رفتن به مطلب

به سوی بینهایت و فراتر از آن !!!

Extreme Plus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود به همه دوستان گل  @};-

از مدتی پیش دوست داشتم این مبحث اموزشی رو اموزش بدم ولی وقت نکردم 

همانطور که میدونید همه دوست داریم دانلود کنیم  :D اگه سرعت دانلود بالاتر و قیمت ترافیک ارزونتر باشه ذوق ما برای دانلود کردن بیشتر میشه  :D  :wacko:

تاحالا فکر کردید چقدر هزینه اینترنت میکنید ؟ ایا اینترنت با کیفیت بوده و ارزششو داشته یا نه اینترنت بی کیفیت بوده و ارزششو نداشته ؟

امیدوارم قبول داشته باشید که طرح های اینترنت ایرانسل فوق العاده هست ... همینطور کیفیت و سرعت اینترنت 

بعضی از دوستان تجربه سرعت بالای 16 مگ رو هم داشته اند یعنی هیچ وقت نمیشه روی اینترنت adsl تجربه کرد  :-?

ببینم چقدر حال میده اگه با سرعت 40 مگ برثانیه دانلود کنی . مگه نه حال نمیده ؟  :D من میدونم که ارزوی همه شما ست  @};-

ببینم اگه سرعت دانلود 80 مگ برثانیه بود چی ؟  :-? شاید برای خیلی ها همون 30 - 40 مگ برثانیه رویا باشه میدونم حق دارید  :D من پیشنهاد بهتری دارم  :clapping:

ببینم اگه سرعت 120 مگ بود چی ؟ :D  نه نه اصلا 160 مگ چطوره ؟ =))  نه  :D  =))  برم بالاتر یا کافیه ؟  :x میرم بالا 180 مگ چطوره ؟ اصلا رند 200 مگ ؟ :laughing:  دلم نمیاد  :(

میخوام برم بالاتر  :eek: 220 خوبه بابا دیگه چه خبره  =))  260 چطوره ؟ اقا اقا مردیم بلاخره میگی یا نه ؟ :crying:  نه میخوام برم بالاتر 280 خوبه ؟ نه برو بالاتر خستمون کردی بابا تو که میخوای بری بالا از ما چرا میپرسی؟ *dry#  ~x(

باشه بابا 360 ؟  :mad: اقا اسکول کردی ؟ نه خخخ این اخریشه بزار بگم .  :(  خب بگو بابا  :D 400 مگ چطوره ؟ خوب که چی عالیه دیگه این همه بالا بالا کردی که چی بشه ؟

خب ببخشید دوستان شاید تا الان فکرکردید تاپیک جنبه فان و سرکاری بودن داره ولی نه باید بگم این تاپیک اموزشی هست و خیلی هم مفید 

ما میخوایم چندین مودم 4g رو باهم ترکیب کنیم تا به بیشترین سرعت ممکن برسیم  :eek:

هرچه تعداد مودم ها بیشتر = سرعت دانلود بیشتر 

شاید برای رسیدن به سرعت بیشتر نیاز به هزینه بیشتر باشه ولی از نظر من اگه نگاه به هزینه هایی که قبلا برای اینترنت کردید بکنید میبینید کاملا به صرفه هست .

وسایل مورد نیاز :

USB hub که پاور و برق داشته باشه 

تعدادی مودم 4g usb برای شروع 2 یا 4 عدد کافیه درصورت رضایت و عالی بودن میتونید هرچقدر که خواستید اضافه کنید * ستاره

یک سیستم جهت استفاده به عنوان روتر میتونید از میکروتیک یا raspberry pi هم استفاده کنید البته میتونه سیستم خودتون هم باشه 

خب اینکارو به چند شکل میشه انجام داد البته بستگی به نوع دانگل شما هم داره 

میکروتیک تعداد کمی از دانگل هارو پشتیبانی میکنه و همینطور لینوکس هم ممکنه از دانگل شما پشتیبانی نکنه برای همین ما برای بیس از ویندوز استفاده میکنیم که راحت باشه

