رفتن به مطلب

اولین بازی که با کامپیوتر انجام دادین چی بود؟ با چه سیستمی؟

Recommended Posts

در 10 دقیقه قبل، mousso گفته است :

اون زمان لامبورگینی آوانتادور بوده !

مورسیلاگو بود مدلش. یه مدل پایین تر هم داشت فکر کنم اسمش گایاردو بود

لینک به دیدگاه

• ارسال 179
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

بازی Commandos  با ویندوز 98  cpu Pentium III - 633-MHz  گرافیک 32 کریتیو و 68 مگ رم

لینک به دیدگاه

اولین بازیم رو یادم نمیاد ولی قدیمی ترینشون که یادم هست یه بازی بود به نام (راننده حرفه ای 2)

یه ماشین لامبورگینی مشکی بود  که دوتا لیزر ابی و قرمز داشت و توی یه جاده  میرفتی و منوانع رو با لیزر منفجر میکردی . یه غول داشت کامیون بود که باید میرفتی پشتش و لیزر میزدی بهش . اگه کسی اسم بازی رو میدونه بگه تا یادی از خاطرات بکنیم . حدود سال 85 بود .

pentium 4

256 ram

گرافیک یادمه ati بود ولی مدلش رو نمیدونم

ویرایش شده توسط MamadMedusa
لینک به دیدگاه

منم یادم نیست دقیقا اولین بازیم چی بود ?

ولی یه سری از قدیمیترین بازی هامو میگم :

Commandos 1 &2 &3 هرچی از این بازی بگم کمه.

GTA 2 & vice city (4) 

PES4

Army Men (فک کنم همین بود اسمش. یه سری سرباز اسباب بازی بودن.)

Command & Conquer : Generals

The Lord Of The Rings : The Battle For Middle Earth (یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین بازی هایی که تا به حال کردم. واقعا باهاش زندگی کردم.)

The Lord Of The Rings : The Return Of The King

فعلا اینا رو یادم اومد.

سیستم هم یادمه یه Pentium 4 داشت با 256 مگ رم و 64 مگ کارت گرافیک ATI 7000 SERIES بعدن هم 512 مگ رم بهش افزودم.

واقعا بعضیاشون هنوزم عالین.

ویرایش شده توسط Amir Homayoon
لینک به دیدگاه

شاید اولین بازیم نیست ولی اولین و بهترین بازی که اون موقع بازی کردم و الانم هر وقت یادم میافته تحسینش میکنم.

گیم  blood omen 2بود.  سیستمم سوکت 478 بودو 512 رم ddr و گرافیک 32 مگ agp اسلات. یادش بخیر

BO2-Wallpaper-KainRooftop.jpg

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

منم خیلی یادم نیس . 

یادمه اولین بازی هایی که انجام دادم اول GTA 2 بود بعدش هم Sims 1 . 

یه بازی دیگه هم بود بمب میزاشتیم و دیوار هارو میترکوندیم . 

یادش بخیر ....

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

ی بازی بود ک ۴ تا سرباز بودن و میتونستی تو بازی هر کدومو با کلیدای f1 f2 f3 f4 انتخاب کنی ،گرافیکشم عالی بود . بازی فوق العاده ای بود .اسمش یادم نیست اگه کسی میدونه بگه تا دوباره دانلودش کنم ;-) .
cpu:e5200
ram:ddr2 3g
gpu: nvidia 9400gt

Sent from my NokiaX2DS using Tapatalk

دوستان معذرت ، اسم این بازی رو یادم اومد یهویی.
ی چیزی تو مایه های conflict global teror بودش .
بازم ببخشید ، گفتم شاید دوستان بخوان استفاده ببرن.
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، abbas-ep گفته است :

pan1475235202.jpg

عجب چیزی بوده این 

لینک به دیدگاه

درود

اگر منظور از کامپیوتر pc هست،solitaire یا mshearts، دقیق یادم نیست.روی ویندوز ۳

اما روی آمیگا و کمودور kickoff و پوکر.

.....................................................................

