رفتن به مطلب

سئوال در مورد ارتقاء از Haswell به Skylake

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان ممنون میشم در این مورد بنده رو راهنمایی کنید

من میخواستم بدونم آیا به صرفه هست به Skylake سیستممو ارتقاع بدم یا نه ؟؟

سیستم فعلیم توی امضام هست

من میخوام قطعات زیر رو جایگزین کنم:

رم: Ripjaws V 16GB 8GBx2 2800Mhz CL15 DDR4

مادربرد: Z170X-Gaming 3

سی پی یو: i7 6700K

بعد هم ان شا... گرافیک رو ارتقاع میدم به پاسکال یا پولاریس.

آیا سی پی یو جدیدی از سری  Skylake وارد میشه که صبر کنم یا نه؟؟

نظرتون چیه؟

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

به نظر بنده به صرفه نیست

به اونایی که سیستم نبستن حتما skylake پیشنهاد میشه اما اونایی که هسول دارن اصلا تفاوتی حس نمیکنن

لینک به دیدگاه

به نظر بنده به صرفه نیست

به اونایی که سیستم نبستن حتما skylake پیشنهاد میشه اما اونایی که هسول دارن اصلا تفاوتی حس نمیکنن

درسته ولی من از نظر خودم میخوام یکسره برم سمت ddr4 و یک core i7 بگیرم این سی پی یو هم ما شا... تا خر خره اور میشه در کل سی پی یو قوی ای هست.

من در کل قصد داشتم یک رم 8 گیگ به سیستمم اضافه کنم ولی با این ddr3 و.... کلا آدم دو دله برا همین میخوام کلا ارتقاء بدم

لینک به دیدگاه

درسته ولی من از نظر خودم میخوام یکسره برم سمت ddr4 و یک core i7 بگیرم این سی پی یو هم ما شا... تا خر خره اور میشه در کل سی پی یو قوی ای هست.

من در کل قصد داشتم یک رم 8 گیگ به سیستمم اضافه کنم ولی با این ddr3 و.... کلا آدم دو دله برا همین میخوام کلا ارتقاء بدم

اگه کلا میخواید پردازنده رو عوض کنید اسکای لیک پیشنهاد میشه

اما در صورتی که بخواید از اسکای لیک همون i5 رو بگیرید هیچ تفاوتی نیست بینشون

لینک به دیدگاه

اگه کلا میخواید پردازنده رو عوض کنید اسکای لیک پیشنهاد میشه

اما در صورتی که بخواید از اسکای لیک همون i5 رو بگیرید هیچ تفاوتی نیست بینشون

نه داش میخوام i7 6700K بگیرم

آیا سی پی یو جدیدی از سری  Skylake وارد میشه یا نه؟؟

لینک به دیدگاه

به نظر بنده هم به صرفه نیست

حتی بعضی ها میگن 3770 هم به این سری جدی  هنوز صرفه نداره !

اگر برای بازی استفاده میشه که اصلا فکرش هم نکنید

لینک به دیدگاه

در صورتی که کارت گرافیکی قوی داشته باشید یا در آینده بخواید تهیه کنید، مثل کارت غول تایتان ایکس یا نسل جدید پاسکال، شک نکنید تفاوت زیاد خواهد بود. حتی یک آی فایو اورکلاک شده ای مثل 6500 که خیلیا تونستن تا 4.2 راحت اور کنن، با یک جفت رم 3000 یا 3200 مگاهرتزی در کنار یک کارت غول، حدود 20 فریم افزایش تو بازیهای سنگین نشون میده.

اما اگر بخواهید با کارت هایی مثل 970 سر کنید باید بگم هیچ تفاوتی وجود نداره. به عبارت دیگه کارتی که در آینده تهیه می کنید، تعیین کننده هست. 

لینک به دیدگاه

در صورتی که کارت گرافیکی قوی داشته باشید یا در آینده بخواید تهیه کنید، مثل کارت غول تایتان ایکس یا نسل جدید پاسکال، شک نکنید تفاوت زیاد خواهد بود. حتی یک آی فایو اورکلاک شده ای مثل 6500 که خیلیا تونستن تا 4.2 راحت اور کنن، با یک جفت رم 3000 یا 3200 مگاهرتزی در کنار یک کارت غول، حدود 20 فریم افزایش تو بازیهای سنگین نشون میده.

اما اگر بخواهید با کارت هایی مثل 970 سر کنید باید بگم هیچ تفاوتی وجود نداره. به عبارت دیگه کارتی که در آینده تهیه می کنید، تعیین کننده هست. 

من کارتمو توی تابستان میفروشم بعدش میرم سمت پاسکال یا پولاریس هر کدوم که بهتر بودند

به نظر بنده هم به صرفه نیست

حتی بعضی ها میگن 3770 هم به این سری جدی  هنوز صرفه نداره !

