رفتن به مطلب

بنچمارک DX12 از عنوان Quantum Break | چالش جدی برای کارت های گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اقاي HD، بحث بازياي انويديا تايتل و اى ام دى تايتل اصلا به اين بازى مربوط نيست. اين بازيه كلا پورت ضعيفى داره فقط رو AMD كمتر مشخصه، فريم بازى مثلا خوبه اما مشكلات استاتر و ... بازى پابرجاست. واقعا نميدونم چرا چشم بسته از پورت بازى دفاع ميكنيد؟

اگه بازى انحصارى AMD يروز اومد و كارتاش تو بازى بي نظير بودن و انويديا داغون، بياين اين حرفارو بزنيد. نه وقتى يه بازى كلا پورتش خراب باشه. (مثلا اركام نايت رو انويديا هم خراب بود با اينكه تايتلش بود و انويديا يوزر ها هم قبول دارن).

درود.

بر خلاف ادعای اکثر دوستان که پورت این بازی ضعیفه، مشکلات این بازی اصلا ربطی به پورت نداره. طبق گفته خود سازنده بازی، این مشکلات بازی بر روی بازی به خاطر نحوه رندر بازی هست. به خاطر روش اون. به خاطر Temporal Reconstruction و عدم توانایی کارت های انویدیا در پردازش این تکنیک هست و اینکه این مشکلات شاید هیچ وقت رفع نشه. همونطور که همش عدم توانایی پشتیبانی کارت های AMD از GameWorks رو تقصیر این شرکت میدونستین، الانم باید با این تکنیک نورپردازی این بازی کنار بیاین.

لینک به دیدگاه

• ارسال 258
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اقاي HD، بحث بازياي انويديا تايتل و اى ام دى تايتل اصلا به اين بازى مربوط نيست. اين بازيه كلا پورت ضعيفى داره فقط رو AMD كمتر مشخصه، فريم بازى مثلا خوبه اما مشكلات استاتر و ... بازى پابرجاست. واقعا نميدونم چرا چشم بسته از پورت بازى دفاع ميكنيد؟

اگه بازى انحصارى AMD يروز اومد و كارتاش تو بازى بي نظير بودن و انويديا داغون، بياين اين حرفارو بزنيد. نه وقتى يه بازى كلا پورتش خراب باشه. (مثلا اركام نايت رو انويديا هم خراب بود با اينكه تايتلش بود و انويديا يوزر ها هم قبول دارن).

من همون اول گفتم بازی پورت خیلی خوبی نداره ، ولی دوستانی که تو انجمن تست کردن راضی هستند ....

Fable Legends ( نسخه ازمایشی ) ( انجین unreal engine 4 پارتنر انویدیا ) و aots و هیتمن و کوانتوم بریک و ... همه اشغال هستند چرا :-? :-?

اگه واقعا موضوع کنسولی بودن بازی ها هست خوب پس بهترین کار خرید ای ام دیه :دی یه ذره دما بیشتر ... مصرف برقم برین پیش راجا کودوری پول قبض برق بگیرین :دی

جالبه الان که ای ام دی زرنگ بوده 14nm به دست اورده و انویدیا 16nm ، دوستان میگن ای ام دی بی عرضه هست جرات نداشته 16nm بزنه :D  (( احتمال قوی )) پولاریس خنک تر و کم مصرف تر میشه نسبت به پاسکال ، اون وقت تحلیل ها خوندنی میشه :-? بخاری پاسکال  =))   البته من از اینده نمیام شاید واقعا انویدیا با پاسکال ای ام دی رو با خاک یکسان کرد ما هم انویدیا خریدیم =))

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

من همون اول گفتم بازی پورت خیلی خوبی نداره ، ولی دوستانی که تو انجمن تست کردن راضی هستند ....

Fable Legends ( نسخه ازمایشی ) ( انجین unreal engine 4 پارتنر انویدیا ) و aots و هیتمن و کوانتوم بریک و ... همه اشغال هستند چرا :-? :-?

اگه واقعا موضوع کنسولی بودن بازی ها هست خوب پس بهترین کار خرید ای ام دیه :دی یه ذره دما بیشتر ... مصرف برقم برین پیش راجا کودوری پول قبض برق بگیرین :دی

جالبه الان که ای ام دی زرنگ بوده 14nm به دست اورده و انویدیا 16nm ، دوستان میگن ای ام دی بی عرضه هست جرات نداشته 16nm بزنه :D  (( احتمال قوی )) پولاریس خنک تر و کم مصرف تر میشه نسبت به پاسکال ، اون وقت تحلیل ها خوندنی میشه :-? بخاری پاسکال  =))   البته من از اینده نمیام شاید واقعا انویدیا با پاسکال ای ام دی رو با خاک یکسان کرد ما هم انویدیا خریدیم =))

اگه کارت های ای ام دی از انویدیا کم مصرف تر بشن خیییییییلی جالب میشه. :) :) :)

اون موقع شما پنکه های ای ام دی از پنکه های انویدیا اساسی انتقام می گیرین. :D  =))  =)) 

ویرایش شده توسط Hossein74
لینک به دیدگاه

من اشاره به توانایی های گرافیکی نسخه پی سی کردم  برای فالوت 4 چون بهرحال برای بازی هایی که ماد خور هستند روی پی سی یک برتری است- عزیزم من یک مودر هستم شب تا صبح دارم بازی ها روماد نصب میکنم از دارک سولز  و ویچر  بگیر تا اسکایرم و فالوت  و ایکس  کام ؟؟ چه سئوالی است شما میپرسید چرا نسخه عادی رو بازی نمیکنم ؟ من نسخه عادی فالوت رو همون  هفته اول  دوبار تمام کردم! بدون کوچکترین دستکاری. الانه داره قدرت نسخه پی سی رو میشه- شما اصلا انگار نمیدانید که مادینگ پی سی یکی از ارکان قدرتش است ؟

شا با این جمله که گفتید  فالوت 4 گرافیکش درحد نسل الان نیست و  اینکه از Order خوشتون امده متوجه شدم که جز گرافیک دوست ها هستید . یعنی بازی باید گرافیکش خوب باشه فقط که نمره بالا بگیره و همه یوزر ها نمره 100 بدن و  همه خوششون بیاد؟

من نگفتم شما خوشتون بیاد از فالوت 4 شما میتونید بازی نکنید  یا نه بازی کنید . متای یوزر فاقد اعتبار است طرف امده ده داده به بازی زیرش یکی امده 0 داده این چه منطقی پشتش است؟ عزیزم نمره دادن منطق میخواد برای همه بازی ها درمتاکریک در بخش یوزر همین است داستان و ماجرا- صفر وده -نمیشه که یک بازی هم ارزش 0 باشه هم ده ؟؟ پس به بخش نمرات منتقدها نگاه کنید 90% یک هماهنگی خواهید دید- برای مثال دارک سولز 3 - 

خوب شما روی کنسول دارید oredr بازی میکنید  و بخاطر گرافیکش بازی کردید دیگه  چون دارید ترجمه نقد گیم اسپات و آقای ونورد رو میگید یعنی گیم پلی ضعیف و زمان کم و دموی زیاد درسته ؟ چون Order بجز گرافیک جیزی نداشت مثل 3dmark بود فقط یک بنچمارک که سونی ساخته بود پوزمایکروسافت رو بخاطر ryse بزنه حقیقت اشکاره-ولی من نه Order رو نخریدم. حالا شما میگید بازی از گیم اسپات 9 گرفته دلیل نمیشه من خوشم بیاد خوب چطور قبول میکنید بازی که 4 یا 5گرفته رو من قبول کنم بازی خوبی است مثل Oreder?

