چیت محسوب میشه!!

Fps بیشتر از 250 ممنوع هست و عادت کردن به اون رادار ایسوس هم باعث میشه که تو مسابقات که رادار ندارم جهت یابیم درست نباشه.اما در مورد اختلاف amd و gtx تکات جالبی گفتین که نشنیده بودم.

در مورد کنترل killer نمدونم چقدر تو کاهش لگ تاثیر داره و ایا اونقدر لگ رو کاهش میده که براش هزینه کنم؟

ریلم رو که ........ ولی پیرمرد cod4 هستم از من پیرتر و از کار افتاده تر نمیتونی پیدا کنی!!

درود

پدربزرگ ریلتون دو اگه دوست داستین پ خ کنین.

کیلر بی تاثیر نیست ولی بیشتر به نت خودت بستگی داره.

منم به هیچ وجه بیشتر از 250 نمیزارم ولی گفتم شاید جزو hc بازانی که کود رو فقط fps میدونن. با این اوصاف پرومود پلیری :)

960 رو بهتون پیشنهاد میکنم. قدیمی ترین پلیر توی hc تا اون جای که اطلاع دارم bigbang 666 هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...