رفتن به مطلب

pc یا لپ تاپ یا کنسول بازی؟

Recommended Posts

سلام من دو سال پیش یک لپ تاپ با مشخصات:

:Intel Core i7 4700MQ 2.40GHz up to 3.40 GHz
AMD Radeon R7 M265 Series
8gb ram

خریدم که جدیدا خاموش میکنه یا هنگ میکنه که مجبورم خودم خاموشش کنم و روشن کنم  :(((((( البته این دو سال پوستشو کندم خخخ

الان می خوام یک جدید بخرم از نظرتون لپ تاپ بخرم یا کنسول یا pc برای بازی؟
چه لپ تاپی یا چه سیستمی؟
بودجه هم حداکثر 3.500.000 هست نظر خودم رو لپ تاپه ولی خب سوالم اینه به کنسول میرسه یا سیستم گیم؟
ویرایش شده توسط mmnnmm
لینک به دیدگاه

تنها پیشنهاد من Personal computer هست 

با

3.5 ,4 میتونید یه کیس عالی جمع کنید

لینک به دیدگاه

سیستم مشابه از لحاظ سخت افزار PC ارزون تر از notebook درمیاد.

تازه سخت افزار هم مشابه هستند ولی از لحاظ قدرت به هیچ وجه مثل هم نمیشن. مثلا i7 لبتاب به i7 پی سی نمی رسه.

کنسول هم خوبه. منتها از لحاظ گرافیکی به pc نمیرسه ضمن این که تو pc شما می تونی بازی های کرکی رو بازی کنه یا حتی اگه بازی ای کرک نشد، میشه به قیمت پایین تر از بازیای اورجینال کنسول، اورجینال استیم بگیری. 

در کل من pc رو صلاح می دونم

لینک به دیدگاه

pc جا زیاد میگیره اخه :(

سیستم pc تو اون رنج قیمت هم اگه میشه معرفی کنید و کاراییشو بگید اینکه چه بازی هایی رو میکشه

لینک به دیدگاه

پس دقیقا تجربه ی من رو داشتین 

من هم 3 سال با لپتاپ کار کردم تا اینکه دقیقا به مشکل شما برخوردم و در نهایت لپتاپ رفت اون دنیا و دقیقا با 3.5 بودجه نمیدونسستم چیکار کنم که بعد 3ماه به این نتیجه رسیدم pc بگیرم که الان هم خیلی راضی هستم

شما هم اگر اولویت براتون حمل و نقل هست لپتاپ ر غیر اینصورت 100% pc

pc جا زیاد میگیره اخه :(

سیستم pc تو اون رنج قیمت هم اگه میشه معرفی کنید و کاراییشو بگید اینکه چه بازی هایی رو میکشه

بنده الام کیس روی زمین هست مانیتور و بقیه چیزا روی یک میز 1.5 در 1 متری  :laughing:  و این روند 2سال به همین صورت هست

با 3.5 تمامی بازیهای حال حاضر روی با کیفیت fullhd روی حداقل medium بسیار روان و بدون مشکل اجرا میشه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز لبتاب که اصلا برای بازی نیست کنسول ام برای بودجه های 1.5 مناسبه بهترین انتخاب برای شما یه PC

لینک به دیدگاه

سیستم معرفی می کنید ؟کامل با مانیتور

دوتا سوال»

کیفیت بازی ها تو کنسول بیشتره یا سیستم در حد 3 یا 3.5 

این لپ تاپ هایی که گرافیکشون gtx هست داستانشون چیه باز ضعیف اند؟

لینک به دیدگاه

سلام.

لپتاپ نگیر به هیچ وجه. پسر دایم یه ایسر i7 خریده بود 2core 4 tread بود این به کنارگرافیکش r7 m265 بود و نهایت در حد gt 630 عمل میکرد ولی تو pc r7 265 در حد gtx 660 عمل میکنه. یا مثلا gtx 970M تغریبا با 7870 یا 660 برابری میکنه. وقتی داغ کنه صفحه کلیدش داغ میکنه و ازیت میشی موقع بازی.