هزار بار گفتم من در پستهام هر بازی که من نوعی کاربر ازش خوشم بیاد دلیل بر خوب بودنش نیست. شما از Order خوشتون امد ولی  دلیل بر خوب بودن بازی نیست . 

آقا رضا من به شما مثبت دادم چون با تقریبا همه حرفات موافقم جز اون قسمت که قرمز کردم .

این که مردم چقدر شعور دارن و چند درصد کار درست رو میکنن یک بحث خیلی جدی بین بسیاری از افراده . بسیاری میگن رای اکثریت همه چیزه بسیاری هم قبول ندارند.

الان من اصلا نمیخوام وارد این بحث بشم چون نه تخصصش رو دارم نه اینجا جاشه .

اما میخوام یه چیزی رو بگم اون هم اینه که در هرصورت رای مردم ملاک هست و 100 در 100 فاقد اعتبار نیست !

مثال سادش سایت معتبر imdb که من چند ساله که عضوشم و به بالای 500 تا فیلم رای دادم . درسته که فیلم های متل اونجرز فروش میکنن اما توی سایتهای معتبر نمره کم میگیرن اما باید بدونید که هم نمره دهندها هم کسانی که سینما ها رو پر کردند همه از مردم هستند . ( درسته که نمره کارشناس ها تاثیر داره اما نمره مردم بی تاثیر نیست ) دلیل این اتفاق هم واضحه ، کمتر از 1 درصد کسایی که میرن و فیلم رو میبینن میان و نمره میدن . درواقع کسایی میان و نمره میدن که فیلم صرفا براشون یک سرگرمی نبوده ! این یعنی هر کسی به فیلم نمره نداده ، درسته که نمره ها با هم خیلی تفاوت داره اما اکثر افرادی که نمره میدن دانششون از افراد معمولی بیشتره .

خیلی ها با فیلم های هندی حال میکنن اما من نمیتونم 10 ثانیه تحملشون کنم . برای من فیلم now you see me یک فاجعه بود ، با این که فیلم رو تا تهش دیدم اما احساس کردم به شعورم توهین شده . گمونم توی imdb بهش 1 از 10 دادم ! این درحالیه که بعضی از رفیقام ازش خیلی راضی بودن . ته حرفم اینه که 1 هر کسی نمیره به فیلم یا بازی نمره بده و کسایی که این کار رو میکنن اکثرا سطح بالاتری از افراد معمولی دارن 2 تعداد زیاد رای دهند موجب میشه تاثیر کسایی که خیلی کم یا خیلی زیاد نمره میدن کم بشه .

لینک به دیدگاه

ایول!

دوست عزیز لیتوگرافی ربطی به شرکت خاصی نداره. یعنی الان شرکت انویدیا بخواد 14 نانومتری بزنه میتونه بحث اصلی سر توان مصرفی و حرارته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود خدمت شما

روی کارت های amd من بشخصه مشکلی نمی بینم از نظر فریم تو همین صفحه اول نشون داده که در FHD و VHQ کارت 280x بین 35-40 فریم گرفته  و کارت 290 47-52 فریم و کارت 290x  بین 47-52 و نانو بین 55-60 فیوری x هم 60-70 تا و بنظر میاد که فریم های مناسبی هستند به نسبت کارت ها و رده هاشون و اینکه انویدیا ها بین 10-15 فریم به نسبت همیشگی در نمودار ها کمتر دارند بر می گرده به همون مسئله که فقط با کارتهای انویدا مشکل دارند که بنظر نمیاد بشه براش کاری کرد، چون مشکل اساسی هست...!  ^_^

در اخر از یک بازی پورت شده بنظر من همینم که بجا 720 و 30 فریم میشه رو pc، گرافیک بهترو فریم تا این حد گرفت خیلی خوب عمل کردن و خیلی بهتر از پورت بتمن هست ...   :D

مسئله ی بعدی این هست که این بازی مدلش اصلا اینه و چی میگن ژانرش اینجوریه و اقتضای ذاتش همینه که بازی خطی هست و گیم پلیش کوتاه... از بس دارک سولز بازی کردین هی باختین هی زمان گذاشتین پای بازی تا رد کنید فلان جارو ویا در بازی های اپن ورلد زمان بازی رو زیاد دیدین به این جور بازی های سینمایی همچون بازیه بیاند که در حقش ظلم بزرگی شد اون زمان اما طرفدارانش تا اخر پاش وایسیدن در حق این بازی هم کم لطفی می کنین... که من اصلا قبول ندارم...!  ^_^

قلسفه ی شما از خرید بازی این هست که اقا من پول میدم بازی میخرم باید تا مدت زیادی منو سرگرم کنه خیر اینجوری نیست برو فوتبال بخر یکسال بازی کن پولت هدر نره اگه اینجوری فکر می کنه... یک اثر هنری که زحمت پاش میره شاید یکبار بازی کنی اما همینکه بازی کنی خودش همون 60 دلار می ارزه ... خیلی از بازی ها اینجوری هستند که از طرف منتقدین دچار نمره ی کمی میشن و نمره کمی میگیرند که متاسفانه بعضی از منتقدین در نظر میگیرند بعضی ها نه ... در ضمن فقط اون منتقد مد نظر شماها منتقد نیست اگه واقعا می گین منتقد باید حرفش رو گوش کرد چرا حرف اونی رو که می خوای قبول داری بقیه چی پس؟؟؟ بعد اون منتقد ها یروزه که منتقد نشدن همه اونا مثل بقیه یک عمر بازیهای مختلف رو تجربه کردند و خودشون جز همون گیمر ها بودن که رای مدادن به بازی ها حالا یکی بهشون اعتبار داده دلیل نمیشه بقیه منتقد نباشن...!  :-?