اگر حوصله‌تون شد به تاپیک قدیمی زیر که کمی مرتبط هست هم بنگرید:

لینک به دیدگاه

need for speed 1
system:
cpu: 100Mhz pentium
ram: 32 Mb
graphic: trident 9650 2Mb up to 4Mb
monitior : tvm 14"

لینک به دیدگاه

2D

Aladdin روی 80486 :))

3D

Tomb Raider 2 رو Pentium :))

واقعا چجوری میشه مشخصات سخت افزاری سیستم اون موقع رو بیاد آورد؟

یکی از بدترین مشکلات گیمینگ روی PC که مایکروسافت تلاش خیلی زیادی کرد و تونست حلش کنه مساله Joystick بود!

اگه یادتون باشه اون موقع ها دسته به پورت (شبیه) COM کارت صدا میخورد!

مشکل این بود که سازنده های دسته هر کدوم واسه خودشون یه استانداردی داشتن و سازنده بازی ها هم هر کدوم بازی شونو با یکی دو مدل دسته سازگاز میکردن، نه همه دسته های موجود!

واسه همین اگه امکان شخصی سازی رو نداشتی واسه هر گروه بازی باید یه دسته میخریدی!

Microsoft SideWinder نتیجه سالها تلاش مایکروسافت برای طراحی استانداری واحد برای تمام پلتفرم PC Gaming بود که در نهایت به کنترلر xbox ختم شد و این کنترلر به استانداردی طلایی برای PC Gaming تبدیل شد!

لینک به دیدگاه

Pac Man  بود  رو  یک کامپیوتر IBM  با DOS متعلق به شوهر خواهرم  25 26 سال پیش. اصلاٌ هم حال نمی داد اما چند سال بعد که DOOM اومد اون واقعاً جالب بود؛ شوهر خواهرم رو مجبور می کردم اون بازی کنه من نگاه کنم ، بچه بودیم بلد نبودیم که، اونم بدون موس!

لینک به دیدگاه

اولین بازی که تو کامپیتور انجام دادم  King of the road بود. و اولین بازی که انجام دادم با اتاری ۲۶۰۰ بود بازی هواپیمایش خیلی باحال بود. 

images.jpg

images.png

download.jpg

لینک به دیدگاه

درود بر همگی!

من یاددمه ۱٢ سال پیش عنوان IGI نسخه اول رو بازی میکردم با یک سیستم که امروزه حکم سیستم نفتی رو داره:-)

مشخصات رو خیلی کم از اون سیستم میدونم

MB SOCKET LGA 775

512MB DDR1×2

تا این حد یادمه:-)

کارت گرافیک هم اگه اشتباه نکنم 256 مگابایت حافظه داشت?

حتما از دوستان سن بالاتر از من جوان هستن که خاطره داشته باشن با این بازی،ما این عنوان رو اون موقع با بزرگترها پلی میدادیم

tmp_7221-Project-IGI-SnapShot-156081096.png

ویرایش شده توسط HYPER SPEED
لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، martyr10 گفته است :

Pac Man  بود  رو  یک کامپیوتر IBM  با DOS متعلق به شوهر خواهرم  25 26 سال پیش. اصلاٌ هم حال نمی داد اما چند سال بعد که DOOM اومد اون واقعاً جالب بود؛ شوهر خواهرم رو مجبور می کردم اون بازی کنه من نگاه کنم ، بچه بودیم بلد نبودیم که، اونم بدون موس!

یاد روزایی افتادم که فوتبال رو با کیبورد بازی میکردیم

ویرایش شده توسط HYPER SPEED
لینک به دیدگاه

اولین بازی که یادمه بازی کردم 20 سال پیش سونیک 1 سگا بود  البته 5 سالی بود که وارد بازار شده بود سیو هم نداشت اگه میباختم از اول بازی میکردم گاهی اوقات آداپتور سگا داغ میکرد من و داداشم محفظه اش رو برمیداشتیم تا خنک بشه گاهی اوقات هم میسوخت باید آداپتور نو میگرفتیم از همه خفن تر این بود که اگه زیاد بازی میکردی خود بازی هم میسوخت یک خمیر سفت مشکی قیر مانند  رو بورد بازی داشت که اگه داغ میشد باز میشد و بازی رو میسوزوند شناسنامه میزاشتی کلوپ کرایه میکردی قیمت بازیهاش خدا تومان بود زمان خودش کاستی 5 هزار تومان اگه اشتباه نکنم سال 1375 فوق العاده باهاش حال میکردم کلا  با هیچ کنسولی تا به الان مثل سگا حال نکردم حتی بازیهای پی سی ، سگا فوق العاده بود زمان خودش هر چند الان اگه به بچه ها بدی بازی کنن پرت میکننش کنار میگن این مکعب ها چیه

