رفتن به مطلب

سامانه جدید رهگیری مرسولات پستی با امکانات عالی (سال 1395)

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

fzi62u5lf2395iv4f8mx.jpg

http://newtracking.post.ir/

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

ایول عالیه

ممنون بابت اطلاع رسانی

لینک به دیدگاه

امیدوارم همینطور که این سامانه بسیار عالی رو طراحی کردند، تو عمل هم بهتر بشن، چون من تقریبا دیگه از پست استفاده نمیکنم

تا جایی که امکان داره باربری

لینک به دیدگاه

سلام .

چه فایده وقتی نه سرعت عمل دارن نه کیفیت.با پست پیشتاز از تهران بعد از 1 هفته کالا به دستم رسید که چهار گوشش له شده بود (خوشبختانه خود کالا سالم بود)

لینک به دیدگاه

آقا جان مرسی از شما . خیلی  باحاله لحظه لحظه رو چک میکنی و هر چه بسته نزدیکتر میشه تو خوشنودتر میشی ... :)  :)  :)  :)

لینک به دیدگاه

البته عملکردشون رو هم بهبود بدن یا لااقل پسرفت نکنن بهتر میشه

4 روز پیش کالایی خریدم از شیراز پست پیشتاز شده هنوز نرسیده به دستم(تهران)

لینک به دیدگاه

من که دو ساله پست رو بوسیدم گزاشتم کنار! بسته بندی شده 7 تومن! خر خودشون هستن.

لینک به دیدگاه

جالبیشم اینه باید کارتونی که خودشون دارن رو حتما بخری ازشون، فقط همون کارتون با قیمت خیلی خیلی گزاف!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تجربه من از پست بسیار متناقضه.

یه بار یه بسته لیون کامپیوتر رو به معنای واقعی داغون شده تحویل دادن.

مورد داشتم مرسوله 2 روزه از مبدا رسیده شهرمون اما بعد 4 روز از رسیدن اش (جمعا 6 روز) آوردن تحویل دادن.

مورد هم داشتم ساعت 10 صبح از کرج فرستادن فردای همون روز ساعت 12 تحویل دادن! :eek:

در کل برای من مشکل اصلی نه از خود پست بلکه از طرف اداره پست شهرمون و کم کاری های اونها بود.

تا اینکه به واسطه چندتا آشنای با نفوذ + ... با چندتا از کارمنداشون صمیمی شدم، هرچی که برسه 100% درصد همون روز و اغلب مواقع قبل ساعت 1 ظهر تحویل میدن.

اغلب اوقات هم اگه مرسوله مهم باشه یا ضروری، خودم میرم ساعت 10 11 که میرسه حضوری سریع و بدون معطلی تحویل می گیرم دیگه نه امضایی نه چیزی....

یه موزع آشنا داریم خیلی مواقع هست شیفت اون نیست اما خودش امضا میزنه میاره تحویل میده :cool:

جالب تر هم اینکه 99% مواقع اصلا ازم امضا نمی گیرن الان هم کد رهگیری مرسوله هارو میزنم هنوز گزارش تحویل رد نشده :laughing:

الان به هیچ عنوان چیزی میفرستم چک نمیکنن ببین چی توشه و فضولی نمی کنن (اون اوایل رئیس اداره میگفت مشکوکی به قاچاق باید از این بعد فاکتور بیاری... *dry# )

بسته بندی اغلب اوقات فقط پول جعبه رو میگیرن و خیلی کم پیش میاد هزینه بسته بندی بگیرن.

بسیار هم خوش برخورد و  پاسخگو و محترم هستن (البته از اول اینطور نبودن)

فعلاً من به شدت از پست شهرمون راضی هستم =))

جالبیشم اینه باید کارتونی که خودشون دارن رو حتما بخری ازشون، فقط همون کارتون با قیمت خیلی خیلی گزاف!

سلام نعیم جان

اینجا اصلاً اینطور نیست

حتی کارتون بردم داغون بوده خودش نشسته چسب کاری کرده و نوشته ای چیزی بوده رو پوشونده!

بسیاری مواقع که حوصله بسته بندی ندارن، از کارتن های قبلی که میبرم استفاده میکنن و یک ریال بابت بسته بندی و جعبه نمی گیرن.

لینک به دیدگاه

درود

مورد داشتم مرسوله 2 روزه از مبدا رسیده شهرمون اما بعد 4 روز از رسیدن اش (جمعا 6 روز) آوردن تحویل دادن.

مورد هم داشتم ساعت 10 صبح از کرج فرستادن فردای همون روز ساعت 12 تحویل دادن! :eek:

در کل برای من مشکل اصلی نه از خود پست بلکه از طرف اداره پست شهرمون و کم کاری های اونها بود.