بعد اگه نمره گیمر ها ارزش نداشت مطمئن باش همچین چیزی وجود نداشت پس ارزش داره که درنظر گرفتن و وجود داره...!  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

درود خدمت شما

روی کارت های amd من بشخصه مشکلی نمی بینم از نظر فریم تو همین صفحه اول نشون داده که در FHD و VHQ کارت 280x بین 35-40 فریم گرفته  و کارت 290 47-52 فریم و کارت 290x  بین 47-52 و نانو بین 55-60 فیوری x هم 60-70 تا و بنظر میاد که فریم های مناسبی هستند به نسبت کارت ها و رده هاشون و اینکه انویدیا ها بین 10-15 فریم به نسبت همیشگی در نمودار ها کمتر دارند بر می گرده به همون مسئله که فقط با کارتهای انویدا مشکل دارند که بنظر نمیاد بشه براش کاری کرد، چون مشکل اساسی هست...!  ^_^

در اخر از یک بازی پورت شده بنظر من همینم که بجا 720 و 30 فریم میشه رو pc با گرافیک بهتر فریم تا این حد هم گرفت خیلی خوب عمل کردن و خیلی بهتر از پورت بتمن هست ...  :D

دقیقا همینه !

فریم توی AMD بد نیست .

شاید با یکی دوتا آپدیت و پچ بهتر بشه اما وضعش بد نیست .

با 7950  بازی قابل اجراس . 380 فریم خوبی میده و 290x با یه کم بالا و پایین کردن تنظیمات 60 فریم رو میده .

لینک به دیدگاه

ایول!

دوست عزیز لیتوگرافی ربطی به شرکت خاصی نداره. یعنی الان شرکت انویدیا بخواد 14 نانومتری بزنه میتونه بحث اصلی سر توان مصرفی و حرارته.

مطمئن باشین مسیر میسر بود انویدیا هم میرفت سراغ 14nm

مشکلاتی مثل درگیری حقوقی انویدیا و سامسونگ .... مانع شدن

گلوبال فوندریز هم زمانی مال ای ام دی بوده ، الان مثل خان میتونه 14nm بزنه

ای ام دی از الان دنبال 10nm برای navi هست

لینک به دیدگاه

فقط این نکته رو بگم چند صفحه قبلم گفتم بازی نه روی PC نه روی xbox 1080P Native اجرا نمیشه به نظرتون فریم 40-50 برای 720P مناسبه واقعا؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا رضا، شما چرا آخه؟

بازی assassins creed syndicate از سایت معظم gamespot که لازمه توضیح بدم مهمترین مرجع برای گیمرها محسوب میشه نمره 9 گرفته و دوست منتقدمون در نقد خودشون هیچ اشاره ای به کلیشه ای بودن نداشتند، البته کاری به میانگین نمرات گیمر ها که 6.9 بود ندارم، بالاخره گیم اسپات مرجعه و بسیار مهم. شما چطور میگید اساسینز کرید کلیشه ای شده؟

ولی بازی batman arkham knight که از همون سایت معظم نمره 7 گرفته و میانگین نمرات گیمرها 8 بوده حق دارید هم 7 و هم 8 نمرات پایینیه و گیمر ها باید ازش اجتناب کنند!

عزیزم پست من را دقیق بخوان :

من گفتم یوبی سافت هم  مرتب  میاد میگه فلان ip بنده رکورد فروش زد" این خبر که یک شرکت باید بگه ip جدیدم پرفروش ترین ip جدید است در تاریخ  کلیشه ای است" نه بازی اسسن کرید - یک کاما نذاشتم فقط ببنید چقدر اشتباه شد ! بله میدانم سندیکا 9 گرفته و بازی  خوبی هم بود از یونیتی هم خیلی بهتر بود و  در حد بلک فلگ سرگرم کننده - 

دقیقا همینو میخواستم بگم.

AC:S داستانش هم نامزد بهترین داستان شد (یادم نیست جایزه رو برد) به علاوه اینکه آنچارتد، God of War و... هم متای بالایی دارن، هم نمره گیم اسپاتش بالا بوده و هم یوزر اَورِجش بالا بوده. پس دیگه چرا با اونا مخالفت میکنی، آقا رضا؟ یک کلام رک بگم آقا رضا: با تمام احترام، هر چی شما بگی که سلیقه شخصی رو در قضاوت هات دخالت نمیدی، من باورم نمیشه!

عزیزم بالا جواب دادم به این دوستمون- من یک کاما نزاشتم ، کلیشه ای شده که یک شرکت میاد برای جلب توجه میگه ip جدیدم  پرفروش ترین شده در تاریخ - اشاره به اسسن نبوده است، اسسن سندیکا بازی خوبی بود  هرچند نسخه قبلی  یونیتی خیلی چیز خاصی نداشت  و تکرار مکرارات بود این سه تای اخر هم که  اسکرولینگ بودند که  خوب کار نشده بودند .

من هم همین فکر رو میکنم برای شما البته   هر چی شما تلاش کنید من نمیتوانم باور کنم که  بی طرف هستید   و یک بازی چون  برای شما جالب بوده  تصور میکنید بازی بزرگی است . این اشتباهه دوست من ولی شما هر جور دوست دارید قضاوت من رو  باور کنید   مختارید  دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا رضا من به شما مثبت دادم چون با تقریبا همه حرفات موافقم جز اون قسمت که قرمز کردم .

این که مردم چقدر شعور دارن و چند درصد کار درست رو میکنن یک بحث خیلی جدی بین بسیاری از افراده . بسیاری میگن رای اکثریت همه چیزه بسیاری هم قبول ندارند.

الان من اصلا نمیخوام وارد این بحث بشم چون نه تخصصش رو دارم نه اینجا جاشه .

اما میخوام یه چیزی رو بگم اون هم اینه که در هرصورت رای مردم ملاک هست و 100 در 100 فاقد اعتبار نیست !

مثال سادش سایت معتبر imdb که من چند ساله که عضوشم و به بالای 500 تا فیلم رای دادم . درسته که فیلم های متل اونجرز فروش میکنن اما توی سایتهای معتبر نمره کم میگیرن اما باید بدونید که هم نمره دهندها هم کسانی که سینما ها رو پر کردند همه از مردم هستند . ( درسته که نمره کارشناس ها تاثیر داره اما نمره مردم بی تاثیر نیست ) دلیل این اتفاق هم واضحه ، کمتر از 1 درصد کسایی که میرن و فیلم رو میبینن میان و نمره میدن . درواقع کسایی میان و نمره میدن که فیلم صرفا براشون یک سرگرمی نبوده ! این یعنی هر کسی به فیلم نمره نداده ، درسته که نمره ها با هم خیلی تفاوت داره اما اکثر افرادی که نمره میدن دانششون از افراد معمولی بیشتره .