اگر برای بازی استفاده میشه که اصلا فکرش هم نکنید

بله استفادم بیشتر گیم و فیلم هست

لینک به دیدگاه

درود

من بر اساس تجربه ی خودم و پردازنده های کنونی بازار ارتقاء رو پیشنهاد نمی کنم، اما اگر skylake تهیه کردی تجربه ی کاری ت رو توی همین تاپیک مطرح کن، به کار دیگران خواهد آمد.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این هم نمونه ای از بنچمارک با کارت تایتان و انواع رم ها با فرکانس متفاوت و البته پردازنده 6500 :

g8aw_download.jpg

xclk_download_(1).jpg

مثلا بازی ویچر 3 با رم 3000 حدود 15 فریم افزایش ذاشته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه i7 از همین هازول تهیه کنید

فرق خاصی با اسکای لیک نداره

لینک به دیدگاه

حتی از ivy هم ارزش نداره

خرج گرافیک قوی کردن ارزشمنده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این هم نمونه ای از بنچمارک با کارت تایتان و انواع رم ها با فرکانس متفاوت و البته پردازنده 6500 :

g8aw_download.jpg

xclk_download_(1).jpg

مثلا بازی ویچر 3 با رم 3000 حدود 15 فریم افزایش ذاشته.

منم با دوستان دیگه کاملا هم نظرم دلیلی برای ارتقا به skylake برای شما وجود نداره ، ببینید این عکسی که ان دوستمون گذاشته مال حالت sky oc یا همون hyper oc یا none-k oc که بیشتر رو main z170 asrock بی نقص اجرا میشد که (نهایتا با قشار اینتل حذف شد ) با یه ولتاژ و فشار بالا پردازنده و رم رو معمولا  به صورت خودکار و با یک دکمه oc میکرد ؛ این از این

شما اگر علاقه به افزایش فریم بازیت داری میتونی با oc همین 4690k , رمت ؛ به بیشترین پتانسیل gpu ات برسی !

skylakye فقط performance بیشتری در single core داره , مقداره خیلی کمی هم به واسطه ی رم DDR4 با oc پذیری بیشتر :D 

لینک به دیدگاه

ارتقا از i5 به i7 خوبه.

اگر 4790K داشتی بهت میگفتم به 6700K ارتقا نده چون هیچی نصیبت نمیشه.

اما اگر i5 داری، هر ارتقایی به i7 ارتقا خوبی محسوب میشه بنابراین ارتقا بده.

لینک به دیدگاه

منم با دوستان دیگه کاملا هم نظرم دلیلی برای ارتقا به skylake برای شما وجود نداره ، ببینید این عکسی که ان دوستمون گذاشته مال حالت sky oc یا همون hyper oc یا none-k oc که بیشتر رو main z170 asrock بی نقص اجرا میشد که (نهایتا با قشار اینتل حذف شد ) با یه ولتاژ و فشار بالا پردازنده و رم رو معمولا  به صورت خودکار و با یک دکمه oc میکرد ؛ این از این

شما اگر علاقه به افزایش فریم بازیت داری میتونی با oc همین 4690k , رمت ؛ به بیشترین پتانسیل gpu ات برسی !

skylakye فقط performance بیشتری در single core داره , مقداره خیلی کمی هم به واسطه ی رم DDR4 با oc پذیری بیشتر :D 

پردازنده های نون کی اسکای لیک همچنان قابلت اورکلاک دارن و به صورت دستی BCLK کاملا قابل افزایش هست چه روی مادربردهای ازراک چه روی مادربردهای ایسوس و گیگابایت. حالا اینجا تا 4.5 اورشدن ولی نرم بدون مشکلش تا 4.2 (BCLK بین 130 تا 140) هست. بله اگر بایوس آپدیت بشه که عمدتا برای ژانویه به بعد بایوس جدید دادن بیرون قابلیت اورکلاک نون کی ها میپره اما بایوس های ماه دسامبر کارخونه ها همچنان اجازه اورکلاک رو میده.

در مورد رسیدن به حداکثر کارایی با یک 4690 کی با داشتن کارتی مثل تایتان ایکس، حقیقتا شک دارم بشه به بیشترین پتانسیل بررسی چون هاسول پشت رم های DDR3 گیر کرده، تو عکس ها مشخصه که افزایش فرکانس چه تاثیری داره.

برای مثال تو بنچمارک ویچر دیدید که پردازنده اورکلاک شده تا 4.5 با رم DDR4 فرکانس 2632 مگاهرتز 96 فریم داده اما همین پردازنده با همین کلاک با رم فرکانس 3200 مگاهرتز 110 فریم داده. قابلیتی که 4690 کی از اون محرومه.

