رفتن به مطلب

نظر دوستان در مورد بازاریابی شبکه ای

ali seyyedlar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من دوباره این تاپیکو اپ می کنم تا دوستان اطلاعات بیشتری دریافت کنن

خودتونم میدونین اومدن شما به این شرکت برای من هیچ نفعی نداره همون طور که نیومدنتون برام ضرری ندار

لذا اینجا هدف بررسی دقیق این تجارت به صورت صادقانه هست

من تو شرکت های پنبه ریز - بیز - و بادران ثبت نام کردم و الان هم به صورت جدی 1 هفته هست که فعالیت می کنم

یه توضیح کلی

به هیچ وجه عضو بیز نشید که اشغالترین محصولات رو با قیمت 3-4 برابر به شما میفروشه و خیلی دلایل دیگه که اگه نیاز بود توضیج میدم

پنبه ریز محصولات فوق العاده ای داره اما پلن در امدی خوبی نداره و همچنین محصولاتش کمه لذا برای تجارت خوب نیست مثال:

من مسواک اورال بی خریده بودم 5500 تومان که نتونستم استفاده کنم یا مادرم 2 بار مسواک 2500 تومانی خرید که هر کدوم 1 هفته دوام اورد

مسواکی که پنبه ریز به قیمت 1850 تومان میده من بهتون قول میدم از اورال بی بیشتر نباشه کیفیتش کمتر نیست

یا دستمال کاغذی 200 برگ رو میدن (قیمت فروش 2450) در حالی که تو بازار با این قیمت 300 برگ میدن

اما تفاوت

من رفتم سلمونی (پیرایشگاه یا هرچی که شما میگین نمی دونم) بعد از شست شو برای خشک کردن صورت 3 برگ دولایه میدن به طرف که تو چند مورد طرف خودش یه برگ هم دوباره بر میداره)

اما من دادم برا تست

با یک برگ کاملا خیسی دست تا ارنج و صورت رو میگیره (البته یکم نم میمونه که طبیعیه)

خوب در این شرایط مصرف شما پایین میاد و برای شما 2 برابر میصرفه

یا نخ دندان و ... (من این سه محصول رو چک کردم)

شرکت بعدی بادران هست

بادران قدیمی ترین و با تجربه ترین و منظم ترین شرکت هست

اولین شرکتی که مجوز فعالیت گرفته

پنل درامدی عالی داره (منطقی)

گستره محصولات زیادی داره - محصولات انحصاری هم داره

کلاس های اموزشیش بهتر از بقیه هست

و خیلی مزایای دیگه

یعنی اگه می خواهید وارد نتورک مارکتینگ بشید من این گزینه رو به شما پیشنهاد می کنم

اگرم که نمی خواهید بشید که من کاری از دستم برای شما بر نمیاد

به خاطر افزایش اندکی اطلاعات دوباره با دید جدید به سوالات شما پاسخ میدم

درود 

ینده هم جدیدا یکی از دوستانم به شدت پیگیر بادران و دعوت من هستش اگر شخصی تجربه ای داره ممنونش میشم مطرح کنه. آخه چطور میشه با لوبیا قرمز و عطر و لباس زیر از این قبیل, درامد چند میلیونی داشت؟!

سلام

من بادران رو به شما پیشنهاد می کنم

دوستتون خیلی شمارو دوست داره که شمارو دعوت کرده

شما جلسه پرزنت و جمع بندی رو رفتین؟ اگه نه حتما برین به همه سوالاتتون پاسخ داده میشه

سلام ... دوتا از دوستان من داخل این شبکه بودن ولی همیشه طوریه که بار فشار روی اخرین حلقه ی زنجیر(یا همون حرم) که میشه عضو جدید میوفته...

خیر دوست عزیز اینطور نیست

اولا اینو در نظر بگیرید که همون بالای هرمی هم قبلا پایین هرم بوده و از همون اول لم نداده پول پارو کنه

کار اون سختر بوده

مثلا لیدر تیم ما با فروش فقط لاک ناخن شروع کرده و الان درامد چندین میلیونی داره (از ذکر میزان درامد معذورم)

اما الان حلقه اخر هرم که من هستم 300 تا محصول متنوع دارم که می تونم روشون مانور بدم

مقبولیت این حرفه نسبت به 4 سال پیش بالاتر رفته و ...

