رفتن به مطلب

نظر سنجی بین ASUS VX248H و ASUS VX239H و SAMSUNG S24D595

نظرسنجی ASUS VX248H وASUS VX239H و SAMSUNG S24D595  

53 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. ASUS VX248 یا ASUS VX239H یا SAMSUNG S24D595

Recommended Posts

دوست عزیز تو اندازه 27اینچ، دقت FHD تراکم خیلی پایین داره که شاید از فاصله 50سانتی هم بشه پیکسل‌ها رو دید.

تو فیلم شاید به چشم نیاد اما تو خوندن متن و وبگردی احتمال خیلی زیاد مشکل‌ساز میشه. 

تراکم پیکسلی"24 در دقت FHD   = حدود 109 پیکسل در قطر

تراکم پیکسلی"27 در دقت FHD   = حدود 82 پیکسل در قطر

تراکم پیکسلی"27 در دقت 2K      = حدود 92 پیکسل در قطر
لینک به دیدگاه

• ارسال 77
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز تو اندازه 27اینچ، دقت FHD تراکم خیلی پایین داره که شاید از فاصله 50سانتی هم بشه پیکسل‌ها رو دید.

تو فیلم شاید به چشم نیاد اما تو خوندن متن و وبگردی احتمال خیلی زیاد مشکل‌ساز میشه. 

تراکم پیکسلی"24 در دقت FHD   = حدود 109 پیکسل در قطر

تراکم پیکسلی"27 در دقت FHD   = حدود 82 پیکسل در قطر

تراکم پیکسلی"27 در دقت 2K      = حدود 92 پیکسل در قطر

میشه لطفا واضح تر توضیح بدید که چگونه مشکل ساز مبشه؟

یعنی میگید 27 مدل 390 خوب نیست؟

لینک به دیدگاه

میشه لطفا واضح تر توضیح بدید که چگونه مشکل ساز مبشه؟

یعنی میگید 27 مدل 390 خوب نیست؟

این مقاله رو مطالعه بفرمایید

لینک

لینک به دیدگاه

این مقاله رو مطالعه بفرمایید

لینک

خوندم ولی واقعا گیچ شدم

الان شما میگید 27 اینچش خوب نیست؟ چون میخوام برای فیلم و احیانا گیم و وبگردی هم بزرگ باشه

امیدوارم هیچکس توی دوراهی من گرفتار نشه چون واقعا دیووانه میشه من که دیگه بریدم :(

لینک به دیدگاه

ببینید، وقتی ابعاد مونیتور بزرگ میشه و رزولوشن اون ثابت میمونه، طبیعتاً تراکم پیکسلی اون میاد پاین. یعنی در اندازه 27اینچ در دقت 1920*1080 شما حدود 82 پیکسل در هر اینچ در قطر می‌بینید. اما در انداره 27اینچی وقتی رزولوشن به 2560*1440 میرسه،‌ شما حدود 92 پیکسل در هر اینچ در قطر می‌بینید.

لینک به دیدگاه

ببینید، وقتی ابعاد مونیتور بزرگ میشه و رزولوشن اون ثابت میمونه، طبیعتاً تراکم پیکسلی اون میاد پاین. یعنی در اندازه 27اینچ در دقت 1920*1080 شما حدود 82 پیکسل در هر اینچ در قطر می‌بینید. اما در انداره 27اینچی وقتی رزولوشن به 2560*1440 میرسه،‌ شما حدود 92 پیکسل در هر اینچ در قطر می‌بینید.

والا 27 اینچ دیگه توی این رنج قیمت پیدا نکردم نمیدونم دیگه

معمولا بیشترشون همین رزولیشن دارن اگه رزولیشن بالا بخوام باید بالای 1 تومان خرج کنم :-?

لطفا بقیه دوستان هم اگه نظری در مورد SAMSUNG S27D390 دارن بیان کنن مشکل ما هم برطرف شه

بنده نیاز به اطلاعات دارم ممنون میشم همکاری کنید @};-

ویرایش شده توسط ❤Sαʝʝαԃ_Shz❤
لینک به دیدگاه

اگه تراکم پیکسلش براتون مشکلی نیست و عادت دارین از مانیتور فاصله بگیرید گزینه خوبیه

بررسی مختصر مانیتور :SAMSUNG S27D390

لینک به دیدگاه

اگه تراکم پیکسلش براتون مشکلی نیست و عادت دارین از مانیتور فاصله بگیرید گزینه خوبیه