ما دانگل هارو به ویندوز وصل میکنیم اگه دانگل های شما به صورت خودکار مثل کارت شبکه به سیستم شناسایی شدند که مشکلی نیست ولی اگه نیاز به مراحلی برای اتصال به اینترنت دارند باید بخش ستاره * دنبال کنید

اگه از دانگل e3372 یا دانگل های مشابه استفاده میکنید ابتدا برنامه putty رو از لینک زیر دانلود کنید

https://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty-0.67-installer.msi

تا همینجا ادامه برای فردا 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

من از روتر RB951Ui-2HnD استفاده میکنم بنظرم از نظر قیمت کاملترین روتر هست 

برای شروع روتر رو روشن کنید و نرم افزار وینباکس رو نصب کنید 

با توجه به مدل روترتون کابل شبکه رو به اخرین سوکت شبکه وصل کنید 

تا فردا

ویرایش شده توسط Extreme JS
لینک به دیدگاه

منتظریم :D @};-

البته ابندا به ساکن باید دید سرعت چند برابر بیشتر ارزش هزینه ی چند برابری رو هم داره یا خیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منتظریم :D @};-

البته ابندا به ساکن باید دید سرعت چند برابر بیشتر ارزش هزینه ی چند برابری رو هم داره یا خیر

@};-  :x  من سعی میکنم اموزش رو به سمتی پیش ببرم که دوستان فقط هزینه دانگل و هاب رو بپردازند و بقیه کارها داخل سیستم خودشون انجام بشه ولی اموزش به صورتی هست که همزمان همین مراحل رو میشه داخل روتر برد میکروتیک هم پیاده کرد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

شاید بی ارتباط باشه

ولی این لینک زیر داستانش چیچیه :-? :-? :-?

http://www.wired.com/2016/04/ingenious-way-iranians-using-satellite-tv-beam-banned-data/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

شاید بی ارتباط باشه

ولی این لینک زیر داستانش چیچیه :-? :-? :-?

http://www.wired.com/2016/04/ingenious-way-iranians-using-satellite-tv-beam-banned-data/

خب همانطور که میدونی تلویزیون و تصویر تلویزیون به صورت یک صدا سوت مانند هست که در الگوریتم میاد و بازمیشه و میشه این تصویر اچ دی که میبینی دیکد نشدش یک صدای سوت یا بوق هست

حالا یک گروه  اومده یک کانال راه اندازی کرده داخل اون شبکه یک تصویرثابت یا یک سری اطلاعات روی صفحه نمایش داده میشه ولی صدای این تصاویر یک بوق و سوت هست و اومدن دیتا های مورد نظرشون رو بردن داخل الگوریتم و تبدیل به صوت کردن 

حالا اگه شما به رسیور فلش مموری وصل کنی و اون تصاویر رو چندین ساعت ضبط کنی بعد نرم افزار اون شبکه رو روی کامپیوتر نصب کنی و فیلمی که ظبط کردی رو به نرم افزار بدی نرم افزار میاد همون صدای سوت رو دیکد میکنه و اطلاعات رو از داخلش استخراج میکنه مثلا میتونن ویندوز 10 رو تبدیل به یک فایل صوتی بکنند و بندازنش روی یک فیلم و اونو روی شبکه پخش کنن حالا شما اگه فیلم رو ضبط کنی بدی به برنامه میاد ویندوز 10 رو به شما میده  :D

البته ربطی به موضوع اصلا نداشت  =))

لینک به دیدگاه

سلام اول فکر کردم سرکاریه ، الان دیگه  شدیدا منتظر بقیه اموزش هستم تا برسیم به 400 مگ :Praying: .

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

آقا این آموزش فارسی روتر کردن رزبری رو بزار . هر چی شد شد چهار تا عکس همن باشه کافیه. من که خیلی وقته دنبالشم. :D

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید

احیانا چیزی که میخواید آموزش بدید تجمیع ترافیک مودمها نیس؟ مشابه کاری که با نرم افزارایی مثل connectify dispatch میشه کرد؟ :)

اگه نه که منم خیلی مشتاقم @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزيز راه حلي براي انتن ضعيف داريد؟

والا شرايط خونه ما جوريه ك ميرم سركوچه مون نت ايرانسل درست ميشه و فعاليه اما تو خونمون اينطور نيست

البته فك كنم به خاطر ارتفاع كم خونه باشه

با اين انتن ها امواج تقويت ميكنن مشكلم حل ميشه؟

لینک به دیدگاه

با اجازه از استارتار عزیز!