خیلی ها با فیلم های هندی حال میکنن اما من نمیتونم 10 ثانیه تحملشون کنم . برای من فیلم now you see me یک فاجعه بود ، با این که فیلم رو تا تهش دیدم اما احساس کردم به شعورم توهین شده . گمونم توی imdb بهش 1 از 10 دادم ! این درحالیه که بعضی از رفیقام ازش خیلی راضی بودن . ته حرفم اینه که 1 هر کسی نمیره به فیلم یا بازی نمره بده و کسایی که این کار رو میکنن اکثرا سطح بالاتری از افراد معمولی دارن 2 تعداد زیاد رای دهند موجب میشه تاثیر کسایی که خیلی کم یا خیلی زیاد نمره میدن کم بشه .

ممون از شما که با حرف بنده  موافقید و تشکر شما دوست عزیز بنده هستید و نظر لطف شماست. @};-  @};-  @};-

عزیزم همون بخش هم که قرمز کردی  درسته بخدا: ببنید همین تاپیک رو ببنید ؟ ترجمه نقد  سایت حرفه ای رو که قبول نداریم ،  نقد رضا رو هم که قبول نداریم  چون کارت های انویدیا  داره !  حالا باید گوش جان بسپریم به  نمرات یوزر؟؟ گفتم خدمتتون در نمره  یوزور احساس  وجود داره  ناراحتی وجود دارد شادی وجود داره  ببنید یک بازی رو داده 10 همون بازی رو  نفر بعد داده صفر یعنی چی ؟ از لحاظ روانشناختی باید بررسی کرد : نقد بی طرفانه نقدی است که  بازتاب  شرایط روحی منتقدش  نباشه  .یک مثال :

کاربر از بازی مثلا فالوت 4 خیلی لذت برده داده 10  بعد ی هم داده صفر:

خو ب بازی فالوت 4  نه نمرش 10 است نه صفر- اون که ده داده همه هیجانش رو در  پرکردن ستاره های سایت و  تایپ نمره   کامل دیده است  - اون هم که صفر داده  یا همینجور کشکی امده یک کاری کنه یا  مثلا  با بازی بده یا از گرافیکش خوشش نیامده  یا هر چیزی.

هیچ کدام از دو کاربر بالا  هیچ اصلی رو رعایت نکردند فقط احساس خودشون رو بیان کردند که ببخشید کاملا اشتباه بوده است . بازی نه ارزش ده دارد چون بی نقص نیست نه صفر است چون بازی  خیلی خوبی است. حالا این دو تا یوزر با این ریویو ها به چه شخصی کمک میکنند؟؟ من اگر فقط تیکه گاهم همین دو تا انسان باشند که از لحظا سواد و  دانش و تسلط بر مقوله  بازی رایانه ای شاید اصلا یک هفته باشد بازی میکنند من چطوربه  حرف این دو گوش کنم؟ ایا این دو نمره   ارزش دارند برای  بررسی و نگاه دقیق به یک اثر؟

ایا فالوت 4 را برای مثال  نگیرم چون صفر گرفته است ؟ یا صد در صد بگیرم چون ده گرفته است ؟ این نمرات کاربر   برای  این است که بگیم بله در این سایت دموکراسی حاکمه و کاربر هم نظر میده - شما فیلم هندی های Imdb رو ببیند همه نمرات بالا میگیرن 8  و 7  چرا ؟ از بس جمعیت هند و کاربر imdb هند زیاده همینطور میان ستاره  میزارن بعد  خود فیلم همین ها ست که تکه هاشون رو به عنوان جک میزارن در اپارت  و تلگرام و واتس اپ برای خنده و مسخره باز ی.

باید رفت دنبال منبع معتبر - کریستوفر نولان میگه بعد از اکران فیلم نه با فروش کار دارم نه با  صحبت های مخاطب فیلمم نه با منتقد که نمره بالا داده است ، یکراست میرم سراغ منفی ترین نقد ها چون از اونها هست که چیز یاد میگیرم از اونها میخوانم . ان منتقدی که کمترین نمره رابه فیلم من داده باید خیلی بیشتر در فیلم دقیق شده  باشه که ضعف جسته .   نقد کاربر ها هم هست ولی گفتم عزیزم به  دلایل اشکار  قابل تکیه نیست و  همین  بازی ببنید چند نفر سعی کردند نقدش  کنند چرا چون با نقد گیم اسپات  مخالف بودند  چرا مخالف بودند چون  نمره بازی براش ون عادلانه نبود چرا عادلانه نبود چون احساسشون  بهشون میگفت باید از بازی دفاع کنند  . خو ب اون نقد حرفه ای  بود  ولی کاربر عادی چی رو ثابت کرد ؟ وقتی در همه نقد ها اشاره شد  بازی شوتر  ضعیفی دارد هر چقدر یک کاربر بیاد دفاع کنه هیچ تغییری در این رخ نخواهد داد. واقعیت بیان شده است . حالا شما یا هر شخص دیگر مختارید  کاملا که هر چیزی رو که دوست دارید قبول کنید، میخواید به  نوشته کاربر گوش کنید میخواید به نمره سایت حرفه  ای  بررسی تخصصی بازی گوش کنید میخواید به  اینجا فروم  گوش کنید هرجا دوست دارید . کسی مانع نمیشه ولی حقایق  رو نمیشه انکار کرد . 

یک زمانی یادمه یکی از منتقدان حرفه ای gamespot به GTA5 داد 9 - د رفروم ها و کامنت باکسها چنان حمله ای علیه اش که گیم اسپات ویدئو  داد بیرون آقا اینقدر به این بنده خدا بی احترامی نکنید نمره 9 گیم اسپات یعنی superbیعنی بی نظیر  عالی  چرا ناراحتید و اینقدر بی احترامی به این بنده خدا میکنید ؟ کاربر میگفت چرا نمره 10 ندادن به GTA؟!!؟ (بزور؟) خوب  اون منتقد امده بود بالاترین نمره از نظر خودش رو به بازی داده بود و حقش هم هست نمره GTa5 همون 9 بود نه 10 چون بی  اشکال هم نبود که بگیم تمام . حالا اگر اون همه کاربر نمره 9 این نقد رو قبول نداشتند چرا امده بودند اصلا خوانده بودند که حالا بخواهند  توجیه کنند برای خودشون چرا بازی ده نگرفته ؟ اگر امدی نقد رو بخوانی دیگه هضمش کن برو خودت بررسی کن  اگر امدی  خودت نمره بدی دیگه  چرا به منتقد فحش میدی؟ خودت برو ریویو بنویس . 