بررسی مختصر مانیتور :SAMSUNG S27D390

با تشکر از نظرتون دوست گرامی @};-

این مقاله رو قبلا مطلالعه کردم . والا من تا جایی که میدونم معمولا کسی که مثلا یه تلویزیون 50 اینچ یا مثلا 55 میگیره با توجه به بزرگ بودن صفحه نمیتونه نزدیک نزدیک بشینه چون اصلا درست چیزی رو نمیتونه مشاهده کنه  مانیتور 27 هم فکر کنم دقیق همینه

من چشمام کمی ضعیفه دقیق نمیدونم چند متر از مانیتور فاصله میگیرم ولی تا جایی که ببینم و بتونم فاصله میگیرم

ولی مسلما نزدیک نزدیکش نیستم چون باعث ضعیفی چشم هم میشه

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم.

من به خاطر کارم و نیز کنجکاوی م با نمایشگر زیاد سر و کار دارم و از خانواده ی ips هر چیزی توی بازار بیاد می کوشم تهیه و بررسی کنم. Mx239h و vx239h هر دو رو داشته ام. Vx239h در بازار ما توی رده ی قیمتی ش رقیب نداره. برای من که اصالت و یکدستی رنگ و کیفیت بدنه مهم ه s24d595 در برابر vx239h به حساب نمی آد و تنها مزیت ش قیمت ش هست.

بین Mx239h و Vx239h کدومشون نسبت قیمت به کارایی بهتری دارن؟

لینک به دیدگاه

بین Mx239h و Vx239h کدومشون نسبت قیمت به کارایی بهتری دارن؟

البته vx. کیفیت بدنه خوبه و حتی بلندگوهاش هم قابل قبول ه.

لینک به دیدگاه

البته vx. کیفیت بدنه خوبه و حتی بلندگوهاش هم قابل قبول ه.

آقای بهمنیان شما نظری درمورد 27 اینچ سامسونگ ندارید؟ :-?

لینک به دیدگاه

آقای بهمنیان شما نظری درمورد 27 اینچ سامسونگ ندارید؟ :-?

بحث تاپیک کمی عوض شد. دوستان درباره ی تراکم پیکسلی گفتنی ها رو گفتند. درباره ی نمایشگر 27 اینچ سامسونگ دو نکته مهم ه، یکی سامسونگ بودنش و دیگری 27 اینچ بودنش. منکر قیمت مناسب ش نیستم اما همانطور که گفتم نسبت به ایسوس ah-ips اصالت رنگ و بدنه و منوهای ضعیف تری داره. البته من 27 اینچش رو نداشته ام و منطقی هست که از این نظر مثل 24 اینچ باشه. بگذریم که اندازه های واقعی حدود یک اینچ کمتره. من 27 اینچ fhd رو کنار 27 اینچ 2.5k یا 23/24 اینچ fhd بگذارم امکان نداره بعد از اون مقایسه چگالی پیکسلی پایین 27 اینچ fhd رو تاب بیارم. منتها خیلی از آشناها و مشتری ها دارند استفاده می کنند و مشکلی هم ندارند. بستگی به خیلی چیزها داره از جمله این که دید شخص چقدر از نظر بصری و روانی خرده گیر و دقیق باشه. با توجه به همه ی آنچه گفته شد به ویژه این که با متن و وب هم سروکار داری، پیشنهاد من به شرط محدود نبودن بودجه ایسوس vx239h هست و گرنه سامسونگ sd24595. در هر حال 27 اینچ سامسونگ رو پیشنهاد نمی کنم.

یک نکته تکمیلی و غیرفنی هم درباره ی طراحی دو تا نمایشگر بگم.من مدتی روی میزم asus ml239h داشتم که نسخه ی قدیمی vx و mx هست. بیشتر کسانی که از نظر کاری باهاشون سروکار دارم طراح و عکاس و تابلوساز و ناظر چاپ و کلا دست اندرکار تصویر اند. کمتر نمایشگری رو به یاد می آرم که اینقدر توی برخورد اول مخاطب رو شیفته کنه، با این که بدنه ی پلاستیکی متوسطی داشت. سری های vx و mx به مراتب بهتر اند. اما سامسونگ sd چنین اثری نمی گذاره چون به نظر من طراحی زیبا و اصیلی نداره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