اکثرا مانیتوراشون کم کیفیتن و با pc که مقایسه کردم خیلی بیکیفیت بود. البته فرق میکنن.

در کل لذت استفاده از موس و کیبرد رو هیچی نداره. شما با بودجه لپتاپتون میتونین یه کیس با کارای خیلی بیشتر ببندید.

لینک به دیدگاه

دوستان اگه میشه کامل جواب بدید

اگه میگید pc ، سیستم هم معرفی کنید

این دوتا سوال اگه میشه جواب بدید»

لینک به دیدگاه

دوستان اگه میشه کامل جواب بدید

اگه میگید pc ، سیستم هم معرفی کنید

این دوتا سوال اگه میشه جواب بدید»

من 860m دارم در حد 750ti.

لینک به دیدگاه

من نظرم لنوو y700-a هست.

ی چند سالی برا بازی ها کافیه بنظرم.

البته دلیلی بر برتری لپ تاپ نیست پیشنهادم،شما لپ تاپ داشتی میدونی چی هست لامصب !
ولی خب کامپیوتر هم قدرت خودشو داره

هرجور صلاح میدونی،نگران بازی هم نباش

در کل لذت استفاده از موس و کیبرد رو هیچی نداره.

:wacko:

لینک به دیدگاه

بهتر هست یک Pc بگیرد بودجه رو هم افزایش بدید 4 تومن با پونصد تومن یک مانیتور بخرید و 3.5 هم بدید برای کیس

لینک به دیدگاه

منم مشکل شمارو داشتم.مونده بودم بین pc و کنسول. ( نوت بوک برا بازی نیست.حتی من خودم pc معمولی رو به یه نوت بوک گیمینگ پیشنهاد میدم.)زیاد فکر کردم دیدم بستگی به کاربری شخص داره.اگر کاربردت بازی در کنار کمی وب گردی و فیلم هست یه راست برو سر کنسول.(ترجیها ps4 با اینکه طرفدار xo  هستم)اما اگر در کنار بازی کارهایی مثل فوتوشاپ وسینما فوردی و ... انجام میدی برو سراغ pc  . در ضمن کنسول  براتون ارزونتر در میاد تا پی سی .در اخر بازم میگم برمیگرده به کاربریتون. @};-

لینک به دیدگاه

درود

اولا باید دید اولویت شما چیه؟

اگر گیم کلا باید قید لپ تاپ رو بزنید(البته توی بودجه های بالاتر گزینه ی خیلی بدی نیست منظورم 7میلیون به بالا هست)

دلیل اینه که قدرتی که کنسول و pc داره رو تو اون رنج نداره مثلا یه کیس 4 میلیون تومنی توانی بالاتر از لپ تاپ 8 میلیون داره

و اینکه اگر میتونید با قیمت های بازی اورجینال xo و ps4 کنار بیاید گزینه بدی نیست کنسول(هر بازی بسته به قیزیکی یا شیریگی از 100 به بالا)

بنده الان کنسول ps4 دارم و واقعا خیلی راضی نیستم از خریدم دلیل قیمت بازی ها و دردسر های پورت های بسته سرویس های گیمینگ و سرور های اون هست

ولی اگه با جابجایی مشکلی ندارید بدون شک pc بگیرید که دلایل زیادی داره ولی نمی خوام رمان بنویسم

شرمنده تو نوشتن سیستم پیشنهادی تا زمانی که اساتید توانجمن هستن بهتره از اونا کمک بگیرید

ولی خب ایندفعه مینویسیم  :D

tpdot8z67l39tuhyvzjh.png

و یه چیز دیگه

اگه میتونی مثل من صبر کن و افزایش بودجه بده تا گرافیک های سری پاسکال بیان و تا چند سال با اخرین تنظیمات گرافیکی و راحت بازی کنی(خرداد معرفی میشن)

