رفتن به مطلب

اولین بازی که با کامپیوتر انجام دادین چی بود؟ با چه سیستمی؟

Recommended Posts

سال 81 - 80 بازی مکس پین 1 

سیستم 800 Via------ رم 128 SD گرافیک آنبرد 64 که به زور باز میکرد با مادربرد Asus Tusi-m

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DA%A9%D8%B3_%D9%BE%DB%8C%D9%86

با آمیگا 500 هم گیم کمیسر در سال 72 بازی کردم که حجم گیم اندازه یک فلاپی 1.4 مگابایت بود

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%85%DB%8C%DA%AF%D8%A7_%DB%B5%DB%B0%DB%B0

لذت بازیها هنوز هم از یادم نرفته!!!!!

ویرایش شده توسط solimany922
لینک به دیدگاه

• ارسال 179
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

واقعا چه پیشرفتی کرده کامپیوتر !!!!

من به این فکر میکنم که نسل بعدی به بازی هایی که ما بازی میکنیم چه خواهد گفت :laughing:  :laughing: 

اولین سیستمم پنتیوم بود با گرافیک آنبورد یادمه باز هزار ارزو pes خریدم که نصب کنم 

اما تازه فهمیدم که چه خبره !! دیگه این شد که یه سیستم athlon بستم با گرافیک آنبورد (کلا پولم به گرافیک نمیرسه)

تا سه سال راحت بازی ها رو اجرا میکردم اولین بازی بازی کردم under grand 2 بود 

کال اف دیوتی و مکس پین کانتر هم خیلی هال میداد.

قارچ خور و هویج خور  :laughing: هم رو کنسول بازی میکردم 

لینک به دیدگاه

سال 1373

بازی Wolf

سیستم X386

بسیار بازی مهیج و دلهره آوری بود برای سن اون زمان من

لینک به دیدگاه

nfs underground 1 

win  xp

ram 256 

gpu FX-5500

nfs underground 1 

win  xp

ram 256 

gpu FX-5500

چون هنوز قطعاتش داره استفاده میشه میدونم چی بی چیه xD

وقتی بازی کردم 5 یا 7 سالم بود 

لینک به دیدگاه

دم استارتر گرم. واقعا رفتم تو دهه ی 60

نفسام عمیق شدن بخدا

چه دنیایی بود. راحت بدون دقدقه

همه ی آدما مثل هم و یک رنگ بودن

یه مهندس بود به اسم محمدی. فارغ التحصیل ویندوز 95 :D بود از خود مایکروسافت تازه از امریکا اومده بود. من رشته کامپیوتر زده بودم و سال دوم دبیرستان رفتم اموزشگاه هوش مصنوعی شرق تهران...فقط داس داشتن و ویندوز 95 و اتوکد 14 تحت داس . :laughing: الان اون آموزشگاه خیلی معروف و بزرگه تو همه جای تهران.فکر کنم اسمش هم شده هوش برتر یا ... نمیدونم. هیشکی نمیدونست بازی چیه با کامپیوتر یه کد رمز بود توی word در ویندوز 95 و بعد 98. وقتی میزدی توی وورد یه محیط فضایی میومد گرافیکی که با موس میتونستی توش سیرو سفر بکنی و همش کوه و تپه بود و هیچ چیز دیگه ای نبود.این کد و محمدی گفت بهمون میزدیم ته کلاس بازی میکردیم الکی :x 

اولین بازی شرکتی که انجام دادم اسمش یادم نیست ولی یه محیط میدون مانند بود که ماشینا تقریبا گلی بودن و یک ماشین بهت میداد باید توش میزدی به ماشینای دیگه و میترکوندیشون. این قدیمی ترین بازی ماشین بود که با اینکه گرافیکش خیلی پایین بود ولی واقعا فیزیک بازی و اصول بازی رعایت شده بود. یادمه میخوردی به ماشینا یا میزدن بهت ماشینت له میشد یا سپرش کنده میشد یا در ها کنده میشد و اتیش میگرفت

اگه کسی میدونه چی رو میگم لطفا معرفی کنه پیداش کنم. از همه ی بازی های پرگرافیک امروزی بیشتر حال میداد

بعد gta بازی کردم نمیدونم اسمش چی بود ولی از بالا نشون میداد فکر کنم vice city.