بحث تاپیک کمی عوض شد. دوستان درباره ی تراکم پیکسلی گفتنی ها رو گفتند. درباره ی نمایشگر 27 اینچ سامسونگ دو نکته مهم ه، یکی سامسونگ بودنش و دیگری 27 اینچ بودنش. منکر قیمت مناسب ش نیستم اما همانطور که گفتم نسبت به ایسوس ah-ips اصالت رنگ و بدنه و منوهای ضعیف تری داره. البته من 27 اینچش رو نداشته ام و منطقی هست که از این نظر مثل 24 اینچ باشه. بگذریم که اندازه های واقعی حدود یک اینچ کمتره. من 27 اینچ fhd رو کنار 27 اینچ 2.5k یا 23/24 اینچ fhd بگذارم امکان نداره بعد از اون مقایسه چگالی پیکسلی پایین 27 اینچ fhd رو تاب بیارم. منتها خیلی از آشناها و مشتری ها دارند استفاده می کنند و مشکلی هم ندارند. بستگی به خیلی چیزها داره از جمله این که دید شخص چقدر از نظر بصری و روانی خرده گیر و دقیق باشه. با توجه به همه ی آنچه گفته شد به ویژه این که با متن و وب هم سروکار داری، پیشنهاد من به شرط محدود نبودن بودجه ایسوس vx239h هست و گرنه سامسونگ sd24595. در هر حال 27 اینچ سامسونگ رو پیشنهاد نمی کنم.

یک نکته تکمیلی و غیرفنی هم درباره ی طراحی دو تا نمایشگر بگم.من مدتی روی میزم asus ml239h داشتم که نسخه ی قدیمی vx و mx هست. بیشتر کسانی که از نظر کاری باهاشون سروکار دارم طراح و عکاس و تابلوساز و ناظر چاپ و کلا دست اندرکار تصویر اند. کمتر نمایشگری رو به یاد می آرم که اینقدر توی برخورد اول مخاطب رو شیفته کنه، با این که بدنه ی پلاستیکی متوسطی داشت. سری های vx و mx به مراتب بهتر اند. اما سامسونگ sd چنین اثری نمی گذاره چون به نظر من طراحی زیبا و اصیلی نداره.

والا با توجه به شرایط من که برا فیلم دیدن و وبگردی و کلا عکس و کارای حرفه ای میخوام و تا حدی گیم فکرکنم 27 مناسب تر باشه من سرچ کردم مد بدی نبوده البته بازم نظره دوستانو مد نظر قرار میدم و به یکی بسندیده نمیکنم حتی توی آمازون هم نظراتو میخونم

بحث رزولیشن شد من سرچ کردم خیلی از مانیتورها 1920 هستند و ایسوس توی این رنج قیمت نبود متاسفانه و باز هم توی رنج قیمت بالای یک میل همین رزولیشن بود من فاصله با PC رو رعایت میکنم منتهی چشمام کمی ضعیفه بیش از اندازه نمیتونم دورباشم

من مشکلی ندارم فقط کیفیت تصویر مهمه وگرنه کاری به برند ندارم البته با توجه به بوجه ام

میخاستم لطفا بگید علاوه بر مشکل  پیکسلی که دوستان در  سامسونگا اشاره میکنند  مشکل دیگه ای در مدل 27 سامسونگ هست یا خیر؟

لینک به دیدگاه

والا با توجه به شرایط من که برا فیلم دیدن و وبگردی و کلا عکس و کارای حرفه ای میخوام و تا حدی گیم فکرکنم 27 مناسب تر باشه من سرچ کردم مد بدی نبوده البته بازم نظره دوستانو مد نظر قرار میدم و به یکی بسندیده نمیکنم حتی توی آمازون هم نظراتو میخونم

بحث رزولیشن شد من سرچ کردم خیلی از مانیتورها 1920 هستند و ایسوس توی این رنج قیمت نبود متاسفانه و باز هم توی رنج قیمت بالای یک میل همین رزولیشن بود من فاصله با PC رو رعایت میکنم منتهی چشمام کمی ضعیفه بیش از اندازه نمیتونم دورباشم

من مشکلی ندارم فقط کیفیت تصویر مهمه وگرنه کاری به برند ندارم البته با توجه به بوجه ام

میخاستم لطفا بگید علاوه بر مشکل پیکسلی که دوستان در سامسونگا اشاره میکنند مشکل دیگه ای در مدل 27 سامسونگ هست یا خیر؟

اول بگم که سامسونگ اندازه ی واقعی ش از اندازه ی اسمیش حدود یک اینچ کوچیکتره. من sd27 رو نداشته ام و مدت کوتاهی باهاش کار کرده ام. اونقدری که دیدم بدنه و منوها مثل مدل sd24 هست. اینها که گفتم به نظر خودم مشکل نیست بلکه به ترجیح ها و اولویت ها ی شخص مربوط می شه.