لینک به دیدگاه

دوست من چقدر می تونی هزینه کنی اگه پولشو داری صد درصد pc اگه نداری ونمی خوایی سه چهار ملیون تومن تو خرج بیوفتی  کنسول ولی اگه جابه جایی برات مهم نیست هیچ وقت سمت نوت بوک نرو

لینک به دیدگاه

خب برای پیشنهاد سیستم بنده پیشنهاد میکنم بودجه رو افزایش بدید به 4 تومان

سیستمی هم که پیشنهاد کردم سیستمی بسیار مناسب برای گیم و کارهای روزمره است

برای مانیتور هم دوتا پیشنهاد دارم که یکی از یری Asus هیت و یکی از سری benq که پیشنهاد من مانیتور benq هست بدلیل اینکه 1ms تاخیر داره و بسیار مناسب برای گیم تنها مشکلی که داره زرد بودن پشت مانیتور

گرافیک هم بسیار مناسب هست برای گیم

اما سیستم های زیر 4200 شدند حدودا اگر ارزون تر میخواید بشه رم رو از 16 به 8 گیگ کاهش بدید و درایو نوری dvd writer رو حذف کنید چون خیلی لازم نیست البته بستگی به خود شما دارد

post-22419-0-04962700-1460645138_thumb.png

post-22419-0-76486200-1460645222_thumb.png

درود

اولا باید دید اولویت شما چیه؟

اگر گیم کلا باید قید لپ تاپ رو بزنید(البته توی بودجه های بالاتر گزینه ی خیلی بدی نیست منظورم 7میلیون به بالا هست)

دلیل اینه که قدرتی که کنسول و pc داره رو تو اون رنج نداره مثلا یه کیس 4 میلیون تومنی توانی بالاتر از لپ تاپ 8 میلیون داره

و اینکه اگر میتونید با قیمت های بازی اورجینال xo و ps4 کنار بیاید گزینه بدی نیست کنسول(هر بازی بسته به قیزیکی یا شیریگی از 100 به بالا)

بنده الان کنسول ps4 دارم و واقعا خیلی راضی نیستم از خریدم دلیل قیمت بازی ها و دردسر های پورت های بسته سرویس های گیمینگ و سرور های اون هست

ولی اگه با جابجایی مشکلی ندارید بدون شک pc بگیرید که دلایل زیادی داره ولی نمی خوام رمان بنویسم

شرمنده تو نوشتن سیستم پیشنهادی تا زمانی که اساتید توانجمن هستن بهتره از اونا کمک بگیرید

ولی خب ایندفعه مینویسیم :D

tpdot8z67l39tuhyvzjh.png

و یه چیز دیگه

اگه میتونی مثل من صبر کن و افزایش بودجه بده تا گرافیک های سری پاسکال بیان و تا چند سال با اخرین تنظیمات گرافیکی و راحت بازی کنی(خرداد معرفی میشن)

کاربر گرامی باتوجه به قوانین فقط افرادی که بالای 50 امتیاز کاربری دارند میتوانند مشاوره برای سیستم بگزارند

ممنون میشم رعایت کنید

Ssd اصلا برای این بودجه لازم نیست چون بعدا میتوانند تهیه کنند این قطعه رو فقز پول اضافی هست فعلا

گرافیکی هم که گفتید برای گیم خیلی مناسب نیست سری Gaming بگیرند بهتر

فعلا خرید واتر کولر خوب نیست در ضمن برای سیستمشون ضریب بسته بهتر سیستم پیشنهادی شما هم ضریب بسته بوده که کولر خود پردازنده مناسب فعلا خرج اضافه نمیخواد بکنند مخصوصا ابن که ضریب بسته نیازی به واتر کولر ندارد

به شدت هم مادربورد رو گیمینگ پیشنهاد میکنم و سری h170 بدلیل امکانات بیشتری که دارد و همینطور کیفیت مادربورد های گیمینگ بهتر هست

