رفتن به مطلب

اورکلاک VII hero 4790k.

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید.

من قبلا 4790k با Msi z97 gaming 7 داشتم تنظیمات این جوری بود.

b6jo_1234567.jpg

pwmk_untitled.jpg

الان من مین VII Hero با 4790k از آقا آرمین گل خریدم ولی با بایوس ایسوس اصلا آشنا نیستم 

میخوام تنظیمات رو مثل سیستم قبلی کنم ، نه فقط ولتاژ و فرکانس  تنظیماتی مثل EIST ، Enhanced turbo و.. هم همین طور.

لطفا راهنمایی کنید. @};-

لینک به دیدگاه

مثل همین تب داره تب tweak احتمالا این گزینه ها توش هست

لینک به دیدگاه

مثل همین تب داره تب tweak احتمالا این گزینه ها توش هست

بله ولی من اصلا توش CPU ring vol و EIST ، Enhanced turbo توش پیدا نمیکنم. :( 

لینک به دیدگاه

بله ولی من اصلا توش CPU ring vol و EIST ، Enhanced turbo توش پیدا نمیکنم. :( 

توی دفترچه راهنمای مادربورد نوشته اگر ندارید دفترچه برد خودتون رو فکر کنم بتونید دانلود کنید

لینک به دیدگاه

توی دفترچه راهنمای مادربورد نوشته اگر ندارید دفترچه برد خودتون رو فکر کنم بتونید دانلود کنید

بله خوندم فقط نوشته Cpu Cache ratio میتونی باهاش کش سی پی یو رو بالا پایین کنی در صورتی که من اصلا نمیدونم این گزینه چه کاری انجام میده و اصلا چی هست.

لینک به دیدگاه

Enhanced turbo رو که داره

Cpu rate هم فرکانس توربو رو بالا میبره

حتی آگه سری k هم نباشه

لینک به دیدگاه

بله خوندم فقط نوشته Cpu Cache ratio میتونی باهاش کش سی پی یو رو بالا پایین کنی در صورتی که من اصلا نمیدونم این گزینه چه کاری انجام میده و اصلا چی هست.

Cash -ring- uncore همش یکی هست.

لینک امضا منم بخونی اطلاعات خیلی خوبی در این مورد به دست میاری چون جنس هر دو پلتفرم یکی هست.

لینک به دیدگاه

دوستان به کمک آقا آرمین تا این حد اورکردم ، البته بیشتر ولتاژ ها داینامیک هست یعنی بیشتر بورد به تشخیص خودش داره ولتاژ میده.

توی بنچ XTU توی CPU-Z ولتاژ رو  1.219 نشون میداد و دما حداکثر روی 70 درجه(البته من یه رم دارم اگر دوکاناله باشه  دما 80 هم میره)

نظر خودم روی این هست که ولتاژ کم تر هم میتونه قبول کنه.

کمکی از دست کسی برمیاد راهنمایی کنه ممنون میشم.

4r5e_1.jpg

9xjf_2.jpg

wdc5_3.jpg

لینک به دیدگاه

شاید به سوالتون ربط نداشته باشه.. یه مساله که من بهش برخوردم مثلا تو z170 و 6700K هرچی بهش میگفتم ولتاژ ثابت یا adaptiv با یه رنج خاص بذاز... وقتی با AIDA تست میگرفتم و فرکانس میرف رو4400 نگا میکردی میدیدی ولتاژ از چیزی که گفتی بالاتر رفته.. انگار نه انگار که بهش دستور دادی تو یه رنج خاص یا مقدار ثابت نگه داره.. تو گوگل زدم نوشته بود AIDA این مدلیه... ولی شک دارم..

کلن خلاصه اینکه نتونستم با z170 ولتاژ و پاینن نگه دارم.. در عوض فرکانسو یجوری گذاشتم که خودش که ولتاژو میبره بالا.. خیلی زیاد نشه.. رو 4.4 تونستم نگهش دارم

لینک به دیدگاه

شاید به سوالتون ربط نداشته باشه.. یه مساله که من بهش برخوردم مثلا تو z170 و 6700K هرچی بهش میگفتم ولتاژ ثابت یا adaptiv با یه رنج خاص بذاز... وقتی با AIDA تست میگرفتم و فرکانس میرف رو4400 نگا میکردی میدیدی ولتاژ از چیزی که گفتی بالاتر رفته.. انگار نه انگار که بهش دستور دادی تو یه رنج خاص یا مقدار ثابت نگه داره.. تو گوگل زدم نوشته بود AIDA این مدلیه... ولی شک دارم..

