رفتن به مطلب

درخواست کمک در مورد خطاهای بعد از اسمبل کردن سیستم

Mr.King
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام خدمت اساتید گرامی

بنده سیستمی رو خودم برای اولین بار اسمبل کردم اما متاسفانه هنگام روشن کردن و هنگام خواندن هارد سیستم با خطال مواجه میشود

تصاویر خطاهای مربوطه با توضیحات رو میدم ممنون میشم از شما بزرگواران که بنده رو راهنمایی کنید که مشکل از کجاست و باید چکار کنم

تصویر اول :

برای اولین فقط برق پاور و مانیتور را وصل کردم تا ببینم سیستم بالا میاد یا نه که با خطای زیر مواجه شدم

vkn2_001.jpg

بعد از وصل کردن کیبورد سیستم تا لود ویندوز بالا امد و بعد هنگام لود خطای زیر ظاهر شد :

r4l_002.jpg

این هم تصویر تنظیمات سیستم که همانطور که مشاهده میکنید 2 تا فن بالای کیس کار نمیکنند که در تنظیمات هم خاموش نشان داده میشود

ضمنا جای ساتاهای هارد را چند بار عوض کردم اما هیچ تفاوتی نکرد

q51c_003.jpg

این همه تصویری از اسمبل کردن سیستم که اگر اشتباهی کردم بهم بگید ( اولیت وصل کردن رم ها به چه صورت است ؟ آیا درست وصل کردم ؟ )

v3xj_004.jpg

با تشکر منتظر کمک شما بزرگواران هستم

راستی اگر کسی از دوستان جایی رو در مشهد سراغ داره که کارش خوبه لطفا معرفی کنید تت کلا کیسمو ببرم برام حرفه ای اسمبل کنه

ویرایش شده توسط Hrithik
لینک به دیدگاه

چنانچه از قبل ویندوز رو نصب شده برروی هارد دیسکتون داشتین

سیستم عامل قبلی رو حذف کنید و یک مرتبه از نو اقدام به نصب سیستم عامل کنید

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

با سلام 

یه مشکلی هست بالا نوشته new cpu installed

اگه دفعه اولی که سیستمو روشن کردید نوشت که هیچ 

اما اگر هر دفعه که روشن میکنید مینویسه cpu رو اشتباه وصل کردی

یبار باز کن امتحان کن.

این مشکله منم بوده

البته قول نمیدم که مشکل از این باشه!!

ویرایش شده توسط ms hardware
لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت اساتید گرامی

بنده سیستمی رو خودم برای اولین بار اسمبل کردم اما متاسفانه هنگام روشن کردن و هنگام خواندن هارد سیستم با خطال مواجه میشود

تصاویر خطاهای مربوطه با توضیحات رو میدم ممنون میشم از شما بزرگواران که بنده رو راهنمایی کنید که مشکل از کجاست و باید چکار کنم

تصویر اول :

برای اولین فقط برق پاور و مانیتور را وصل کردم تا ببینم سیستم بالا میاد یا نه که با خطای زیر مواجه شدم

vkn2_001.jpg

بعد از وصل کردن کیبورد سیستم تا لود ویندوز بالا امد و بعد هنگام لود خطای زیر ظاهر شد :

r4l_002.jpg

این هم تصویر تنظیمات سیستم که همانطور که مشاهده میکنید 2 تا فن بالای کیس کار نمیکنند که در تنظیمات هم خاموش نشان داده میشود

ضمنا جای ساتاهای هارد را چند بار عوض کردم اما هیچ تفاوتی نکرد

q51c_003.jpg

این همه تصویری از اسمبل کردن سیستم که اگر اشتباهی کردم بهم بگید ( اولیت وصل کردن رم ها به چه صورت است ؟ آیا درست وصل کردم ؟ )

v3xj_004.jpg

با تشکر منتظر کمک شما بزرگواران هستم

راستی اگر کسی از دوستان جایی رو در مشهد سراغ داره که کارش خوبه لطفا معرفی کنید تت کلا کیسمو ببرم برام حرفه ای اسمبل کنه

همشری  اگر وقتی هارد رو وصل میکنی این جوری میشه که از ویندوز قبلی است اگر بدون اون هست رم ها یه نگا بکن ببی ن درست وصل کردی

لینک به دیدگاه

سلام ...

