رفتن به مطلب

ایران با اقتدار قهرمان رقابت های بین المللی اورکلاکینگ شد...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

icon6.png ایران با اقتدار قهرمان رقابت های بین المللی اورکلاکینگ شد...

ASUS 1156 OVERCLOCKING CHAMPION SHIP

اورکلاکینگ یکی از جذاب ترین و در عین حال حرفه ای ترین زمینه های سرگرمی در کامپیوتر می باشد.در چند سال اخیر شرکت های تولید تولید کننده قطعات کامپیوتری قابلیت های ویژه ای را برای اورکلاکینگ در محصولات خود در نظر گرفته اند.اسوس به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در تکنولوژی دارای تنوع بسیار زیادی در سبد محصولات خود می باشد.مادربرد و کارت گرافیک از محصولات مهم این شرکت می باشد.اما این شرکت برای نشان دادن قدرت مادربرد های خود در زمینه اورکلاکینگ و همچنین ایجاد یک رقابت پر هیجان و بی سابقه در بین کاربران حرفه ای اقدام به برگزاری یک سری مسابقات اورکلاکینگ با نام ASUS 1156 OVERCLOCKING CHAMPIONSHIP نمود.

این مسابقات به صورت آنلاین و در سایت ASUS1156.COM برگزار شد.پلت فرم مورد استفاده در این مسابقات همانطور که از نام این رقابت ها مشخص است ،پلت فرم 1156 می باشد که شامل مادربرد با چیب ست P55,H55 و پردازنده های CORE I 3,5,7 می باشد.این مسابقات از تاریخ 29 شهریور ماه تا 30 آبان ماه 89 برگزار شد. این رقابت ها قرار بود در طول 8 هفته برگزار شود اما به دلایلی این رقابت ها 2 هفته تمدید گردید.یکی از نکات قابل توجه در مورد این مسابقات تنوع زمینه های رقابتی می باشد.به طوریکه اورکلاکر ها در هر هفته در یک زمینه متفاوت با یک دیگر به رقابت می پرداختند.همچنین در هر هفته به نفرات اول و دوم جوایزی اهدا شد.همچنین در شش کشور مصر،ایران،امارات،استرالیا ،ترکیه و آفریقای جنوبی یک نوت بوک به نفر هر کشور اهدا شد.

اما اورکلاکر های ایرانی توانستند از ابتدای مسابقات بسیار قدرمند ظاهر شوند و تعجب همگان را برانگیختند.در ایران رقابت ها 2 اورکلاکر کشور مان بسیار خوش درخشیدند و توانستند در بالای جدول رده بندی قرار گیرند.اما نیما جعفری سلیم با عنوان ExtremeOC توانست با کسب مجموع امتیاز 778 به مقام قهرمانی این رقابت ها رسید.همچنین سیاوش شجاعی با عنوان Serpens13 با مجموع امتیازات 558 توانست در کشور مان مقام اول را بدست بیاورد.نکته قابل توجه در مورد این رقابت حضور اورکلاکر های بسیار قدرمتند و با تجربه از سایر نقاط دنیا می باشد.علاوه بر این اکثر قطعات این شرکت کنندگاه بسیار حرفه ای می باشد.این در حالی بود که اورکلاکر های کشورمان از قطعات معمولی بهره می بردند.

در هفته اول این مسابقات که در زمینه بالاترین میزان QPI link برگزار شد serpens13 با رکورد 5784.500MHz توانست به رتبه اول دست یابد.همچنین ExtremeOC با رکورد 5711.300MHz به مقام سوم دست یافت.همچنین در این هفته dentloard یکی از اورکلاکر های معروف از کشور امریکا با امیتاز 5760.400 MHz به مقام دوم دست یافت.