موفق باشید

ویرایش شده توسط Miladhelios
لینک به دیدگاه

خب برای پیشنهاد سیستم بنده پیشنهاد میکنم بودجه رو افزایش بدید به 4 تومان

سیستمی هم که پیشنهاد کردم سیستمی بسیار مناسب برای گیم و کارهای روزمره است

برای مانیتور هم دوتا پیشنهاد دارم که یکی از یری Asus هیت و یکی از سری benq که پیشنهاد من مانیتور benq هست بدلیل اینکه 1ms تاخیر داره و بسیار مناسب برای گیم تنها مشکلی که داره زرد بودن پشت مانیتور

گرافیک هم بسیار مناسب هست برای گیم

اما سیستم های زیر 4200 شدند حدودا اگر ارزون تر میخواید بشه رم رو از 16 به 8 گیگ کاهش بدید و درایو نوری dvd writer رو حذف کنید چون خیلی لازم نیست البته بستگی به خود شما دارد

attachicon.gifScreenshot_2016-04-14-19-14-50.png

attachicon.gifScreenshot_2016-04-14-19-13-17.png

کاربر گرامی باتوجه به قوانین فقط افرادی که بالای 50 امتیاز کاربری دارند میتوانند مشاوره برای سیستم بگزارند

ممنون میشم رعایت کنید

Ssd اصلا برای این بودجه لازم نیست چون بعدا میتوانند تهیه کنند این قطعه رو فقز پول اضافی هست فعلا

گرافیکی هم که گفتید برای گیم خیلی مناسب نیست سری Gaming بگیرند بهتر

فعلا خرید واتر کولر خوب نیست در ضمن برای سیستمشون ضریب بسته بهتر سیستم پیشنهادی شما هم ضریب بسته بوده که کولر خود پردازنده مناسب فعلا خرج اضافه نمیخواد بکنند مخصوصا ابن که ضریب بسته نیازی به واتر کولر ندارد

به شدت هم مادربورد رو گیمینگ پیشنهاد میکنم و سری h170 بدلیل امکانات بیشتری که دارد و همینطور کیفیت مادربورد های گیمینگ بهتر هست

موفق باشید

شرمنده حواسم نبود

ولی با توجه با ریویو هایی که خوندم z170 از لحاظ هایی بهتر است از h170  

به هر حال خواستم فقط تجربم رو مطرح کنم که تو چنین موقعیتی و با این بودجه پی سی بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی بزرگترین اشتباه زمان خرید رایانه، خریدن لپتاپ مخصوص بازی است چون  اکثر قیمت هاشون جای چیزی رفته که سودی برای شمای کاربر نداره- کلا نصف هزینه این لپتاپ های برای بازی، موقع تولید  میره جای سیستم های خنک کنندشون  برای همین گرون هستند  و اکثرا به تجهیزاتی مجهز هستند که اصلا به کار کاربر نمیاد - با هزینه یک لپتاپ خیلی گرون قیمت گیمینگ میشه یک سیستم دسکتاپ بست که دو برابر یا بیشتر همون کارایی داشته باشه این که میگم تست شده و کاملا واقعی است-پس اگر قصد بازی کردن روی پی سی دارید فقط و فقط و فقط دسکتاپ -کنسول هم که داستانش جداست - اگر نسل جدید میخواید که باید فکر هزینه بازی های اصلی و تعویض  بازی و ....این داستان ها باشید.

لینک به دیدگاه

دوست گرامی بزرگترین اشتباه زمان خرید رایانه، خریدن لپتاپ مخصوص بازی است چون  اکثر قیمت هاشون جای چیزی رفته که سودی برای شمای کاربر نداره- کلا نصف هزینه این لپتاپ های برای بازی، موقع تولید  میره جای سیستم های خنک کنندشون  برای همین گرون هستند  و اکثرا به تجهیزاتی مجهز هستند که اصلا به کار کاربر نمیاد - با هزینه یک لپتاپ خیلی گرون قیمت گیمینگ میشه یک سیستم دسکتاپ بست که دو برابر یا بیشتر همون کارایی داشته باشه این که میگم تست شده و کاملا واقعی است-پس اگر قصد بازی کردن روی پی سی دارید فقط و فقط و فقط دسکتاپ -کنسول هم که داستانش جداست - اگر نسل جدید میخواید که باید فکر هزینه بازی های اصلی و تعویض  بازی و ....این داستان ها باشید.