عکس اول که هیچ خطایی گزارش نمیکنه و فقط گفته cpu جدید نصب شده ، و پایینش هم گفته که : (کیبرد متصل نیست F1  بزنید تا وارد تنظیمات شود !  =))) - پس تا الان و با توجه به نوشته های این صفحه cpu شناسایی شده و 8 گیگ هم رم ddr4 با فرکانس 2133 رو سیستم نصبه یه هارد و یه dvd هم به سیستم متصله و تصویر هم که دارید. پس اسمبل موردی نداره.

عکس بعدی مربوط به بلو اسکرین میشه که کلا به اسمبل ربطی نداره و مربوط به سیستم عامله و شما بهتره از اول اقدام به نصب سیستم عامل کنید. 

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

دوست عزیز طبق پیغامی که داده مشکل مربوط به هارد میشه؟!!!

شما موقع بستن و اتصال کابل ها ، اونها رو درست و نرمال جا زدی یا نه یه نمه خوشونت به خرج دادی؟؟؟؟

برای حرکت اول شما کابل ساتای (دیتای) هارد رو عوض کن! البته قبل از انجام هر دستکاری حتما کلید قطع برق پاور رو بزن و دستت رو هم به یه فلز یا همون بدنه کیس بزن تا الکتریسیته ساکن بدنت هم خالی بشه و حتی الامکان روی فرش ایستاده نباشی بهتره (اینا نکات ایمنی بود!)

توی پیغام زده که ممکنه به خاطر ویروس باشه و زده که درایو F رو چک دیسک کن و میتونه مربط به اونم باشه!

یه چیز دیگه!! آیا هارد نو هست یا نه مال سیستم قبلی یا قدیمیه، چون ممکنه هارد با  مادر برد هم خوانی نکنه ( این قبلا برای یکی از دوستان پیش اومده بود!!!)

اینا رو چک کن و اگه رفع نشد بگو تا بقیه دوستان هم نظراتشون رو ارائه بدن. @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه نکته رو یادم رفت بگم : در مورد خطای بلو اسکرین : من سیستم قبلی شما رو نمیدونم چی بوده ولی اگه سیستم قبلیت قدیمی بوده ، بایوس تو سیستم های قدیمی هارد ها رو به صورت IDE پیکربندی میکنه و به سیستم عامل معرفی میشه ولی در سیستم های جدید پیکربندی هارد به صورت AHCI هستش درنتیجه ویندوزی که با  پیکربندی IDE نصب شده باشه و روی سیستم جدید که دارای بایوس با پیکربندی AHCI هست قرار بگیره ، موقع بوت ویندوز بلو اسکرین میده.

لینک به دیدگاه

سلام ظاهرا اشکال عدم شناسایی هارد هست شما باطری یا سی موس رو ی بار ریست کن و ببین هارد رو میشناسه یا نه البته سعی کن با همه ی ورودیهای ساتا تست کنی احتمالا حل شه

فرستاده شده از GT-I9500ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

(کیبرد متصل نیست F1  بزنید تا وارد تنظیمات شود !  =))) 

این یه مدت زیادی باعث درگیری ذهن من بود. دقیقا وضعیتم اینطوری بود :

post-22092-0-96212300-1461808772_thumb.jpg

استارتر عزیز بلواسکرین فقط واسه ویندوزه. ویندوز رو دوباره نصب کنید انشالله درست میشه.