i33874_1.jpg

هفته دوم این مسابقات یکی از مسابقات جالب در زمینه خود بود که تا کنون سابقه اجرای این مسابقه در هیچ کجای دنیا وجود نداشته است.مسابقه این هفته با عنوان LOW cpu برگزار شد.در این هفته رقابت بر سر پایین ترین میزان فرکانس پردازنده بود!!!در این هفته نیز ExtremeOC با رکورد استثنایی و بی سابقه 134.200 MHz در جایگاه نخست قرار گیرد.لازم به ذکر است که سرعت پردازنده ای که این اورکلار در اختیار داشت برابر با 3.6 GHz بود.همچنین Serpens13 در این هفته با رکورد 212.800 MHz در جایگاه چهارم قرار گرفت.همچنین در این هفته دو اورکلاکر بسیار معروف با نام های brian و FUGGER از کشور امریکا در مکانهای دوم و سوم قرار گرفتند.در پایان هفته دوم 2 اورکلاکر کشورمان در جایگاه اول و دوم قرار گرفتند

i33876_3.jpg

اما هفته سوم هم اورکلاکر های ایرانی بسیار خوش درخشیدند.این هفته رقابت بر سر بالاترین میزان Base Clock می باشد.در این هفته Serpens13 با رکورد 311.100 MHz در جایگاه نخست و ExtremeOC با رکورد 306.500 MHz در جایگاه دوم جای گرفتند.در پایان هفته سوم نیز این دو اورکلاکر ایرانی در بالای جدولی کلی مسابقات قرار گرفتند.اورکلاکر های ایرانی در این سه هفته بسیار خوش درخشیدند به طوری که در اکثر سایت ها و انجمن های معروف اورکلاکینگ در سرتاسر دنیا خبر موفقیت این دو اورکلاکر ایرانی منتشر شد.

i33878_5.jpg

در این هفته اورکلار معورف مجارستانی با نام OVERCLOCKER886 توانست رکورد جهانی Pentium G6950 را توسط مادربرد MAXIMUS III FORMULA بشکند.

اما هفته چهارم این مسابقات یکی از مراحل هیجان انگیز به شما می رفت.این رقابت این هفته با عنوان MAX MEMMORY برگزار شد.اورکلاکر های برای رسیدن به بالاترین میزان فرکانس حافظه با یک دیگر رقابت بسیار تنگاتنگ داشتند.در این مرحله وجود یک حافظه خوب یک امتیاز ویژه به شمار می رفت.اورکلاکری با نام mat از کشور اطریش با رکور 3251.6 MHz به مقام اول و اورکلاکر ایرانی اصل با نام hiwa از کشور ایتالیا با رکورد 3173 MHz به مقام دوم دست یافتند.در این مرحله ExtremeOC با رکورد 3142 MHz به مقام سوم و Serpens13 با رکورد 3111.400 MHz به مقام چهارم دست یافتند.اورکلاکر های کشورمان در این هفته نیز در مکان های اول و دوم جایگرفتند.این در حالی بود که اورکلاکر های خبر موفقیت اورکلاکر های کشورمان به عنوان یک شک برای اورکلاکر های بزرگ محسوب می شد.

i33880_7.jpg

سیستم اورکلاکر ایرانی الاصلی به نام HIWA از کشور ایتالیا .در این تصویر او توانست به فرکانس 3012 MHz توسط مادربرد MAXIMUS III FORMULA دست یابد.

یکی از جالب ترین و در عین حال هیجان انگیز ترین موضوع برای اورکلاکر ها دست یابی به بالاترین میزان فرکانس پردازنده می باشد.هفته پنجم این مسابقات با عنوان Max CPU برگزار شد.در این داشتن یک پردازند با BATCH NUMBER بسیار خوب یک مزیت بسیار بزرگ برای اورکلاکر ها به شمار می رفت.اما متاسفانه اورکلاکر ها ی کشورمان دارای پردازنده های معمولی بودند.اما این موضوع سبب نا امید شدن آنها نشد.آنها توانستند در این رقابت مقام های اول و دوم را بدست آورند و تعجب دیگر اورکلاکر ها را برانگیزند.در این مرحله اورکلاکر اطریشی با نام mat که در هفته چهارم نیز به مقاوم نخست دست یافته بود نیز،به مقام نخست دست یافت.این اورکلاکر توانستند فرکانس پردازنده core I 5 655k را تا میزان 6822.200 MHz افزایش دهد.لازم به ذکر است که این پردازنده از نوع حرفه ای و در اصطلاح از نوع ضریب باز می باشد.اما Serpens13 توانست فرکانس پردازنده Core I 5 680 را تا میزان 6804.200 MHz افزایش دهد.همچنین ExtremeOC نیز توانست فرکانس پردازنده Core I 5 680 را تا میزان 6756.800 MHz افزایش دهد.