کلن خلاصه اینکه نتونستم با z170 ولتاژ و پاینن نگه دارم.. در عوض فرکانسو یجوری گذاشتم که خودش که ولتاژو میبره بالا.. خیلی زیاد نشه.. رو 4.4 تونستم نگهش دارم

adaptive در حقیقت همون داینامیک هست یعنی مادربورد هرچی صلاح بدونه ولتاژ میده

بخواید دقیق ولتاژ بدید باید manual باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان خودم کمی تغیر دادم به این نتایج رسیدم.

فقط یه مشکلی هست سی پی یو در حالت بی کاری ولتاژ کم نمیشه و نمیدونم تو بایوس کدوم گزینه هست توی MSI که داشتم با تغیر گزینه های EIST و  Enchanced  turbo و.. که توی عکس پست 1 هست درست میکردم ولی تو ایسوس بلد نیستم.

سرخود دارم تغیر میدم :|  انصافا یکی بیاد کمک کنه ، انجمن به این بزرگی کسی بلد نیست اور کنه؟

fvn2_1.1_2.jpg

xa4_1.1.jpg

لینک به دیدگاه

adaptive در حقیقت همون داینامیک هست یعنی مادربورد هرچی صلاح بدونه ولتاژ میده

بخواید دقیق ولتاژ بدید باید manual باشه.

کلی ویدیو نگا کردم حاجی.. adaptive که میکنی یه آفست میذاری میگی حداکثر اینقدر برو بالا ... نباید از اون جد تخطی کنه.. ولی میکرد.

لینک به دیدگاه

دوستان با ولتاژ 1.180 فرکانس 4.6 پاس شد.(البته فقط برای تست بود نمیخوام استفاده کنم)

ولی هم چنان مشکل کم نشدن ولتاژ در حالت بی کاری پابرجاست.

لینک به دیدگاه

دوستان با ولتاژ 1.180 فرکانس 4.6 پاس شد.(البته فقط برای تست بود نمیخوام استفاده کنم)

بالا بودن ولتاژ در حالت بیکاری مسئله‌ای نیست مهم این است که در حالت بیکاری پردازنده جریان خیلی کمتری میکشه بنابراین توان خیلی کمتر خواهد بود.

ولتاژ پردازنده عموما با تغییر فرکانس بالا/پایین می‌شود ودر حالت لود و بیکاری به مقدار کم جابه جا میشود.

از طرفی پایین بودن ولتاژ در حالت بیکاری باعث BOSD خواهد شد.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

کولرتون چی هست ؟ قبل از هر چیز و افزایش ولتاژ دمای سی پی یو رو مانیتورینگ کنید

شما با ولتاژ 1.150 ببین فرکانس 4500 رو بالا میاره و یا که تست پاس میکنه یا خیر ( تست ها هم شامل سینبنچ  و xtu باشه )

در مورد ولتاژ هم گزینه های EIST . C1E و ... برای دراپ ولتاژ و در واقع مصرف انرژی هستن که هنگام اورکلاک بهتره خاموش باشن که ولتاژ دراپ نداشته باشه

همگی دیسیبل باشن

cpu-package-state.png

در ضمن به ولتاژ cache  دست نزنید و روی auto باشه فقط گزینه ی سی پی یو ولتاژ تغییر انجام بدید

ویرایش شده توسط metall_hero
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

کولرتون چی هست ؟ قبل از هر چیز و افزایش ولتاژ دمای سی پی یو رو مانیتورینگ کنید

شما با ولتاژ 1.150 ببین فرکانس 4500 رو بالا میاره و یا که تست پاس میکنه یا خیر ( تست ها هم شامل سینبنچ  و xtu باشه )

در مورد ولتاژ هم گزینه های EIST . C1E و ... برای دراپ ولتاژ و در واقع مصرف انرژی هستن که هنگام اورکلاک بهتره خاموش باشن که ولتاژ دراپ نداشته باشه

همگی دیسیبل باشن

cpu-package-state.png

در ضمن به ولتاژ cache  دست نزنید و روی auto باشه فقط گزینه ی سی پی یو ولتاژ تغییر انجام بدید

من اصلا نمیخوام  اور کنم  فقط میخوام به کم ترین ولتاژ با فرکانس 4.4 برسم و ولتاژ هم زمان بی کاری کم بشه.

