رفتن به مطلب

اموزش قفل کردن فریم

ho3einsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان چجوری میتونم فریم یه بازیو رو 30 قفل کنم؟

حتی تو بازی مثل gta v که کمتر از 60 نمیشه میخوام رو 30 قفل کنم.

سیستمم تو امضام هست بخاطر لگ شدید این کارو انجام میدم.

لینک به دیدگاه

گمونم هم از طریق درایور هم از طریق تنظیمات خود بازی میشه فریم رو محدود کرد.

لینک به دیدگاه

درود برنامه برای اینکار بسیار هست من

Nvidia Inspector رو پیشنهاد میدم

http://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html

لینک به دیدگاه

درود برنامه برای اینکار بسیار هست من

Nvidia Inspector رو پیشنهاد میدم

http://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html

اموزششم میشه بگین؟

گمونم هم از طریق درایور هم از طریق تنظیمات خود بازی میشه فریم رو محدود کرد.

اموزششم میشه بگین؟

ممنون

لینک به دیدگاه

نرم افزار bandicam

من این رو ترجیح میدم ، روی هر فریمی که دوست داری میتونی تنظیم کنی ، از 1 فریم تا هرفریمی که دلت خواست 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما می تونین از طریق Nvidia control panel در بخش Manage 3d settings  و در نهایت global settings گزینه vertical sync رو در حالت adaptive(half refresh rate قرار بدین.

post-21267-0-29780900-1460738592_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Hossein74
لینک به دیدگاه

نرم افزار bandicam

من این رو ترجیح میدم ، روی هر فریمی که دوست داری میتونی تنظیم کنی ، از 1 فریم تا هرفریمی که دلت خواست 

طریقه کارشم اگه بگین منون میشم.

دوست عزیز شما می تونین از طریق Nvidia control panel در بخش Manage 3d settings  و در نهایت global settings گزینه vsynsc رو در حالت adaptive(half refresh rate قرار بدین.

attachicon.gifNew Bitmap Image.jpg

ممنون

اقا بین v-sync و adaptive کدوم بهتره؟ مزیتا و معایبشو لطف میکنین بگین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما می تونین از طریق Nvidia control panel در بخش Manage 3d settings  و در نهایت global settings گزینه vertical sync رو در حالت adaptive(half refresh rate قرار بدین.

attachicon.gifNew Bitmap Image.jpg

اینی که آقا حسین میگن خوبه و خیلی هم استفاده میشه ، ولی یه ویژگی داره که بده ، چون sync فعال میشه روی بعضی بازی ها باعث تاخیرچندصد میلی ثانیه ای در اجرای دستورات میشه که گاهی اعصاب خورد کن میشه ولی با نرم افزار bandicam فریم رو میشه روی هر عددی گذاشت و sync هم فعال نیست که بخواد باعث تاخیری بشه

طریقه کارشم اگه بگین منون میشم.

ممنون

اقا بین v-sync و adaptive کدوم بهتره؟ مزیتا و معایبشو لطف میکنین بگین

خیلی خیلی آسونه ، نرم افزار رو که اجرا کردید ( کرک نشه هم اشکالی نداره ) در قسمت FPS چندتا گزینه بیشتر نداره که خیلی مشخص هست چی کار میکنن . در جلو عبارت set fps limit to مقدار فریم مورد نظر رو وارد میکنید و تیکش رو فعال میکنید و میتونید براش hotkey هم تایین کنید 

گزینه only when capturing یعنی محدود کردن فریم فقط موقعی که فیلمبرداری میکنید که اگه لازم داشتید میتونید فعال کنید 

لینک به دیدگاه

اینی که آقا حسین میگن خوبه و خیلی هم استفاده میشه ، ولی یه ویژگی داره که بده ، چون sync فعال میشه روی بعضی بازی ها باعث تاخیرچندصد میلی ثانیه ای در اجرای دستورات میشه که گاهی اعصاب خورد کن میشه ولی با نرم افزار bandicam فریم رو میشه روی هر عددی گذاشت و sync هم فعال نیست که بخواد باعث تاخیری بشه

یکی لطف میکنه فرق بین v-sync و adaptive بهم گه. و با اون برنامه بذاریم 30 v-sync لازم نیس فعال کنیم؟

لینک به دیدگاه

خیر vsync رو غیر فعال کنید 

vsync که مشخص هست چی هست ، adaptive هم یعنی درایور انویدیا تشخیص میده فرکانس مانیتور رو و دو مقدار ( یکی برابر فرکانس رفرش مانیتورadaptive و یکی هم half adaptive یعنی نصف مقدار رفرش مانیتور vsync رو به وجود میاره ) که تکنولوژی انویدیا بهتر هست و لگ کمتری هم به وجود میاره