حتی بازم منی که اخرین فرد حلقه هستم فشار کاریم رو بالا سریم و یا بالاسری دومم هست

چرا که اعضا منو ایشون پرزنت می کنه ایشون پرسش پاسخ میکنه و ...

طرز کارشون اینه که به شما یسری محصولات رو میفروشن و شما باید زیر مجموعه بگیرید و اون محصولات رو به اونا بفروشید. که تو این حالت شما پول رو پرداخت کردید و اگر نتونید بفروشید کل ضرر برای خودتونه .

خیر دوست عزیز

به صورت خلاصه طرز کار اینه

شما مایحتاج خانوادتون که ماهی حتما بالای 100 هزار تومان هست به جای بازار سنتی از این سایت می خرید

ناراضی بودید دیگه نخرید! نهایتش چند ده هزار تومان بابت عدم کیفیت محصول از دست میدین (کاری که هر ماه بابت خرید برند جدید انجام میشه)

اگه راضی بودید اونو به دوستان همکار اشناسان یا فامیل پیشنهاد می کنین

حالا شما شدین بازاریاب و خرده فروشیتون رو انجام دادین

حالا اگه اون فردی که از شما محصول خریده بخواهد بازاریابی کنه چی؟ میاد میشه زیر گروه شما و الی اخر

فروختن چنین محصولاتی و زیر مجموعه گرفتن راحت نیست 

دقیقا

شما که انتظار ندارین پاتونو بندازین رو پاتون پول پارو کنین؟

اگه تو فکرش هستین دنبال یه بند پ قوی بگردید!

گول حرفاشون هم نخورید : خیلی از اینا برای اینکه شما زیر مجموعشون بشید اولش پیشنهاد  سودی میدن که باور کردنی نیست.یکیشون پیشنهاد سودش 70% قیمت محصول میشد برای خودتون و زیر مجموعتون. :laughing:

بالاترین سود تو ایران 58% برای بادران

54% برای پنبه ریز و بیز هست

در کل اصلا پیشنهاد نمیکنم وارد این شبکه ها بشید

به نظرم بیخیال بشین

اساس کار اینها زیرمجموعه گیریه،

خیر

تو این حرفه اساس فروش هست

چرا؟

هم لول من اقای x

بالاسریشون فقط اعضا زیاد کرده (200 تا زیر مجموعه داره) اما نه خودش تاحالا خرید زده نه زیر مجموعه اش (منهی همون اقای x)

اما

اقای x ماهی 1 میلیون خودش میفروشه

و یک زیر مجموعه داره که اونم یک میلیون می فروشه

حالا درامد اقای x ماهی 300 تومانه

اما بالاسریشون 0 چرا که فقط تیم سازی کرده

رفیقی که 2سال ازش بی خبر بودم بهم زد با دوز و کلک منو برد به جلساتشون ، چون با اینجور شرکتها آشنایی دارم و دوستان زیادی تو اینجور شرکتها ضرر کردن .

چه جور ضرری؟ تو کدوم شرکت؟

قیمتی هم که واسه محصولات مدن گرونتر از بیرون هستش مثلا ماکارونی از تعاونی 2000 بگیری اونا بهت 2500 قالب میکنن ،بخوای سود کنی باید سر دوستت ، خانوادت و .. کلاه بزاری گرونتر از بیرون بگیری ، گرونتر هم بفروشی ،

مطمئنین کیفیت هر دو محصول یکی هست؟ رجوع کنید به محصول کاغذ دستمالی پنبه ریز در بالا

اینا کلاه برداران حرفه ای هستن که هر روز رنگ عوض میکنن ، 15 ساله کارشونه ، هرساله شرکت میزنن ، پول چندنفر مثل منو تو رو بالا میکشن خودشون میلیارد میشن سال دیگه روز از نو روزی از نو

شما پولی تو این شرکت ندارین که بخواهد سرتون کلاه بزاره فرار کنه برعکس میلیارد ها وسیقه داده به دولت کارخونه داره