خنک کننده هم تو امضا هست.

توی 4.6 دما از 68 بیشتر نشد.

درمورد Cache بیشتر میشه توضیح بدید؟

من الان از 1.000 به 1075 افزایش دادم چون یکی گفت ممکن توی تست به پردازنده آسیب بشه و بعدا با همین ولتاژاستیبل نشه   ولی وقتی روی Auto هست 1.201 بهش ولتاژ میده  !!!!!! به نظر شما زیاد نیست؟

لینک به دیدگاه

کمک  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

لینک به دیدگاه

من اصلا نمیخوام  اور کنم  فقط میخوام به کم ترین ولتاژ با فرکانس 4.4 برسم و ولتاژ هم زمان بی کاری کم بشه.

خنک کننده هم تو امضا هست.

توی 4.6 دما از 68 بیشتر نشد.

درمورد Cache بیشتر میشه توضیح بدید؟

من الان از 1.000 به 1075 افزایش دادم چون یکی گفت ممکن توی تست به پردازنده آسیب بشه و بعدا با همین ولتاژاستیبل نشه   ولی وقتی روی Auto هست 1.201 بهش ولتاژ میده  !!!!!! به نظر شما زیاد نیست؟

اول از همه عذر خواهی میکنم بابت تاخیر در جواب دادم :(

خب میریم سراغ سوالهاتون

کلا توی مادربرد ها بعضی ولتاز ها رو خود برد براساس قدیمی بودن بایوس و ... کمی بیشتر ولتاژ میده

برای مثال برد بنده در حالت عادی به سی پی یو 1.24 ولتاژ میده در صورتی که با 1.160 پایداره

برد شما هم همینطور شما بین 1.050 تا 1.075 خودتون به صورت دستی ولتاژ بدید و ببینید توی تست ها پایدار هست یا نه

در مورد فرکانس هم به صورت دستی عدد 44 رو برای مولتی ست کنید و گزینه های دراپ فرکانس رو هم که بالاتر توضیح دادم فعال کنید تا فرکانس در حالت بیکاری دراپ داشته باشه

ولی ولتاژ رو دستی ست کنید دراپ نخواهد داشت و ثابت میمونه ولی اگر به صورت auto باشه خودش بر اساس فرکانس پایین تر ولتاژ رو هم کاهش میده

بنده 4 هسته مجازی رو هم خاموش کردم البته (*) :D

1a82ot3nc74wv2m878w.jpg

ویرایش شده توسط metall_hero
لینک به دیدگاه

اول از همه عذر خواهی میکنم بابت تاخیر در جواب دادم :(

خب میریم سراغ سوالهاتون

کلا توی مادربرد ها بعضی ولتاز ها رو خود برد براساس قدیمی بودن بایوس و ... کمی بیشتر ولتاژ میده

برای مثال برد بنده در حالت عادی به سی پی یو 1.24 ولتاژ میده در صورتی که با 1.160 پایداره

برد شما هم همینطور شما بین 1.050 تا 1.075 خودتون به صورت دستی ولتاژ بدید و ببینید توی تست ها پایدار هست یا نه

در مورد فرکانس هم به صورت دستی عدد 44 رو برای مولتی ست کنید و گزینه های دراپ فرکانس رو هم که بالاتر توضیح دادم فعال کنید تا فرکانس در حالت بیکاری دراپ داشته باشه

ولی ولتاژ رو دستی ست کنید دراپ نخواهد داشت و ثابت میمونه ولی اگر به صورت auto باشه خودش بر اساس فرکانس پایین تر ولتاژ رو هم کاهش میده

بنده 4 هسته مجازی رو هم خاموش کردم البته (*) :D

1a82ot3nc74wv2m878w.jpg

سلام خسته نباشید  ممنون برای پاسخ گویی

بله دستی تنظیم میکنم دراپ نمیشه :(

در صورتی که در بی کاری  دما و فرکانس پایین میاد!

اون گزینه هایی هم که گفتید فعال کردم ولی در ولتاژ دستی باز دراپ نمیشه

الان ولتاژ Cache 1.100 و Vcore 1.100 هست.

حالا سوال من اینه که دراپ نشودن ولتاژ باعث صدمه یا بروز مشکل برایمادربورد یا سی پی یو میشه؟(یکی میگفت اگر دما کم میشه اون ولتاژ اسمی هست)

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید  ممنون برای پاسخ گویی

بله دستی تنظیم میکنم دراپ نمیشه :(

در صورتی که در بی کاری  دما و فرکانس پایین میاد!