البته اون جوری هم خوبه ولی تنها مشکلش اینه که هر شب بیایی 50 تا سیمکارتو بزنی تو گوشی و طرح بخری!

یه برنامه هست که همه کار ها رو خودش انجام میده و فقط با یک کلیک همه سرعت ها رو میریزه رو هم

اسمش اینه:   (pro only)Connectify Hotspot

کافیه برنامه رو باز کنی و روی  start Dispatch کلیک کنی!

دیشب خودم تست کردم با ایرانسل و adsl خودم 2.5 مگابایت سرعت دانلودم بود

ویرایش شده توسط Adam Khor
لینک به دیدگاه

با اجازه از استارتار عزیز!

البته اون جوری هم خوبه ولی تنها مشکلش اینه که هر شب بیایی 50 تا سیمکارتو بزنی تو گوشی و طرح بخری!

یه برنامه هست که همه کار ها رو خودش انجام میده و فقط با یک کلیک همه سرعت ها رو میریزه رو هم

اسمش اینه:   (pro only)Connectify Hotspot

کافیه برنامه رو باز کنی و روی  start Dispatch کلیک کنی!

دیشب خودم تست کردم با ایرانسل و adsl خودم 2.5 مگابایت سرعت دانلودم بود

میشه آموزش این نرم افزار رو بذارید ؟ البته اگه بشه برای دو مودم Adsl ( دو خط تلفن مجزا و دو سرویس اینترنت مجزا) باشه که بهتره . 

لینک به دیدگاه

بله میشه ولی باید یکی از مودم ها رو با wifi وصل کنی و یکی را با lan(مگه اینکه کامپیوترت 5-6 تا لن بخوره)

بعد برنامه رو باز میکنی و start dispatch رو می زنی..همین

لینک به دیدگاه

میشه آموزش این نرم افزار رو بذارید ؟ البته اگه بشه برای دو مودم Adsl ( دو خط تلفن مجزا و دو سرویس اینترنت مجزا) باشه که بهتره . 

بله میشه ولی باید یکی از مودم ها رو با wifi وصل کنی و یکی را با lan(مگه اینکه کامپیوترت 5-6 تا لن بخوره)

بعد برنامه رو باز میکنی و start dispatch رو می زنی..همین

در تکمیل صحبت دوستمون.. بعد از نصب نرم افزار و کرک اون (شاید بدلیل نصب آنتی ویروس و ... کرک نتونه فایلای host رو دست بزنه و کرک نشه... دقت داشته باشید) تمام مودم هایی که دارید (4G-ADSL) همشون رو از طریق تنظیمات داخل مودم به اینترنت وصل کنید، مثلا مودم ADSL رو با PPOE به اینترنت متصل نگه دارید، مودم 4g رو هم با خرید بسته اینترنتی به اینترنت متصل کنید. مطمعن باشید همه مودم هاتون به اینترنت وصل هستند ودارید سرویس اینترنت میگیرید

کامپیوترتون رو به همه این مودم ها وصل کنید (میتونید یکیشونو با LAN وصل کنید، یکیشونو با USB یکیشونم با وای فای)

اگر از connectify dispatch استفاده نکنید بنظرم ویندوز با توجه به سرعت از یکی از این اینترنت هایی که متصل کردید استفاده خواهد کرد و ترافیک و سرعت تجمیع نمیشه (چیزی که ما نمیخوایم)

حالا نرم افزار connectify dispatch رو باز کنید و start dispatch رو بزنید و صبر کنید تا همه چی اوکی شه..