این هم بررسی مختصر سامسونگ 27 که یکی از دوستان خوب انجمن نوشته:http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=55891#entry682600

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

اول بگم که سامسونگ اندازه ی واقعی ش از اندازه ی اسمیش حدود یک اینچ کوچیکتره. من sd27 رو نداشته ام و مدت کوتاهی باهاش کار کرده ام. اونقدری که دیدم بدنه و منوها مثل مدل sd24 هست. اینها که گفتم به نظر خودم مشکل نیست بلکه به ترجیح ها و اولویت ها ی شخص مربوط می شه.

بله میدونم حدودا نیم اینچی کمتر هست .

در صفحه قبل دوستان اشاره  کردند که تراکم پیکسل پایین هست و ممکن هست در متن ها برای دیدن مشکل ایجاد کنه میخواستم بدونم نظرشما دراین مورد چیه؟ یعنی نمیشه متن هارو خوند؟ کیفیت تصویر خراب میشه؟ ممنون میشم تجربیاتتونو دراختیارم بزارید @};-

لینک به دیدگاه

بله میدونم حدودا نیم اینچی کمتر هست .

در صفحه قبل دوستان اشاره  کردند که تراکم پیکسل پایین هست و ممکن هست در متن ها برای دیدن مشکل ایجاد کنه میخواستم بدونم نظرشما دراین مورد چیه؟ یعنی نمیشه متن هارو خوند؟ کیفیت تصویر خراب میشه؟ ممنون میشم تجربیاتتونو دراختیارم بزارید @};-

لینک بررسی ش رو گذاشتم توی پست قبلی.

من متوجه ناظریف بودن متنها در 27 اینچ fhd می شم و برام آزارنده هست. دوستانی رو دیده ام که مشکلی ندارند.

لینک به دیدگاه

لینک بررسی ش رو گذاشتم توی پست قبلی.

من متوجه ناظریف بودن متنها در 27 اینچ fhd می شم و برام آزارنده هست. دوستانی رو دیده ام که مشکلی ندارند.

بله من اون مقاله رو مطالعه کردم خیلی دقیق توضیح دادن و ازشون هم ممنونم

لطفا این 2 تا مطلبو مطالعه کنید و نظرتونو بگید :

لینک 1

لینک2

به نظره بنده مدل 27 سامسونگ با توجه به گفته دوستمون از لحاظ تصویر با 24 اینچ فرقی نداره هردو FULL HD و PLS و بدون در هم ریختگی متن هاست ولی 27 سامسونگ قیمت بسیار مناسب تری دارد

لینک به دیدگاه

بله من اون مقاله رو مطالعه کردم خیلی دقیق توضیح دادن و ازشون هم ممنونم

لطفا این 2 تا مطلبو مطالعه کنید و نظرتونو بگید :

لینک 1

لینک2

به نظره بنده مدل 27 سامسونگ با توجه به گفته دوستمون از لحاظ تصویر با 24 اینچ فرقی نداره هردو FULL HD و PLS و بدون در هم ریختگی متن هاست ولی 27 سامسونگ قیمت بسیار مناسب تری دارد

لینک دادم تا با دیدگاهی متفاوت از آن خودم هم آشنا بشی. گفتم که به دلایل کاری خرده گیرانه به موضوع می نگرم. جمع بندی چندان دشوار نیست. اگر تاکنون نمایشگر ips 27 اینچ نداشته ای فکر نکنم در رویارویی با s27 دچار سرخوردگی بشی.

لینک هایی که فرستاده ای اولی باز نمی شه و دومی هم نکته ی تازه ای نداره.

لینک به دیدگاه

لینک دادم تا با دیدگاهی متفاوت از آن خودم هم آشنا بشی. گفتم که به دلایل کاری خرده گیرانه به موضوع می نگرم. جمع بندی چندان دشوار نیست. اگر تاکنون نمایشگر ips 27 اینچ نداشته ای فکر نکنم در رویارویی با s27 دچار سرخوردگی بشی.

لینک هایی که فرستاده ای اولی باز نمی شه و دومی هم نکته ی تازه ای نداره.

