رفتن به مطلب

GTX-970 Sli or GTX-980 Ti

اشتراک گذاری

کدوم رو ترجیح میدید؟  

143 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدوم رو ترجیح میدید؟

• GeForce GTX 970 Sli
    • GeForce GTX 980 Ti

Recommended Posts

سلام دوستان

برام سوال پیش اومده که گرافیک GTX 980 Ti قدرتمند تر است یا GTX 970 Sli :-?

تو اینترنت دنبال بنچمارک گشتم اما چیزی پیدا نکردم! اگه کسی بنچمارکی داره ممتون میشم به اشتراک بذاره! لینک منبع فراموش نشه! :)

بعد از ارائه پاسکال کدوم آینده بهتری داره؟

اگه دوستان هم تجربه ای در این زمینه دارند استفاده میکنیم @};-

p.s:

خب اولین بنچمارک رو خودم پیدا کردم

http://www.gamersnexus.net/guides/2246-gtx-970-sli-vs-gtx-980-ti

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

سلام داداش.من خودم خیلی علاقمند بودم دوتا کارت زوتاک اکستریم 970 رو با هم sli کنم.ولی وقتی یه خورده بررسی کردم ومقاله خوندم متوجه شدم اگه بتونم یه 980ti قدرتمند بگیرم حتی میتونه قدرتمندتر هم باشه،بنابر این از فرصت تخفیفات نوروزی هم کمال استفاده رو بردم و گرافیک gigabyte 980ti xtereme gaming رو خریداری کردم.توی بعضی از بنچمارکها حتی کمی از دوتا 970 هم قویتر بوده.ایسوس هم مدلهای خوبی داره ولی من خودم چون عاشق گیگابایتم این مدلو خریدم.البته دوستان حرفه ای هستن میان مشاوره ی بهتری میدن.موفق باشید.

سایت زومجی هم بررسیشو زده یه سرچی بکن داداشم. @};-  @};-  @};-  :-?  :-?  :-? 

ویرایش شده توسط lali city
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

sli یا کراس فایر پیشنهاد نمیشه

تو بعضی از بازیها بد پشتیبانی میشه

تو بعضی از بازیها هم کلا پشتیبانی نمیشه

اگر یک کارت تکی قدرتمند بگیرید به نظر من بهتره

اگر هم صبر کنی تا سری جدید خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

به غیر از مشکلات ساپورت sli که دوستمون گفتن

vram رو هم در نظر داشته باشید که دوتا 970 همون 4 گیگ میمونه ولی 980ti مقدار 6 گیگ vram داره

لینک به دیدگاه

ASUS GTX 980 Ti 20th Anniversary Gold Edition

Zotac GTX 980 Ti AMP! Extreme Edition 6GB GDDR5

GIGABYTE GTX 980 Ti XTREME GAMING WATERFORCE

GIGABYTE GTX 980 Ti XTREME GAMING WF 3X OC 6GB GDDR5

ASUS ROG MATRIX GTX 980 Ti Platinum 6GB GDDR5

اینا بهترینند و به ترتیب boost clock هستند و قویترین ASUS GTX 980 Ti 20th Anniversary Gold Edition 

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

سلام و درود

شاید تو بعضی موارد ۹۷۰ sli یکمی قویتره ولی تو بازی مشکلات مولتی جی پی یو وجود داره و پیشنهاد من 980ti هست چون قدرت پردازش بالا و بدون مشکل

لینک به دیدگاه

درود @};- 

در این لینک میتونید بررسی کارت گرافیک 980Ti رو از سایت معتبر Tech Power Up در آخرین بازی های روزِ بررسی ببینید که در بنچمارک ها از دو تا 970 به صورت SLI هم استفاده شده.

از لحاظ تئوری دو تا 970 باید قوی تر باشه اما می بینیم در عمل همیشه اینطوری نیست، حتی در این بررسی که اینجا انجام شده، بعضی جاها از یک دونه 970 هم ضعیفتر عمل می کنن!

