رفتن به مطلب

تجربه من از نا اگاهانه خریدن یک لب تاپ !

فرـشاد
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یه لپ تاپ i5 3210m دارم که سه ساله کار میکنه اخیرا متوجه شدم دماش در حالت کار با کروم ( تقریبا بیکاری حساب میشه ) بالای 80 هستش ! احتمال میدم که فنش خاک گرفته باشه و همینطور هم خمیر حرارتیش خشک شده باشه ؟؟؟ بنظرتون چه خمیری باید بخرم ؟؟؟ DeepCool Z5 خوبه ؟؟؟ البته فردا با لیون تماس میگیرم ببینم اینکارو انجام میدن یا خیر ! و اینکه اگه لیون انجام نده ( یا بودجم نرسه ) مجبورم خودم تعویضش کنم !!!  :crying:  :laughing:  :-? 

اپدیت : خب دوستان من خمیر سی پی یو طبق توضیحات سایت ifixit و ویدیویی که براش منتشر کرده بودند عوض کردم - دما قبلا در حالت عادی 80 به بالا بود که وحشتناک بود البته خمیر سی پی یو کاملا خشک شده بود ! به طوری که به سختی تمیزش کردم ! اما نکته ی اصلی این بود که کیبورد لپ تاپ من برای باز شدن باید شبکه ی درز گیر روش ( یک شبکه مانند پلاستیکی هستش که روی کیبورد رو میپوشونه تا درز های کیبورد و بدنه لب تاپ مشخص نشه ) برداشته میشد که من با ارامی شروع به بلند کردنش کردم چون با وجود اون نمیشد پین های کیبورد رو به پایین هل داد ! به هر حال من شبکه رو برداشتم و کیبورد رو هم برداشتم و خمیر سی پی یو و گرافیک رو هم عوض کردم اما موقع بستن در کمال نابوری به این نتیجه رسیدم که روکش کیبورد این لب تاپ اشغال چینی ( LENOVO V580 C ( یکبار مصرف هستش و در واقعی پینی در کار نبوده و وقتی من اون رو به سمت بالا کشیدم فقط چند تا دونه پین اصلی داشته و چسب !!! به هر حال روکش روی کیبورد لب تاپ جا نرفت و الان پین های تصل کننده کیبورد معلومن بعلاوه درز بین دکمه ها هم همینطور  نکته ی مهم اینه که لب تاپی که توی ویدیو IFIXIT بود دقیقا همین لب تاب من بود منتها با کیبورد کاملا متفاوت و یک تکه ! شک ندارم که نسخه ی وارد شده به ایران همچین کیبورد مزخرفی داشته ! سیستم رو روشن کردم و دیدم بله دما به 50-55 درجه برای سی پی یو رسیده ( البته به نظر خودم هنوز زیاده اما دیگه نمیدونم باید چکار کنم ! ) به هر حال این تا اینجا -  اما چند تا نتیجه برا دوستانی که میخوان لب تاپ بخرن : 

1- هرگز گول افر های ویژه رو نخورید ( من این لب تاپ رو تو افر ویژه خریدم هاردش تو سایت لنوو 1 ترا بود اما مال من 750 بود ! دقیقا یک ماه بعد از خرید متوجه شدم هاردش بد سکتور هست - در اخر هم هاردش از کار افتاد و مجبور شدم 220 هزار تومن پول اس اس دی بدم ) 

2- حتما به اندازه کافی تحقیق کنید ( اگه من همون موقع که بالای این 2300 پول دادم یکم بیشتر تحقیق میکردم میتونستم لب تاپی بخرم که کیفیت بسیار بالاتری داشته باشه و حداقل قابل تعمیر باشه نه مثل این ! ) 

3- همون جایی که من این رو خریدم چند مدل لب تاپ دیگه داشت که تقریبا مشابه با کانفیگ لب تاپ من بودن - مثلا کانفیگ تقریبا مشابه لب تاب من از برند Asus حدودا 200 یا 100 هزار تومن گرونتر بود و سنسور اثر انگشت هم نداشت ! ( اما من اون موقع فکر میکردم خب سی پی یو و گراف این رو که اینتل و انویدیا زدن لنوو فقط بدنش رو ساخته غافل از اینکه مادربرد و سیستم خنک کننده بسیار مهم هستن ) 

4- کابل ها ی داخل این لب تاپ واقعا ضعیف و مزخرف بودن طوری که با سلام و صلوات باز و بستشون کردم و شک ندارم اگه مشکلی برای یکیش پیش میومد به سادگی قابل پیدا کردن نبود که این هم ناشی از کیفیت ساخت پایینشه  ! 