در واقع ما میتونیم فرار کنیم و ورشکسته کنیم کارخونه رو اما کارخونه نمی تونه

همیشه واسه کار و پول باید دنبالش بدویی ،

این کار هم دویدن داره داداش کار هر کسی نیست

الان من 50 تومان خرج کردم 7 روز روزی 12 ساعت سر کاار و جلسه و ... بودم (من فشرده انجام دادم)

اما هنوز شروع به کار نکردم (خرید و فروشی نشده)

این چه جور کاریه که خودش دنبالت میاد و ول کن (بدجور سیرشه) و

اگه شما به دوستتون بسپارین برای شما پیدا کنه اگه پیدا کرد نمیرین؟ چون خودش امده دنبالت؟

واسه سواله که چرا همون اول نمیگن کار چیه ، با دور و کلک ادمو میکشن تو جلساتشون که خفت کنن

چون اگه همون اول بگن بازاریابی شبکه ای هست شما میگین شبکه هرمی حرومه و غیر قانونی و ...

به اصطلاح باید شما برین اونجا اول فنجونتون رو خالی کنن(پیش داوری و اطلاعات نادرست) بعد اطلاعات دقیق مثلا این شرکت مجوز داره رو به شما بگن

قضیه سیریش هم کلا تو بادران کنسل هست (فقط 2 تا پیگیری. نیومد؟ بیخیالش شو)

از ما گفتن بود به غیر از چند نفر بالا دست شرکت هیچی سود نمیکنه ؛ با پول منو و تو به جایی میرسن

اگه قیمتشون پایین تر از قیمت بازار بود من خودم خریدهای خونه و اقوام نزدیک از اونا میگرفتم یه چیزی هم کاسب میشیدیم اما وقتی کالای 200 تومنی مثلا بگیری 300 تومن ، 100 تومن ضرر میکنی 45 تومن بهت سود میده

پس حتما محصولات پنبه ریز رو تست کنین

( میبینین که من تعصبی به شرکتی که توش کار می کنم ندارم)

اگه دیدین بله کیفیت هم تو خرید مهمه بعدش می تونین محصولات بادران رو هم تست کنین و مطمئنا مشتری میشین

مخصوصا دو مورد استیک الکالاین و توپ لباسشویی

یکی از دوستای منم یه مدت گیر داده بود که زیر مجموعه ش بشم برای شرکت بیز

خیلیم اصرار کرد ولی نرفتم

به نظرم اینا سودش برای بالاسریاس و فقط ضررش برای ما میمونه

مگه اینکه خیلی روش تمرکز کنید و جزو کار اصلیتون قرارش بدین تا اینکه بعد چند سال که زیر مجموعه جمع کردید بتونید به درآمد برسید.وگرنه اولاش چیزی عایدتون نمیشه

گول این قیمتا رو نخورید رسیدن به این پولا با فروش چای کیسه ای و پودر لباسشویی و اینا امکان نداره

دوستم میگفت باید هر ماه 300خرید کنی زیر مجموعه هاتم همینطور (البته اگه بتونی افراد رو جذب کنی که زیر مجموعه ت بشن و کار سختیه)

اگه مثلا همه زیر مجموعه هات ماهی 300 خرید کنن ، تو 6 ماه میتونی به درآمد ماهی 1200 برسی (البته اگه بتونی جنسایی که خریدی بفروشی ، که اکثرا رو دستت میمونه و نمیتونی بفروشی)

در کل زیاد برام جالب نیست و من نمیتونم موفق بشن تو این کارا

ریسکشم زیاده

سودش برای اون بالاییاست

پیشنهاد می کنم برای مصرف شخصی وارد شرکت پنبه ریز بشید (من از این شرکت خارج شدم ولی محصولاتش خوبه (نه همه محصولات)

اگه به چشم دیدین که خوبه میتونین رو بازاریابی شبکه ای کار کنین

در این تجارت هرکی بخواهد میتونه موفق بشه

مورد داریم تو تیم گفتم هم رده ایم هست

تا به امروز فقط با 36 نفر ارتباط داشته

میفهمین 36 نفر؟

یه انسان گوشه گیر مثل من با 1000 نفر ارتباط دارم

بعد همین اقا ماهی فقط 1 میلیون فروش داره

اونم نه تو پنبه ریز تو بادران که هنوز برند نشده!