جاهایی هم که دو تا 970 بالاتر هستند، اختلاف با یک دونه 980Ti چندان زیاد نیست.

بنابراین نظر من اینه که یه دونه 980Ti سرمایه گذاری مطمئن تری هست.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

مشکلات sli رو فراموش نکنین ( پشتیبانی نکردن بعضی بازی ها ، فریم تایم بیشتر ، min fps بد تر )

980ti از برند evga

ولی نظر من اینه شما صبر کنین برای نسل جدید ووو پولاریس یا پاسکال

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برام سوال پیش اومده که گرافیک GTX 980 Ti قدرتمند تر است یا GTX 970 Sli :-?

سلام اگه به فکره بنچمارکو فریمای ر. اولترا ستینگ هستی فقط پاسکال 1080 یا 1080ti و یا تایتانه بعدی

اگه فقط بین 980ti و 970 sli باشه فقط 980ti یا titanX

خیلی 100% نمیشه گفت چون موتورهای بازی و برنامه های مختلف فرق میکنه واکنششون به sli وغیره ولی sli 970  دیگه ارزشی نداره

تو بنچمارکه خودتم که مربوط به گیمر نکسوس بود دیدی که فقط تو رزولوشنه 1440 وتو یکی دوتا بازی کمی بهتر بوده sli حالا تو دایریکس 12 هم نمیدونم دقیق sli یا تکی ولی واسه 12 که فقط پاسکال به بعد و اما تو 4k همیشه کارته قویتر عالیتر بوده

به بقیه قطعاتم بسیار ربط داره درنتیجه کلی

تو اینترنت دنبال بنچمارک گشتم اما چیزی پیدا نکردم! اگه کسی بنچمارکی داره ممتون میشم به اشتراک بذاره! لینک منبع فراموش نشه! :)

بعد از ارائه پاسکال کدوم آینده بهتری داره؟  هیچـکدوم

اگه دوستان هم تجربه ای در این زمینه دارند استفاده میکنیم @};-

p.s:

خب اولین بنچمارک رو خودم پیدا کردم

http://www.gamersnexus.net/guides/2246-gtx-970-sli-vs-gtx-980-ti

لینک به دیدگاه

داداش من خودم باتوجه ب تخفيف قبل عيد دوتا ٩٨٠گرفتم براي sli,ولي بعد متوجه مشكلات sliو فريم تايم و فريم ريت ناپايدار شدم و بزرگترين مشكل اين ك خيلي از عناوين از مولتي جيپيو پشتيباني نميكنن،بخاطر همين كارتارو فروختمو قصد خريد ٩٨٠ti داشتم تا اينكه ديدم amd ظاهرا تو دايركت ايكس ١٢بهتزه،ازظرفي هم تا نسل جديد گرافيكها معرفي بشن و قيمتشون متعادل شه چند ماهي طول ميكشه،برا همين يه ٣٩٠گرفتم ك فعلا كارمو راه بندازه و مابقي پولمو نگه داشتم ك نسل جديد قيمتش متعادل شد خريد بزنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام من در حال حاضر دارم از دو تا 980 بصورت SLI استفاده میکنم بصورت تکی 980Ti هم دمه دست دارم

اما روی حالت SLI به حدی مشکل دارم که نمیشه نوشت تماس بگیر برات تعریف کنم  =))

گوشه هایی ازش :

مثال 1 :توی GTA V یه سری جاهای خاص گیر میکنه اگه MSAA بالای 2x باشه (خب آدم SLI میکنه که بالای 2X بده اینو :D مگرنه با 980 تکی هم میشه کل تنظیمات دیگه رو تا آخر برد به جز MSAA) و باید بذاری روی 2X ....  سه -چهار بار بازی رو Minimize کنی دیگه باز نمیشه  :D  و بعضی اوقات هم بصورت رندوم فریز میشه تصویر.... در صورتی که بصورت تک کارت چه 980 چه 980Ti این مشکلات مسخره بوجود نمیاد... البته این فقط توی بازی GTA بود مگرنه مشکلات دیگه ای هم هست که واقعا نمیشه نوشت همش رو... البته بگم هر بازی ای که انجام دادم ساپورت میکرد SLI رو اما خب چجوری ساپورت کردن مهمه

مثال 2 : در حالت SLI پردازنده شما هم ناپایدار تر کار میکنه و باید یه ذره ولتاژ بالاتری بدید برای بهترین حد پایداری...