میتونید ببینید از رو اطلاعات نرم افزار و همچنین سرعت دانلود، که ترافیکاتون رو هم جمع شدن و سرعت چند برابر میتونه بشه

100% تست شده و جواب میده

سوالی بود در خدمتم

با عرض معذرت از استارتر :)

ویرایش شده توسط hosseinskandari
لینک به دیدگاه

ارزونترین میکروتیکی که پورت usb داشته باشه رو میشه معرفی کنید؟

wifi هم داشته باشه

لینک به دیدگاه

wifi هم داشته باشه

hAP یا همان RB951Ui-2nD

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

اگه بخواهیم چنین طرحی رو پیاده کنیم (فرضا با همون سرعت 400 مگ) مجموع هزینه ها + بسته های اینترنتی که باید خریداری بشه (فرضا یک ماهه) چقدر می شه؟

دانلود کردن با سرعت 400 مگ خیلی عالیه کیه که بدش بیاد؟ ولی یه مسئله ای هست. هزینه ی ترافیک دانلودی رو هم باید بپردازیم یا ایرانسل بسته های دانلود نامحدود و رایگان داره؟

اینها مهم ترین نکاتی بود که باید ذکر می کردید. ممنون بابت آموزش

ویرایش شده توسط shocker78
لینک به دیدگاه

اگه بخواهیم چنین طرحی رو پیاده کنیم (فرضا با همون سرعت 400 مگ) مجموع هزینه ها + بسته های اینترنتی که باید خریداری بشه (فرضا یک ماهه) چقدر می شه؟

دانلود کردن با سرعت 400 مگ خیلی عالیه کیه که بدش بیاد؟ ولی یه مسئله ای هست. هزینه ی ترافیک دانلودی رو هم باید بپردازیم یا ایرانسل بسته های دانلود نامحدود و رایگان داره؟

یه نگا به روشی که من هم گفتم بندازید از اول پست.. پاسخ خیلی سوالایی که پرسیدین داده میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نگا به روشی که من هم گفتم بندازید از اول پست.. پاسخ خیلی سوالایی که پرسیدین داده میشه

دوست عزیز روش شما درست هست ولی شما نمیتونید همزمان چندین دانگل ایرانسل رو به سیستم وصل کنید 

دوستان متاسفانه من فعلا دانگل E3372  رو در دسترس ندارم و اکثر دوستان از این دانگل استفاده میکنند برای همین دیروز من این دانگل سفارش دادم و هنوز به دستم نرسیده 

هردانگل به سفارش هر شرکتی به یک روش برنامه ریزی شده متاسفانه من دقیق از عملکرد دانگل ایرانسل خبر ندارم برای همین باید دانگل بدستم برسه و بررسی کنم 

این دانگل میتونه هفت حالت اتصال داشته باشه ولی درصورتی که فریمور این دانگل از ورژن 2.2 پایینتر باشه فقط میتونه سه حالت اتصال داشته باشه و باید ابدیت بشه 

برای ابدیت کردن دانگل باید از سرویس دهنده کد فلش فریمور رو بگیرید که البته نیازی نیست یک وبسایت هست که شما imei دستگاه رو میدید و کد بازکردن قفل فریمور رو میده 

دانگل هایی که 2.2 به بالا هستن کارباهاشون راحت هست کافیه با برنامه پوتی به com/usb وصل بشیم و یک دستور بزنیم تا دانگل زمانی که به سیستم وصل میشه به صورت PPP-OUT باشه و ما بهش کانکشن ppp بزنیم

بعد از ابدیت فریمور هایی که از 2.1 پایین تر هستند روش بالا هم فعال میشه و ما راحت میتونیم این دانگل رو در میکروتیک استفاده کنیم ولی میتونیم از حالت های دیگه دستگاه هم استفاده کنیم که بتونیم از نرم افزارهایی چون کانکتیفای یا دیسپاچر هم استفاده کنم که بزودی اموزشش رو قرارمیدم 

دوست عزیز 

بسته نامحدود سه ساعته ایرانسل قیمتش دو هزارتومن هست که راحت میشه با برنامه ایرانسل من بسته های همه مودم هارو کنترل کرد 