لینک به دیدگاه

آندر گراند ۲
سیستمش هم هنوز دارم تو کمده داره استراحت میکنه[emoji41]
یادش بخیر

Sent from My Galaxy

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، sorooshfm گفته است :

اولین بازی که یادمه بازی کردم 20 سال پیش سونیک 1 سگا بود  البته 5 سالی بود که وارد بازار شده بود سیو هم نداشت اگه میباختم از اول بازی میکردم گاهی اوقات آداپتور سگا داغ میکرد من و داداشم محفظه اش رو برمیداشتیم تا خنک بشه گاهی اوقات هم میسوخت باید آداپتور نو میگرفتیم از همه خفن تر این بود که اگه زیاد بازی میکردی خود بازی هم میسوخت یک خمیر سفت مشکی قیر مانند  رو بورد بازی داشت که اگه داغ میشد باز میشد و بازی رو میسوزوند شناسنامه میزاشتی کلوپ کرایه میکردی قیمت بازیهاش خدا تومان بود زمان خودش کاستی 5 هزار تومان اگه اشتباه نکنم سال 1375 فوق العاده باهاش حال میکردم کلا  با هیچ کنسولی تا به الان مثل سگا حال نکردم حتی بازیهای پی سی ، سگا فوق العاده بود زمان خودش هر چند الان اگه به بچه ها بدی بازی کنن پرت میکننش کنار میگن این مکعب ها چیه?

دقیقا لذتی که سگا داشت جی تی ای 5 هم نداره !

به خصوص مورتال کمبت، و خدای بازی ها شورش در شهر 

گفتم این تاپیک خیلی ناجوانمردانه ست

همیشه می گم ما دهه شصتی ها از این نظر بهترین دوره رو داشتیم، بازی ها و کلا تکنولوژی قدم به قدم پیشرفت کرد

از همون آتاری بگیر تا میکرو و کومودور و سگا، اون کنسول یخچالی ها که یه سکه های پیچ در پیچ داشت

تا پی اس یک و خود کامپیوتر و بعد هم اکس باکس

ولی نسل جدید چی؟ وقتی با اکس باکس 360 و واقعیت مجازی شروع کنی، 10 سال دیگه باید تردمیل بگیری و خودت بری تو محیط بازی !

بعد ما با یک شناسنامه و 100 تا تک تومنی یک شب سگا کرایه می کردیم، الان بستن یک سیستم نسبتا خوب حدود 10 میلیون هزینه داره

10 میلیون هم که بدی عمرا لذت قارچ خور و قوقولی کردن بروس لی تو مورتال رو نمی فهمی چیه

لینک به دیدگاه

من اولین بازی که انجام دادم با کامپیوتر بازی پرنس بود .

اون موقع ویندوز نبود اگرم بود ویندوز 93 فکر کنم بود که روی سیستم ما نصب نمیشد.

یادم یه هارد 10مگا بایتی  داشتیم. اما قبلترش  قبل از اینکه کامپیوتر به شکل امروزی تر رو ببینیم یه وسیله بود به اسم کومودور که حافظه اون با نوار کاست بود یادم اولین بار بازی پرنس رو با اون بازی کردم .

خلاصه که ما پیرمردا هم خاطراتمون  دیگه فسیل شده  اما فکرمون هنوزم دنبال بازیو سرگرمیه ..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

در کامیپوتر یادم دقیق نیست کی بود ولی یادمه یک گیم نت بود در خیلی سالهای پیش که یه بازی اسکی پرش بود فکر کنم تحت DOS اجرا میشد اونموقع ها

خیلی خوب بود یادش گرامی ان دوران

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

رو سیستم خودمpes2006 که لیگ ایران هم توش بود      مگه نه اولین بازی که یادم میاد کردم لاک پشت های نینجا یا عصر حجر تو سگا بود

لینک به دیدگاه

.....رم 512..گرافیک 128 بازیIGI  2   

1.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...