و در اخر خوشحالم که بابت تغویض خمیر این لب تاپ حداقل هزینه نکردم ( خودم تعویض کردم )  و قطعا اگه بخوام در اینده لب تاب بخرم از سری گیمینگ اسوس یا برنده های معتبر میخرم که حداقل پنج شش سالی کار کنه 

امیدوارم که تجربه های ناقص اینجانب بکارتون بیاد و خرید موفقی داشته باشید  @};- 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

Deepcool Z9 عالی هست.

از CF3 هم بهتر هست.

ممنون فقط اگه مجبور بشم خودم خمیر رو تعویض کنم چند قطره باید استفاده کنم منظورم اینه که باید اونقدر خمیر بزنم که مثلا در حد یک دهم میل روی سی پی یو رو بپوشونه یا چند قطره بزنم و بعد رو سطحش پخشش کنم ! 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

ممنون فقط اگه مجبور بشم خودم خمیر رو تعویض کنم چند قطره باید استفاده کنم منظورم اینه که باید اونقدر خمیر بزنم که مثلا در حد یک دهم میل روی سی پی یو رو بپوشونه یا چند قطره بزنم و بعد رو سطحش پخشش کنم ! 

اگر 775 یا 115x استفاده میکنید اندازه یه لپه یا کمی بزرگتر وسط پردازنده بزنید و هیت سینک رو روش بزارید تا پخش بشه

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

Deepcool Z9 عالی هست.

از CF3 هم بهتر هست.

البته Deepcool Z9 برای دمای پایین تر از 60 درجه بهتر از CF3 هست اما دما که بالاتر میره CF3 کارایه بهتری پیدا میکنه در کل برای دماهای بالاتر از 60 درجه CF3 بدون شک گزینه ی بهتریه.

لینک به دیدگاه

یه خمیر خوب همونطور که گفتن بخرید.. بسته به اندازه هیت سینک روش یه نخود کوچولو وسطش بذارید و بعد هیت سینکو خیلی متقارن و افقی بذارید روشو آروم فشار بدید تا پخش شه.. اگه چیزی از بقل زد بیرون هم با چوب کبریتی که سرش دستمال کاغذی بستین پاکش کنین.. خیلی سخت نیست :)

فقط حواستون باشه پیچ فن و هیت سنکو اینا رو همه رو باز کنید و یه وقت زور بی جا نزنید که چیزی کج بشه. اگه کامل باز کرده باشید پیچاره خیلی راحت باید از جا حرکت کنن

لینک به دیدگاه

یه خمیر خوب همونطور که گفتن بخرید.. بسته به اندازه هیت سینک روش یه نخود کوچولو وسطش بذارید و بعد هیت سینکو خیلی متقارن و افقی بذارید روشو آروم فشار بدید تا پخش شه.. اگه چیزی از بقل زد بیرون هم با چوب کبریتی که سرش دستمال کاغذی بستین پاکش کنین.. خیلی سخت نیست :)

فقط حواستون باشه پیچ فن و هیت سنکو اینا رو همه رو باز کنید و یه وقت زور بی جا نزنید که چیزی کج بشه. اگه کامل باز کرده باشید پیچاره خیلی راحت باید از جا حرکت کنن

دقیقا همین روش رو انجام دادم الان دما 52 درجه است ! اما شک ندارم ازاین پایین تر نمیاد چون فن و سیستم خنک کندگی این لب تاپ ضعیفه ! به هر حال بد نیست ! اما من دیگه یک ریال بابت لب تاپ میان رده پول نمیدم یک دفعه یه چیز خوب میخرم که بعدا اینجوری پشیمون نشم 

لینک به دیدگاه

بله .. موقع خرید لپتاپ باید تا جایی که میتونید تحقیق کنید و ریویو بخونید.. :)  انشالله خرید بعدیتون بهتر باشه @};-

لینک به دیدگاه

سلام

((لنووو که خوبه !!! حالا نمیدونم برای چی میگید بی کیفیته 

من عاشق y50 بودم))

اول از همه باید یه چیزی زیر لب تاب بزاری

مثل کنترل تلویزیون تا فنش هوا بکشه

سرعت فنشو هم چک کن 

اگه چاره ای دیگه نداشتی توربو بوست رو خاموش کن 

ویرایش شده توسط a.m.d
لینک به دیدگاه

چند مدل لنوو باز کردم ساده ترینشون تعویض lcd بوده و سخت ترینشون شکستگی بدنه و ترمیم قاب بدنه

به جرات میتونم بگم فریم بدنه و قاب نمایشگر لنوو از asus کمی محکم تر بوده و کمتر خرد میشه