نمره 9  گیم اسپات  یعنی اخرت بازی ولی اون کاربرها نمیتونستن بقول معروف justify کنند براشون قابل هضم نبود اسیر بازی بودند  چشمنانشون کور شده بود  و  نمیتونست  ایراد ببنیه چون بازی چند ساعت بود عرضه شده بود و کله  ها داغ GTA  اما بعد از چند روز سرد شدن خودشون متوجه شدند خیلی ها در همون کامنتها معذرت خواهی کرده بودند. خیلی ها هم به دلیل فحاشی بن شدند .من خودم شاهد این یکی ازبزرگترین درگیری های  فرومی بودم در تاریخ Gamespot و خودم هم در اون بحث ها حضور داشتم.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممون از شما که با حرف بنده  موافقید و تشکر شما دوست عزیز بنده هستید و نظر لطف شماست. @};-  @};-  @};-

عزیزم همون بخش هم که قرمز کردی  درسته بخدا: ببنید همین تاپیک رو ببنید ؟ ترجمه نقد  سایت حرفه ای رو که قبول نداریم ،  نقد رضا رو هم که قبول نداریم  چون کارت های انویدیا  داره !  حالا باید گوش جان بسپریم به  نمرات یوزر؟؟ گفتم خدمتتون در نمره  یوزور احساس  وجود داره  ناراحتی وجود دارد شادی وجود داره  ببنید یک بازی رو داده 10 همون بازی رو  نفر بعد داده صفر یعنی چی ؟ از لحاظ روانشناختی باید بررسی کرد : نقد بی طرفانه نقدی است که  بازتاب  شرایط روحی منتقدش  نباشه  .یک مثال :

خو ب بازی فالوت 4  نه نمرش 10 است نه صفر- اون که ده داده همه هیجانش رو در  پرکردن ستاره های سایت و  تایپ نمره   کامل دیده است  - اون هم که صفر داده  یا همینجور کشکی امده یک کاری کنه یا  مثلا  با بازی بده یا از گرافیکش خوشش نیامده  یا هر چیزی.

هیچ کدام از دو کاربر بالا  هیچ اصلی رو رعایت نکردند فقط احساس خودشون رو بیان کردند که ببخشید کاملا اشتباه بوده است . بازی نه ارزش ده دارد چون بی نقص نیست نه صفر است چون بازی  خیلی خوبی است. حالا این دو تا یوزر با این ریویو ها به چه شخصی کمک میکنند؟؟ من اگر فقط تیکه گاهم همین دو تا انسان باشند که از لحظا سواد و  دانش و تسلط بر مقوله  بازی رایانه ای شاید اصلا یک هفته باشد بازی میکنند من چطوربه  حرف این دو گوش کنم؟ ایا این دو نمره   ارزش دارند برای  بررسی و نگاه دقیق به یک اثر؟

ایا فالوت 4 را برای مثال  نگیرم چون صفر گرفته است ؟ یا صد در صد بگیرم چون ده گرفته است ؟ این نمرات کاربر   برای  این است که بگیم بله در این سایت دموکراسی حاکمه و کاربر هم نظر میده - شما فیلم هندی های Imdb رو ببیند همه نمرات بالا میگیرن 8  و 7  چرا ؟ از بس جمعیت هند و کاربر imdb هند زیاده همینطور میان ستاره  میزارن بعد  خود فیلم همین ها ست که تکه هاشون رو به عنوان جک میزارن در اپارت  و تلگرام و واتس اپ برای خنده و مسخره باز ی.

باید رفت دنبال منبع معتبر - کریستوفر نولان میگه بعد از اکران فیلم نه با فروش کار دارم نه با  صحبت های مخاطب فیلمم نه با منتقد که نمره بالا داده است ، یکراست میرم سراغ منفی ترین نقد ها چون از اونها هست که چیز یاد میگیرم از اونها میخوانم . ان منتقدی که کمترین نمره رابه فیلم من داده باید خیلی بیشتر در فیلم دقیق شده  باشه که ضعف جسته .   نقد کاربر ها هم هست ولی گفتم عزیزم به  دلایل اشکار  قابل تکیه نیست و  همین  بازی ببنید چند نفر سعی کردند نقدش  کنند چرا چون با نقد گیم اسپات  مخالف بودند  . خو ب اون نقد حرفه ای  بود  ولی کاربر عادی چی رو ثابت کرد ؟ وقتی در همه نقد ها اشاره شد  بازی شوتر  ضعیفی دارد هر چقدر یک کاربر بیاد دفاع کنه هیچ تغییری در این رخ نخواهد داد. واقعیت بیان شده است . حالا شما یا هر شخص دیگر مختارید  کاملا که هر چیزی رو که دوست دارید قبول کنید، میخواید به  نوشته کاربر گوش کنید میخواید به نمره سایت حرفه  ای  بررسی تخصصی بازی گوش کنید میخواید به  اینجا فروم  گوش کنید هرجا دوست دارید . کسی مانع نمیشه ولی حقایق  رو نمیشه انکار کرد . @};-

خب اصل همینه که هر کسی نظر خودش رو بگه و نمره بده... ؟؟؟ مگه قراره 10-20 نفر نمره بدن که نظر اونی که 10 بده و یا 0 بده  تاثیر بزاره اتفاقا اینا نظر همدیگرو خنثی می کنند... البته نظر خود شخص حرف اول و اخر رو میزنه، حالا هزارم که بگن رزیدنت اشغال شده یا مثلا اساسین تکراریه خیلی ها تا میاد سریع میگیرن  ^_^

بعدم اینکه منتقد موردنظر چند داده اهمینت نداره این اهمیت داره که چرا این عدد رو داده و نمره کم کرده به چه علت؟؟؟ ایا با معیار هات یکی هست یا نه ؟؟؟ البته انگار با معیار های شما یکی هست که اینقدر سفت و سخت قبول دارید این نمره رو ...  ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینارو ول کنید نمرش خوب بوده یا بد بوده یا فریم کم داده یا بد پورت شده و  ...

بسوزه پدر بی پولی که منتظر باید بشیم بازی کرک بشه و این دنوو لعنتی باز بشه

و بسوزه پدر بی پولی که بعضی ها فقط عکس بازیها رو نگاه میکنن چون سیستم درست حسابی مخصوصا گرافیک درست درمون ندارن بازی کنن

این پست صرفاً فقط حال و هوای تاپیک عوض بشه گذاشتم (جدی نگیرید) :D

لینک به دیدگاه

من هم همین فکر رو میکنم برای شما البته   هر چی شما تلاش کنید من نمیتوانم باور کنم که  بی طرف هستید   و یک بازی چون  برای شما جالب بوده  تصور میکنید بازی بزرگی است . این اشتباهه دوست من ولی شما هر جور دوست دارید قضاوت من رو  باور کنید   مختارید  دوست عزیز.