اون گزینه هایی هم که گفتید فعال کردم ولی در ولتاژ دستی باز دراپ نمیشه

الان ولتاژ Cache 1.100 و Vcore 1.100 هست.

حالا سوال من اینه که دراپ نشودن ولتاژ باعث صدمه یا بروز مشکل برایمادربورد یا سی پی یو میشه؟(یکی میگفت اگر دما کم میشه اون ولتاژ اسمی هست)

فرکانس رو شما وقتی ست میکنید و گزینه های مصرف انرژی رو هم فعال میکنید در حالت بیکاری و وقتی که لود نیست روی سی پی یو قاعدتا باید کاهش فرکانس داشته باشید که وقتی نمیشه 2 حالت داره با توجه به اینکه میگید دما کاهش پیدا میکنه  یا لود روی پردازنده هست ممکنه ویروسی چیزی باشه و یا برنامه ای بکگراند کار میکنه و یا اینکه سی پی یو زد مشکل داره که اخرین ورژن رو دانلود کنید یه شات برام بزارید

دراپ نشدن مشکلی ایجاد نمیکنه برای مادربرد و یا سی پی یو ولی برای بلند مدت خوب خوب نیست سی پی یو روی یه ولتاژ کار کنه در صورتی که میشه با کمتر از اون ولتاژ کار کرد

لینک به دیدگاه

فرکانس رو شما وقتی ست میکنید و گزینه های مصرف انرژی رو هم فعال میکنید در حالت بیکاری و وقتی که لود نیست روی سی پی یو قاعدتا باید کاهش فرکانس داشته باشید که وقتی نمیشه 2 حالت داره با توجه به اینکه میگید دما کاهش پیدا میکنه  یا لود روی پردازنده هست ممکنه ویروسی چیزی باشه و یا برنامه ای بکگراند کار میکنه و یا اینکه سی پی یو زد مشکل داره که اخرین ورژن رو دانلود کنید یه شات برام بزارید

دراپ نشدن مشکلی ایجاد نمیکنه برای مادربرد و یا سی پی یو ولی برای بلند مدت خوب خوب نیست سی پی یو روی یه ولتاژ کار کنه در صورتی که میشه با کمتر از اون ولتاژ کار کرد

نه فرکانس کاهش پیدا میکنه میاد تا 800

ولتاژ هم کم ترینی که ست میشه 1.100 هست الان روی این ست شده.

یعنی امکان داره روی طولانی مدت مشکل ایجاد کنه؟ :-? (طولانی مدت از نظر شما چه مدتی میشه ؟  یک سال  دو سال ؟؟) یعنی امکان داره ولتاژش هرز بشه و مجبور بشم بعد از اون ولتاژ بیشتر بدم تا استیبل بشه؟

روی offset میگذارم  روی 1.100 تنظیم میکنم ولی تو لود میره تا 1.200 :wacko:

لینک به دیدگاه

نه فرکانس کاهش پیدا میکنه میاد تا 800

ولتاژ هم کم ترینی که ست میشه 1.100 هست الان روی این ست شده.

یعنی امکان داره روی طولانی مدت مشکل ایجاد کنه؟ :-? (طولانی مدت از نظر شما چه مدتی میشه ؟  یک سال  دو سال ؟؟) یعنی امکان داره ولتاژش هرز بشه و مجبور بشم بعد از اون ولتاژ بیشتر بدم تا استیبل بشه؟

روی offset میگذارم  روی 1.100 تنظیم میکنم ولی تو لود میره تا 1.200 :wacko:

عجیبه من با 4770 روی فرکانس 3900 ولتاژ 0.854هست! یعنی ولتاژ پردازنده شما روی فرکانس 800 میشه 1.2 :eek:  پردازنده رو از کی خریدی؟ زیر لود سنگین طولانی نبوده!؟

rsk8_cpu.jpg

لینک به دیدگاه

عجیبه من با 4770 روی فرکانس 3900 ولتاژ 0.854هست! یعنی ولتاژ پردازنده شما روی فرکانس 800 میشه 1.2 :eek:  پردازنده رو از کی خریدی؟ زیر لود سنگین طولانی نبوده!؟

rsk8_cpu.jpg

نه عزیز من توی ولتاژ 4.4 هم همین   1.1 هست

در کل ولتاژ روی  1.1  قفله  حالا چه  فرکانس 800 باشه چه 4.4

نه وقتی روی حالت offset یا auto هست ولتاژ با فرکانس دراپ میشه ولی روی manual دراپ نداره  (کلا asus توی بایوسش جوری درست کرده که روی manual اصلا دراپ نشه)