i33883_10.jpg

نرم افزار 3D MARK همیشه جزو،یکی از نرم افزار های محبوب و حرفه ای برای محک سیستم و بنچ مارک می باشد.و این نرم افزار یک پای ثابت برای تست های اورکلاکینگ می باشد.هفته ششم این مسابقات در زمینه نرم افزار 3D MARK 06 برگزار شد.نکته قابل تامل در مورد این مرحله استفاده از یک کارت گرافیک می باشد.بر اساس قوانین این مسابقات کاربران فقط مجاز به استفاده از یک کارت گرافیک می باشد.در این مرحله اورکلاکری با نام Hondacity از کشور امریکا با امتیاز 32346 به مقام اول دست یافت.همچنین یک اورکلاکر با نام tosunermc با امتیاز 32188 به مقام دوم دست یافت.اما ExtremeOC با امتیاز 31681 به مقام چهارم و Serpen13 با امتیاز 30707 به مقام 6 دست یافتند.در پایان هفته ششم نیز دو اورکلاکر کشورمان در جایگاه اول و دوم مسابقات قرار گرفتند.

i33885_12.jpg

اما در 2 هفته باقی مانده اوج هیجان رقابت ها به حساب می آمد.در این دو هفته تمامی شرکت کننده نهایت تلاش خود را برای بدست آوردن بالاترین امتیاز را انجام دادند.اما خبر بد برای اورکلاکر های ایرانی شرکت نکردن Serpens13 به علت برخی مشکلات شخصی در 2 هفته باقی مانده،بود. 3D MARK 01 یکی از نرم افزار های منتخب اورکلاکر های حرفه ای در زمینه بنچ مارک می باشد.به واسطه تغییراتی که در این نرم افزار ایجاد شده پایداری قطعات اورکلاک شده یکی از پیچیده ترین و سخت ترین کار ها می باشد و بدین منظور اورکلاکر ها باید تجربه بسیار زیادی در رابطه با این نرم افزر و همچنین اورکلاکینگ داشته باشند.هفته هفتم مسابقات باعنوان 3DMark 01 Low Score برگزار شد.این هفته نیز اورکلاکر ها باید عمل DownClocking را انجام می دادند!!!یعنی باید پایین ترین امتیاز ممکن را بدست می آوردند!!!!در این هفته erdemolkun_Hwa_Oc_Team از کشور ترکیه با امتیاز 8 به مقام اول دست یافت.ZenEffect از کشور امریکا با امتیاز 11 به مقام دوم دست یافت.در این هفته ExtremeOC با امتیاز 74 به مقام 9 دست یافت.

i33887_14.jpg

و اما هفته آخر این مسابقات برای اورکلاکر ها یک فینال تمام عیار به حساب می آمد.در هفته آخر مسابقات که تا 2 هفته تمدید شد اورکلاکر ها در زمینه 3DMark 01 Professional Challenger با یک دیگر به رقابت پرداختند.در این مرحله اورکلاکر های بر خلاف مرحله قبل باید بالاترین امتیاز را کسب می کردند.در این مرحله C_timi از کشور ترکیه با امتیاز 10048 به مقام اول دست یافت .واما اورکلاکر بسیار معروف امریکایی با نام FUGGER با امتیاز 96824 به مقام دوم دست یافت.همچنین ExtremeOC با امتیاز 94684 به مقام پنجم دست یافت.