در حالی که دوستان داشتن اینجا بحث میکردن که بازی چی هست و چی نیست، من دوباره تمومش کردم. مشخصا ضعف هایی هم داره مثل همون سیستم کاورگیری و تیراندازی و... و اینکه: نه، من اصلا فکر نمیکنم بازی، بازی بزرگی باشه. در واقع اصلا یادم نمیاد اینو گفته باشم! فقط چند جا به عنوان "نظر شخصی" گفته بودم که از بازی خوشم اومده اما هیچ جا نه کسی رو تشویق کردم نه رای کسی رو زدم. بحث ما هم از اول سر این بود که من گفتم شما که بازی رو بازی نکردی چرا ازش انتقاد می کنی؟ که شما هم گفتی نظر منتقدا رو خوندی و به اونا اهمیت میدی. تا اینجا درست؟

خب الان فقط دو تا سوال برای من بوجود آمده که اگر همون دو تا رو هم جواب بدی لطف کردی: 1. شما که میگی سلیقه شخصی رو دخالت نمیدی، چرا از بین این چند سایت معتبر، فقط نظر گیم اسپات رو قبول داری؟ چرا نظر IGN رو قبول نداری؟ چرا به متای بازی نگاه نمیکنی؟ چرا حتی در قبول نظر منتقد هم گزیده عمل کردی؟ 2.حالا که ظاهرا فقط نظر گیم اسپات رو قبول داری، همونطور که اونجا هم پرسیدم، چرا با بازی هایی مثل Uncharted و God Of War و... مشکل داری؟ چرا باز هم نظر شخصی مبنی بر برتری PC بر کنسول رو اینجا هم دخالت میدی؟

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بازی گاد اف وار مشکل دارم؟ انچارتد مشکل دارم؟ من در کدوم پست اسم این بازی ها رو اوردم؟؟ لطفا لینک بگذازید ببینم در این تاپیک بنده کجا نوشتم گاد اف وار و یا انچارتد؟

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

بازی گاد اف وار مشکل دارم؟ انچارتد مشکل دارم؟ من در کدوم پست اسم این بازی ها رو اوردم؟؟ لطفا لینک بگذازید ببینم در این تاپیک بنده کجا نوشتم گاد اف وار و یا انچارتد؟

post-14679-0-71794600-1460403803_thumb.jpg همین کافیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برتری پی سی بر کنسول که مشخصه دلالت من رو نمیخواد ولی من الان کارم با این بازی است نه کنسول منتهی باید یک توضیحاتی داده بشه دیگه نمیشه خشک و خالی همینطور اومد برای شما نوشت شما که حرف هیچ کس رو قبول ندارید پس همینطور ساده هم حرف ما رو قبول نخواهی کرد. ضمنا شما روز یک نگفتید کاورش ضعیفه خوب شلیک نمیکنه فقط به به چهچه بود من که گفتم بده همه فروم رو روی سر من خراب کردید و لینک قدیمی گذاشتید و عکس گذاشتید و.... رضاگفته فلان و بهمان بازی بد نیست و... اونموقع این نکات نبود فقط لینک میداید و دفاع میکردید ولی الان بعد از چند روز سرد شدن متوجه شدید که بازی کاورگیری و شلیکش ضعیفه؟ این که در همون ایراد گیم اسپات به بازی شد که؟ حالا بازی مشکلات داره؟ ببخشید شوترش که ضعیفه دیگه چی ماند؟ 85 گیگ شوی تلویزیونی مایکروسافت با گیگ دانلود چهار هزار تومان؟ ؟ برای همین نقد خوبه نمره خوبه حالا کم کم براتون فاش میشه نمره بازی 6 بود یا نه.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

برتری پی سی بر کنسول که مشخصه دلالت من رو نمیخواد ولی من الان کارم با این بازی است نه کنسول منتهی باید یک توضیحاتی داده بشه دیگه نمیشه خشک و خالی همینطور اومد برای شما نوشت شما که حرف هیچ کس رو قبول ندارید پس همینطور ساده هم حرف ما رو قبول نخواهی کرد. ضمنا شما روز یک نگفتید کاورش ضعیفه خوب شلیک نمیکنه فقط به به چهچه بود من که گفتم بده همه فروم رو روی سر من خراب کردید و لینک قدیمی گذاشتید و عکس گذاشتید و.... رضاگفته فلان و بهمان بازی بد نیست و... اونموقع این نکات نبود فقط لینک میداید و دفاع میکردید ولی الان بعد از چند روز سرد شدن متوجه شدید که بازی کاورگیری و شلیکش ضعیفه؟ این که در همون ایراد گیم اسپات به بازی شد که؟ حالا بازی مشکلات داره؟ ببخشید شوترش که ضعیفه دیگه چی ماند؟ 85 گیگ شوی تلویزیونی مایکروسافت با گیگ دانلود چهار هزار تومان؟ ؟ برای همین نقد خوبه نمره خوبه حالا کم کم براتون فاش میشه نمره بازی 6 بود یا نه.

اولا منم نگفتم PC از کنسول پایین تره. جهت اطلاع نویسنده مطلب"6 دلیلی که من عاشق بازی بر روی کامپیوتر هستم" من بودم!

دوما من اگر حرف کسی رو قبول ندارم، شما حتی حرف خودتم قبول نداری. مدرک از حرفای خودتون گذاشتم میگی فروم رو سر من خراب کردی! بنده اصلا همچین قصدی نداشتم، فقط وقتی ادعایی می کنم، مدرکشم میذارم.

سوما مگر باز خود شما نگفتی حتی فال اوت 4 هم بدون مشکل نیست؟ خب حالا من تنها دو مشکلی که در این بازی دیدم رو گفتم، بازی باید 6 بگیره؟ یا مگر گیم اسپات 6 داده چون استریم ویدئو گیگی 4 هزار تومان در میاد؟

چهارما من الان نمیخوام بحث گذشته رو پیش بکشم، لطفا اگر با اون عکسی که گذاشتم راضی شدین، فقط جواب همون دو سوال بنده رو بدید و منم دیگه بیشتر از این وقت شما رو نمیگیرم.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

هنوز هم میشه بازی رو اجرا کرد یا بخاطر این آپدیت جدیدش منتفی شده ؟؟ (در ضمن آیا با وجود این راهی که برای اجراش پیشنهاد میدن باز هم برای اجراش باید به نت وصل بود ؟)

لینک به دیدگاه

هنوز هم میشه بازی رو اجرا کرد یا بخاطر این آپدیت جدیدش منتفی شده ؟؟ (در ضمن آیا با وجود این راهی که برای اجراش پیشنهاد میدن باز هم برای اجراش باید به نت وصل بود ؟)

با آپدیت باز دوباره  دورش زدن ! ولی مثل اینکه آپدیت جدید مشکلات بازی رو چند برابر کرده.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

attachicon.gifUntitled.jpg همین کافیه؟

شما چه ادم عجیبی هستید و فکر میکنم یک مشکلی با من دارید ؟؟ من گفتم در این تاپیک کجا من گفتم اسم این دو بازی رو ؟؟ لطفا لینک بدید در این تایپک  کوانتوم بریک  ؟؟؟؟؟ الان مثلا کم آوردید رفتید واقعا کل فروم رو  سرچ کردید  ببنید من کجا چی گفتم؟؟  آقا بی خیال . عزیزم  بازی کوانتوم بریک هیچ ربطی به انچارتد و گاد اف وار نداره- شما  دفاع کردید ما هم دفاع کردیم شما خودتون الان دارید میگید بازی  در فلان بخش ها ضعیفه خوب بنده خدا من هم همین رو گفتم   روز اول، شما  ناراحت شدید .