اما خب در کنار این مشکلات برخی بازیها هم هستن که مثل باقلوا با SLI سازگار هستن و اصن حالی به احوالاتت میدن و واقعا خیلی بهتر از یک 980ti حال میده(2 تا 970 مثلا)...مثل shadow of mordor و witcher 3 و assassins creed syndicate

این تجربه من روی Z170  و z97 بود

ویرایش :

تازه یه 980ti رو خیلی راحت میتونید فرکانسش رو فیکس بذارید روی 1450 الی 1480 مگاهرتز و کارایی بالایی هم بگیرید...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

در حال حاضر اصلا sli و کراس فایر رو باید قیدش رو زد... مگر اینکه گزینه تک gpuه بهتری موجود نباشه برای خرید... در نتیجه یا 980ti بخر یا یه 290x دست دو بخر بعد صبر کن تا نسل جدید بیاد کارتت رو نو کن...یعنی حدود 2 ماه دیگه  ^_^

لینک به دیدگاه

همه جزییات رو دوستان گفتم ولی اصلا سمت چند کارته نرو اصلا. تجربشو داشتم فقط درد سر داره همین. :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه جزییات رو دوستان گفتم ولی اصلا سمت چند کارته نرو اصلا. تجربشو داشتم فقط درد سر داره همین. :(

منم به نوبه خودم تایید می کنم.

SLI و CF خوبن ولی نه برای فرضیه دوتا 970 که بشه یه 980Ti ، همچین فرضیه تهش شکست و اعصاب خوردیه. SLI/CF فقط برای کارت های High End منطق داره.

وگرنه هممون با LGA 1151 آشنا هستیم ولی چرا کسی رو H110 نمیاد 6700 بندازه؟ مگه با Z170 فرقی میکنه تو گیم مثلا؟ معلومه که نه ولی هر چیزی یه منطقی باید پشتش باشه.

مثلا منطق دوتا 980Ti میتونه رز 4K باشه. یا مثلا Surround که باز سراند خیلی بد تره اوضاش.

لینک به دیدگاه

از نظر قدرت دو تا 970 قوی تره تو اکثر بازی ها.از نظر پشتیبانی هم من تا به حال مشکلی نداشتم حتی تو همین جی تی ای با اخرین تنظیمات بازی میکنم مشکلی ندارم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر برای گیم میخواهی

کلا" اس ال آی و کراس فایر رو همه گیم ها ساپورت نمیکنند و اگر ساپورت نکنه اون بازی از این تکنولوژی تاثیر شگرفی نخواهد گذاشت.

نظر من روی 980 تی قدر هست.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به نظر من و با توجه به نظرات و مشکلاتی که دوستان عنوان کردن GTX 980 Ti در عمل خیلی بهتر از GTX 970 Sli هست

یه مثل قدیمی هم داریم که در اینجا واقعا صدق میکنه : آشپز که 2 تا شد آش یا شور میشه یا بی نمک

لینک به دیدگاه

عزیزان برای رندر چی؟

بازم 980ti از دوتا 970 سریعتر میشه؟

980ti  2816 هسته کودا داره اما دوتا 970 رو هم 3328 هسته. بنظر شما تورندر هم 980ti قویتر و سریعتر خواهد بود؟

اصلا برای رندر تستی شده که اینا رو با هم مقایسه کنه؟

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...