کیبرد هم بستگی داره چطور بازش کنید و خیلی کمپانیها بعد یه مدت برای کاهش هزینه و رقابت دست به استفاده از قطعات ارزانتر میبرن نمونش گیگابایت مادربرداش بعد یک سال آب رفت

لینک به دیدگاه

به نظر من لپ تاب های لنوو اصلا ارزش خرید ندارن (وقتی بحث کیفیت ساخت میاد وسط لنوو کم میاره)

لپتاب های سری گیمینگ اش هم خصوصیت اصلی لپتابای لنوو یعنی ارزون بودن اش رو ندارن که بعضا از لپ تابای برندی مثل ایسوس گرونترن

بعد یکی از دلایلی که لپ تابای میانرده لنوو ارزون ترن اینه که شرکت بعضی از چیزهایی که تو مشخصات کلی دیده نمیشن و بهشون توجه نمیشه رو از قطعات خوبی استفاده نمیکنه برای مثال چیپ های صوتی ایسوس و لنوو در میانرده ها رو باهم مقایسه کنین

به هر حال من در میانرده ها همیشه برند acer رو ترجیح میدم و به نظرم تو میانرده ها هیچی مثل ایسر نمیشه

در ضمن اینکه برندهایی مثل hp و ... رو هم فراموش نکنین

لینک به دیدگاه

چند مدل لنوو باز کردم ساده ترینشون تعویض lcd بوده و سخت ترینشون شکستگی بدنه و ترمیم قاب بدنه

به جرات میتونم بگم فریم بدنه و قاب نمایشگر لنوو از asus کمی محکم تر بوده و کمتر خرد میشه

کیبرد هم بستگی داره چطور بازش کنید و خیلی کمپانیها بعد یه مدت برای کاهش هزینه و رقابت دست به استفاده از قطعات ارزانتر میبرن نمونش گیگابایت مادربرداش بعد یک سال آب رفت

سلام

((لنووو که خوبه !!! حالا نمیدونم برای چی میگید بی کیفیته 

من عاشق y50 بودم))

اول از همه باید یه چیزی زیر لب تاب بزاری

مثل کنترل تلویزیون تا فنش هوا بکشه

سرعت فنشو هم چک کن 

اگه چاره ای دیگه نداشتی توربو بوست رو خاموش کن 

گرافیک انویدیا 610 رو از داخل بایوس غیرفعال کردم چون گرافیک و سی پی یو از یک فن مشترک استفاده میکنن الان دما ی سی پی یو زیر 50 هستش ! لنوو هم این مدلی که من ازش دارم بی کیفیته چون شک ندارم با مدل اصلی این شرکت متفاوته ! گفتم توی ویدیو دی اسمبلی که ازش دیدک کاملا کیبورد یک تکه بود و با کیبورد من فرق داشت ! در نتیجه یا اون لب تاپ ریلیز جدیدتر و بهینه تر بود یا سازگار و وارد کننده ی لنو از سر و ته لب تاپ هاشون که وارد ایران میشن میزنن تا بیشتر بصرفه  یا این مورد من مشکل مادرزادی داشته ! و اینکه دقیقا همون موقع که من این رو خریدم دوستم رفت دل خرید تازه مانیتورش رو هم خراب کرد اما بعد از تعویض کوچکترین عیب ظاهری پیدا نکرد ! 

بله .. موقع خرید لپتاپ باید تا جایی که میتونید تحقیق کنید و ریویو بخونید.. :)  انشالله خرید بعدیتون بهتر باشه @};-

@};-  قطعا برای خرید بعدی خیلی بیشتر تحقیق میکنم اما اگه همون موقع کسی من رو راهنمایی میکرد شاید انتخاب بهتری میکردم برای همین این تاپیک رو زدم شاید که بدرد یکی از دوستان بخوره 

لینک به دیدگاه

نمیدونم به بحث مربوط میشه یا نه. ولی یادمه یه جایی خوندم که مرورگر کروم هنگام استفاده از چند تب حسابی سی پی یو و رم رو مشغول میکنه (رم رو مطمئنم ولی سی پی یو رو مطمئن نیستم) و توی اون مقاله گفته شده بود که با یه سری تنظیمات خاص میشه این مورد رو درست کرد. بعد هم گفته بود که این مشکل خیلی روی پی سی های جدید مشکلی ایجاد نمیکنه ولی روی لپ تاپ ممکنه مشکلاتی ایجاد کنه. حالا نمیدونم توی ورژنای جدید این مشکل حل شده یا نه. شما بدون استفاده از کروم و با استفاده از موارد دیگه هم تست کردید؟