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

سلام

من تقریبا دو ماه همه فکر و ذکرم شده بود بادران . اصلا هم کاری به مسائل شرعیش ندارم . فکر میکنم اونایی که می گن مشکل داره کامل اطلاع ندارند . چون تو نتوورک هیچ کس بی زحمت چیزی نمی گیره که اکل به باطل بشه . اما تو دو ماهه که مشغول بودم تقریبا همه محصولات رو بررسی کردم . به نظر من چیزی که داره توی ایران به اسم نتوورک فعالیت می کنه در اصل یک سوئ استفاده از سازو کار نتوورک هست (مثل بقیه شرکت های ایرانی نظیر ایران خودرو سایپا و .... که دنبال یک سود کوتاه مدت هستند ) . در عمل در کشور هایی که نتوورک قدمت زیادی داره ( مثلا شرکت amway ) با پایبندی به اصل نتوورک که رساندن با کیفیت ترین کالا به ارزان ترین قیمت دست مصرف کننده نهایی است ، هر کسی که جنس با کیفیت می خواد از نتورک تهیه می کنه . اما اینجا دقیقا بر عکسه با استفاده از پتانسیلی که نتوورک داره و با توجه به همون استراتژی سود کوتاه مدت هر چی جنس بنجل هست دارند با این کار رد می کنند .

برای مثال ساده ترین کالا و دم دست ترین آنها (که مسلما نمی شه زیاد توش بخورن ) دستمال کاغذی . بادران الان دستمال های بی کیفیت و شیمیایش رو داره میده بسته ای 1920 ( همون قیمت پشت جعبه همه دستمال ها ) اما یک دستمال با کیفیت مثل گلریز الان داره به قیمت تک فروشی 1350 تومن فروش میره . این قیمت در حالی هست که در بادران به گفته خودشون همه واسطه ها حذف شده و به دست مصرف کننده نهایی می رسه . حالا با یک حساب و کتاب ساده : 1970 تومن قیمتیه که برای هر جعبه باید بدید . ظریب کالا 0.7 که میشه 1379 . از این مبلغ حد اکثر 58% پورسانته . که میشه 800 تومن . پس مبلغی که مستقیم تو جیب شرکت میره میشه 1170 تومان . حالا کیفیت رو هم بزاریم کنار . دستمال کاغذی گلریز به صورت عمده ( که شما هم از بادران باید عمده خرید کنید تک فروشی نداره )  که تازه چند دست واسطه آنها را از کارخانه تحول گرفته 1100 تومان هست که درب کارخانه 600-700 تومان بیشتر در نمیاد . حالا حساب کنید 1170-700 = 470 تومان این وسط شرکت داره سود بیشتر می بره . چون طبق محاسبات اگه 700 بفروشه سود خودش رو کامل برده . اما داره 1170 میده به شما .

همین قاعده در مورد بقیه محصولات هم صادق هست . تازه محصولاتی که امکان بررسی به همین راحتی برای آنها وجود نداره و نظارت خاصی هم نمیشه دیگه اوضاع بدتر هم میشه .

به نظر من از همه موارد گزشته این که دارن از مردم سوء استفاده می کنند از همه چیز بیشتر آزار دهنده است .

ویرایش شده توسط pcwizard
لینک به دیدگاه

به من هم معرفی شد اما وقتی برسی کردم قیمت ها بالا تر از بیرون بود...

کدوم شرکت و کدوم محصول؟

لینک به دیدگاه

چند روز پیش یه بررسی در مورد شرکت ها داشتم با دوستان

و جالبه که همه رو نتیجه توافق داشتند ولی بازم دوستانی هستند که تو این شرکت هایی که گران فروشی می کنند باقی می مونند

ادوکلن 50 میل شرکت بیز 57200 (1% الی 10%)

ادوپرفیوم 50 میل شرکت پنبه ریز حدودا 45000 (20% الی 30%)

ادو پرفیوم 45 میل شرکت بادران 27700 (20% الی 30%)

ارزون ترین ادوپرفیوم بازار 50 میل 25000

این نشون میده شرکت بیز گران فروش ترین هست و در مقابل بادران با حدود 8 برابر قیمت کمتر بهترین قیمت هارو ارائه میده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...