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

خیر vsync رو غیر فعال کنید 

vsync که مشخص هست چی هست ، adaptive هم یعنی درایور انویدیا تشخیص میده فرکانس مانیتور رو و دو مقدار ( یکی برابر فرکانس رفرش مانیتورadaptive و یکی هم half adaptive یعنی نصف مقدار رفرش مانیتور vsync رو به وجود میاره ) که تکنولوژی انویدیا بهتر هست و لگ کمتری هم به وجود میاره

یعنی adaptive تنها کافیه دیگه؟ v-sync خاموش کنم؟(چون همون کارو میکنه و بهتره)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما الان با i3-6100 مشکل دارین؟

خیلی لگ می زنه که می خواین رو 30 فریم قفل کنین؟

به نظر من این کار رو نکنین. چون با 30 فریم بازی تقریبا کند میشه و اینطوری که دیگه بازی کردن فایده ای نداره. :D

شاید بازی ای که لگ می زنه آپدیت هاش رو نصب نکردین و مشکل داره. چون 6100 پردازنده خوبیه و بقیه دوستان مثل شما لگ شدید ندارن.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما الان با i3-6100 مشکل دارین؟

خیلی لگ می زنه که می خواین رو 30 فریم قفل کنین؟

به نظر من این کار رو نکنین. چون با 30 فریم بازی تقریبا کند میشه و اینطوری که دیگه بازی کردن فایده ای نداره. :D

شاید بازی ای که لگ می زنه آپدیت هاش رو نصب نکردین و مشکل داره. چون 6100 پردازنده خوبیه و بقیه دوستان مثل شما لگ شدید ندارن.

درون حد نه ولی لحظه ای میپره رو 30.

تموم اپدیتاشو ریختم شاید باید با ریلودد هم امتحان کنم. تنظیماتم باید یکم توقعمو بیارم پایین. 

لینک به دیدگاه

درون حد نه ولی لحظه ای میپره رو 30.

تموم اپدیتاشو ریختم شاید باید با ریلودد هم امتحان کنم. تنظیماتم باید یکم توقعمو بیارم پایین. 

البته GTA V خیلی سی پی یو محوره و لگ های جزئی زیاد عجیب نیست.

تو بقیه بازی ها هم همین مشکل رو دارین؟

لینک به دیدگاه

تو gta v وقتی تو تنظیمات بازی vcynse رو روی half بزارین فریم روی 30 محدود میشه ولی خیلی لگ میشه. اگه خودت تو حالت عادی 30 تا بگیری روون تره تا با vsynce محدود کنی ( شاید من اشتباه میکنم )

در کل با فریم 30 اصلا حال نمیده

لینک به دیدگاه

با afterburner هم میتونی فریم رو لیمیت کنی.توی تنظیمات rivatuner statistics server میری و جلوی قسمت frame limit فریم دلخواهتو مینویسی

cnadyj6vwyret4g1gq2s.png

لینک به دیدگاه

اموزششم میشه بگین؟

ممنون

درود

بابت تاخیر عذر میخوام

وسط برنامه سمت راستش یه آچاره بزنید یه صفحه جدید باز میشه

بالا قسمت Profile کلیک کنید اسم بازی رو بنویسید ... البته چند کلمه اولش رو بزنید خودش میاد ..

زیر قسمت دوم Sync and refresh نوشه Frame Rate Limiter ..

چندین حالت داره .. میتونید نسبت به دما هم کارت رو لاک کنید .. مثلا توی این بازی کارت بالای اینقدر دما نیاد .. که پیشنهاد نمیکنم !

یه دونه داره به اسم 30FPS ..  بزنید سمت راست بالا Apply Change

post-19588-0-99443900-1460754804_thumb.jpg

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

یعنی adaptive تنها کافیه دیگه؟ v-sync خاموش کنم؟(چون همون کارو میکنه و بهتره)

بله adaptive همون vsync هست که خود انویدیا منطبق بر رفرش مانیتور ایجاد میکنه و در بیشتر مواقع بهتر از vsync خود بازی هست .

اگه میخواین نرم افزار های مدیریت فریم درست کار کنن باید کل vsync هارو غیر فعال کنید ( adaptive هم همینطور ) 

در مورد half refresh هم درست میگی خیلی لگ ایجاد میکنه ، تو پست قبلی هم گفتم ، چون علاوه بر قفل کردن فریم روی 30 vsync سنگینی هم براش فعال میشه و چند صدممیلی ثانیه باعث تاخیر عملکرد میشه .

لینک به دیدگاه

ممنون از همی مثبتام تموم شد ایشالا فردا پس فردا لطفتونو جبران میکنم. اره با سی حال نمیده. راستش تکستر های بقیه مدیوم بالای ۵۰ فریم میگیرم اون لگ لحظه ای اذیت میکنه. نه همچین مشکلی تو بازیای دیگه ندارم

لینک به دیدگاه

وی سینکو با تسلیشن غیر فعال کدم تو های با رزولیشن 1080 60 فریم میگیرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...