i33889_16.jpg

اما در پایان این مسابقات یک افتخار بسیار بزرگ برای کشورمان بدست آمد.نیما جعفری سلیم با عنوان ExtremeOC توانست با مجموع امتیاز 778 به مقام اول این مسابقات سخت و طولانی دست یابد.و سیاوش شجاعی نیز توانست به عنوان نفر اول ایران نوت بوک ASUS K52JC را از آن خود نماید.همانطور که در جریان این مسابقات قرار گرفتید ،اورکلاکر ها کشور مان توانستند با محدودیت های زیادی که داشتند یک افتخار بسیار بزرگ کسب کنند.

لینک به دیدگاه

جالب هفته اول گارانتی ی ویستا خیلی خوب ما رو ساپورت کرد ولی از هفته دوم و سوم حتی جواب گوشیمون رو هم میداد این شد که دیگه بیخیال شدیم!

نیمدونم شاید با نیماو سیاوش رابطه پیدا کرده بود ما رو از یاد برد ولی در کل به سیاوش و نیما تبریک میگم بابت این مقامی که آوردن و به ویستا میگم اگه ساپورت بودی باید تا آخرش وامیستادی!

خود آقای حسینی هم درجریان این ساپورت هست چون صابر عزیز با یوزر Lionoc داشت رکورد میزد

قربانتون امیر اردلان لطفی Dual-core

همون که به دلیل پاک کردن پست مدیران ایسوس از سایت Hotoverclock اسمش از بند اول حذف شد ولی خدا رو شکر عکس هست و گوینده تمام حقایق!

ویرایش شده توسط amir.star
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

من از طرف مجموعه ليون به دوستانمون تبريك ميگم و افتخار ميكنم كه با تمام سختيهايي كه واقعا ميدونم كشيدن به چنين مقامي رسيدن و بنده هم از طرف ليون كامپيوتر هديه ناقابلي ( flash 16gb ) رو تقديمشون ميكنم و اميدوارم كه اين روند ادامه داشته باشه . اين مسابقه هزينه هاي زيادي داشته ولي با اين همه اين دوستانمون واقعا زحمت كشيدن و واقعا جاي سپاس داره .

اگر اين دوستانمون در اينجا عضو هستن فقط ادرس به بنده بدن و اگر نه 88947927 - 8 شماره تماس ماست .

خلاصه ببخشيد جائزه ناقابلي هستش ولي من وظيفه خودم ميدونم كه ازتون از اين طريق تشكر كنم .

هميشه پيروز باشيد و منتظر افتخارات بيشتر از جانب همه دوستان گل هستيم @};- @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزيزم اگر اجازه بديد اين خبر رو در اول صفحه سايتمون بگذارم البته كاملا با افتخار

لینک به دیدگاه

من هم وظیفم می دونم به آقا نیما و آقا سیاوش تبریک بگم .

امیدوارم در مسابقات بعدی هم به همین شکل ایرانی ها حرف اول رو بزنند ، واقعاً فرقی نمی کنه کی باشه فقط هموطن باشه . @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

بنده نیز به آقای سیاوش و آقای نیما تبریک عرض می کنم.

دوستان عزیز توانستند با سخت افزارهای محدود ، نسبت به کشورهای صاحب تکنولوژی ساخت این قطعات رقابت کرده و بهترین نتیجه را بدست آورند . واقعا خسته نباشید.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

از ضاحب تاپيك ميخوام كه ادرس و يا تلفني از اين دوستان به من بدن تا بتونم هديه ناقابل رو تقديمشون كنم

لینک به دیدگاه

دمشون گرم .. تبریک به اون دو اورکلاکر عزیز که اسم ایران رو سربلند کردند . وقتی اون پرچم کنار اسمت باشه ارزش کار دوچندان میشه . دست دوستان واقعا درد نکنه که با امکانات محدود به این موفقیت رسیدند........ انشالله تو دورهای بعدی هم موفق باشند ^^

لینک به دیدگاه

يه چيزي كه يادم رفت بگم و اعتراف كنم اينه كه :

اگه ادم بخواد كاري رو در هر موردي صورت بده و مقامي بياره ميتونه با پشت كار و جا نزدن در كار حتما بهش برسه ( البته بعضي وقتها هزينه هم داره :-j ) . اين مطلب رو اين دو تا هموطنمون ثابت كردن @};- @};-

لینک به دیدگاه

عالی بود

آفرین واقعا آفرین .