تا اینکه به واسطه چندا آشنای با نفوذ + ... با چندتا از کارمنداشون صمیمی شدم، هرچی که برسه 100% درصد همون روز و اغلب مواقع قبل ساعت 1 ظهر تحویل میدن.

اغلب اوقات هم اگه مرسوله مهم باشه یا ضروری، خودم میرم ساعت 10 11 که میرسه حضوری سریع و بدون معطلی تحویل می گیرم دیگه نه امضایی نه چیزی....

یه موزع آشنا داریم خیلی مواقع هست شیفت اون نیست اما خودش امضا میزنه میاره تحویل میده :cool:

جالب تر هم اینکه 99% مواقع اصلا ازم امضا نمی گیرن الان هم کد رهگیری مرسوله هارو میزنم هنوز گزارش تحویل رد نشده :laughing:

الان به هیچ عنوان چیزی میفرستم چک نمیکنن ببین چی توشه و فضولی نمی کنن (اون اوایل رئیس اداره میگفت مشکوکی به قاچاق باید از این بعد فاکتور بیاری... *dry# )

بسته بندی اغلب اوقات فقط پول جعبه رو میگیرن و خیلی کم پیش میاد هزینه بسته بندی بگیرن.

بسیار هم خوش برخورد و  پاسخگو و محترم هستن (البته از اول اینطور نبودن)

فعلاً من به شدت از پست شهرمون راضی هستم =))

سلام نعیم جان

اینجا اصلاً اینطور نیست

حتی کارتون بردم داغون بوده خودش نشسته چسب کاری کرده و نوشته ای چیزی بوده رو پوشونده!

بسیاری مواقع که حوصله بسته بندی ندارن، از کارتن های قبلی که میبرم استفاده میکنن و یک ریال بابت بسته بندی و جعبه نمی گیرن.

داداش بدیش تو این مملکت اینه که اگه بخوای آب هم بخوای بخوری باید پارتی داشته باشی!!!!!!!

من پدرم کارمند یک ادارس، سمت بالایی هم داره! مشاوره مدیر کل استان، میتونستم بهش بگم با پارتی بازی من و ببره سر کار

اما چون از این کارا متنفرم همچین کاری نکردم، چرا حق 4 نفر دیگه رو ضایع کنم؟

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

درود

تا اینکه به واسطه چندتا آشنای با نفوذ + ... با چندتا از کارمنداشون صمیمی شدم، هرچی که برسه 100% درصد همون روز و اغلب مواقع قبل ساعت 1 ظهر تحویل میدن.

تا اینجاش چقدر شبیه من بود :D

انگار زندگینامه منه

همه ی اینا واسم پیش اومده

لینک به دیدگاه

دقیقا! واقعا قیمت خیلی زیادی برای بسته میگرند! حداقل 3 تومن میگیرند!

من با تیپاکس هم زیاد کار کردم اما هیچوقت متوجه نشدم مبنای محاسبه قیمتشون چطور هست، یکبار پکیج موس ریزر و آمپلیفایر فیو e12 رو با تیپاکس فرستادم جفتشون شد یک قیمت!

کارت گرافیکم هم با تیپاکس رسید شد 18 تومن اما یا پیشتاز که فرستادم گارانتی شد 24 تومن!

اما در کل هر دوتاش تا حالا به من کالای مورد دار یا بسته مورد دار ندادند

اما یه نکنه جالب در مورد تیپاکس، محله ما تحت پوشش تیپاکس نیست و قبلا زنگ میزدند که بیا تحویل بگیر اما الان دیگه اطلاع نمیدن و دو روز بعد از رسیدن به نمایندگی شهر اگه خودم پیگیری نکنم خودشون با پیک میفرستن درب منزل، البته پیک برای خودشون کار میکنه!

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

دقیقا   

چاپیدن مردم از همه جا !

یه کیس 14 کیلیویی رو با تیپاکس فرستادم 15

پست میگفت 50 تومن !

لینک به دیدگاه

دقیقا   

چاپیدن مردم از همه جا !

پست میگفت 50 تومن !

باز خوبه!

من امروز صبح یک نامه 40 گرمی فرستادم به مقصد 50 کیلومتری شهرمون شد 13 تومن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا   

چاپیدن مردم از همه جا !

پست میگفت 50 تومن !