لینک به دیدگاه

اون f1 رو برو تو تنظیمات بایوس و یه گذینه داره به نام

wait for F1 if error

اون رو disable یا غیر فعال کن دیگه ارور نمیده.

first بوت رو هم روی هارد مورد نظرت بزار و اگه صفحه ابی اومد ویندوزت رو عوض کن.

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستمتون رو هم مینوشتید بد نبود. هرچند همونطور که دوستان هم گفتن مشکل سخت افزاری نیس .. یجای اتصالات هارد میتونه مشکل داشته باشه یا همون بحث ویندوز قدیمی که دوستان گفتن.

یه آپدیتی هم بایوس رو بکنید کلن بد نیست و بعد هارد رو فرمت و ویندوز نصب نمایید. اسمبل مشکلی نداره در هر صورت علی الظاهر مگه اینکه فیش ساتایی چیزی مورد دار شده باشه موقع اسمبل

موفق باشید همشهری

لینک به دیدگاه

همون مشکل ویندوزه عوض کن  درست میشه به امید خدا اگر هم نشد بگو که چه شد اسمبل چیز خاصی نداره که بتونه باعث این مشکلات بشه و الان هم که  همه چی شناسایی شده 
باز هم وقتی سیستم عامل ریختی و همه چی درست شد ابدیت بایوس خالی از لطف نیست  و خوبه  ^_^

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

ویدوز رو عوض کردم درست شد  :D 

ممنون از همه ی دوستان

فقط همچنان یه موردی هست :
2 تا فن , بالای کیسم داره که کار نمیکنه !!
مدل کیسم اینه :
http://lioncomputer.ir/product/5885/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%D8%AF%DB%8C%D9%BE+%DA%A9%D9%88%D9%84+KENDOMEN+Ti/

خودم با اسمبلی که انجام دادم حال نمیکنم , واسه اینکه میترسم مثلا یه کابلی رو اشتباه زده باشم و از قابلیتهای مادربردم استفاده نکنم ( اگه بخوام از اول با کمک شما دوستان اسمبل رو انجام بدم همراهی میکنین ؟  :x  )

مدل مین اینه :
http://lioncomputer.ir/product/7404/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+B150+Pro+gaming+AURA/

راستی این خطاها واسه چیه ؟
u8gnbi1ph3q5vipgeh7a.jpg

از روی سی دی مین هم سرچ زدم ولی چیزی نصب نشد !!

ویرایش شده توسط Hrithik
لینک به دیدگاه

اسمبل ات به نظر من خوبعه و لی ان کابلایی که از روی مین رد دادی رو از پشت رد بده 
و میگی فنای سقف کار نمیکنن به کجا وصلشون کردی؟ مین یا پاور؟
درایور هم از سایت ایسوس میتونی بگیری 
ویندوز چی ریختی؟

لینک به دیدگاه

از cd main قسمت هایی که مربوط به اینتل(مختصر گفتم!) دستی نصب کنید احتمال زیاد  درست شه

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

اسمبل ات به نظر من خوبعه و لی ان کابلایی که از روی مین رد دادی رو از پشت رد بده 

و میگی فنای سقف کار نمیکنن به کجا وصلشون کردی؟ مین یا پاور؟

درایور هم از سایت ایسوس میتونی بگیری 

ویندوز چی ریختی؟

سیم فن های بالای کیسم رو نفهمیدم کجا رفته چون میره توی قاب کیس و نمیشه دنبالشون کرد ولی بالا جلوی کیسم یه دکمه داره که بنظر ماله فن ها هستش و احتمال میدم به اونجا وصل شده باشه

این درحالیه که وقتی اون دکمه رو تغییر حالت میدم بازم فن ها روشن نمیشه

اولین بار هم که کیس رو باز کردم برای بستن مین , تمام سیمهای مربوط به کیس آورده شده بود توی کیس و با سیم بسته شده بود و من تمامی اون سیمهارو روی مین سوار کردم