اون عکس بالا هم که گذاشتی عین حقیقته  و کاملا  از ته دل  گفته شده  چون من  شما که نه ، گیمر پی سی هستم  ولی یک عکس من برات میگذارم   که لذت ببری.

لینک به دیدگاه

شما چه ادم عجیبی هستید و فکر میکنم یک مشکلی با من دارید ؟؟ من گفتم در این تاپیک کجا من گفتم اسم این دو بازی رو ؟؟ لطفا لینک بدید در این تایپک  کوانتوم بریک  ؟؟؟؟؟ الان مثلا کم آوردید رفتید واقعا کل فروم رو  سرچ کردید  ببنید من کجا چی گفتم؟؟  آقا بی خیال . عزیزم  بازی کوانتوم بریک هیچ ربطی به انچارتد و گاد اف وار نداره- شما  دفاع کردید ما هم دفاع کردیم شما خودتون الان دارید میگید بازی  در فلان بخش ها ضعیفه خوب بنده خدا من هم همین رو گفتم   روز اول، شما  ناراحت شدید .

اون عکس بالا هم که گذاشتی عین حقیقته  و کاملا  از ته دل  گفته شده  چون من  شما که نه ، گیمر پی سی هستم  ولی یک عکس من برات میگذارم   که لذت ببری.

احسنت

لینک به دیدگاه

باید رفت دنبال منبع معتبر - کریستوفر نولان میگه بعد از اکران فیلم نه با فروش کار دارم نه با  صحبت های مخاطب فیلمم نه با منتقد که نمره بالا داده است ، یکراست میرم سراغ منفی ترین نقد ها چون از اونها هست که چیز یاد میگیرم از اونها میخوانم . ان منتقدی که کمترین نمره رابه فیلم من داده باید خیلی بیشتر در فیلم دقیق شده  باشه که ضعف جسته .   نقد کاربر ها هم هست ولی گفتم عزیزم به  دلایل اشکار  قابل تکیه نیست و  همین  بازی ببنید چند نفر سعی کردند نقدش  کنند چرا چون با نقد گیم اسپات  مخالف بودند  چرا مخالف بودند چون  نمره بازی براش ون عادلانه نبود چرا عادلانه نبود چون احساسشون  بهشون میگفت باید از بازی دفاع کنند  . خو ب اون نقد حرفه ای  بود  ولی کاربر عادی چی رو ثابت کرد ؟ وقتی در همه نقد ها اشاره شد  بازی شوتر  ضعیفی دارد هر چقدر یک کاربر بیاد دفاع کنه هیچ تغییری در این رخ نخواهد داد. واقعیت بیان شده است . حالا شما یا هر شخص دیگر مختارید  کاملا که هر چیزی رو که دوست دارید قبول کنید، میخواید به  نوشته کاربر گوش کنید میخواید به نمره سایت حرفه  ای  بررسی تخصصی بازی گوش کنید میخواید به  اینجا فروم  گوش کنید هرجا دوست دارید . کسی مانع نمیشه ولی حقایق  رو نمیشه انکار کرد . 

یک زمانی یادمه یکی از منتقدان حرفه ای gamespot به GTA5 داد 9 - د رفروم ها و کامنت باکسها چنان حمله ای علیه اش که گیم اسپات ویدئو  داد بیرون آقا اینقدر به این بنده خدا بی احترامی نکنید نمره 9 گیم اسپات یعنی superbیعنی بی نظیر  عالی  چرا ناراحتید و اینقدر بی احترامی به این بنده خدا میکنید ؟ کاربر میگفت چرا نمره 10 ندادن به GTA؟!!؟ (بزور؟) خوب  اون منتقد امده بود بالاترین نمره از نظر خودش رو به بازی داده بود و حقش هم هست نمره GTa5 همون 9 بود نه 10 چون بی  اشکال هم نبود که بگیم تمام . حالا اگر اون همه کاربر نمره 9 این نقد رو قبول نداشتند چرا امده بودند اصلا خوانده بودند که حالا بخواهند  توجیه کنند برای خودشون چرا بازی ده نگرفته ؟ اگر امدی نقد رو بخوانی دیگه هضمش کن برو خودت بررسی کن  اگر امدی  خودت نمره بدی دیگه  چرا به منتقد فحش میدی؟ خودت برو ریویو بنویس . 

نمره 9  گیم اسپات  یعنی اخرت بازی ولی اون کاربرها نمیتونستن بقول معروف justify کنند براشون قابل هضم نبود اسیر بازی بودند  چشمنانشون کور شده بود  و  نمیتونست  ایراد ببنیه چون بازی چند ساعت بود عرضه شده بود و کله  ها داغ GTA  اما بعد از چند روز سرد شدن خودشون متوجه شدند خیلی ها در همون کامنتها معذرت خواهی کرده بودند. خیلی ها هم به دلیل فحاشی بن شدند .من خودم شاهد این یکی ازبزرگترین درگیری های  فرومی بودم در تاریخ Gamespot و خودم هم در اون بحث ها حضور داشتم.

100 در 100 نمره یوزها درش احساسات قرار داره . بسیار از مواقع یوزرها بازی رو با سیستم های ضعیف بازی رو اجرا میکنن و وقتی با مشکل در اجرای بازی مواجه میشن خواهر و مادر برای سازنده بازی نمیزارن .

اما نکته ای که این وسط مهمه اینه که تعداد زیاد رای دهنده موجب میشه که همه سلیقه ها در رای دادن حضور داشته باشن نظر های مخالف که نمرات کاملا مخالفی هم میدن ( مثل 0 و 10 ) هم دیگه رو تا حدود زیادی خنثی میکنن .

یک نکته ای رو که یادم رفت بگم اینه که در هر موردی این که آدم با چه دیدی سراغ موضوع میره تاثیر مستقیمی روی نظر نهایش میزاره .

