رفتن به مطلب

به سوی بینهایت و فراتر از آن !!!

Extreme Plus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

داش اگه بریم تعرفه نامحدود 3 ساعته بگیریم فکر کنم فقط 60 گیگ میشه دانلود کرد چون یکبار تعرفه 1 ساعته گرفتم حجم دانلودش فقط 20 گیگ بود

الان اگه این همه سرعت و ببریم بالا و هزینه کنیم فقط برای 60 گیگ ، خوب هست ولی به نظر من اگه کلا حجمش نامحدود بود مثلا با سرعت 10 مگابایت میتونستیم توی این سه ساعت نزدیکای 110 گیگ دانلود کنیم و با سرعت بالاتر هم خیلی بیشتر!!

شما باید به ازای هر مودم یه بسته بگیرید

در نهایت تفاوتی توی قیمت تمام شده وجود نداره ، تنها توی بازه زمانی مشخص میتونید بیشتر دانلود کنید !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله من تست کردم

فقط اون مدل پورت هاش 100mbps هست ، بهتر هست از سری G استفاده کنید (RB951G-2HnD)

البته توی حالت ppp سرعت کم هست و مصرف CPU بالا

بهتر هست رنج ای پی مودم رو عوض کنید تا بتونید از چندین مودم با اینترفیس LTE استفاده کنید

و در ضمن حتما باید از یه هاب USB با پاور خارجی استفاده کنید

دلیل اینکه سرعت در حالت کانکشن ppp کم هست فکرکنم احتمالا تا 4 مگ لیمیت شده به این دلیل هست که ppp اپشن شما در دانگل به صورت پیش فرض روی 3g سوییچ شده بزار خودم بررسی میکنم نتیجه رو میگم 

لینک به دیدگاه

عزیز جان ببینید هر دانگل شما میتونه 60 گیگ دانلود کنه تو سه ساعت فکر کنم میشه دو بسته گرفت از 1 تا 8 صبح یعنی هر دانگل 120 گیگ

اگه شما 10 دانگل داشته باشید در 3 ساعت میتونید 600 گیگ دانلود کنید و در 6 ساعت میتونید 1200 گیگ یعنی 1.2 ترابایت دانلود کنید خیلی خوبه بنظر من 

هزینشم میشه 20 هزارتومان  :D

در عمل قطعا نمیتونید با این سرعت دانلود کنید ، کلی محدودیت وجود داره !

محدودیت سرعت کنترولر هاب USB ، USB کنترولر مادربورد ، سرعت هارد (یا باید هاردها رید شده باشه یا روی ssd دانلود کنید) و ...

تازه فکر نکنم با زیرساخت های موجود بتونید به این سرعت ها برسید (قطعا در مورد هر دکل و یا هر منطقه محدودیت هایی وجود داره)

دلیل اینکه سرعت در حالت کانکشن ppp کم هست فکرکنم احتمالا تا 4 مگ لیمیت شده به این دلیل هست که ppp اپشن شما در دانگل به صورت پیش فرض روی 3g سوییچ شده بزار خودم بررسی میکنم نتیجه رو میگم 

خیر ، با LTE تست کردم

توی فروم میکروتیک افراد دیگه ای هم این مشکل رو گزارش کردند

ملت که قرار هست این همه مودم رو دستکاری کنند ، خوب به جاش رنج آی پی رو عوض کننده ، راحتتره ! استفاده و دسترسی به پنل مودم ها هم راحت تره

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

عزیز جان ببینید هر دانگل شما میتونه 60 گیگ دانلود کنه تو سه ساعت فکر کنم میشه دو بسته گرفت از 1 تا 8 صبح یعنی هر دانگل 120 گیگ

اگه شما 10 دانگل داشته باشید در 3 ساعت میتونید 600 گیگ دانلود کنید و در 6 ساعت میتونید 1200 گیگ یعنی 1.2 ترابایت دانلود کنید خیلی خوبه بنظر من 

هزینشم میشه 20 هزارتومان  :D

شما باید به ازای هر مودم یه بسته بگیرید

در نهایت تفاوتی توی قیمت تمام شده وجود نداره ، تنها توی بازه زمانی مشخص میتونید بیشتر دانلود کنید !

عالی

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در عمل قطعا نمیتونید با این سرعت دانلود کنید ، کلی محدودیت وجود داره !

محدودیت سرعت کنترولر هاب USB ، USB کنترولر مادربورد ، سرعت هارد (یا باید هاردها رید شده باشه یا روی ssd دانلود کنید) و ...

تازه فکر نکنم با زیرساخت های موجود بتونید به این سرعت ها برسید (قطعا در مورد هر دکل و یا هر منطقه محدودیت هایی وجود داره)

خیر ، با LTE تست کردم

توی فروم میکروتیک افراد دیگه ای هم این مشکل رو گزارش کردند

ملت که قرار هست این همه مودم رو دستکاری کنند ، خوب به جاش رنج آی پی رو عوض کننده ، راحتتره ! استفاده و دسترسی به پنل مودم ها هم راحت تره

شما رنج ایپی تغییر دادید و نتیجه گرفتید ؟

لینک به دیدگاه

شما رنج ایپی تغییر دادید و نتیجه گرفتید ؟

توی اون بازه زمانی ، خیر !