واسه همین میگم کلا همه ی سیمهایی که وصل کردم رو باز کنم و از سیمها و مین عکس بگیرم تا دوستان راهنمایی کنن که کدوم سیم رو کجای مین وصل کنم

ویندوز 7 نصب کردم

از cd main قسمت هایی که مربوط به اینتل(مختصر گفتم!) دستی نصب کنید احتمال زیاد  درست شه

دستی این مسیرو توی سی دی مین رفتم ولی چیزی برای نصب وجود نداره !!

q89y8s8mjqyljvb7oksn.jpg

ببخشید بابت کیفیت عکسها , فتوشاپ ندارم مجبورم با گوشی عکس بگیرم

ویرایش شده توسط Hrithik
لینک به دیدگاه

خو دوست عزیز  فایلای exe داره که اونا رو همه رو نصب کن بعد اصلا مگه easy installintion نداره  نصبشون کن بعد ریست کن درست میشه
بعدش هم نیاز نیست که کل اسمبل رو از اول انجام بدی شما احتمالا سیمای فن کنترلر رو اشتباه وصل کردی  عکس بده ببینیم سیم فن ها رو چکار کردی و کجا ان اون سیمیی هم که از رو مادربرد رد دادی مرتب کن زشته 
اگر هم باز هم  نتونستی از تویه cd نصب کنی بیا از اینجا دانلود کن همه کارا رو هم کردی بایوس ابدیت کن 
http://www.asus.com/Motherboards/B150-PRO-GAMING-AURA/HelpDesk_Download/

برادر عزیز ویندوز شما 64 بیت باید نصب میکردی نکنه رفتی x86 یا 32 نصب کردی؟ چون بالا رفتی تو پوشه x86  
درایور هم شما سیستم ات 64 بیته نه 86 یا 32 بیت

ویرایش شده توسط amin8speed
لینک به دیدگاه

خو دوست عزیز  فایلای exe داره که اونا رو همه رو نصب کن بعد اصلا مگه easy installintion نداره  نصبشون کن بعد ریست کن درست میشه

بعدش هم نیاز نیست که کل اسمبل رو از اول انجام بدی شما احتمالا سیمای فن کنترلر رو اشتباه وصل کردی  عکس بده ببینیم سیم فن ها رو چکار کردی و کجا ان اون سیمیی هم که از رو مادربرد رد دادی مرتب کن زشته 

اگر هم باز هم  نتونستی از تویه cd نصب کنی بیا از اینجا دانلود کن همه کارا رو هم کردی بایوس ابدیت کن 

http://www.asus.com/Motherboards/B150-PRO-GAMING-AURA/HelpDesk_Download/

اوکی

عکس میگیرم همینجا میزارم

اون سیمهارو اول از پشت مین رد کرده بودم ولی موقع روشن کردن مشکل داشت و سریع خاموش میشد و بخاطر اتصال سیمها به مین بود

راستی الان که دقت کردم گه گاهی یه صدای ریزی از توی کی میاد , صداش مثل حالت کلیک کردنه , دلیلش چیه بنظرتون ؟

لینک به دیدگاه

حتما چک کن جایی اتصالی نکرده باشه یعنی سیم لخت به بدنه نگرفته باشه 
اسمبل فقط خلاقیته چیزی نداره که  تو انجمن سیستم اعضا رو ببین معلومه همه چیز سیم فن کنترلر  هم احتمالا اشتباه وصل شده که کار نمیکنه یا وصل نشده 
اون صدای کلیک هم من  نمیدونم صدای چی باشه ولی بعید میدونم چیز جدی باشه

لینک به دیدگاه

ببخشید بابت کیفیت عکسها , فتوشاپ ندارم مجبورم با گوشی عکس بگیرم

با سلام

برای گرفتن عکس از صفحه نیازی به فتوشاپ نیست

با استفاده از دکمه Prt SC (مخفف Print Screan ) و یا Print SysRq ( و یا عناوین مشابه ) از صفحه عکس بگیرید و در برنامه Paint پیوست یا Paste بزنید

برای وضعیت کابل ها بررسی مجدد کنید که در حالت کشش و فشار نباشند.