ضمن اینکه با هر معیاری که در نظر بگیرید ارتقا به 6700k اسکای لیک سراسر سود و منفعته:

4sxi_download_(2).jpg
ویرایش شده توسط jetalpha
لینک به دیدگاه

نسبت به هزینه زیادی که باید بشه به نظرم به صرفه نیست.

خود من الان 4690k و z87 mpower دارم الان سی پی یو رو تا ۴.۳ اور کردم و با خریدن یه باس ۲۶۶۶ خیلی عملکرد عالی دارم میگرم.سیستم شما هم عالیه الان رم خوب سی پی یو خوب و گرافیک خوب اگه کارتون گیم هست با مقداری اور سی پی یو و تعویض گرافیک در اینده جوابگو خواهد بود من نیازی به تغییر نمیبینم.

نه اینکه افزایش کارایی مشاهده نکنین بلکه نسبت به هزینه که میکنین نمیصرفه.

و اینکه یه سری تغییرات تو بنچ مارک بیشتر مشاهده میشه تا توی کار عادی

تو سایت guru3d بخش بررسی i6700k یه مقایسه بین عملکرد تو فرکانس ۲۱۳۳ و ۳۲۰۰ رم انجام داده تست رو ببینین اختلاف ناچیزه. تو بخش های دیگه این سی پی یو جلوتره ولی من فکر نکنم به اندازه جلو بودن تو بنچمارک تو کار هم همین قدر حس بشه

لینک به دیدگاه

پردازنده های نون کی اسکای لیک همچنان قابلت اورکلاک دارن و به صورت دستی BCLK کاملا قابل افزایش هست چه روی مادربردهای ازراک چه روی مادربردهای ایسوس و گیگابایت. حالا اینجا تا 4.5 اورشدن ولی نرم بدون مشکلش تا 4.2 (BCLK بین 130 تا 140) هست. بله اگر بایوس آپدیت بشه که عمدتا برای ژانویه به بعد بایوس جدید دادن بیرون قابلیت اورکلاک نون کی ها میپره اما بایوس های ماه دسامبر کارخونه ها همچنان اجازه اورکلاک رو میده.

در مورد رسیدن به حداکثر کارایی با یک 4690 کی با داشتن کارتی مثل تایتان ایکس، حقیقتا شک دارم بشه به بیشترین پتانسیل بررسی چون هاسول پشت رم های DDR3 گیر کرده، تو عکس ها مشخصه که افزایش فرکانس چه تاثیری داره.

برای مثال تو بنچمارک ویچر دیدید که پردازنده اورکلاک شده تا 4.5 با رم DDR4 فرکانس 2632 مگاهرتز 96 فریم داده اما همین پردازنده با همین کلاک با رم فرکانس 3200 مگاهرتز 110 فریم داده. قابلیتی که 4690 کی از اون محرومه.

ضمن اینکه با هر معیاری که در نظر بگیرید ارتقا به 6700k اسکای لیک سراسر سود و منفعته:

4sxi_download_(2).jpg

باتشکر از توضیحات تکمیلی ایشون @};-

بله با BCLK که قبلا هم میشده ....  اون non-k oc هم در هر زمانی و بایوسی  مشکلات و معایب خودش رو داره که لیست وار بسته به مدل مین قابل درج ... ؛ کلا این بحث رو چون در چارچوب ندیدم ادامش ندادم

اون نسبت تاثیر ddr4 روی 6700k به  ddr3 روی 4790k یا .... ، در حالت کلی و بدون oc خاص، همونطور که قبلا هم عرض کردم تقریبا قابل اغماض و البته فاکتور timing رم هم مورد مهم دیگست که باید مستقیما مورد بررسی قرار بگیره

ولی به عنوان آخرین موردی که نیاز به تاکید داره و کم تر بهش توجه شده

شما فرمودی که الان 970 داری و نه titanX @ OC ! و ارتقا گرافیک برای تابستان به بعد... ، پس چرا  الان با هزینه ی احتمالی بیشتر تن به این ارتقا بی حاصل پلتفرم میدین ؟!

- بسیار دیده شده با رونمایی از نسل جدید گرافیک ، پشتیبانی از آخرین نسل CPU توسط درایورش به یکباره بر Cpu قدیمیتر غلبه کرده! (و اون زمان که خرید 6700k توجیه واقعی پیدا میکنه !)

- از طرفی این امکان وجود داره که به سبب بازگشت جدی AMD پس از چندین سال به صحنه با Am4+Zen حوالی Octobre 2016 ، اینتل کمی قبل از اون دست به ارائه ی محدود سری refresh بزنه و  قیمت سری 6 در بازارها کمی تعدیل شه !

و الا هیچ کس منکر  تفاوت  نسل جدید Cpu( هر چند نامحسوس یا کم محسوس) پس از هزینه های میلیاردی و  ساعات طولانی توسعه نیست  :huh:  :D 

@};- 

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...