البته اموزش گرفتن بسته برای تمامی دانگل ها بدون موبایل یا .. هم قرارمیدم که در این روش ما یک نرم افزار میسازیم برای اینکار 

wifi هم داشته باشه

البته اگه هم قصد خرید میکروتیک ندارید ما در این اموزش میکروتیک رو داخل یک ماشین مجازی نصب میکنیم 

لینک به دیدگاه

بله قصد خرید میکروتیک یا روتر داریم...اینی که دوستان معرفی کردن قیمتش 155 تومن هست

امکانش هست 2-3 تا مودم رو به این میکروتیک وصل کردد؟

لینک به دیدگاه

درود به همه دوستان گل  @};-

از مدتی پیش دوست داشتم این مبحث اموزشی رو اموزش بدم ولی وقت نکردم 

همانطور که میدونید همه دوست داریم دانلود کنیم  :D اگه سرعت دانلود بالاتر و قیمت ترافیک ارزونتر باشه ذوق ما برای دانلود کردن بیشتر میشه  :D  :wacko:

تاحالا فکر کردید چقدر هزینه اینترنت میکنید ؟ ایا اینترنت با کیفیت بوده و ارزششو داشته یا نه اینترنت بی کیفیت بوده و ارزششو نداشته ؟

امیدوارم قبول داشته باشید که طرح های اینترنت ایرانسل فوق العاده هست ... همینطور کیفیت و سرعت اینترنت 

بعضی از دوستان تجربه سرعت بالای 16 مگ رو هم داشته اند یعنی هیچ وقت نمیشه روی اینترنت adsl تجربه کرد  :-?

ببینم چقدر حال میده اگه با سرعت 40 مگ برثانیه دانلود کنی . مگه نه حال نمیده ؟  :D من میدونم که ارزوی همه شما ست  @};-

ببینم اگه سرعت دانلود 80 مگ برثانیه بود چی ؟  :-? شاید برای خیلی ها همون 30 - 40 مگ برثانیه رویا باشه میدونم حق دارید  :D من پیشنهاد بهتری دارم  :clapping:

ببینم اگه سرعت 120 مگ بود چی ؟ :D  نه نه اصلا 160 مگ چطوره ؟ =))  نه  :D  =))  برم بالاتر یا کافیه ؟  :x میرم بالا 180 مگ چطوره ؟ اصلا رند 200 مگ ؟ :laughing:  دلم نمیاد  :(

میخوام برم بالاتر  :eek: 220 خوبه بابا دیگه چه خبره  =))  260 چطوره ؟ اقا اقا مردیم بلاخره میگی یا نه ؟ :crying:  نه میخوام برم بالاتر 280 خوبه ؟ نه برو بالاتر خستمون کردی بابا تو که میخوای بری بالا از ما چرا میپرسی؟ *dry#  ~x(

باشه بابا 360 ؟  :mad: اقا اسکول کردی ؟ نه خخخ این اخریشه بزار بگم .  :(  خب بگو بابا  :D 400 مگ چطوره ؟ خوب که چی عالیه دیگه این همه بالا بالا کردی که چی بشه ؟

خب ببخشید دوستان شاید تا الان فکرکردید تاپیک جنبه فان و سرکاری بودن داره ولی نه باید بگم این تاپیک اموزشی هست و خیلی هم مفید 

ما میخوایم چندین مودم 4g رو باهم ترکیب کنیم تا به بیشترین سرعت ممکن برسیم  :eek:

هرچه تعداد مودم ها بیشتر = سرعت دانلود بیشتر 

شاید برای رسیدن به سرعت بیشتر نیاز به هزینه بیشتر باشه ولی از نظر من اگه نگاه به هزینه هایی که قبلا برای اینترنت کردید بکنید میبینید کاملا به صرفه هست .