بعدش IGI 1 , و midnomadnes و بعد جنرال یک

• Project-IGI-SnapShot-1.png
لینک به دیدگاه

اولین بازی gta vice city بود..واقعا خاطره انگیزه این بازی....بعدی ها doom3 و pes 2005

دم استارتر گرم. واقعا رفتم تو دهه ی 60

نفسام عمیق شدن بخدا

چه دنیایی بود. راحت بدون دقدقه

همه ی آدما مثل هم و یک رنگ بودن

یه مهندس بود به اسم محمدی. فارغ التحصیل ویندوز 95 :D بود از خود مایکروسافت تازه از امریکا اومده بود. من رشته کامپیوتر زده بودم و سال دوم دبیرستان رفتم اموزشگاه هوش مصنوعی شرق تهران...فقط داس داشتن و ویندوز 95 و اتوکد 14 تحت داس . :laughing: الان اون آموزشگاه خیلی معروف و بزرگه تو همه جای تهران.فکر کنم اسمش هم شده هوش برتر یا ... نمیدونم. هیشکی نمیدونست بازی چیه با کامپیوتر یه کد رمز بود توی word در ویندوز 95 و بعد 98. وقتی میزدی توی وورد یه محیط فضایی میومد گرافیکی که با موس میتونستی توش سیرو سفر بکنی و همش کوه و تپه بود و هیچ چیز دیگه ای نبود.این کد و محمدی گفت بهمون میزدیم ته کلاس بازی میکردیم الکی :x

اولین بازی شرکتی که انجام دادم اسمش یادم نیست ولی یه محیط میدون مانند بود که ماشینا تقریبا گلی بودن و یک ماشین بهت میداد باید توش میزدی به ماشینای دیگه و میترکوندیشون. این قدیمی ترین بازی ماشین بود که با اینکه گرافیکش خیلی پایین بود ولی واقعا فیزیک بازی و اصول بازی رعایت شده بود. یادمه میخوردی به ماشینا یا میزدن بهت ماشینت له میشد یا سپرش کنده میشد یا در ها کنده میشد و اتیش میگرفت

اگه کسی میدونه چی رو میگم لطفا معرفی کنه پیداش کنم. از همه ی بازی های پرگرافیک امروزی بیشتر حال میداد

بعد gta بازی کردم نمیدونم اسمش چی بود ولی از بالا نشون میداد فکر کنم vice city.

بعدش IGI 1 , و midnomadnes و بعد جنرال یک

• Project-IGI-SnapShot-1.png

اون gta که از بالا نشون میداد یا 1 هستش یا 2...3 و وایس سیتی 3 بعدی بودن  @};-

لینک به دیدگاه

اولین بازی gta vice city بود..واقعا خاطره انگیزه این بازی....بعدی ها doom3 و pes 2005

اون gta که از بالا نشون میداد یا 1 هستش یا 2...3 و وایس سیتی 3 بعدی بودن  @};-

اره خیلی گرافیک پایین بود و توی خیابوناش ماشینای قدیمی بود. اتوبوس هم داشت میرفتی مسافر میزدی ایستگاه خخخخ

یه تانک هم بود توی یه کوچه که وقتی سوار میشدی کل شهر رو نابود میکردی خخخخ. فکر کنم GTA episod1 بود.

http://cs2.gtaall.com/attachments/2014-09/original/8b5ea47ff8aa1d01860094d2ab4d7e8d60a162f4/2155-gta-1-weapons.jpg

https://i.ytimg.com/vi/LhbzdeHo_Cg/maxresdefault.jpg

http://cs4.gtaall.com/attachments/2014-12/original/5c38c2d3cf1965cc873203cab9541963656851c4/2778-1.jpg

https://i.ytimg.com/vi/LhbzdeHo_Cg/maxresdefault.jpg

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=imgres&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwit8biN-9vMAhXFhRoKHenADfcQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DJgLp0xdMa7Q&psig=AFQjCNGgsvSrvTHx1pouVmBm-k07-FWaqw&ust=1463397617742402

ویرایش شده توسط Hamid . SHahan
لینک به دیدگاه

بازی اول منم IGI 1 بود یادش بخیر خیلی باحال بود :x

clornsjnueagsn06qq67_thumb.jpg

ویرایش شده توسط FCB
لینک به دیدگاه

درود

یادمه سال ۷۴ بود اولین بازیهای با کامپیوتر,مدل ۴۸۶ بود کامپیوترم اون موقع,بازی doom رو داشتم تجربه میکردم که بعدها igi1رو شروع کردم.یادش بخیر

ویرایش شده توسط dariush 3d
لینک به دیدگاه

اولین بازی با کامپیوترم Need For Speed 1 بود. نکته جالبش اینه که تحت داس بود!  8-X

سیستم من هم یک Pentium II بود. سرعتش 233 مگا هرتز بود  =)) .

post-21762-0-80513500-1463320550_thumb.gifpost-21762-0-83394700-1463320557_thumb.pngpost-21762-0-78316000-1463320567_thumb.png

اولین بازی عمرم هم «هواپیمای آتاری» بود:

ما بهش می گفتیم «عمود پرواز» ! اسم اصلیش River Raid بود.