لینک به دیدگاه

نمیدونم به بحث مربوط میشه یا نه. ولی یادمه یه جایی خوندم که مرورگر کروم هنگام استفاده از چند تب حسابی سی پی یو و رم رو مشغول میکنه (رم رو مطمئنم ولی سی پی یو رو مطمئن نیستم) و توی اون مقاله گفته شده بود که با یه سری تنظیمات خاص میشه این مورد رو درست کرد. بعد هم گفته بود که این مشکل خیلی روی پی سی های جدید مشکلی ایجاد نمیکنه ولی روی لپ تاپ ممکنه مشکلاتی ایجاد کنه. حالا نمیدونم توی ورژنای جدید این مشکل حل شده یا نه. شما بدون استفاده از کروم و با استفاده از موارد دیگه هم تست کردید؟

دزسته کروم و افزونه های جانبیش یک مقدااری از رم و س یی یو رو اشغال میکنن اما مشکل من خمیر سیلیوکن لب تاپ بود که خشک بود . بعد از باز کردنش هم همونطور که حدس میزدم سیستم کوینگ و کیفیت ساخت مزخرفی داشت در صورتی که همون موقع که من این رو خریدم میتونستم با 500 هزار تومن بیشتر لب تاپ خیلی خیلی بهتر از این با کانفیگ بالاتر بخرم - به هر حال گفتم دوستان بدونن تا اگاهانه تر خرید کنن 

ویندوزت چیه؟؟

یه عکس از درصد لود cpu در حال کار با کروم بزار

والا بعد از باز کردن و تعویض خمیر - این سرباز فلج چینی بایوسش ریست شد و ویندوز رو هم نشناخت که مجبور به تعویض ویندوز شدم و در واع اسکرین شات های قبلیم پرید اما این اسکرین شات رو الان گرفتم با خمیر زد5 دیپکول و غیر فعال کردن گرافیک انویدیا از داخل بایوس - چون گرافیک و سی پی یو هر دو یک فن دارند !!! 

wbf1rmdq8ino.png

لینک به دیدگاه

با اپدیت بایوس شاید مشکل حل شد 

خود من پیش اومده که مادربردم از وقتی که روشن میکردم

دمای cpu رو 70 درجه نشون میداد!!!! یعنی فاجعه 

اما وقتی فنو برمیداشتم اینقد نبود با اپدیت بایوس درست شد 

حتما حتما حتما لب تاپو از سطح زمین فاصله بده

https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles/h1uj53us.exe

ویرایش شده توسط a.m.d
لینک به دیدگاه

با اپدیت بایوس شاید مشکل حل شد 

خود من پیش اومده که مادربردم از وقتی که روشن میکردم

دمای cpu رو 70 درجه نشون میداد!!!! یعنی فاجعه 

اما وقتی فنو برمیداشتم اینقد نبود با اپدیت بایوس درست شد 

حتما حتما حتما لب تاپو از سطح زمین فاصله بده

https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles/h1uj53us.exe

البته بایس رو قبلا اپدیت کردم - اما دوباره الان چک میکنم شاید نسخه ی جدیدتری اومده باشه - دست شما درد نکنه دوست من  @};-

لینک به دیدگاه

البته بایس رو قبلا اپدیت کردم - اما دوباره الان چک میکنم شاید نسخه ی جدیدتری اومده باشه - دست شما درد نکنه دوست من  @};-

خواهش میکنم 

خبرشو اینجا بده

لینک به دیدگاه

به نکته خیلی خوبی اشاره کردید دوست عزیز و اونم تحقیق و ببرسی قبل از خرید و اگه هم طرف سر در نمیاره بهتره از اهل فن جویا بشه؟!

من وقتی یکی ازم اطلاعاتی راجع به خرید سیستم یا لپ تاپ می پرسه سعی میکنم بهترین راه  رو بهش معرفی کنم تا به نتیجه مطلوبی برسه ولی متاسفانه بعضا با اینکه افراد رو راهنمایی هم میکنی ولی بازم آخر سر کار خودشون رو میکنن و میرن و یه یه چیزی بهشون قالب میشه و بعدا وقتی به عمق فاجعه پی میبرن که دیگه کار از کار گذشته!در کل حرف منم اینه که قبل از خرید بررسی کنید و اگه هم نمیتونید از یه نفر که واقعا میدونه کمک بگیرید ولی بعد حرفشو زیر پا نذارید که میوفته پاچتون ملت .

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم 

خبرشو اینجا بده

سلام چک کردم بایوس اخرین نسخه هستش که برای سال 2013 هستش ! بایوس جدید براش نیومده ! شنبه میرم یه فن 12 ولت 10*10 میخرم میزارم جلوی خروجی فن سی پی یو بعد اگه کاهش دما داشت اینجا اعلام میکنم !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...