وسایل مورد نیاز :

USB hub که پاور و برق داشته باشه 

تعدادی مودم 4g usb برای شروع 2 یا 4 عدد کافیه درصورت رضایت و عالی بودن میتونید هرچقدر که خواستید اضافه کنید * ستاره

یک سیستم جهت استفاده به عنوان روتر میتونید از میکروتیک یا raspberry pi هم استفاده کنید البته میتونه سیستم خودتون هم باشه 

خب اینکارو به چند شکل میشه انجام داد البته بستگی به نوع دانگل شما هم داره 

میکروتیک تعداد کمی از دانگل هارو پشتیبانی میکنه و همینطور لینوکس هم ممکنه از دانگل شما پشتیبانی نکنه برای همین ما برای بیس از ویندوز استفاده میکنیم که راحت باشه

ما دانگل هارو به ویندوز وصل میکنیم اگه دانگل های شما به صورت خودکار مثل کارت شبکه به سیستم شناسایی شدند که مشکلی نیست ولی اگه نیاز به مراحلی برای اتصال به اینترنت دارند باید بخش ستاره * دنبال کنید

اگه از دانگل e3372 یا دانگل های مشابه استفاده میکنید ابتدا برنامه putty رو از لینک زیر دانلود کنید

https://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty-0.67-installer.msi

تا همینجا ادامه برای فردا 

شما از دانگل e3372گفتین این مودم جای نصب آنتن اکسترنال تقویتیم داره...شما فکر میکنید بعد تهیه آنتن مخصوص البته آنتنی که از نوع خارج از محیط ساختمان نصب بشه سرعتو میتونه چند برابر کنه/ طبق مشاهداتم تو یوتوب میگم که این مودم از سرعت3مگ بالایی 15مگ رسیده...آیا همچین روشی میشه تست کرد یا تجربشو داشتین با توجه به اطلاعاتی که ارائه میدین میگم...

ویرایش شده توسط mostafa lak13
لینک به دیدگاه

بله قصد خرید میکروتیک یا روتر داریم...اینی که دوستان معرفی کردن قیمتش 155 تومن هست

بله من تست کردم

فقط اون مدل پورت هاش 100mbps هست ، بهتر هست از سری G استفاده کنید (RB951G-2HnD)

البته توی حالت ppp سرعت کم هست و مصرف CPU بالا

بهتر هست رنج ای پی مودم رو عوض کنید تا بتونید از چندین مودم با اینترفیس LTE استفاده کنید

و در ضمن حتما باید از یه هاب USB با پاور خارجی استفاده کنید

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

سلام

داش اگه بریم تعرفه نامحدود 3 ساعته بگیریم فکر کنم فقط 60 گیگ میشه دانلود کرد چون یکبار تعرفه 1 ساعته گرفتم حجم دانلودش فقط 20 گیگ بود

الان اگه این همه سرعت و ببریم بالا و هزینه کنیم فقط برای 60 گیگ ، خوب هست ولی به نظر من اگه کلا حجمش نامحدود بود مثلا با سرعت 10 مگابایت میتونستیم توی این سه ساعت نزدیکای 110 گیگ دانلود کنیم و با سرعت بالاتر هم خیلی بیشتر!!

لینک به دیدگاه

بله
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

داش اگه بریم تعرفه نامحدود 3 ساعته بگیریم فکر کنم فقط 60 گیگ میشه دانلود کرد چون یکبار تعرفه 1 ساعته گرفتم حجم دانلودش فقط 20 گیگ بود

الان اگه این همه سرعت و ببریم بالا و هزینه کنیم فقط برای 60 گیگ ، خوب هست ولی به نظر من اگه کلا حجمش نامحدود بود مثلا با سرعت 10 مگابایت میتونستیم توی این سه ساعت نزدیکای 110 گیگ دانلود کنیم و با سرعت بالاتر هم خیلی بیشتر!!

عزیز جان ببینید هر دانگل شما میتونه 60 گیگ دانلود کنه تو سه ساعت فکر کنم میشه دو بسته گرفت از 1 تا 8 صبح یعنی هر دانگل 120 گیگ

اگه شما 10 دانگل داشته باشید در 3 ساعت میتونید 600 گیگ دانلود کنید و در 6 ساعت میتونید 1200 گیگ یعنی 1.2 ترابایت دانلود کنید خیلی خوبه بنظر من 

هزینشم میشه 20 هزارتومان  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...