حال کردم در حد لالیگا در حد رِوِنتون .

دمتون گرم @};-

لینک به دیدگاه

اول تبریک!

اما بعد...

حالا جایزشون رو دادن ؟ یا گفتن شما تحریمید ؟!

لینک به دیدگاه

تو سايت مختلف من اين مسئله رو بارها گفتم . دوستان اوركلاكر خارج از فرومهايي كه عضو هستند تو يك سايت كه مخصوصا اين دوستان هست بايد عضو باشند . من قصد ساخت چنين فرومي رو دارم . البته احتياج به كمك و همفكري چند دوست عزيز ديگه هم دارم . اين ربطي به شركتي كه من هستم يا ديگر دوستان هستند ندارد و يك سايت جامع اوركلاكينگ ميباشد .

لینک به دیدگاه

بهادر جان چرا چنین سایتی وحود نداره؟

Hotoverclock.com

پس چیه؟با 2800 تا کاربر که حدود 80-90 اورکلاکر حرفه ای هستن؟

یا همون شهر سخت افزار؟ با اورکلاکر های حرفه ای؟

اگه مسئله اتحاد هست که بفرما این جایگاه ایران تو دنیا ایران کم نیست

همیشه نشون داده که کل کل بین چند تا دوست باعث میشه پیشرفت داشته باشیم این که دو تا سایت بزرگ سخت افزاری دارن با هم مسابقه میدن که باعث میشه سریع تر ایران بره بالا

اگه ایی بین کل کلا نبود عمرا به این جایگاه نمیرسیدیم!

ایران و ایرانی بخواد میتونه. همینجوری پیش بره به مقام زیر 10 دست پیدا میکنه!

لینک به دیدگاه

رقابت خوبه اين دو سايت كاربران بزرگي دارد . ولي جائي براي تفكر هم بايد باشه . فكر ميكنيد اين رقابت با رفاقت همراهه ؟‌

لینک به دیدگاه

رفاقت با رقابت میونه خوبی داره!

چون من نمیام مثلا یک سری مسائل رو شیر کنم دلیل بر دشمنی نیست!

البته حرکت بعضی از دوستان و بی احترامی دوستان و زیر پا گزاشتن مرزهای اخلاق و ارسال نامه ها با فوحش های رکیک (البته از روی بچگی و نداشتن تجربه و آگاهی کم و غرور جوانی)اینا چیزایی هست که وقتی کسی رو رقابت کم میاره برای رقیبش ارسال میکنه!

امیدوارم که شاهد اینچنین حرکاتی نباشیم

ممنون

امیر اردلان لطفی

اورکلاکر کوچیکی که با دوستانش هم نفس شدهه و هیچ وقت از دوستانش جدا نمیشه

لینک به دیدگاه

من نميگم گروه و سايت ها منحل بشن . بلكه براي تامين قطعات و ايجاد سياست هاي مشابه دست به يك تشكل يكپارچه بشن . به هر حال متاسفانه ديد منفي كار رو سخت كرده است . منظور تيم خاصي نيست .

لینک به دیدگاه

من هم به نوبه خودم به خاطر افتخاری که برای میهنمون کسب کردید بهتون تبریک میگم :-j و در طول مسابقه به همه شرکت کنندهایی که اسم ایران و ایرانیو در دنیا مطرح کردند افتخار میکنم @};-

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

جای حرفی باقی نمونده و فقط باید تشویق و حمایت بشن تا برای افتخارات بعدی ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...