نکته جالبش اینه که سازنده ی این بازی Activision بود، که در حال حاضر با پر فروشترین سرگرمی جهان - یعنی Call of Duty - معرف حضور هستش.

post-21762-0-42030000-1463320216_thumb.jpgpost-21762-0-40109300-1463320212_thumb.png
ویرایش شده توسط Madrigal
لینک به دیدگاه

کال آف دیوتی 1 ،مکس پین 1  هر کدومو هزار بار تمومش کردم  گرافیک 64 ویندوز xp رم 128 فکر کنم 

لینک به دیدگاه

سلام اولین بازی که من با کامپیوتر کردم terminator salvation این بازی بود چه گرافیکی داشت با سیستم

رام2

گرافیک1

ویندوز xp

اگه تونستین دانلودش کنین چون خیلی بازه باحالیه

لینک به دیدگاه

سال 1372 (  1993 میلادی )  اون موقع cpu intel 486 dx5 اسم بازی یادم نیست ولی تقریبا مثل بازی تانک آتاری دستی بود رنگ تانک هاش سبز بود یادش بخیر

لینک به دیدگاه

cpu پنتیوم 3 رم 128 گرافیک tnt2 32mb

بازی هم igi 1 و نید فور اسپید 2 روش نصب بود که اشتباهی نید فور اسپید رو پاک کردم :crying: :crying: :crying: :crying:

بعدا خودم بازی قلعه رو نصب کردم

قلعه و igi 1 یه چیز دیگه بودن الانم یاد اونروزا میفتم و حصرت لذت این دوبازی

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

من حدود 15 سال پیش شروع کردم و با دوتا از بهترین بازیای اون زمان MAX Payne و King of the Road شروع کردم...چه دورانی بود حال میکردیم :D

با Intel Celeron و گرافیکم هم GeForce MX 440 64MB بود که الان هم دارمش هنوز نگهش داشتم یادگاری :D

(البته PC Gaming رو با اینا شروع کردم و کنسول گیمینگم بر میگره به چند سال قبل تر)

ویرایش شده توسط THE RAVEN
لینک به دیدگاه

Driver 1

نمیدونم کی بود ولی همون نسخه که روی ps1 هم بود

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

یه بازی هواپیما بود تو داس با فلاپی از یکی از اشنا ها گرفته بود .. چند روز طول کشید تا تونستم از زمین بلندش کنم :)  مشخصات سیستمم یاد نمیاد روش 98 هندل میزد.. بعد ارتقا دادم به ddr ..رم 256 گرافیک انبرد 32 سی پیو 2.4 سلرون هارد 80 ..با ای جی ای خیلی حال کردم اونوقتها

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

ی بازی بود ک ۴ تا سرباز بودن و میتونستی تو بازی هر کدومو با کلیدای f1 f2 f3 f4 انتخاب کنی ،گرافیکشم عالی بود . بازی فوق العاده ای بود .اسمش یادم نیست اگه کسی میدونه بگه تا دوباره دانلودش کنم ;-) .
cpu:e5200
ram:ddr2 3g
gpu: nvidia 9400gt

Sent from my NokiaX2DS using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

یادم میاد حدود سال 84-83 بود که یه دستم به موس بود و دست دیگه به پستونکم ! 
اون موقع ها GTA Vice city رو توی 2-3 سالگی بازی کردم ،
یادم میاد با این که 2-3 ساله بودم ولی رمز تانک رو بلد بودم ! یه بار به پسرعمم گفتم بزنه و برام بنویسه ، از اون موقع هر وقت بازی رو میاوردم تا 5 دقه دنبال اشکالی که پسرعمم کشیده بود می گشتم و الان فهمیدم بهشون میگن حروف الفبای انگلیسی !
راستش اون موقع خیلی خیلی هم حال میکردم ، ولی الآن دارم جی تی ای آنلاین بازی می کنم ، به اندازه اون جی تی ای وایس سیتی حال نمی کنیم . حیف که زود گذشت :(

لینک به دیدگاه

سلام همگی

من یادمه سالای 83-84 بود ، Wolfenstain بازی میکردم

گرافیک 32ATI

رم 256

خععععععلی ترسناک بود . تاالانم که الان ه، سالی یکی دوبار تمومش میکنم . خدای بازی بود خداییش

یادش بخیر

لینک به دیدگاه

عجپ تاپیک ناجوانمردانه ای بود !

سال 73 و 77 تو مدرسه بازی کردم، فرار از زندان که واقعا شاهکاری بود. یه سری کد رمز داشت، بعضی جاها هم از زیرپا تیغ در میومد

اما سیستم خود اولین بار سال 82 بود، پنتیوم 4 گرافیک آنبرد 64 مگ، رم هم 256

اولین بازی یو اس ریسر بود که هنوز دیوونشم. اصلا این بازی مارو عاشق بلاد کفر کرد !