لینک به دیدگاه

فقط میخواین که ولتاژتون رو 4.4 کم بشه؟

من فقط یه سری چیزایی که شنیدم و یسری چیزایی که انجام دادمو میگم، امیدوارم که به درد بخوره  :D

اول اینکه برای استفاده روزانه تمام c هارو روشن بذار (مخصوصا c1e که شدیدا تاثیر میذاره تو مصرف بیکاریت)

دوم اینکه برای اینکه یه اندرولت کمی انجام بدی بهتره که از افست مود استفاده کنی (نه ادپتیو) بعد اونجا یه مقداری رو ست کنی و جهت افست رو - ست کنی (این افست رو همه ی استپ های ولتاژ وی کور تاثیر میذاره چه لود چه بیکاری، پس ممکنه مثلا تو 4 استیبل باشه، تو 0.8 نباشه یا برعکس، بهتره برای تست پایداریش هردوتا فرکانسو تست کنی که یوقت تو بیکاری بلو نده)

مثلا من خودم -0.06 ست کردم که استیبل بوده و همه چی هم اوکیه

ولی تو این حالت بهتره که توربو رو خاموش کنی (یعنی قید 4.4 رو بزن، البته اگه با 4 کارت راه میافته، که البته فک کنم کافیه) چون اگه خاموش نکنی بازم نهایتا تو 4.4 مثلا با افست -0.060 حدود 1.19 ولت وی کورت میشه (که خیلی زیاده، با این ولتاژ معمولا میشه 4.6 پاس کرد)

ولی مثلا اگه توربو رو خاموش کنی، با افست -0.06 وی کورت تو لود میشه 0.990 حدودا

یه حالت دیگه ای هست که یکی از دوستان میگفت، که اگه منوال ست کنی فقط vid یت اون عدد ست میشه و تو حالت بیکاری شاید vid یت کم نشه ولی vcore (که ولتاژ اصلیه) کم میشه که اتفاقا تو نت هم که گشتم به همین رسیدم

خودم که این حالتو تست کردم به این نتیجه رسیدم که این حالت و حالت قبلی تو بیکاری تقریبا فرق انچندانی ندارن (تو حالت قبلی مصرف تو بیکاری بین 4-5 وات بود طبق چیزی که hwinfo میگه، و تو این حالت حدود 1-2 وات بیشتر شد که هنوز نفهمیدم دقیقا چرا :|)

ولی درکل حدس میزنم که روش اول (اگه نیاز به بالاتر از 4 به صورت 24/7 نداری) بهتره، برای زمان هاییم که میخوای یه کار سنگین بکنی میتونی یه پروفایل اماده تو بایوس بذاری که اون مثلا پروفایل اورت باشه (که من خودم اینکارو میکنم)

اگه اندرولتت برای دما هست، پیشنهاد میکنم کلاک کش رو کم کنی (تو مین های ایسوس uncore هستش) که من الان برای کلاک 4 کور، انکور رو ست کردم 3.6 (طبق چندتا تستی که کردم تا 3.6 تقریبا افت پرفورمنسی وجود نداره، کمتر از 0.1% حتی، ولی دما کم میشه)

و اینکه بعد از به پایداری رسیدن کور حتما انکور رو هم اندرولت کن که اون دیگه خیلی دما رو کم میکنه (اون هم مث ولتاژ کور، افست و ادپتیو و منوال داره، پیشنهاد میکنم از افست مود استفاده کنی)

درمورد ادپتیو هم یه نکته ای بگم، کلا ادپتیو سه تا فیلد داره، افست و جهت افست که مثل افست موده و ... (روی همه ی استپ های ولتاژ هم تاثیر داره)

یکی هم ولتاژ توربو که طبق چیزهایی که تو نت نوشته شده باید ولتاژ کلاک توربو باشه (مثلا همین 4.4 یا اگه اور کرده باشید اون کلاک اورتون) که من هرکاری کردم اخر این ولتاژ توربو کار نکرد و همون 1.25 رو ست میکنه