ترافیک واقعا بین مودم ها تقسیم میشد ، اما باز هم حداکثر سرعت 4mb/s بود

به هر حال از نظر منطقی نباید تفاوتی وجود داشته باشه ، شاید عامل محدود کننده دیگه ای وجود داشته

امشب دوباره تست میکنم و نتایج رو اینجا میذارم

لینک به دیدگاه

من با ویندوز تست کردم

باز هم همون مشکل وجود داره !

ترافیک واقعا بین مودم ها تقسیم میشه ، اما حداکثر سرعت ثابت هست (فعلا بین 8 تا 9 مگابایت در ثانیه)

شما خودتون حداکثر سرعتی که به طور واقعی با 2 مودم و دو سیم کارت ایرانسل تونستید دریافت کنید چه قدر بوده ؟

post-21837-0-68229900-1461543397_thumb.png

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

دوستان تاپیک خیلی پر بار هست ولی میشه یکم وقت بزارید و زیر دیپلم صحبت کنید؟ من هر پست رو دو بار میخونم و گوگل میکنم تا بفهمم چی میگید :D

نا سلامتی داریم یاد میگیریم...

نظرتون در مورد این مودم چی هست؟

ASUS DSL-N55U_C1 N600

PPTP server

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی اون بازه زمانی ، خیر !

ترافیک واقعا بین مودم ها تقسیم میشد ، اما باز هم حداکثر سرعت 4mb/s بود

به هر حال از نظر منطقی نباید تفاوتی وجود داشته باشه ، شاید عامل محدود کننده دیگه ای وجود داشته

امشب دوباره تست میکنم و نتایج رو اینجا میذارم

ما داخل شرکت با استفاده از لینوکس و روش کانکشن ppp پنج مودم lte رو بالانس یا کومباین کردیم سرعت دانلود هر مودم 7-8 مگابیت بود که بعد از کامباین شد حدود 30 تا 40 مگابیت متغییر بود

لینک به دیدگاه

اینجا یه سوال پیش میاد

اگه قرار باشه واسه هر مودم یه انتن هم بخریم که خیلی هزینه بردار میشه!

به نظرم از این دستگاهایی که سیگنال رو از یه انتن میگیرن و تو خونه پخش می کنن بگیریم بهتره

ضمنا میشه دوتا usb مودم رو به روتر وصل کرد؟روتر 1 پورت usb داره ولی شاید بشه با usb hub چندتا مودم بهش وصل کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجا یه سوال پیش میاد

اگه قرار باشه واسه هر مودم یه انتن هم بخریم که خیلی هزینه بردار میشه!

به نظرم از این دستگاهایی که سیگنال رو از یه انتن میگیرن و تو خونه پخش می کنن بگیریم بهتره

ضمنا میشه دوتا usb مودم رو به روتر وصل کرد؟روتر 1 پورت usb داره ولی شاید بشه با usb hub چندتا مودم بهش وصل کرد

اگه سرعت دانلودتون کم هست و نیاز به انتن دارید قطعا این روش مناسب شما نیست

درصورتی هم که قصد استفاده ازانتن دارید میشه از یک انتن برای چند دستگاه استفاده کرد البته فکرکنم فقط پترن داون استریم رو باید به انتن وصل کنید

روتربردی که شما میخواهید تهیه کنید دستگاه ضعیفی هست 

لینک به دیدگاه

ما داخل شرکت با استفاده از لینوکس و روش کانکشن ppp پنج مودم lte رو بالانس یا کومباین کردیم سرعت دانلود هر مودم 7-8 مگابیت بود که بعد از کامباین شد حدود 30 تا 40 مگابیت متغییر بود

خوب پس حداکثر سرعت شما هم همین بوده !

به نظرم محدودیت مربوط به جای دیگه ای هست ، مثل دکل یا هر آنتن روی دکل و یا هر منطقه و ...

باید با چند تا آنتن دایرکشنال تست کنم هر مودم به یه دکل متفاوت وصل بشه ببینم چی میشه :D

در ضمن ملت توی فروم میکروتیک گفته بودن حداکثر سرعت با کانکشن ppp حدود 3 تا 4 mb/s هست و شما هنوز به این محدودیت نرسیدید !

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب پس حداکثر سرعت شما هم همین بوده !

به نظرم محدودیت مربوط به جای دیگه ای هست ، مثل دکل یا هر آنتن روی دکل و یا هر منطقه و ...

باید با چند تا آنتن دایرکشنال تست کنم هر مودم به یه دکل متفاوت وصل بشه ببینم چی میشه :D

در ضمن ملت توی فروم میکروتیک گفته بودن حداکثر سرعت با کانکشن ppp حدود 3 تا 4 mb/s هست و شما هنوز به این محدودیت نرسیدید !