کاملا تائید میشه .

فقط pc بگیرید .

در زمینه پرفورمنس ، پرفورمنس در برابر دلار ، منعطف بودن و  در دسترس بودن خدمات و ... pc از لپ تاپ برتره .

اگر با خرید بازی های 200 تومنی ، اجرای بازی در 720p و 30 فریم همراه با لگ مشکلی ندارید ، میتونید یک قوطی کنسول بگیرید .

لینک به دیدگاه

بستگی به مصرف داره

ولی در کل PC واقعا بصرفه تره و بهتر البته

لینک به دیدگاه

در مورد لپ تاپ که دیگه دوستان صحبت ها رو کردند.

فقط در مورد کنسول هم من یه نکته ای رو عرض کنم. شما اومدی داخل فروم یه سایت خرید و فروش قطعات کامپیوتر در مورد مقایسه ی PC با کنسول می پرسی. خب مشخصه هیچ کس نمی گه برو کنسول بخر این جا همه گیمر ها پی سی گیمر هستن و کنسول گیمر این طرفا نمیاد. بنابراین شما با جواب هایی که این جا می گیری احتمالا قضاوت کاملی نمی تونی داشته باشی باید بری از چند تا فن کنسول هم بپرسی ببینی دلایل اونا برای ترجیح دادن کنسول به پی سی چی هست اون وقت تصمیم بگیری.

من هم خودم با پی سی بازی می کنم و اون زمانی هم که کنسول داشتم بازی های مشترک کنسول و پی سی رو با پی سی بازی می کردم و خودم پی سی رو خیلی ترجیح می دم ولی به نظرم اگر فقط برای بازی می خوای کنسول انتخاب به صرفه تریه به خصوص الان با این وضعیت قفل های خفن بازی ها که کرک نمی شن و پورت های افتضاح بازی ها و بهینه نشدن برای پی سی. در صورتی که کنسول قطعا تا 4 5 سال بعد تضمین شده است و خیالت راحته. دیگه از نظر قیمت هم که حتما می دونی الان با یک چهارم این بودجه ای که شما گفتی می شه یه XBOX One دست دوم تر و تمیز، و با یک سومش می شه PS4 دست دوم تمیز خرید.

در کل با احترام به نظر همه دوستان به نظر من اگر هدف شما از خرید سیستم قدرتمند فقط بازی هست و سایز جیب شما هم خیلی بزرگ نیست کنسول انتخاب به صرفه تریه. اصلا فلسفه کنسول همینه. اما اگر حد اکثر کارایی رو می خوای و پول برات اهمیت زیادی نداره طبیعتا PC توانایی و انعطاف بیشتری داره.

لینک به دیدگاه

البته من همون اول گفتم که کسی بودم که 2 بار کنسول ps4 گرفتم و 1 بار کنسول xo و در کل من که از همون اول با پی سی راحت تر بودم تجربه خوبی نداشت

هر چند تو نسل هفت کنسول ها خیلی بهتر از الان بودن

اماواقعیت اینه که پی سی همیشه تو کیفیت برتر بوده در بازی ها

و همچنین انعطاف بیشتری نسبت به کنسول داره

قابلیت مودینگ داره بازی هاشون از ویچر بگیر تا gta

قیمت بازی ها بهتره

و هزاران دلیل دیگه

شما باید کاربریتون رو بگید که ایا در کنار بازی به کار با نرم افزار هایی مثل photoshop 3dmax و ... میپردازید یا نه

اگر فقط برای بازی می خواید و با قیمت ها مشکلی ندارید(10 تا بازی اک کنسول میشه تقریبا 2 میلیون :| )

اگر مشکلی ندارید و دوست دارید با کنسول هم تجربه داشته باشید میتونید به کنسول هم نیم نگاهیی داشته باشید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امضاء خودم فعلا ارجحیت داره

ولی دلم چیزه دیگه ایی میگه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...