تو نت هم کلی سرچ کردم درمورد این ادپتیو، به نتیجه ای نرسیدم و بیخیال شدم یجورایی

امیدوارم به درد خورده باشه حرفام  :D  @};-

ویرایش شده توسط Hossein Rezazade
لینک به دیدگاه

فقط میخواین که ولتاژتون رو 4.4 کم بشه؟

من فقط یه سری چیزایی که شنیدم و یسری چیزایی که انجام دادمو میگم، امیدوارم که به درد بخوره  :D

اول اینکه برای استفاده روزانه تمام c هارو روشن بذار (مخصوصا c1e که شدیدا تاثیر میذاره تو مصرف بیکاریت)

دوم اینکه برای اینکه یه اندرولت کمی انجام بدی بهتره که از افست مود استفاده کنی (نه ادپتیو) بعد اونجا یه مقداری رو ست کنی و جهت افست رو - ست کنی (این افست رو همه ی استپ های ولتاژ وی کور تاثیر میذاره چه لود چه بیکاری، پس ممکنه مثلا تو 4 استیبل باشه، تو 0.8 نباشه یا برعکس، بهتره برای تست پایداریش هردوتا فرکانسو تست کنی که یوقت تو بیکاری بلو نده)

مثلا من خودم -0.06 ست کردم که استیبل بوده و همه چی هم اوکیه

ولی تو این حالت بهتره که توربو رو خاموش کنی (یعنی قید 4.4 رو بزن، البته اگه با 4 کارت راه میافته، که البته فک کنم کافیه) چون اگه خاموش نکنی بازم نهایتا تو 4.4 مثلا با افست -0.060 حدود 1.19 ولت وی کورت میشه (که خیلی زیاده، با این ولتاژ معمولا میشه 4.6 پاس کرد)

ولی مثلا اگه توربو رو خاموش کنی، با افست -0.06 وی کورت تو لود میشه 0.990 حدودا

یه حالت دیگه ای هست که یکی از دوستان میگفت، که اگه منوال ست کنی فقط vid یت اون عدد ست میشه و تو حالت بیکاری شاید vid یت کم نشه ولی vcore (که ولتاژ اصلیه) کم میشه که اتفاقا تو نت هم که گشتم به همین رسیدم

خودم که این حالتو تست کردم به این نتیجه رسیدم که این حالت و حالت قبلی تو بیکاری تقریبا فرق انچندانی ندارن (تو حالت قبلی مصرف تو بیکاری بین 4-5 وات بود طبق چیزی که hwinfo میگه، و تو این حالت حدود 1-2 وات بیشتر شد که هنوز نفهمیدم دقیقا چرا :|)

ولی درکل حدس میزنم که روش اول (اگه نیاز به بالاتر از 4 به صورت 24/7 نداری) بهتره، برای زمان هاییم که میخوای یه کار سنگین بکنی میتونی یه پروفایل اماده تو بایوس بذاری که اون مثلا پروفایل اورت باشه (که من خودم اینکارو میکنم)

اگه اندرولتت برای دما هست، پیشنهاد میکنم کلاک کش رو کم کنی (تو مین های ایسوس uncore هستش) که من الان برای کلاک 4 کور، انکور رو ست کردم 3.6 (طبق چندتا تستی که کردم تا 3.6 تقریبا افت پرفورمنسی وجود نداره، کمتر از 0.1% حتی، ولی دما کم میشه)

و اینکه بعد از به پایداری رسیدن کور حتما انکور رو هم اندرولت کن که اون دیگه خیلی دما رو کم میکنه (اون هم مث ولتاژ کور، افست و ادپتیو و منوال داره، پیشنهاد میکنم از افست مود استفاده کنی)

درمورد ادپتیو هم یه نکته ای بگم، کلا ادپتیو سه تا فیلد داره، افست و جهت افست که مثل افست موده و ... (روی همه ی استپ های ولتاژ هم تاثیر داره)

یکی هم ولتاژ توربو که طبق چیزهایی که تو نت نوشته شده باید ولتاژ کلاک توربو باشه (مثلا همین 4.4 یا اگه اور کرده باشید اون کلاک اورتون) که من هرکاری کردم اخر این ولتاژ توربو کار نکرد و همون 1.25 رو ست میکنه

تو نت هم کلی سرچ کردم درمورد این ادپتیو، به نتیجه ای نرسیدم و بیخیال شدم یجورایی

امیدوارم به درد خورده باشه حرفام  :D  @};-

میخوام توی 4.4 به همون ولتاژِی که منوآل ست کردم (1.100) برسه و تو بی کاری خود کار نسبت به لود و فرکانس ولتاژ دراپ بشه.

این vid چی هست میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...