نه کلا تو شرکت ما حداکثر سرعتی که ایرانسل میده 7-8 مگابیته یعنی هردانگل با دانلود منیجر سرعت 700 - 800 کیلوبایت دانلود میده 

ولی وقتی کمباین کردیم سرعت دانلود منیجر شد 4 مگ حدودا

اگه منظورشما پهنای باند هر دکل ایرانسل هست . ببین دکل های ایرانسل از لینک های 2 گیگابیت استفاده میکنند معمولا تو تهران من دکل هایی که دیدم 3-4 تا رادیو ایرفایبر استفاده کرده بودن

یعنی میشه گفت هر دکل بین 6 تا 8 گیگابیت پهنای باند داره- این شبکه هم متصل شده به سرور ها و دیتاسنتر ایرانسل و اونجا ترافیک کنترل میشه

از نظر اینکه ما هرتعدادی مودم که خواستیم کمباین کنیم محدودیتی وجود نداره

لینک به دیدگاه

نه کلا تو شرکت ما حداکثر سرعتی که ایرانسل میده 7-8 مگابیته یعنی هردانگل با دانلود منیجر سرعت 700 - 800 کیلوبایت دانلود میده 

ولی وقتی کمباین کردیم سرعت دانلود منیجر شد 4 مگ حدودا

اگه منظورشما پهنای باند هر دکل ایرانسل هست . ببین دکل های ایرانسل از لینک های 2 گیگابیت استفاده میکنند معمولا تو تهران من دکل هایی که دیدم 3-4 تا رادیو ایرفایبر استفاده کرده بودن

یعنی میشه گفت هر دکل بین 6 تا 8 گیگابیت پهنای باند داره- این شبکه هم متصل شده به سرور ها و دیتاسنتر ایرانسل و اونجا ترافیک کنترل میشه

از نظر اینکه ما هرتعدادی مودم که خواستیم کمباین کنیم محدودیتی وجود نداره

2 تا روش واسه تست هست !

تست هر مودم با یه سیستم جدا و اندازه گیری مجموع سرعت و یا استفاده از آنتن برای کانکت شدن به دکل های مختلف

با توجه به شرایط فعلی تنها نتیجه ای که من میتونم بگیرم این هست که سرعت به شکلی محدود شده ، چون همونطور که توی عکس میبینید ترافیک بین مودم ها تقسیم شده و ظاهرا تاحالا هیچ شخصی تجربه سرعت بالاتر از 10mb/s رو با ایرانسل نداشته

دوباره امشب نتایج تست رو میذارم :D

لینک به دیدگاه

هر کاری میکنم باز هم سرعت همون هست با دو تا مودم

فریمور و وب UI رو هم اپدیت کردم ! (حداقل از شر لوگوی ایرانسل راحت شدم :laughing: )

post-21837-0-68214600-1461628547_thumb.png

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به نظرتون این مودم چطوره:

http://www.rastinbazar.com/Product_Info.aspx?id=335

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به نظرتون این مودم چطوره:

http://www.rastinbazar.com/Product_Info.aspx?id=335

دانگل بدی نیست . باید دید در جایی که استفاده می کنید اینترنت LTE آنتن دهی خوبی دارد یا خیر. قابلیت اضافه کردن آنتن را هم دارد.

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

آنتن هلیکال 1.8GHz با گین حدودا 11db

هنوز وقت نشده تستش کنم ...

post-21837-0-56325200-1461873486_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استارتر عزیز پس اموزش چی شد؟  :D

دانگل ها رسید ولی متاسفانه سیمکارت هایی که فرستاده بود فعال نبود باید فعال کنم 

لینک به دیدگاه

فعال کردن سیمکارت 1 دقیقه طول میشه!

منم دانکل اومد بردم دفتر خدماتی و بعد از حدود 1 دقیقه فعال شد

ضمنا به نظرتون سیمکارت رو بزارم رو 3g یا 4g?

3g=58dbm

4g=83dbm

علتش اینه که شهر ما کامل 4g نشده و من به دکل یه منطقه دیگه وصل میشم

لینک به دیدگاه

نحوه سیگنالدهی نسل ۴ و ۳ تفاوت دارد. تست کنید اگر سرعت دانلود نسل ۴ و ۳ در محل استفاده تفاوت زیادی ندارد از نسل ۳ استفاده کنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

فعال کردن سیمکارت 1 دقیقه طول میشه!

منم دانکل اومد بردم دفتر خدماتی و بعد از حدود 1 دقیقه فعال شد

ضمنا به نظرتون سیمکارت رو بزارم رو 3g یا 4g?

3g=58dbm

4g=83dbm

علتش اینه که شهر ما کامل 4g نشده و من به دکل یه منطقه دیگه وصل میشم

منطقیه چیزی که گفتید... احتمالا دکل نزدیکتون سیگنال رو نمیده وگرنه سیگنال آنتن نباید اینجور متفاوت باشه برا دو سرویس... دلیلی نداره آخه خب..

دوستان اگه اطلاعات دقیق دارن پاسخگوشن.. استفاده کنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...