صدای شبیه به کلیک کردن همیشه هست یا در حالت بیکاری سیستم قطع میشود؟ ( برای بررسی بهتر فن ها و کابل های مربوط به کیس را غیر از کلید های پاور و ریست جدا کنید ، و اسمبل را بیرون از کیس تست کنید )

موفق باشید

لینک به دیدگاه

نمیدونم درست میبینم یا نه... ولی شما کابل فن ها رو هم به مادربرد وصل کردید هم به برق پاور. برق های پاور رو جدا کنید. فقط به مادربرد وصل باشه.

اگه فن هایی که کار نمی کنن به فن کنترلر خود کیس وصل باشه، باید به خود کیس یه برق بدی. احتمالا اونو ندادی. همون سیمایی که میگی اولش داخل کیس آویزون بود، یکی سیم برق بود. اونو از پاور بهش برق دادی؟

ویرایش شده توسط Shahab2500
لینک به دیدگاه

نمیدونم درست میبینم یا نه... ولی شما کابل فن ها رو هم به مادربرد وصل کردید هم به برق پاور. برق های پاور رو جدا کنید. فقط به مادربرد وصل باشه.

اگه فن هایی که کار نمی کنن به فن کنترلر خود کیس وصل باشه، باید به خود کیس یه برق بدی. احتمالا اونو ندادی. همون سیمایی که میگی اولش داخل کیس آویزون بود، یکی سیم برق بود. اونو از پاور بهش برق دادی؟

کاملا درست فرمودید

برقهای فن هارو اضافی زده بودم و اوکی شد

فن های بالارو هم کابل برقشو پیدا کردم و وصل کردم اونم درست شد

از تمامی دوستان و اساتید بینهایت سپاسگذارم که با راهنمایی و لطف شون منو یاری دادند

در آخر یه سوال کوچیک :

نرم افزاری هست که نصب کنم و شرح کامل سیستم رو بگه ، که مثلا اگه جایی از سیستم مورد داشته باشه تو نرم افزار نشون بده ؟

لینک به دیدگاه

برای هارد که hd tune خوبه

برای کنترل دمای قطعات، دور فن ها من از speedfan استفاده می کنم که من بیشتر از بقیه باش حال می کنم...

post-8247-0-84647300-1461838428_thumb.jpg

واسه چیزای کلی (حالا نمی دونم مادربردتون چه برنامه هایی داشته باشه همراهش) ولی با توجه به ایسوز بودنش باید چیزای خوبی داشته باشه که اونا خودشون اطلاعات لازم و کافی رو بهتون میده.... مثلا برا msi چند تا برنامه داره این یکیش:

post-8247-0-65057300-1461838486_thumb.jpg

برای گرافیک هم msi afterburner هست...

post-8247-0-53233300-1461838518_thumb.jpg

البته اینا بیشتر شرح حال سیستم رو میگن. ولی برای عیب یابی چیز خاصی نمی تونه باشه. مثلا گرافیک چه ایرادی میتونه داشته باشه که یه برنامه بتونه اونو نشون بده؟

لینک به دیدگاه

ممنون

این چی میگه هر وقت سیستم رو روشن میکنم میاد :

osqqf1ey5nacbc4e9sly.jpg

که وقتی روی Register new کلیک میکنم این صفحه میاد و روی هر موردی کلیک میکنم پنجره ی Script Error میاد !!

3kzazn1vbcqyzbb1yxd0.jpg

لینک به دیدگاه

ولش! no thanks رو بزن بره! این چیزا برا ماها که بیرون از کره زمین زندگی می کنیم هیچ منفعتی نداره...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...