یه چیزی بهتون بگم

درسته که متصدی پست نمیتونه از مبلغ چاپ شده تو رسید چیزی به جیب خودش بزنه اما میتونه مبلغی که به جیب پست میره رو کم و زیاد کنه چطوری اش رو نمیدونم

یه بار یه کارت 970 گیگابایت بردم کارمنده آخر سر گفت بیا برات ارزون حساب کردم شد 7 تومن

گفت اگه بخوام اصلاح کنم باید از اول ثبت کنم که حوصله ندارم برو حالشو ببر

پیش خودم گفتم وزن رو پایین زده که ارزون افتاد اما وزن هم دقیق بود

اون آیتم های رسید رو هم با یه رسید چند روز قبل مقایسه کردم هیچ موردی (کم/زیاد) پیدا نکردم فقط کرایه پستی 5.300 بود

کارت هم سر موقع رسید دست طرف هیچ مشکی نداشت :wacko:

لینک به دیدگاه

یه چیزی بهتون بگم

درسته که متصدی پست نمیتونه از مبلغ چاپ شده تو رسید چیزی به جیب خودش بزنه اما میتونه مبلغی که به جیب پست میره رو کم و زیاد کنه چطوری اش رو نمیدونم

یه بار یه کارت 970 گیگابایت بردم کارمنده آخر سر گفت بیا برات ارزون حساب کردم شد 7 تومن

اون آیتم های رسید رو هم با یه رسید چند روز قبل مقایسه کردم هیچ موردی (کم/زیاد) پیدا نکردم فقط کرایه پستی 5.300 بود

:wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

درود

درباره همه چیز صحبت شد جز سامانه جدید رهگیری.

سامانه ی قدیم جایی برای شکایت داره. توی سامانه ی جدید چنین چیزی نمی بینم.

امیدوارم کارایی پست بهتر بشه، به جای پرداختن به ظاهر. پست برای شهرهای کوچک گزینه ای است که نمی شه ازش صرف نظر کرد.

نداشتن قاعده و نظم رو من هم تجربه کرده ام. برای هزینه ی بسته بندی اینقدر بحث و پیگیری کرده ام که دیگه اجباری ندارم از بسته بندی خودشون استفاده کنم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه تجربه جالب هم اینکه یه بار از یکی از کاربرای فروم یه CPU خریدم 10 تومن برا هزینه پست حساب کردم (مبلغ توافق+ 10 تومن ریختم)

طرف هم سن اش پایین بود هم تجربه نداشت+ سابقه معامله برا همین قرارمون شد اول ارسال بعد واریز

موقع ارسال گفته بود جوری بفرستین که زودتر برسه دستش طرف پست هم گفته بود حله خیالت تخت فردا میرسه.

بعد زنگ زد آقا چرا الکی گفتی هزینه ارسال 10 تومن میشه سرم کلاه گذاشتی و ........ 26 تومن ازم گرفتم (بدون هزینه بسته بندی) :eek:

حالا بیا بگو نه آقا چنین چیزی نمیشه.... خودم شک کردم گفتم یه عکس از رسید تلگرام کن :-?

پست ویژه زده بودن براش هزینه ارسال یه Core i5 4460 شد 26 تومن! اما بهش نگفته بودن پست ویژه است

جالب تر اینکه درست مثل پست پشتاز رسید دستم و هیچ فرقی نداشت.

چون پسر خیلی گلی بود دادم بهش. 

لینک به دیدگاه

چه فایده وقتی کارمنداش جز خنگترین کارمندای جهان هستن

کارمنده اومده بنویسه نوشهر نوشته بوشهر بسته رفته بوشهرکلی وقت ما رو تلف کرده بعد از شکایت هم گفتن درست ارسال کردیم نوشهر در شهرستان بوشهر هست =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

احتمالا این نقشه خیلی بدرد خودشون بخوره نه ما

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

یه چیزی بهتون بگم

بله وزن رو کم میزنن، برای من هم اتفاق افتاده.

لینک به دیدگاه

بله وزن رو کم میزنن، برای من هم اتفاق افتاده.

فقط وزن نیست.گرینه های زیادی داره که تو قیمت تاثیر میزاره

اینجا رو ببینید

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

اقا ما که تجارب زیادی با پست داشتیم برا شهر ما پیشتاز و سفارشی از تهران فرقی نداره ولی مثلا یه بار از مشهد فرق داشت از مشهد مستقیم میاد کرمان بعد شهر ما تو پیشتاز ولی تو سفارشی اول میره تهران بعد میره استان بعد شهر ما
یه سری بسته ما رو سفر علمی برده بودن ما تو سایت نگاه میکردیم به خارج شد رفت استان خارج شد بعد چند روز گفتیم حتما رسیده مشهد  بعد دیدیم برگشته شهر خودمون خدایا اینا چکار میکنن بعد دیدیم یه برچسب خورده بازرسی شد بعد اونجا تو پست افتاده گفتم این اینجا چکار میکنه گفت برگشت خورده گفتم چرا گفت نمیدونم!!!!!!!!انگاه به قدرت خدا پی بردم بعد رفت ما›یک برداشت بزرگ روش نوشت مشهد گیرنده فک کنم مامورین پست چشماشون ضعیفه گیرنده و فرستنده رو جابه جا گرفته بودن فرستاده بودن شهر خودمون بعد ارسالش کردن رفت تهران بعد مشهد درست شد دیدیم رسیده مشهد به اون دوستمون زنگ زدم بره بگیره رفت گرفت بعدش گفت اقا اصلا کارتونی وجود نداشته یه عالمه روزنامه مچاله و  رم مین پردازنده وسطش میگفت هیچی از کارتون نمونده بوده یه برچسب بزرگ هم روشون فاقد مواد مخدر بعد گفت مامور گفته ببر بده بیمه اسیب  دیدن گفت امتحانشون کردم سالم بودن قطعات خداروشکر
اینم مسیر سفر علمی بسته ما :wacko: 
post-16104-0-75813500-1460356475_thumb.jpg