بزارید با یک مثال موضوع رو باز کنم .

در نظر بگیرید شما دارید یک فیلم چینی میبینید که مثلا طرف با شمشیرش میزنه یک صخره رو نصف میکنه یا با یک مشت چند نفر رو 20 متر پرت میکنه . درسته که از نگاه واقع گرایانه این خیلی چرت و پرته اما کسی به این گیر نمیده . چون شما داری یک فیلم چینی میبینی و این اتفاقات توی ابن دست فیلم ها کاملا عادیه . کسایی که این فیلم ها رو دوست دارن عاشق همین صحنه های چرتشن ! و جالب اینه که فقط خودشون هم میرن فیلم رو میبینن و فقط خودشون بهش نمره میدن . مثل فیلم های هندی که من سالهاست وقتم رو حروم هیچکدومشون نکردم ، چون ندیدم هیچ وقت هم به هیچ کدومشون نمره ندادم ! فیلم های هندی به این شکل معروف شدن در نتیجه هیچ وقت کسایی که مثل من فکر میکنن نمیرن ببینن و نمره بدن در نتیجه نمره این فیلم ها بالا میره . من فیلم حالا من رو میبینی رو دیدم چون با توجه به بازیگرهاش انتظار داشتم با یک فیلم خوب مواجه بشم اعتراف هم میکنم که از فیلم های هندی خیلی بهتر بود اما من به این فیلم 1 دادم درحالی که به فیلم های هندی اصلا نمره ندادم . از فیلم احمق و احمقتر 2 هم بهتر بود اما من به احمق و احمقتر 2 نمره بیشتری دادم .دلیلش هم اینه که من از فیلم حالا من رو میبینی انتظار یک فیلم منطقی داشتم اما اصلا منطقی نبود .

شبیه به همین بحث هم برای بازی ها هست . وقتی یک بازی توسط ماکروسافت ساخته میشه انتظارات بالا تره . بازیی که کلی براش تبلیغات شده اگر یک مشکل کوچیک هم داشته باشه در نمرش خیلی تاثیر داره . اگر این مشکلات در یک بازی دیگه بود شاید 7 یا 7.5 رو راحت میگرفت .

اگر یک پنالتی رو یک بازیکن ایرانی خراب کنه خیلی بده اما اگر رونالدو یا مسی خراب کنه خیلی خیلی بده !

با توجه به خونده ها و شنیده ها و نمره ها اطمینان دارم که بازی آش دهن سوزی نیست اما بعید میدونم نمره 6 حق واقعی بازی باشه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

100 در 100 نمره یوزها درش احساسات قرار داره . بسیار از مواقع یوزرها بازی رو با سیستم های ضعیف بازی رو اجرا میکنن و وقتی با مشکل در اجرای بازی مواجه میشن خواهر و مادر برای سازنده بازی نمیزارن .

اما نکته ای که این وسط مهمه اینه که تعداد زیاد رای دهنده موجب میشه که همه سلیقه ها در رای دادن حضور داشته باشن نظر های مخالف که نمرات کاملا مخالفی هم میدن ( مثل 0 و 10 ) هم دیگه رو تا حدود زیادی خنثی میکنن .

یک نکته ای رو که یادم رفت بگم اینه که در هر موردی این که آدم با چه دیدی سراغ موضوع میره تاثیر مستقیمی روی نظر نهایش میزاره .

بزارید با یک مثال موضوع رو باز کنم .

در نظر بگیرید شما دارید یک فیلم چینی میبینید که مثلا طرف با شمشیرش میزنه یک صخره رو نصف میکنه یا با یک مشت چند نفر رو 20 متر پرت میکنه . درسته که از نگاه واقع گرایانه این خیلی چرت و پرته اما کسی به این گیر نمیده . چون شما داری یک فیلم چینی میبینی و این اتفاقات توی ابن دست فیلم ها کاملا عادیه . کسایی که این فیلم ها رو دوست دارن عاشق همین صحنه های چرتشن ! و جالب اینه که فقط خودشون هم میرن فیلم رو میبینن و فقط خودشون بهش نمره میدن . مثل فیلم های هندی که من سالهاست وقتم رو حروم هیچکدومشون نکردم ، چون ندیدم هیچ وقت هم به هیچ کدومشون نمره ندادم ! فیلم های هندی به این شکل معروف شدن در نتیجه هیچ وقت کسایی که مثل من فکر میکنن نمیرن ببینن و نمره بدن در نتیجه نمره این فیلم ها بالا میره . من فیلم حالا من رو میبینی رو دیدم چون با توجه به بازیگرهاش انتظار داشتم با یک فیلم خوب مواجه بشم اعتراف هم میکنم که از فیلم های هندی خیلی بهتر بود اما من به این فیلم 1 دادم درحالی که به فیلم های هندی اصلا نمره ندادم . از فیلم احمق و احمقتر 2 هم بهتر بود اما من به احمق و احمقتر 2 نمره بیشتری دادم .دلیلش هم اینه که من از فیلم حالا من رو میبینی انتظار یک فیلم منطقی داشتم اما اصلا منطقی نبود .

شبیه به همین بحث هم برای بازی ها هست . وقتی یک بازی توسط ماکروسافت ساخته میشه انتظارات بالا تره . بازیی که کلی براش تبلیغات شده اگر یک مشکل کوچیک هم داشته باشه در نمرش خیلی تاثیر داره . اگر این مشکلات در یک بازی دیگه بود شاید 7 یا 7.5 رو راحت میگرفت .

اگر یک پنالتی رو یک بازیکن ایرانی خراب کنه خیلی بده اما اگر رونالدو یا مسی خراب کنه خیلی خیلی بده !

با توجه به خونده ها و شنیده ها و نمره ها اطمینان دارم که بازی آش دهن سوزی نیست اما بعید میدونم نمره 6 حق واقعی بازی باشه !

@};-  @};-

لینک به دیدگاه

آقا رضا در پیغام خصوصی عکسی رو که گفته بودن فرستادن اما کاش این کار رو در تاپیک انجام داده بودن تا دوستان هم ببینن. شاید آقا رضا به خاطر این کار از من ناراحت شن اما بنده هم فقط به خاطر دلیلی که در جواب ایشون نوشتم مجبورم متن ایشون رو بذارم تا یه وقت سوء تفاهمی پیش نیاد:

متن آقا رضا:post-14679-0-82957300-1460408005_thumb.jpg

جوابی که من به ایشون دادم: post-14679-0-04002000-1460408026_thumb.jpg البته یه تیکشو حذف کردم ولی همین که خود آقا رضا بدونن کفایت میکنه.

از دوستان هم عذرخواهی میکنم @};- 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...