لینک اول همون مطالب دوستمون هست که درباره 27 سامسنگ نوشتن منتها در یک فروم دیگه. پس مهم نیست

من تا حالا نمایشگر 27 نداشتم نه IPS و نه PLS

با تشکر از نظر شما

دوستان عزیزی که به تاپیک سر میزنند لطفا اگه در مورد SAMSUNG S27D390PL اطلااتی دارند و یا نظری لطفا بیان کنند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دومین 248 تی هست که میفروشن 

که این مدل وسط صفحه وقتی تصویر مشکی بود یه نقطه سبز رنگ داشت 

جالب این بود زنگ زدن گارانتی گفت قبول نمیکنن ^(^ 

برینن تو این گارانتی های ایرانی 

xufnaagx6olyyb52joh_thumb.jpg

hd2prfvzk9ia8l8tkok_thumb.jpg

در کنار 239H خودم 

البته کابل HDMI نبود که روشنش کنم 

یعنی نداشت 

بیای 900 تومن پول مانیتور بدی کابل HDMI نداشته باشه 

گارانتی ویستا هم دزدی شده 

مانیتور با 2 تا خروجی HDMI کابل نداشته باشه 

:-?

لینک به دیدگاه

ASUS VX239H[/size] [/size]

با تشکر از نظرتون

تاپیک قدیمی شده مبخوام SAMSUNG S27D590 بگیرم

این دومین 248 تی هست که میفروشن که این مدل وسط صفحه وقتی تصویر مشکی بود یه نقطه سبز رنگ داشت جالب این بود زنگ زدن گارانتی گفت قبول نمیکنن ^(^ برینن تو این گارانتی های ایرانی  xufnaagx6olyyb52joh_thumb.jpg hd2prfvzk9ia8l8tkok_thumb.jpg در کنار 239H خودم البته کابل HDMI نبود که روشنش کنم یعنی نداشت بیای 900 تومن پول مانیتور بدی کابل HDMI نداشته باشه گارانتی ویستا هم دزدی شده مانیتور با 2 تا خروجی HDMI کابل نداشته باشه  :-?

من از ایسوس حقیقتا خوشم نمیاد نداشتمم ولی اسمشم به دل نمیشینه البته نظرات دوستان محترمه

میخوام مدل SAMSUNG S27D590 بگیرم فکر کنم کابل HDMI داشته باشه

لینک به دیدگاه

به نظر من سامسونگ خیلی خوبه چرا؟ چون همین نیم ساعت پیش رفتم از بازار خرید کردم. کیفیتش خیلی خوبه.

دوسال هم گارانتی داره.

post-19040-0-10170100-1462023401_thumb.jpg

post-19040-0-59787400-1462023433_thumb.jpg

post-19040-0-88100600-1462023452_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به نظر من سامسونگ خیلی خوبه چرا؟ چون همین نیم ساعت پیش رفتم از بازار خرید کردم. کیفیتش خیلی خوبه.

دوسال هم گارانتی داره.

درود مبارکتون باشه

بله سامسونگ تایید شدست همین چند ماه پیش ما یه LED 65 سامسونگ گرفتیم کیفیت نمایشش و زیباییش غیر قابل توصیفه واقعا جلوه منزلو بسیار زیبا کرده

قبلا LG داشتیم اصلا به درد نمیخورد

منم همین مدلو میخوام بگیرم ولی 27 اینچ

لینک به دیدگاه

درود مبارکتون باشه

بله سامسونگ تایید شدست همین چند ماه پیش ما یه LED 65 سامسونگ گرفتیم کیفیت نمایشش و زیباییش غیر قابل توصیفه واقعا جلوه منزلو بسیار زیبا کرده

قبلا LG داشتیم اصلا به درد نمیخورد

منم همین مدلو میخوام بگیرم ولی 27 اینچ

مرسی.

سامسونگ کلا یه برند با کیفیتیه از گوشی هاش گرفته تا tv هاش.

lg برند خوبیه ولی چون توی ایران مونتاژ میکنن خیلی بد نامش کردن از خرابی هاش بگو تا کیفیت تصویرش. اگه قاچاقی و ساخت چین بتونید گیر بیاری خیلی محشره ولی مادیران نگیرید.

پیشاپیش مبارکت باشه ولی 24 بگیری بهتره چون تو 27 اینچ تراکم پیکسل هاش کمتر میشه و کیفیتش کمی ناجور میشه.

ویرایش شده توسط Ali_amani
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...