1443776061_us-racer-5.jpeg1443776044_us-racer-6.jpeggameusracer4.jpg

بعدش نید فور اسپید هات پرسوت 2. هنوزم هیچ بازی ماشینی به اندازه بهم حال نداده، 650 مگ بازی هنوز رو هاردم دارمش

اولش که گرفتم انقدر سخت بود که گفتم آخه این سازنده احمق این چیه ساخته که انقدر سخته :|

این بازی هم واسه اهلش خیلی معروفه، چندتا مشخصه واقعا خاص داشت

یکی شورت کات های معرکه، یه سری پیچ در پیچ عجیب داشت که بعدا تو چند سری دیگه از ان اف اس هم اومد

و از همه مهم تر آهنگ هایی که در حین بازی پخش می شد. این آهنگ ها رو هم جدا دانلود کردم و هنوز گوش می دم

2 (1).jpg2.jpg

جی تی ای وایس سیتی (که اون دوران به جی تی ای 4 معروف بود) هم سومین بازیم بود، به عبارتی اولین بازی که  2 تا سی دی بود

اهلش با این بازی هم زندگی کردن. یعنی فکر نمی کنم هیچ بازی ای به این اندازه خاطره انگیز باشه. به خصوص آهنگ هایی که رادیو موج اف امش پخش می کرد

---------------------------------------------------------------

یه بخش هم اضافه کنم:

بیشترین بذتی که از یک بازی بردم تامب ریدر آندر ورلد بود، سال 88. یعنی 5 سال صبر کردم تا از ذهنم پاک شه و دوباره بازیش کنم

سبک متفاوتش، محیط های سرسبز فوق العاده ای که تو مراحل تایلندش داشت. و جاهای ترسناکش که به آدم سکته می داد

و قسمت هایی که زیر زمین بود و معابد مخفی. فیلم تور و چکش معروف و تقویم مایا همه بعد از این بازی معروف شد

از نظر آهنگی هم این بازی بی نظیر بود، به خصوص تیتراژ اول و قسمت های ترسناکش

لینک به دیدگاه

اینا مهم نیست وقتی پارسال بعد سالها فهمیدم مخفف اسم IGI i'm Going In بود از خودم متنفر شدم

اما اولین بازی ای که کردم doom بود که رو 7 تا فلاپی بود! داییم از کانادا واسم اورد 

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

عجپ تاپیک ناجوانمردانه ای بود !

سال 73 و 77 تو مدرسه بازی کردم، فرار از زندان که واقعا شاهکاری بود. یه سری کد رمز داشت، بعضی جاها هم از زیرپا تیغ در میومد

اما سیستم خود اولین بار سال 82 بود، پنتیوم 4 گرافیک آنبرد 64 مگ، رم هم 256

اولین بازی یو اس ریسر بود که هنوز دیوونشم. اصلا این بازی مارو عاشق بلاد کفر کرد !

1443776061_us-racer-5.jpeg1443776044_us-racer-6.jpeggameusracer4.jpg

بعدش نید فور اسپید هات پرسوت 2. هنوزم هیچ بازی ماشینی به اندازه بهم حال نداده، 650 مگ بازی هنوز رو هاردم دارمش

اولش که گرفتم انقدر سخت بود که گفتم آخه این سازنده احمق این چیه ساخته که انقدر سخته :|

این بازی هم واسه اهلش خیلی معروفه، چندتا مشخصه واقعا خاص داشت

یکی شورت کات های معرکه، یه سری پیچ در پیچ عجیب داشت که بعدا تو چند سری دیگه از ان اف اس هم اومد

و از همه مهم تر آهنگ هایی که در حین بازی پخش می شد. این آهنگ ها رو هم جدا دانلود کردم و هنوز گوش می دم

2 (1).jpg2.jpg

جی تی ای وایس سیتی (که اون دوران به جی تی ای 4 معروف بود) هم سومین بازیم بود، به عبارتی اولین بازی که  2 تا سی دی بود

اهلش با این بازی هم زندگی کردن. یعنی فکر نمی کنم هیچ بازی ای به این اندازه خاطره انگیز باشه. به خصوص آهنگ هایی که رادیو موج اف امش پخش می کرد

---------------------------------------------------------------

یه بخش هم اضافه کنم:

بیشترین بذتی که از یک بازی بردم تامب ریدر آندر ورلد بود، سال 88. یعنی 5 سال صبر کردم تا از ذهنم پاک شه و دوباره بازیش کنم

سبک متفاوتش، محیط های سرسبز فوق العاده ای که تو مراحل تایلندش داشت. و جاهای ترسناکش که به آدم سکته می داد

و قسمت هایی که زیر زمین بود و معابد مخفی. فیلم تور و چکش معروف و تقویم مایا همه بعد از این بازی معروف شد

از نظر آهنگی هم این بازی بی نظیر بود، به خصوص تیتراژ اول و قسمت های ترسناکش

اون زمان لامبورگینی آوانتادور بوده !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...