پست شهر ما هم که ماشالله گیر نمیزاره بسته از خودت بشه میره از این کارتونای پلاستیکی میزاره 4 5 تومن هم پول کارتون میگیره حالا میرم یه دفتر پیام بنده خدا گیر نیست یه سری پست رفتم برا ارسال بسه رو باز کرد مادربرد رو بو 
میکشید هی میپرسید ت ر ی ا ک داخلش نیست  =))  =))  من چی بگم به اینا اخه 

یه سری هم پی به گیج بودن کارمندای تیپاکس بردم ما به اون دوستمون گفتیم بسته رو ارسال کنه رفته بود با تیپاکس فرستاده بود حالا من هم مسافرت بودم شهرمون نبودم اقا بعد چند روز یکی زنگ زد گفت بسته شما رفسنجانه بیاید ببریدش ما گفتیم اونجا چکار میکنه گفت که از تهران تیپاکس شده اینجا اونی که فرستاده نفهمیده که شهر ما تیپاکس نداره !٬!!!!! چ بگم من بعد با اتوبوس بنده خدا فرستادش شهر ما 

اقا یه تجربه هم با باربری ترمینال داشتیم به به به جای این که بفرستن شهر ما فرستاده بودن استان حالا هر چی به اون بنده خدا که بسته ام دستش بود میگفتم بسته من رو بفرست با اتوبوس بیاد نمیفرستاد 4 روز حیرون اون شدم اخر هم نزدیک 2030 تومن کرایه خورد که قطعات داخلش 100 تومن بود 
بالاخره خدمت دوستان بگم بستگی به انس داره والا ما تو هیچی شانس نداریم دست به طلا میزنیم سنگ میشه  :D 
تو هر مدلی که برا ارسال هست مشکل داشتم تازه با پیک هم یه مشکل کوچیک داشتم  :)  حالا گفتم اونم گفتم
اقا یه سری ما از یه شخصی یه خرید کردیم من شهرستان بودم چون پول پست میخواستم ندم و داشتم میرفتم تهران گفتم من الان پول شما رو میدم شما نگهش دار من بعدا میام تهران حضوری میبرمش گفت باشه ما رفتیم  تهران بعد گفتیم اقا شما بسته رو بگو کجا بیام بگیرم گفت من با پیک مفرستم هر چی گفتم نه جحضوری میام گفتم 10 تومن یا 15 تومن پول پیک میشه من بهش گفتم من پول پیک رو نمیدم فرستادی هم من پول بهش نمیدم بنده خدا خودش پول پیک رو داد دمش گرم ولی تقصیر خودش هم بود من گفته بودم حضوری میام 
دیگه اینجوری پیش میاد  :) ببخشید سرتون رو درد اوردم ولی متن طولانی شد فک نکنم کسی حال داشته باشه بخونه بچه ها همه خسته ان مثل خودم بیشتر از 4 خط باشه نمیخونم فقط عکساش رو نگاه میکنم =))

ویرایش شده توسط amin8speed
لینک به دیدگاه

با توجه به تجربه ای که دارم بین پست ویژه و پیشتاز فرقی وجود نداره . یکبار بسته ای که با پست ویژه ارسال شده بود بجای اینکه فردا برسه پس فرداش رسید گفتم حداقل جریمه اش رو بگیرم ، گفت باید قبل از ظهر ارسال میشده اما بعد از ظهر ارسال شده پس سر وقت رسیده ، خوب اگه بعد از ظهر تحویل می گیرید و می دونید ویژه بی معنی هست ، چرا ویژه ارسال می کنید و پول بیشتر می گیرید . ضمنا من خودم بسته بندی می کنم اما درش رو نمی بندم و تو اداره پست درش رو می بندن و پول بسته بندی نمی دم . هم خیالم از بسته بندی راحت میشه هم پول الکی نمی دم . در کل به نظرم سرعت ارسالشون نسبت به هفت الی هشت سال پیش بهتر شده اما جا برای پیشرفت زیاد داره و خیلی بهتر می تونه بشه و همین که سامانشون رو بهتر کردن قدم در جهت درست هستش و آفرین داره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...